Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Sebastian Kneipp terápiája

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anzsel

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 25, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hermelin!
Biztos szép helyen laksz, - hogy írod a folyó közelségét. Biztos nagyon jó dolgok lehetnek, amiket tanácsolsz, az étolajjal való méregtelenítést ki is próbálom.
Én a gyógynövények nagy híve vagyok és a családomon és a barátaimon, gyakorlom a módszereket. Pl. a férjemet kigyógyítottam az epe problémáiból: galajteával és veronikával. A veronika a májra is kitűnő. Vagy másik eset: a barátnőm ismerősét, - a cickafark tea hozta teljesen rendbe. A magam részéről én galagonyateát és mateteát iszom napont. A mate-tea kiváló koleszterinre, súlycsökkentésre, vérnyomásra. A galagonyával együtt szuper( nekem legalább is). Szóval van egy pár módszerem a gyógynövényekkel való gyógyításra.
Anzsel
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hermelin

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 24, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Anzsel !

Örülök a kérdésednek.A Kneip féle terápiából kb 10 éve vált életem részévé a reggeli hideg vizes lemosás.
Előtte tornázom, olajat rágok,majd utána jön a kád: bokáig beállni hideg vizbe,fentről lefelé haladva egy törülközővel végig mosom magam.
Isteni utána az ember közérzete.
Ezután csalántea,vagy zöldtea 1-2 csészével,de napköben elég sok csipkebogyó teát is fogyasztok.Ez nálam mindennapos program,igy inditom a napot és ettől érzem jól magam. :

A harmatos fűben járást az idén még nem próbáltam ki,korábban csináltam.Lebicikliztem a folyópartra reggel 06.h körül,és ott a harmatos fűben tapicskolni nagyon jó, miközben látod a fűszálakon,vadnövényeken
csillogni a harmatcseppeket.(Bevallom visszabrekegtem a békáknak, kakukkoltam.Erre mondta a fiam egyszer,hogy Anyám ! Ezt ne mondd el senkinek ,mert ......)
Olajrágás-méregtelenit- : éhgyomorra egy evőkanál étolajat(A Floriolt használom,mert iztelen,szagtalan) be kell venni a szájba,kb.10 percig forgatni,majd kiköpni és fogat mosni.A nyállal kiválasztódik a méreganyag, az olaj sűrű fehéres szinűvé változik.
Az arc hideg vizes lemosását is szoktam csinálni kb 10 X.
Anzsel Te mit használsz a terápiából, amit tudnál ajánlani másoknak is?
Üdv.Hermelin
Vissza az elejére
Anzsel

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 24, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hermelin!

Örülök, hogy vannak, akik szintén úgy gondolkodnak a természetes-gyógymódokkal kapcsolatban, mint én. Szintén ajánlanám mindenkinek, - csak próbálja ki, annyit megér. Te milyen gyógymódot próbáltál ki? Mit használsz életmódszerűen?
Vissza az elejére
Hermelin

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 22, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

Kneipp Sebestyén terápiájáról Dr Albert Schalle irt könyvet "A vizgyógyászat ABC-je" cimmel.1990-ben jelent meg,Oláh Andor előszavával. Egy könyvesbolti 50%-os akción akkor több könyvet vásároltam,már akkor is érdekelt a természetes gyógymód témakör.Nem gondoltam akkor,hogy életmód szerűen fogok alkalmazni egy-egy csodálatos karbantartó módszert.
A könyv azért is kiváló,mert szinte minden betegségre leirja az alkalmazandó hidroterápiát.Táplálkozási témát is tartalmaz,sok mindent,ami az egészséggel összefügg.
És még pénzbe sem kerül a gyógymód,mert a viz általában mindig kéznél van. Nagyon tudom ajánlani mindenkinek,aki hive a természetes gyógymódnak.
Vissza az elejére
Anzsel

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 02, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én mindenkinek merem ajánlani a gyógyteákat, a gyógynövényekből készült bármilyen terméket. Egy dolgot azonban nem szabad elfelejteni, hogy a gyógynövények nem hatnak olyan gyorsan, mint gyógyszerek. Szintén ajánlom a homeopátiás készítményeket, mert ezek is mentesek a sok mellékhatástól. Nem szabad megijedni az alkalmazásuk során, ha a tünetek felerősödnek, ez csak átmeneti állapot. Ezután kezdődik a panaszok megszűnése és jön a gyógyulás.
Vissza az elejére
melinda27

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 19, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

A terapiarol mar hallottam, de pontosat mondani rolla nem tudok. Az biztos, h a gyogyitashoz segitsegul hivja a vizet(gyogyvizeket), esztetikat, harmoniat stb., odafigyel az oltozkodesre, az apoltsagra stb
Es ki nem akar szep lenni, szepen oltozkodni, harmoniaban elni!

Es ha mar belegongolunk milyen megnyugtato lehet este egy kad vizben elmerulni, akkor nem lehet olyan rossz.

S ha meg ezeken alapul, akkor hasonlo tanacsok segitsegevel, meg nemi gyogyi hatasara sikerult teherbe esnem.

Tortent ugyanis, h hosszu probalkozas utan fordultunk orvoshoz es kiderult, h pajzsmirigy rendellenesegem van. Ekkor olvastam valahol, h nem szabad "megharagudni" a beteg szervezetunkre, mert azzal csak meghosszabodik a gyogyulas. Hat probaltam nem arra koncentralni. S mivel kereskedelemben dolgoztam feltunt, h nagyon sokan vasarolnak tengeri sot ugy furdesre, mint etkezesre. Hat megneztem en is magamnak mire is jo a furdoso. Es legnagyobb meglepetesemre tobbek kozott pajzsmirigyre es noi nemi bantalmakra is. Hat en is elkeztem otthon sosviz furdot venni heti ket alkalommal. Irto kellemes es nagyon megnyugtato, es az az erzes reggelente ami egy furdo utan van hat valami csodasan felemelo. En ajanlom mindenkinek.

Aztan nyaron elmentunk nyaralni a tengerre. Mikor hazaertunk ra egy hetre megjott a ciklusom, ami ugymond a terhessegem elso napja is.
Hazaertunk utan nem sokkal ismet elmentem pajzsmirigy vizsgalatra es kiderult, h nem kell tovabb semmilyen gyogyszert szedjek ra. Pontosan mitol normalizaladott azota sem tudom, de hiszem, h nem volt hiaba a sok furdo, tengeri levego, tengerviz no meg a gyogyszer sem.

Csak ennyit szerettem volna elmeselni. Bocsanat, h nem tudon milyen is az a Sebastian Kneipp terapia.

Sziasztok
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csaladinet

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 19, 11:30    Hozzászólás témája: Sebastian Kneipp terápiája Hozzászólás az előzmény idézésével

Várjuk kedves Olvasóink hozzászólásait!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés