Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 622, 623, 624  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 14, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mailem megkaptad? Nem kaptunk konkrét időpontot, csak napokat és időtartamokat. Még rá is kérdeztem, hogy nem kell-e időpontot kérni, de az a választ kaptam, hogy de, ez az. Minden esetre éhgyomorra megyünk. Megszámoltam ma direkt a kémcsöveket, ma 10-zel vettek és ez csak egy marok volt, terhesen 2 maroknyit vettek
Szóval nem vagyok megijedve a 10-13 kémcsőtől. Mondhatni mindenhetes ez nálam mostanság.
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 14, 09:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Krampi Smile

Nekünk az első alkalommal csak megbeszélés volt, és majd a vérvételre kell éhgyomorra menni.
Hányra van időpontotok? Ha éhgyomorra kell menni, akkor reggelre kapsz, az biztos.
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Aki volt a Szabolcs u-ban immunológián elmondaná nekem légyszi, hogy éhgyomorra kell-e menni és hogy első alkalommal le is veszik a vért, vagy csak kikérdezés van? Meg úgy általában mire számítsak a tizen kémcsövön kívül?
Köszi!
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 12, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Leaborisz!

Én borsodi vagyok, tehát nincs messze Kazincbarcika.
De a Doktornő Budapesten él. Szerintem ott is lehet találkozni vele!

Sok sikert kívánok!

Jázmin
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 11, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jazmin,
köszi. Közben mar megszereztem Lázár Dr-nő mobilszámát. Már csak egy kérdésem lenne. A készitményért te leutaztál Kazincbarcikára? esetleg ott is laksz?
koszi
Vissza az elejére
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Leaborisz!

Én nagyon szívesen segítek neked!
Add meg az email címedet és megírok mindent!
Üdvözlet!

Jázmin
Vissza az elejére
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

a gynevac injekció elérhetősége érdekelne. Olvastam itt a forumon, hogy valamelyikotok eppen most kapja az injekciot. De sajnos en nem tudom beszerezni, pedig lenne, aki felirja.
Egyebkent 2 missed ab. utan volt egy sikeres terhességem - nem eppen problemamentes terhesseg, de kislanyom lassan 3 eves lesz.
Nem tudom, mitol volt az elozo ket veteles, hiszen a 2.-nal mar szinte ugyanazt a kezelest kaptam, mint a sikeres terhessegemnel, csak a choriogonin injekcio volt pluszban, de sargatestpotlast igy ugy is kaptam mindket esetben. Az elsonel persze nem.
Azota szeretnenk 2. gyereket, de augusztusban szinten elhalt 10 hetesen a magzat. A kezelés megint ugyanaz volt, bar choriogonin injekciot most se kaptam, de a hormonalis ertekeim lenyegesen jobbak voltak a szules elottinel.
Tehat 4 terhessegbol jelenleg egy kislanyom van.
Immunvizsgalat meg nem volt nalam, de nem is latnam ertelmet, hiszen ha immunproblemarol van szo, akkor nincs kezeles, nem???? eS AKKOR HOGYAN SZULETHETETT VOLNA MEG A KISLANYOM?
Vagy ez lehetseges lenne?
Most bakterium/virustenyeszteseket akar az orvosom csinaltatni (TORCH es ilyesmi). Akinek mar volt ilyen, esetleg meg tudna mondani, ciklusfuggo-e ez a vizsgalat, mert az orvosom szerint a menstruacio vege fele kellene csinalni, csak nem ertem, miert?!
S a legtobb virusnal/bakteriumnal, ami mar evek ota ott lappang bennem,van-e hatekony kezeles? streptococcus, CMV stb? En ugy hallottam ezek szinte kiirthatatlanok????
Amelyikotok tudja, hogyan lehet gynevac injekciohoz jutni mostanaban, irja meg a mailcimemre, vagy ide az oldalra, kerem!!
a gynevac.hu oldalon az info@-ra irtam mailt, de arra nem kapok valaszt. Ma selerhetoseget Lazar Dr-nonek meg nem ismerem.
Koszi
leab.
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 08, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jazmin:
Nekem 3 honapig nem volt menzeszem es aztan se indult be 6 honapig meg stimulaciora se a peteeresem. A jo a dologban, hogy mikor lett spontan peteeresem egybol terhes is lettem Smile Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 08, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Nektek vetélés utáni ciklusban pontosan megjött a menzesz?
Nekem már több, mint 2 hete késik és 5 hetes terhesen vetélétem el augusztusban.
Kaparás nem volt.
Ha van valakinek ilyen tapasztalata, kérem, írjon!
Üdv! Jázmin
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 02, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm szépen a jo tanacsokat megfogadom hétfön irány az orvos!!!majd akkor elmeselem hogy mi volt!!!köszönöm
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 02, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerthi:
A magnezium sokat segit a gorcsoles ellen. Szerintem is menjel el a dokihoz. Lehet, hogy valami hormonpotlasra van szukseged hozzam hasonloan es minden rendben lesz. Azt pedig jobb minnel elobb megkapni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 01, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jázmin!

Lázár doktornőnek tökéletesen igaza van. Ha a férjednek volt prosztata gyulladása akkor lehet, hogy már évek/hónapok óta pinpongoztok a gyulladásbacikkal. Egyéb iránt az általam emlegetett fehérvérsejtek akkor is tobzódni kezdenek ha van egy krónikus gyulladás, amit egyébként meg nagyon nehéz, vagy egyenesen lehetetlen kimutatni. A Gynevac mindenképpen jó döntés. Sajnos mi nem adattuk be, pedig itt van a hűtőben, persze már lejárt szavidővel. A hatása hat hónapig tartana, de már lassan egy éve, hogy be kellett volna adatnunk, tehát már a szervezetünkben is lejárt volna a hatása, vagyis akkor is felesleges lett volna, mert egyszerüen még mindig nem próbálkozhatunk.
Mellesleg a kenetből sem lehet mindig kitenyészteni bacikat annak ellenére, hogy a méhen bellül esetleg gyulladás van. Igen, tudtam, hogy vérből sem lehet mindig kimutatni.

Gerthi!
Ne add fel a reményt, a görcsölgetés nem azt jelenti, hogy biztosan el fogod veszteni a babádat. Nekem is sokat görcsölt a hasam a kisfiammal, aki most már elmúlt öt éves (sőt véreztem is!). Nagyon szorítok neked, és a magad megnyugtatására látogass el az orvoshoz! És mindenképpen tudassad velünk, hogy mi van!
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 01, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!!most talaltam ezt a honlapot es erdekeseket es szomoruakat olvastam gondoltam en is megosztom veletek!!!én 21éves vagyok es majusba teherbe estem negyedik heten mentem volna UH-RA de sajnos elkezdtem vérezni es a baba elment:(most szeptemberbe teherbe estem megint es meg nem voltam orvosnal.Nagyon félek mert hasonloan görcsölök mint akkor egész nap csak fekszek nehogy valami tortenjen!!!bárcsak sikerulne minden!!sok sikert nektek a babához!!!!pusz
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 01, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!!most talaltam ezt a honlapot es erdekeseket es szomoruakat olvastam gondoltam en is megosztom veletek!!!én 21éves vagyok es majusba teherbe estem negyedik heten mentem volna UH-RA de sajnos elkezdtem vérezni es a baba elment:(most szeptemberbe teherbe estem megint es meg nem voltam orvosnal.Nagyon félek mert hasonloan görcsölök mint akkor egész nap csak fekszek nehogy valami tortenjen!!!bárcsak sikerulne minden!!sok sikert nektek a babához!!!!pusz
Vissza az elejére
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 01, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi!!

Köszi a sok jótanácsot!
Jelenleg Gynevac kúrán vagyunk.A doktornő szerint egy krónikus gyulladás is lehet a vetélések hátterében.
Megnézte a kenetet mikroszkóp alatt és talált gyulladást+a páromnak is volt 1 éve prosztata gyulladása.Így mindketten kapjuk a Gynevac-ot.
Az enyhe gyulladást nem mutatja ki a vérvétel, tudtad?
De szerinte(Dr Lázár Erika) állhat a vetélések hátterében.
Vélemény?
Te mit tudsz a Gynevacról?
Sok orvos nem nézi semmibe.Talán irigykednek!!!
Kellemes hétvégét mindenkinek!!!
JÁZMIN
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 29, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most olvastam vissza, és a súlyos h.írási hibát inkább nem hagyom
szóval tájékozottság (bocsi)
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 29, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jázmin!

Nem vagyok orvos, közel sem, bár a tályékozottságomon még az orvosaim is meglepődtek. Nincs ebben semmi különös, hiszen a három évvel ezelőtti vetélésem óta rengeteget olvastam a neten, szerencsére beszélek angolul így rengeteg anyaghoz hozzájutottam.

Megnéztem a rövidítéseidet. Valóban van köztük autoimmun betegségre vonatkozó teszt. Sclerozis multiplex, szisztematikus sclerozis, dermatomyosis és csípőizületi kopásra, elhalásra ( nekrózisra) vonatkozó vizsgálatokat takarnak, amik persze mind autoimmun eredetűek, csak nem látom tisztán az összefüggést ezek és a vetélés között.

Debrecenben van egy orvosgárda, akik foglalkoznak immunológiai vizsgálattal, olyanokkal amik és a vetélés között mutattak ki kapcsolatot. Próbáltam megkeresni a neveket, de több mint egy év távlatából már nem találom. Tudom, hogy anno ki is nyomtattam az anyagot, de most kint van a kiskonyhában és nem tudok érte kimenni, mert kisfiam fürdik éppen. De ha lesz időm a hétvégén előkotrom és megírom, hogy kik azok (remélem megtalálom).

Addig is minden jót.

lborsi
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 29, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Sárgabarack!

Köszönöm kedvességed!
Neked is spontán vetélésed volt? Mennyi?
Nekem 1 éven belül volt mind a négy.
Az immunológia csak a véralvadási problémát mutatta ki, de írtam már, a Fraxiparine adása mellett is elvetéltem 5 hetesen.
Várom jelentkezésed!

Üdv.: JÁZMIN
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 29, 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jázmin írta:
Sárgabarack!

Kérdezted, hogy melyik meddőségi centrumba járok.Egyszer voltam még és a bp-i Kaáli intézetben.
Üdv.:JÁZMIN

Csak azért kérdeztem, hogy hol csinálták Neked a lombikot, mert nekem tavasszal a BMC-ben azt mondték, hogy mivel spontán teherbe tudok esni, ezért nem javasolják sem az inszeminációt sem a lombikot. Most beszéltem velük, azt mondták, hogy az immunológia eredmény után menjek, mert lehet, hogy csak jobban meg kell támogatni a terhességet. Megyek majd konzultációra, mindenképp beszámolok majd, hogy mit mondtak.
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 29, 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sárgabarack!

Kérdezted, hogy melyik meddőségi centrumba járok.Egyszer voltam még és a bp-i Kaáli intézetben.
Üdv.:JÁZMIN
Vissza az elejére
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 29, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Iborsi!

Te orvos vagy? Mert nagyon úgy adod elő!
Autoimmun vizsg. nincs a leletemen, ilyet találtam:Autoantitestek
Nukleo,ENASRC,SM,SMRNP,SSA,SSB,SCL70,JO1,DNSAT2,ANFH,CENT,ACTIO Na,ez mind negatív!!!
Mik ezek? Te érted?
A vizsgálatot Dr Pfliegler György végezte el, aki nagyon híres, a Ritka betegségek tanszékének vezetője.Sokat jár külföldra kutatni!!!
Üdv:JÁZMIN
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 28, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jázmin!

Hol voltál ezen a kivizsgáláson? Debrecenben?
Ha nem a ogyk-ban a szabolcs utcában voltál, akkor nem is lehetnek olyan eredményeid mint nekem.
Amiket leírtál nekem úgy tűnik nem sok közük van az immunológiához. A PI, APTI és INR véralvadási vizsgálatok. HDL-C és LDL-C mindekettő lipoprotein choleszterin vizsgálat, a SMRNP az egyedüli ami valamilyen általános autoimmun betegségeket feltáró vizsgálat.

Olyan nincs hogy ANA, anti dsDNA, anti thyreoglobulin, anticardiolipin, LA stb.? Ezek az igazán lényeges autoimmun vizsgálatok (külföldön is végzik őket).

Kérdésedre válszolva amiket én felsoroltam arra hivatottak válszt találni, hogy az immun rendszerhez tartozó bizonyos fehérvérsejtjeid hogyan reagálnak az apa sejtjeire, vagyis, hogy támadják e, ill. milyen intenzitással támadják. Az enyémek pl. kegyetlen és aktív ellentámadásba lendülnek, ami nagyon rossz, hiszen a baba félig a férjem genetikai anyagát tartalmazza, azaz félig idegen. Ha minden rendben működik akkor az anyai immun sejtek nem támadják az embriót, mert ezek a folyamatok le vannak szabályozva. Nállam elromlott a szabályozó gomb, a kis gyilkoló gépeket nem tudják az erre hivatott regulációs sejtek leállítani. Ennyi a laikus magyarázat, remélem érthető.

Ha ezek a vizsgálatok nem voltak meg, nem tudhatod biztosan, hogy nincs e immunösszeférhetetlenség köztetek. De még mindig azt mondom neked, hogy a legutóbbi vetélésed nem biztos, hogy nem genetikai tényezők miatt nem volt életképes, és hogy legközelebb a Flaxi segíteni fog.
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 28, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi!
Én azokat a dolgokat nem találom a leletemen, amiket te említettél.
Azok mik?Mit mutathatnak ki?
Nekem ilyenek vannak:PI,INR?APTI,FII202, ENASCR, SMRNP,DNSAT2,HDL-C,LDL-C,...stb
Vissza az elejére
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 28, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Iborsi és mindenki, aki olvas!

A Gynevac-ot a Lázár Doktornőtől kaptam.Mindenkinek csak ajánlani tudom őt, csodálatos ember.Érdeklődő, odafigyelő!!!
Igen jól értelmezted, csak a lombikból való terhességemnél használtuk a ***-t, ugyanis előtte derült ki ez a betegség. Igazad lehet, hogy az előző spontán terhességek, nem biztos, hogy e miatt mentek el.
Az immunológiai papíromon rengeteg, számomra érthetetlen adat van idézek párat:Hemosztázis (KIZ) adatok, Autoantitestek (IML), Immunkémia, Áramlási citometria,és ezeken belül még sok-sok.
Az adagot a Fraxi-ból növelni fogjuk, azt mondta a vizysálatot végző orvos (Dr Pfliegler György Debrecen)
Üdv mindenkinek:JÁZMIN
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 28, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Iborsi, köszi a választ. Hát nem valami bíztató a helyzet. . Sad

Jázmin, melyik meddőségi centrumba jársz?

Titti, jó, hogy leírtad a sikeres sztorit is, szerintem az mindig jót tesz.

Lányok, a Gynevac mire jó? Vajon nekünk érdemes lenne utána járni? Ezt fel kell iratni? Vagy hogy megy?
titti

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi!

Bocs, még adós vagyok egy válasszal: a "szenvedő alany" csak arra igaz, hogy nagyon vágyom már egy kisbabára, de egyenlőre úgy néz ki, ez nem biztos, hogy olyan egyszerű lesz.
Az endometriosisról kerestem a neten (még nem biztos, hogy valóban van, de sajna felmerült a lehetősége), így találtam rá az infertility h.-ra, aztán olvasgattam (leginkább a lombikos oldalt),- és máris rengeteget tanultam tőletek! És megfogott az a légkör, ami a sok nehézség ellenére itt jelen van.
Úgyhogy maradtam. ( Bár nem biztos, hogy ez jó, mert azóta jelentős mértékben nőtt a lakásban a káosz..)
Szia! Titti Wink
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Iborsi: Thrombocytaszám ellenőrzés miatt nem feltétlenül kell a hematológushoz menni, simán megoldható háziorvosnál a vérképből. Ez nem egy extra vizsgálat.

Az viszont mindegy, hogy Clexan v. *** v. Fragmin - egy a lényegük. "Csak " megfelelő adagban kell adni, megfelelő odafigyeléssel.

Egyébként próbáltam utánanézni, van-e spec. vizsgálat, ami megmutatja, elég-e a szuri adagja, de sajnos az előbbiekben említett ismerős lány már nem emlékezett pontosan, hová is küldték akkor. A kisbabája mindenesetre szerencsésen túlélte a kalandot, (mama lábában a mélyvénás trombózis, a pocakban pedig ő ), egészségesen született, és gyönyörű ! Razz (Ezt azért írtam le nektek, hogy egy kis pozitív sugárkát is küldhessek!!)
Titti
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jázmin!

A Gynevac szerintem csak jót tehet. Lehet már valahol kapni? Honnan szerzed be?

Az immun alatt én az alloimmunt értem, ami FCR blokkoló antitestek, immungenetika (HLA, TLX-B tipizálás), CML, és CTLpf, NK sejtaktivitás merít ki itthon. Ezek is megvoltak már?
Sajnos az ember sok helyen megtapasztalhatja a nihilt, mit is érdekli őket, hogy mi lehet a gond, a lényeg hogy kipipáljanak a listán. Nem egyénenként kezelnek minket, hanem mint az autószerelő a kocsit.

Mi lenne, ha a thrombocyta szám ellenőrzés miatt hematológushoz mennél? Szerintem ez a vizsgálat az ő asztaluk. Szerintem is esetleg az adag lehet kevés, vagy esetleg át lehetne térni a ***-ra? Egyébként megfelelően korán kapod, de nekem úgy tűnik, hogy ez a korai injekció csak a beültetésedkor volt igaz korábban nem. Jól értem? Ez esetben lehet, hogy (ha a fent említett alloimmun ügylet kizárt) akkor ennek a vetélésnek nem ua volt az oka mint a korábbiaknak. Akkor pedig próbálkozni kell megint. Vitaminokat szedsz?

Pusz,
lborsi

Titti!
Te hogyan találtál ránk? Te is szenvedő alany vagy?
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Titti!

Igen, kellene 5 naponta thrombocitaszám ellenőrzésre járnom a Fraxiparine mellett.Ezt az immunológus írta rá a papíromra, de sajna a meddőségi központban nem foglalkoztak vele.
Én úgy érzem, hogy ott csak az a lényeg, hogy meg legyen a beültetésSad
Ezt abból gondolom, hogy nem foglalkoztak a felírt adaggal: 0.3ml helyett 0.2ml-t adtak, hogy ez elég lesz és amikor elkezdtem pecsételni és betelefonáltam, akkor is annyi volt a válasz, hogy várni kell, semmit nem tudnak csinálni. Ez nagyon rosszúl esett!!
Puszi!JÁZMIN
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jázmin!

Kérdezd meg a dokit, nem lehet-e vmilyen módon vérvétellel ellenőrizni, elégséges-e az a Fraxi mennyiség, amit kapsz. Nekem úgy rémlik, van erre mód, de sajnos nem vagyok biztos benne. ( Egy ismerősömnél a Fraxip. ellenére hatalmas mélyvénás trombózis alakult ki a terhesség alatt , és mintha akkor azt mondták volna, kevés volt neki a napi 1x szúrás(vagy az adag).
Ha spontán is többször sikerült teherbe esned, én sem értem, minek a lombik- , legfőképp az ezzel járó hormonok+macera..
(Gynevac-ügyben küldtem pü-t)
Szia, Titti
Vissza az elejére
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi!

A Fraxit a a petesejt leszívás napjától kaptam.Hormonjaimmal minden rendben.Az immun is jó, hiszen írtam már, voltam immunológiai vizsgálaton, ott derült ki a Leiden.
Lombikra a vetélések miatt került sor és tovább is jutottunk, mint előtte, hiszen 500-as hcg-m lett. Az előzőeknél pedig csak 56,25,30 volt az 5.héten.
Most kapjuk a Gynevac-ot, ebben bízom még!!!Mit hallottál róla?
A kisfiadhoz gratulálok!
Üdv:JÁZMIN
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ildi! Csak így tovább, ugye én mondtam, hogy nincs nálad semmi gond. A rókacsaládot meg nyugontan költöztesd, akár minden nap egyszer, hiszen mindez azt jelenti, hogy tombolnak a terhességi hormonok. Sok sok babaragacsot küldök neked. Nődögélj kis pocaklakó!

Jázmin! Először is nagyon sajnálom, hogy neked is okod van hozzánk csatlakozni, de persze azért örülök, hogy megtaláltál minket. Kicsit gyanús, hogy anticoagulációs terápia mellett is elvetéltél. Minden más okot kizártak már? Hogy állsz a hormonokkal, progeszteron? Immun? Egyébként nekem is van hetero Leidenem, és mellesleg kihordtam vele a kisfiam annélkül, hogy akár sejtettem volna. Ha spontán teherbe esel miért lombokoztatok? Néha nem értem az orvosokat! Egyébként meg az is lehet, hogy az utolsónak genetikai okai voltak azért nem maradt meg. Olyan bonyolult minden Twisted Evil !
A Fraxit mikortól kapod?

Sárgabarack!
Az immunkivizsgálás a daróczi u-ban van az orsz. hematológiai és immunológiai intézetben. A párod (apajelölt) is kell hozzá, és kb 3 hét kell az eredményhez, mert van köztük nagyon bonyolult vizsgálat is (pl. cytotoxikus T lymphocyta vizsgálat). A szabolcsban ehhez a beutalót kapjátok majd. Egyébként meg jobb ha tudjátok, hogy ha immun okot találnak nállatok akkor jelenleg nem valószínű, hogy kaptok kezelést, mert áll a program. Mi sem kapunk, pedig már egy éve tudom, hogy mi a baj. Nem tudom, hogy erre mikor lesz megoldás, de a felettes szervek egyenlőre a fülük botját sem mozgatják. Talán ha felháborodva tüntetnénk a illetékes intézmények épülete előtt! Na de komolyan, a politikai izgatás fogalmát nem szeretném kimeríteni.
Bocs, ha kicsit tonik ízű a hozzászólásom, de mindenhol falakba ütközni kissé elkeserítő.

Amúgy mindenkinek minden jót és vigyázzatok magatokra.
Pusz,

lborsi
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ildi, gratula! Vigyázz Magadra és a babádra nagyon!

Jázmin, üdv itt köztünk. Én nem tudok sajna segíteni, mi most állunk az immunológiai kibizsgálás előtt. Péntekre kaptunk időpontot.
Azt szeretném kérdezni, hogy aki járt már a Szabolcs utcai immunológián, mennyi idő egy ilyen kivizsgálás? Mikor lesz eredmény?
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Még új vagyok itt! 4 spontán vetélésem volt, 5-6 hetes spontán terhességekből, szinte egy éven belül.
Kiderült, hogy thrombophiliám van (FVLeiden heterozygota állapot)
A legutóbbi már lombikkal volt, hogy hátha így megmarad a baba, de sajnos ennek is vetélés lett a vége, pedig már 0,2ml Fraxiparine-t is kaptam.
Van valaki hasonló cipőben?Tudtok tanácsot adni?Esetleg a Fraxi mennyiségét illetően?
Üdvözlet mindenkinek és csupa jókívánság:JÁZMIN
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 23, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ugy tunik jol szurkoltatok nekem, mert a doki ma mindent rendben talalt. A baba idealisan fejlodott az elmult hetben. Very Happy Lehet, hogy a progi hiany volt a hibas mindenben... Confused Meg 4 het tuti fekves, de igy, hogy tudom minden ok odabenn, konnyebb fekudni is. Koszi a kedves szavaitokat! Smile
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi! Köszönöm

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:42-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krampuszi

Úgy tudom nem sok olyan kórház van ahol csinálnak a babán genetikai elemzést. (Talán a Nyírőben????) Nem akarok butaságot mondani, de úgy tudom, hogy bizonyos idő után már nem tudják a sejteket tenyészteni a genetikai vizsgálathoz, tehát lehet, hogy ahhoz már későn van. Külföldön (rengeteg pénzért) csinálnak elemzést a placentán, abból is sokminden kiderülhet. Ha ez érdekelne kikereshetem neked.

Mindenképpen vizsgáltassátok ki magatokat hátha megtalálják az okot.

Tényleg elkeserítő, hogy ilyen sok embernek kell ezeket a tragédiákat megélnie, de merítsünk abból erőt, hogy nem vagyunk egyedül.
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,

Nincsenek arra szavak, hogy elmodjam mennyire sajnálom, hogy ilyen korán kellett búcsút mondanotok. Borzasztó lehetett! Az első vetélésem 16 hetesen volt, de már azt is rettenetes volt megélni. Látni a tökéletes kis babát, mozdulatlanul az UH-on. Én is azt hittem belepusztulok. Ennek több mint két éve már.

Őszintén remélem, hogy kiderül miért történt, márcsak azért is hogy mégegyszer ne fordulhasson elő.

Addig is sírd ki magadból a fájdalmat és öleld magadhoz a gyermekeid és férjed.

Millió ölelés,
Orsi
Vissza az elejére
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Borzasztó tragédiák, amiket itt olvasok! Sok erőt és kitartás, remélem mindannyian megkapjuk vágyunk drága egészséges kisbabáját!

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segítnei.
4,5 év "minden rendben", és 3 lombik után 4. lombikra a világ legboldogabb szülei lettünk. Csodálatos boldogságban gömbölyödtem, de sajnos a 11. héten meghalt a babácskánk. Egy kicsi vérzés-barnázás miatt mentem be a kórházba uh-ra, ahol megállapították, hogy nem dobog a kis szíve, méretei alapján pontosan időben voltunk, egy héttel azelőtt még mocorgott, integetett nekünk....... Tudjátok sajnos, mit éreztem és érzek most is.
Szövettant csináltak, de genetikai vizsgálatot nem. Miért nem? Direkt kértem! Az orvosom azt mondja, hogy nem volt rá felszerelésük. Ez hihetetlen, én fizetnék is érte. Nincs jogom tudni, hogy esetleg beteg volt-e a baba, vagy velem van a gond? Nem tudjátok esetleg, hogy hol és hogyan tudom mégiscsak elvégeztetni a vizsgálatot?

Nagyon köszönöm!
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, Http://www.angyalokszulei.hu
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy magyar honlap is, olyan szülők írnak oda, akik elveszítették gyermekeiket.
http://www.angyalokszülei.hu
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike:
Nagyon sajnalom ami veled tortent. Minden egyutterzesem a tied. Tiszta szivbol kivanom, hogy tul tudd tenni magad a banaton. Van egy nemet nyelvu honlap ahol pillangogyerekeknek hivjak a babakat akik csak a pocakunkban nonek hozzank es utana megis elmennek. http://www.schmetterlingskinder.de/ nekem ez az oldal segitett kepekben feldolgozni a babam elveszteset. Nagyon sok erot kuldok neked a kovetkezo hetekhez, honapokhoz! Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, én most olvastam, mi történt... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Erre nincsenek szavak. És sajnos fogalmam sincs, hogy lehet ezen túllenni. Crying or Very sad Mert ha nem sikerül, ha az első trimeszterben történik. De nem... A 21. héten. Ez felfoghatatlan!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Mit mondanak, mikorra tudnak valamit mondani? Talán picit enyhítene a fájdalmon, ha tudnátok, mi az oka...
Tényleg nem tudok mit mondani. Csak az együttérzésemet akartam elmondani. És szívből kívánom, hogy a pici angyalkád segítsen Nektek. Segítsen túlélni a fájdalmat, segítsen megbeszélni egymással a fájdalmatokat, és segítsen az új baba eljövetelében!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
A lányok hogy vannak????
Tudom, nem ismersz, de szerintem ez most nem is fontos. Olvasgattalak a depiseknél, és a babásoknál is.
Nagyon, nagyon sok erőt kívánok Neked és az egész családodnak!!!! Crying or Very sad
Puszi

[^]  

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7618
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, nagyon sokat gondolok Rád így ismeretlenül is! Olvastam a másikon, hogymegpróbálják kideríteni miért történt Sad
Továbbra is nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked!
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos nem tudom én sem, de köszönöm hogy írtál,remélem neked sikerülni fog ami nekem nem.
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom miért sikerült így a hozzászólásom.

Emmike, nagyon sok erőt kívánok Nektek! Miért történhet meg ilyen? Sad
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lborsi írta:
Sziasztok!

Gondoltam megpróbálkozom egy ilyen topic indításával, mert valószínűleg sokan járnak hasonló cipőben mint én. Hátha vannak olyan dolgok amiket meg tudunk osztani egymással. Gondolok itt érzésekre, reményekre, félelmekre, okokra és természetesen megoldásokra.

Röviden rólunk; 2000-ben egy problémáktól mentes spontán terhességből megszületett kisfiunk, akinek nagyon örültünk. Akkor még álmomban sem gondoltam, hogy a természetesnek vett áldott állapot egy olyan dolog amit nagyon nehéz lesz számomra megismételni.

2002 szeptemberében ismét pocaklakóra tettünk szert. Minden rendben is volt a 15. hétig amikor is pecsételni kezdtem. A 16. heti ultrahangon aztán kiderült, hogy kicsi kincsem szíve már nem dobog. Rettenetes volt látni az UH-on egy tökéletes pici emberkét, a kislányomat, mert biztos vagyok benne, hogy lány volt, aki már csak csöppnyi testével volt velem.

Orvosom persze bíztatott, hogy majd legközelebb. Három hónappal később két csík a teszten, 5 nappal később mensi. A következő hónapban újra pozitív lett a teszt, egy hétre rá fájdalmas görcsökkel újabb mensi. Ezt hívják kémiai terhességnek. Az orvosom Duphastont írt fel. Két hónappal később újabb pozitív teszt. Az UH-on a hetedik héten 5-6 mm embrió szívműködés nélkül. Két hét elteltével sem volt változás, hát újabb műszeres befejezés következett.

Aztán megpróbáltam kivizsgáltatni magam. Biztosra vettem, hogy immunrendszeri rendelenesség lesz. Az orvosok egyszerűen a vállukat rángatták. Volt aki egyenesen azt mondta, hogy nincs más bajom, mint hogy sok hülyeséget olvasgatok. Olyan nincs, hogy az immun rendszer okoz vetélést. Ez csak progeszteron hiány lehet, magas prolaktinnal stb. Persze a hormonjaim rendben voltak. Aztán becsúszott a következő, ezt már nem akartuk csak úgy megtörtént. Már az 5. héten elkeztem pecsételni, éreztem, hogy valami nem oké. Egy hét alatt csak 3 mm nőtt a petezsák, benne semmi sem volt látható. Újabb műszeres befejezés.

Itt jutottam el a Szabolcs utcai rekurrens spontán abortusz ambulanciás rendelésre. Itt 6 hónap leforgása alatt kiderítették, hogy az immunrendszerem nem működik megfelelően, a szervezetem nem tolerálja a terhességet és megindul egy olyan kilökődési folyamat ami a szervátültetéseknél is megfigyelhető.

Jelenleg még nincs megoldás a kezelésre, a dolog meglehetősen bonyolult. Még mindig bízunk abban, hogy sikerül valamilyen megoldást találni.

Jár még valaki hasonló cipőben? (Bármilyen okból kifolyólag)
Atyaég! Emmike, őszinte részvétem Sad
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lllllllllllllllllllllllllllllllllllll

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:43-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, remélem igazad lesz....
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:46-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 622, 623, 624  Következő
623 / 624 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés