Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pusi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 19, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanne
Az egyedül ellétre nem is gondoltam hogy probléma, akkor úgy is jobban el vagyunk vele, de az éjszakai élet az már állítólag a pociban eldől. Védőnőm megjósolta, mivel éjszaka kalimpált nagyon sokat a pocakban, 2 hónapig kint is így lesz, hát asszem bejön neki:)
Egyedül meg sose hagyjuk, egy jódarabig még szeretnénk ha velünk lenne éjjel-nappal.

Anicska
El tudom képzelni, hogy milyen rossz lehet azzal az érzéssel magadban hogy lemaradsz valamiről. Én egész nap irogatok páromnak, hogy éppen mit csinál, mert nálunk ő marad le és már azon gondolkodtunk hogy webkamerával segítünk a helyzeten:))) elég gáz ezt így olvasni, biztosan, de hát ezekről az élményekről egy szülő se akar lemaradni, aki imádja a bébijét
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 19, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pusi:
ilyen pindur babánál ez még normális, hogy nem áll be sem a nappali életre, sem arra, hogy egyedül ellegyen. Szerintem ha igényli, legyetek vele akár éjjel-nappal is egyelőre. Ráértek 2-3 hónapos korában is egyedül hagyni néha majd, úgy hiszem Wink Akkor már le is tudja magát foglalni kicsit Smile

hanee
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 19, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Nagy szerencsére Katica nem volt egyáltalán hasfájós, így én igazán nem is tudok hozzászólni, viszont még mikor a kórházban voltunk a doktornő mondta, hogy lehet adni neki Sab cseppeket ha nagyon fáj a hasa az első pillanattól. Nem tudom nálatok lehet e kapni. Ez amerikai termék, de nagynéném is ismeri Németországban, és ő is javasolta. Barátnőmnek a babájánál bevált. A kicsi nagyon hasfájós volt és a cseppek mindig segítettek.

Sajnos azért kellett visszamenjek dolgozni, mert nem úgy mentek a dolgok, ahogy kellettek volna. Ha nincs otthon a macska, cincognak az egerek. De szerencsére napjában maximum 5 órát nem vagyok itthon, így azért nem annyira vészes. Meg nem vagyok kötött programmal.
Itthon meg apa úgy végzi a dolgát, mintha egész életében ezt tanulta volna. Na meg persze besegít nagymama is. Csak mindig attól félek, hogy így valamiből ki fogok maradni. vagy az első mászásból, vagy az első lépésből, meg hasonlók.

Remélem elmúlnak hasfájós problémáitok.

Ani

[^]  
Vissza az elejére
Pusi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 19, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Köszi a hozzászólásokat, megértéseteket. Megint nem volt hasfájás, egyre inkább azt hiszem h a Beba volt a bűnös.Jó lenne ha így lenne, mert akkor jobb az okot megszüntetni, mint a tünetet kezelgetni.
Már csak azon kell túljutni, h megszokta h éjjel van fent és 8-kor kipattan a szeme és nyüszi egész éjjel. Hogy nincs hasfájás egyfolytában eszik -óránként, kétóránként kéri a kajcsit:) no meg közte azt szereti ha fogjuk egyfolytában:). Ezt meg majd már megoldjuk vhogy, felváltva őrködünk addig is:)

Hanee
1550 g-al és 42 cm-el született,1440-re esett vissza. Most már 2,6-nál járunk ami szerintem nagyon jó eredmény és hát nem is eszik, hanem zabál a kis drágámSmile))
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Én sem értettelek félre, csak tegnapelőtt, mikor olvastam Pusi sorait, valahogy anyira szerettem volna segíteni, mert eszembe jutottunk...
Örülök persze, ha enélkül is megjavul az a kis pocak!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk sem a Gripewater,sem az Infacol nem vált be,de az espumisan cseppek igen.Nem azt mondom,hogy elmúlt tőle teljesen,de enyhült.

Édeskömény:Hát kizárt,hogy az én gyermekem hasa attól fájt volna,amit én szopiteában megittam.
Az igazság az,bármit is csináltunk vele,míg ki nem nőtte,semmi sem múlasztotta el a görcsöket.Rettenetes napjaink voltak miatta.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga:
Jajjistenem! Félre ne érts Wink Szerintem seni sem gondolta azt ,hogy rá akarod erőszakolni, csak azért irtam amit irtam, mert valahol át tudom érezni ezt a fajta bizonytalanságát Pusinak, főleg egy korababánál ugye..

Igen, szerencsére minket ez elkerült! Nyilván ha igy szenvedett volna, én is elkövetek természetesen mindent, hogy segítsek rajta! De talán Pusiéknál nem is ennyire katasztrófális a helyzet, és hát bizzunk benne, hogy megoldódik az anyatejjel Wink

Egyébként én is csak jókat hallottam az Infacolról! Szóval félreértés ne essék Wink

hanee
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, Pusi!
A legtávolabb áll tőlem, hogy bárkit bármire rábeszéljek, de mint írtad Hanee, benneteket ez szerencsére elkerült, így hála Istennek nem tudod, mi ez. Persze biztosan van olyan, hogy kicsit fáj, meg hogy jobban fáj, de amikor úgy ordít a gyereked órákon át, hogy már te is vele sírsz, akkor elgondolkozol, hogy hogyan lehetne segíteni rajta. Mert nem arról volt szó, hogy mi voltunk fáradtak és hogy mi nem bírtuk, persze ez is, de őt látni így szenvedni pokoli volt. Olyan pici volt és egyszerűen semmi, de semmi nem segített, órákat köröztünk a lakásban, azt hittem elzuhanok már, de nem tudtam letenni és nem is akartam. Nem javasolnám én sem a mindenhol hirdetett csodaszereket, pont emiatt nem próbáltam a különféle teákat sem, van egy Gripewater nevű folyadék, amit az ügyeleten a drnő egyértelműen elutasított pl. (és minden babás magazin reklámoz), így én sem mertem, mint sok más tanácsot sem, mert én is óvatos vagyok a végtelenségig. De a védőnőnkön át, a drnőnkig, az ügyeleten a drnő, valamint egy ultrahangos dokinő (mi ott is voltunk, tele volt gázzal az egész pocija) mind az Infacolt javasolta (gondolom a korábban írtak miatt). De én nem reklámozni akartam, pláne nem erőszakoskodni, bocsi, ha így tűnt, csak én sem adnék szívesen bármit egy csecsemőnek, de ezt még mindenki csak javasolta, ötlet volt, amit vagy elfogad valaki, vagy nem, természetesen nincs harag, sőt. Gondolom mindenki a legjobbat akarja a babájának, örülök, hogy oldódott a probléma, Pusi. Mi nem voltunk ilyen szerencsések.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga, Pusi:
Ha az én véleményemet kérdezitek, bármilyen szerrel is óvatos vagyok ami a gyereket illeti, ha Pusi helyében lennék, lehet hogy én sem merném adni még az Infacolt sem, ki tudja egy koraszülött babánál okozhat-e mégis valami gondot.. Persze tudom, hogy elvileg nem, de ha valaki "túl óvatos", az még nem baj! Ráadásul szerintem Pusi arra is biztos gondolt, hogy ha sikerül anyatejet felszaporítania, akkor lehet, hogy elmúlik a hasfájás is, ami bizony könnyen lehet, hiszen egy ilyen csepp babának a tápszer még nagyon megterhelő, és lehet hogy nem a levegő miatt fáj a pocakja, ez meg a másik.. annak meg nem biztos, hogy értelme van, hogy egy ilyen kis korababánál végül mindent végigpróbáljanak. Én is várnék még, hátha abbamarad a pocakfájás pár napon belül, ahogy erősödik a poronty Wink
Persze nem a "hagyjuk szenvedni" híve vagyok én sem, de ilyenkor azért nem könnyü eldönteni.

Pusi:
Örülök, hogy minden rendben veletek! azért biztos idegeskedtél eleget. Mekkora méretekkel született?
Ja és boldog szülinapot neki hihi Smile

Borka:
Köszi a kiigazítást Wink

hanee
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pusi!
A hasfájás nálunk a második héten jelentkezett, rögtön szedtük, orvosi javaslatra (nagyon alapos a drnőnk és semmit nem enged, amit nem szabad)
Idézem az Infacol "útmutatásából":
"Az Infacolt a csecsemők fokozott gázképződés és levegőnyelés okozta hascsikarásának, bélgörcsének megszűntetésére adják. A bélgörcsöket az okozza, hogy a baba beleiben a gázok habszerűen, sok kicsi buborék formájában vannak jelen, melyek eltávozása nehézségekbe ütközik. Az Infacol ezeket a kis buborékokat nagyokká alakítja, megkönnyítve ezáltal a szelekkel és levegővel való mielőbbi távozásukat. Az Infacol fizikai úton szünteti meg tehát az emésztési zavarok, levegőnyelés vagy egyes ételek okozta gázfelhalmozódást a gyomor-,bélrendszerben.
A hatóanyag a csecsemő gyomrából, beleiből nem szívódik fel, így általános hatást, így mellékhatást sem tud kifejteni."
(Azt is írja, hogy akkor sincs gáz, ha valaki tévedésből(?) egy egész üveggel megiszik!)
Ez tuti adható, de nem akarok nyomulni, bocsi, ha hosszú voltam, csak sajnállak benneteket, tudom mi ez!

[^]  
Vissza az elejére
Pusi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga

Hogy miért nem adom már most a cseppeket?
talán a koraszülöttségből fakadóan - neki ma kellett volna megszületnie - nem merek.Ezeket állítólag 1 hónaptól lehet és a fődoki szerint nála mindent a kiíráshoz kell számítani...

egyébiránt lekopogom tegnap már nem kapott Bebát, csak anyatejet+ mildibét és nem volt éjjel hasfájás, no de 1 éjszakából nem vonok még le következtetéseket.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
okr:
A szoptatós teától előfordulhat hasfájás a gyereknél, éppen azért, mert van benne olyan növény, ami pukizást okoz és néhány baba erre érézékeny.. sajnos nem emlékszem, melyik összetevője, de valaki másnál volt ilyen ismerettségemben!

hanee

A sima és az édeskömény. Smile
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Természetesen egyetértek az általad leírtakkal, nekem mindezt akkor mondták, amikor kerestem megoldást a folyamatosan ordító gyerekem problémájára, akivel még az ügyeletet is megjártuk. Azt sem tudom már megmondani, hogy a mi drnőnknél mondta a védőnő, vagy az ügyeleten a drnő, komolyan nem emlékszem, de nem egy laikus, ez biztos. Az is igaz, hogy mindent túllihegnek manapság egy kicsit. Csak én már annyira kivoltam ettől a hasfájástól (hát még szegény gyerek), hogy nem mertem semmit adni neki, amire bármi ilyet mondtak. Persze ez is hülyeség, mert ismerek olyan gyereket is, ahol az említett tea (édeskömény+kamilla) hozta meg a nyugalmat.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska:
Én emlékszem rád! Miért mentél vissza dolgozni?

Fogzás:
Lilinek az első foga 1 hónap szenvedés után jött ki egy hete kb. A szakaszos fájás jellemző, dagadt iny is, én nem kenegettem neki, kapott hüthető rágókát Wink Egyszercsak nagy sírás volt és kibújt. pukk. Néha szerintem megállhat a fog a növekedésben az iny alatt is (épp úgy mint amikor már kibújt) és ezért szünhet meg egy időre.. megaztán lehet, hogy épp hátul nő neki és az zavarja, ezt sosem tudhatod Laughing

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

okr:
A szoptatós teától előfordulhat hasfájás a gyereknél, éppen azért, mert van benne olyan növény, ami pukizást okoz és néhány baba erre érézékeny.. sajnos nem emlékszem, melyik összetevője, de valaki másnál volt ilyen ismerettségemben!

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Allergia:
A kamillát nem ajálnák arra, hogy pl. szemet mossanak vele, mert nem steril, de arról még nem hallottam, hogy allergizálna! Ez egy homeopátiás szer is, ami kétségtelen az az, hogy óvatosan kell vele, mert hasmenést okozhat, miután béltisztító hatása van. De tápszeres babánál egy gyenge főzet (fél liter vízbe 4-5 virág) legfeljebb csak elősegíti az emésztést. Én abszolút nem vagyok ellene, inkább mint a csecsemőteák! Csak orvosiszékfű virágzat legyen, ne sima kamilla. Gyógyszertárban kapható, vagy bioboltokban (DM-ben is van). Ez is kamilla, csak orvosi célú, tisztább jobb szebb, stb..

Hízás:
A kisbabák nem hajlamosak hízásra még normális esetben (tehát ha nincs valamilyen hormonális probléma, vagy egyéb betegség - pl. genetikai elváltozás - a háttérben). Nem esznek többet, mint amennyire szükségük van, kivéve a cukros löttyökből, azokkal azért kell óvatosan. De egy normális étrenden tartott baba sem eszik tovább ha már nem éhes! Ezért van az, hogy néha ugyanazt otthagyják, néha kérnek még. Ez nem baj, mindenkinek változó étvágya lehet. A kiegyensúlyozott étrendben van főzelék, gabona és gyümölcs is, valamint tejtermék (esetükben tápszer még, vagy anyatej). A hízás csak egy éves kor után üti fel a fejét, amikor már bejönnek a kenyér, sósperec, mogyoró, ropi, chips, kóla, csoki, sütik, stb.. (nyilván normál esetben nem, de van ilyen is sajnos).
Persze különbözőek a babák, de egy fél évesen 10 kilós babára sem lehet azt mondani, hogy meg van hízva, mert náluk ez a fogalom még kissé értelmezhetetlen. a csontozatuk és izomzatuk is különböző, és mint tudva levő az izom 5x nehezebb a zsírnál. Legfeljebb csak dundi, jól táplált. Ami egyébként nem baj, mert fogzással, betegséggel, mozgás elkezdésével, ezzel-azzal elmúlik néha az étvágy és a nagy energiaszükségletet valamiből pótolniuk kell.
Túltápláltság létezik viszont, főleg tápszeres babáknál, de ez sem vezet kövérséghez, egy idő után ugyanis a szervezetük ezt nem tolerálja és hasfájást / emésztetlenséget / bukást okoz.

Allergia még:
Nagyon sok dologra, gyakorlatilag mindenre azt mondják, hogy allergizál. De vigyázni kell ezzel a kifejezéssel, mert allergizál = előfordult már allergia az orvostudományban arra nézve.. de az sem mindegy, milyen formában! Nyilván nem ad az ember féléves gyereknek tehéntejet, mert abból elég gyakoriak az allergiás esetek, de feltehetőleg a kamillatea okozta allergiás reakciók annyira elhanyagolhatóak, hogy szerintem nem lehet egyértelműen kiejelenteni, hogy akár egy párnapos csecsemő is ne ihatna belőle. Felteszem a pollenje allergizál, de nem hiszem, hogy az megivva-evve is, még nem láttam egyetlen pollenallergiás embert sem, aki ne tudott volna kamilla teát inni. Na persze ez nem zárja ki a létezését Wink

Szerintem a teák veszélye is inkább a gyártás során belekerülő szemetek miatt jelent valós veszélyt. Filteres teát ezért NE, többiből is csak gyógyszertárit. Én így gondolom!

Az édeskömény sem allergizál, hasfájásra is jó, nyugodtan adható, de csak gyenge, fél liter vízbe szintén 6-7 szem, világos sárgának kell lennie a főzetnek. Ennél erősebb főzet kisbabáknak szerintem csak orvosi utasításra adható, éppen a homeopátiás hatásuk miatt.

És bocs ha kategorikusnak tűntem Wink

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga
Hát a kamillának erről az oldaláról még nem hallottam.Mi azzal mosakodtunk újszülött kortól fogva,és ittuk is már pár hónaposan.
Miért allergizál,a virágpor miatt?Mert másra nem tudok gondolni!

Csak egy infó:nekem azt mondta a védőnő, ne igyak,míg szopatok szoptatós teát,mert attól fáj a gyerek hasa. Shocked Shocked Szóval bocs,ha kicsit kétkedő vagyok,kamilla ügyben.

Anicska
Sajnálom,hogy már dolgoznod kell!Mennyi idős a babád?Miért kellett visszamenned?Nem lehet így könnyű! Sad

[^]  
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 17, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pusi!
Ne haragudj a kérdésért, de miért várni a cseppekkel? Ha így szenved szegény, miért nem próbáljátok meg? Az Infacolból semmi nem szívódik fel, nem gyógyszer, a kis buborékokból csinál a pocijában nagyot, amitől már meg tud szabadulni, ennyi. Nekünk két hónapos korában egyik napról a másikra elmúlt, de cseppek nélkül nem tudom, mi lett volna. És amikor megjelent a hasfájás, két nap kellett, hogy rájöjjünk, hogy ez az, az a két éjszaka volt szörnyű, a többi utána következőn már aludt, mint a bunda. A "teljesen megszűnteti" és a "nagyon fáj" között van átmenet és ez nem csak nektek rossz!
Ha idősebb lesz, már minek a csepp? Semmi kárt nem okozol vele, sőt!!!

Okr!
Bocs, hogy vitázom, de van egy hasfájás elleni teakeverék, amit nekünk azért nem engedtek inni, mert van benne kamilla is. Az édeskömény még hagyján, de a kamilla nagyon sok gyereknél okoz-állítólag-allergiát. Persze van, akinél beválik, biztosan, de én ezek után nem mertem.

[^]  
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 17, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon nagyon régen jártam erre, lehet sokan már nem is emlékeznek rám. De sajnos vissza kellett mennem dolgozni, ezért amikor itthon vagyok inkább babázok, így másra nem is igazán van időm.
Most valahogy sikerült utolérnem önmagam, és elkezdtem olvasgatni visszamenőleg.

Az etetéssel kapcsolatban mondanék én is egy pár szót. Nekünk is nagyon sok problémánk volt a széklettel. Kipróbáltam mindent. Tápot cseréltem (kb 4 félét, de lehet hogy több is volt), adtam kevesebbet, adtam többet, hígitottam jobban, és a jóég tudja még mit próbáltam ki. Semmi se ment. Végül már annyira kínlódott a gyerek, hogy kipróbáltam adni neki pár csepp narancslevet 2 hónaposan. orvost megkérdeztem, beleegyezett. Meg is lett a hatása. Lett is rendesen széklete tőle. Ha gond volt akkor 3-4 csepp narancstól megoldódott. Valamivel hamarabb mint 4 hónap (nem sokkal) kezdtem a hozzátáplálást gyümölcsökkel, répával. Most már eszik csirkét is zöldségekkel. Viszont minden étkezés után még tejet is iszik, máskülönben nem hallgat el. Rengeteget eszik és mégsem kövér. Az orvos szerint pont jól fejlődik, és ha kér még enni, nyugodtan adjam. Reggel és este csak tejet iszik, és napközben kb 2-3szor mást plusz a tejet.
Szerintem nagyon gyerekfüggő, hogy ki mennyit eszik. Egy barátnőmnek is van babája, egyszerre szültünk. Az a gyerek alig eszik, es megis kövér. De nem fejlődik mégsem úgy ahogy kellene, csak hízik de nem nő. Pedig ráadásul az még anyatejet is eszik.

Szerintem tul kicsik ok meg ahhoz, hogy fogyokurara fogjuk oket. En is megprobaltam regebben kevesebbet adni neki. Az lett a vege, hogy kevesebbet evett de tobbszor, igy a napi adagja meg nagyobb lett.
Az orvos azt mondta, hogy teljesen makkegészséges és hogy jó az étrendje. Tehát én nem is fogok neki kevesebbet adni, ha jól fejlődik.

Egy kérdésem is lenne. Úgy néz ki, hogy nő Katica foga. Legalábbis úgy gondolom. Meg van dagadva az ínye, borzasztóan csorog a nyála, és sír de nem mindig. Tegnapelőtt végig ordította a napot, viszont azóta semmi. Létezik, hogy szünetekkel fájjon az ínye? Ha bekentem az ínyét azzal a géllel amit erre adtak megnyugodott egy időre, aztán újra kezdte. Most meg semmi sírás. Elmúlt volna a fájása? Mennyi idő, amíg kibújik az első fog?

köszi

Ani

[^]  
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 17, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pusi
Nagyon szépek vagytok!!!!Gratula!!!Szépen fejlődik a legényke!!!

Az éjszakázáshoz:mikor elmúlt a hasfájás miatt nem alszunk,kezdődött a fogzás miatt nem alszunk,ami még mindig tart. Shocked Remélem ovis korára kinövi.Mindenesetre én már hosszútávra rendezkedtem be a kávémmal! Very Happy
Remélem ,ti sokkal szerencsésebbek lesztek alvás terén!!! Very Happy

Hasfájásról még eszembe jutott vmi:kamillatea.Csak simán,cukor nélkül.Segít egy picit.

[^]  
Vissza az elejére
Pusi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 17, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Lányok a tanácsokat. Egyelőre marad a torna aztán majd meglátjuk, az éjszakánk megint kissé csúnya volt...
Most volt itt a védőnő, szerinte csak csökkenteni lehet még cseppekkel is teljesen nem tudjuk megszüntetni.
Csak olyan rossz látni, hogy szendved.
Ha kicsit idősebbek leszünk próbálkozunk majd a cseppekkel addig majd csak el leszünk valahogy.

Hanee
Nem titok, 35. hétre császároztak meg. A hatodik hónapig minden teljesen rendben volt. Másokkal ellentétben nekem kutya bajom nem volt annyira könnyűnek tűnt a terhesség hogy csuda (első terhességként nem is tudtam miért kínlódnak mások, se hányinger semmi se volt).
Ezek után elkezdődött az ödémásodás, gyors hízás, szal kezdtem rosszul lenni, levegőt is alig kaptam. Úgy néztem ki mint a felfújt lufi, Picur meg nem akart nőni olyan ütemben ahogy kellett volna. Aztán kiderült: a flow lelassult és hát a stop előtt úgy döntöttek hogy kiveszik, mivel még a méhszáj nem állt készen az indításra. Szerencsénkre semmi baj nem lett, csupán annyi hogy kis súllyal született, meg hát a koraszülöttségből fakadó hátrányokat dolgozzuk le. De 1 hónap alatt több, mint 1 kilót híztunk már.
Be is tudunk mutatkozni, itt még régebbi képek vannak, főként kórháziak de talán látszik a fejlődés, tündéri kis bébink született:)

http:/members.chello.hu/gyulai.csaba1/david/
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 17, 00:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szisztok!
Igaz ,mi szopiztunk,de a hasfájás legalább 4 hónapos koráig minden este jelentkezett Adának.Aztán vettünk Espumisan cseppeket,az nagyban javított a helyzeten. Laughing No,nem azt mondom,hogy megszűnt,de pl. szopi közben nem jelentkezett,és este is könyebben el tudtuk ringatni.
Ami még jó volt:ringatás ,tornáztatás. Razz A masszázs nálunk nem vált be,sőtt még jobban sírt tőle. Sad
Remélem tudtam segíteni

[^]  
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 16, 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pusi!
Mi is nagyon hasfájósok voltunk, sajnos. És mi nem is HA-s tápszerrel kezdtünk, csak a kislányom arca kiütéses lett, ekkor javasolta drnő, hogy kapjon Humana HA-t. Ezeket a HA-s tápikat állítólag nem szereti minden baba, mert kesernyések, ami igaz is, az én kicsim nyelte gond nélkül. Viszont tökre megváltozott a széklete színe, zöld lett, majdnem beájultam és szerintem a hasa is ugyanúgy fájt tőle. A székletre azt mondta a drnő, hogy nem gond, engem csak azért zavart, mert előtte nem olyan volt. A hasfájás szerintem gyerekfüggő, sajnos sok mindent nem lehet tenni, de nekünk pl. az Infacol csepp nagyon bejött, nem tudom, használtátok-e már. Van aki minden étkezéskor adja, állítólag nem lehet túladagolni, a használati útmutatót olvasva és megértve a hatás módját én is így gondolom, de mi adtuk két napig minden kajához és így sem volt jó, átlendült a dolog a ló túlsó oldalára. Úgysem fáj egész nap a pocijuk, nálunk a délután és az este volt vészes, akkor adtam, 3-4-szer kb. Kaptunk még a drnőnktől egy gyógyszertárban kevert cseppet is, de ezt meg nem mondom, mi volt. Holnap megyünk tanácsadásra, esetleg megkérdezem. Remélem tudtam valamit segíteni.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 16, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pusi:
Mi Humana baby-fittet eszünk, de ilyet tutira ne adj neki, mert egyrészt nem is HA (koraszülöttnek nem ajánlott), másrészt ez Antirefluxos tápszer, stb.. elvileg rá van írva, hogy x napos kortól, de szerintem nem szokták felírni 2-3 hós kor előtt, mi is akkor kaptuk csak Embarassed
A beba állítólag jó tápszer, ha HA, akkor hasfájást is kevéssé okozhat, de sajna lehet hasfájós a baba, a tápszer pedig nem is túlzottan könnyen emészthető dolog. A vastól elviekben nem fájhat(na) a hasa szerintem, de ki tudja már a mai világban Rolling Eyes

Nem gondolkoztál még azon, hogy anyatejet igényelj? Koraszülötteknek lehet kérni. Persze ha kifogásaid vannak ellene megértem, nekem vannak.. és egyáltalán nem biztos, hogy attól nem fáj majd a hasa Embarassed

Hasfájásban szerencsére nincs semmilyen tapasztalatom, mi megúsztuk.

A nyári babás topicban Pipocska kisfia viszont nagyon hasfájós volt, keresdd meg őt, akár PÜ-ben, szerintem nagyon szívesen ellát tanácsokkal, mert ők már végigpróbáltak minden lehetőséget töbször is a homeopátiás szerektől kezdve a teákig! Tuti tud valami használható tanácsot adni!

Miért születetett korábban, nem titok?

hanee
Vissza az elejére
Pusi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 16, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új csatlakozóként szeretnék Tőletek egy kis tanácsot kérni.
Dávid babám 1 hónapos. koraszülöttként, császárral jött világra. sajnos a kórházi ellátás alatt a szopizás hiánya miatt- ha ezért ?- elkezdett apadni az amúgy se sok tejem. Ma már tápszeresek vagyunk alig 10 ml-t tudok neki adni, de ciciből már azt sem fogadja el. A tápszerek közül Ti melyiket használtátok? Mi a Mildibét és a Bebát is kaptuk, de most a Bebás időszakban elkezdett hasfájós lenni, igaz most vasat is kap. Okozhatja a hasfájást valamelyik??
A tornán kívül mi segíthet, mert nem igazán merek neki még adni semmit, hisz oké hogy 13-án múlt egy hónapos . de ő még meg sem született:)(01.18-ra voltam kiírva)
Előre is köszi
Pusi
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 15, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aniko:
A tápszert süritheted sima gabonapéppel, pl. kölespép, vagy rizspép (Holle, Sunval). Ezeket szerintem külföldön is lehet kapni, demeter bio termékek. Lili nagyon szereti így is, én most rendeltem neki baby müslit, ami szintén ugyanez a "porított" dolog, van benne gabonaféle, mazsola, meg ami általában a müzlikben szokott lenni és ugyanúgy lehet tápszerrel higítva adni. Állítólag nagyon szeretik a babák.

hanee
Vissza az elejére
aniko47

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 12, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,

Koszzonom. Akkor csak ez lesz az, amire en gondoltam. Az ragadta meg a figyelmemet, hogy te ezt gyumolccsel is adod. Nalunk csak a tejbe ajanljak belekeverni, azaz a tejet suriti be.
De az en fiam nincs oda ertuk Sad
Azert koszi megegyszer
Aniko
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 11, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nyuszimama:
Megkaptam a kérdőíveket, köszike!

A cicis kérdést, viccből irtam igazából Smile mert elképzeltem, hogy egy anyatejes baba táplálékába, vajon hogy keverjük bele minden etetéskor a trutyit Very Happy

Aniko:
A tejpép.. hát azt igy lehet kapni. Nem tudom, hogy angolul mi a neve, a lényege, hogy valamilyen gabonaféle tápszerrel sokszor gyümölccsel, vagy vaniliával ízesítve, de otthon is könnyen elkészíthető, ha van valamlyen gabonapéped, pl. kölespép, vagy tönkölybúzapép, vagy rízspép, tápszerrel higítod egyszerűen, és akkor gyakorlatilag tejpép lesz. Olcsóbb is, mint a Nestlé és egyebek által gyártott tejpépek, mert azok elvileg 6-8 étkezésre elegendőek és hát 1000 Ft körül mozog az áruk Embarassed

hanee
Vissza az elejére
Falina

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 11, 00:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Banyek, irtam egy hosszut, mar majdnem vegeztem, mikor kitorlodott az egesz. Bocs, de most annyira beragtam, hogy nem gepelem be ujra. Sad
Falina

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 10, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Koszonom a valaszokat, sajnos csak ma tudtam eloszor olvasni, mert nem voltam netkozelben az unnepek alatt.

Probaltam en vizet adni neki, de azt nem issza, teat es gyumilet meg most kezdek majd adni neki.
aniko47

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 09, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,

Elnezest a kerdesert, de mi az a tejpep??
En nem Magyarorszagon elek, de nem tudok rajonni.
Ez a kulonfele "céréale", amiket NESTLE es tarsai gyartanak, tejjel bekeverve??
Szeretnem kiprobalni, mert mar en is hozzataplalom 5 es fel honapos fiam es talan nala is bevalna

Elore is koszonom
Aniko
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 09, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök, hogy kezdenek megoldódni Ferdy problémái!

Hanee!

Igazad van, a cicibe tényleg nem lehet Sinlacot keverni! Furcsa is lenne! Very Happy
A mi családunkban az, hogy anyatejes valaki, még nem jelenti azt, hogy ő maga szopizza ki! Az anyukája feji a tejet a babának, így bele lehet keverni a Sinlacot!
Elküldtem a kérdőíveket! Megkaptad?

Most mennem kell, Dávidom beteg, így elég nyügi!

Minden jót! Nyuszimama
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 07, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy
Sztem az almalé még nagyon korai .Legalább még egy hónapot várj.Mindenesetre beszéld meg a védőnővel,ő mit tanácsol.

[^]  
Vissza az elejére
Ferdy

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 07, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nos, a cukrot teát én sem akartam elhinni, míg nagy győzködésre ki nem próbáltam. mikor már nagy volt a hiszti, csináltam jó cukros teát, és 10 ml negyed óra alatt meghozta a hatást. de még mekkorát Smile

a bukás bizti a sok levegő miatt van - ezért már minden szopis kaja előtt fejek, és azzal kezdünk, hogy ne legyen utána olyan mohó a cicivel.

hanee - gastron minden ok volt, a doki szerint majd kinőjük. csak a mosógép is bírja addig szuflával Very Happy

már gondolkodom rajta, hogy minden nap párszor adok neki kevés sk. készítésű almalevet, de félek, hogy még korai. szerintetek?
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bukás:
Ada szopi mellett bukott sokat.Sztem sokat eszik ,azért van.A másik a mohóság.Sok levegő kerül a pici gyomrába,és amikor az büfi formájában távozna,jön vele a tej.(innen a hasfájás is)
Bár mint írtam,mi szopiztunk ,nem gondolom,hogy a tápszer speciális dolog lenne ezen a téren.Ha igen javítsatok bátran. Embarassed
Nem is tudom,talán 5 hónapos lehetett,mikor csökkent a bukások száma.Az biztos addig sokszor volt ruha,és ágyneműcsere miatta. Laughing
Puszi:Kriszti

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyuszimama:

Ha anyatejes egy baba, hogy lehet belekeverni a cicibe a Sinlacot? Laughing

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ferdy:
A cukor nem hogy nem lazít, de székrekedést okoz általában. Én semmiképpen sem ajánlanám, mert a répacukor elég gyorsan emeli a vércukrot és függőséghez vezet. Egy ilyen pici babának nincs szüksége még külön cukor-bevitelre, de később is tanácsosabb a szőlőcukor, illetve a fruktóz használata (utóbbival csak óvatosan piciknél, mert a májban glükogénné alakulva raktározódik és a máj adagolja a vérbe, és hát nem tud sokat tárolni egyszerre, de 1-2 kiskanálnyitól bizti nem lesz gondja.. a fölösleget amúgy zsírrá alakítja)

Próbáltad már a szélcső használatát? Az állítólag nem okoz hozzászokást. Szerencsére nekünk nem volt székletprobléma, így nem tudok érdemben nyilatkozni erről a szerkezetről. De a Nyári babás topicban Timmba használta sokáig, ő biztos tud tanácsot adni ezt illetően. Nekik is tápszeres gond volt emlékeim szerint elsősorban.

A bukás:
Mi is AR tápszert eszünk (azaz Lili), nekünk is hasonló volt a szitu. Sajnos semmi bíztatót nem tudok mondani: nekünk mostanában kezd teljesen elmúlni, hogy mostmár kevés tápszert kap, 3x kap egész adag szilárd ételt és ebből sokszor kap gabonapépet. Mostmár a szilárd ételt nem is bukja fel pár hete, a tápszert pedig egyre ritkábban, inkább csak esetszerűen, mintha épp sok lenne neki.

Voltatok már gastroenteorológián? Érdemes kizárni első körben a reflux gyanúját (amit egyébként ki is nőhet a gyerek), de ha nincs semmilyen szervi baja (illetve megfelelően gyarapodik a bukások ellenére), akkor sajnos csak azt tudom mondani, hogy kísérletezni, várni, várni... és majd 6-8 hónapos korban elmúlik Sad Sajnálom, nálunk is tiszta rejtély.

Nekem olyasmik jöttek be, hogy csökkentettem a táp mennyiségét és inkább többször adtam, aztán 3 hós korban elkezdtem a hozzátáplálást. 4 hónapos korban már 2x, 5 hónaposan már 3x evett egy nap.
Most ott tartunk, hogy ma meghagyta az esti tápi 70%-át (a 210 ml-ből megivott kb. 60-at és bealudt rajta).

Mikkel próbálkoztál eddig?

hanee
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ferdy!

Bár nálunk a bukás nem jelent problémát, így ebben nem vagyok otthon, de ha másként nem megy meg kell próbálni a tápszerváltást. Beszéltetek már erről a gyerekdokival?
A keresztfiam is sokat bukik, anyatejes, neki a Sinlacot kell belekeverni a tejbe.

A cukor tényleg nem a legjobb dolog, de ha más nem, ez talán tényleg segít! (A mi lurkónk sajnos már hetek óta szorulással küzd, amit még a hashajtó sem old fel, a cukros teától pedig meg sem mozdul a gyomra. Crying or Very sad )

Már nemsokára megpróbálhatjátok a gyümilevet, ahogy Okr írta, az biztosan segít. Smile
Most pedig talán tényleg csak a tápicsere!

Sok sikert!

Nyuszimama
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 05, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy
Hát sok okosat nem tudok mondani,az az igazság.Mindenesetre sztem a cukor nem lazítja a székletet.Én a sima kamillateát javasolnám(csak forrázva,és üresen)Az én kislányom is azt issza születése óta.

Mondjuk az tuti,ha nem forrázod,hanem főzöd a teát akkor ellentétes hatást vált ki.(nem lazít,hanem székrekedést csinál)Ezt vmi gyógynövényes könyben olvastam.

Amúgy később,mikor gyümilevet kaphat biztosan megoldódik a probléma.

Puszika:Kriszti

[^]  
Vissza az elejére
Ferdy

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 05, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szijasztok!

2 hónapos kislányomnak kevés a tejcsim, napi 2 étkezés tápszeres. mivel sokat bukik, a.r. tápit kap.
a probléma az, hogy annyira megköti a gyomrát, hogy napi 1x van kaki, de az is több órás erőlködés után (néha a fél éjszakát végignyögdécseli), és a cukros kamillatea segítségével.
van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

tudom, cukrot nem kellene adni, de a sima kamillának nincs meg a várt hatása....

köszke,
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 31, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilveszter alkalmából nem kívánok egyebet
Csendes lépteid kísérje szeretet
Szívedbe béke,lelekedbe nyugalom
légy boldog a következő 365 napon
BUÉK!

[^]  
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 26, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee:

Mi is Humanat eszünk. 1-ből is azt ettünk.
Amugy nekem dokim azt mondta h 1000 ml-ig ehet.

Én nem mondtam 7 hót!! Tényleg nem is hallottam ilyet, h csak utána lehet! Meg is kérdezem nagynéném!! Mert tudod h az én dokim nincs a toppon. Sad
Nagynénémről jut eszembe, képzeld újra babát vár. Smile

Abban viszont egyetértünk, h mindenki beszélje meg az orvosával a tápszert váltást, cserét, mennyiséget. Smile)

További szép ünnepeket!

Pussz
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 26, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hajni!

Falina Humanaval etet, ezt már megbeszélük korábban is, hogy más az adagolás. Humana 1-ből a 4x200 elég sok.. persze baja nem lesz tőle, de ezt emelni nem volna túl jó én úgy gondolom, persze nem vagyok sem orvos, sem védőnő, de én ezt etetek, és az orvosom és védőnőm ezt mondta nekem.

2-es tápszer:
A paradicsomos-húsos bébiételre is az van írva, hogy 4 hós kortól, sőt a gluténtartalmú tejpépre is.. most érted.. mégsem adom még én sem, pedig én mindent elég korán kezdtem, a paris husis bébiételt megvettem és itt figyel a szekrényben majd még 2-3 hónapot szerintem..

Úgy emlékszem, amikor erről beszélgettünk anno, épp azt mondtad, hogy a dokid azt mondta, nem szívesen írja fel, mert elvileg csak 7 hós kortól adható, de ha nem változik a helyzet, 6 hósan felírja.. én erre emlékszem. Akkor még én sem tudtam, hogy ez nem ilyen egyszerű, hogy csak úgy váltok, de 5-6 hós korban csak kivételes esetben írják fel, amilyen a tiétek is volt.. szóval én biztos nem tanácsolnám senkinek azt, hogy 4-5 hós babának írasson kettest, ha az orvos erre nem lát alapos indokot.

Na remélem nem csinálok még nagyobb dilemmát ezzel Wink

Szerintem amúgy is az a legjobb, ha mindenről a doki tanácsát kéri ki az ember elsősorban, hiszen ő a szakember, mi itt csak megbeszélni tudjuk a tapasztaltakat Wink

pusszancs

hanee
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 24, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Én is szoktalak olvasgatni benneteket, csak írni nem nagyon van időm!!

Falina:
sztem ha mást nem eszik akkor a 4x200 ml nem sok!!
Nekem Marci 5x eszik egy nap. Reggel 220 ml-t, 10kor 180-200 ml-t, délben egy üveg főzit. majd 2 körül 120 tápit kb. 4-kor fél üveg főzit v. gyümölcsöt ( ezt nem szereti annyira.) 6-kor 150 ml tápi, 10-kor 230 tápi. Ha összeszámolod ez se kevés. Smile Doki szerint pont jó..
Nemrég nem akart se tápit, se semmit enni... 2 hét alatt fogyott fél kg-ot!! kb 600 ml tápival/nap..
Inni semmit nem hajlandó...

Hanee:
miért nem lehet 2-es tápit 7-8 hó előtt??
Mi már 5.5 hós kortól azt eszünk, az 1-es kevés volt már . Humana Ha2-t. A dobozon 4 hóstol van írva!!
Sztem simán lehet! Én még 7-8 hót nem is hallottam. A dokim 5 hósan azt mondta h fél évesen váltunk, de nem húztuk addig!!

Nyuszimama:
sztem irass fel nyugodtam 2-es tápit!!

Boldog Békés Karácsonyt Mindenkinek!

Hajni
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 24, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elnézést, hogy nem olvastam eddig, nagyon el voltam havazódva igy karácsonykor (sajna nem igazi hóval, hanem dolgokkal Very Happy)..
Az időjárás jelentés is jót hazudott, egy hete azt mondták, hogy fehér karácsonyunk lesz, hát ebből nem lesz semmi!

Falina:
Egyáltalán nem kellene több tápszert adni neki, mert az már túl sok szerintem. A johi féle pépeket lehet higítani persze tápszerrel is, és akkor tejpép lesz belőle (minő meglepő Very Happy), de azzal épp úgy tápszert adsz neki..
Én azt javasolnám, hogy inkább adj neki almát reszelve, kanállal, és ha ezt már eszi legalább 1 hete, akkor adj neki valami kölespépet vagy valami hasonló gluténmenteset, és keverheted almalével, vagy akár magával a reszelt almával is (csak akkor + viz kell hozzá egy kevés, hogy legyen mit felszivnia, mert ez a pép nagyon szivja a vizet, rettentően sűrű!)

A tejpépekről szólva:
Az egy baromi nagy tévhit, hogy a tejpép az micsoda tejalapú vacak, és allergén, stb.
Persze, természetesen rá van írva a dobozára, hogy sovány tejport tartalmaz.
És elovlasta már bármelyikőtök is a tápszer dobozát? Épp úgy rá van írva, hogy sovány tejport tartalmaz.
A tejpépeket tápszerből készítik. A tápszert keverik össze lisztekkel (pl. rízsliszt), illetve gabonaőrleményekkel, vaniliaaromával, cukorral, és rosszabb esetben tartósítószerrel és ízfokozóval.
Semmi ördöngösség nincs az elkészítésükben, végy egy kis tápszert, egy kis rízslisztet, kevés gabonapelyhet (pl. kölespép), ezeket kutyuld össze, tegyél hozzá egy kis fahéjat és máris kész a fahéjas tejpép. Ezt most csak példának írtam, nem tudom amúgy az arányokat és soha nem is készítettem még ilyet.
Ami ezek közül ér is valamit amúgy, az szerintem a Humana tejbedara, ami nem csak rízspép, hanem kukorica is van benne, de szerintem ezt igy nem első kajának, hanem mondjuk sokadiknak, bár 4 hónap van ráírva. Én féléves kortól adnám (és adom is Very Happy)
Szóval a léynegre térve: a tejpépekben található sovány tejpor = módosított fehérjéjú tehéntej porítva. Ez nem egyenlő a turista tejporral, amit megveszünk a Tescoban, hanem spéci eljárással készítik, de attól még tejpor, és ezért ezt írják rá.
Szóval az fatális tévedés, hogy ebben sima tejpor van.. ezt csak azért írom, mert rettentő sok embertől hallok ilyet, hogy "én nem adok, mert abban tehéntej van".. (ilyenkor halkan kérdezem meg magamtól, hogy "és tápszert sem ad mert tehéntejből készült?")..

Szóval nem kell aggódni szerintem a tejpépek miatt Smile

Lányom úgy eszik, hogy hasra fordult.. nem tudja, hogy igy nem fog menni, mert a gravitáció lehúzza a cumi tartalmát Very Happy
.. és már megy is a hiszti.. anya megy, visszaforditja a hátára és visszaadja neki a cumit Very Happy

Itatás:
Nyuszimama jól irta, ha vizet adsz neki és megissza, akkor még szomjas.. de ugyanakkor nálatok bejátszhat az is, hogy ki van tágulva a gyomra, nyilván szegény azt kap, vizet iszik Smile én ilyenkor próbálnám meg a gyümölcsöt, hogy hátha! Ha nem kell neki, úgysem fogja megenni Very Happy És az első pár napban úgyis csak kóstolgattok..

MÁS,
Nem hagyom figyelmen kívül, hogy azt írtad, hogy nem szeretnéd hozzátápizni még. Nyilván rábeszélni nem akarlak, hiszen szíved joga eldönteni!
Ha nem szeretnél hozzátápizni, akkor át kellene térnetek a napi 5x evésre és arra, hogy nem 200-at, hanem 180-at kap 5x. (tehát 150+5 kanál asszem? legalább is Humana-ból). Mert a 200-ból 5-öt enni az brutál, de még a négy is picit sok, egyszerűen a mennyiség miatt, amit egyszerre emésztenie kell napi 4x. Nem véletlen, hogy 2-3x-ra irják ezt a mennyiséget.
Mivel a lányod jól gyarapodik, nem muszáj gondolom tápot váltanotok sem, főleg ha ezt szereti is, tudom, hogy korábban váltottatok mert nem evett.
Az is megoldás, ha továbbra is eteted 4x200-at, és adsz mellé inni neki vizet, szerintem nem szükséges lötyikkel itatni, tehát almalé és társai. Az ráér akkor, ha már egyébként is eszik a gyerek.. én úgy gondolom Smile

http://195.184.19.155/mindmege.....cikk=12300

Ezt a linket én kevéssé ajánlanám, 6-9 hóig ír olyat is, hogy méz, vaj vagy növényi zsiradék, joghurt vagy kefír.. ezek kivételn élkül 1 éves kor után ajánlott dolgok, a margarin és társai az a kategória, amit én nem igazán eszek meg felnőttként sem.. szal szóval értitek.. jók a receptek, de nem 4-6-7 hós babáknak szerintem.. a méz szigorúan 1 éves kor után ajánlott, a joghurt és kefír, pedig ugye tejtermék... tudjuk mind Wink

No,

Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek!

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 24, 00:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Békés,boldog karácsonyt kívánok minden babának,és mamának!!!

Falina
Almát 6 hónaposan kapott a kislányom először,de ő csak főzve volt hajlandó megenni.
Úgy csináltam,hogy kevés forró vízbe beledobtam az almaszeleteket 1-2 percre.Majd turmixal pépesítettem.Imádta!

Azt ,hogy szomjas-e a babád,sztem úgy tudod meg legegyszerűbben,ha megpróbálsz neki adni forralt vizet,vagy üres teát.Ha elfogadja,szomjas volt. Smile

Nyuszimama
Mi is ettünk tejpépet 5 hónaposan a védőnéni tanácsára.Azt gondolta kevés a tej a gyerkőcnek.Aztán egy heti tejpép után,este kihányta az egészet.Rohantunk az ügyeletre vele.A dokinéni szerint túletettem.
Szóval eztán már nagyon óvatos voltam.1 hónapig szüneteltettem mindennemű pótlást.

Köszönöm a jókívánságokat,másfél nap alatt elmúlt a láz!Sajnos most meg megfázott a Macikám. Sad De,az étvágya jobb,mint volt!Gondolom kiéhezett. Wink Olyan gyorsan elfogy egy doboz tápi,hogy csoda.Éjszaka is megeszik egy egész adagot(újabban)
Mi is készülünk a karácsonyra .Már van fánk is!(nagy szó,mert utolsó nap szoktuk beszerezni)
Puszi mindenkinek:Kriszti
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 23, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Falina!

Most olvastam a kérdéseid, kicsit gondolkodtam, és arra jutottam, mi lenne, ha tényleg megpróbálnátok egy kis gyümivel? Alma? Az, hogy milyen módon pürésíted, a te dolgod, lényeg, hogy ne legyenek benne darabok, tehát "papis" legyen. Nekünk az elején Dávid csak úgy ette az almát, ha régi üvegreszelőn lereszeltem, majd átnyomkodtam teaszűrőn. Biztosan van egyszerűbb módja is a 100 %-os almalé gyártásnak, de nekünk nincs gyümicentrink.
Dávid 4 hónapos volt amikor elkezdtünk kanalazni, először csak almával. Sőt még a dokinénik is javasolta.

A legutóbbi tanácsadáson pedig azt mondta, mind a doki, mind a védőnő, hogy a déli tápit ki lehet egészíteni, sőt helyettesíteni valamilyen főzelékkel. Így mi már 1 hete próbálgatjuk a tápi nélküli ebédet, és nagyon sikeresen megy! Very Happy (tejpépet is evett már, nem volt semmi gond tőle)
(Dávid 1 nap 6x eszik, ebből 5x tápot (Milupa Milumil HA-t) 100 és 170 ml között, illetve 1x gyümit és főzeléket akár egy egész bébiételes üveggel.)

Ivásra gyümölcslevet és teát iszik, cukor nélkül! Mikor? Ha nyügizik két kaja között, akkor megkínálom, de szerintem az ivás még nem "kötelező" ilyen korú babáknál. Az viszont biztos: ha főzeléket eszik, akkor szomjas lesz!

Nekem ezek jutottak eszembe, remélem tudtam segíteni! Smile

Minden babának, mamának és apukának nagyon boldog karácsonyt! Very Happy

Nyuszimama
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 23, 02:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bebe,
koszonom!!!
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 23, 01:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falina!
Itatás:én többször kínálom a lányom, így kap inni. Én még nem vettem észre a jelzéseit. Embarassed
Bár most kezdtük a kanalazást, azóta itatom is. Amíg csak tápi volt, nemigen igényelte a plusz folyadékot a kínálás ellenére.
A hozzátápiról én is itt a fórumon okosodtam ki, ill. még folyamatban van a dolog Embarassed Laughing Laughing
Hozzátápis táblázat linkjét tudom beszúrni neked, az is valami. Sztem azokon az oldalakon biztos van bővebb leírás is a témáról. Én nem tudom, nem olvastam Embarassed Embarassed Vagy ha rákeresel egy keresőben, biztos találsz bőven erről.
De készülj föl, hogy sok dologról megoszlanak a vélemények.
http://www.babaszoba.hu/servic.....8-D02D9488
http://freeportal.hu/babakonyha/
http://web.axelero.hu/ddalia/b.....konyha.htm (ez nekem most vmiért nem jött be Sad )
http://195.184.19.155/mindmege.....cikk=12300

Békés Boldog Karácsonyt Nektek!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 23, 00:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kar, hogy mar nem kaptam valaszt, mert most joideig nem leszek netkozelben az unnepek miatt.
Ezuton kivanok Nektek kellemes unnepeket es boldog uj evet!
1-2x be tudok majd nezni, szal azert meg varom a valaszokat! Wink
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
5 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés