Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
sziasztok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabóka,

nagyon egyetértek avval, amit mondtál, és sok boldogságot kívánok a testvérednek! Nagyon súlyos betegségről van szó, előkelő helyen áll a népbetegségek listáján, de sajnos a közvélekedés miatt az emberek egy része nem orvoshoz kerül, hanem öngyilkosság vagy alkoholizálás folytán a temetőbe.

Társadalmunk még e tekintetben (sem) elég érett és felnőtt... Sajnos...

Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabóka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mivel sajnos én még nem voltam terhes (lombikpróbálkozásunk volt-sikertelen), személyesen nem tudom, hogy milyen az a terhesség alatti depresszio. Illetve részben igen, mivel a testvéremnek a terhesség 5. hónapjától végig, majd a baba megszületése után is nagyon erős depressziója volt. Sajnos az az igazság, hogy a depressziósokra rámondják, hogy hisztis, hogy nem normális, nem hogy örülne annak, hogy van babája....stb. Mi is azt hittük, a testvéremről, hogy hisztizik, de sajnos kiderült az ellenkezője. Nagyon súlyos, önmagára nézve is veszélyes depresszióba zuhant., majdnem ráment ő is, a gyerek is, és a házassága is. De szerencsére rátudtuk venni, hogy beszéljen az érzéseiről először a férjének, nekünk, és egy szakembernek.
Szerintem a depresszióban először is tisztázni kell, hogy ez egy betegség, melyről az illető nem tehet, de azért sokat tehet ellene. Azok a hülye hormonok is felburítanak mindent. Beszélni kell róla, szakembert kell keresni, el kell ismerni, hogy beteg (és nem bolond!!!) az illető, amit lehet kezelni, sőt meggyógyulni is lehet belőle. Hála az Istennek a testvérem, most teljesen jól van, 2-3hetente jár a psychológusához, szuperul ellátja a babát, helyrejött a házassága, úgy látom megtalálta a lelki egyensúlyát. Bocs, hogy belekontárkodtam, hisz engem nem érint, remélem nem is fog...
Sok-sok türelem, kitartás és szeretet kell a depresszio leküzdésében.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 05, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony! Smile

A szülés utáni depinek, ahogy néztem, rengeteg tök általános tünete van, ami ráhúzható a lehangoltságra is. Az idő valóban nagyon sokat jelent, ha sokáig húzódik el az időszak, akkor nagy valószínűséggel depiről van szó. De terhességi depinél, amikor a gesztáció csak 9 hónapig tart...? Rolling Eyes Nehéz diagnózist adni szerintem. ...Már csak magamból kiindulva... Egyébként a terhességi depi is hormonális. Jó vicc, hiszen felborultunk hormonálisan a kismamaság alatt...

Hát, csak elmélkedtem itten egyet. Smile

Hála Istennek, nekem a második trimeszter közepére elmúlt a lehangolt világvége állapot. Persze, senki nem tudja, nem tér-e vissza újra... Wink
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 05, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó, hogy előkerült ez az Emmi!!!!!
Nagyon közvetlen veszélytől tarthatott a dokija, ha csak úgy beutalta, bár az, hogy írt Emmi a netre és beszélt erről nekünk, az meg nem arra utal, hogy annyira depis, hogy... hát nem tudm, nagyon egyéni, hogy mennyire van reális veszély. A terheség utáni depinek a hirtelen csökkent hormon is az oka, ha viszont hónapokig, egy évig elhúzódik, akkor az átmegy valódiba.

Emmi,gratula a kispasihoz, és várunk vissza teljes időben,

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 04, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok,

Érdekelne, hogy mi számít terhességi depressziónak? El kell-e jutni akár az öngyilkosság gondolatáig, hogy valakire azt mondják: Kismama, ön depressziós?? A szülés utáni depresszió tüneteit olvastam (abban a kiskönyvben van leírva, amit a védőnők adnak a gondozási könyv mellé segédletnek), de könyörgöm, annyira általános, hogy egy-egy rossz napomon még rám is érvényes lehet. Confused Ki határozza meg a besorolási határt?
Csak mert - ki tudja - lehet, hogy az első trimeszterben én is terhességi depressziótól szenvedtem... De lehet, hogy nem. (Bár - az igazat megvallva, voltak nekem is önpusztító gondolataim, de hála Istennek, soha nem jutottam el a megvalósításig. Csak nekikeseredtem.) Mi határozza meg, hogy csak szimpla mály elkeseredés vagy igazi depresszió áll a dolog mögött? Az idő? Az összetett tünetek?
Félek, hogyha tényleg baj van, és egy kismama depressziós, akkor segíteni kell - de az önveszélyesség skatulyája és a rács mögé zárás nem valami emberbarát dolog...
Na, de csak az agyam járt már megint. Smile
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 04, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:34-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 04, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,
gratulálunk a kis Sráchoz!! Örülök, hogy visszajöttél! Azért ez a pszichiáteres izé, ez nagyon zorál. Shocked Isten áldjon meg Titeket gazdagon és békességet adjon! A beszámolóra a kíváncsiság már furdalja az oldalam, úgyhogy pihenj sokat, várunk vissza!
Borka
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 04, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:31-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
KisToto

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 30, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike nagyon eltűnt, pedig itt mindannyian izgulunk érte.

EMMMMMMMMMMMMMMMMi , hol vagy Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Amadea

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 30, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak most jutottam újra gép közelébe és látom, hogy Emmike még mindig nem írt....
Tud róla valaki?
Emmike légyszi jelentkezz, mert aggódunk!!!

Amadea
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 30, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, ugye csak szabadságon vagy? Annak örülnénk a legjobban, ha Apjuk elvitt Téged valahová kicsit nyugizni, pihenni, kikapcsolódni. De valami életjelet, plíz!!
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 30, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike!!!!!!!!!!!!!!!!
Gyere!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na, ettől kapok frászt, amikor egy lánykának, akinek baja van, lába kél! Remélem, csak rossz a net vagy elutaztak vagy mittomén...

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 29, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, igen, igen! (Aggódunk, na. Rolling Eyes )
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 29, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,

írd meg, hogy mi volt a dokival és hogy vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
bedina

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 26, 08:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, kb 3 éve Bp-n a Vadaskert kórházban (gyermekpszichiátria) volt ilyen rendelés. Már régen nem jártam arra, sajnos a pszichológus és a pszichiáter nevére sem emlékszem, de kifejezetten a terhesség alatti és utáni gondokkal foglalkoztak. Szerintem a kórházban meg tudják mondani az elérhetőségüket. ( ha közben rájövök a neveikre visszatérek és leírom)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg különös, hogy minden anyuka átesik ezen. Én is azért gondoltam, hogy csak nekem vannak ilyen problémáim, pedig nem is! Akár várták a babát, akár nem, jönnek ilyen időszakok, amikor jobb lenne elmenekülni... Úgy tűnik, tényleg a felelősségvállalás nehéz terhe az, ami aggaszt minket (és persze ebbe belejátszanak anyagiak stb.). Emmike, jól döntöttél, hogy beszéltél erről a pároddal! A piciáter meg remélem, nagyon bölcs lesz és okos, szurkolok, hogy minden rendben menjen. Biztos ki fogod tudni fejezni magad, csak mondd, ami a szívedben van. Smile Egyáltalán van olyan, aki kifejezetten terhességi és gyermekágyi depresszióra szakosodott? Érdekes lehet, mint foglalkozás, mert azért ez nagyon specifikus probléma. Családsegítő picológust ismerek, ő pl. foglalkozhat ilyesmivel, vagy az más tészta? ...Hm. Majd megkérdezem, ha találkozom vele, elég ritkán látom. Smile Mindenkinek fel a fejjel! Figyelem: a borús napok nem tartanak örökké!!!
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aha

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:29-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike

Nem vagy egyedül a problémáddal. Tegnap nekem már minden megfordult a fejemben... Szegény pocok remélem jól van bent...
Nagyon ki voltam és semmi sem éredkelt. Ma már kicsit jobb talán.
Amadea

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Emmike!

Örülök, hogy cselekvésre szántad el magad! Remélem jó tapasztalataid lesznek a dokinál és végül minden rendbe jön Smile ! És természetesen várom a "beszámolót"!

Amadea
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:29-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,
de mi is itt vagyunk, ha szükséges, segítünk, amiben tudunk! Rajtam sokat segített, hogy elmentünk a párommal, időt töltöttünk együtt (akár egy kávézóban), beszélgettünk! Megosztottam az érzéseimet vele, a félelmeimet, mindent elmondtam neki, ő pedig bátorított, és ő is elmondta az érzéseit. Ilyenkor életmentő a szocializáció - persze mindenki máshogy éli meg a kilábalást. Ha nem változik, vagy rosszabbodik, érdemes szakemberhez fordulni. Van egy aranyszabály: ha nyomás nehezedik rád, ne hozz döntést! Ha úgy érzed, hogy most nagyon-nagyon valami szörnyűséget kellene csinálnod, ne csináld, mert valószínűleg nem lenne jó döntés! Én is sokszor gondolkodtam az elején, hogy jobb lenne szépen átkerülni a másik oldalra... De akkor már ketten mentünk volna, és mi lenne a családom többi tagjával? A férjemre gondoltam, hogy mennyire szeretem és mennyire tönkretenném az életét, ha mind a ketten odavesznénk... Ne félj segítséget kérni pl. a mindennapokban! Tegnap eszembe jutottál, meg az is, hogy tinigyerekek mellett tényleg nagyon szokatlan megint egy bébi. Viszont ott van a párod és a gyerkőceid, akik tudnak segíteni, ha fáradt vagy, támaszkodhatsz rájuk... Egy kismamának sem könnyű, hát még egy kisgyerekes anyának, ezt át fogják látni, főleg hogy ők is egy háztartásban élnek veled. (Gondolom én... Wink) Mi itt vagyunk és támogatunk!! Szeretettel,

Borka
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, a pocakoson is írtam neked, de ide is írok! Nagyon megértelek, nagyon rossz lehet, de kérlek, ne bízd csak az időre, és ha tartósan beáll ez a hangulat, menj el egy pszichológushoz. Hidd el, hogy a lelki egészség az alapja a fizikainak, és ne várd meg, amíg esetleg rossz tüneteid is lesznek. Nincsen egységes leírás arról, hogy egy nőnek hogyan kell éreznie a babájával kapcsolatban, ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Érthető, hogy két majdnem felnőtt gyerek után megrendítő újra kezdeni, de ha eldöntöttétek, hogy megtartjátok, akkor valamiért biztosan ragaszkodsz hozzá.

Puszi, és írj néha, hogy miként alakul a hangulatod. Ha tartós marad, ne várj tovább, keress meg egy szakembert és pikkpakk túljutsz rajta!

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Amadea

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Emmike!

Remélem jól vagy!!!Most meg rámtört a világvége hangulat tegnep este óta...Meg egész éjjel álmomban hánytan és olyan fáradtan ébredtem...teljesen elgyötörtnek érzem magam...
Remélem nem most kezdődik a hányós időszak, mert akkor tuti kiborulok...azt hittem megúsztam...

Amadea
Amadea

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biztos könnyebb lesz, ha már mocorog...És nagyon fogod szeretni, ha majd megszületik:)...
Nem tudom, Győrben van-e ilyen, de Szegeden van egy ambulancia, ahol kifejezetten ilyen problémákkal foglalkoznak...

Amadea
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:26-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Amadea

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Emmike!

Nem lehetséges, hogy hormonális dolgok állnak a háttérben? Egyébként nekem sem volt betervezve...de azért örülök, hogy így alakult...
Biztos nem könnyű megint előröl kezdeni az egész babázást, amikor már majdnem felnőtt gyerekeid vannak...megértem...
1-szer már rám is rámjött a depi, akkor elkezdtem beszélni hozzá, elmondtam az érzéseimet a babinak...és ez segített...megsajnáltam szegényt...

Amadea
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:26-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Amadea

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Emmike!

Ez tényleg borzasztó lehet... Sad Nem akartatok babát? Egyébként mindenkiben máskor alakulnak ki az anyai érzések...A párodnak már meséltél az érzéseidről?

Amadea
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:25-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Amadea

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Emmike!

Ha szeretnél beszélgetni, itt vagyok...nyugodtan elmondhatod, mi bánt...
De azért tolakodó sem szeretnék lenni...
Azért elég sok nyűg összejött most nekem is, de bízom benne, hogy minden jobbra fordul...remélem a te életedben is... Smile

Amadea
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 15:29    Hozzászólás témája: sziasztok Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:24-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés