Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 26, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika:
A baba idővel erősödik, ahogy nagyobb lesz, és egyre erősebben és ügyesebben fog szopizni.
Szerintem fel tudnád tornázni a tejedet, ha jóóóó sokszor mellre tennéd.. lehet, hogy mondjuk 3-4 napig mást sem csinálnál csak szoptatnál, de hátha beindul a tejed és ő is ügyesedik közben. A tápszerezés egyenesen arányosan csökkenti a tejet, szóval szerintem még tegyél egy utsó próbát!

Én is hasonló cipőben jártam mint te most, de tudom, hogy sok dolgot el is rontottam, persze első gyerekes anyaként honnan is tudtam volna mit hogy kell, de mostmár utólag tudom, hogy lehetett volna nekem is elég tejem, ha kitartóbb vagyok kicsit, ami persze sok szenvedéssel járt volna nekem is és Lilinek is az első pár napban, de talán megérte volna Wink

hanee
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 21, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika!
A napi 1 kakán ne aggódj! Ez egyáltalán nem gáz!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 20, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én a tavasziaktól vagyok. Örülök, hogy van ez a tápszeres topic. Sajnos még csak 2 hetesek vagyunk, de már tépszereznem kell. a tejcsim nem igazán indult be, hiába tejserkentő tea, masszírozás, stb... Mi Humana Ha tápszert kaptunk . szereti a babám, de csak 1x kakil egy nap, szerintetek ez jó? ezért teáztatom is, hogy lazítsa és humana babavízből készítem neki a teát és a tápot is. Azért kicsit szopikál is, de kb félóra a latt ha 10 ml összejön....ettől kifárad és nem lesz energiája tápot enni... van erre valami ötletetek?

http://www.babaszoba.hu/servic.....;id=234489
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 06, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg milyen jó az Aventes üveg! Smile Most hogy felváltva használom a Nukost és az Aventest is, látom a különbséget.... Shocked Ennél nem horpad be a cumi ahogy szívja, úgyhogy tutti jól műxik a menetben szelep! Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 29, 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya írta:
Az aventes cumi viszont mégha méretileg jó is a Nuk-osba, nem érdemes beletenni, mert az Aventes cumisüveg menete olyan speciális, hogy pont a menetnél "szellőzik".

Hát én ezt pont fordítva csináltam... Smile a Nukos cumit tettem az Aventes üvegbe, hogy legalább az üveget használjuk ki, ha már megvettem. Rolling Eyes De lehet, hogy nem jót műveltem ezzel?? Question Idea Nem tudtam erről a menetnél szellőzésről.... Embarassed Na mindjárt utána is nézek... Smile

tkrinya írta:
A Bay-fitt valóban AR-es, de nemcsak bukós babák szokták inni, mivel jó az íze és az ára is.Smile

Na hát pont ezekért mozdultam rá én is.... Laughing

Viszont ma este gyönyörűen megette a szokásos(!) mennyiséget a szokásos(!) idő alatt, úgyhogy volt öröm sztem mindkettőnknek Laughing Laughing
Olyat vettem ma, amilyent a kezdektől kapott, csak már simát...néhány hete váltottunk a HA-ról a normálra. Ugyanis itt nem receptre mennek a tápik, hanem bemész a boltba és megveszedre, és nekünk HA kellett, ami hát húzósabb is árban, mint a sima. És mivel már átállhattunk, gondoltam megpróbálunk mást is... Rolling Eyes Rolling Eyes
De akkor most lassítok a beújítgatásimmal Rolling Eyes Wink Laughing

Írtad a 3-ast is, azzal azért még várnék egy ideig...Milumil itt is van, meg is jegyeztem, hogy az szuperül oldódik.
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 29, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé!

Ilyen Nuk-os cumit még nem is láttam nálunk.Tök jól néz ki!Smile Nekünk csak a kisebb fajtájúból van itthon.Az aventes cumi viszont mégha méretileg jó is a Nuk-osba, nem érdemes beletenni, mert az Aventes cumisüveg menete olyan speciális, hogy pont a menetnél "szellőzik".
A Bay-fitt valóban AR-es, de nemcsak bukós babák szokták inni, mivel jó az íze és az ára is.Smile
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 29, 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!
Nuk-os üvegünk van, de nem az a kicsi/vékony, hanem a "first choice". Ez is olyan szélesebb, a cumija olyan "mellfomájú". Nem tudom otthon van-e olyan, én nem láttam nagyobb boltokban és dm-ben sem, amikor otthon voltunk, de lehet, h bababoltokban ott is kapható...passz...
Ilyen:
[^]   [^]  

Különben meg őszintén megmondom, én nem tudtam, h a baby fitt AR tápszer. Nekünk (szerencsére) nincs rá szükségünk, csak azért vettem, h kapjon vmi mást, ízeset...Hallottam, h sokan dícsérték a finomságáért, azért akartam vmi kis jóságot tenni a lányomnak, de majdnemhogy fordítva sült el. Annyira kínlódtunk a napokban a dugulások miatt, h remélem nem utálta még meg teljesen a tápievést, és csak az újra nem volt vevő. Tegnap is és ma reggel is csak feleannyit evett, mint szokott. Mindenesetre ma vettem normálisat, és este remélem már a megszokott evészet lesz.
Úgyhogy tulajdonképpen nem vagyunk rászorulva a variábilis cumira.
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 29, 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bébé!

MIlyen cumit használsz egyébként???Mert az Aventes a legnagyobb cumik közé tartozik, de én Bébé Confortos cumiban is láttam variábilisat és az kisebb az Aventesnél.Napközben próbáld vhogy szoktatni a másik cumira.Hidd el, összejön előbb-utóbb..Smile
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 28, 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megvettem ma a variábilis cumit, de nem volt sikere. Kimaradt ma egy alvás, és rendkívüli nyügi/hiszti/sírás volt már estére. Amikor a szájába raktam üvöltött többszöri próbálkozásokra is. Így megkapta a régit, és abban a pillanatban, hogy az a szájában volt, szem becsuk, pár szívás, és már aludt is. És még a fele mennyiséget se ette meg a szokásosnak...még álmában sem szívott...ilyen se volt még sose.
Remélem holnap visszaáll a szokásos normál menetrend, akkor azért próbálkozom mindenképp, bízom benne, hogy elfogadja.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 28, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé

Továbbra is fenntartom, hogy variábilis cumival ez más lenne.. nem az oldódása a baj, hanem a babyfitt is és más AR tápszer ált. kicsit nagyobb szemcsékből van, olyan mintha pehely lenne benne. Ez nem is fog feloldódni, de ha leszűröd, akkor elvész belőle egy csomó értékes tápanyag.. a variábilis cumin viszont ez átmegy simán.

hanee
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé!

Továbbra sem értem értem, miért nem oldódik, de persze elhiszem neked.Ha váltani akarsz, nem tudom, van-e nálatok Milumil 3-mas (nekünk most cukormentes van itthon) ,azt mindenképpen próbáld ki.Arra elég ráengedni a vizet és azonnal oldódik....nekem.....Smile
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát most este már csak 1-2 "dugulás" volt...de mégis volt. Sad Aminek ugye nem kellene lennie. Rolling Eyes Rolling Eyes
Lányok, én elhiszem h Nektek szuperul oldódott, de én sajnos így jártam. Pedig kipróbáltam többféleképpen "összerakni", de nem volt tökéletes sosem... Sad
Még annyit tudok tenni az ügy érdekében, hogy úgyis akartam mostanában új cumisüveget venni, kipróbálom a variábilist... Smile
(Azután meg már csak a tápszercsere marad... Confused)
Azért köszi a tippeket! Smile
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi:
Önmagában a napi 1x-i kaki még nem baj tápszeres babánál, mert teljesen más lesz az emésztésük ettől.
Viszont nem gondoltál még arra, hogy nem ízlik neki a tápszer? a HA tápszerek amúgy is keserűek, és a Humana a legfinomabb állítólag. A többit nem tudom, de a Nestlére mondják, hogy a legkeserűbb. Amit ti esztek arról nem hallottam még semmit, tapasztalatom nincs.. de érdemes lehet a Humanat kipróbálni!

Igen, a kicsik nagyon érzik a frontot, még az én "naaaaagy" lányom is, alig evett ma, főzelékből egy kanállal sem, tápszert 3x, meg inni ivott, 'oszt jónapot..

Lányok ez nagyon furcsa nekem, hogy nem oldódik a tápszer, mert nálunk ilyen gond soha nem volt még Rolling Eyes Érthetetlen!

hanee
Vissza az elejére
Gabo07

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zizi!
Nem akarlak idegesíteni, de mi 6 hónapon át így szenvedtünk az evéssel, hat hónap után kezdett el a lányom végre elég tápszert enni, viszont 9 hónaposra tiszta tejalerrgiás lett.. Sajnos így utólag se lettem okosabb ez ügyben. Még 4 hónaposig hízott rendesen, utána viszont havi 100 grammokat 7 hónaposig! Na akkor voltam végleg ideges. 3 hónaposan mi elkezdtük a főzelékeket, e miatt hogy nem ment a tápszer, és azt imádta.
Most 1 éves lesz, 8,5 kiló, arányos baba. Nem eszik sokat de mindent tejféleségeket kivéve.
Van még egy ismerős kisfiú, aki 10 hónaposan 9,5 kiló úgy hogy végig ilyen keveseket evett, egyszerre 100 ml tápszernél többet sose evett meg!
Szerintem a szervezetük másképp hasznosítja a kaját, van akinek kevesebb is elég. Olyan baba nincs akire ráillik amit a könyvek irnak.
Gabi
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TKrinya!
Este úgy csináltam...por, rá kb. 1/3víz, és ráztam, mint állat, de egy jó sűrű massza lett Shocked , aztán a maradék víz, rázás tovább...és legalább fél órát kínlódott a kiszívással este szegény gyerek(ha nem többet)...Ma reggel pedig kanállal kikevertem, ahogy mondtad is, de az egész vízzel, így se lett sokkal jobb, pedig tegnap Z. már bejött, és kicsit nagyobb lukat is csinált, mert hallotta, hogy szenvedünk... Sad
Ma megpróbálom azért úgy is, ahogy az előbb mondtad...por, kev.víz, kanál, többi víz, rázás...talán...
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé!

A Baby-fittnél először csak kis mennyiségű meleg vizet önts az üvegbe, atápszer porra.Ha azt akkor jól összekevered, és utána felöntöd a maradék vízzel, ki van zárva, hogy csomós legyen.Annyira jó az a tápszer.Az AR-esek közül, pedig állítom a legjobb.Pl a Beba AR-je minősíthetetlen oldódás szempontjából.Ja4Aventes variábilis 1-2-esből issza Marci.
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, Okr! Köszi! Smile
Hát reggel talán egy fokkal volt csak jobb a dugulás...pedig kevertem kanállal is rendesen +ráztam is... Confused
Jól tudom, hogy ez a variábilis avent-es, ugye? Csak mert mi nem azt használunk...
Ez a szűrődolog tényleg jól hangzik Laughing Laughing
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Hanee!
A Mam-os cumit használjuk, és az az érdekes, hogy tényleg sokszor nagyon ügyesen eszik vele, úgyhogy szerintem nem ez a baj. Sajnos tegnap odáig jutottunk, hogy össz-vissz 490-et evett, és ami még érdekes 100ml teát. Amikor a tápit már nem akarta elfogadni, akkor még a teából hajlandó volt pár slukkot szívni. Ez több próbálkozásra is így volt. Érdekes módon éjszaka ehez képest egész jól aludt. Bár nem akarom elkiabálni, de most reggel egy hang nélkül lenyomott 100-110 ml anyatejet a cumisüvegből. Tegnap még az anyatejet se akarta elfogadni rendesen. Szóval szerintem kicsit sajnos meg is lehet fázva, mert hallom, hogy sípol amikor büfiztetem, és néha köhögött is, meg tegnap front is lehetett, mert másoktól is hallottam, hogy nagyon nyűgös volt a gyerek. Azért ma elmegyünk tanácsadásra, és lehet hogy kipróbáljuk a Humana-t, most a Milumil Ha kapja, de kaksi nem nagyon van tőle, csak 1 nap egyszer, és az is nehezen jön ki, lehet, hogy ettől sincs olyan étvágya. Nem tudom ma jobb lesz-e a helyzet, de a tegnapi napot nem kívánom senkinek. Mindenesetre tegnap, már a reggeli evés is sírásba torkolott, de ma nagyon szépen evett, ennyivel is jobbak vagyunk már ma. Drukkoljatok, hogy helyrejöjjön, mert ez így nagyon fárasztó, és nem akarom, hogy megszokja, hogy az evés az szenvedéssel jár.
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé
Én a HIPP-l jártam folyton hozzád hasonló módon.Még kanállal is kevertem,hiába Sad Mivel a gyerkőc szerette,így kidobni nem akartam,vettem Comox cumisüveget(patikában).Ahhoz tartozik egy műanyag szűrő féleség,amit bele kell tenni,az üveg nyakához,és úgy rácsavarni a cumit.Fennakadnak rajta a darabkák,így a cumit nem tömeszelik el. Wink

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 26, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé:
Hányas cumival eteted?
Van egy apróság, ami nem is annyira apróság talán: AR tápszerekhez csak a variábilis fej igazán jó, az összes többiben elakad a kaja és ez nem a tápszer "hibája", sűrű, mert ez a dolga.
A baby fitt is elakad akár a 3-as lukuban is, mert attól hogy 3 luk van rajta még ugyanolyan pici a luk, mint az 1-esen Wink

hanee
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 26, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hát csajok, én vmit biztos rosszul csinálok. Evil or Very Mad Ma baby fittet ettünk, de baromi nehezen tudta kiszopizni a lány... Sad nagyon soxor eldugaszolódott a luk...reggel is és most este is Confused Mad Azt mondjátok nálatok semmi gond nem volt...hát akkor megint én jártam így?!? Visszanéztem, Tkrinya mondta, hogy kanállal össze is kavarta, hát reggel megpróbálom úgy...hátha Rolling Eyes
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 26, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zizi!

Mivel minden gyerek teljesen eltérő, azt mondani, hogy neki meg KELL ennie 630 ml-t egy nap, szerintem nem lehet. A fontos az, hogy viszonylag az igényeinek megfelelően tápláld. Ha tápszeres, akkor a 3 órákat betartva. Attól sírhat hogy sok levegőt nyel, igazából ez idővel majd jobb is lesz egyrészt, másrészt pl. cumi cserével lehet, hogy javulna a helyzet: a MAM gyárt olyan cumit, aminek direkt olyan a feje, hogy a kicsi ne nyeljen vele levegőt ha lehet, valami szelepes cucc. De az Avent is elég jó, ha 1-es lukut használsz.
Milyen tápszert eszik?

hanee
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 26, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Már lassan csak tápit kap Zsófi, mert már 2x-re se nagyon van tejem, sőt!
a kérdésem az lenne, hogy volt-e valakinek olyan, hogy nem evett annyit a gyerek, mint amennyit a súlya alapján kellett volna. Zsófinak súlya alapján már 630-at kéne ennie naponta, de max 580-at tudok belediktálni. Pár napja tértünk át a 6x-i evésre a 7 ről, lehet, hogy még ezt nem tudta megszokni? Mondjuk volt már, hogy 130-at is megevett, de mostanság csak max. 90-100-at eszik, azt is nagyon nehezen, mert többször sír közben, és vagy 5x büfiztetem. Akinek már nagyobb a gyereke. Van esély arra, hogy később majd ügyesebben eszik, és nem nyel annyi levegőt? Most 5 hetes
Előre is köszönöm a tanácsokat!
Zizi
Gabo07

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 24, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zizi!

Nekem a kisebbik gyerekem fél éves koráig szopott, de ilyen keveseket, mint a tiéd. Én is kétségbe voltam esve, mert előző gyerekemnél napi másfél liter tejem volt, itt meg úgy éreztem hogy kevés. De az én babám se volt hajlandó az 50-70 ml tej mellé tápszert is enni, akárhogy próbáltam. Úgyhogy kitartás, lehet hogy ennyi az igénye és kész!
Gabi
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 22, 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee

A Humanaban rendes banán van.Meg is barnul a tápi,ha áll egy kicsit. Very Happy

tkrinya
A banánturmix nálam is nyerő volt terhesen Very Happy .Mértéket viszont nem tudtam belőle tartani Shocked

[^]  
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 22, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Igen, de sztem úgy jóval nehezebben jön át a cumin, meg inkább a tejpéphez vagy Sinlachoz illik a banán.....legalábbis kis korban.....
Amikor terhes voltam, rengeteg banánturmixot ittam...........Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 22, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya:
Mondjuk azért, mert az igazi banán tápszerrel turmixolva olyan mint egy banánturmix, a banános tápszer pedig banános izesítésű tej.. azért én látok némi különbséget Wink

hanee
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Minek turmixoljam, ha ez már készen van??Pont ez a tápszer előnye, hogy csak vízzel összekeverjük, OSZT kész.Smile A banánnal való pancsolás inkább uzsi előtti foglalatosság.Smile
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!
Köszi!Smile Very Happy Nem vagyok benne biztos, de asszem itt nincs mildibé... Confused
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arra még nem gondoltatok, hogy rendes banánnal turmixoljátok a tápszert? Mint egy banánturmixot! Nagyon fini Smile

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya
Azt itt is szeretjük!Persze minden ami a banános jöhet! Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bébé!

tegnap vettem Mildibé 3-mas banános tápszert.Az is jól oldódik!Smile
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 20, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi lányok! Very Happy Már ok...összerázom jó sokáig, így nem dugaszolja el a lukat... Very Happy
Ez most sima humana, ha elfogy próbáljuk a baby fittet Smile
(A Milumil 3-at is azért megjegyzem magamnak, jó tudni Very Happy Köszi!)

A hozzászólás legutóbb BéBé által 2006, Ápr. 21, 21:09-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 19, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Humanahoz:Rá van írva,hogy 15-20 mp ig kell rázogatni.Ha addig rázom,semmi csomó nincs. Very Happy

Hipp :Nekem is csomósodott.Ritka rosszul oldódó dolog! Sad

[^]  
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 19, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé!

A Humana Baby-fitt tökéletesen oldódik nekem.Most fogyott el az utsó dobozzal.Több, mint fél évig használtam és sosem csomósodott.Én a porhoz meleg vizet engedek kb az üveg feléig.Aztán egy teáskanállal megkutyuom, és utána hozzáadom a többi vizet.
Nekem a HIPP 2-es csomósodott.A Milumil 3-mas tápszer viszont mindegyik tápszert veri , mert az ahogy ráöntöm a vizet, egy pillanat alatt feloldódik.Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 19, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé én sokáig Humana-t etettem.
Nekem egyikkel sem volt semmi bajom (Humana 1 és Baby fitt). Érdekes, hogy sokan mondják, hogy csomósodik, én ezt nem tapasztaltam soha.
Nekem a Nutrilon csomósodik, de ez érthető, olyan sűrű mintha tejszín lenne..

hanee
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 18, 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok! Használ vki humana tápit? Ha igen nálatok se oldódik tökéletesen, vagy csak még jobban kellene összeráznom? ?
Melyik az a táp ami véleményetek és tapasztalatotok szerint normálisan oldódik, és nem csomósodik??
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 14, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Zizi!

Én a helyedben azért megpróbálnám erőltetni a szoptatást.

Honnan tudod, hogy rohamosan apad a tejed? Ha rohamosan apad, hogy tudsz 100 ml-ket lefejni?
Szerintem ha kitartóan szoptatnál és fejnél (minden szoptatás után), akkor lenne elég tejed (de lehet, hogy van is).

A cumisüveget is meg kell tanulni használni, nem megy minden babának egyből. A cumisüveg kiszúrását ilyen idős babának én nem ajánlanám, mert ezzel megint csak azt éred el, hogy nem dolgozik érte. A cumi egyébként cumizavart is okozhat, ettől is lehet, hogy nem hajlandó rendesen szopni.

Szerintem érdemes lenne egy szoptatási tanácsadót felkeresned, aki személyesen tudna segíteni, megnézné hogy szoptatsz, stb..

hanee
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 13, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sürgős kérdésem lenne! Sajnos 1 hete rohamosan apad a tejem, pedig csak 3 hetes a kislányom. Már odáig jutottunk, hogy inkább lefejem a tejet, és cumisüvegből kapja, a többi pedig tápi. Sajnos annyira kiakad, ha nem jön a ciciből a tej, hogy akkor már a cumisüveget se akarja elfogadni. Szóval a kérdésem, hogy volt olyan valakinek, hogy nem akart a cumisüvegből se nagyon eszegetni? Aventet használok 1-est, de már kicsit ki kellett szúrni, mert 10 perc alatt 10ml evett belőle. Most 50-és 80ml között eszik egyszerre az üvegből, de ez nagyon kevésnek tűnik, még akkor is ha 7x eszik egy nap. Sajnos hamar be is alszik rajta, bár ez az időjárással is összefügghet. Gyerekorvos szerint egészséges, kicsi szájpenészt , és hasfájást leszámítva. Most Milumil Ha-t írtak fel, amit tegnap óta használunk. Sajnos most a lefejt anyatejet, se volt hajlandó megenni, csak 50ml-t, sajnos 100-at melegítettem, ami most megy a csapba.
Szóval lehet-e, hogy idő kell neki, hogy megszokja a cumisüveget, vagy valami más lehet a probléma?
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 17, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy:
Akkor kérdezd meg a dokidat, hogy és egy szoptatott babát ne etessenek meg éjjel ha szomjas? Vagy mondjuk hallgasd reggelig hogy sír mert szomjas? Az rendben van, hogy egy 10-12 hónapos gyerek ne igyon már éjjel, de egy 3-4-5 hósnál azért még belefér, ha szomjas szerintem. Gondolj bele, hogy néha még mi felnőttek is felébredünk éjjel és kimegyünk inni, legalább is nálam előfordul. Nyilván ha mondjuk hat éves lesz és felkelt azzal, hogy "anya szomjas vagyok", nem fogod azt mondani neki, hogy "nem kapsz kislányom, mert napközben eleget ittál" nemde? Wink
Az egyetlen kérdés csak az, hogy valóban szomjas-e és nem éhes? Én biztos inkább tápszerrel kínálnám éjszaka, vagy esetedben cicivel. A teáztatás nem egy túl jó dolog.. nem vagyok szívgörcsös anyuka, de ez szerintem sem jó, főleg ha édesített.

Ugyanakkor az is kérdéses: ha nem fogadja el a vizet, biztosan szomjas? Aki szomjas, az megissza a vizet is. Természetesen Lili is inkább a fincsi babateát, vagy gyümölcslét választaná a víz helyett, de előfordult már, hogy megitta a vizet is, mert szomjas volt. De ha nem szomjas, a teát és gyümölcslevet akkor is megissza, mert finom.

Szóval asszem a dokid alapvetően jóra gondol (hogy ti. nem is szomjas) Very Happy

Mégvalami:
Szerintem a folyadékigény nem a testsúlyhoz aránylik. Nekik gyorsabb az anyagcseréjük mint nekünk, és így a vese is gyorsabban dolgozik. Szerintem a napi + fél liter folyadék teljesen elfogadható még és én egyelőre éjszaka sem vonnám meg ha kéri, főleg mivel még félig szopis baba is. De csak akkor, ha valóban szomjas!!
És egyébként ez is teljesen alkati, mert pl. én egy jobb napomon simán megiszok 4-5 liter folyadékot. Nem vagyok beteg, csak ennyi a folyadékigényem Wink

Szerintem próbáld azt ki, hogy napközben vízzel kínálod, vagy cicivel, éjjel pedig cicivel, vagy vízzel (fontos a sorrend Wink) Felteszem nem fogja meginni, de ez azért van, mert nem szomjas! Smile

hanee
hanee
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 14, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy!

Martin is ivott tápszer mellett, sajnos ő a vizet nem fogadta soha el.

A bukások 8 -9hós kora körül végetértek, de addig azért a szilárdat is bukta mozgás mellett, de lényegesen kevesebbet mint a tápszerből.

Martinnak is fájt a hasa elég sokáig több tápszertől is végül megszokta, nehezebben emészthető azért mint az anyatej.
Ferdy

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 14, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee - megkérdeztem a dokit, hogy mennyit is igyon a gyerek. nos: szerinte egy négy hónapos gyerek ne akarjon éjjel inni, akkor aludni kell. a tápszer pedig kb. tartalmazza a szükséges folyadékot, főleg ha - mint nálam - részben még cicizik is. na, most légy okos Very Happy
a vizet egyébként nem hajlandó meginni, ezért teázik.
ja, és múltkor összehasonlítottam, hogy a súlyához képest a fél liter víz olyan, mintha én napi 5 litert innék meg. azért gondolom, hogy ez egy kicsit sok.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 12, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy:
Minden tápszer fogja általában a székletet.. gyümölcslével ezen valóban lehet segíteni, de hosszú távon ezt is csak a hozzátáplálás oldja meg. Hidd el, nem érdemes csak a széklet miatt kísérletezni a tápszerváltogatással, főleg mivel nem véletlenül kapott AR-t.
Tea helyett adj neki vizet. És ha abból is megiszik fél litert, hagyd. A tápszer - bármelyik is legyen az - nem innivaló, bár folyékony halmazállapotú, a babák utána szomjazhatnak, ez teljesen normális. A tápszeres babáknál ez nem úgy van, mint az anyatejeseknél. A tápszer egyenletesen tápláló és laktató, nincs hígabb része. Lili megiszik napi fél liter folyadékot a tápszeren kívül simán. Ez normális!

A szilárd táplálék bevezetése és az ülni tudás sokat segít a refluxon valóban, nálunk is ez oldotta meg a bukásokat, az utóbbi 2 hónapban egyszer sem bukott már.

hanee
Vissza az elejére
Ferdy

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 12, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee, beth - oka van az ar-nek, mert folyik a kaja vissza - de nem hiszem, hogy a szentjánoskenyérmag-kivonat nélkül még több vissza tud jönni... Twisted Evil és azért a váltás, mert megfogja a baba székletét, és nagyon sokat küzd vele - pedig már baracklevet is itatok vele minden nap. ja, és baromi szomjas tőle: képes lenne napi fél liter teát is meginni, ha hagynám.
én most prémiumot kértem helyette, meglátom, az milyen hatással lesz...
meg már kezdjük a főziket, és állítolag a szilárdabb kaja sokat segít a refluxon - majd most kiderül, mi ebből az igazság Very Happy.
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 11, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy!

Refluxra és sok bukásra adnak csak AR tápszert azt csak akkor lehet elhagyni ha a doki aki okkal felírta , már azt mondja nem kell.

Egyébként én mindig minden tápszerből az egész napi adagot megcsináltam és beraktam a hűtőbe.
Mi BEBA HA AR-t kaptunk az is nagyon drasztikus, át kell szűrni, napi 1 X amikor megcsinálod és kész.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 11, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy:
Bár régebben írtad.. ha okkal kaptatok AR tápszert, én a helyedben nem váltanék csak úgy ok nélkül.. márpedig az nem elég ok, hogy neked eleged van az AR tápszerből. Ha a gyerek megfelelően gyarapodik vele és oka volt, hogy azt írtak fel, akkor ne válts. Egyébként a Nutrinol AR egészen 1 éves korig elég tápláló, Lili ezt 2-esnek kapta, Baby fitt helyett.
És készülj fel rá, bármit is akarsz feliratni, a Nutrinolhoz képest az összes vizes löttynek néz ki..
Ja, és mindegyik drágább!

hanee
Vissza az elejére
Ferdy

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 05, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lécci segítsetek: tápszert szeretnék holnap kiíratni, de váltani szeretnék. melyik az a tápszer, ami jó egy 4 hónapos babának, és előre elkészíthető? eddig nutrilon a.r-t evett, de elegem van az a.r-ből. a doki meg mindig engem kérdez, hogy mit írjon ki. hát tudom is én? Very Happy
köszke,
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 29, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is mindig azzal áltattam magam, hogy a mi időnkben sem voltak velünk szüleink, mégis valahogy kibírtuk. De most majd én is itthon leszek. Csak múljon el az év eleji rohanás.

A szoptatásra most már kezdek én is úgy gondolni, hogy talán jobb is volt így. Én se szoptam anyatejet, mégis makkegészséges vagyok. Megfázva is ritkán vagyok. Katica is, eddig egy kicsi megfázáson kívül, makkegészséges. Fejlődik rendesen. És persze most még könnyebb, hogy más is meg tudja etetni, ha nem vagyok itthon. nincs hozzám kötve etetés szempontjából. Főleg, hogy már elég változatos is az étrendje.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 29, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Anicska:
Én el vagyok havazva, vizsgaidőszakom van Laughing
Na jó, ez csak kifogás, máshova írtam.. Wink

Sajnálom, hogy vissza kellett menned dolgozni!
De kitartás!! Gondolj arra, hogy amikor mi gyerekek voltunk mindenki bölcsis volt féléves kortól, ez még mindig jobb, hogy legalább apa otthon van vele.. persze kívülről könnyű optimistának lenni, én sem szivesen mennék vissza Embarassed

Sajna nem szoptatni tűntem el.. bár mostmár nem is szeretnék Rolling Eyes

hanee
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 29, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi történik itt? Mindenki eltűnt? Tán csak nem szoptattok?
Most úgy néz ki, mégsem fogok sokat irodában ülni. Éppen munkatársat keresek, és akkor majd rásózok minden munkát. Már alig várom. Így is nagyon rossz, hogy hazajövök és apa meséli, hogy ma ezt csinálta, meg azt csinálta a gyerek.

[^]  
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
4 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés