Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
érdeklődő kérdés abortusszal kapcsolatban
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 21, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
igen, sajna az egyetertes mindig unalmasabb. Amikor en kisgyerek voltam, apukam, aki tobbek kozott filozofia szakos, sokat foglalkozott a vallasfilozofiaval, de alapvetoen ateiste ill. ha mar valami, akkor inkabb a buddhizmus iranyaba eltolodott elvek szerint eldegel, olyan idealista ateista fajta.
A legjobb beszelgetotarsa az akkor 60-70 ev kozotti plebanos volt. Pedig nem csak ilyen szempontbol kulonboztek, hanem abbol is, hogy apukam most 60 eves, akkoriban tehat 30-35 volt. S megis nagyon elveztek az egyuttleteket. Az atya rendszeresen jart hozzank beszelgetni.
Erdekes modon sohase ment at meggyozesbe, vadaskodasba vagy sertodesbe. Persze en erre mar nemigazan emlekszem, de apukam azota is nosztalgiaval emlegeti ezeket a beszelgetseket. Mi nem is tudunk vele ilyen joizuen beszelgetni ilyen temakrol, mert - ha nem is mindenben - de azert csak bologatnank egymasra.
Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 21, 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Leaborisz, az a gond, hogy mindent értek, amit leírsz. Akkor most hogyan fogunk tovább vitatkozni ellenpontozás nélkül? Mellesleg magam is gy vagyok a szakrális hangulatokkal, ahogyan a kislányod, és legkevésbé a kereszténységét érzem... Pedig volt időm megszokni, mint írtam, de valahogy nem tudtam azonosulni vele.

Hátha visszatér Zsö, vagy valaki más.

Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 20, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves zsö,
engem erdekel a kiallitas, munkahelyileg közel is vagyok. De milyen kiallitas?
"csak maximum a hozzád hasonlóan gondolkodók néznek hülyének, és sajnálnak le."
Hülyenek nem nezek senkit, le se sajnalom. de az altalad "hobbi-keresztenyek"-nek nevezetteket nem tudom ilyen szempontbol ertekelni.
-Elek, ahogy a piacgazdasag megkivanja, s ha ezzel neha vetek Isten ellen, megygonom, Isten majd megbocsat. -
Ez szamomra a langyos viz.
Ha te Igazi Kereszteny vagy, s azt a fajta eletet meg tudod valositani a mindennapjaidban - majdnem -tokeletesen, s ez maximalis boldogsagot ad neked. Akkor tokeletesen megertelek.
Egy masik Utat jarsz, de akkor tenyleg azt az Utat jarod, s ez tisztelendo. Ebben talan meg hasonlitunk is, en se terek le az Utamrol.
A kislanyomnak megmutatunk sok mindent, kifejezetten szereti pl. a templomok hangulatat, de a zsinagogabol se akart kijonni, s mikor Zalaban a buddhista sztupaban jartunk. Ott is ugyanolyan meghatottan viselkedett. Valahol erzi a szakralis hangulatot. Megnyugtatja. Igaz a keresztre feszitett jezus szobornal, mikor megkerdezte, mi torten vele, s en az o vilagahoz igazitva elmagyaraztam, megremult, foleg a borda alatt szurt sebtol. Azota abban a templomba, ahhoz a feszulethez nem megy oda...nem erti meg a szenvedes megvalto erejet. Nincs belekodolva szuletesetol, hogy ebben is a szakralitast lassa.

Mas. Sajat reszunknek tekintem a halalt. Elfogadtam, nem hadakozom ellene. De a haldoklas mikentjet, ha lehetne, megvalasztanam. lsd Euthanazia.

Megint mas. Homoszexualisok: s akkor legyen, minden homoszexualis katolikus pap, vagy szerzetes? Biztos sokan valasztottak ezt az utat, s mint ahogy kiderult, nehany kozuluk nem tudott annyira felolvadni Istenben, hogy ezt semlegesitse magaban.
De ez egy alapveto Igazsagtalansag. Amig mas ember szabadsagat nem korlatozzuk tettunkkel, miert nyomjunk el barmit is magunkban. Nem is hiszek benne, hogy ha elnyomunk egy ilyen alapveto osztont vagy beallitodast egesz eletunkre, akkor fel tudunk olvadni barmiban is, azt a gorcsot nehezen oldhatja barmi, egyeb testi betegsegekben megszenvednenk.
A szexualitas egy fiziologiai szukseglet, letszukseglet, csak hosszabb tavon okoz szenvedest, mintha pl. ha nem eszunk, de ugyanolyan testi tunetekkel jar. Nemhiaba csak bojt letezik a keresztenysegben az evessel kapcsolatban es nem teljes onmegtartoztatas. Miert kernenk ezt barmi mas fiziologiai szuksegletunkkel szemben. Nem ismerek olyan elolenyt, aki erre kepes lenne elete vegeig, hacsak nem aszexualis szervi vagy pszichologiai okok folytan.

Kar, hogy nincs idod velunk beszelgetni mar.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 20, 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zsö, talán egyszer találkozunk még. Tudtam, hogy egy csomó olyan kérdésre most sem fogok választ kapni egyenesen, amit a legtöbb - engem körülvevő - vallásos barátomtól sem kaptam, mindegy, kezdek hozzászokni, hogy a vitának ez a szerkezete: egyet-nem-értés, ledorongolás, közeledés, sok-sok idézet innen-onnan, filozófia, pici-megértés, eltávolodás, válaszolatlanság.

Megértem, hogy nincs időd, de aki gondolatokat ébreszt a másikban, az egy kicsit felelőssé válik érte is.

Sok boldogságot a családi életetekhez, viszlát,

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 20, 01:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ildi!

Persze hogy kuszák a soraim, Ildi, alig van időm itt fórumozni, azaz abszolút nincs, pedig megment a gyedes anyukákat általánosan fenyegető agysorvadástól  hahaha, csak hát alvás helyett pötyögök, pedig a fiam még mindig nyolcszor kel éjszaka, szóval merő önkínzás… meg ez a kisregény-kényszer hozzá… tehát lehet hogy el is kellene búcsúznom tőletek .

Válságos helyzetben szerintem is az anya életét kell megmenteni elsősorban, ha már mindkettőt semmiképpen nem lehet, ez szerintem nem abortusz. De megjegyzem, épp most avatnak szentté egy olasz nőt, Gianna Beretta Molla a neve, ő egy ilyen helyzetben úgy döntött, hogy a (talán a harmadik) babát akkor is megszüli, ha utána nemsokkal meghal… és megszülte, és meg is halt. Lehet leidiótázni, hogy hát a hülye nem gondolt a többire, akit fel kell nevelnie, nem beszélve a férjéről, aki szereti… de gondolt. De biztos ad a gyerekeinek ez az áldozat legalább akkora erőt, életreszóló példát, emberségről.szeretetről, amilyet az a még néhány, együtt töltött év adhatna… mert hát meg lehet halni bármikor balesetben is, ugye, nem tudjuk, meddig élünk…
Még mindig nem osztom, hogy könyörületesség ősszeférne az emberőléssel, (én nem szeretem máshogy hívni). Tudom, sokan szenvedünk sok minden miatt, de talán ti tudjátok, hogy meghalva lenni jobb??? Haltatok már meg valaha? Nyilván nem. Akkor hogy lehet erre hivatkozni?
Én azt hiszem, hogy ha már teória, meg elvek, akkor igenis el kell menni a legmesszebbre, amíg kétségek vannak, igazságot keresni, ha meg nincsenek elvek, felesleges a vita…

Viszatérve a melegekre: TUDOM, Hogy ez nem múló állapot, de minden ember állapota olyan, ami Istenhez segíthet közeledni.
Ezt írja a Katolikus Egyház Katekizmusa:
Az Egyház szerint NEM a homoszexuális hajlam a bűn, mert elismeri, hogy ilyen van, és hogy „Pszichikai eredete nagyrészt föltáratlan” , és hogy ez a hajlam „nagyon mélyen gyökerezik”. A homoszexuális kapcsolatot, aktust, tehát a tettet tartja „súlyos eltévelyedésnek”, a szentírásra támaszkodva! „Rendetlen cselekedet”, mert a nemi aktusból kizárja az élet továbbadását. És hogy „nincs olyan eset, amikor jóváhagyható lenne”
„…e hajlam többségük számára próbatétalt jelent. Tisztelettel, együttérzéssel és gyöngédséggel kell fogadni őket. Kerülni kell velük kapcsolatban az igazságtalan megkülönböztetés minden jelét. Az ilyen személyek arra kaptak meghívást, hogy valósítsák meg életükben Isten akaratát, és amennyiben kersztények, egyesítsék az Úr keresztáldozatával az állapotukból adódó esetleges nehézségeket” (tehát akikben a hajlam megvan, de nem, akik így élik meg szexualitásukat saját nemük-beliekkel)
Továbbá: „ a homoszexuális emberek a tisztaságra kaptak meghívást…”

Tisztában vagyok vele, hogy számodra ez teljesen elfogadhatatlan, de talán kissé árnyaltam a képedet a kereszténység és kirekesztés kapcsolatáról.

Búcsúzom Tőletek, köszönöm ezt az izgi beszélgetést, de nincs rá időm… talán még bele-bele nézek majd… jajjj, remélem, azért lesz kivel vitatkoznotok még!   
Azt kívánom magunknak, hogy egyre jobban találjuk meg mindannyian azt, amit/akit keresünk, Isten áldjon Titeket!

Zs.

u.i.: Nem tudom, Pestiek vagytok-e, vagy érdekel-e az ilyesmi egyáltalán, de épp kiállításom van a Fészek Klubban, még okt. 28-ig tart. Gondoltam, szólok nektek is 
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 20, 01:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KedvesLea, Ilka, Réka, és mindenki!
Az újabb, szex-témához is kapcsolódva:

L. írta ”Egyebkent meg a fo bajom megis az, hogy nem latok igazan kulonbseget hivo es nem hivo ember kozott, mar ami a valodi emberseget illeti. Aki teljesen fel akar olvadni a Hitben, ezt tartom igazan hivonek a keresztenyseg ertelmeben, s csak o tud ugy elni, ahogy keresztenyi ertelemben udvos lenne, de annak ki kell vonnia magat a tarsadalombol, a XXI. sz.-ban meg vegkepp, mert az itt nem megvalosithato. A szerzeteseket pl. mar jobban megertem. Ok nem egy kompromisszumot valasztottak, a Totalisat szeretnek.”

Kedves Leaborisz, Abszolút igazad van!! (És neked is Ildi, azzal kapcsolatban, amit a dédid-falujabeli irgalmatlan dolgokról írtál!) Nagyon sajnálom, hogy nem látsz magad körül egy igazi keresztényt se! Ez tök szomorú, erről már írtam pár üzenettel előbb, hogy sok a vallásos, de kevés, akinek valóban lángol a szíve az Úrért közöttünk! Ebből, hogy sok a rossz példa, még nem következik, hogy a kereszténység nem jó dolog, de, ahogy Gandhi is mondta, ha a keresztények valóban keresztények lennének, megtérne az egész világ. Mert akkor vonzó lenne a példa. Azt mondom neked, hogy így is van sok-sok szent a világon, én is ismerek sokat… Nem célba-ért embereket, hanem olyanokat, akik igenis szentek akarnak lenni, nem teszik lejjebb a lécet. Egyetértek veled!! A Kereszténységnek tényleg az az alappillére, hogy a totálisat szeretnénk, ahogy fogalmazol. Nem csak a szerzeteseknél, nálunk is ez kellene legyen a mérce. És sokunknál ez is. Nem akarunk kompromisszumot kötni, megalkudni, mondván, hogy „a XXI. Században?!?!” Nem. Az Úr is azt mondja, legyen a szavad igen-igen, vagy nem-nem, de ha langyos vagy, kiköplek a számból. Aki csak csemegézik az igazságok közül, a kényelmesebbjét, annak csak hobbi a „hit”. Vagyis nulla. Szerintem is csak a radikális megtérés lehet az út. Ezért nem alkuszom meg pl.az abortusz semmilyen formájával, és abból sem engedek, amit a kereszténység a szexről tanít. Ne hidd, hogy nem lehet így élni ebben a korban! Sok ezren járják ezt az utat. Nem is kell kivonulni a társadalomból, csak maximum a hozzád hasonlóan gondolkodók néznek hülyének, és sajnálnak le. Bevallom, ez egyáltalán nem érdekel.
És lányok, igazatok van, annak semmi értelme, már önmagában, hogy ellenezzük az abortuszt, vagy hogy „a szexuális beteljesülés helye a házasságban van…”
Nem! Ezeknek csak együtt van értelme! De így aztán teljesen kerek a történet. Köszönöm, Lucja!
Ha nem fekszem le mindenkivel, aki adódik, kamaszon, vagy később is, akkor nem következik be az, amit ti ellenpéldának hoztatok, hogy egy heti kapcsolat után fogant a baba… egy hét után gyereket csinálni, iszonyú felelőtlenség!!! És nem, nem az derül ki, hogy a szülők idióták, hanem, hogy rosszkor jött a gyerek! A gólya hozta talán? És haljon meg…!!!
Ha nem hívő, minimum védekezzen valahogy! Ja, és hogy az Egyház ellenzi a tablettát, meg az óvszert… de nem úgy, hogy paráználkodjanak csak nyugodtan a kedves hívek, csak védekezni nem szabad!! Hanem hogy a szexualitás a házasságon, egy eleve elkötelezett kapcsolaton belül tud csak a teljességében kibontakozni, és tud teljes önátadás lenni két személy között, tiszteletben tartva egymást… és akkor tényleg áldás lesz a gyermek, még ha néha nehéz is… és akkor a természetes családtervezés az ovuláció idejének meghatározásával tökéletes, felelős megoldás a szabályozásra… mivel a tabletta, a spirál szintén abortuszt okoz, meg a TM a legbiztosabb módszer az összes közül, százalékban is…
Higgyétek el, ezer példát tudok arra, hogy ki lehet bírni a házasságig, ami nem könnyű, de a vele kapott ajándék sokkal nagyobb, mint a lemondás!

Na tessék, Leaborisz, itt egy radikális keresztény megoldás!! És fogadni mernék, hogy totál idiótának néztek! Nem baj, én azért tudom, hogy ez egy jó dolog! De elhiszem, hogy hit nélkül ez egy baromság. Mert a kerek történethez az is hozzátartozik, hogy Istennel személyesen találkozhatunk… és utána jön az, amit leírtam.

De biztos nehezítő körülmény, tudom-tudom, hogy pártíz éve a nők sokáig tanulnak, és középkorukban jut eszükbe családot alapítani…és mivel a férfiak sokan iszonyú sokáig tök infantilisek… sok nő később talál csak párra, mint én is… de talán ezen kéne valahogy segíteni, nem a bibliát átírni…

Kedves Réka!
A házasságban lesz csak igazán az a szex, amit vársz tőle, és az idő múlásával egyre inkább!
Higgy nekünk, öregasszonyoknak, nálunk csak három hónap cölbátus kellett a baba miatt… ó borzalom!

Puszi, Zs.
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 20, 01:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Leaborisz!
Bocs, félreértettelek, az előző leveleden nekem ez jött át…bár igaz, a következőn meg tök más. magamból indultam ki… amúgy is lehet, hogy nem egészen értelek, nem világos nekem a te kérdésföltevésed!
Az oké, hogy aki nem keresztény, az az önrendelkezésben hisz, csak ezzel nekem az a bökkenő, hogy az abortusz esetében ez erősen egy másik ember felett való rendelkezés, nem csak magad fölött, ugye.
Írod, hogy „tevekeny resze lehetek az eletemnek, s nem csak elszenvedoje”
Nem osztom, hogy egy abortusz pl. egyenlő azzal, hogy aktívan alakítom a sorsomat. Mert a kis emberke sorsát alakítanám ezzel aktívan, és ő szenvedne el engem. Ismétlem már magam. És szerintem az anyaság többek közt arról is szól, ezer öröme mellett, hogy igenis „elszenvedjük” a gyerekeket, mert megéri áldozatot hozni értük. Nem csak nekik jó ez az áldozathozatal, nekünk is.
Én egyébként emberileg nagyon sok mindent meg tudok érteni… mert ha valaki nem hisz semmiben, és kilátástalannak látja az életét emberi síkon, kétségbeesésében ide juthat, ez teljesen egyértelmű… na de attól még magát a cselekedetet nem fogadom el! Mert én úgy hiszem, tudom, hogy van egy isteni szemszög is…
Egyébként azt nem írtam, hogy vádaskodó volnál, azt írtam, hogy „hadakozol”… már a „véletlen” ellen, ha úgy tetszik, vagy a halál ellen.
„Tudni szeretnem, mi tortenik velem, es miert, s ha tudok, tenni szeretnek ellene.”
(bár utána meg azt írod, hogy te nem gyötröd magad efféle kérdésekkel, hogy miért veled történik…(?) )
Hogy mi történik veled? Velünk? (Hát, ha a te életedet a véletlen szeszélye kavarja össze-vissza… akkor nyilván nem lehet semmit tenni ellene, csak vergődni… mert ugye te nem akarod, vagyis nem tudod keresztény szemmel nézni a dolgot… Mert ha meg Istenről van szó, akkor Ő egyáltalán nem „kiszámíthatatlan”, ahogy írtad. Ha meg nem hiszel benne, kár emlegetni… hiszen „úgysincs”… vagy mégis?)
Ismétlem magam megint, a kereszténység szerint nem Isten „méri a sorscsapásokat”, nem ő „rendeli el a halált” mert mondjuk, unatkozik, vagy gonosz. Isten abszolút jó világot teremtett, és az ember szabad akaratot kapott, hogy ne kényszerből kelljen viszontszeretnie Teremtőjét. Az ember szabadon el is fordulhat Istentől, és el is fordult, erről szól szimbolikusan a Paradicsomi történet. És akkor belépett a halál, a rossz a világba. Az én felfogásom szerint ezért az egyetlen megoldás ha ezt visszafordítjuk. Ez persze neked nem megoldás, gondolom. Az úgynevezett önrendelkezés folytán még súlyosbítjuk a helyzetet, nem jutunk közelebb a megoldáshoz. Szerintem.
„…hogy mennyit szenvedett valaki, akar egesz eleteben, akar csak haldoklasaban. Ilyen szempontbol meg nem tudok kulonbseget tenni eroszakos es termeszetes (ertsd isten altal elrendelt) halal kozott.”
Vannak kétségeim afelől, hogy érdekel-e a teológiai aspektus téged, na de mi mást írhatnék…
Hogy mit lehet tenni ellene? Hm.
Az élet és halál együtt-létezésére mindenkinek, aki akar és mer gondolkodni, akár hisz, akár nem, magának meg kell fogalmaznia valamilyen magyarázatot...azt hiszem, enélkül nem lehet élni. Nekem a hitem ilyen magyarázat, vakvezető. És a hitem szerint annyit tehetünk „ellene”, hogy értelmet adunk neki. Nézd, az áldozatvállalásnak, a szenvedésnek, a halálnak is lehet értelme. Egyetlen okból. Talán ez nem érdekel téged, de amikor Jézust megölték, ő ezt az alkalmat is arra használta fel, hogy a szenvedését felajánlotta a bűnben élő emberiségért. És így lett a legnagyobb botrányból, Isten meggyilkolásából a legnagyobb jó, a megváltás…

A szentek sem vetkőzik le gondolkodó-racionális énjüket, sőt! Nem ezért merülnek föl a kérdések, nem ezért gyötrődik az ember…De hit ide vagy oda, természetes, hogy amikor én veszítettem el a kisbabáimat, én is átmentem mindenféle fázisokon. Az Istennel való pörölésen, a magam hibáztatásán és kárhoztatásán, a félőrült depresszión át a bénító ürességig, a meddő önsajnálatig, majd lassan eljutottam kiútkeresésig, hogy a roncsaimat Isten elé tudtam tenni, és akkor, végül, békességet, gyógyulást találtam... És még ezután is sok idő telt el, míg távolabbról magamra tudtam nézni, és csak akkor vettem észre, hogy mennyire megváltoztam. Hogy ez az alapvetően rossz dolog milyen jó gyümölcsöket termett Isten kegyelméből, hogy mennyit érlelt rajtam... hogy azoknak a babáknak köszönhetem, hogy most az vagyok, aki, olyan anya, amilyen nélkülük soha! Annyi mindent tanítottak nekem a kicsi életükkel, gyors halálukkal! Hálával tartozom nekik, hogy ha kicsit is, de itt voltak velem, bennem!
Igenis gyötrődtem, mint egy kutya, de volt értelme mindennek.
Egyébként az gondolom, hogy az ember hit nélkül is „hasznot húzhat” abból, ami rossz, lelki, szellemi, intellektuális, sőt fizikai hasznot is… hit nélkül is ki lehet kerülni győztesen egy belső konfliktusból, gazdagabban…

Zs.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 19, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka, egészen az utolsó mondatodig rendben volt, amit írtál, de az aztán megadta a kegyelemdöfést!

Nagyon sokáig kerestem a férjem, már mindenki izélgetett, hogy.. na? házasság? gyerek?, mondtam, hogy először a megfelelő pasit kell megtalálni. Igy találtam meg az uramat, 31 évesen, ő 41 volt, egy év múlva összeházasodtunk, és merem mondani neked, hogy a szex a házasságunk egyik fontos eleme, amit most az ikrekre várakozás kapcsán sajnálattal felfüggesztettünk, de meglehetősen várjuk az önkéntes cölibátus leteltét.

A házasság szerintem is más, mint az együtt járás, de nem a szex miatt Laughing Majd 70 évesen fogjuk egymás kezét a kandallónál, de most még ne!!!!!
Wink

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 18, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"a szexuális élet gyakorlása a házastársak kiváltsága" - így aztán jól meg van alpozva a kiegyensúlyozott szexuális élet. Úgy hangzik, mint valami feladat vagy kötelesség... Én 15évesen vesztettem el a szüzességemet és nem érzem korainak. Fél éve voltunk már együtt a brátommal és még utána 3 és fél évig, így nem érzem úgy, hogy valami szörnyű hibát követtem volna el. Bár nekem amúgy is eléggé más a véleményem , mint a legtöbb embernek a házasság és a szex kapcsolatáról. Szerintem (bár még nem vagyok házas) az esküvő egy olyan mérföldkő ahol azt mondjuk, hogy mostmár teljesen benőtt a fejünk lágya, felnőttünk és együtt szeretnénk családot alapítani és megöregedni. Ezért szerintem a nászéjszaka meghittségéhez nem is illik a vad szeretkezés, sokkal inkább egy gyertyafényes beszélgetés vagy összebújás. És a házassághoz sem tartozik szerintem már annyira a szex, mert az már egészen más lehet, mint az együtt járás.

Bocsánat, hogy ilyen sokáig eltűntem, de nem volt nagyon időm írni, bár azért minden nap elolvastam gyorsan amit írtatok!Smile
Vissza az elejére
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 18, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsö,
örülök az együttérző szavaidnak, de a fajdalmon már az első vetélés után túl voltam, azóta minden másik max. csalódást jelent, de mindig másnap rögtön a következő tennivalók jutnak eszembe, mert még ezután is úgy gondolom, tudok tenni vmit az ügy érdekében, ha nem is az orvosok, de én, max. nem jön össze.
De ha hivő lennék, s bármennyire fel tudnék olvadni a Hitben, azért a gondolkodó-racionális énemet nem tudnám levetkőzni, biztos sokat gyötörném magam a kérdéssel: Miért éppen én? (tudván persze, hogy sokan vagyunk ezzel igy).
De mivel ezt az egeszet nem ram kiszabott Sorsnak tartom, ezert nem gyotrom magam ezzel. Igy alakult, majd legkozelebb mashogy alakul, vagy nem.
A legnagyobb segitseg, ha tudom, tevekeny resze lehetek az eletemnek, s nem csak elszenvedoje.
Bar veled is tortentek ilyesmik, s te megis megamaradtal a Hitnel, en se emiatt szoltam hozza a temahoz.

Ugyhogy nemhiszem, hogy irasaim vadaskodasok lennenek, csak en legfobb lenynek az Ent (mint a tarsadalom tagja) tekintem, s nem valami felsobb Erot.
En ha megkerdojelezem a kereszteny Hit ertelmet akkor csak ugyanazt teszem, mint egy hivo, aki megkerdojelezei az o ertelmeben vett hitetlenseg ertelmet, nem fajdalombol teszem, maximum meggyozodesbol, esetleg kivancsisagbol.
Egyebkent meg a fo bajom megis az, hogy nem latok igazan kulonbseget hivo es nem hivo ember kozott, mar ami a valodi emberseget illeti. Aki teljesen fel akar olvadni a Hitben, ezt tartom igazan hivonek a keresztenyseg ertelmeben, s csak o tud ugy elni, ahogy keresztenyi ertelemben udvos lenne, de annak ki kell vonnia magat a tarsadalombol, a XXI. sz.-ban meg vegkepp, mert az itt nem megvalosithato. A szerzeteseket pl. mar jobban megertem. Ok nem egy kompromisszumot valasztottak, a Totalisat szeretnek.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 18, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lucja drága, én 32 évesen mentem férjhez, akkor addig szűzen kellett volna élnem? Menjünk vissza 6-8 évszázadot? Az, hogy 14 évesen ne feküdjön le senki senkivel, aláírom, még 16-17 évesen is korai, de ha a szexet házasságkötéshez rendeljük, akkor aztán szép új/régi világ lesz itt megint!

Mellesleg az egyik barátnőm, aki rém vallásos, hat éve él együtt egy pasival, nem házasok, és láss csodát, azért össze szoktak bújni, és gondolom, nem Activityznek. Ahányszor valamivel kapcsolatban emlegeti a tanokat, én mindig megkérdezem, hogy na és evvel mi van? De még sose válaszolt rá!

Gondolom, nemcsak biológiai, hanem más oka is van annak, hogy 12 hetes kor fölött nem csinálnak abortuszt. És mi van akkor, ha komplikáció lép fel a terhesség alatt, és az anya életét menti meg az orvos, a babáét nem tudja? Gyilkolt? Euthanázia? Kicsit messzire megyünk ezekkel a gyilkosság-teóriákkal, nekem ez a bajom.

Dolgoztam született mozgássérültekkel is -szociális munkás az egyik diplomám. Na, ott is megkérdezhettek egy-két embert, hogy milyen így élni... Az elvek szépek, fontosak, de azért beszélgessünk az emberekkel, és akkor könyörületesebbek is lehetünk- ez meg az én elvem.

Ne tűnj el, akkor se ha kissé karcosnak érzed a hsz-t, ebben a témában nehéz elektronikusan jól kifejezni magam.

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
lucja

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy a fiataloknál kéne kezdeni a tanítást azzal, hogy a szexuális élet gyakorlása a házastársak kiváltsága. Nem kell senkivel lefeküdni 14 évesen. Később pedig ha már nem vigyázunk, akkor vállaljuk a következményeit. Mit szoltok azokhoz az anyákhoz, akik szülés után rögtön megölik gyermeküket? Azt mondja a többség, hogy az gyilkosság, ugye? Hát az abortusz miért ne lenne az, talán mert nem látják az asszonyok a gyereket?
Lucja
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Lea, annyira megrázott, amit írtál! Annyira sajnálom, hogy ilyen gyötrelmes dolgokon mentél keresztül! Nagyon nehéz lehet neked!
Azt hiszem, megértem a hadakozásodat: nagy fájdalom van mögötte.
most ennyi,
puszi,
Zs.
Vissza az elejére
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 14:23    Hozzászólás témája: Hit-Én Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,
zsö
Igen, a szavaim durvák, ha egy kereszteny hivo szemszogebol nezzuk. Gondolom kiderult, nem vagyok az a keresztenyseg (es legkevesbe a katolicizmus) ertelmeben. Eppen ezert tarthatnam a te szavaidat durvanak. Hiszen en az Onrendelkezesben hiszek.
Tudni szeretnem, mi tortenik velem, es miert, s ha tudok, tenni szeretnek ellene.
Termeszetesen, hihetnek akar Istenben is, hiszen - akarcsak ennel a temanal maradva - 4 terhessegbol van jelenleg 1 gyermekem, aki terhessegek szempontjabol a 3. volt. Es mar a 1. veteles utan viszgalgattak, kezelest is kaptam minden utana kovetkezo terhessegnel. Tehat nem lehet tudni, miert pont a kislanyom szuletett meg, ez akar lehetne Isten muve, de nevezhetnenk a sajat pszichenknek is, hiszen - sajna -az is annyira kiszamithatatlan, mint Isten, de lehet a Sors, ami - nem hivo leven: Veletlenek sorozata, amin onrendelkezesed folytan neha tudsz finomitani.
Engem nem abortuszosokkal raktak egybe a vetelesek utan, hanem terhesekkel. Az se volt jobb, sot...! Foleg, hogy sokan kozuluk cigiztek, s mar nagy hassal is semmibe vettek a gyermeket, nemhogy magzatkent. De ok megszultek kesobb. S lehet, hogy utana is semmibe vettek a gyermekeket.
Hiszem sot azt hiszem, tudom, hogy a magzat erez, ertelmez, és emlekszik. Ismerem a Raffai konyvet is, nem csak azt, a Dr. Urat is, jartam hozza, s azert jartam hozza, mert egyetertek vele.
Talan a keleti tanok alapjan azonban jobban meg tudom erteni, miert kell valakinek szenvedni, mialtal Isten oly sok csapast mer ra, akarcsak azzal, hogy hova szuletik, akarcsak azzal, amilyen eletet azutan szan neki. A folytonos ujjaszuletes tana szerint vegig kell jarnunk ezeket a szenvedeseket. Persze nem fogadom el, mert miert kellene nekem vegig jarnom?!Azt meg vegkepp nem, hogy az emberiseg bune miatt en bunhodjek....! Azt se tartom igazsagosnak, ha vkit az apja bune miatt "kozositenek" ki, hurcolnak meg, hat akkor meg az emberiseg miatt...!
Persze nem tudom megmondani, miert eppen az abortuszt tudom elfogadni, s a csecsemogyilkossagokat, vagy akar a taigetosz-elméletet mar nem. Talan csak szemellenzesből. Megis inkabb ugy gondolom, kegyelmesebb az abortusz sajat akaratbol, mint azok a sorsok, amikrol magam is tudok, es kijutottak gyerekeknek. Neha mar szuletesuktol fogva.
Az életből hozott példákkal meg az a gond, hogy mindenre lehet példát találni, s mindennek az ellenkezőjére is.
Láttam már elrontott életeket, akik megszülték a nem várt gyereket. S ezaltal összeborult körülöttük minden. Győznek kimászni a slamasztikából, pedig érző lények, a gyereket természetesen szeretik, megpróbálnak mindent megadni neki, de a gyerek is szenved, mert nem jó helyre erkezett nem aköze a ket ember koze, akihez kellene, vagy nem jó időben.
Láttam már ugyanerre (ha nem is oly sok) jó példát.Azaz olyant, akinek rendbe jott altala az elete.
S olyant is láttam, aki elvetette a gyereket, mert 1 het ismeretseg utan fogant, s nem volt biztos, hogy jo hattert tudna teremteni ez a kapcsolat a gyereknek, de ez megerősitette a kapcsolatukat, kozelebb kerultek egymashoz, marmint azaltal, hogy elvetettek a gyermeket. Azota szuletett nekik egy edes kislanyuk, aki meg se szulethetett volna, ha az elsot megtartjak.
Nem hivo szemszogebol a te szavaid is durvak lehetnenek. Nincs onrendelkezes, nincs megoldas, ne is probaljunk semmit tenni, ugyis az tortenik, amit Isten szeretete rank kimer. Szemleletunkben mashol van az En hatara.
En azt mondom, ha az abortusz durva dolog, akkor a veteles is az. Mint ahogy velemenyem szerint az eroszakos halal es a termeszetes halal is az. kiszamithatatlan mind idoben, mind korban, mind a szenvedes fajtajaban. Szinte mindegy, melyik tortenik. Ki "keze" altal. Szamomra csak az szetvalaszthato, hogy mennyit szenvedett valaki, akar egesz eleteben, akar csak haldoklasaban. Ilyen szempontbol meg nem tudok kulonbseget tenni eroszakos es termeszetes (ertsd isten altal elrendelt) halal kozott. Van ilyen is, olyan is, mindkettoben.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Zsöcske! Néha nagyon kuszán tudsz írni, nagyon figyeltem, de nem mindenre tudok reagálni, mert kissé szerteágaztál, de próba szerencse:

1. Szerintem függesszük fel kicsit azt a kérdést, hogy érez-e és mit érez a magzat. Ez a nézőpont csak arra jó, hogy marcangolja az asszonyok szívét. Most nem azt mondom, hogy nem érez, csak a békesség kedvéért ne evvel érveljünk most. SAJNÁLOM, AMI VELED TÖRTÉNT A KÓRHÁZBAN!

2. Kertész-gondolathoz: azt hittem, hogy na, most megvilágítom neked, hogy én miben hiszek, végre találtam hozzá matériát, erre te meg nem értesz meg Laughing . Na figyelj, nincs itt semmi ellentmondás. Aki nem hisz Istenben, annak naponta minden döntésénél párbeszédet kell folytatnia magával a korábbi tapasztalatai és kulturális tudása (irodalom, történelem, filozófia stb.) alapján, és emiatt relatív a keresés. Abszolút meg azért, mert aki hiszi az Istent, annak megvannak a végpontok (jó és rossz), és azon belül keresi a napi igazságokat (kicsi igazságokra is gondolok, a sarki közérttessel folytatott vita is ide tartozik szerintem, nekem). Olvasmányaim és hívő emberekkel folytatott vörösboros estéim dacára is akkor értettem meg ezt, amikor a bizonyos Kertész-írást olvastam, és azóta megértem és átérzem a hívő emberek gondolatmenetét, és már csak agresszív kirohanásaik buktatnak ki. Igaz, hogy ha agresszív, akkor tökmindegy, hogy hívő-e vagy nem.

3. A rettenetes történeted tényleg nagyon megrendítő. Erről eszembe jut a dédim. Abban az időben, amikor fiatal lány volt (1904-ben született, már meghalt, természetesen, de tízéves koromig állandóan mesélt az életéről) a vallásosság és hit a mindennapi élet része volt, ez nem is kérdés. Aki megesett lány volt, és pláne, aki "elcsinálta" a gyereket, annak a közösség nem kegyelmezett, mert halálos bűnt követett el. A dédim mesélte, hogy a faluszélén éltek ezek a lányok egy kis házban, és ő titokban hordta nekik az ételt, mert munkát sem adott nekik senki. A pasik, akik megejtették őket, természetesen a közösség megbecsült tagjai maradtak ("nagy volt a természetük"-így dédim). Na, akkor gyerekkoromban már a lányok pártján voltam, bocs, és valahogy egybekapcsolódott a kegyetlen következetesség evvel a vallásossággal, ami hülyeség, tudom, de gyerekként ez maradt meg, holott a dédim a szüleim kívánsága ellenére titokban templomba vitt, minden zsoltárt és imádságot tudtam, a dédim tényleg át tudta adni, mit jelent ez neki, amíg le nem buktunk Confused

4. A történetről az ellenekezője is eszembe jut, az a sok ember, aki a terápiában elmondja, hogy őt nem akarták a szülei, megtartották, persze, mert abortusz az nincs, de ő meg akar halni, mert őt senki sem szereti. Értesz engem, mondd? Nem az abortusz mellett vagyok, hanem annak ab start elfogadása idegesít, hogy aki megtartja a gyereket, az jobban szereti és fogja szeretni, mint aki elveteti, mert erre millió példát láttam, és nyilván az öngyilkosságok magas aránya is arra utal, hogy számtalan ember élt szeretetlen családban.

Végül: az anyukám 18 éves volt, amikor én megszülettem, soha nem volt vallásos, mégis megtartott és szeret úgy, ahogy egy független lényt szeretni kell. Nem látok összefüggéseket magam körül, ezért nem tolerálom, hogy ha valaki egy fórumon általánosítva és főleg kissé gyáván célozgat. Mamackára gondolok, aki az egész vitát bennem elindította azzal a sejtelmes félmondattal, mert még arra sem érdemesített, hogy kiíváncsi legyen rám. Egy valamit köszönhetek neki: a veled folytatott párbeszédet.

Szép napot nektek,

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, kedves lányok-asszonyok, és mindenki a szájbertérben!

Eszembe jutott egy rettenetes, iszonyú történet, ismerem az asszonyt, akivel történt.
Ez az asszony várandós lett, aztán úgy döntött, hogy „nem vállalja”. El is ment abortuszra.
Nem sokkal ezután kiderült, hogy ikrek voltak, és az egyik gyermek csodával határos módon túlélte az abortuszt.
Az anya megszülte ezt a gyermeket, és fölnevelte, azt hiszem, egyedül. Igyekezett mindent megadni neki…
A fiú 18 éves korában, minden előzmény nékül, írt egy búcsúlevelet: „meg akarik halni, mert engem nem szeret senki…” és a metró elé ugrott, meghalt. Az anya azóta az őrület küszöbén…
Vajon nem magától értetődik a történet? Min mehetett át ez a gyermek pár hetes magzat korában? Biztonságban érezte magát az anyja méhébén? Nem innen származott az egész életére kiható létbizonytalanság- és szeretetlenség- alapélménye? Nem természetes, hogy befejezte, amit az anyja elkezdett. Az abortusz egy „átok”” volt, amit a gyerek beteljesített.

Ezek után, gondoljátok, hogy a pár napos-hetes magzat nem ember, amikor ilyen pontosan érzi, hogy mi történik körülötte, ilyen traumát képes átélni? Nem érez semmit??? (Még annak is nyoma marad a lélekben, ha az anya nehezen fogadja el a várandósságha tényét, és pár napig kétségbe van esve… ez tudományos tény! *)
A magzat érzelmi intelligenciája nem alacsonyabb, mint a miénk, csak, mert nem tud beszélni! Van jogunk emberi lényeknek ilyen szenvedést okozni? Az abortusz, vagyis egy másik ember halála hogyan lehet természetes megoldása az egyik ember problémáinak? Ilyen véráldozatok árán legyen könnyebbn az anya élete? Nem párhuzamos ez Hitler istentelen gondolatmenetével?

Túl durva volnék?
Az abortusz-gyilkosság ezerszer durvább, nem??!!!?

* ajánlom mindenkinek Hidas György- Raffai Jenő – Vollner Judit: Lelki köldökzsinór c.( Válasz Könyvkiadó, Bp. 2002 ), és Raffai: Megfogantam, tehát vagyok – Párbeszéd a magzattal az anyaméhben c.( Útmutató Kiadó, Bp. 1998 ) könyvét!!
Ildi, Te már biztos olvastad Smile

Remélem, írtok még, és nem orroltok meg rám végleg Smile
Puszi,
Zs.
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Tyűha, Leaborisz, úgy tűnik mintha nagyon felhúztad volna magad, durvákat írsz… amúgy meg nem is értem, lehet hogy nem is rám reagáltál? Mintha nem is olvastad volna…vagy nem értetted, bocsi. Mert ha igen, de nem értesz egyet, akkor meg lehet, hogy nem gondoltad ezt végig! Ha meg igen, akkor meg meg vagyok döbbenve.
Azt is irhatnám, hogy no comment, de inkább én is durva leszek, grafománságból.

„Ugyan Isten nem kanallal vegzi, ugyesebb annal, de ugyanaz a vegeredmeny a magzat szamara, nem??? A nő meg vegkepp ugyanazt éli meg lelkileg, egy muszeres befejezes utan fizikailag is.”
Ezt komolyan gondolod???” – írod.
Szerinted tökmindegy hogy az ember, mondjuk te vagy a szeretteid, a gyermeked természetes halállal, vagy erőszakos halállal hal meg??? Ugyanazt élnéd meg? Vagy ha mondjuk beteg vagy, és felkészülsz arra a halálra, ami természetes része az életnek, vagy, mint az abortusznál,ha azok, akiktől az életed függ, akiknek a legjobban kéne szeretniük, védeniük téged, azt mondják, hogy nem akarnak szeretni, mert egyszerűen nincs rád szükségük,mert túl sokan vannak, mert túl nehézzé tennéd az életüket…és megölnek?
És ha azt hiszed, Leaborisz, hogy a nő ugyanazt éli meg akkor óriásit tévedsz!!! Ezt Ildi, mint pszichológus se osztja, gondolom… Na ja, nincs gyerek…na de…??? Nemár’!
Nézd, én a vetélésemmel abortuszosok közt feküdtem a brutális, embertelen egri kórházban, ahol egy kalap alá vettek, lelkileg is… hát nagyon nem kívánom neked, hogy megtudd egyszer a különbséget! Hogy miközben gyászolsz, azok, akik önként viszik vágóhídra a magzataikat, mesélik röhögcsélve melletted: nem kellet má mégegy, elég kölköm van má… aztán, miután két napig le se szartak, és kérdem, mikor lesz a műtét, odaveti a nővér nekem: az abortuszok tízkor… fájdalmamban ordítani tudtam volna! De visszafele se ugyanaz: engem nem terhel a lelkiismeretfurdalás, a baba halála nem az én lelkemen szárad.
Aztán: Isten nem ember. Ő adja az életet szeretetből, és ő is vesz el, szeretetből, ő tökéletesen szeret…nem szórakozik velünk… ez projekció… ne felejtsd el, hogy ő jó világot teremtett, az ember szabad akaratából jött a rossz(=Istentől való távolság) a világba. Ezért van a halál…és akkor őt vádoljuk érte??? Na persze a kereszténység szerint, ha az érdekel. Ha meg nem a hit kontextusában tesszük fel a kérdést, akkor mi értelme Istent vádolni?

„akkor ezek szerint az elhalt terhessegeket, veteleleseket, koraszulesket Isteni abortusznak hivhatjuk” hívhatod akárhogy, halál létezik…az jut szembe az üzenetedről, amikor a kisgyereknek elveszik a játékát és toporzékol… hát a gyerek nem a szüleié, akik rendelkezhetnek vele!!! Ő Istené, de világi felfogásban is minimum a saját magáé!!! Az ő életéről van szó, nem dönthet róla más! Még ő se, igen csak Isten veheti el… (Aztán meg ld. a múltkori üzenetemet. ) A gyerek „vendég a háznál”, ajándék, hogy fölnevelhetjük, de nem tulajdon!! Nem „szülök magamnak….

(Lehet hogy kár a gőzért?)

jja, és még valami, írod-írjátok, gyűlöljük a kirekesztést…hát a magzat nem ember? Ők, a rooszkor érkezett babákat ki lehet rekeszteni? Ő kevésbé egyenlő, mert kicsi/nem látszik/nem tud harcolni a jogaiért…? Neki nem jár az esélyegyenlőség? Ha nem ítélünk el senkit, akkor jogunk van egyes magzatkorú embereket elítélni, halálraítélni?

Szerintetek nem súlyos aránytévesztés, hogy egyesek elfogadják az abortuszt, de megsiratják az elveszett kutyákat, mag harcolnak a libatömés, meg az állatkísérletek ellen, miközben vödörszám viszik ki a műtőkből az emberi holttesteket, törvényesen…hát mi ez, ha nem holokauszt???

Kedves Ildi!

Nem értem a Kertész-idézetes dolgot… szerintem ellentmondásos…ha relatív, hogy mi a jó és a rossz, akkor hogy beszélhetünk abszolút jóról vagy rosszról, ami bekövetkezett… ha meg van abszolút jó és rossz, akkor az nem méri le minden tettünket egyértelműen, hogy helyes-e? Ha van, akkor az mérce. Ha meg nincs, akkor meg minden genocídium is relatív, pl az egyik nép belehal a másik meg ünnepel…?!?! Akkor hitler vagy szálin bűne is relatív volna… pedig nyilván nem az… vagy sok ember más, mint egy ember, mondjuk egy magzat??? És a milliószám meggyilkolt magzatok? Hogy élnek együtt ezzel a tudattal a nőgyógyászok, rejtély. Ja, biztos nem embernek tekintik…
Nos, szerintem az a monológ vagy a „relativitás-elméleten” belül, vagy az abszolutumhoz viszonyítva folyik… vagy nem jól okoskodom?
(Szerintem az abszolút jó az, hogy Isten a szeretet, és mindaz ami ebből következik, az abszolút rossz pedig mindaz, ami neki ellene mond… és minden, ami ebből következik. Ezt hívjuk mi pokolnak.)
kérlek, bogozd ki nekem ezt a logikai gubancot, igazán szeretném megérteni, hogy gondolod!

Szeretettel, Zs.

Ami a melegeket illeti, még visszatérek a témára, csak most mennem kell fürdetni…
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Réka,

lehet, hogy az a pasi, aki hastáncol, nem homoszexuális, hanem transzszexuális, ami azt jelenti, hogy nő szeretne lenni. A homoszexuálisok között vannak olyanok, akik női szerepet visznek egy párkapcsolatban, mint ahogy a barátnők között is van, amelyik inkább fiúsabb dolgokat szeret, öltözködésben stb.ben. Vannak olyan melegek, akik az elsődleges nemi jellegük szerint élnek.

Sok évvel korábban, amikor még szingli voltam, anyagi okoknál fogva összeköltöztem egy fiú barátommal. Később bevallotta, hogy meleg. Mondtam, hogy jó. Kérdezte, hogy néha fölugorhat-e a barátja, mondtam oké. Ott alhat néha? Persze (az én alkalmi pasijaim vagy hosszabb kapcsolataim közül is laktak, aludtak ott néhányszor, közösen fizettük a lakást, tehát miért ne). Egyszer megkérdeztem, nálatok ki a csaj? erre András: ez csak a te lökött heteroagyadban van így... mindketten pasik vagyunk, csak én utálok mosogatni, a barátom meg néha morogva megcsinálja...

Az apró dolgokban, együttélésben derül ki, hogy bajunk van-e velük vagy nincs. Csípi a szemem az olyan mondás, hogy: nekem nincs semmi bajom a ... itt jön valamelyik kisebbségi csoport... de...

Abban a pillanatban, hogy van egy jóbarátod adott kisebbségi csoport tagjai között, vagy esetleg több, máris könnyebb elfogadni őket.
Mozgássérült divatbemutató, vakok színháza, hajléktalan mozgásszínház, roma diplomata vagy diplomás... mind mind arra is jó, hogy megingassa bennnünk, a szent többségben saját fensőbbségünkbe vetett hitet. Én egy tök átlagos csaj vagyok, elsőgenerációs értelmiségi, kék szemű, barna hajú, családban semmi zsidó vagy egyéb más etnikai, vallási vonal...

Üdv,

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A homoszexuálisokkal kapcsolatban szeretnék még írni. Nekem alapból semmi bajom velük, de amikor egymást falják az utcán, akkor felmegy bennem a pumpa. Bár ez nemcsak rájuk vonatkozik, nekem sose jutott eszembe, szerintem ez senki másra nem tartozik... A másik, ami eszembe jutott, hogy én hastáncolok (így tévedtem a családinetre) és ha egy férfit látok hastáncolni, a nőiesség táncát táncolni, az szerintem borzalmas látvány! Lehet, hogy homoszexuális, de attól még férfi marad és az embernek felfordul a gyoma, ha egy férfi olyan mozdulatokkal táncol, amiket évezredeken át arra tökéletesítettek, hogy a nők gyönyörűségét, törékenységét és kecsességét hangsúlyozza!
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zsö!
19 éves vagyok, valószínűleg ezért kamaszosak még a feltevéseim!Smile Főleg, mivel kevés emberrel lehet ilyen komolyabb témákról is beszélgetni, így nem látom mások véleményét és így nem tudom ezáltal mindig újragondolni az enyémet... Ezért is örülök nagyon, hogy ilyen beszélgetés alakult ki ezen a fórumon!Smile
Vissza az elejére
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 10:20    Hozzászólás témája: isteni abortusz Hozzászólás az előzmény idézésével

akkor ezek szerint az elhalt terhessegeket, veteleleseket, koraszulesket Isteni abortusznak hivhatjuk. Innen mar tenyleg csak Hit kerdese az egesz, hogy kinek adjuk meg erre a dontesre a jogot. Istennek vagy magunknak (es altalunk az orvosnak)??!!!.
Ugyan Isten nem kanallal vegzi, ugyesebb annal, de ugyanaz a vegeredmeny a magzat szamara, nem??? A nő meg vegkepp ugyanazt eli meg lelkileg, egy muszeres befejezes utan fizikailag is.
Akkor, ha en szeretetbol megvernem a gyermekemet, jó cél érdekében, az elfogadhato lenne? Vagy csak Isten szerethet ilyen módszerekkel????
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 06:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, nagyon jó, hogy ilyesmiről is beszélgetünk, és nemcsak kilókról, babarucikról Wink Laughing

Zsö, hát persze, hogy relatív, ez gondolom, kiderült már abból, ahogyan gondolkodom. Nézd, a terápiás munkámban is ezt volt nehéz gyakorlati szinten is beépíteni, nemcsak szavak szintjén: jön egy család, akinek problémája van, elmondja az anya, mi van, aztán az apa, majd a gyerek, nagyi, és jé, mindegyik szempontja más! Ez most persze nagyon kisszerű példa, de a lényeg, hogy nagyon régóta nem bírom a legtöbb dologról kimondani, hogy ez igaz, az nem, ez jó, az meg nem.

Nem tudom, szoktatok-e Kertész Imrét olvasni, ő fogalmazott meg valamit egy előadásában, ami nagyon kifejezte ezt számomra. Azt gondolja, hogy a világban most azért vagyunk ilyen elveszettek abban, hogy mi a jó és mi a rossz, mert már megtörtént az abszolút Jó (az Úr feláldozta a saját fiát az emberiségért), és megtörtént az abszolút Rossz is (a holokauszt), ezért minden egyes ember kénytelen naponta egy belső monológot folytatni a cselekedetei helyességéről, hogy megtudja, e két véglet között mi a helyes és mi nem. Amikor ezt olvastam, megértettem, hogy ezt a monológot én magammal folytatom vagy másokkal, gondolom, a hívő ember pedig Istennel, magával, de ha nem jól gondolom, mondjátok.

Ha megkérdeznek, hogy hiszek-e, legtöbbször azt mondom, hogy jelenleg nem. Mert azt sem zárom ki, hogy egyszer a monológban odajutok, hogy igen. Az antiklerikalizmusom elég fixnek tűnik, talán mondhatom, hogy kitart életem végéig.

Magam részéről, ha a lányaim a magukkal folytatott párbeszédben elakadnak és kérdeznek, ott leszek, hogy elmondjam, én mit válaszoltam akkor. Ennél többet megpróbálok nem tenni. A szüleim is hagytak, hadd folytassam egyedül, de mindig mindent félreraktak, ha kérdésem vagy kételyem volt, és ma is ott vannak, hogy válaszoljanak.

Zsö, még egyszer a melegekről: ez nem olyan állapot, amiből ők majd egyszer odatalálnak Istenhez, mert nem múló rosszullét. És igazából nem is értem, hogy ha egymást sem kérdezgetjük szexuális szokásainkról, akkor milyen jogon ítéljük el őket, amikor a szexus csak egy, és nem az egyetlen karakterisztikája egy embernek.

Réka, Leborisz, ne tűnjetek el Laughing

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 01:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy mindíg kilométeres üzeneteket írok, akárhogy igyekszem, nem megy tömörebben...

először is, kedves Ildi!
Persze, hogy lehet vitatkozni világnézetről, hitről, igazságról!!! Ez nagyon érdekes tud lenni, építő...és talán nem is az az értelmetlen szócséplés ez a miénk Smile tulajdonképpen ezzel telt a kamaszkorom, vitatkozva kristályosodott a világ.
Bár az is eszembe jutott, hogy én sem láthatom át soha a te aspektusodból úgy a dolgot, ahogy te...így aztán elképzeljük, hogy mit is láthat Onnan a másik...így születnek a sztereotípiák...amiket ragozni nincs értelme...de egy ilyen diskurzus oszlatja a homályt, pontosabb képet alkothatunk a másikról. -meggyőzés nélkül. örülök, ha valaki segít ebben!

arra nem reagáltál: szerinted van egyáltalán egy igazság, vagy minden relatív? (ez is holtpont tud lenni)

Amúgy a homoszexualitással kapcsolatban igazat adok, azt hiszem, félreértettél. azt akartam mindani, hogy nem értek egyet azzal, hogy természetes volna. A Biblia szerint és így a kereszténység szerint is bűn, de világos hogy nem úgy, hogy elhatározom és megteszem...(bár, ilyen is van, divatból) Tudom, hogy ők legtöbbször iszonyúan szenvednek, hogy sokszor annyira megsebezte őket lekileg a példa, amit maguk előtt láttak, vagy a másik nemmel való tapasztalatok, vagy mások, akik erőszakot követtek el rajtuk, vagy a kielégítetlen szeretetvágy...vagy akármi más, hogy szinte tehetetlenek ezt máshogy elviselni, mint hogy maguk is azt a példát követik...Lehet hogy csacsiság, így képzelem. Azt gondolom, hogy ez bűn, de nagyrész mások bűneinek következménye. Nem vagyok meggyőződve arról, hogyha elfogadják magukat, nem szenvednek tovább. Továbbá azt is gondolom, hogyha bűn, akkor lehet rá nemet mondani...na nem ilyen egyszerűen, de ha Isten azt mondja, hogy ember, ez elszakít téged tőlem, akkor biztosan mutat kiutat belőle. Kizárólag ő képes begyógyítani ezeket a gyötrő sebeket. Nem rekesztem ki őket magukat, de képtelen vagyok természetesnek felfogni az állapotukat, és ezért azt mondom, hogy Isten őket is hívja, mert benne
bateljesülhet az életük, és akkor majd ezen a területen is megoldást találhatnak.
A kereszténység szerint Isten senkit se rekeszt ki, mindenkit szeret, és hív a "mennyegzős lakomára" .Az ember magát rekesztheti ki, szabad akaratból, úgy h nem akarja Istent viszontszeretni, vagy h akarja, de közben megmaradna az olyan cselekedetekben, amit Isten gyűlöl, mert azok elszakítják az embert Tőle. A kereszténység ezeket a tetteket ítéli el, hogy megmentse az embert. Azok, akik törvénykeznek, de nem Isten szerető szemével néznek mindenkire, azoknak még meg kell térniük. Sok ilyen van, ami botrány. Ez tény.

A szülővé válás ezen dilemmája nagyon foglalkoztat engem is. Az én kisfiam 9 hónapos... igen, olyan jó lenne ezt jól eltalálni!
Én úgy sejtem, hogy ha a szülő világlátása egy biztos alap (ami nem zárja ki a fejlődést, csiszolódást sem), akkor az egy nagyon jó viszonyítási alap lesz a saját tapasztalataihoz, azok értelmezéséhez, és akkor abba bele is kapaszkodhat, de el is rugaszkodhat tőle. Talán ez biztonságot ad neki. akkor van esélye rá, hogy ő is szenvedélyesen keresse az igazságot, amíg meg nem győződik róla, még ha más álláspontra is jut. Igen, talán nekem ez a célom, hogy tegye magasra a mércét, ne érje be kapott, üres sztereotípiákkal.

Kedves Leaborisz!
Fantasztikus lehetett, hogy ilyen szüleid voltak. Annyira szeretném így csinálni én is! ez a kersztény eszményhez is nagyon közel áll!!
Az Isteni gondviselés útjaink titokzatosságáról: (a keresztény kontextuson belül maradva) Nézd, Istennek nem az a célja, mint a Mikulásnak, hogy teljesítse a kívánságainkat! Smile Ő teremtett bennünket, mégpedig azért, hogy üdvösségre jussunk - szabad akaratból, vagyis hogy viszontszeressük Őt, és tökéletesen beteljesüljön az életünk, azáltal, hogy eljutunk Hozzá. Ha ő teremtett és tökéletesen ismer engem és szeret engem, akkor minden amit ad, tűnjön rossznak vagy jónak, az szeretetből történik, vagy másképp mondva: akkor Ő minden számomra rossz/nehéz/fájdalmas dologból is jót tud kihozni...
tehát azért nem következik be sokszor valami amúgy jó dolog, vagy csak nem akkor...vagy nem úgy, mert az vihet közelebb a célhoz, ami az örök üdvösség, és nem a pillanatnyi földi elégedettség, vagy könnyű élet. DE aki Istennel él, az már itt is boldog, mármint a halála előtt...csak előre nem mindíg látjuk át, hogy mi is vezet el majd minket a boldogsághoz. utólag sokszor kiderül, hogy igen, így volt jó! (nekünk az első két kis magzatunk halt meg... ezt most nem részletezem)

Szia Réka.
Nem vagy agresszív, csak talán egy kicsit kamaszosak a felvetéseid. ez nem bántás akar lenni Smile az jó dolog.

engem vallásosnak neveltek...kamaszkorom keresésében vitattam, elutasítottam -nem Istent, az egyházat!- aztán beleszerettem az Úrba és ő visszavezetett az egyházhoz is. de kereső ember vagyok ma is, minél inkább megtalálom Őt, annál szenvedélyesebben keresem!

Lehet hogy a barátnődnek igaza van!
ha álomvilágban élt, akkor jobb a sutba dobni, és a valóságot keresni. ez tényleg nehéz, de csak így van esélye arra, hogy valóban megtalálja Istent. és akkor meg is fogja!!

Minden jót nektek, jó elmélkedést Smile és éjszakát, sziasztok!
Zs.

(szombatig nem jövök.)
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 12, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagyon tetszett, amit írtál Ilka, én sajnos nem tudom ilyen jól megfogalmazni a gondolataimat. És sajnálom, ha néha kicsit agresszívnek tűntek a válaszaim, de mostanában sokat gondolkozom az olyan kérdéseken, mint amiről Leaborisz is írt. Én sosem voltam vallásos, de az egyik legjobb barátnőm igen, és nem caládi nevelés miatt, ő találta meg az egyházat és már régóta hívő volt, de most megingott a hite, benne is felmerültek ezek a kérdések. Én eddig semmi rosszat nem láttam a vallásokban, tiszteltem a barátnőmet a hitéért, de így ráébredtem, hogy álomvilágban élt, és most, hogy észrevette a valóságot, teljesen elcsodálkozott, hogy hogy történhetnek ilyenek és bár keresi az utat vissza Istenhez, nehezen találja...
Vissza az elejére
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 12, 16:24    Hozzászólás témája: kifurkeszhetetlen Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
bocs, hogy beleszolok a vitaba. Enhozzam is a liberalis eszmek alnak kozelebb. Sose tudtam, mi az. Csak ugy eltem, igy neveltek. Egesz kicsi koromtol egyenrangu felkent kezeltek otthon. Mindent megvitattak velem. Meghallgattak, s igy hamar bizhattak is a donteseimben. Tudtak, ahogy en dontok, az nem lesz rossz, ezert sose koveteltek tolem semmit es tiltasra sem emlekszem. Nem voltak parancsok es parancsolatok.
Egyet nem viseltem el soha: a kirekesztest. Semmifele fajtajat.
Nyitott vagyok a vallasokra, keresztenysegre is persze, ismerkedem veluk.
De mivel persze nem ISTENNEL élek (kelek és fekszem), ezert sokmindent nem értek.
A keresztenyseg abortusz ellen van, ez teljesen normalis, nem is mondhatna mast. Csak Isten veheti el, amit o ad.
A kerdesem, mi alapjan donthet Isten/a Sors/ a Szellem stb., ha ad gyermeket oda, ahol nem kívánják. Ok. nem vetetik el, megszulik, s lehet, hogy ezzel jobba valik a soruk. Tudok ilyenrol is, de nem ez az altalanos. Miert kell ezt a kalvariat vegigjarni a szuloknek es agyereknek is utana?
Miert nem ad oda, ahol nagyon szeretnek (mondjuk legalabb csak azoknak, akik az o utjat jarjak, Vele elnek)???
Illetve, ami a legkevesbe ertheto szamomra: Ha ad, miert veszi el utana hamar (vetélések, elhalt terhessegek, koraszulesek stb.)? Fuggetlenul elethelyzettol, hittol, embersegtol?
Szerintem, az "Isten útjai kifürkészhetetlenek" erre nem elegseges magyarazat. Nem szabad, hogy elegseges legyen, mert akkor miben higyjunk???
Szeretnem ha valaszolnatok ra. Zsö véleményére is kivancsi vagyok, hiszen tetszettek a magyarazatai. Nem tamadott, nem itelkezett (csak a massagon, amit elfogadok, ha nem is tudom aterezni).
koszi
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 12, 02:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Zsö,

jó volt olvasni megint a gondolataidat, így hajnalban nem mindig vagyok agyailag magamnál, remélem, jól értettelek Laughing

Értem, hogy mindenfajta izmustól távolinak tartod vagy érzed a katolikus vallást, illetve gyakorlását, de mégis úgy találkozunk vele, mint izmussal, és attól, mert lelki-spirituális, és nem intellektuális élményt jelent, még lehet vele vitázni, egyetértve sok dimenziójával. Ha nem, akkor ismét holtpont, mert azon az alapon, hogy én sosem érthetem meg, ha már megértettem, meg benne vagyok, nehéz reagálni arra, amit írtál. Ha nem lehetne vitázni az igazságairól, akkor nem létezne hitvita, nem írtak volna sok gyönyörű irodalmi értékűt ateista és vallásos emberek vitájáról, egymás elfogadásáról. Én hiszem hogy ún. zárt rendszerben is lehet disputálni.

A magam liberalizmusáról csak annyit, hogy gyerekkorom óta formálódik bennem, és nem infógyűjtögetés közben bukkantam rá, mondván, aha ez jó lesz, jól hangzik stb. Csak nevelődtem, tanulódtam stb. , gyűjtögettem az élettapasztalatot, és többek között ez volt az egyik szó, ami kifejezte számomra egy rendszerben, hogy mihez állok legközelebb. Pl. A szabadság (ahol a tiéd kezdődik, ott végződik az enyém), az egyéni felelősségvállalás, mind olyan fogalmak, amik fontosak a számomra.

Viszont zavar és fáj, ha a homoszexualitást együtt emlegetik az euthanáziával és az abortusszal, mint ha ez is valamilyen választás vagy technika lenne, amivel lehet vagy nem lehet egyetérteni. Ez nem egyetértés kérdése. Ezt a melegek nem választják, hanem alapból kapják egy részét az anyatermészettől, és erre rápakol a családi minta (legtöbbször a gyenge apa-erős anya párosítás- de ez durva általánosítás, nem előadást akarok róla tartani), lényeg, hogy nem egy választott módszer, ami szerint az életét éli az adott ember, hanem szerezte,kapta, tanulta, és a legtöbbször rendkívüli módon szenved, amíg el kell fogadnia, mert nem tehet mást. Egy időben három fiú barátom is úgy érezte, ki kell jönnie a világosságra, legalább előttem, és elmondták, hgy melegek. Mivel szeretem őket, az ún. liberalizmusom azonnal teszt alá került, és rövid idő után már újra András, Gábor, Péter voltak, és nem homoszexuálisok, ha érted, mire gondolok.

Mint mondtam, gyerekkorom óta szenvedélyesen bánt az igazságtalanság, a gyors ítélkezés, a kíméletlenség - miközben szeretet és "minden ember egy kincs" van hirdetve.

Lemondtam arról, hogy egy eszmerendszer vagy bármi alá besoroljam, ahogyan gondolkodom, ezért nem a liberalizmus védelmében ragadtam billentyűt, hanem ha lejjebb lapozol, látod, hogy egy aranyosan talányosan fogalmazott mondat (mamackáé) ugratta ki belőlem a reakciót.

Tényleg jó beszélgetni, és azért örülök ennek a témának, mert nyilván a szülővé váláskor az is fontos, hogy az ember tudja, mit ad tovább a gyerekének/gyerekeinek, mire tanítja és mennyi szabadságot enged neki, hogy azért a világot és benne az embereket a maga tapasztalatai alapján is értelmezhesse. Nyilván ez nagyon nehéz lesz, amikor a szülő is meg van győződve valami helyességéről.

Bocs, jó hosszú lettem.

Ölellek,

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 11, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ildi!

Azt hiszem, András és Felesége már biztos döntöttek a kérdésben, pro vagy kontra, mert az a levél még áprilisban íródott.
ezért szerintem nem baj, hogy a beszélgetés kissé más irányt vesz, érdekes!

én sem önteltségből írtam, hogy kívülről nem látható át a kereszténység lényege, ereje, tüze, igazsága, és az, hogy ebben a kontextusban miért van értelme másképp dönteni bizonyos dolgokban...és egyáltalán, hogy miért van értelme az egész kereszténységnek. (talán sok más dologgal, élethelyzettel is van ez így...) ez olyasmi dolog, amit nem lehet kívülről megismerni, infót gyüjteni, majd belépni...egyszerűen azért, mert ez
nem egy eszmerendszer, nem egy ideológia. ennek az alapköve, a magva, vagyis a kezdete és a célja az Istennel való személyes bensőséges kapcsolat. ezt el sem tudja képzelni az, aki nem tapasztalta, ez olyan, mint egy újabb dimenzió. ha viszont nem tud az ugymond vallásosságról semmit, de találkozott Istennel, akkor meg már benne van nyakig Smile, és magával ragadja ez a szerelem. tény, hogy egy tapasztalatot nem lehet megérteni tapasztalás nélkül.

"Megérthetjük egymást, de csak ha elfogadjuk, hogy az én igazságom egyenrangú a tiéddel, és nincsen hierarchia az életszemléletek között."

erről két dolog jut eszembe.

az egyik az, hogy örömmel olvastam, mert ez végre egy igazi liberális mondatnak tűnik. mert nekem meg a liberálisokkal, vagy mondjuk úgy, hogy az "úgynevezett liberálisokkal" kapcsolatban van olyan tapasztalatom hogy igazából nem is liberálisok, mert miközben sokan hangoztatják az un. "másság tiszeteletét", senkit se fogadnak el, csak az "úgynevezett liberálisokat", akikkel hasonlóan gondolkodnak, és mindenki másra kígyót békát kiabálnak, mint egy szekta. és ez talán rímel azokra akik mondjuk pusztán vallásosak, és nem hívők. Ítélkezés mindkét oldalon.
nos, örülök, hogy most nem ezzel találkoztam, végre.

a másik: "a több igazság van, és ezek egyenrangúak" hipotézise a liberalizmus elve. én ezt ne tudom osztani.

VISZONT: van egy másik út is, én ezt vallom:
Az emberek maguk azok, akik egyenrangúak, és nincs hierarchia közöttük, ami az értékességüket illeti, minden ember kimodhatatlanul nagy érték, kincs, legyen akármilyen nyomorúságos élete, vagy bűnökkel terhelt múltja, legyen akár beteg, öreg, vagy egy kétnapos, alig megfogant emberi lény.
és ezért én végtelenül tisztelni akarok minden embert, akármit is gondoljon a világról, akármilyen életszemléletet is valósít meg. DE nem tisztelem a "másságot", azzal lehet hogy nem értek egyet, vagy egyes esetekben rossznak, természetellenesnek tartom, (ilyen mondjuk az abortusz, az euthanázia, a homoszexualitás, és sokan mások) vagy csak egyszerűen mást képviselek.
én csak az azonosságot tisztelem, az Emberséget, ami közös bennünk.
másfelől pedig: én AZ Igazságot keresem, mert az én hitem szerint csak egy van, ami azt feltételezi, hogy az összes többi nem igazság. mert ha sok igazság volna, amik egyenrangúak, akkor nem beszélhetnénk igazságról, nem? akkor nem is volna igazság. a kereszténység szerint van a világba egy rendező elv. (vagy talán rosszul sejtem, hogy a liberalizmus ezt nem feltételezi?) én ezt keresem. ez adott esetben abszolút az ellenkezője lehet más emberek által elképzelt rendező elveknek. képtelenség ezt is, azt is elfogadni, ha komolyan veszem a dolgot.
de aki mást gondol erről, őt magát el tudom fogadni a fent említettek okán.
nekem is rengeteg barátom van, aki totálisan mást gondol az életről, legyen akár zsidó, akár roma, akár ateista, akár szabadegyházas (én katolikus vagyok) akár elvált, akár liberális, akár szocialista...
mert megoldható, hogy mi EZEKEN TÚL elfogadjuk és szeretjük egymást.
talán innen is lehet folytatni a beszélgetést.

"A magam ... igazában való kételkedés az, ami engem előre visz az életben, mondván, lehet, hogy tévedek, lehet, hogy rosszul látom, lehet, hogy nem értek mindent"

én is kételkedek magamban, és hajlandó vagyok újra meg újra átgondolni előről a dolgokat, változtatni, igazad van, ez tényleg előre visz! de van egy dolog, amit minden újragondoláskor "visszateszek a kiborított kosaramba" és ez az, hogy Istennel élni jó! nem magamra, meg a nem létező tévedhetetlenségemre alapozom a nézeteimet, hanem arra a bizonyosságra, amit tapasztalatból tudok, hogy Isten van, mindenható és végtelenül szeret engem. hogy meg vagyok váltva, és Benne minden szempontból célba ér, kiteljesedik az életem. hogy rábízhatom magam. csak ebben az egyetlen dologban vagyok biztos az életben, a többi már ebből következik. (az is, amit pl. az abortuszról gondolok.)

"azt sem gondolom, hogy vallásosnak lenni egy magasabb rendű szellemi állapot, és ezért az ateista, liberális ember az egyedfejlődés alacsonyabb fokán áll".

hát ezt én se gondolom. nem tartom magasabbrandűnek magam, másokat meg alacsonyabbrandűnek. eszembe se jut, fönt kifejtettem, hogy miért.
de ha (legalábbis a magam számára) nem érezném az egyik életformát, állapotot, szellemi-lelki életet jobbnak a másiknál, akkor nyilván nem választanám. én úgy érzem, hogy a számomra adódó utak közűl ez vezet a legmagasabbra. de nem én "fejlődöm föl" valami guruvá, mint az ezoterikus tanok hirdetik, egyedül Isten áll fölöttünk, a magaasabb rendűség csak rá igaz, de én Vele élhetek! "csak" ennyi a különbség.

szeretettel:Zs.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 11, 02:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zs.,

köszönöm neked, hogy végre találkozhattam egy olyan emberrel, aki nem sajnálta az idejét arra, hogy üres frázisokon kívül másképp és mélyebben is kifejtse a gondolatait. Ez szerintem csak szándék kérdése. Nem élünk két világban, ha a vita egymás gondolataira épít, mint például két kultúra találkozásából sem lesz feltétlenül háború.

Nekem van jó tapasztalatom Istennel szoros közelségben élő emberrekel való folyamatos és régi barátságról, és arról, hogy ha az ő nézete szerint tévedtem is döntéseimben, nem esik nekem és nem oktat ki, hanem valóban gyakorolja a szeretetet, nemcsak beszél róla. Megbocsáss, azért ez sem általános tapasztalat.

Lassan egyébként a liberális szó is egyfajta káromkodásnak kezd hatni, de annyira nem vagyok öntelt, hogy azt írjam, ezt nem értheti meg, az aki nem az. Megérthetjük egymást, de csak ha elfogadjuk, hogy az én igazságom egyenrangú a tiéddel, és nincsen hierarchia az életszemléletek között. Elfogadhatja ezt egy hívő ember? Mert ha igen, akkor innen lehet folytani a beszélgetést, ha nem, akkor valóban nincs értelme.

A szakmám miatt- pszichológus vagyok - nagyon sok élettörténetet hallottam már. Vannak kollégáim, akik hívőként végzik ezt a munkát. Elfogadom, hogy amit leírtál az önfelmentésről, gyakran úgy van, de nagyon gyakran nincs. A magam állandó és öröktől való igazában való kételkedés az, ami engem előre visz az életben, mondván, lehet, hogy tévedek, lehet, hogy rosszul látom, lehet, hogy nem értek mindent, és ezt a bizonytalanságot kell alapérzetnek venni az általad leírt, Istenbe vetett bizonyosság helyett. Nem teszem egymás alá vagy fölé a kettőt. Nem gondolom, hogy aki vallásos, az nem gondolkodik. DE azt sem gondolom, hogy vallásosnak lenni egy magasabb rendű szellemi állapot, és ezért az ateista, liberális ember az egyedfejlődés alacsonyabb fokán áll, és vagy megtér vagy örökös tudatlanságban/bűnben éli le az életét. Engem az efféle üzenetek irritálnak.

Remélem, beszélünk még egymással.

András, a vita kezdete óta nem jelentél meg, esetleg hasznos volna, ha te mondanád meg, segít-e neked ez a beszélgetés vagy nem. Egy topicindító azért néha reagáljon Wink

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andi
Sokszor hallani, hogy azt mondják a szülőknek kell meghozni a döntést és valóban ebbe nem lehet beleszólni, de arra nem gondolnak, hogy ők sem csak a saját jövőjükről, hanem egy másik ember életéről is döntenek, akitől senki nem kérdezi, hogy akar-e élni!

Miért szerinted mi segítene Andrásnak? Ha megmondanánk mit tegyen!? Nem hiszem de elmondhatjuk, hogy mi miképpen vélekedünk ezekről a dolgokról. Ők pedig majd döntenek.
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Réka.
Aki vallásos, az követi az Egyház tanítását, de attól még nem vak, mert döntött valami mellett...
azt mondod, nyitott vagy, és szeretsz elgondolkodni a dolgokon...
talán az alábbiakon is érdemes elgondolkodni:

azt jelentené a nyitottság, hogy olykor humánusnak tartsuk a gyilkosságot...azaz emberinek az ember meggyilkolását?
érdekes önellentmondás!
lehet e humánus az, ami az egyik embernek érdeke, a másiknak viszont kárára van, olyannyira, hogy meghal miatta? sántít, nem?
főleg, hogy a magzat nem tud védekezni, védtelen, ártatlan, gyenge...
ez humánum?
nem inkább súlyos önzés - szeretetnek hazudva?

ha például nem tud járni...miből gondolod, hogy ő se akarna bénán vagy sántán élni? és ha "az ő élete" mondjuk az irodalom lenne? vagy valami más? legalább lenne élete, nem?
és ha fogyatékos... miből gondolod, hogy a testi vagy értelmi fogyatékkal élők nem lehetnek boldogok? hogy nem élhetnek értelmes életet? azért mert te táncolni szeretsz? ugggyan.
ez nem egy figyelmes gesztus a szülők részéről, hogy elteszik láb alól!
ez óriási önzés. ugyanis nem a gyereket sajnálják, hanem inkább saját magukat, mert egy fogyatékos gyerek olyan nehéz feladat, és olyan kínos mások előtt, hogy ugymond "nem sikerült a produkció"...és biztos hogy nehéz az hogy nem lehet övék az az öröm, amikor mások megcsodálják a gyereküket: "milyen gyönyörű baba", na de ezt az okot letagadni és humánumra hivatkozni!!! egyszerűen nem akarják, hogy egy "olyan"gyermek, vagy csak egy nem várt gyermek kellemetlenül megnehezítse az életüket, és elteszik az útból.
alkoholista szülők...ez aztán klassz érv! a szülők sajnálják a gyereket, hogy alkoholista szülei lennének és elveszik az életét...hát talán nem inkább le kéne szokni az alkoholról???
nyomor...ha megkérdeznél egy magzatot, hogy egy nehéz életet választ-e vagy egy azonnali halált, amiben esélye sincs boldogulni...szerinted mit válaszolna?

tudod hány ezren várnak örökbefogadásra cscsemőt (ld alább a bölcső alapítvány is írt) ??? csak ez egyrészt kényelmetlen, meg "ciki" is....
és mond csak mit tennél, ha a gyermek, aki egészségesen megszületett, váratlanul beteg, fogyatékos lenne, lepasszolnád...ugye nem.
és bármelyikünket érhet baj, pl lebénulhatunk holnapra...akkor csak az öngyilkosséág marad? vagy úgy is lehet értelmet találni az életnek? azt gondolom, igen.

és még valami: nekem megszakad a szívem ezekért a babákért!
ÉS megszakad a szívem az anyukájukért is, akik így döntöttek, akik nem láttak kiutat, vagy akiket erre kényszerítettek! mert előtte nem tudják, hogy mit tesznek, utána meg jóvátehetetlen. és tudom, hogy üldözi őket a lelkiismeret, rémálmok (konkrét eseteket tudok)... ha meg már nincs lelkiismeretük, mert a tiedhez hasonló érvekkel elaltatták, akkor meg azért.
de Isten irgalmas, Benne megnyugvást, bocsánatot találhatnak ők is!

ezt is csak azért írom, mert örülök, hogy nyilvánosságot kaphat a mondandóm, talán érint valakit.
ha nem értesz egyet, az engem nem zavar, sokfélék vagyunk, csak ha már ezen folyik a szó, őszintén nézzük meg minden oldalról a dolgot!
Zs.
Vissza az elejére
andi13hu

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jó, hogy így fellángoltak az indulatok. Sad Csak éppen ez Andrásnak nem segít. A döntést egyébként mindenképpen nekik kell meghozni, ők tudják csak, hogy képesek lesznek-e nevelni mégegy gyereket, vagy tudnak-e azzal a tudattal élni, hogy nem is adtak esélyt.
Én részemről nem vagyok abortuszellenes, pont azért, mert nem ismerhetjük senki körülményeit, viszont az biztos, hogy tőlem egészséges gyereket soha nem vehetnének el. Bár elég nehéz egy gyereknek megmagyarázni, hogy neki miért nincs divatos ruhája (tudom, hogy nem létkérdés, de a gyerekek ugye tudnak nagyon kegyetlenek lenni), vagy hogy mi miért eszünk mi mindig zsíros kenyeret, meg paprikás krumplit.
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem hinném, hogy szemellenzőt hordanék. Igazából pont Te is leírtad, hogy aki valláos, az vakon követi az egyház tanítását. Aki viszont nem vallásos (ez már az én vélményem), az nyitott a világra, elgondolkozik a dolgokon és pl. az abortusz esetében sokan arra jutnak, hogy bár ez gyilkosság, de vannak olyan esetek, amikor ez a humánusabb megoldás. Én úgy gondolom, hogyha például olyan rendellenességgel születénk, hogy nem bírnék járni, akkor inkább meg e szülessek, mert az életem a tánc és a zene. Az alkoholista szülőknél vagy a nyomornál is jobb lenne, én így érzem. Ha az élet csupa lemondásból áll az nem élet, márpedig a mai világban minden pénzbe kerül.
Vissza az elejére
zsö

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kedves Ildi és mindenki aki idetéved a neten.

a vitázó felek nem egy nyelvet beszélnek...

1. ...ezt mondja az Egyház...azt modja az Egyház...na de kinek mondja?

2. továbbá: a tipikus liberális felhördülés: mit szól bele az Egyház abba, hogy ő elveteti-e a gyerekét vagy se?...

de ugyanez a másik oldalról: mit szólnak bele liberálisok, ateisták, vagy csak "csapaton" kívüliek abba hogy az Egyház miként vélekedik egyes kérdésekben? miért érdekli őket? lehetne egyszerűen nem foglalkozni vele, mint egy olyan csoport ügyeivel, ahova nem taroznak!
nemde?
(engem se különösebben érdekelnek pl. a Krisna-hívők erkölcsi ügyei, vallási törvényei. nem jön be, nem értek egyet, nem is lépek közéjük, így nincs is közöm hozzá.)

3. Az Egyház a következőképpen működik:
HA valaki Isten szeretetének erőterében él, ÉS ehez a közösséghez akar tartozni, AKKOR, de csak akkor természetes dolog, magától értetődik, hogy Isten törvényeihez igazítja az életét, (ami a kereszténység esetében a Bibliára alapul, és a felekezet magyarázza.)
akkor neki szólnak pl. az Egyháznak a gyermekáldásról szóló tanításai. Ha valakinek nem jön be, hogy a Szentírás abszolút nem liberális, tehát következetesen állítja: ez bűn, ez erény, akkor nyilván nem fog az Egyházhoz csatlakozni, ugyebár.
DE ha valaki nem ismeri személyesen Istent, és nem Vele él, akkor senki nem várja el tőle, még az Egyház se, hogy Isten és az Egyház törvényei szerint éljen, ugyanis igy semmi értelme, abszolút képtelenség.
így érthetetlen a törvény is. benzin nélkül nem megy az autó.
(Igen, vannak, akik így élnek, ellenreklámot csinálva az ügynek. hát nekik is dönteniük kell(ene): megtér, vagy abbahagyja.)
Ettől függetlenül az Egyház, vagy a kereszténység még nem fog mást tanítani, csak azért, hogy őket is megnyerje. attól még a Biblia szerint a bűn ugyanúgy bűn marad.

4. mondok egy példát. házasság.
HA valakit szeretek, és EZÉRT összekötöm vele az életemet. és EKKOR magától értetődik a hűség... de ha nem is ismerem, nem szeretem, és nem ígértem neki semmmit, senki se kéri számon a hozzá való hűségemet, ez világos, ugye.
így van az egyházhoz való tartozás és a törvények betartása esetében is.
DE ha - folytatva a példát - ha hűtlen leszek a házastársamhoz, akivel szeretetből léptem szövetségre, akkor két lehetőségem van:
megbánom, jóvá teszem és visszatérek a közösséghez, Istenhez, és akkor nyitva áll az út előttem, mert Isten irgalmas.
vagy: nem bánom meg, maradok a Törvénnyel összeegyeztethetelen állapotban, és akkor én döntöttem úgy, hogy elfordulok az Egyháztól, Istentől, akkor Ő se tehet értem semmit.

5. elhangzott, hogy irgalmatlan volna az Egyház. hát a fentiekből kiderül: Igen, de úgy, mint a sebész a rákkal: AZÉRT HOGY MEGMENTSE AZ EMBERT, KIIRTJA A DAGANATOT. de csak akkor, ha az ember aláveti magát... sokféle sebész van, különféle hatékonysággal. a vélemények is megoszlanak, ezt az egyházak is elfogadják - egymásról. azt az egyet nem fogják soha elismerni, hogy a rák egészséges dolog, és csökönyösen állítják, hogy megöli az embert. mármint a bűn. jelen esetben az abortusz. pont, mert szeretik az embert.

6. még egy fontos dolog, sokan azt mondják: szegény anya, család, stb., kilátástalan a helyzete, segítsünk rajta , és támogassuk az abortuszt...
hogy az Egyházban nincs empátia, irgalom...

persze, így néz ki, ha valaki nem hisz. úgy biztos nagyon nehéz lehet!

de ha keresztény az ember, akkor a következő juthat eszébe:
Isten nem kér olyasmit, amit ha megteszek, tönkreteszem magam...
hogy is mondjam?
ha Istennel próbálok élni, mert szeretem, mert szeret, akkor már a saját érdekemben se teszek olyat, amitől Ő óva int. mert Ő tudja, hogy mi jó nekem. ha Őt követve döntök, ajándékot fogadok be... ha Ő azt kéri, hogy a megfogant életnek adjak esélyt, akkor engem se lehetetlenít el ezzel, hanem pont fordítva: pont ezáltal áld meg. TEHÁT: akkor majd megmutatja, hogy hogyan tartsam el, szeressem, hogy miből élünk meg...
Isten csak arról tud gondoskodni, aki hagyja, aki Vele él.
ettől lesz járható ez az út.
a dolog csak úgy működik, ha az EGÉSZET akarom!

7. MINDEZ ÜRES BESZÉD ANNAK, AKI NEM ISMERI ISTENT, AKI NEM HISZ BENNE.
AZ NEM ÉRTI AZ ABORTUSZ ELLENZÉSÉT SE.
VISZONT AKI HISZ, ANNAK EZ A VÍGASZTALÁS, A MEGOLDÁS.

8. EZÉRT AZTÁN NINCS ÉRTELME A VITÁNAK.
mert két külön világban élünk.

kb. ennyi jutott eszembe így hirtelen.

9. ezt is KIZÁRÓLAG azért vetettem képernyőre, mert itt a NETen bárki olvashatja, muszáj volt tisztázni a súlyos félreértéseket...
személyes vitába nem is mennék bele, mert ha valaki nem érti, akkor hiába ragozni...
ha valakinek, aki erről akarja megközelíteni a kérdést, esetleg segíthet, amit írtam, akkor örülök,
aki máshonnan nézi a világot, az meg rám se hederítsen.

10.
S.Rékának üzenem:
nem lehet olyan szemellenzős az ember, hogy ne lássa:
ha kioltunk egy emberi életet, márpedig mi a csuda a magzat, ha nem ember, akkor nem mindegy, hogy hogyan?
ki-ki gondoljon magára: durva leszek - megnyugtatná, ha választhatna a kivégzési módok között, hogy kíméletesen, mondjuk álmában, vagy kínhalállal akar e kivégződni, mondjuk holnap, mert nincs rá szüksége az emberiségnek? a lényeg, hogy elteszik láb alól, nem, ugyanaz?
bocsánat. osobán így nyugtatja meg magát az ember: nem is fájt neki, kicsi volt még, stb...ugyan már! legyünk őszinték!

Zs.
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 07, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen 100%os fogamzásgátlás nincs! A megerőszakolásról meg ne is beszéljünk! És nem kanállal végzik az abortuszt, bár így sem sokkal kíméletesebb... Láttam nemrég róla egy filmet. Azzal, ahogy csinálják én sem értek egyet, de magával az abortusszal igen. Ja és nem pont az egyház ellenzi az óvszer használatát?
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 07, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem sem vezet sehova...

Nem lesajnáltalak szerintem eléggé világos volt, de mégis számítottam erre a rekciódra.
Én nem válaszolgattam neked ilyen durva hangvételben. Nem tudom ha annyirra fennhangon hírdeted a toleranciát az én "más" véleményemmel miért nem vagy toleráns? Miért fáj neked, hogy én máshogy gondolkodom? Nem kényszerítettem rád, hogy te is gondolkozz így csak leírtam az én gondolataimat, úgy ahogy te leírtad a tiédet.
"Abból a pár szóból, amit írtam korábban, nemár, hogy tudd, hogy nőttem fel, milyen ruhát hordtam, vertek-e a szüleim vagy nem." Ezt nem is értem ilyenről én nem írtam...

Te vagy az aki rólam ítélkezel! A gondolkodásnélküliségről ne is beszéljünk... meglehetősen durva mondat egy számodra teljesen ismeretlen embernek nem gondolod???, erős ítélkezés!!!!
Nem, nem éltem mindig a tízparancsolat szerit, nem is lehet megjegyzem(de törekszem rá, hogy Istennek tetsző életet éljek)... én is bűnös ember vagyok. ...mellesleg az inkvizíció is bűn volt, de erről végképp nem gondolom, hogy vitát kellene nyitnom... meglehetősen tipikus támadás ez is a részedről...

A csúsztatást te vagy az aki remekül műveli olyan dolgokat adtál több ízben is a számba amit én nem mondtam, nem írtam...
"Csak éppen nem küldeném máglyára, nem húznék spanyol csizmát annak a lábára, aki abortuszra ment"... írtam én ilyeneket? NEM ÍTÉLEK EL EGYETLEN KISMAMÁT SEM AKI EBBE A HELYZETBE KERÜLT! Én a tettet ítélem el és brutálisnak tartom..., de nem az embert! ÓRIÁSI A KÜLÖNBSÉG! ...ha te ezt nem érzed nem tudok mit csinálni...

Csupa álltalánosítás és tipikus egyenszöveg az amit az Egyházról, keresztény emberekről, rólam leírtál és még te vádolsz enegem általánosítással... Borzasztó felületesen szemléled a dolgokat... első alkalommal pont azért írtam mert nem tartom helyesnek ha az ember hangosan hírdet olyan dolgokat amiről nem tud semmit.... másik véleményét meg támadásnak véli...

Isten áldjon!
És őszintén kívánok minden szépet és jót a babáidhoz, családodhoz.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 07, 07:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamacka, nem tartok igényt a sajnálatodra!

Nem neveltek az Egyház ellen, hittanra jártam, van egy-két lelkész barátom stb. stb. tudod, a liberális emberként gondolkodom is, mielőtt kinyitom a számat, és nemcsak egyenszöveg esik ki rajta. Abból a pár szóból, amit írtam korábban, nemár, hogy tudd, hogy nőttem fel, milyen ruhát hordtam, vertek-e a szüleim vagy nem. Éppen te vagy ékes bizonyítéka a gondolkodás nélküliségnek, csak nyomod más ember életéről az ítéleteket.

Remélem, te mindig a 10 parancsolat szerint éltél!

Az általánosítás és a durva csúsztatás is nagyon megy neked, ha abból, hogy nem ellenzem az abortuszt, mert az embereknek igen is lehetnek olyan élethelyzeteik, amikor nincs más, még nem jelenti azt, hogy egyenesen megyek érte tüntetni.

Csak éppen nem küldeném máglyára, nem húznék spanyol csizmát annak a lábára, aki abortuszra ment, mint drága jó Egyházad tette annó millió emberrel... Vagy a történelem órákon, amikor az Inkvizícióról beszélt a tanárod, befogtad a füled és kirohantál?

Na helló, válaszolgass nyugodtan, ha akarsz, de veled nem vitatkozom, mert ez nem vezet sehova, bántani meg nem akarlak.

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én azt mondom, hogy az! Egy éles kanállal szétmarcangolni egy kicsi ember testét... én meglehetősen kegyetlennek tartom.

A gyermekáldást el lehet kerülni. Nem magától terem az ember méhében... lehet, hogy meggondolatlanság volt, vagy lehet rá ezer okot érvet keresni. De ha már így alakult vállaljuk a következményeit.
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem pont valásos emberek hiszik el könnyen amit mondanak. Aki nem vallásos, az egymaga is meg tud állni a lábán. És azok után, hogy hány családban alkoholisták a szülők és verik a gyereket vagy egyszerűen csak éheznek, mert még nem készültek fel a gyermekvállalásra, senki nem mondja, hogy az abortusz kegyetlen.
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebből is csak az derül ki, hogy nem tudsz semmit az Egyházról... inkább sajnállak, mert valószínűleg rossz élmények értek a kereszténységgel kapcsolatban, vagy egyszerűen csak ellene neveltek és még nem volt módod saját tapasztalat alapján véleményt alkotni.
Olyan könnyű elhinni azt amit a környezetünk sulykol belénk. Nem én foglak meggyőzni tisztában vagyok vele... de az előzőt idézve... nekem is lehet véleményem . Nem?

...és bocs, de nekem egy abortusz mellett propagáló kismama szomorú élmény...
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 02:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamacka, ismét itt?

Bocs, de annyiféle emberi dráma zajlik körülöttünk, hogy nincs pofám határozottan elutasítani az abortuszt. Előző topic-hoz is kapcsolódva: talán a legtöbb konzervatív véleménnyel, esetleg az Egyházzal is az a bajom, hogy annyira nem könyörületes. Szeretet? Ne röhögtess.

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 02, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...ezt olyan szomorú egy kismama szájából hallani...
Vissza az elejére
milna1

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 23, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

www.bolcso.hu

"Az elmúlt kilenc és fél év alatt közel 550 nehéz helyzetbe került anya jelentkezett segítségünket kérve, a tizennégy és fél éves múlt kamaszlánytól kezdve 48 évesig a legkülönbözőbb korúak. A segítséget kérők alig több mint fele hajadon, a többiek házasságban vagy élettársi kapcsolatban élők, néhányan elváltak vagy özvegyek.
A hajadonok többsége első vagy második gyermekéről mondott le, míg a többiek sokadik gyermekükről. 2004. július 30-ig a 376-an a Bölcső Alapítvány segítségével hozták világra gyermeküket. Ez idő alatt 257 örökbeadás történt, 72-en a szülés után meggondolták magukat, és mégis hazavitték a nem várt babát."

www.golyahir.ini.hu
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 23, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves András, én liberális gondolkodó révén nem ellenzem az abortuszt. Viszont mindenki maga hozza meg a döntést. Gratulálok az 5 gyermekhez, és kitartást!!!

Üdvözlettel,

Ilka

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
andrasl

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 23, 12:11    Hozzászólás témája: érdeklődő kérdés abortusszal kapcsolatban Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözletem kedves felhazsnáló. Teljesen új vagyok errefelé, de már elsőre nagyon tetszett az oldal. A fórum miatt regisztráltam, mert lenne egy olyan kérdésem, amit személyes ismerősökkel nem akarok megtárgyalni, viszont mégis tapasztaltak véleménye érdekelne azért.
14 éve vagyok házas, a feleségemmel van 5 gyönyörű gyerekünk. Most azonban ujra állapotos lett, bár egyáltalán nem terveztük. Szóba került azt abortusz is mint lehetőség. Nagyon nehéz ez nekünk, és még mielőtt befolyásoló érveket modnanék, kívánsi vagyok, hogy ennyi információból mit fogtok majd mondani. Köszönettel: András
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés