Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Szülés után visszanyerni formánkat (alakunkat)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 08, 02:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee én mivel tudtam mi kell a babónak abból többet ettem,meg persze vitamint is ,rengeteg gyümölcsöt ,zöldséget Smileédességet nem ettem egyátalán max gyümölcs joghurtot és a norbi pudingot.
a hajhullás a hormonok miatt van ,de én is vitamint szedek azért hátha marad párszál hajam Very Happy
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi:
Én sem vitából, de az előzőhöz hogy jön a szénhidrát?

Meg még ezt sem vitából (vagyis de vitából, de ez jóindulatú vita Wink), de elég sok fajta szénhidrát létezik, és szerintem nem mindegy, hogy ilyen, vagy olyan szénhidrát, mert mindegyik fajta máshogy hasznosul a szervezetben.. Nem mindegy, hogy valami gyorsan szívódik fel, vagy lassan, különbözően alakul zsírrá, vagy hasznosítja a szervezet. Ilyen értelemben szénhidrát igenis elveszhet, mert zsirrá alakul az, amit nem használsz fel adott időpontban (és ez a szervezet számára elveszettnek minősül szerintem), holott lehet, hogy később meg szükséged lenne rá (akár órákkal később), amikor pedig nem eszel belőle eleget.. Éppen ez az oka annak is, hogy nem szabad különválasztani és lebontani napokra az étrendet, mert egyes szénhidrátokra folyamatosan van szükség.. természetesen ezzel lehet vitatkozni Wink

hanee
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hnee Smile
isten ments, hogy vitatkozzak Veled Twisted Evil

de a több szénhidrát az több energia.... szénhidrát nem vész el!
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skiddy:
A baba fejlődése nem nagyon függ attól, hogy te mit eszel a terhesség alatt, persze minimális szinten igen, de arany igazság, hogy a baba elveszi azt, amire szüksége van a szervezetedből. Csak te szenvedsz iszonyat hiánybetegségekben utána, ha nem táplálkoztál megfelelően.
De természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy az update-el valami rosszat csináltál, de ez nem nagyon függ össze szerintem, legalább is nem ilyen szinten. Én mindent ettem, mégis hullott a hajam utána és most kezd helyre jönni vitaminok szedésével, lassan egy évvel a szülés után.. mert ettem mindent, csak nem eleget abból amiből kellett volna és sokat abból, amiből nem kellett volna Very Happy

hanee
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy én updateltem a terhességem alatt kisebb kilengésekkel és 4355g-os babóm született:D
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy érdekes és megszívlelendő cikk a 90 napos förmedvényről, amelyben minden le van írva, amire nekem sem kedvem, sem energiám!

http://www.norbiupdate.hu/inde.....ujdonsagok
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hidd el, hogy az több szénhidrát volt és nem több energia.. anno a te tanácsaidat olvasta próbáltam máshogy, és nagyon nem jött be.. de ha jól tudom, nem én vagyok az egyetlen!

hanee
Vissza az elejére
Szilaj Szőrmók

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Ezzel csak az a baj, hogy a több szénhidrát bevitellel én nemhogy fogyni nem tudtam, de még hiztam is vissza..

hanee

Nem a magasabb szénhidrátnebiteltől, hanem a több bevitt energiától híztál. Csodák nincsenek, hidd el. Nem a kevesebb szénhidráttól, hanem a kevesebb energiától fogysz.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezzel csak az a baj, hogy a több szénhidrát bevitellel én nemhogy fogyni nem tudtam, de még hiztam is vissza..

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilaj Szőrmók írta:
Tekla írta:
Jajj, bocsánat, véletlen elküldtem egy mosolyt!

Hanee!
Látom nagy szakértője vagy a Norbi-féle diétának! Tudsz segíteni? Mennyitre szabad ezt csinálni szoptatás közben? Mire kell figyelni? Gyümölcsöt lehet enni este is? A könyvet még nem olvastam, nem tudom az étkek számait.

Köszi: Tekla

Sziasztok! Talán ismerős leszek valakinek Very Happy , a norbis fórumról jöttem!

Csak egy vélemény: Szoptatás és terhesség alatt leginkább semennyire. Az ember óhataténul ism kevesebb szénhidrátot és energiát visz be, mint kellene!

Ez nekem tök új. Mennyit kellene bevinni? Én biztosan túl is teljesítek... Embarassed
Szilaj Szőrmók

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika írta:
Sziasztok!

Úristen, hogy lehurrogtatok... Embarassed persze nem vettem bántásnak a dolgot, és köszönöm, hogy mindenki elmondja a véleményét, amit nagyon szívesen veszek. A bajom csak az, hogy annyifélét hallani, nem tudom már kinek kellene hinnem. Azon én is gondolkoztam már, hogy sok az a 8 kg kicsit több mint 1 hónap alatt, de szerintem ennek a nagy része víz volt, mert az első 4 kg rögtön az első héten távozott, a többi szép lassan, hetente 1 kg. Valahol azt olvastam, hogy havi 2 kg a normális szoptatás alatt, és ez végülis nem sokkel intenzívebb. Szerintem. Persze könnyen lehet, hogy igazatok van, meggondolom a dolgot, de igazság szerint már majdnem a felénél járok, ezért nem szívesen hagynám abba. Elvileg pont azért tart 90 napig, hogy ne hízzam vissza...

Nos, azóta utána is olvasgattam a neten a dolognak, és egyetlen helyen találtam ellenvéleményt, mégpedig Norbi portálján... ami nem meglepő.. Tehát valóban van egy cikk Tihanyi András dietetikustól, aki nevetségesnek és károsnak tartja a diétát, de ez a cikk egész véletlenül pont Norbi és Réka fényképeivel van díszítve. Lehet, hogy én vagyok a gonosz, de ez nekem kicsit bűzlik. Rajta kívül találtam olyan szakembert is, aki a következőket vallja: (bocsánat, hogy beillesztem.. Embarassed )

"Különböző diéták jönnek mennek, úgy mint a divat, ez is változik, de ugyan úgy mint ott, itt sincs új a nap alatt. A 90 napos diéta a Hay féle választódiéta sok elemét tartalmazza. Lényege, hogy ne keverjük a szénhidrátot a fehérjével. Ezenkívül tart egy keményítő napot, ami inkább zöldség napnak felel meg és egy gyümölcs nap is be van iktatva. Kétségtelenül hasznos a szervezetnek, hogy egyoldalúan terheljük. A gyümölcs napokon és a víz napon biztos, hogy fogyni lehet és jelentős kalóriamennyiséget emészt fel súlyfeleslegünkből. Kinek ajánljuk a diétát? Csak egészséges embereknek, akiknek egy a céljuk, hogy hosszú távon jelentős súlytöbbletüket leadják. Nem helyettesíti a vegán étrenden alapuló tavaszi és őszi méregtelenítő kúrát. Nem javallott cukorbetegeknek, köszvényben szenvedőknek, izületi gyulladásban szenvedőknek, auto immun betegségben szenvedőknek, és A vércsoportúaknak. Amennyiben 2 héten keresztül alkalmazzuk a diétát és jól érezzük magunkat, akkor lehet folytatni tovább 90 napon keresztül. Figyeljük magunkat. Ha a protein napon nem érezzük jól magunkat, akkor csökkentsük a protein adagot, és próbáljuk meg szójával, tofuval kiváltani. A keményítő napon vigyázzunk a hüvelyesekkel. Erősen puffasztanak. A vacsoránál a szénhidrát napon próbáljuk meg a süteményt teljes értékű sütemény formájában fogyasztani. Ezek az orvosi tanácsok, amiket figyelembe kell venni.” (Dr. Sarkadi Ádám)

Szóval nagyon megijesztettetek, megpróbáltam alaposan utánanézni, és még mindig nem igazán tudom, hogy mitévő legyek. Abban maradtunk itthon, hogy az anyukám (mivel ő is csinálja velünk) jövő héten úgyis megy orvoshoz és vérvételre, mindent megkérdez és a vérképéből is nyilván ki fog derülni, ha valami nem stimmel.

Aztán még egy ilyet is találtam a fogyokura.lap.hu-n:
Szoptatás, fogyókúra
Gyakran vetôdik fel a kérdés, hogy szabad-e fogyókúrázni a szoptatás idôszakában. a válasz igen, lehet szoptatni és fogyni, de csak megfelelô ütemben. Diétázhatunk, de körültekintôen. Ügyelni kell arra, hogy ne fogyjunk heti 1 kilónál többet.
stb (amiről már mindannyian hallottunk, hogy a hirtelen fogyás káros anyagokat is juttat a tejbe)..

Szóval ha ezeket így együtt nézem, akkor talán mégsem annyira vészes, amit én csinálok, mert én sem fogyok heti 1 kg-nál többet, csak az elején ment le sok víz, de pl. a gyűrűim még mindig csak a körmömig jönnek fel rám Very Happy , és a zokni is szépen megvágja még a bokámat...

DE meglátom mit tegyek, még gondolkozom.

Úristen, Borka!
Most nagyon lelkifurdim lett, tényleg nem gondoltam, hogy megbántalak ezzel, és hidd el, eszem ágában sem volt a gonoszkodás!!! Egyszerűen csak úgy gondoltam, hogy ezen a topicon mindannyian felesleges kilókkal küszködünk, ki többel, ki kevesebbel, és valószínűleg egyikünk sem rendelkezik olyan alakkal mint R.R. (tisztelet a kivételnek és bocs), viszont mindannyian lehetnénk olyanok, ha reggeltől estig csak tornáznánk, ahogy ő csinálja. Tényleg ne haragudj rám, lehet, hogy bunkó voltam, de Isten látja lelkem, hogy nem akartalak megbántani!!! Embarassed Embarassed Crying or Very sad

Zsuzskanéni!
Abban én is biztos vagyok, hogy pl. a mellei nem igaziak, de én eddig azt hittem, hogy a comja és feneke a rengeteg tornázástól ilyen. Ha mégsem, akkor bocs, kicsit naiv vagyok... Wink

Szia! Tihanyi Andrást kéretik nem bántani! Már egyébként nincs Norbinál! És persze teljesen egyetértek vele a 90 napossal kapcsolatban!
Vissza az elejére
Szilaj Szőrmók

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Sziasztok!

Az update-et lehet csinálni terhesen és szoptatás alatt is, nyilván betartva azt a többlet szükségletet, amire ilyenkor szükség van.

Viszont valamit nagyon szigorúan vegyetek figyelembe, akik szoptattok!
Az update szénhidrátszegény és fehérjedús étrent, és az emberi szervezet számára 60-70%-os szénhidrátbevitelre van szükség!
Normális esetben reggelire teljes kiőrlésű kenyeret, tizóraira és uzsonnára gyümölcsöket és zöldségeket fogyasszatok, és sok sok főzeléket például ebédre. A krumplit sem érdemes száműzni, csak megfelelően kell elkészíteni és hús nélkül ha lehet Wink Én gyakran eszek ebédre sima hagymás krumplit (kevés olivaolajon megpiritod a hagymát, és a főtt krumplit beleszeleteled, és piritod még egy kicsit, és sózod).

Mozgás:
Szerintem sem a futás, sem az aerobic nem a legjobb szórakozás terhesen vagy szoptatás alatt.
A legjobb zsírégetés az aerob edzés.
Ez azt jelenti, hogy úgy mozog az ember, hogy eközben a pulzusa bizonyos mértékben megemelkedik (a pontos számot nem tudom fejből), de nem kezd el zihálni sem, meg ilyesmi, tehát a szervezete megfelelő mennyiség oxigénhez jut. Ez azért fontos, mert a zsírégetés feltétlenül szükséges eszköze meglepő módon Mr. Green az oxigén. Enélkül a szervezet nem tud zsírt égetni. Tehát ha valaki kényelmesen kocog úgy, hogy egyenletesen ver a pulzusa és nem érzi iszonyat megerőltetésnek, sokkal több zsírt éget, mintha futna úgy, hogy a holtpontig is eljut. Az ilyen fajta edzés arra jó, hogy a teherbírást, állóképességet javítsa vele az ember. Nem mondom kell az is, de nem szoptatás közben Laughing
Nagyon jó aerob edzés a Norbi duci tréning 4. Ajánlom mindenkinek és otthon végezhető (egyszer kell kifizetni Very Happy), esetleg be lehet állítani apát is, tök jó zenéje van, és nem uncsi, mert végigmozgod. Én ezt "szoktam" (kellene!) csinálni.. Smile

Szívesen átirnám, de az a szerzői jogokat sérti, ráadásul dupla rétegű dvd-n van Very Happy

hanee

Mint már írtam, terhesség és szoptatás alatt tilos!
Az aerob edzés hatásosság a zsírégetésre is megdőlt már! De errő bővebben itt:
Maga az energiafelhasználás is bonyolultabb, most nem részletezném (nincs is rá szükség)!
A 60-70 energiaszázalák pedig nem testépytőknek enyhén szólna kurvasok.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szőrmók!!! Smile

Rég láttalak!
Szerintem a többiek nagyon tudományosan nem annyira fogják megérteni ezeket a dolgokat Wink
Természetesen sok beleköthető dolog van abban amit írok, hiszen én sem vagyok expert benne és igazából én is elsősorban csak a lényeget látom át, de egy laikus elmenekül ha glukagonról és hasonlókról irsz nekik Very Happy (még én sem tudom igazából mi az)

hanee
Vissza az elejére
Szilaj Szőrmók

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Borka:
Haladásod első pontjánál megálljra intenélek!
Az egy eszméletlen tévhit, hogy este nem szabad enni. A helyes az, ha este is eszel, legkésőbb lefekvés előtt egy órával, és kizárólag update 1-eset. A gyümölcs elég sokszor 2-es, és nem is a legjobb étel estére. Inkább hús zöldséggel.
A szervezetnek folyamatos lebontás, anyagcsere kell.. márpedig hol van itt a folytonosság, ha estére csak egy almát eszel, ami lebomlik 2 óra alatt teljesen?
Szóval szerintem igenis kell enni este!

hanee

"...lebomlik 2 óra alatt teljesen" Bocs, de ez erős volt. A dolog ennél "valamivel" bonyolultabb!
Vissza az elejére
Szilaj Szőrmók

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Laurika:
Én azért még mindig amondó vagyok, hogy ha diétázol, akkor első sorban két tényezőt felejts el: a fehér lisztet és a cukrot.

Norbiék diétája alapvetően az egészséges életmódra épül, ezért is nevezték el életmód rendszernek. Azt szögezzük le, hogy ezt az egészet nem most találták ki, hanem évekkel ezelőtt, nagyjából 3-4 éve létezik az Update életmódrendszer. Az utóbbi időben azt hiszem elmondhatjuk, hogy elkurvultak kissé (pénz pénz pénz), de attól még az alapötlet jó!

Én beszélgettem erről dietetikussal is (na nem Norbiéval Very Happy), aki szintén azt erősítette meg, hogy no cukor, no fehér liszt.. reggelire teljes kiőrlésű pékárú, müzli, gyümölcslé (cukormentes), sok gyümölcs, főzelék, minden másnap hús, stb.. és ezeket megfelelő időben és mennyiségben - arányban betartva gyönyörűen le lehet fogyni. És egészségesebb is lesz az ember természetesen.

A 90 napos diétával alapvetően az a bajom, hogy az egészségtelen élelmiszereket sem zárja ki, tehát ehetsz süteményt, chipset, stb.. és nem igazán látom át a különbséget a keményítőnap, a gyümölcsnap és a szénhidrát nap között, mivel mindhárom dolog szénhidrát alapú élelmiszer, és a gyümölcs cukortartalma is szénhidrát. Ugyanakkor ha a fehérje napon az ember nem eszik szénhidrát tartalmú dolgokat, a fehérjéből semmi nem szívódik fel szinte, így a sejteket nem táplálja semmivel. Nem tudom milyen elméleten alapszik a diéta, nyilván jól kitalálták ha működik, de én nem tartom egészségesnek akkor sem.
Szerény tudomásom szerint (mert ahhoz képest amennyit dietetikusok és hasonlók tudnak erről igencsak szerény a tudásom) az orvosok is az egészséges életmódot ajánlják, ami tudom így baromira tág fogalom.
Én minden esetre ajánlom melegen Norbi első és második könyvét kiolvasásra mindenkinek, mert nagyon sok hasznos dolog van benne!

hanee

Az update-be most nem kötök bele, már megtettem elégszer. Látom, nem teljesen tiszta a kép!
A fehérje hasznosulásához inzulin szükséges, tehát szénhidrátfogyasztás esetén jobban hasznosul. De a csak fehérjefogyasztás is inzulinelválasztást vált ki (ezzel együtt persze a glukagon is nő, hogy ne essen le a vércukorszint)!
Vissza az elejére
Szilaj Szőrmók

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tekla írta:

Hanee!
Látom nagy szakértője vagy a Norbi-féle diétának! Tudsz segíteni? Mennyitre szabad ezt csinálni szoptatás közben? Mire kell figyelni? Gyümölcsöt lehet enni este is? A könyvet még nem olvastam, nem tudom az étkek számait.

Sziasztok! Talán ismerős leszek valakinek Very Happy , a norbis fórumról jöttem!

Csak egy vélemény: Szoptatás és terhesség alatt leginkább semennyire. Az ember óhataténul ism kevesebb szénhidrátot és energiát visz be, mint kellene!
Vissza az elejére
Tekla

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hanee!

Köszönöm ezt a hosszú, mindenre kiterjedő választ! Emésztgetem Very Happy . Azt hiszem egyelőre nem tudom elkezdeni, mert kicsi lányom még csak 2 hónapos, sokat szoptatom. Bár elgondolkodtam, hogy ha nem is fogyok, de sokkal egészségesebb lehetek, talán még jobb minőségű tejet is termelhet a szervezetem, ha néhány dolgot száműzök az étkeink közül, ahogy írtad. Próbálok sok gyümölcsöt, zöldgéget enni és rengeteget iszom. Ennek meg is van az eredménye, felgyorsult az anyagcserém Very Happy!
Kérdezek majd még, ha vmiben nem vagyok biztos, addig is szia és jó hétvégét:

Tekla
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 01, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tekla:
Kérdés az is mennyi idős a babád, mert minél kisebb, annál szigorúbban oda kell figyelni szerintem.. ahogy kevesebbet szopik, már nem kell annyi szénhidrát neked sem, így folyamatosan lehet majd csökkenteni (amikor már csak 1x szopik a gyerek lehet szerintem rendesen is csinálni az update-et).
Nagyon fontos azt tudnod, hogy az Update alapvetően egy szénhidrát-szegény étrendet jelent, sok fehérjével. Még a nem-szoptatós, nem-terhes emberek is könnyen "elrontják" olyanokkal, hogy pl. csak 1-es kódú élelmiszereket esznek, amivel viszont nagy károkat tudnak okozni a saját szervezetükben.

Lehet csinálni az Update-et szoptatás alatt, de nagy körültekintéssel!
Ha csinálni szeretnéd, naponta ötször egyél, de annyit, amennyi jól esik, és akkor is egyél ötször, ha nem vagy éhes, mert igy pár nap után be fog állni a kívánt mennyiség egy-egy étkezésre. Meg is próbálhatod úgy elosztani, ha ismered a saját étvágyadat, hogy kb. annyit egyél, hogy ne legyél éhes, de soha ne is lakj annyira jól, hogy kidurranj a kajától. Ez normál esetben kb. egy kistányér telerakva kajával. Ez optikai szempontból is jó, mert soknak tűnik Wink (egy kistányér telerakva pont annyi, mint egy nagytányér félig, viszont utóbbi a felének is tűnik ránézésre). Szóval nagytányérokat tedd a szekrény mélyére Very Happy
Reggelire az 1-2 helyett 3 szelet teljes kiőrlésű kenyeret egyél, és tízóraira egyél banánt / szőlőt (ez a két gyümölcs 3-as kódú egyedül), vagy müzlit, valamilyen 2-es kódú süteményt, gyümölcsöt (jonatán alma, narancs, mandarin), kekszet, stb.. Ebédre is igyekezz inkább 2-es kódú kajákat enni, pl. durum tésztából készült ételeket, főtt krumplit zöldségekkel, húst sok zöldséggel, majonézes körettel (update 1-es majonézből ha lehet, az cukormentes, a sima majonéz 3-as), zöldborsót (ha ezeket birja a baba gyomra persze..).
Délután lightosan mehet megint valami gyümölcs, most nagy szezonja jön úgyis az epernek, cseresznyének, ezek 1-es kódúak, nyugodtan edd őket, amennyi jólesik.
Vacsira valamilyen egyes kódú kaja szintén, pl. főtt virsli, csirkehús zöldségkörettel (öntet nélkül), hamlet felvágottal, sült hal, stb..
Arra figyelj oda, hogy ne éhezz, és ha kívánsz valamit edd meg, csak megfelelő időben. Tehát ha este eszedbe jut, hogy te ölni tudnál mondjuk egy szelet lekváros kalácsért, egyél, de reggel és keveset (mert ez 3-as kódú). Azért a cukorról és a fehérlisztről nyugodtan lemondhatsz te is, hiszen ez alapvetően sem egészséges a szervezetnek, és nincs szükséged rá szoptatás közben sem. Helyettük teljes kiőrlésű lisztet használhatsz a főzéshez, fruktózt a sütemények készítéséhez (vigyázz, mert a töménysége 2x-e a sima cukorénak kb), de az a legjobb ha fruktózt sem, mert nagy mennyiségben ez is hízlal, csak nem szívódik fel gyorsan mint a sima cukor ezért jobb és egészségesebb.
Az édesítőszeres ételeket szerintem kerüld amíg szoptatsz mindenképpen, tehát inkább próbálj meg természetes úton, gyümölcsökből hozzájutni a szükséges cukrokhoz, de a fruktóz jó alternatíva pl. a kávéba, teába.
Ja és igyál sokat sokat, amennyit csak bírsz és kívánsz, de minimum 3-4 literrel egy nap amíg szoptatsz.

Ha ebéd után gyümölcsöt szeretnél enni, inkább edd ebéd előtt, mert a gyümölcsöt 5x gyorsabban bontja le a gyomrod, mint a húsféléket, így ha előtte húst eszel, rétegződik a gyomrodban az étel és csak később emésztődik meg.

Garantálni nem tudom, hogy így fogyni fogsz, viszont hízni biztosan nem, az anyagcseréd jó lesz, és egészségesebb leszel, jobban fogod érezni magadat.
Azt azért tudni érdemes, hogy a szoptatáshoz nincs szüksége a szervezetnek kétszer annyi energiára. Elvileg ha valakinek kb. 2000 kcal a napi szükséglete (mint pl. nekem 160 centivel és 59 kilóval), akkor szoptatás alatt ez 2600-3000 közé esik attól függően, hogy mennyit szoptat (pl. ikreket-e). Ugyanúgy tévhit az is, hogy a terhesség alatt zabálni kell (amit egyébként én is elkövettem és bálnára hiztam, 80-al jöttem ki a kóterből), akkor a kalóriaszükséglet mindössze 100-200 kcal-val nő meg naponta. Más kérdés, hogy folyton éhes az ember Very Happy

Nyugodtan szedhetsz vitamin készítményt is, ha a védőnőd / orvosod javasolja, vagy te úgy érzed, hogy kimerült a szervezeted.
Ha éjszaka szoptatsz és megéhezel, akkor is egyél nyugodtan, pl. natúr joghurtot, vagy egy zöldalmát, egy szelet hamletet, stb. Nem baj, ha eszel éjszaka is, hiszen az anyagcsere folyamatok így biztosítottak (tévhit, hogy este 6 után nem szabad enni).

Ha konkrétabb kérdésed van, nyugodtan tedd fel, hátha más is okul ezekből, mert gyakorlatilag én még nem találkoztam nővel, aki szoptatás alatt update-ezne, pedig nem lehetetlen odafigyeléssel és nem is egészségtelen, sőt! sokkal egészségesebb, mint cukros süteményekkel tömni magunkat.

Tényleg arra kell csak figyelni, hogy egy kicsit több legyen a szénhidrát mintha csak úgy simán update-eznél. Én amit most leírtam, kb. így étkezek akkor, amikor nem akarok fogyni (vagyis inkább amikor pihenőt tartok a fogyásban, mert lusta vagyok főzőcskézni), szóval lehet, hogy te ettől még lassan lassan fogyni is fogsz.
Mellé minden esetre szerintem mozogj is valami lightosat.. Norbi duci tréning, vagy Réka Baba-mama torna. Egyik sem megerőltető, de azért izomláz az lesz Laughing

ja és kérdésedre vlaszolva: Igen, ehetsz este gyümölcsöt, de vacsira nem javaslom, mert éhes maradsz Wink

hanee
Vissza az elejére
Tekla

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 01, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Vissza az elejére
Tekla

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 01, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 31, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika:
Én azért még mindig amondó vagyok, hogy ha diétázol, akkor első sorban két tényezőt felejts el: a fehér lisztet és a cukrot.

Norbiék diétája alapvetően az egészséges életmódra épül, ezért is nevezték el életmód rendszernek. Azt szögezzük le, hogy ezt az egészet nem most találták ki, hanem évekkel ezelőtt, nagyjából 3-4 éve létezik az Update életmódrendszer. Az utóbbi időben azt hiszem elmondhatjuk, hogy elkurvultak kissé (pénz pénz pénz), de attól még az alapötlet jó!

Én beszélgettem erről dietetikussal is (na nem Norbiéval Very Happy), aki szintén azt erősítette meg, hogy no cukor, no fehér liszt.. reggelire teljes kiőrlésű pékárú, müzli, gyümölcslé (cukormentes), sok gyümölcs, főzelék, minden másnap hús, stb.. és ezeket megfelelő időben és mennyiségben - arányban betartva gyönyörűen le lehet fogyni. És egészségesebb is lesz az ember természetesen.

A 90 napos diétával alapvetően az a bajom, hogy az egészségtelen élelmiszereket sem zárja ki, tehát ehetsz süteményt, chipset, stb.. és nem igazán látom át a különbséget a keményítőnap, a gyümölcsnap és a szénhidrát nap között, mivel mindhárom dolog szénhidrát alapú élelmiszer, és a gyümölcs cukortartalma is szénhidrát. Ugyanakkor ha a fehérje napon az ember nem eszik szénhidrát tartalmú dolgokat, a fehérjéből semmi nem szívódik fel szinte, így a sejteket nem táplálja semmivel. Nem tudom milyen elméleten alapszik a diéta, nyilván jól kitalálták ha működik, de én nem tartom egészségesnek akkor sem.
Szerény tudomásom szerint (mert ahhoz képest amennyit dietetikusok és hasonlók tudnak erről igencsak szerény a tudásom) az orvosok is az egészséges életmódot ajánlják, ami tudom így baromira tág fogalom.
Én minden esetre ajánlom melegen Norbi első és második könyvét kiolvasásra mindenkinek, mert nagyon sok hasznos dolog van benne!

hanee
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 31, 06:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika, így már mindjárt más a dolog!
Én azt hittem, hogy a masszív diéta miatt fogytál annyit hirtelen. De ha tényleg csak víz, akkor az még elmegy. Az a lényeg, hogy a diéta mellett szépen lassan el kell kezdeni mozogni is, persze nem napi több órán keresztül tornázni, de könnyebb mozdulatokat lehet végezni.
A 90 napos diétát én még nem próbáltam ,de gyanítom, hogy nem is fogom. Az ilyenek nekem túl előírtak, nem tudnám betartani. Very Happy
R.R.-ről meg annyit, hogy tök mindegy, hogy hol és milyét plasztikáztatta.
Viszont tény, hogy a diétájuk tényleg érhet valamit. Amúgy meg abban igazad van, ha egész nap annyit ugrabugrálnánk, mint ő, akkor nem lenne gond a súllyal és még diéta sem kellene.
De én nem tudnék ilyen aszkéta lenni. Még az update sem ment rendesen, amikor csináltam, bár nem híztam, és fogytam is egy keveset.
Szóval tényleg ne a hirtelen sok súlyvesztés legyen a célja senkinek!
Szerintem én most nem jövök egy darabig, mert nekem még nem kell fogyizni. Very Happy Jó fogyizást lányok, és sok sikert hozzá!
Sziasztok!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 31, 01:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pkági!

A víznapot természetesen kihagyom, ebben tökéletesen egyet értek Borkával. Egyébként mielőtt elkezdtem volna a diétát, e-mailben megkérdeztem, hogy szabad-e ezt csinálni szoptatás alatt, hogy kiagyhatom-e a víznapot és hogy csökkentenem kell-e az adagokat is, és az illető, aki válaszolt, azt mondta ő nem orvos, de ismer nőket, akik végigcsinálták szoptatás alatt, és semmi gondjuk nem volt, csak igyak mellé kálciumot, hogy a víznapot simán kihagyhatom és hogy az adagokat sem kell csökkentenem, lakjak jól.

Sok sikert Neked is, én szívem szerint ajánlanám, de az ellenérveket tekintve már nem igazán tudom mit mondjak... Embarassed

[^]  

http://kep.tar.hu/telibabak/50227810#2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 31, 00:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úristen, hogy lehurrogtatok... Embarassed persze nem vettem bántásnak a dolgot, és köszönöm, hogy mindenki elmondja a véleményét, amit nagyon szívesen veszek. A bajom csak az, hogy annyifélét hallani, nem tudom már kinek kellene hinnem. Azon én is gondolkoztam már, hogy sok az a 8 kg kicsit több mint 1 hónap alatt, de szerintem ennek a nagy része víz volt, mert az első 4 kg rögtön az első héten távozott, a többi szép lassan, hetente 1 kg. Valahol azt olvastam, hogy havi 2 kg a normális szoptatás alatt, és ez végülis nem sokkel intenzívebb. Szerintem. Persze könnyen lehet, hogy igazatok van, meggondolom a dolgot, de igazság szerint már majdnem a felénél járok, ezért nem szívesen hagynám abba. Elvileg pont azért tart 90 napig, hogy ne hízzam vissza...

Nos, azóta utána is olvasgattam a neten a dolognak, és egyetlen helyen találtam ellenvéleményt, mégpedig Norbi portálján... ami nem meglepő.. Tehát valóban van egy cikk Tihanyi András dietetikustól, aki nevetségesnek és károsnak tartja a diétát, de ez a cikk egész véletlenül pont Norbi és Réka fényképeivel van díszítve. Lehet, hogy én vagyok a gonosz, de ez nekem kicsit bűzlik. Rajta kívül találtam olyan szakembert is, aki a következőket vallja: (bocsánat, hogy beillesztem.. Embarassed )

"Különböző diéták jönnek mennek, úgy mint a divat, ez is változik, de ugyan úgy mint ott, itt sincs új a nap alatt. A 90 napos diéta a Hay féle választódiéta sok elemét tartalmazza. Lényege, hogy ne keverjük a szénhidrátot a fehérjével. Ezenkívül tart egy keményítő napot, ami inkább zöldség napnak felel meg és egy gyümölcs nap is be van iktatva. Kétségtelenül hasznos a szervezetnek, hogy egyoldalúan terheljük. A gyümölcs napokon és a víz napon biztos, hogy fogyni lehet és jelentős kalóriamennyiséget emészt fel súlyfeleslegünkből. Kinek ajánljuk a diétát? Csak egészséges embereknek, akiknek egy a céljuk, hogy hosszú távon jelentős súlytöbbletüket leadják. Nem helyettesíti a vegán étrenden alapuló tavaszi és őszi méregtelenítő kúrát. Nem javallott cukorbetegeknek, köszvényben szenvedőknek, izületi gyulladásban szenvedőknek, auto immun betegségben szenvedőknek, és A vércsoportúaknak. Amennyiben 2 héten keresztül alkalmazzuk a diétát és jól érezzük magunkat, akkor lehet folytatni tovább 90 napon keresztül. Figyeljük magunkat. Ha a protein napon nem érezzük jól magunkat, akkor csökkentsük a protein adagot, és próbáljuk meg szójával, tofuval kiváltani. A keményítő napon vigyázzunk a hüvelyesekkel. Erősen puffasztanak. A vacsoránál a szénhidrát napon próbáljuk meg a süteményt teljes értékű sütemény formájában fogyasztani. Ezek az orvosi tanácsok, amiket figyelembe kell venni.” (Dr. Sarkadi Ádám)

Szóval nagyon megijesztettetek, megpróbáltam alaposan utánanézni, és még mindig nem igazán tudom, hogy mitévő legyek. Abban maradtunk itthon, hogy az anyukám (mivel ő is csinálja velünk) jövő héten úgyis megy orvoshoz és vérvételre, mindent megkérdez és a vérképéből is nyilván ki fog derülni, ha valami nem stimmel.

Aztán még egy ilyet is találtam a fogyokura.lap.hu-n:
Szoptatás, fogyókúra
Gyakran vetôdik fel a kérdés, hogy szabad-e fogyókúrázni a szoptatás idôszakában. a válasz igen, lehet szoptatni és fogyni, de csak megfelelô ütemben. Diétázhatunk, de körültekintôen. Ügyelni kell arra, hogy ne fogyjunk heti 1 kilónál többet.
stb (amiről már mindannyian hallottunk, hogy a hirtelen fogyás káros anyagokat is juttat a tejbe)..

Szóval ha ezeket így együtt nézem, akkor talán mégsem annyira vészes, amit én csinálok, mert én sem fogyok heti 1 kg-nál többet, csak az elején ment le sok víz, de pl. a gyűrűim még mindig csak a körmömig jönnek fel rám Very Happy , és a zokni is szépen megvágja még a bokámat...

DE meglátom mit tegyek, még gondolkozom.

Úristen, Borka!
Most nagyon lelkifurdim lett, tényleg nem gondoltam, hogy megbántalak ezzel, és hidd el, eszem ágában sem volt a gonoszkodás!!! Egyszerűen csak úgy gondoltam, hogy ezen a topicon mindannyian felesleges kilókkal küszködünk, ki többel, ki kevesebbel, és valószínűleg egyikünk sem rendelkezik olyan alakkal mint R.R. (tisztelet a kivételnek és bocs), viszont mindannyian lehetnénk olyanok, ha reggeltől estig csak tornáznánk, ahogy ő csinálja. Tényleg ne haragudj rám, lehet, hogy bunkó voltam, de Isten látja lelkem, hogy nem akartalak megbántani!!! Embarassed Embarassed Crying or Very sad

Zsuzskanéni!
Abban én is biztos vagyok, hogy pl. a mellei nem igaziak, de én eddig azt hittem, hogy a comja és feneke a rengeteg tornázástól ilyen. Ha mégsem, akkor bocs, kicsit naiv vagyok... Wink

[^]  

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Borka, átlagosnak monható testmagasságom és testsúlyom van, de azért néhány helyen eléggé kövérnek éreztem magam. A várandósság előtti súlyom 56-58 kg között ingadozik, és a magasságom 165 cm. Ezt a testsúlyt úgy értem el, hogy szüléskor 82 kg-mal mentem be a kórházba.
Ezután 5 hónap szoptatás után már csak 61 kg voltam. (Rengeteg víz lement.) És miután már nem szoptattam, szépen lassan elkezdtem csökkenteni az evés adagokat. Mert rengeteget ettem. Pl. ebédre 2 tányér leves, és 2 nagy tányér 2. fogás, kenyérrel is!
Szóval mindenből csak 1 tányér ment ezután, és a kenyeret szinte teljesen megvontam magamtól. Esetleg reggelire szendvicsnek, de ebéd mellé sohasem. És szépen lassan elkezdődött a fogyás. Jó is volt, mert nem hirtelen jött, és így nem lóg annyira a bőr a hasamon. Bár most feszül, és megint 70 kg felett vagyok, de azért így más, és most jobban is figyelek arra, hogy mit eszek, és arra is, hogy inkább 5-6* egyek egy nap keveseket. Sajnos közben kijött a terhességi diabéteszem, így most a cukordiéta is segít abban, hogy most ne anniyra sok plussz súlyom legyen.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én - amikor csináltam ezt a 90 napost - sosem tartottam víznapot. Most szoptatós anyukáként végképp nem tartanék... Szerintem egyáltalán nem egészséges, ha nem eszel semmit. A szervezetednek mindig szüksége van utánpótlásra. A megkötött zsírt nem fogja felhasználni a szervezet, hanem a fehérje alapú izmokat bontja majd le. A lerakódott zsírt csak mozgással lehet csökkenteni, illetve helyes táplálkozással lehet megelőzni, hogy lerakódjon. Szerintem. Wink
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika Smile
Én is gondolkoztam már ezen a fogyókúrán. Hogy bírod a víznapot??? Nekm ez az egy nap ami nem menne könnyen.

[^]  
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni írta:
Nekem anno szörnyen nehezen ment, de sikerült, és így lassanként mentek le a kilók. Én 26-ot híztam az elsőnél, és majdnem 2 évembe telt mire lement a felesleg, de nem is jött vissza.

Zsuzska, ez biztató! Milyen az alkatod? Abban bízom, hogy esetleg nekem is sikerül... Rolling Eyes Annakidején nagyon könnyen jöttek-mentek a kilók.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 06:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igaz, hogy én még nem akarok fogyni, de azért néha bepillantok ide is.

LAurika, szerintem is túl hamar kezdted el ezt a fogyókúrát, mert szopiztatás alatt tényleg nem ajánlott a fogyózás a babuci érdekei miatt.
Szerintem várd meg, amíg a szopizás abbamarad, vagy csökkentsd a mennyiséget egy evésnél. Nekem anno szörnyen nehezen ment, de sikerült, és így lassanként mentek le a kilók. Én 26-ot híztam az elsőnél, és majdnem 2 évembe telt mire lement a felesleg, de nem is jött vissza.

Az update tényleg elég jó módszer,nem bántásként mondom, de a Réka maga vallotta be, hogy volt plasztikázva.
Bár attól még lehet valaki izmos és erős. De nekem a testalkata már nem annyira nőies, egy kicsit body buildinges csaj benyomását kelti nekem. Szóval túl izmos lett. Wink

További kellemes tapasztalat cserét kívánok, és remélem, hogy most megúszom én is ezt a dilemmát, ami a szülés utáni fogyást illeti. Egyenlőre jó úton haladok...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika írta:

Borka!
Szerintem tuti nem plasztikai sebész műve az ő alakja, de hidd el, ha Te annyit mozognál egy nap mint ő, éveken keresztül, akkor pont olyan bombázó alakod lenne...

Laurika, ne haragudj, de vigyáznod kellene azzal, mit és hogyan írsz, mert ez egy kicsit félreérthető volt és meg is bántott!
Köszike!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika:
Bocsi ha esetleg ez bántó, de a 90 napos förmedvényt nem nevezném diétának, inkább egy fogyókúra, ugyanis - bár működik -, rendkívül egészségtelen.
A szervezetnek folyamatosan van szüksége arra, amit megeszel. A fehérje (ami fehérje napon megeszel), szénhidrát nélkül NEM TUD FELSZÍVÓDNI, így aztán szerencsétlen szervezeted éhezik rendesen.
Szénhidrátnak nagyjából naponta a táplálék 60%-ának kell lennie, kis mennyiségben a fehérjének és zsíroknak.
Az, amit megeszel most minden, csak nem normális étrend. Ráadásul a szervezetnek is arra van szüksége, hogy többször, kis adagokban egyen, a gyomrodat is tönkreteszed azzal, hogy nagy adagokat eszel.
Nem tartom kizártnak azt sem, hogy amint visszaállsz a "rendes" étrendre, rögtön visszajönnek a kilók szépen lassan és alattomosan.

A jó fogyás az a lassú fogyás, olyan fogyás, amit a szervezet saját üteme diktál!

Az lehet, hogy a tejmennyiség és minőség nem változott, de abban szinte biztos lehetsz, hogy ami a zsírégetés során lejött rólad méreganyag (kibomlott a zsírból), az bekerült a babádba a szoptatással.
Szoptatás alatt nem szabad amúgy sem fogyókúrázni, még az update-et is csak módjával szokták ajánlani épp ezért, mert a zsírral megtapad elég sok káros anyag a szervezetben, ami a tejen keresztül megfelelően távozik..

Tényleg bocs, ha esetleg "megbántalak" ezzel, de a 90 napos diéta nem jó, nem egészséges, ha érdekel a saját szervezeted és egészséged, inkább hagyd abba és térj át valami másra (főleg arra, hogy naponta 5x, alkalmanként kistányérnyit eszel).

hanee
Vissza az elejére
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 01:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én a 90 napos diétát csinálom, és nagyon bejön!!!!!!!
34 napja nyomatom és már 8 kg lement rólam! Mondjuk volt miből, mivel a terhesség alatt 32 kg-t híztam, ebből 10 ment le a szüléssel. Aztán lement még egy kis víz, de híztam 1-2 kg-t, és egy gatyapróbálós napon eldöntöttem, hogy muszáj vmit csinálni. Ez a diéta nagyon bejött, mert itt sem vonok meg semmit a szervezettől, és még arra sem kell figyelnem, hogy este ne egyek sütit (szénhidrát-napon ugyanis ez lehet a vacsi!!!), mégis fogyok. És én megmondom őszintén, hogy elég nagy adagokat kajálok Embarassed , mivel a terhesség alatt igancsak kitágítottam a gyomrom.
Ja, és a legfontosabb, hogy a tejmennyiség és minőség sem változott, ebben a hónapban hízott legtöbbet Flóra!
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, itt a link tök jó kis receptekkel:
http://www.mindmegette.hu/inde.....cikk=12381
Persze nyilván akkor érdemes csinálni, ha a párotok is beleegyezik, mert 2félét főzni pici baba mellett nem egyszerű...

Amúgy az update is jó szerintem, egyszer már leadtam vele egy 5öst, csak az hosszabb ideig eltartott (mondjuk akkor összesen annyi volt rajtam).

És a Rékával is tornáztam terhesen (az első 4 hónapban - akkor nem is híztam...), de én is idegrohamot kapok attól a csajtól ahogy visítozik, úgyhogy kizárólag lehalkítva jöhet szóba Wink . Viszont tényleg hatásos.

Borka!
Szerintem tuti nem plasztikai sebész műve az ő alakja, de hidd el, ha Te annyit mozognál egy nap mint ő, éveken keresztül, akkor pont olyan bombázó alakod lenne...

Hétvégén megszereztem a Norbis dvd-ket is, ki fogom próbálni.
Eddig csak baba-mama tornára jártunk, ahova legtöbbször hetente csak 1szer sikerül eljutnunk, meg nagyokat sétálunk, de asszem holnaptól belehúzok Wink .

Sok sikert mindenkinek!

[^]  

Vissza az elejére
Tereza

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 22, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Domi! Köszi szépen, megkaptam a recepteket.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Domi 2

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 16, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. aki még kérte annak elküldtem a recepteket...de ha nem sikerült szóljatok, csak lécci pü-t írjatok, mert nem mindig van időm ide benézni.. üdv mindenkinek Domi
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 15, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tereza,
szerintem el, de ne terheld túl magad. Elvileg a szülés utáni torna erre jó, mivel segít visszaállni a "rendes kerékvágásba". Ha normális úton szültél, akkor már nyugodtan tornázhatsz. Ha császáros voltál, akkor a hasas gyakorlatokat egy-két hónapig még kerüld. Utána óvatosan el lehet kezdeni azokat is.
Tereza

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 15, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Beugrottam ide egy pillanatra, mert rám is rámférne a fogyás (13kiló maradt rajtam a felszedett 21-ből szülés után.) Ezt el lehet kezdeni még a gyermekágy befejezése előtt? (Én már nem szoptatok, mert nincs tejem, és utólag kiderült, az első 2 hétben sem volt elég.)

Domi! Elküldenéd nekem is a receptgyűjteményt? Előre is köszi.

e-mail címem: youcuithe@citromail.hu

[^]  
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 11, 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentem, rákattantunk erre a zablepényre (ú.m. Esti kenyér [1]). Wink Laughing
Mostanában mindenfélét keverek hozzá (megmaradt, gyerkőcnek-nem-adom-mert-már-elmúlt-48-órás bébiételt pl.)... Ettől aztán nem biztos, hogy 1-es update, de mindenesetre finom. Very Happy
Nekem nem megy ez így első körben... Kicsi fiam télleg mindent felborít a kicsi fogával... Sad Ő sem tehet róla, én viszont nem tudom összehangolni a napot. Így étrendváltoztatás halasztva, egyelőre. De ahogy magamat ismerem, hamarabb vissza fogok térni rá, mint lehetséges. Very Happy

Ági, azt én is csináltam, és bevált. Most a férjem próbálkozik meg vele, de neki sem megy mindig. Embarassed Én egyelőre ld. fent. Viszont az édesítőszerrel faséban vagyok évtizedek óta, így nálam a szőlőcukor a nyerő. Abból se sok. Wink
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 11, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szoptatás alatt nekem is stagnált a súlyom, nem igazán akart lemenni egy dkg sem. A szoptatás abbahagyását követően hízni kezdtem, aztán rendeződött a hormonháztartásom és szinte "magától" lement. De azért még van mit faragni, bár ez nálam már a terhesség előtt is megvolt:)

Domi:
kérném azt a csodareceptgyüjteményt:) nem tudtam kicsomizni. snk@chello.hu
köszi:)

[^]  

http://babanet.hu/album/main.php?album=3904
Vissza az elejére
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 11, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok egy másik módszer szerint délelőtt csak gyümölcsöt egyél. Smile
Bevallom nekem is be-becsúszik valami, de én mint már mondtam nem gondoltam azt hogy egyből át lehet állni.
Én főképpen mostmár csirke és pulykamellet veszek. Liszt helyett keményítőt használok. Mindent édesítőszerrek csinálok. Nasinak gyümit eszem. Kenyeret próbálom kerülni, de a krumplit nem tudom. Embarassed
Nem álltam már két hete mérlegre nem is érzem, hogy mennt volna le. Confused
Na majd jövőhéten lehet előveszem azt a mérleget. Smile

[^]  
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 11, 01:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem értem,alig eszek,1000el szoptatok picit mozgok is és mégsem olvadnak le azok a kilók Sad
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 04, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettó! Most én meg nagyon nem is tudok mit kezdeni az update-tel, mivel a fiam annyira szenved a fogával, hogy teljesen felborul a napunk. Embarassed

Ja igen, Karamalzot igyekszem dél előtt inni, mert az tényleg nagyon hízlal...
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 03, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én még nem jutottam odáig,hogy kipróbáljam,talán hétvégén.Mindenesetre majd figyelek az arányokra Smile nem megy ez az update valami mindíg becsúszik amit nem lehetne enni Sad
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 02, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy
Megcsináltam a zablepényt, amit Domi írt, de nekem nagyon lötyi lett, mint a grízgaluska folyósan. Confused Megettük, még a férjemnek is ízlett, pedig őt a világból ki lehet kergetni a reformkonyhával. Valamikor még csinálok másik arányozással, ma nem hiszem, eléggé szét vok esve. Confused
Jók a receptek!
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 02, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahóóó Very Happy mindenki lefogyott rajtam kívül??? Kipróbáltam a norbi2es tésztát 500g 199Ft dm-ben.Ami azt illeti meg lehet enni,a család is legyürte ,de nem kértek repetát Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 30, 02:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyetértek a késö este már nem evéssel Smile bár ez nekem is gyengém Very Happy
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 28, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,
szerintem ahányan vagyunk, annyiféle ötlettel állunk elő. Ha én lefekvés előtt egy órával ennék, akkor éjfélkor is tömném a majmot. Very Happy Sajnos, nem mindig sikerül tizenegyre ágyba kerülnöm, részint mert este van lehetőségem jobban lazítani (most csak azért vagyok itt, mert anyukám babázik Márkussal)... Ebben benne van minden, filmezés, közös evés a párommal filmezés közben (ez olyan ritualisztikus)... Mi az update 1-es gyümölcs? Az alma nem az?
Egyébként itt olvastam, vagy hol, hogy Norbi szerint este 8 után már ne együnk... (Nyilván annak szánta, aki tízkor beveri a szunyát?)
Én ezt nem értem... Akkor most kinek van igaza? Confused
Nekem személyreszabott étrend, ill. fogyasztó v. súlytartó szisztéma kellene. Mert nem biztos, hogy a plebszre igaz csodafogyi-rendszer rám is maradéktalanul illik...
Tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 28, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka:
Haladásod első pontjánál megálljra intenélek!
Az egy eszméletlen tévhit, hogy este nem szabad enni. A helyes az, ha este is eszel, legkésőbb lefekvés előtt egy órával, és kizárólag update 1-eset. A gyümölcs elég sokszor 2-es, és nem is a legjobb étel estére. Inkább hús zöldséggel.
A szervezetnek folyamatos lebontás, anyagcsere kell.. márpedig hol van itt a folytonosság, ha estére csak egy almát eszel, ami lebomlik 2 óra alatt teljesen?
Szóval szerintem igenis kell enni este!

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 28, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oké, ez tényleg nem drága (a többit nem tudom, mert nem szoktam pudingot venni Smile). Ma megsütöm Domi kenyérpótlóját, beszámolok, milyen lett! (Kérdés: a sütőpor helyettesíti a szódabikarbónát, vagy csak sima szódabikarbónával képzelhető el a kenyérke? A sütőporban ugyanis van dinátrium-difoszfát is, ez nem tudom mi [pedig kémiás voltam], de nem sok jót jelent...)
Haladásom első pontja: napok óta nem eszem késő este semmit, csak iszom (na jó, esetleg egy alma még belefér Smile)! Very Happy
Szépen haladok lépésről-lépésre, nem vagyok a hirtelen életmúdváltozás híve. Wink
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 28, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Étkezési keményítö Haas 279Ft a dm-ben Smile
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 28, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Domi,leszedtem a recepteket ,söt ki is nyomtattam.Nagyon jók a receptek,köszi szépen!!! Borka 59Ft körül van a puding,nem drágább mint a többi ami cukros és hízlal Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés