Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 22, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falina! Smile
Nekem azt mondta a dokinéni, hogy amíg "elég" neki az 1-es tápi azt adjam, mert
az sokkal-sokkal jobb, többet ér, mint a 2-es. Tehát minél tovább!

Amiket a dokid mondott/ajánlott, tényleg nem semmi! Shocked Shocked Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 22, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,
meg vmi.

Lanyom heti 10 dekakat hizik jelenleg, szal sztem megfelelo mertekben gyarapszik. Ha sikerulne leredukalni a tapit es itatni melle, ahogy irtad, akkor szted nem kell meg nekiallnunk a hozzatapinak? En nem szeretnem eroltetni egyaltalan, jo lenne meg huzni legalabb 5,5 hos koraig.
Ill. szted a viz helyett adjak gyumilevet (en is biot ill. cukor es adalekanyagmenteseket fogok adni neki) neha vagy teljesen rendben van meg csak a viz egy ideig?
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 22, 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,
koszi a tippeket es orulok, hogy te is megerositettel. A dokinenink sztem meg a mult evezred dogmai alapjan adja tanacsait.
Mikor a cukor karamellizalasarol es tapiba kevereserol beszelt, alig tudtam megallni, hogy fel ne vilagositsam. :/ A cukrot es az edessegeket legalabb 2-3 eves koraig kerulni szeretnem, ameddig csak lehet kitolni probalom majd!!! Huhh, meg most sem tudok napirendre terni a dolog felett.

Lanyom 4x eszik egy nap, en mar ennek is orulok, hiszen egy honapja 3x kert csak, ahogy irtam is. Nekem kellett ebreszteni a 4.-hez.

Azt mibol kell eszrevenni, hogy szomjas? Lanyom nagyon nyugott baba, ha evett, onnatol kezdve a kov. etetesig meg sem mukkan (sajnos). Jelzik vhogy?

A hozzataplalasrol van vmi jo site, ahol alaposan leirnak mindent? En alapveto dolgokat sem tudok a rola. Es mint latszik, a dokinenitol (vedoneni is hasonlo nezeteket vall) nem fogok megfelelo infokhoz jutni, fokepp, hogy meg hallani sem akarnak a hozzatapirol. En sem akartam, de muszaj lesz.
Olyan melysegekre gondolok pl., hogy az almat csak reszelovel lehet lereszelni vagy lehet turmix-szal is annak hianyaban. Szal en ennyire nem vagyok kepben, ismerosom nincs senki, aki ki tudna okositani. Najaval epp ma veseztuk volna ki, de kozbejott a kisfia szuletese. Smile

Van egy jo konyvem a hozzatapirol, de kozel sem olyan reszletes, mint amire nekem szuksegem lenne.

Tejpepe vs. rizspep:
Azt lehetne, hogy a Johi fele rizspepet tapival keszitenem el? HA-s tejpepet felirnak receptre amugy? Boltban ugye nem kaphato?
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 22, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Falina!

Én igaz nem vagyok orvos, de tapasztalatból kiindulva a doktornénid szarvas hibát halmoz kevésbé szarvasra..

1. A tápszert nem keverünk semmivel, sőt még a sűrűségétől is csak indokolt esetben lehet eltérni

2. 7-8 hónapos kor előtt 2-es tápszert nem etetünk, mert nem tudja megemészteni a gyerek..

3. 4x200 ml sok, de nem vészesen, ennél többet nem kéne adni neki. De ha nem gyarapodik ettől megfelelően, akkor tápváltás, ha attól sem, akkor hozzátápi.. Szerintem 4,5 hós babának amúgy nyugodt szívvel adhatsz HA tejpépet például.. azt akár a 4x200 ml tápszer mellé is ötödik etetésnek.. vagy kiválthatsz vele tápszeres etetést is, mert igazából 2-3x 200 ml lenne az ideális, mellé 2-3 étkezéssel, mert hogy alap helyzetben a gyerek 5x eszik egy nap és ettől nem egészséges eltérni (felnőttnek sem!).

3. Karamellizálj cukrot és azt add neki: persze, ha cukorfüggőt akarsz csinálni a gyerekből és még azelőtt elrontani az izlését, hogy egyáltalán kapna bármilyen ételt is életében, akkor nyugodtan. Bár azt sem tudom, hogy gondolta a karamellizációt, mert ha nem akarod odaégetni a cuccost (tehát karamell cukrot csinálni), akkor fel kell önteni tejjel, viszont a tápszerrel nem lehet főzni, mert tönkremegy a tartalma...
Szerintem fölösleges még a cukor is! Megfelelő szénhidráthoz juthat tápszerből, tejpépből és almából is.

Ha engem kérdezel, akkor 2-es tápszert pakold el még 4-5 hónapra!
Kezdj el neki adni almát, vagy tejpépet, esetleg rizspépet, tejpép azért jobb, mert a tejben teljes értékű fehérjék vannak, amik nagyon fontosak. De reszelt almával is kezdheted, amelyik tetszik Wink

Amúgy szerintem kicsit szükithetnéd a lányka gyomrát, egy-egy etetésre adj neki kicsivel kevesebbet etetésről etetésre, napról napra, amíg vissza nem tudod venni arra, hogy 600 ml tápszer mellé csak max. 3-400 ml folyadékot iszik.

Lili 1x200 és 1x250 ml tápszert kap, és 3x eszik teljes adagot kajából, emellé folyadéknak olyan 300-400 ml-t fogyaszt, mikor milyen napja van (általában vizzek higitott bio gyümölcslét, vagy vizet, vagy teát üresen).
Az nem baj ha itatod, csak figyelj, hogy mondjuk tápszeres etetés után fél órával nem nagyon szoktak szomjazni a babák..
Ja és a folyadékot SEM KELL cukrozni!! Csak ártassz vele szerintem..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 21, 03:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sztetek, ha lanyom napi 4x200 milli tapinal (Humana HA 1) is tobbet szeretne enni (keves vizzel neha etetesek kozott muszaj megtoldanom meg ezt a mennyiseget is), csak gonosz anya nem adhat neki tobbet, mert ugye a tapi napi mennyisege maximalt, akkor most mi a teendo?
Dokineni szerint ez igy jo, de tobbet ne adjak. ??? Mivel nagyon ertetlenkedtem, hogy dehat ez tul sok meg igy is egy 5,6 kilos, vekonydongaju 4,5 hos babanak, igy felirt 2-es tapit. Ezt adjam neki a nap utso etetesenel. Szte meg nem kell adnom pepeket neki. Viszont keverhetek almat a tapijaba, ha akarok. Errol en azt olvastam a konyvemben, hogy tapiba ne kevergessek semmit, adjam kanalbol. Azt is ajanlotta, hogy karamellizaljak cukrot es azt keverjem bele a tapiba. Nos ettol annyira lepadloztam, hogy a tovabbi otletei mar elsuhantak a fulem mellett. Kerdeztem, hogy rizspepet adhatok-e a problema megoldasakepp, valasza: nem kell meg.
Ti mit csinalnatok a helyemben? Vajon a 2-es tapibol mennyisegre kevesebb kell majd neki? Elkezdjem egyaltalan?
Vagy inkabb kezdjem el a hozzatapit gyumikkel ill. mondjuk rizspeppel? Teljesen tanacstalan vagyok, csak azt tudom, hogy a mostani allapot nem tul rozsas. Szegenykemnek mar milyen tag lehet a gyomrocskaja... Volt egyszer, hogy 1 oran belul 290 milli folyadekot is megivott. Sirt utana, o csak akkor sirdogal, ha ehes.

Jah tenyleg, volna meg vmi. Azt honnan tudom, ha szomjas egy ilyen pici baba? Eddig nem volt gond, mert par hete mielott valtottunk volna Beba HA-rol a mostanira, egesz nap csak aludt es enni is csak 450-eket kert/nap. A 4. eteteshez ebresztenem kellett,mert ataludta volna nelkule, igy lett napi 600, vagyis nagyon keves. Szal ekkoriban eselyem sem volt, hogy inni kerjen, mert aludt egesz nap. Igy utolag, gondolom alig jutott energiahoz.
Szal az uj tapi ota sokat van fenn, ezt mondanam normalisnak. 3-4 orankent eszik, de mikor szomjas? :/ Ti mikor ittatjatok a babat?

Hanee,
nekem is kuldd el a kerdoivet l.sz.!
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 18, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bocsi az eltünedezésért, jön a karácsony, és hát... én még vizsgázgattam is.. Wink Most meg készülődünk majd jövő héttől meg vásárolgatunk még, párom végre nem túlórázik majd.

Okr:
Én is először babatejet fogok adni Lilinek inni, de 1 éves kora után nem fogok túl nagy problémát csinálni a tejtermékekből szerintem, pl. a tejjel főzés, vagy rántás, vagy túró, sajt, tejföl be lesznek nála vezetve amint lehet, mert szerintem fontos a tejtermék a megfelelően egészséges táplálkozáshoz. De inni megveszem majd azt neki, mert az tényleg tele van vitaminnal és ásványi anyagokkal, és nem utolsó sorban nagyon tápláló! Igy főleg reggelire jó lehet nagyon, ad egy jó kis kezdést a napnak Wink

Nyuszimama:
Mi a husit 4 hós korában próbáltuk először, rettentő iszonyatos fintorgások közepette, első időszakban nem szerette, mostmár megeszi.. az volt neki furcsa, hogy teljesen más állaga és izvilága van, mint a zöldségeknek / pépeknek / gyümölcsöknek.. csalásképp gyümölcsökkel készítem, pl. ilyeneket: pulyka rizzsel és körtével, pulyka almával és répával, vagy almával és sütőtökkel, vagy ilyesmi.. van, hogy már csak simán zöldséggel keverem, pl. répával, vagy burgonyával, vagy sütőtökkel.. de a hússal türelmesnek kell lenni, mert merőben más / új / stb íz nekik mindenképp. De ha nem muszáj 6-8 hós kor előtt nem kell bevezetni, nekünk azért kellett, mert ő 4 hós kora óta napi 2x kap tápszert kb.. néha háromszor, de ez már nagyon ritka! És mellé 3x eszik rendes kajcsit, reggelire szoktam neki gyümit + tejpépet adni, vagy gyümit + gabonapépet, aztán tápszer, aztán ebédre megint kajcsi (2 körül), az ált. húsos, zöldséges dolog, és este 6 körül kap újra, akkor megint valami tejpépes-gabonapépes-gyümis dolgot, mikor hogy. És este 8-kor mégegyszer tápit és fekvés.. nálunk igy néz ki a dolog már jó ideje.. ja, és ami az érdekes, hogy az neki nem jó, hogy reggel tápi és délelőtt kaja, mert nem eszi meg reggel a tápszert már.. nagyon fura, próbáltam vele kinálni és nézett rám furán, hogy "most mit akarsz ezzel anya? hol a kajám?"
DE azért óvatosan a hússal, sokan óvva intenek attól, hogy túl korán adja az ember, bár az okát nem tudom, mert nem hinném, hogy allergén, lehet, hogy azért, mert a hús az nehezen emésztődik és lassan, nagyon lassan bomlik le a gyomorban (14-15 óra alatt akár).

okr:
Pindurodnak jobbulást a szuri után!

Kaja mennyisége:
Lili pont egy üveg bébiételt tud megenni, de a legtöbbször a zöldséges kajákból csak az üveg 3/4-ét eszi meg, inkább a pépekből csúszik le neki több valahogy. Ez nálunk egy teli tányérka, van ilyen apró babatányérünk (150 ml-s).
Szerintem ez totál gyerekfüggő! Annyit kell adni, amennyit jólesően megeszik a gyerek..

Nyuszimama:
Szerintem ha kevés neki az 1-es tápszer irass fel 2-est.. lehet, hogy azért eszik belőle annyit, mert már nem elég neki a tápanyag, ami benne van.. ha a babód elmúlt már 7 hónapos, akkor gond nélkül felírhatják neki.. ja de most látom, hogy még csak 5 hós múlt bocsi.. hát akkor nem tudom.. akkor adj neki annyit, amennyit enni kér Smile Meg próbálkozz szerintem a gabonapépekkel (Holle pl), mert ezek elég táplálóak és szénhidrátdúsak.

Kérdőiv totál nem késő, alig gyült még össze! Minimum 100 kérdőiv kell, hogy tudjak vele valamit kezdeni, eddig van kb. 10... úgyhogy ha külditek csak megköszönöm Wink Azt is ha szórjátok ismerősök között! Laughing

Puszi nektek, megyek csicsizni..

hanee
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 18, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Okr!

Hát mi hamarabb kezdtük a kajcsizást, Dávid most 5 hónapos, és imádja a hasát! Az előbb is követelte a neki járó adagot, így kapott egy kis gyümölcsöt. Nem tudom hová teszi, de ha kéri hát egye! Smile
Remélem a lázatok már elmúlt, és az étvágy is megjött!

Hanee és mindenki, aki megtudta megtudta jeleníteni a babakori időskálát az üzenetei végén!

Hogy csináltátok?
Bocs, hogy ilyeneket kérdezek, de most próbálom másodjára, eddig csak egyszer sikerült! Valamit mindig elrontok? Sad Úgy szeretném ha nekünk is lenne ilyen mércénk!

Visszatérek a táplálkozásra! Mi lesz a gyerkőcök ünnepi menüje? Arra gondoltam, hogy szenteste feldíszítem a cumisüveget! Wink Így ünnepi vacsorát kap! Milyen ötlet?

Hanee!

Készül a kérdőív! Remélem még nem késő!

Nyuszimama

(Megnéztem az előnézetet! Sikerült a mérce, kérdés tárgytalan!) Cool
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 16, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Nyuszimama!
Mi 6 hónaposan kezdtünk zöldségpéppel,majd a 8. hó körül husival is.
Én annyi kaját adtam mindig neki,amennyit kívánt. Wink Érdekes ,most nem tud megenni egy üveg hamit,de 6 hónaposan még a szopit is kérte utánna. Embarassed
Sztem adjál neki annyi főzeléket amennyit szívesen megeszik.
Nálunk most kajasztrájk van,mert belázasodott manó a szuri után.Inkább csak a tápit,meg gyümit eszik. Sad
Mennyi idős a csemetéd?
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 16, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Micsoda kavalkád! Smile Nem irigyellek benneteket! Hol ez nem ízlik, hol az, szerencsére a mi gyerkőcünk kitart az először kapott táp mellett, és látszólag "felhasználásilag" is megfelelő neki! És talán nálunk is úgy van, mint Hanee-nál: vagy utálja, és kirázza tőle a hideg, vagy megeszi.
Mikor próbáltatok először husis kajákat? És mikor engedtétek a bébinek, hogy megegyen egész üveg bébikaját?

A minap voltunk oltáson. Írattam tápszert, mire kérdezi a gyerekorvos, minek íratok már megint? Elmondtam, hogy 1 dobozzal 4 napig elég, karácsonyfadíszítés közben pedig nem zavarnám azzal, hogy írjon ki a gyereknek kaját!
Válasz: Adjon neki főzeléket, és akkor nem fogy annyi tápszer!
Könyörgöm, a főzelék után még simán benyeli a szokásos adag tápit! Surprised
Próbáltam már, hogy nem adok neki utánna, de akkor következett az ordítás!
Nem tudom hová teszi, de Dávid nem rendelkezik irdatlan nagy sonkákkal!
(Nem tudom ki találta ki, hogy a tápos gyerekek kövérek.)

Végül azzal zárok, hogy akinek tudtam, megnéztem a babócáját, és gyönyörűek! Very Happy
Gratula hozzájuk!

Nyuszimama
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
Igen,babatej!Megnyugodtam,hogy nem lesz baj,ha váltogatom néha Laughing
Tul.képp biztos lehetne már tehéntejet is innia,de inkább még várok vele.Mondjuk,olvastam,hogy 2 éves korig a tápszert ajánlják.
Az biztos,hogy ebben legalább van sok vitamin,és kevés eséllyel lesz tőle allargiás. Exclamation
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Okr:
Ja hát a 3-as az azért merőben más tészta (mert az már inkább babatej nem?)
Az 1-es 2-es tápszereket azért nem jó váltogatni, mert mindegyik más mennyiségben tartalmaz bizonyos dolgokat, más az összetétele és esetlegesen máshogy emésztendő. Egy 2-3-4 hónapos babánál ez nyilván nem mindegy (olyan ez mint a kutyatáp, hogy mást ne mondjak.. a kutyának sem tesz jót, ha mindig másmilyet kap). Nyilván egy 16 hónapos gyereknél ez már nem annyira kardinális kérdés, hiszen elvileg kap rendesen enni mindenfélét, és az emésztése érett, fejlett. Úgyhogy vedd úgy, hogy nem szóltam semmit Wink

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kislányom 16 hónapos.Miért nem jó váltogatni a tápszert? Question

10 hónapos korától kapott szopit,és tápit vegyesen,és 1 éves korában választottam el teljesen.Szóval én nem próbáltam sem az 1-es,sem a 2-t.Mi rögtön 3-al kezdtünk. Smile
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

macikati:
Ez érdekes Smile Bár állitólag a Humana az egyik legfinomabb, mi nem is próbáltunk mást, meg Lili tényleg nem válogatós.. eddig egyedül a cékla nem izlett neki, mindent megeszik amit kap akárhogy elkészítve hidegen és melegen is Very Happy Csak kaja legyen Laughing

Mi még nem is próbáltunk 2-es tápszert sem..
Vissza az elejére
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
az en fiam tud valogatni tapszer ugyben...egy ido utan ha a fene fenet is evett nem volt hajlando meginni a milumil ha-t, igy kapott humana baby fit-1-et, mondvan ezt minden gyerek szereti, hat neki nem jott be, inkabb nem ivott, majd megprobaltam a milumil 2-t es azt megissza, sot mar kb 200 ml-t iszik meg reggel es este is... Smile

Tenyleg probalta mar vki a milumil 3-nak a cukor mentes valtozatat?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Okr:
Mennyi idős a babód?
Mondjuk beleszólni nem akarok hiszen nem az én dolgom, de nem túl jó váltogatni a tápszereket össze-vissza, még a 2-eset sem. Szóval szerintem az semmiképp sem jó, hogy kipróbálom ezt is, azt is, a harmadikat is, stb.. mi pölö Humana 1 baby fitt-et eszünk, ez is banános mellesleg Wink De ez 1-es, anyatejhelyettesítő tápszer..

Lili azt szereti, amit adok neki Very Happy Azaz megeszik mindent és nincs finnyázás, mert akkor nem kap mást.. Laughing Najó nem Wink hihi

De szerintem szeretem-nemszeretem inkább csak olyan szinten van kisbabáknál, hogy tegyük fel utálja, vagy megeszi. Én még nem vettem észre ilyen különbségeket, hogy a vaniliás tejpép vagy a rizses tejpép izlik-e jobban neki, mert mindkettőt ugyanúgy falja például.. Lili nem tesz különbséget tápszer és tápszer között sem.. véletlenül a régit bontotta ki anyukám neki mert nem tudta melyiket kapja és az is ott volt a többi között (sima Humana 1), és éppúgy megette mint ezt.. pedig az nem banános.. Laughing

Na persze ettől még lehet, hogy más baba különbséget tesz, bár ez szerintem bizti ritka lehet, mivel alapvetően ilyenkor még mi alakítjuk az ízlésüket.. legalább is mi ezt reméljük Very Happy

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyszerűen szereti a vaníliásat.Bár most úgy látom,kicsit kiábrándult belőle,mert nem tudta megenni,a csomók miatt.
Sad Érdekes dolog,hogy az előző csomag nem volt ennyire nehezen oldódós.Talán a gyártási szériától is függ ez. Confused Question
Tegnap elfogyott a HIPP,és Mildibét kapott(banánosat),Nem lett csomós,és szívesebben megitta.Még éjszaka is felkelt egy adagot enni.
Talán áttérünk erre. Wink
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 13, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm.. egyébként ma észrevettem, hogy a Humana is csomós, mert át kellett öntenem egy másik cumisüvegbe, de nekem még nem volt ilyen gondom.. lehet, hogy a cumival van a baj? Avent-el nincs gond..

Amúgy miért fontos, hogy vaniliás tápszert kapjon?

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 13, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentem,a HIPP tápszer forróbb vízben is csomós marad! Crying or Very sad
Még maradt a cumiváltás!Azt is megpróbálom.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 12, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Nyuszimama!

Köszi a gratulációt, igen sikerült berendezkedni már szerencsére Smile

Ez azért van a csokimikulással, mert te is cukorfüggő vagy.. mondtam én, függőséget okoz.. az emberek ezt csak akkor hiszik el, amikor már le akarnak szokni róla.. Laughing

hanee
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 12, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Rég jártam erre, most volt egy pindur időm végigolvasni az elmaradásaimat!
Érdekes és megfontolandó dolgokat írtatok!

Ma felvetődött bennem egy kérdés és mivel "testközelben" nincs tápis-anyuka, így tőletek kérdezem: Nektek meddig elég 1 doboz tápszer, ha a baba minden étkezésre azt kapja?
Nekünk kb. 4 napig elég egy 600 grammos dobozzal. A párommal kiszámoltuk, tényleg annyira elég, de ez hihetetlen! Úgy fogy, mint a cukor! Wink (De ez csak vicc! Jól is néznénk ki!)

Amúgy nem tudom mi van, de a szervezetem eteti magát a cukorral! És nagyon nagy akarat kell ahhoz, hogy visszategyem a csokimikulást az ablakba! De még eddig sikerült!

Hanee!

Gratulálok az új lakáshoz! Remélem már sikerült mindent berendezni!

Nyuszimama
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 12, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falina:
Na hát ezen én nem tudok segiteni, sajna ez nálad dől el Wink

HIPP bio kajákat gyárt kizárólag.. más kérdés, hogy némelyik tömve van cukorral Very Happy De legalább bio! Very Happy
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 12, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

okr:
Forró viz alatt 60-70 fokosat értettem.. a tápszer csomagolás is 50 fokos vizet ír..

Variábilis cumi:
Hát szerintem érdemes lenne venned egy Avent cumit, a Jumbo - 330 ml-es fajtát ilyen variábilissal adják elvileg alapból, de lehet is hozzá külön venni kb. 1000 Ft / 2 db pótcumi.. Igaz ez drága fajta, bár ahogy körbe néztem nemigen olcsóbb más sem és ez legalább jó minőségű.. na az Aventen tuti átmegy, hacsak nincs benne borsnyi csomó, mert a variábilison valóságos nyilás van Very Happy
Amúgy szerintem minden noname márkához is lehet ilyet kapni.. én láttam MAM-hoz, Gerber-hez, és még egy pár fajtához is amik nem jutnak most eszembe..

hanee
Vissza az elejére
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 12, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee,
a hust nem kivanom, ezert nem szoktam kesziteni. olyat en nem tudnek kivitelezni, hogy vmit elhatarozas utan nem eszem tobbet. nincs akaraterom ilyen teren. Sad

okr,
a hippes tapi tenyleg bio?
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 12, 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
Hát nem hinném,hogy ilyen szupi cumink lenne.Majd utánnanézek babás boltban! Very Happy
Ebből van olyan "hagyományos" is?Mert nálunk a fogszabályzós nem jött be.Nem hajlandó inni belőle.Elég válogatós a leányzó kaja terén. Wink

Nekem sem volt még ilyen csomós gondom más tápival,csak ezzel a HIPPel.Pedig ez jó lenne,mert bio,meg ugye vaníliás! Embarassed

A forró vizet azért nem akarom,mert a magas hőn,bizonyos vitaminok elbomlanak. Confused
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 12, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falina:
Azért szerintem a ló másik oldalára átesni sem kell.. úgy értem húst is kell enni, mivel az ember mindenevő, és a halfogyasztás nem elégíti ki kizárólagosan az állati fehérjék iránti szükségletet..

A vaj kontra margarin:
A vaj azért jobb, mert tejből készül, míg a margarin növényi eredetű zsiradék kivonva a növényből és krémesítve, vajasítva. A vaj sokkal természetesebb anyag, nem iparilag legyártott.
De szerintem kis mennyiségben a margarinnal sincs semmi probléma. Ez azért nem olyan, mint a cukor Wink Ráadásul margarinból lehet kapni 25%-os zsírtartalmút is (a vaj 60% körül mozog). Én személy szerint margarint szoktam venni, light-ot (azaz 25%-osat), és nagyjából annyit eszek belőle, amennyit a 2 szelet kenyeremre kenek vékonyan, valamint ha sütibe az kell, de általában elég kevés. A sütéshez én olivaolajat használok inkább. Szóval én nem vagyok nagy margarin fogyasztó Smile Ha főzésről van szó vagy nagyobb mennyiségben való fogyasztásról, a vaj százszor egészségesebb, ez kétségtelen Wink

okr:
Van variábilis cumitok? Olyan, amin 1-2-3-as luk is van, pontosabban nem luk, hanem egy vágás, és ahogy forgatod, annyis számú a luk.. no, ezen átmegy a sűrűbb is, esetleg ezt érdemes lenne kipróbálni még, most jutott eszembe..

Ha nem, marad a leszűrés, bár az meg azért nem túl jó, mert akkor kiszűrsz belőle olyat, amit lehet, hogy nem kéne.

Forró vízzel próbáltad már készíteni? Hátha akkor nem lesz csomós... ? Bár ezt valahogy elképzelni sem tudom.. nekem egyedül a Humana tejbegriz oldódik csomósan és nehezebben, dehát az tejpép féleség és nem tápszer.. és kanalas.. a tápszer az felrázás után coooodálatosz..

hanee
hanee
Vissza az elejére
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 23:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jah, ok akkor mar reg homeopatiaval gyogyitottak magukat, Mo-on meg meg sem jelent sztem, lealabbis en megcsak par eve hallottam rola eloszor itthon. Akkor meg semmit nem ertettem az egeszbol, amikor probalta nekem elmagyarazni, mi is az. Smile
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meg picit az egeszseges etkezesrol:
margarin helyett vajat hasznaljatok! A miertet mar elfelejtettem, csak lenyegre emlekszem: egeszsegesebb a vaj! Smile
9 evvel ezelott mondta nekem egynemet no, akiknel babysitterkedtem. Ok bio kajan eltek, s mivel naluk laktam, en is. Hus helyett halat fogyasztottunk csak. Nekem nagyon bejott az uj eletmod.
Erdekes, azota nem kivanom a hust. Csak akkor eszem, ha elemteszik vhol, magamtol nem allok neki kesziteni.
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

morzsi,
azert nem latszik neha az emlitett honlap, mert meg nincs teljesen kesz.
En tegnap vasaroltam onnan csomo cukor es minden karosanyagtol mentes bebietelt, no meg magunknak is 1-2 dolgot. Wink
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
Nagyon szépen iszik pohárból,és kanállal is szívesen eszik,de a esti és reggeli tejcsi az csak cumisból kell! Very Happy
Azt hiszem megpróbálom legközelebb átszűrni,mint a habarást szokták.
Mindenesetre nem igazán értem miért csomós a HIPP,és más tápi meg miért nem,mikor mindent uúgy csinálok! Question
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

okr:
Két tipp:
1. hígabban adod
2. kanállal adod

Szerintem mindkét alternatíva célra vezethet Smile

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
Köszi a linkeket,nagyon jók!!!!
Exclamation
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tápszerre visszatérve:
Szoktam venni HIPP vanílias tápszert.Az ízét imádja a kisasszony,de bármit csinálok vele csomós marad.Ha pedig egy csomó eltömeszeli a lyukat,nem kell tovább,eldobja az üveget. Mad
Más tápszernél nem tapasztaltam ilyet,bár igaz vaníliasban nincs is alternatíva.
Szerintetek hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a problémát?
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee Very Happy
Nem vagy semmi Very Happy Very Happy

Kenyérsütővel kacérkodunk már 1000 éve. 1 bajom van: mikroszkopikus nagyságú a konyhánk, és már így is tele van a pult, egyszerűen fogalmam sincs, hová tudnám tenni... Talán a hálószobában süthetnék kenyeret ...

Na lekoptam akkor erről a topicról, mert folyamatosan baromi off vagyok, ráadásul a lányom még nem látott tápszert úgyhogy megyek mielőtt kirúg vki Wink Very Happy
Aztán nem ám itt írogatni az engem nagyon érdeklő dolgokról! Twisted Evil
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

okr:

Kenyér:
Én magam sütöm ugyan, de lehet kapni is olyat, ami ehető.

Teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret kell venni.

Létezik teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyér, ez nagyon finom szerintem.

Élesztőhöz nem csak cukor jó, hanem ecet is, azzal is gyönyörűen megkel (egy kiskanál 10%-os ecet), de ha cukrot teszel bele, abból is tehetsz fruktózt, éppúgy megkel vele, hiszen a vegyület 1 szénatomot leszámítva egy és ugyanaz Laughing

Nekem van kenyérsütőm, szülinapomra kaptam páromtól, szerintem vegyetek ti is, 7900 Ft-ért már lehet kapni most a Tescoban pl., de a jobbak 10 ezertől vannak, 14-15-20-ért már szupercsúcsot vesztek.. és hát hosszú távon megéri, hiszen tudod mit eszel, és olyat csinálsz amilyen tetszik.
Én páromnak fehér kenyeret sütök benne, mert őt nem tudom rávenni az update-re, de magamnak kb. hetente egyszer (mert egy hétre elegendő) sütök teljes kiőrlésűt, ami vegyesen búza és tönkölybúza lisztből készül, teszek bele zabkorpát is néha Wink

Van egy oldal a neten:
http://www.gportal.hu/portal/emargit/
Na itt találsz sok receptet zsömlére meg kenyérre is.. egy dolog viszont nem igaz: fehér liszt nélkül is lehet gyönyörű kenyereket sütni (csak mert ott azt irják hogy nem).. én tanusítom. Nyilván nehezebb és nem jön úgy fel, de finom szerintem. Csak ki kell kisérletezni az izlésnek megfelelően és variálni kell a lisztek mennyiségével (tönköly búza lisztet kevesebbet kell bele tenni mert nagyon erős és nehéz súlyú liszt).

Édességből még ajánlom a Jogobella light joghurtot, az fruktózzal készül. Norbi update 2-es müzli: van belőle cappuccinos és gyümölcsös, nagyon finomak. Én minden nap eszek Wink

A fehérlisztről csak annyit szólnék, hogy ha lehet azt mondani az még rosszabb, mint a cukor.. nagyságrendileg úgy aránylik a cukorhoz, mint a heroin az amfetaminhoz Laughing

Különben ezekért a nézetekért engem rendszeresen hülyének néznek és őrültnek Very Happy

De azért annyira nem lehetek őrült, én páromnak sem erőltetem a dolgot, ő eszik tésztát, fehérkenyeret, stb..

Ja tészta! Lehet kapni bio boltban és a tescoban is: teljes kiőrlésű durumtésztát. Van csiga és lapocska is, nagyon finom! Én csak ilyet eszek...

Mi van még? Tejből 1,5%-os, túróból félzsíros, vagy zsirszegény. Natur joghurt mehet, kefir is tömény mennyiségben.. és ami amúgy fehérje alapú (tehát pl. tojás).

Sütés: Étolaj mentesen, kizárólag oliva olajjal!

Sültkrumpli ohne, sem rántott hús (hiszen fehér liszttel és prézlivel készül) ha mindenáron rántott húst akarok enni (ez igen ritka), akkor teljes kiőrlésűvel panirozok és zabkorpával.. fini úgy is.. ja, ezt sütőben sütve, mivel étolaj tilos, és hát oliváben sütni meg kicsit durva lenne árban, ugyanis egy üveg olyan 1200 Ft körül van a jobb minőségűek közül (természetesen azt veszem), de nekem egy hónapra egy üveggel elég Very Happy

Hmmm ha jobban bele akarsz mélyedni szerintem vedd meg a Norbi titok c. könyv első részét és olvasd el, ő mindent részletesen leír, meg most jelent meg a receptkönyve, 100 recept van benne, a túrótorta is onnan van.. van benne update 1-es palacsinta, több féle zöldséges és húsos étel, piskóta, gyümölcsös sütik, mákosguba light, stb stb.. nagyon tutkó receptek, néhányat már végigpróbáltam, én most kaptam Mikire a könyvet páromtól Laughing

Ja ha eddig nem világlott volna ki én az update szerint étkezek Laughing Most épp a 90 napos update-et csinálom, aminek az a lényege, hogy délig csak 2-est, utána 1-est lehet enni (tehát ez ilyen szupergyors update, amit amúgy kezdőknek én nem ajánlanék mert brutál lenne azért hirtelen váltani erre), 90 napon át és naplót kell irni, fotóval elején végén, és elküldeni és megnyerni Norbi Audiját Very Happy Na szóval én most az Audira hajtok épp hihi Smile

hanee
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee

köszi most már bejön az oldal. Lehet h pont reparáltak vmit én meg épp akkor néztem be Smile

Az a süti nagyon jól néz ki.
Ugye van kedved beírni a kajás topicba? Embarassed Laughing

Cukor-ügyben egyetértek. Szívesen olvasnám a tapasztalataidat a kajás vagy bármelyik topikban, pontosan hogyan álltál le a cukorról és honnan kerestél cukormentes recepteket?
( Sajnos rákot ált. nem 80 fölött szoktak kapni, a férjem családjában a hapsik 60 körül kapták és 1-2 év alatt végzett is velük. Ettől szeretném megóvni a férjem minden eszközzel ami a birtokomban van, ez pedig a fakanál.)

Okr!

Hajrá hajrá Very Happy Very Happy
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
Köszi az infót!Megpróbálok egy-két dologra ezentúl odafigyelni! Laughing

A kenyeret pl. te magadnak sütöd?Mert hát a boltiban biztos,hogy van cukor,hiszen az élesztőhöz kell.
Mi nagyon szeretjük a zsömlét,kiflit.Azt hogyan pótoljam? Embarassed
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

okr:
Nem tudom pontosan ki, de a Match-ben lehet általában kapni egy diabetikus csokit, ami zsirszegény kakaóból és édesítőszerrel készült és nagyon nagyon nagyon finom.. csak úgy tippnek, ha te nagyon csokiimádó vagy..

Norbi Update 1-es zselés szaloncukor? Fini, tegnap megkóstoltam Smile

Norbi rúd, szintén csokis..

Más most hirtelen nem jut eszembe..

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

morzsi:

http://netbio.unas.hu Vagy ha ez a link nem jó, a www.unas.hu-ról is el lehet érni valahogy..

Édesítőszer:
Lányok, körülbelül 40 féle édesítőszer létezik. Az egy másik dolog, hogy nem mindegyik ismert és nem mindegyik olcsó, hozzáférhető. Pl. a Norbi update 1-es túrórudit is valami olyan édesítőszerrel készítik, ami valaminek kérgéből van kivonva, teljesen természetes édesítő anyag.. csak éppen aranyárban van kilója, de a fruktóz sem olcsó, az is 1000 Ft körül mozog / kg. (A szőlőcukor fruktóz!).

Azt viszont tényként leszögezem, hogy még az aszpartam is jobb, mint a cukor.. tényleg. Inkább kapjak 80 évesen rákot, minthogy meg se érjem a 80 éves kort.. de valóban sok nem aszpartam alapú édesítőszer van a piacon, csak körbe kell nézni.

okr:
Ez a legrosszabb dolog, amit mondhattál, ne sértődj meg, de tényleg. A cukor pótolható millió módon: fruktózzal, édesítőszerrel. Egyáltalán nem kell lemondanod a süteményekről, csak mással kell készíteni, fehérliszt és cukor nélkül. Na persze én nem azért írok bármit is, hogy bárkit bármire rábeszéljek (áááá dehogy), vagy lebeszéljek róla, csak ha valaki eldönti, hogy szeretné a cukrot elhagyni, akkor nem értem mi a gond? Akkor el kell hagyni és kész. Minden egyéb dolog csak időhúzás és elterelés. A süteményről és édes ízről pedig egyáltalán nem kell lemondani, csak másképp kell élni és másképp kell mindent elkészíteni. Ez eleinte lehet, hogy picit nehéz, a XX. századi ember el sem tudja képzelni az életét ipari cukor és finomliszt nélkül, pedig 500 éve is volt élet a Földön, amikor ezeket még nem ismerték.. akkor is volt kenyér és sütemény, csak épp nem finomlisztből és cukorból készült.

Ezt a sütit tegnap sütöttem: Túró torta almakrémmel a tetején:

[^]  

Ez update 1-es, az az bármikor bármeddig bármennyi ehető belőle, édesítőszerrel készült, a tésztája pedig túró+zabkorpa+tojás.. semmi ördöngösség nincs benne, és rettentően finom, ma is ezt ettem, tulajdonképpen ebéd helyett.

SEMMIRŐL nem kell lemondani, tényleg. Csak életmódot váltani.

Én minden nap eszek valami fincsi sütit, joghurtot, túrórudit, kenyeret, iszok kávét, teát, kólát, mégis lefogytam 16 kilót az elmúlt 4 hónapban (igazából az elmúlt 1 hónapban nem fogytam semmit Very Happy)..

Különben csak hogy érdemes legyen elgondolkozni: Azt a termővidéket, ahol egyes természetes édesítőfajtát lehet kitermelni (azt a bizonyosat ami arany árban van), olyan cég vásárolta meg, akinek hatalmas érdekeltsége van a répacukor gyártásában.. érdekes nem?. A vegeta-ban cukor van. Minek? A felvágottakban cukor van. Minek? Egy felvágottba és egy fűszerbe nem kell cukor, egyszerűen fölösleges a készítéséhez.. mégis, azt veszed.. mert függőséget okoz. Ezért teszik bele, semmi másért. Hogy függjél és megvedd. Természetesen van a piacon cukormentes felvágott és cukormentes fűszer, csak el kell olvasni mi az a szar, amit megveszel és megeszel.. és azért egy érdekes összehasonlítási alap az a tény is, hogy pl. a Norbi update 1-es virsliben nincs disznóbőrke (mennyire gusztustalanul hangzik nem?), nincs dextróz (ami szintén cukor csak más néven a kóbor apácák megtévesztése végett), és nincs még egy pár dolog. Mégis ehető, mégis finom.. akkor valószínűleg teljesen fölösleges bele az a pár dolog tényleg. nemde? Persze nyilván drágább is pontosan annyival, amennyivel többe az kerül a gyártásnál, hogy nem a disznó lábát, farkát meg fejének maradékait darabolják bele, hanem húst.. hogy cukrot nem tesznek bele, inkább kipótolják több rendes anyaggal.

Úúúúú lassan részesedést kérek Norbitól Laughing

Remélem nem bántok meg senkit, nem állt szándékomban, csak a cukor nálam elég érzékeny téma... Laughing

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi
Én most csalánteát iszogatok!Remélem segít!
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
Azt hiszem én teljesen nem tudok lemondani a cukorról. Crying or Very sad Még azt megállom,hogy ne vegyek ilyen ételeket,hiszen eddig sem vettem,de a sütiről nem igazán tudnék örökre lemondani.Persze még ott a finom csoki is..... Embarassed

Az aszpartmanról én azt hallottam,hogy megemeli a prolaktinszintet.Még jó,hogy nekem az is magas! Evil or Very Mad Lehet pont az édesítő miatt? Surprised
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Az édesítőszerben meg aszpartam van ami állítólag erősen rákkeltő , nem?

Ja, felmentem múltkor a netbio-ra és tök üres volt Confused
Tudsz vmit, hol lehet hozzájutni a cuccokhoz? Babakaja kellene meg nekem vmi immunerősítő mert mióta megvan a gyerek, állandóan elkapok minden vackot. Sad
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Falina:
Biztos, jobban ízlik neki. Egy nap maximum 1 litert ehet tápszerből egy baba állítólag, szóval szerintem simán belefértek, ne aggódj! Nem ártana amúgy sem, ha gyarapodna gondolom, ha az előzőt meg nem ette.. lehet, hogy az nem ízlett neki, ez meg igen és most megpróbálja bepótolni a hiányt Smile Lili is ezt csinálta, amikor rendes kaját kezdtem neki adni.. heti 300-400 gramm gyarapodás 3 héten át.. aztán visszaállt most szerintem a rendes heti 100 körülire.

Okr:
Kicsit furcsán hangozhat amit most mondok:
Azért nem tudsz leállni a cukorról, mert nem akarsz. Tulajdonképpen cukor függő vagy. A répa- és nádcukor függőséget okoz, és körülbelül hasonló károkat, mintha kokainon élnél.. fruktózzal, por- és folyékony édesítőszerrel ki lehet pótolni. Elhatározás kérdése, de ki kell tartani amellett, hogy cukormentesség és ez alatt nem csak azt értem, hogy nem eszel cukros sütiket. Hanem nem veszel semmit, amiben a "tartalmaz:" kitétben ott a cukor.. tehát vegetát sem, gyümölcsjoghurtot sem (kivéve amelyiket szabad), instant kajákat, porleveseket, semmit, amiben csak egy picike cukor is van.. Én már fél éve nem eszem répacukrot. Ja, és a barnacukor sem alternatíva! Az is épp olyan rossz, csak kevésbé finomított változata. Alternatíva a fruktóz, de csak délután háromig, és az is kis mennyiségben, inkább édesítővel variálva. Gyógyszertárban horribilis összegekért kapható Smile

hanee
Vissza az elejére
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 11, 00:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee,
ma taliztunk Johival es jol bevasaroltam a jo kis cukor-, gluten- ill. adalekanyagmentes biokajcikbol/italokbol! Smile Annyira orulok, jol betankoltam, mert en nehez jutok ki a lakasbol. Mi meg nem kezdjuk a hozzatapit. Lassan viszont aktualis lesz, mert a tapszervaltas ota forditott a helyzet. Iszonyat etvagya lett es nyeli az uj tapijat. 1 hettel ezelott meg a regibol orultem ha (4. etkezesre mar ebresztessel!) megvolt a 600 ml/nap az 5,4 kilojahoz. Most meg az ujbol napi 800 sem eleg neki. :/
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 10, 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Még új vagyok,bocsánat,hogy idetolakszom! Embarassed
A kislányom 16 hónapos,és 10 hónaposan kezdtem el neki kipótolni tápival a szopit,aztán 1 éves korától ezt kapja.
Nem tudom mennyire baj,ha nem uazt a fajtát veszem neki? Shocked

A cukorról beszélgetettek,ha jól látom.
Az én gyermekem meg sem hajlandó inni a teáját cukorral.Születése óta sima kamillateát iszogat,és imádja Razz
Néha adok neki gyümilevet,de azt sem szereti igazán.
Persze szerencsém volt,és bababarát kórházban szültem,ahol nyár lévén max egy kis forralt vizet kaphatott a baba.Smile
Én is szeretnék lemondani a cukorról,meg mindenféle édességről,de nem igazán működik a dolog.
Addig jutottam el,hogy a kávét,teát édesítővel iszom.Nem túl nagy előrelépés!Sad
Hú,jó hosszú lett!
Mindenkit üdvözlök:Kriszti
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 09, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Borka:
Elköltöztünk.. szóval ha gondolod, valamikor összefuthatunk valahol majd Smile Pl. jövő héten.

Én a fruktózt gyógyszertárban vettem. Kilója kb. 1000 Ft.. no comment! Very Happy De nem mérgezem magamat glükozzal (szacharozzal), az fix..

Most nincs sajnos sok időm írni, mert még pakolászás van meg ma megyek vacsorára céggel ahol dolgoztam/zom.. Laughing

hanee
Vissza az elejére
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 09, 02:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lanyok!

Sajnos csak nagyon ritkan jutok hozzatok. Lefoglal az anyasag es a tobbi forum. Smile
Latom jo a mostani tema, igy mindenkeppen at fogom ragni magam rajta. Azt nem igerem, hogy jovok surubben, mert vhogy alig jut idom a dolgokra.
Mindenesetre, hajra egeszseges eletmod es etkezes! Smile
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 02, 00:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hanee! Smile

Hú, mennyiért tudsz fruktózt venni? Nagy szívembánata, hogy annyira drága a fruktóz kilója, hogy elájulok (pl. Tesco-ban szoktunk venni). Most anyukám hordja félkilónként a szőlőcukrot, de az is horribilis összegért van... Elég szomorú... Sad

A quinoa egy Amcsiból származó gabonaféle, az amaránttal együtt az ötvenes években fedezték fel újra. Rengeteg ásv.anyagot, kalciumot, vasat, magnéziumot stb. tartalmaz (az amaránt még többet), nagyon egészséges, nem hízlal stb. Csak ez is drága biobolti cucc. Máshol nem is láttam... Evil or Very Mad Én quinoaszemeket vettem, meg kell főzni, mint a tejbepapit Smile, vagy kenyérbe lehet sütni... Amarántból puffasztott van, olyan, mint a zizi... Joghurtba teszem, isteni. Smile

Van kenyérsütőnk, nektek is? Mondjuk, most nem otthon lakunk, így az egészséges étkezés kicsit háttérbe szorult Embarassed, de amint lehet, visszaköltözünk, otthon meg úgy lehet alakítani a kajálást, ahogy az ember szeretné (bár így sem rossz, csak épp nem túl egészséges Very Happy).
Remélem, rendben lesz minden a költözésetekkel. Hamarosan mi is visszamegyünk, aztán tőletek ha egy húsz percre lakunk gyalog. Wink (Így anyukámnál meg harminc percnyire, szóval talizni bármikor lehet. Smile)

Más: mennyit költötök tápira, milyen gyorsan fogy el a fél kilás csomag? Hol veszitek szívesebben, gyógyszertárban vagy dm-ben? Gondolom, már nem receptre kapjátok. Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 01, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Most elköszönök egy időre, mert költözünk holnapután és szétszedjük a gépeket is.
Ezer puszi mindenkinek!
Majd egyszercsak jövök Wink
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka pontosan! Mármint amit a beidegződésekről írtál.. néha van, hogy elmondom valakinek milyen káros a cukor és legyint egyet és leráz azzal, hogy "áá ugyan, én csak a reggeli kávémba teszek, édességet meg alig eszek".. bele sem gondolnak ilyenkor, hogy az a kávé éppúgy nem tesz jót (mármint nem a kávé, hanem a cukor benne), valamint hogy viszont megeszik egy rakás olyan élelmiszert (műleves, fehérkenyér, kalács, túrórudi, joghurtok, majonéz!, stb, aminek az összetevője a cukor. És lehet, hogy cukorbeteg nem lesz tőle, de teszemazt akár a candida-kat jól feltáplálja vele.
Persze van olyan ember is, aki tényleg csak a kávéba tesz cukrot mert nem édesszájú, ilyen pl. anyám.. nagy ritkán eszik süteményt, tényleg eseményszámba megy nála a dolog.. és hát műizéket nem nagyon fogyaszt.. igazából alig eszik szerintem Crying or Very sad Elég rosszul táplálkozik mondjuk ő is, meg is van hízva rendesen, ráadásul csipőficama van, ami miatt jó lenne ha lefogyna.. orrba szájba piszkálom, hogy kezdje el a Norbi Update-et, de csak nem veszi rá magát..

Bementem ma a gyógyszertárba és a következőt mondtam: "Kérek szépen 2 kg fruktózt". A csaj kikerekedett szemekkel nézett rám, nem hitte el, hogy én 2, azaz KETTŐ KILOGRAMM fruktózt veszek.. gondolom nem mindennapi dolog Very Happy Most ez nekem elég lesz kb. jövő ilyenkorig, de karácsonykor akarok sütni olyan sütit, amit én is megehetek, úgyhogy nálunk a teljes kiőrlésű tönkölybúza és búza liszt, a zabkorpa és a fruktóz, valamint a fruktózzal készült lekvár lesz a nyerő Very Happy Megpróbálok mézeskalácsot is teljes kiőrlésűvel csinálni.. Lesz kalács, majd azt kikisérletezem, hogy milyen ize van teljes kiörlésű lisztből, szerencsére kenyérsütő van hozzá, csak bele kell szórni a dolgokat Smile
Hihi már várom Very Happy Csak jussunk el a karácsonyig Laughing

Mi az a Qui izé pép? Én még sosem hallottam róla!
Neked volt Candida-d?
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka!!!!!!!!!!4

Jó hogy "látlak"!!!!!! Minden rendben veletek?? Marcus baba nem beteg ugye? Megy a szopi is ezerrel????

Megapuszikkkkk!!!!!!!

Emőke
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
6 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés