Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekünk 6 hetes koráig javasolta a védőnő, utána csak elmostam forró vízzel és mosógatószerrel. Ma már csak leöblítem a cumit ha leesik, persze a cumisüvegeket kimosom naponta. Wink
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Őszintén? Nem.
Védőnéni mondta, hogy felesleges, csak alaposan mossam el, kell fejlődnie az immunrenszerének!
Nem akarok senkit megbántani, de a cigánygyerekek is felnőnek a koszban-mocsokban/tisztelet a kivéételnek/.
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lánzok! ti egzébként minden etetés előtt kifőyitek v a cumit és ay üveget? v csak simán elöblittitek?

http://www.babaszoba.hu/servic.....;id=234489
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HAnee! minden időben került beadásra...de még semmi... én már mindenkivel össyevesytem....ay egzik ismerősöm 4 hónap után kapott és ráadásul mák dolgoyó és mégis...kollégák is kisyurnak egzmással....én remélem köv. hónapban már kapok.

Bebé a csapvíytől nem félek, mert jövőre és ayután sem kap! míg nem javul a minősége, hisyen én sem isyom meg!

ZiZi! ezzel én is ígz vagzok! de én megfogadtam, hogz rossyabb időben is megzünk sétálni! csak legzen Smile

Sok boldogságot a picidnek Zizi!

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi:
A baba megérzi, ha ezen görcsölsz és sokszor azért nem esznek a gyerekek, mert a szülők ezen görcsölnek. Ha elfogadod, hogy nem eszik többet, és rábízód, hogy eldöntse mennyit kér (mert ők tudják ám, nálunk sokkal jobban!), akkor talán ő is jobban fog enni Wink

Köszönjük a köszöntést Wink Nektek boldog 3. hót Laughing

hanee
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát akkor, nem csak mi vagyunk így! A frász kerülget minden etetésnél, hogy mennyit sikerül belenyomnom. Kicsit fárasztó, a közelharc a kajálásoknál. Amikor gyereket akartam, erre azért nem számítottam, hogy pont az evészettel lesz problémánk! Eddig a melegért imádkoztam, most meg, hogy hűvösebb legyen. Ősszel, majd az lesz a bajom, hogy esik az eső, és nem tudunk sétálni! Jó vagyok , mi?
Azért kicsit aggasztó, mert nekünk még sokat kéne hízni, és ha ez lesz egész nyáron, akkor ez enyhén is gáz!
Boldog szülinapot Lilinek!
Mi ma vagyunk 1/4 évesek!Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika:
Ha időben beadod a papírodat, akkor 30 napon belül el kell, hogy bírálják és kapnod kell az első részletet vagy 10-éig, vagy 30-áig, attól függően mikorra bírálják el (az első részletet). Utána hó elején.

Lányok ne aggódjatok, Lili is alig eszik egész nap! A lényeg, hogy sok folyadékot kapjanak.
Ha nagyon meleg vagy izzadt a kicsi, fürdessétek meg, nekik is jól esik.

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

iszik, bár azt is keveset mert eddig megivott 260ml is egy nap, most meg csak 120 körül, és tegnap a kaja ki is jött belőle azonnyomban mihelyst etettem, még fel sem raktam böfizini..(tegnap egyébként sokszor cseréltünk rucit, mindig más okból ) Smile. a dr nő azt mondta várjunk egy pár napot, mert nem látszik hogy beteg lenne, ő is a melegre tippel...6x eszik egy nap ma már 4xevett és csak 60at, na nem igaz, mert délben 80at...
egyébként mindig a frász kerülget, mert annyira melegnek érzem, naponta legalább az etetések körül lázat is mérünk, de semmi! Hála...egyébként ma , hogy voltnk a drnőnél, más anyukákkal is beszlgettem ők is mondták, hogy egyszerúen nem eszik a gyerekük v nagyon keveset...
a dr nő azt s mondta, hogy probáljak este és éjjel csak teát adni és napközben figyelni, hogy többet kér-e akkor enni...lehet, hgy ma ki is próbáljuk...

Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ezt hányszor eszi most naponta? Mennyire jön ki 1 napi kaja, inni azért iszik?
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bébé! Tudom! nem is ez a baj, de ha belegondolnál abba, hgoy egyedül lennél, kaptad volna az egyszeri anyaságit és szülés után már lassan 2 hónap múlva sincs még semmilyen ellátásod, mert az oepesek nyaralnak akkor mit csinálnál? na én ezért vagyok kiakadva, mert ha nekünk nem segítenének a párom és a szülők, nagyszülök akkor teljesen elláttatlanul nem tudom, hogy lehetne gyereket nevelni...nem értem mi tart olyan sokáig, hogy elhatározzák, hogy kapok tgyst és mennyit....egybként nyugaton a fizetés sem ( az árak igen) annyi mint itt és...utálok másra támaszkodni, másokra várni! ...1400 körül van a tápszerünkhetente...plusz 350 a bébivíz 2nponta... és nem várhatom el a páromtól, hogy egyedül fizesse a ház hitelét, kaját..... stb, soroljam? már 2 hónapja...

Zizi! 160 helyett 60-80at eszik! de egyébként jó kedvű, csak mintha leleassult volna egy picit... egyébként ezért azt találtam ki, hogy késő este kb 10 körül kint etetem meg, nem bent mert akkor még annyit sem tudna megenni....

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika!
Sztem amikor a babát vállaltuk tudtuk, hogy (nem kis) költségekkel jár. Az államtól pedig nem várhatod el, hogy eltartsa a gyereked.... Egyébként pedig tudomásom szerint -lehet, hogy rosszul tudom- NY-Európába sehol nincs, hogy 3 évig kapja a mama a járulékokat...és a bölcsiről, oviról nem is beszélve. Azt olvastam ez is egyedülállóként működik így M.o.-on. Nyugaton mindezekért fizet az ember...
Sőt a tápszert is teljesen(!) fizetni kell, 0 a támogatás(legalábbis Ausztriában biztosan)...

A csapvizen pedig sztem jövő nyáron már nem fogsz ennyire gondolkodni Te sem. Smile

Zizi!
Sajnálom, hogy még mindig nem vagytok előrébb.Sad Talán majd most csütörtökön már...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sajnos még semmit sem tudok!
Hétfőn bementünk a kórházba, amikor is közölték, hogy az összes gasztrós doki konferenciára ment, és csak csütörtökön lesznek. Akkor kell majd visszamennünk. Sajnos a kajamenyniség egyre csak romlik. Tegnap már csak 650-et lehetett belediktálni, igaz mellette azért ivott 130 teát is. Így legalább nem fog kiszáradni, de már annyira ideges vagyok, hogy elmondani nem tudom. Amúgy még mindig jókedvű, bár a meleget nehezen viseli. Éjszaka is 27 fok volt a lakásban. Már arra is gondoltam, hogy esetleg a vas miatt nem akar enni, mert mellékhatásnak írta, hogy étvágytalanságot, és hányingert is okozhat. remélem kibírom csütörtökig, nem mintha akkor hipp-hopp megoldódna a helyzet, de hátha lassan majd többet tudunk. Olvastam Anyucika, hogy neked se akar most sokat enni a gyerek a melegben. Ez mennyiket jelent? Azért ha attól vagy az étvágytalanság, akkor nem tudom mi lesz itt nyár végéig!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 20, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

anyucika:
A tápszeren a TB támogatás elég magas.
Ha TB-re veszel egy doboz tápszert, ami 800 Ft, az TB támogatás nélkül 3000. Úgyhogy szerintem szavunk se legyen. Drága, drága.. de még mindig jobb, mintha meg sem támogatnák!

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 19, 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi! Mi újság? minden rendben? Mi volt a kórházban?

Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 19, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee ! az merész! simán csapvízzel! legalábbis a pécsi csapvízzel ilyet sohasem mernék az max wc lehuzásra alkamas Sad.... én néha még a bébivizet is felforralom, ha olyanom van..

egyébként nem értem, hogy a tápszer miért nem ingyenes legalább az 1-3 hónapban... hiszen ha koraszülött lenne a babám pl és nem lenne tejem az anyatejet ingyen adnák... ha meg nem is ingyen , de miért ennyire drága... és hetente simán elmegy egy doboz... szóval a csa. pótlék az tuti hogy a babám kajájára megy és még hol vannak a rucik, játékok, egyéb....és tgys.-t még nem kaptam meg, talán köv hónapban akkor egyben az elmaradottakkal remélem...ha nem lenne párom és szüleim éhen halnánk! gratula az illetékeseknek! no. bocs, de ez most ki kellett írnom magamból..

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth:
Na jó hát kétévesnél.. ha annyi idős lesz én sem szeretnék már ennyi tápszert adni neki.
Lili most úgy kap enni, hogy reggel tápszer, 10-kor általában tejpép gyümölccsel, vagy joghurt, mostanság elkezdtem neki adni kis szendvics katonákat is, mikor hogy.. aztán ebédre kap egyszer tápszert, majd főzeléket később, du. mégegyszer valami gyümölcsös kaja és este zárásnak tápszer. Néha a reggeli tápszer kimarad és helyette mást kap.. de ez főleg akkor működőképes, ha én is működök reggel Very Happy

hanee
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval napi 4X eszik bármilyen kaját és este 1X tápszert, de ugye 2 éves elmúlt, szóval alapban tápszer nélkül is megvolna már. Csak rossz étvágyú és ez elég sok mesterséges vitaminnal dúsított, ami zöldség és gyümölcs hiányában nem rossz, na meg rituálé is fontos.

Fent nevezett egészséges étkeket ignorálja és max. heti egyszer eszik ilyesmit pép vagy zöldségmix formájában.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth:
Lili is még 2-3x is kap tápszert naponta, mostmár mondjuk 3-asat. Csak a fogamat szívom, mert rohadt drága Sad

hanee
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika írtam is neked 2-3 hsz-el lejjebb, hogy az egész napi adagot megcsináltam.Bébivízet használtunk 1 éves koráig, azóta iszik csapvízet is.

Tpasztalatom szerint is jobban oldódik némelyik tápszer kevésbé forró vízben.

Ő 4 hónapos koráig még evett 1X éjszaka, azóta csak napi 4X eszik. Van, hogy már csak 2X, Confused de a tápszert máig imádja. Shocked
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és enyém gyerek nem eszik éjjel..
Amíg kelt éjjel, még szopott is.. amíg szoptattam, elkészítettem fél kézzel Very Happy

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

anyucika:
Megmondom őszintén, én kevertem már hideget is Lilinek.. a lányomat abszolút nem zavarta.. és szerintem elég 35 fokosra is felmelegíteni ha melegíted, és abba belekeverni.. azért ezek már elég jól oldódnak hidegebb vízben is.
Mondjuk én már simán beleengedem a meleg csapvizet neki, de azért ezt ne csináld utánam Laughing

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

nagyon-nagyon köszönöm a hozzászólásotokat!
teát már a kórházban is kapott 4 napig szinte csak azt Sad tudnék mesélni a pécsi klinikáról, ha vkit érdekel...

A babám igényli a teát, egyszerűen szomjazik, cserepesedik a szája, még 170 tápszer után is... igaz mi az idő legnagyobb részét a szabadban töltjük míg jó idő van! néha-néha én jövök csak be Smile sima kamilla teát adok neki abból is egy nap elmegy 260ml...

egyébként én a tápszert és a teát is humana bébivízből készítem, igen drága mulatság, de remélem, jó a babámnak....

éjjelre sem készítettétek előre a a kajcsit? mert oké hogy felforralt víz lehűl, de 50 fokra visszakell melegíteni, hogy tápszert bele tenni majd 37 re lehűteni hogy iható legyen...ez annyi idő, hogy addigra a baba teljesen felébred éjjel, nem ? mert napközben oké hogy az ember tudja kb mikor kell a babának enni akkor lehet készülni, de éjjel....és az nem jó ha sír a baba, mert sokat vár a kajára mert akkor mohón eszik sok levegőt nyel...

Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Utolsó hsz -t Anyucikának szólt, de nem előzményez a rendszer! Cool Bár úgy látom ott is jó tippek voltak a narancslével és a hőmérőzéssel, visszanézem közben bővebben!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth:
Ha jól tudom a saját gyerekorvosuk / védőnőjük ajánlotta, hogy adjon a babának barackot.. inkább nem kommentálom Crying or Very sad Persze rendes kivizsgálás nuku és azt mondják neki "refluxa van, de sok gyereknek az van, nem foglalkoznak vele"... ehhe.. épp csak az egész emésztőrendszerét ronthatják el egy embernek egész életére, de sebaj. Remélem nincs semmi baja a babójának és hamar ki is derül.

hanee
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Te babád nagyon kicsi még, a gyümölcslevekhez, teákhoz, kérd ki a dokid tanácsát, mit adhatsz!

Forralt vagy bébiknek való ásványvíz általában adható, de megoszlanak a vélemények kell-e tápszer mellé. Az enyém igényelte.
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika!
Én minden reggel forraltam az aznapi vizmennyiséget, és abból készítettem minden kajázásra frissen a tápszert, amit nem mikróban, hanem ilyen melegítőben melegítettem... Smile
Tavaly nyáron, amikor olyan pici volt a lányom, én is teát adtam neki, sőt még a vizet is megitta. Most már gyümiléket(hipp, nestle) 2/3 vízzel hígítva, mert a víz nem akar lecsúszni... Confused Very Happy

Zizi!
Gondolok Rátok, remélem megtalálják végre az igazi problémát!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

anyucika:
Én adok, gyümölcsteát, vagy Mecsek baba teát, de üdítőt is szoktam (HIPP vagy Kecskeméti fele-fele arányban keverve vízzel). A sima vizet akkor sem issza meg (és soha nem is itta), ha különben szomjan halna..

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok! Ti ebbena nagy melegben adtok teát a babának ?

Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én babám is sugárban hányta vissza az anyatejet, ciciből és nagyon erőssen bukta vissza az AR tápszert, az anyatejet és később a szilárd kaját is. Aztán 8-9 hós kora körül elmúlt azóta még csak nem is hányt.

Figyelni kell mennyit gyarapszik és azt is mennyi folyadék marad benne ami létkérdés.
Magában a reflux, csak uh-n nem állapítható meg teljesen, erre van kontrasztanyagos vizsgálat, és extrém esetben műteni kell.

Én abszolút nem javasolnám a hozzátáplálást mert ekkora kölyöknél nem oldja meg a problémát, egyéb káros hatásairól ne is beszéljünk.Ildomos kivárni a 5-6 hót.( Megjegyzem 4 -4és fél hósan kezdtük a hozzátápit, a 6 hóstól adhatókkal, és semmivel nem voltam előbb mintha 6 hósan kezdtem volna, és hülye voltam, hogy belekezdtem, utána már az ajánlottak szerint haladtam vele 1-2 hó eltéréssel.

Egyébként ekora baba minimális mennyiséget eszik, kalóriában nem elég, soroljam???) De nincs az az épeszű gasztrós vagy pl. bőrgyógyász, allergológus aki korai hozzátáplálást ajánl. Rolling Eyes

Az, hogy az adott szituban nem akar enni érhető, marja a nyelőcsövét a kaja, enyém azóta is rosszul eszik, válogatós és 2 éves múlt.

A napi tápszert le lehet gyártani előre , csak vigyázni kell a higiéniára!

Enyém egyébként máig eszik este tápszer és 2 éves elmúlt. De tejet is kap, de csak 2 éves kora körül kezdtem adni.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi:
Sok szerencsét! Remélem, hogy hamarosan többet tudtok majd.

anyucika:
Én mindig frissen készítem. Szerintem nem sok értelme van előre elkészíteni, hiszen fel kell melegítened, és a mikrózás nem tesz jót annak sem, viszont ha van forralt vized, azt mikrozhatod..

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Zizi! remélem minden rendben van! Drukkolok nektek ezerrel! Sugárban nekem is hányt a babám a rossz tápszertől ( bebé, így maradtunk a humananal ) remélem, hogy nálatok is csak erről van szó!

Lányok! ti készítetek előre tápszert úgyértve egésznapra előre megcsináljátok? v mindig csak evés előtt készítitek?

Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 07:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sajnos odáig jutottunk, hogy mostmár napi rendszereséggel hány Zsófi, és nem kicsi mennyiségeket, hanem az előtte beletuszkolt teljeset. Étvágya nincs, és teából se tudok annyi folyadékot pótolni, hogy az elég legyen, főleg ebben a melegben. Doki beküldött minket a gyerekkórházba teljes kivizsgálásra. Ez tegnap volt, de mondták, hogy ha bírjuk, akkor csak hétfőn menjünk vissza, mert addig úgyse tudnak semmit csinálni. Amúgy jókedvű, de nem akar enni, és annyit inni se. A hányásokról már nem is beszélve. Szóval kissé kivagyok. Ha van valami eredmény, akkor írok, de most pár napig, ha nem is kell befeküdnünk, akkor is ott fogunk dekkolni napközben. Drukkoljatok, hogy megtalálják, hogy miért nincs sose étvágya, és miért hány sugárban!
Zizi
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A z én babám simán megeszik 160 at Humanaból 6-7 x egy nap, nem hasfájós szerencsére! én úgy etetem, hogy 20-30 ml ként egy kis pihenőt tartunk, így az etetés általában 20-30 perc, de nagyon bevált. ha gyorsan van etetve egy baba pl 10 perc akkor tuti fájni fog a hasa....

Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igazából nem féltem attól, hogy hozzászokik a lázmérőhöz a babám ,mert mikor az anyatej ürült belőle az mindig magától jött...de már a kaki probléma a múlté! kapott szirupot amiből 5ml-t írt elő a drnő, de én kevesebbet adok neki és attól is van napi 2! így megint teljesen nyugodt a babám megint! semmi sírás! valójában a an yugtalanság és sírás oka is a kaki lehetet, ahogy lázmérőztem és gondolom fájhatot neki a popsija utána...de már minden oké! Smile

az egész hozzátáplálásról az a véleményem, hogy eddig is voltak olyan gyerekek akik eleve tápszeren nőttek fel( pl én is) és semmi bajuk! anyatejes babának is épp úgy lehet bármi baja! Attól függetlenül míg jön belplem egy csepp tej is azt a babámnak adom...Smile

Igaza van Zizinek! ez mind trend kérdése! én is kíváncsi leszek , ohgy kb 20-30 év múlva mit mondanak! ugyanez van az alvással: most nem trendi a hason fektetés ( az én korosztályom szinte úgy nőtt fel pedig)....mikor mi éppen az érdek....

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi:
Ez azért nem egészen trend, hanem tudod az elmúlt 30 évben fejlődött az orvostudomány és rájöttek pár dologra, amit akkor nem tudtak, vagyis inkább nem foglalkoztak vele. Az, hogy a gyereket minél tovább szoptassa az anya nem egy új dolog, amióta létezik a világ ez így működött, kivéve az legújabb kor egyes részeiben, mint pl. a rendszerváltás előtt. Azért azt is érdemes figyelembe venni, hogy politikai érdek volt, hogy minden nő visszamenjen minél hamarabb dolgozni. Akkoriban a dolgozó nő ideálja volt divat, nem pedig az anyáé. Az abortusz legális volt teljesen, teljesen anya-gyermek-ellenes volt a politika és a társadalom. Ezt tekintve nem lehet azon csodálkozni, hogy kötelező volt hozzátáplálni 3 hós kortól. Ráadásul az orvostudomány sem tartott ott, mint most, mostmár rengeteg kutatást tudnak végezni, van ultrahang (ami akkoriban egyáltalán nem volt!), nem létezett allergia, nem vizsgálták ezt sem, a környezetvédelem nem létezett szinte, stb stb..

Kivizsgálás szintjén én kimondottan gastroenteorológiai vizsgálatra gondoltam, nem pedig vérvételre!! Bár ha az UH-ot gastros orvos végezte, akkor nyilván ért hozzá..

Viszont ilyen nincs, hogy "sok gyerek refluxos és ezért nem foglalkoznak vele". Én úgy gondolom nem elég gondosan foglalkoznak vele, vagy pedig az őskorban élnek. Én óvva intelek attól, hogy hozzátápláld 3 hósan. Legalább a 4 hós kort várd meg vele (én is ugyanezt csináltam végig mint te, hidd el tudom mit beszélek!). 4 hósan fejlettebb sokkal a gyomra, jobban meg tudja emészteni, és esetleg már valamennyire fel lehet ültetni etetéshez is.
Egyébként létezik valami por, amit bele lehet keverni a tápszerbe, és mégjobban besűríti, nem tudom a nevét! De próbáljátok ki, kérdezz rá az orvosnál, hátha segít.

Az bizony zavarhatja a babát, hogy ha a nyelőcsőbe visszajön a kaja, csak az a baj, hogy ha ez igy van, az a hozzátáplálástól nem fog megoldódni, hanem vagy kinövi, vagy nem.. ha meg nem, kezelni kellene, én lehet hogy nem hagynám annyiban a dolgot.

Bár telefonszámot nem tudok mondani, de ha nekünk ilyen gond lenne, én biztos, hogy a Budai Gyermekkorház gastroenteorológiájára vinném a gyereket kivizsgálásra. Be lehet oda jelentkezni szerintem orvosi beutaló nélkül is talán Rolling Eyes

hanee
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voltunk már 2x vérvételen, meg 2x UH-on is, de azon kívül, hogy kicsit kevesebb a vörösvértest, amire most vasat szedünk, nem tudtak mást megállapítani. Az látszott, hogy refluxos, de mivel rengeteg gyerek az, nem igazán foglalkoznak vele. Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy elkezd visszajönni a nyelőcsövébe a kaja, és az fájhat neki, és ettől nem akar tovább enni, de erre is csak annyit mondtak, hogy majd kinövi, ha már mást is eszik. Gondolom ezért is akarják, hogy mielöbb menjen a hozzátápi, és őszintén én sem hadakozom ellen, ha esetleg segíthet. Jövőhéten 3 hónapos lesz, és akkor már lehet gyümit enni. Amikor én pici voltam, kifejezetten kellett már 3 hónaposan hozzátáplálni, pedig Anyukámnak rengeteg teje volt. Most ez a trend, hogy 6 hónapig semmi más. Kiváncsi vagyok, hogy újabb 30 év múlva mi lesz a hozzáállás!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nemtom.. lehet, keresnék egy másik védőnőt.. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nekem igencsak furcsa, hogy az orvosotok nem küld el kivizsgálásra, de közben meg azt javasolja, hogy hozzátpáláld a 2,5 hós babát, amikor a tudomány mai állása szerint 4-5 hós kornál előbb nem szabadna.. Arról sem vagyok meggyőződve, hogy bele kéne tömni a kaját a gyerekbe. Inkább ki kellene deríteni az okát, hogy miért nem eszik rendesen..

Rolling Eyes Embarassed

hanee
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy jól fejlődik, de azt nem írtam, hogy azért megeszi a 160-at 1 etetésre, de nagy keservesen, mert mondom 100 után már csak nyammog, esetleg ordít!
Néha 20 perc alatt megvan, néha 1 óra alatt. A gond az, hogy nem jóízűen eszi, és néha az az érzésem, hogy kifejezetten utál enni. Ha csak annyit enni, mint amennyit akar, akkor tuti nem hízna semmit, mert az pont a fele lenne, mint amennyit most bele tudok tuszmákolni. Tudom, hogy ez kegyetlenségnek hangzik, de sajnos ahoz, hogy rendesen fejlődjön, kell a megfelelő kajabevitel. Dokinéni is ragaszkodik hozzá, és valami igaza csak van.
Reszelt alma azért nem jó, mert így is székrekedéses, és az alma fog, a barack meg semleges, és mindenhol azt olvastam, hogy elsők között lehet adni.
Amúgy hozzátápit a védőnéni ajánlotta, hátha az bejön, de túl sok remény sajnos arra sincs.
Azért köszi a tanácsokat!
Zizi
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 08:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Zizi!

Sajnálom, hogy nem vált be!
Azért azt is vedd figyelembe, hogy az AR tápszerek sűrűbbek, lehet, hogy egyszerűen nem fér több a babádba. Arra az előző hozzászólásodban nem reagáltál, hogy megfelelően gyarapszik-e? Mert ha igen, szerintem nem kellene annyira aggódni a bevitt mennyiség miatt, azért általában tudják a gyerekek, hogy mennyi kell.
Enyém gyerek is sugárban hányta fel a tápszert. Nálunk akkor oldódott meg a probléma, amikor már naponta 2-3x kapott rendes kaját.
Szerintem ne barackkal, hanem reszelt almával kezdjétek, vagy almalével, főleg mivel ilyen pici a baba. És próbáljátok ki szerintem a Nestlé rizses tejpépjét (amennyiben nem tejérzékeny), mi ilyen sorrendben csináltuk és jól bevált. Viszont ha bírod még lelkileg, várjatok 1 hónapot a hozzátáplálással! Még nagyon kicsi. Ha a gyomrával van valami gond, még rosszabbat is tehettek ezzel, mintha tápszert kapna.
Hovatovább vizsgálták a babádat gastroenteorológián? Lehet, hogy érdemes lenne, mielőtt léptek. Azért az én babámnál voltak megoldások és létezett olyan tápszer, amitől nem bukott annyira..

hanee
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hanee!
Sajnos nem jött be a Baby-fit, tegnap megpróbáltuk. Nem evett belőle jobban, és a végén az egészet kihányta, így nem próbálom újra. Amúgy sokkal hígabb, mint amit eddig ettünk, de azt hiszem maradunk annál. Amúgy általában sikerül belediktálnom a kaját, de elég keserves, mert amikor már nem éhes, akkor csak cuppog a cumin, és nem szívja. Így volt, hogy több mint 1 óra volt az etetés. Rájöttem, hogy nem a kaja ízével, hanem az étvágyával van a baj. Most megpróbálom, hogy adok neki édeskömény teát, mert bár nem fáj a pocakja, de azt írják, hogy étvágyjavító hatású. Azért még megbeszélem a védőnénivel. Sajnos ez a meleg sem tesz jót Zsófi étvágyának, nagyon megszenvedünk a kajával. Az a baj a cumival, hogy Mam 2-esből jól tudja szívni, és volt, hogy 15 perc alatt megevett 160-at is, de akkor félálomban volt, úgy mindig könnyebb etetni. Amikor megpróbáltam a főzelékes cumival, akkor meg kevesebb mint 5 perc alatt megette, de akkor meg attól féltem, hogy nehogy hányjon, hogy olyan hírtelen terheltem a kis gyomrát. Volt amikor meg csak folyatta ki a száján, mert abból magától is folyik kicsit. Amúgy is nagyon könnyen hány/nem bukik, mert sugárban jön vissza, és komoly mennyiségek/.
Szóval kicsit tanácsatalan vagyok! Az a baj, hogy ha az étvágyával van a gond, akkor a hozzátápi se lesz nagy megoldás, ha mégis, attól még kell tápit is innia. Azért jövőhéttől megpróbáljuk elsőnek a barackot kóstolgatni!Smile
Azért köszi az infót, de sajnos kénytelenek leszünk továbbra is a Milumil AR-t enni, bár sajnos ez se csúszik!
Zizi
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zizi!

Az én lányom baby fitt-et kapott sokáig.
Hányas cumiból kapja a lányod a tápszert? Lehet, hogy az a baja, hogy nem jön rendesen hiába szívja. Az AR tápszerek ui. sokkal sűrűbbek, van olyan, ami csak variábilis cumin megy át.
Ha nagyon bukós a babád, én ajánlom inkább a Nutrinol AR-t, ami ultrasűrű. Persze ha nem eszi meg, nincs mit tenni. A baby fitt valóban banános, és nagyon finom, sokkal finomabb mint a többi, érdemes megpróbálni! A tápértéke nagyon jó, Lili 7 hós koráig kapta, utána váltottunk egy ideig Nurtinol AR-re, aztán Baby fitt 2-re, és mostmár Humana 3-at kap. Neki a hozzátáplálással elmúlt a bukás teljesen. Valószínűleg ez anatomiai dolog is lehet állítólag, hogy vannak olyan babák, akiknek nehezebben nő össze a gyomorzáró izomzat megfelelőre.. vagy mi.

A mennyiségekről szólva, egy 5,5 kg-os babának nem biztos, hogy meg kell ennie napi 800 ml tápszert! Lehet, hogy a babádnak 5x100 a mennyisége, erőltetni nem lehet (és nem is szabad). Ha ilyen mennyiség mellett is megfelelően gyarapszik, akkor nincs ok aggodalomra. Tudod a tápszert különböző képpen hasznosítják a babák, egyik jobban, másik rosszabbul! Nem lehet egyenlőségjelet vonni, hogy ekkora vagy annyi idős babának, ennyit vagy annyit meg kellene ennie! Aki ezt mondja neked, az hülye.. már bocsi.
Az való igaz, hogy EHETNE többet is, mert az átlag babák lehet, hogy többet esznek (én már nem emlékszem Sad), de nincs két egyforma gyerek, ha kakil naponta legalább 1x, és van elegendő pisis pelenkája (napi 3-4), akkor megfelelő neki ez a mennyiség is. Emellett persze megpróbálhatsz neki vizet adni, hogy több folyadékhoz jusson.

hanee
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van olyan baba aki Humana Baby-fit 1-et eszik, vagy evett? Mi vele a tapasztalat? Zsófi sajnos utál enni, és nagyon nehezen lehet megetetni. 5x eszik 1 nap, és kb 80-100 ml körül megunja. Most 5,5 kg, és neki már azért 800ml-et kéne naponta enni. Sajnos amikor 6x vagy 7x evett 1 nap akkor is ilyen problémák voltak. Mivel bukós, most is Milumil Ar-et eszik/vagy inkább nem eszik/. Kap vasat, meg vitacolant is, de nem igazán segít. Gondoltam hátha a banános hami jobban bejönne neki! Akik ilyen esznek, légyszi írjon!
Előre is köszi!
Zita
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Anyucika!
Nálunk anno ugyanez volt a helyzet, a kislányom is Humana HA-t evett (bár nem kezdetektől fogva, de hamarosan), nekünk zöld lett a kaki tőle, egyértelműen a váltás után, többször mondtam az orvosnak, védőnő is látta, teljesen normálisnak találták, pedig nekem nagyon ijesztő volt. A napi egyszeri kaki volt jellemző nála is, ugyanakkor olyan időszak is volt, hogy csak kétnaponta volt. Mindig láttuk, hogy kakil, mert erőlködött, de szerintem-ez lehet, hogy hülyeség-a hasfájása nem ettől volt! Ugyanis hasfájós volt ő is, de semmivel nem volt jobb a helyzet kakilás után, szóval ezért gondolom, hogy a hasfájás-legalábbis nálunk- más tészta volt.
Amúgy mióta megszületett, nem is nagyon volt példa naponta egynél többszöri kakilásra.
Ez a lázmérőzés szerintem sem jó hosszú távon, a narancslé hasonlóan nem még, szerintem is kérdezz orvost!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

anyucika:
Azért, mert ha figyelmesen olvastad amit irtam, hozzászokik a lázmérőzéshez.. valószínűleg már hozzá is szokott, és ezért nem tud máshogy kakilni. Szerintem kérd ki az orvos tanácsát, hogy ilyenkor mi van. De ne használd ezt tovább, mert csak rosszat teszel vele, jót nem (csak átmenetileg jó).
Crying or Very sad

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

..és sajnos, mikor hoszas erőlködés után teszem a pelenkázóra, felsóhajt ...tudja, hogy segítek neki ........régebben a melegfüdő használt.és.endszerint fürdés után , tiszta pelusba önállóan kakilt, de most már az sem...Sad

Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

az a baj, hogy hiába naponta többszöri torna, masszír, langyos víz, stb akkor sem kakil magától, és ha nem segítek rajta, nagyon szenved, ordít ,mert fáj a hasa, hiába nyomja, erőlködik. most humana hat kap, próbáltuk a bebe ha-t attól sokatr bukott, hányt és lágyabb lett a kaki, de akkor sem jött magától és a baba nem fejlődött tőle....

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika!
Maximálisan egyetértek Hanee írásával! Lázmérő, narancs.......Úgyhogy nem is akarok ismételni... Wink Smile
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

anyucika:
Ezzel a kaki dologgal nem túl jót teszel szerintem Rolling Eyes
Nem szabad lázmérőzni gyakran. Előfordulhat valóban, hogy a záróizmok még nem elég rugalmasak a fenékben, de a lázmérőzéshez hozzá lehet szoktatni, és akkor nagyon sok gond lesz vele később is. Gyógyszertárban lehet kapni szélcsövet, ami nem tudom pontosan hogy néz ki, mert nekünk sosem kellett, de ehhez állítólag nem szokik hozzá a popó és később tud magától is kakilni rendesen!

Narancslevet semmiképp! Egyrészt eléggé allergén, másrészt nem hinném, hogy egy négy hetes babának bármi gyümölcslevet kellene adni Rolling Eyes Én még a majdnem egyévesemnek sem igen adok narancslevet és narancsot, pedig nem vagyok egy beszari hozzátáplálást illetően.

Szóval én amondó vagyok, a szélcsövet próbáld ki, de szerintem ezt is csak akkor kell, ha már 3 napja nincs kaki.

Érdemes tápszerváltáson is gondolkozni ilyenkor, mert egyes tápszerek jobban fognak, főleg a magas vastartalmúak. Sajnos erre nincs kész recept, minden baba más, és mindegyiknek máshogy reagál a szervezete.

Amikor Lili pici volt, pár hetes, mint a te babád, ő is nehezen kakilt, de ő azért, mert nagyon záródott neki a záróizom. A kakija nem volt egyébként kemény, de még nem tudta szabályozni és nem működött még jól. Nekem azt tanácsolta anno a védőnő, hogy inkább próbáljam meg először a gyengéd módszerekkel: masszírozni a hasát, hasra fektetni, meleg fürdőbe tenni, meg ilyesmi. És az ilyen szélcsövezés csak akkor menjen, ha nagyon nem kakil és láthatóan fáj is a hasa tőle, vagy nyomna de nem jön.

A melledet ne préseld! Nem tesz jót neki, óvatosan fejd. És tudom nagyon szar lehet amikor végigüvölti az elejét, de tedd minél többször cicire. Minden etetésnél, éjszaka is, legalább három óránként! Igy napok alatt beindulhat teljesen a tejed.

Remélem tudtam segíteni valamit Wink

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

köszi Hanee! trermészetesen nem adtam fel, csak sajna 10-30 ml/ félóránál semmivel sem jön több. ráadásul kb 1 hétig semmi nem jött. a babám elszokott tőle és most nehéz visszaszoktatni. a szpoziás első percei ordítással mennek, mert nagyon nehez jön ki egy csepp tejcsi is, pedig préselem ezerrel....

Még mindig lázmérőzünk, de hetente 1x mikor jön az anyatejes kaki azt magától kakilja Smile narancslén gondolkodom, hogy adok neki evés előtt ,persze egy keveset, a doki szerint még ne, de több eylen is olvastam,hsllottam, hogy 1 hónaposan már lehetne

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 26, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még annyit, hogy semmit nem ér egyik tejserkentő sem elegendő inger nélkül. A tejleadás a sok sok ingerrel indul el, tehát folyamatos szoptatással.. hiába szedsz mindenféle szereket ha nincs inger, de fordítva segít, ha van elég inger és mellé szeded azokat, jobban beindítja a prolaktin termelést a szervezet.

Kérd szoptatási tanácsadó segítségét is!! Megmutatja a helyes szoptatást és azt is, hogy vedd rá a babát a dologra..

www.lll.hu itt találsz szoptatási tanácsadókat!

hanee
hanee
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
3 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés