Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 620, 621, 622

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Titti!

Igen, kellene 5 naponta thrombocitaszám ellenőrzésre járnom a Fraxiparine mellett.Ezt az immunológus írta rá a papíromra, de sajna a meddőségi központban nem foglalkoztak vele.
Én úgy érzem, hogy ott csak az a lényeg, hogy meg legyen a beültetésSad
Ezt abból gondolom, hogy nem foglalkoztak a felírt adaggal: 0.3ml helyett 0.2ml-t adtak, hogy ez elég lesz és amikor elkezdtem pecsételni és betelefonáltam, akkor is annyi volt a válasz, hogy várni kell, semmit nem tudnak csinálni. Ez nagyon rosszúl esett!!
Puszi!JÁZMIN
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
titti

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jázmin!

Kérdezd meg a dokit, nem lehet-e vmilyen módon vérvétellel ellenőrizni, elégséges-e az a Fraxi mennyiség, amit kapsz. Nekem úgy rémlik, van erre mód, de sajnos nem vagyok biztos benne. ( Egy ismerősömnél a Fraxip. ellenére hatalmas mélyvénás trombózis alakult ki a terhesség alatt , és mintha akkor azt mondták volna, kevés volt neki a napi 1x szúrás(vagy az adag).
Ha spontán is többször sikerült teherbe esned, én sem értem, minek a lombik- , legfőképp az ezzel járó hormonok+macera..
(Gynevac-ügyben küldtem pü-t)
Szia, Titti
Vissza az elejére
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi!

A Fraxit a a petesejt leszívás napjától kaptam.Hormonjaimmal minden rendben.Az immun is jó, hiszen írtam már, voltam immunológiai vizsgálaton, ott derült ki a Leiden.
Lombikra a vetélések miatt került sor és tovább is jutottunk, mint előtte, hiszen 500-as hcg-m lett. Az előzőeknél pedig csak 56,25,30 volt az 5.héten.
Most kapjuk a Gynevac-ot, ebben bízom még!!!Mit hallottál róla?
A kisfiadhoz gratulálok!
Üdv:JÁZMIN
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ildi! Csak így tovább, ugye én mondtam, hogy nincs nálad semmi gond. A rókacsaládot meg nyugontan költöztesd, akár minden nap egyszer, hiszen mindez azt jelenti, hogy tombolnak a terhességi hormonok. Sok sok babaragacsot küldök neked. Nődögélj kis pocaklakó!

Jázmin! Először is nagyon sajnálom, hogy neked is okod van hozzánk csatlakozni, de persze azért örülök, hogy megtaláltál minket. Kicsit gyanús, hogy anticoagulációs terápia mellett is elvetéltél. Minden más okot kizártak már? Hogy állsz a hormonokkal, progeszteron? Immun? Egyébként nekem is van hetero Leidenem, és mellesleg kihordtam vele a kisfiam annélkül, hogy akár sejtettem volna. Ha spontán teherbe esel miért lombokoztatok? Néha nem értem az orvosokat! Egyébként meg az is lehet, hogy az utolsónak genetikai okai voltak azért nem maradt meg. Olyan bonyolult minden Twisted Evil !
A Fraxit mikortól kapod?

Sárgabarack!
Az immunkivizsgálás a daróczi u-ban van az orsz. hematológiai és immunológiai intézetben. A párod (apajelölt) is kell hozzá, és kb 3 hét kell az eredményhez, mert van köztük nagyon bonyolult vizsgálat is (pl. cytotoxikus T lymphocyta vizsgálat). A szabolcsban ehhez a beutalót kapjátok majd. Egyébként meg jobb ha tudjátok, hogy ha immun okot találnak nállatok akkor jelenleg nem valószínű, hogy kaptok kezelést, mert áll a program. Mi sem kapunk, pedig már egy éve tudom, hogy mi a baj. Nem tudom, hogy erre mikor lesz megoldás, de a felettes szervek egyenlőre a fülük botját sem mozgatják. Talán ha felháborodva tüntetnénk a illetékes intézmények épülete előtt! Na de komolyan, a politikai izgatás fogalmát nem szeretném kimeríteni.
Bocs, ha kicsit tonik ízű a hozzászólásom, de mindenhol falakba ütközni kissé elkeserítő.

Amúgy mindenkinek minden jót és vigyázzatok magatokra.
Pusz,

lborsi
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ildi, gratula! Vigyázz Magadra és a babádra nagyon!

Jázmin, üdv itt köztünk. Én nem tudok sajna segíteni, mi most állunk az immunológiai kibizsgálás előtt. Péntekre kaptunk időpontot.
Azt szeretném kérdezni, hogy aki járt már a Szabolcs utcai immunológián, mennyi idő egy ilyen kivizsgálás? Mikor lesz eredmény?
jázmin

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Még új vagyok itt! 4 spontán vetélésem volt, 5-6 hetes spontán terhességekből, szinte egy éven belül.
Kiderült, hogy thrombophiliám van (FVLeiden heterozygota állapot)
A legutóbbi már lombikkal volt, hogy hátha így megmarad a baba, de sajnos ennek is vetélés lett a vége, pedig már 0,2ml Fraxiparine-t is kaptam.
Van valaki hasonló cipőben?Tudtok tanácsot adni?Esetleg a Fraxi mennyiségét illetően?
Üdvözlet mindenkinek és csupa jókívánság:JÁZMIN
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 23, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ugy tunik jol szurkoltatok nekem, mert a doki ma mindent rendben talalt. A baba idealisan fejlodott az elmult hetben. Very Happy Lehet, hogy a progi hiany volt a hibas mindenben... Confused Meg 4 het tuti fekves, de igy, hogy tudom minden ok odabenn, konnyebb fekudni is. Koszi a kedves szavaitokat! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi! Köszönöm

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:42-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krampuszi

Úgy tudom nem sok olyan kórház van ahol csinálnak a babán genetikai elemzést. (Talán a Nyírőben????) Nem akarok butaságot mondani, de úgy tudom, hogy bizonyos idő után már nem tudják a sejteket tenyészteni a genetikai vizsgálathoz, tehát lehet, hogy ahhoz már későn van. Külföldön (rengeteg pénzért) csinálnak elemzést a placentán, abból is sokminden kiderülhet. Ha ez érdekelne kikereshetem neked.

Mindenképpen vizsgáltassátok ki magatokat hátha megtalálják az okot.

Tényleg elkeserítő, hogy ilyen sok embernek kell ezeket a tragédiákat megélnie, de merítsünk abból erőt, hogy nem vagyunk egyedül.
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,

Nincsenek arra szavak, hogy elmodjam mennyire sajnálom, hogy ilyen korán kellett búcsút mondanotok. Borzasztó lehetett! Az első vetélésem 16 hetesen volt, de már azt is rettenetes volt megélni. Látni a tökéletes kis babát, mozdulatlanul az UH-on. Én is azt hittem belepusztulok. Ennek több mint két éve már.

Őszintén remélem, hogy kiderül miért történt, márcsak azért is hogy mégegyszer ne fordulhasson elő.

Addig is sírd ki magadból a fájdalmat és öleld magadhoz a gyermekeid és férjed.

Millió ölelés,
Orsi
Vissza az elejére
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Borzasztó tragédiák, amiket itt olvasok! Sok erőt és kitartás, remélem mindannyian megkapjuk vágyunk drága egészséges kisbabáját!

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segítnei.
4,5 év "minden rendben", és 3 lombik után 4. lombikra a világ legboldogabb szülei lettünk. Csodálatos boldogságban gömbölyödtem, de sajnos a 11. héten meghalt a babácskánk. Egy kicsi vérzés-barnázás miatt mentem be a kórházba uh-ra, ahol megállapították, hogy nem dobog a kis szíve, méretei alapján pontosan időben voltunk, egy héttel azelőtt még mocorgott, integetett nekünk....... Tudjátok sajnos, mit éreztem és érzek most is.
Szövettant csináltak, de genetikai vizsgálatot nem. Miért nem? Direkt kértem! Az orvosom azt mondja, hogy nem volt rá felszerelésük. Ez hihetetlen, én fizetnék is érte. Nincs jogom tudni, hogy esetleg beteg volt-e a baba, vagy velem van a gond? Nem tudjátok esetleg, hogy hol és hogyan tudom mégiscsak elvégeztetni a vizsgálatot?

Nagyon köszönöm!
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, Http://www.angyalokszulei.hu
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy magyar honlap is, olyan szülők írnak oda, akik elveszítették gyermekeiket.
http://www.angyalokszülei.hu
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike:
Nagyon sajnalom ami veled tortent. Minden egyutterzesem a tied. Tiszta szivbol kivanom, hogy tul tudd tenni magad a banaton. Van egy nemet nyelvu honlap ahol pillangogyerekeknek hivjak a babakat akik csak a pocakunkban nonek hozzank es utana megis elmennek. http://www.schmetterlingskinder.de/ nekem ez az oldal segitett kepekben feldolgozni a babam elveszteset. Nagyon sok erot kuldok neked a kovetkezo hetekhez, honapokhoz! Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, én most olvastam, mi történt... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Erre nincsenek szavak. És sajnos fogalmam sincs, hogy lehet ezen túllenni. Crying or Very sad Mert ha nem sikerül, ha az első trimeszterben történik. De nem... A 21. héten. Ez felfoghatatlan!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Mit mondanak, mikorra tudnak valamit mondani? Talán picit enyhítene a fájdalmon, ha tudnátok, mi az oka...
Tényleg nem tudok mit mondani. Csak az együttérzésemet akartam elmondani. És szívből kívánom, hogy a pici angyalkád segítsen Nektek. Segítsen túlélni a fájdalmat, segítsen megbeszélni egymással a fájdalmatokat, és segítsen az új baba eljövetelében!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
A lányok hogy vannak????
Tudom, nem ismersz, de szerintem ez most nem is fontos. Olvasgattalak a depiseknél, és a babásoknál is.
Nagyon, nagyon sok erőt kívánok Neked és az egész családodnak!!!! Crying or Very sad
Puszi

[^]  

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7618
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, nagyon sokat gondolok Rád így ismeretlenül is! Olvastam a másikon, hogymegpróbálják kideríteni miért történt Sad
Továbbra is nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked!
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos nem tudom én sem, de köszönöm hogy írtál,remélem neked sikerülni fog ami nekem nem.
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom miért sikerült így a hozzászólásom.

Emmike, nagyon sok erőt kívánok Nektek! Miért történhet meg ilyen? Sad
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lborsi írta:
Sziasztok!

Gondoltam megpróbálkozom egy ilyen topic indításával, mert valószínűleg sokan járnak hasonló cipőben mint én. Hátha vannak olyan dolgok amiket meg tudunk osztani egymással. Gondolok itt érzésekre, reményekre, félelmekre, okokra és természetesen megoldásokra.

Röviden rólunk; 2000-ben egy problémáktól mentes spontán terhességből megszületett kisfiunk, akinek nagyon örültünk. Akkor még álmomban sem gondoltam, hogy a természetesnek vett áldott állapot egy olyan dolog amit nagyon nehéz lesz számomra megismételni.

2002 szeptemberében ismét pocaklakóra tettünk szert. Minden rendben is volt a 15. hétig amikor is pecsételni kezdtem. A 16. heti ultrahangon aztán kiderült, hogy kicsi kincsem szíve már nem dobog. Rettenetes volt látni az UH-on egy tökéletes pici emberkét, a kislányomat, mert biztos vagyok benne, hogy lány volt, aki már csak csöppnyi testével volt velem.

Orvosom persze bíztatott, hogy majd legközelebb. Három hónappal később két csík a teszten, 5 nappal később mensi. A következő hónapban újra pozitív lett a teszt, egy hétre rá fájdalmas görcsökkel újabb mensi. Ezt hívják kémiai terhességnek. Az orvosom Duphastont írt fel. Két hónappal később újabb pozitív teszt. Az UH-on a hetedik héten 5-6 mm embrió szívműködés nélkül. Két hét elteltével sem volt változás, hát újabb műszeres befejezés következett.

Aztán megpróbáltam kivizsgáltatni magam. Biztosra vettem, hogy immunrendszeri rendelenesség lesz. Az orvosok egyszerűen a vállukat rángatták. Volt aki egyenesen azt mondta, hogy nincs más bajom, mint hogy sok hülyeséget olvasgatok. Olyan nincs, hogy az immun rendszer okoz vetélést. Ez csak progeszteron hiány lehet, magas prolaktinnal stb. Persze a hormonjaim rendben voltak. Aztán becsúszott a következő, ezt már nem akartuk csak úgy megtörtént. Már az 5. héten elkeztem pecsételni, éreztem, hogy valami nem oké. Egy hét alatt csak 3 mm nőtt a petezsák, benne semmi sem volt látható. Újabb műszeres befejezés.

Itt jutottam el a Szabolcs utcai rekurrens spontán abortusz ambulanciás rendelésre. Itt 6 hónap leforgása alatt kiderítették, hogy az immunrendszerem nem működik megfelelően, a szervezetem nem tolerálja a terhességet és megindul egy olyan kilökődési folyamat ami a szervátültetéseknél is megfigyelhető.

Jelenleg még nincs megoldás a kezelésre, a dolog meglehetősen bonyolult. Még mindig bízunk abban, hogy sikerül valamilyen megoldást találni.

Jár még valaki hasonló cipőben? (Bármilyen okból kifolyólag)
Atyaég! Emmike, őszinte részvétem Sad
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lllllllllllllllllllllllllllllllllllll

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:43-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, remélem igazad lesz....
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:46-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A verzes elallt, most neha oldalrol szur a hasam, ami szerintem a magas progi miatt van. 3x2 db utrot kapok huvelybe, illetve 3x1 rutascorbint. Nekem a huvely azert valt be, mert tuti ne hanyom ki. Tegnap reggel is az osszes vitaminom visszakoszont ram. Fekszem gyakorlatilag ha epp nem wc-n ulok mindig.
Ugy tapasztaltam hanyatt a legjobb fekudni.
Koszi a biztato szavakat, nagyon jol esnek.
Kicsit azert meg feszult vagyok. Imadkozom egy csomot, pedig nem is vagyok nagyon vallasos. Meg az osszes meghakt ismerosomhoz konyorgok, seitsenek.... Confused Shocked Na meg persze a babocahoz is beszelek....kerdezgetem mit tehetek erte.
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 16, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ildi, nagyon szorítok Neked! Remélem minden rendben lesz! A kisfiammal én is véreztem, de szerencsére nem történt baj. Jelentkezz majd!

Babca2005, gratulálok a kislányodhoz! Jó ilyen siker történeteket olvasni Smile

lborsi, én is azt mondom, amit Te nekem. NE ADD FEL! Én reménykedem, hogy lehet még legalább egy gyerekünk. A kivizsgálásokra mindenképp elmegyünk, mert ha baj van, az derüljön ki minél hamarabb.
A szövettanból sokmindent nem tudnak nézni, eddig sosem derült ki semmi. Hát, majd meglátjuk.

Kitartást Mindenkinek!

Szép hétvégét!

sb
babca2005

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 16, 00:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok ! Íme egy újabb történet.
90-ben született a kisfiam, gyönyörű, nagy baba volt (58 cm 4100gr).Párommal külön éltünk már akkor, így egyedül neveltem. Megismerkedtem a mostani párommal, majd úgy döntöttünk, hogy közös babát szeretnénk. Eddig 4 spontán vetélésen estem át (11hetesen), hamarosan jött a második (6 hetesen), majd a harmadik (8 hetesen), a negyedik (12 hetesen). Az elsőt még jól viseltem, a második már megviselt testileg-lelkileg, a harmadiknál totál csődnek éreztem magam, a negyediknél
úgy éreztem egy világ omlik össze bennem, aki nem éli meg ezeket a dolgokat, az nem is tudja milyen érzés. Látod, hogy nő a pocid, tudod, hogy él benn egy kis jövevény, aztán egyszercsak vége, és kész, nincs tovább.
Az orvosom mindig azt mondta, a természet majd eldönti, hogy mi legyen, és csak az egészséges terhességek maradnak meg. Na kösz, jól megvígasztalt! Sad
A negyedik után csináltam egy nagy ostobaságot, nem mentem be a kórházba, hogy befejezzék a természet művét.
Nem sokkal utána a családommal elutaztunk és a következő menses után ha hiszitek, ha nem, azonnal megfogant a babám (igaz nem vártuk meg a 6 hetes pihenőt sem). Nos a vége az lett, hogy májusban megszületett a kislányunk, gyönyörű, édes kicsi lányunk.
Hogy miért pont ez maradt meg? Ki tudja, talán összeférhetetlenség volt köztünk, talán az volt a baj, hogy mindig utolért valami betegség, talán.....nem mentünk utána, nem mentünk vizsgálatokra, nem kerestük az okokat.
Mi amúgy is nagy család vagyunk, mindketten hoztunk a közös életünkbe gyerkőcöt, akiket közösen nevelünk,de azért vágytunk arra a kis közösre, csak egyre, egy egészséges, édes kisbabára, kicsi lányra.........

A lényeg, nem szabad feladni !!!! Sok ismerősöm van, akiknél kezelések után jött meg a babaáldás, sokba kerülhet, nem tudom mennyit támogat a TB, de azt hiszem, nem is, tudom, hogy MEGÉRI.
Mindenkinek sok szerencsét!
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 15, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ildi!

Naaaaaggggggyoooooonnnnn szorítok neked, de valami azt súgja, hogy nem lesz semmi baj. Nem tudom miért érzem így, de így érzem. A kisfiammal én is vérezgettem, barnát sőt pirosat is, ő most 5 éves. Tudok olyat aki nagyon-nagyon ömlött, havonta egyszer néhány napig. Nála sem láttak semmit, az ő fia most 4 éves. Próbálj meg sokat pihenni. A rutascorbin csökkenti a hajszáleres vérzést, a progeszteronnal együtt működnie kell. A kis babszem viszont szépen nődögél, és dobog a szivecskéje, ez a lényeg! Mennyi utrogestant kapsz. Szeded v. hüvelytabletta? ( a másodikkal akkár méhszájat is sérthetsz!) Mindenképen írj, hogy mi van veled.

Sárgabarack!

Tökéletesen értem min mész keresztül. Mi is hármat szerettünk volna és három éve kűzdünk a másodikért, amire jelenleg nem sok remény van. Persze mondják, hogy a remény hal meg utloljára, meghogy amíg élünk remélünk... Hát én még reménykedem.

A szövettenon mit néznek meg? Genetikát is esetleg? Abból ugyanis sokminden kiderülhet, hogy milyen kromoszóma számmú volt a baba stb.

Minden esetre az a tény, hogy progeszteron kezeléssel látszólag előrébb jutsz, nekem laikusnak arra enged következtetni, hogy komoly okod van valami immunrendellenességet feltételezned. A progeszteronnak ugyanis van immunszabályozó funkciója (progeszteron függő szabályozás, kutatásával Szekeres Júlia doktornő foglalkozik). Úgy tűnik a progeszteron kissé visszafoghatta a szervezeted támadását.

A kivizsgálásokra mindenképpen menjetek el. A kezelés kérdése kissé keményebb dió, mivel mint mindenhol itt is hijján vannak a pénznek, de hátha megoldódik ez a gond, olyan sokan dolgoznak rajta.

Te is gyere vissza a szövettani eredménnyel, és azzal, hogy mit mond az orvosod! Biztosan lehet még gyermeked, ne add fel!

lborsi
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 14, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Tavaly volt egy vetelesem muszeres beavatkozassal szeptemberben a 7. het elejen. Utana nem akart beindulni a peteresem, igy 4 honapig hormonizaltak. Most megis epp egy spontan honapban estem teherbe. 2 hete barnaztam 5 mm petezsak. 1 hettel kesobb 16 mm, 2 mm baba szivhanggal. Tegnap ujbol ezuttal erosebb verzes, baba szivecskeje dobog 9 mm mar. Nem latni honnan verzek. Very Happy Felek. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Utrogestant kapok 2 hete. Matol rutascorbint is.
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 14, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most találtam erre a fórumra, még nem olvastam végig. Leírom a történetem, utána elolvaslak Titeket.

2000. októberében határoztuk el a párommal, hogy babát szeretnénk. Az első ciklusban sikerült is, minden jól indult, de sajnos a 12. héten elvetéltem. A baba valószíűleg 8-9 hetesen halhatott meg a méretei alapján. Utána a kötelező kényszerpihenőt követően 15 cikluson át nem estem teherbe. 10 hónapig kaptam hormonkezelést, volt hsg-m (petevezető átjárhatósági), végül 2002. júniusában jött meg utoljára. 8 hetesen bevéreztem, de szerencsére 2003. márciusában megszületett a gyönyörű, egészséges kisfiunk. 2004. januárja óta szeretnénk Neki kistestvért. 2004. júliusában pozitív lett a tesztem, 6 hetesen már kicsinek látszott a petezsák, 7 hetesen élettelen embrió volt benne, elvetéltem. 2004. decemberében megint pozitív teszt, duphaston, a petezsák 2 héttel kisebbnek látszódott a koránál, az embriócsomó csak sejthető volt, szívműködés semmi. 8 hetesen vetélés. Utána beutalt az orvosom a BMC-be, ahol hormonvizsgálatot, kromoszóma vizsgálatot, TORCH-szűrést és hsg-t csináltak. A hsg-n kétszarvú méhet diagnosztiáltak, így átkerültem a János Kórház nőgyógyászatára, ahol kiderült, hogy "csak" sövény, amit 2 hiszteroszkópos műtéttel eltávolítottak. A BMC-ből úgy küldtek haza, hogy nincs szükség semmilyen kezelésre, a biztonság kedvéért, ha terhes leszek, akkor progeszteronnal meg kell támogatni. július végén pozitív teszt, minden jól indult, 7 hetesen megfelelő méretek, jó szívműködés. 9 hetesen kellett újra ultrahangra mennem, de ott már nem élt a baba. A méretei még megfelelőek voltak, de a szíve már nem dobogott. Utána 1 hétig még vártak, többször vizsgáltak, de az embrió "összeesett", csak a petezsák nőtt. Hétfőn, 10 hetesen befejezték a terhességet. Jövő héten megyek az orvosomhoz a szövettan eredményért, és azt ígérte, hogy bejuttat a Szabolcs utcai immunológiára kivizsgálásra.
Itt tartunk most. Remélem, hogy lehet még gyerekünk. Mindig sok gyereket szerettünk volna, de most örülnénk, ha 2 lehetne.

sb
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát sajnos még mindig nem látni fényt az alagút végén. A hivatalos verzió szerint is a program átmenetileg szünetel. Valahogy ki kellene csikarni azt a támogatást ennek az ügynek. Sajna az egészségügyre nem sok pénzt szánnak. Pedig vagy 90 párt érint ez a diagnosztizált probléma, nem is beszélve azokról akik jelenleg is kivizsgálás alatt, ill. előtt állnak.

Nem tud valaki véletlenül valamilyen alapítványról akiket meg lehetne keresni?
Várom az ötleteket!

Pusz mindenkinek,
lborsi
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, sajna nincs! De tényleg felháborító, ahogy a pénzzel a bánnak! Utálom ezt a bürokráciát! Olyan egyszerű mindent a papírokra fogni!!!!! Gondolom, a végét senki nem látja ezek után...

[^]  

Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mezsu, az esély kezeléssel egyébként 80%.

Nincsen véletlenül hematológus ismerősöd?
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajnos semmi jó hírrel nem szolgálhatok. A kezelés finanszírozása még mindig nem megoldott. Az a helyzet, hogy azok ahová a pályázatot benyújtották újabb igazolásokat kérnek, olyanokat amelyekhez semmi közük sincs. Most ezen megy a huzavona. Szerintem egyszerűen csak időhúzásról van szó. Vagy, ami mégrosszabb, megint rosszul kezelik a pályázati pénzeket.

Ez persze engem cseppet sem vígasztal, mert újabb esélyek úsznak el, és közben tehetetlen vagyok.

Ha valami változna esetleg akkor jelentkezem.

Orsi
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, mi volt ma a dokinál?????

[^]  

Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 06, 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, Mit fogtok csinálni???? Segíthetek?????? Tényleg nagyon szívesen!!!! Ez egy undorító, gusztustalan állapot, amiben vagyunk! Másfélmilla nem kis pénz! Abban is igazad van, ha tuti lenne, előkerítené az ember a pénzt! De hogy felsőbb hatalmak ilyen döntést hozzanak, az már túlmegy mindenen!!!! Pedig szerintem azt is értékelni kellene, hogy vannak akik vállalkoznak a kezelésre nagyon sok lemondás árán!!! Tényleg szólj, ha segíthetek bármit!!!!!!!!!!!!!
Mit mondanak, ha igénybe veszed ezt a kezelést, akkor mennyi esély van a baba megmaradására????

[^]  

Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 06, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos tényleg nagyon sokáig tartanak a vizsgálatok. Nálunk hat hónap ment el vele, de a kezelés kérdése még bonyolultabb. Már egy éve megvan a diagnózis, de még mindig nem tudom, hogy mikor próbálkozhatunk megint.
A pénz kérdéséről csak annyit, hogy egy terhesség alatt az immunoglobulin kezelés (ivig) kb másfél millió lenne. Ha az ember biztosan tudná, hogy így sikerül akkor bármilyen lemondások árán is vállalná. De így sem biztos. Lehet, hogy többszázezret dobnánk ki az ablakon és mégsem lenne kihordható terhesség. Szőrnyű!
Engem is végtelenül felháborít, hogy a nemváltó műtétet támogatják azokat a meddő párokat pedig, akik hozzájárulnának a népességfogyás lassításához, de anyagilag nem tudják maguknak finanszírozni, magasról lesajnálják.
Azt hiszem valami széleskörű társadalmi összefogás lenne szükséges, legalább az érintettek részéről, hátha összeadódva felháborodásunk hangja már nem találna süket fülekre. Ebben lehet, hogy én is közre fogok működni. Pénteken már többet fogok tudni remélhetőleg.
Akkor majd megírom mi a tényállás jelenleg.
Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 06, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi! Teljesen megértelek! Azt is hallottam, hogy nagyon hosszadalmasak ráadásul ezek a vizsgálatok! Én sem értem ezt a hülye TB-t! Ugye nem kevés pénzt szednek le tőlünk, ráadásul azt, ha valaki meggondolja magát, és ezentúl a másik nem akar lenni, annak az elsődleges vizsgálatait és műtétjét álljuk!!!!!!!!! Kérdem én, ezt ki döntötte el???? Nem sokkal fontosabb lennének ezek a vizsgálatok, meg a rák megelőzése és társai?
Igazság szerint pontosan nem tudom, hogy milyen vizsgálatai voltak a tesómnak, de mindjárt felhívom. nagyon szépen köszönöm a segítséged!!!!
Szóval lehetne segíteni az immun problémádon, csak pénz kérdése???? Akkor lenne kezelés??????

[^]  

Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 05, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzsi!

Sajnos nincs jobb ötletem mint a szabolcs u.-ban Fülöp doktor. Ha a nővéredet kivizsgálták és eddig minden negatív náluk is lehet, hogy immun jellegű probléma van, ami lehet alloimmun (mint pl. nálunk) vagy autoimmun.

A kezelés viszont rendkívül bizonytalan sajnos. Most nekem is ez miatt konyul le a szám széle Crying or Very sad . Ebben az országban semmi sem megy úgy ahogy kellene, mert nincs pénz. Kíváncsi lennék hová tűnik a TB hozzájárulás amit hosszú-hosszú évek óta fizettünk és fizetünk most is, mert úgy tűnik nem ránk akarják költeni.

Bocs a kirohanásért. Most mennem kell.

Orsi
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 05, 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagyon sajnálom, hogy ilyenek előfurdulnak Veletek!
Ors, mit mondanak, hogyan tovább?????
iNekem, még nem volt vetélésem. Viszont ha nem baj, olvasnálak Titeket, mert nekem a tesóm vetélt el immáron 3*. Neki 2003-ban volt egy spontán terhessége, ahol a baba 7 hetes elment. Ezután nem tudott teherbe esni, és elment egy meddőségi intéztebe, ahol (szerintem ) nem megfelelően kezelték. Az egyik inszemes babája is elment. Most nyáron spontán terhes lett, és a múlt héten megint elvetélt!!!! Volt már mindenféle vizsgálata (genetika is). Szerintetek hová tudhat fordulni???

[^]  

Vissza az elejére
Zsó

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 25, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Iborsi!

Pü-t írtam neked, ha van kedved, kérlek válaszolj.

Szia:

Zsó
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 23, 21:54    Hozzászólás témája: Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gondoltam megpróbálkozom egy ilyen topic indításával, mert valószínűleg sokan járnak hasonló cipőben mint én. Hátha vannak olyan dolgok amiket meg tudunk osztani egymással. Gondolok itt érzésekre, reményekre, félelmekre, okokra és természetesen megoldásokra.

Röviden rólunk; 2000-ben egy problémáktól mentes spontán terhességből megszületett kisfiunk, akinek nagyon örültünk. Akkor még álmomban sem gondoltam, hogy a természetesnek vett áldott állapot egy olyan dolog amit nagyon nehéz lesz számomra megismételni.

2002 szeptemberében ismét pocaklakóra tettünk szert. Minden rendben is volt a 15. hétig amikor is pecsételni kezdtem. A 16. heti ultrahangon aztán kiderült, hogy kicsi kincsem szíve már nem dobog. Rettenetes volt látni az UH-on egy tökéletes pici emberkét, a kislányomat, mert biztos vagyok benne, hogy lány volt, aki már csak csöppnyi testével volt velem.

Orvosom persze bíztatott, hogy majd legközelebb. Három hónappal később két csík a teszten, 5 nappal később mensi. A következő hónapban újra pozitív lett a teszt, egy hétre rá fájdalmas görcsökkel újabb mensi. Ezt hívják kémiai terhességnek. Az orvosom Duphastont írt fel. Két hónappal később újabb pozitív teszt. Az UH-on a hetedik héten 5-6 mm embrió szívműködés nélkül. Két hét elteltével sem volt változás, hát újabb műszeres befejezés következett.

Aztán megpróbáltam kivizsgáltatni magam. Biztosra vettem, hogy immunrendszeri rendelenesség lesz. Az orvosok egyszerűen a vállukat rángatták. Volt aki egyenesen azt mondta, hogy nincs más bajom, mint hogy sok hülyeséget olvasgatok. Olyan nincs, hogy az immun rendszer okoz vetélést. Ez csak progeszteron hiány lehet, magas prolaktinnal stb. Persze a hormonjaim rendben voltak. Aztán becsúszott a következő, ezt már nem akartuk csak úgy megtörtént. Már az 5. héten elkeztem pecsételni, éreztem, hogy valami nem oké. Egy hét alatt csak 3 mm nőtt a petezsák, benne semmi sem volt látható. Újabb műszeres befejezés.

Itt jutottam el a Szabolcs utcai rekurrens spontán abortusz ambulanciás rendelésre. Itt 6 hónap leforgása alatt kiderítették, hogy az immunrendszerem nem működik megfelelően, a szervezetem nem tolerálja a terhességet és megindul egy olyan kilökődési folyamat ami a szervátültetéseknél is megfigyelhető.

Jelenleg még nincs megoldás a kezelésre, a dolog meglehetősen bonyolult. Még mindig bízunk abban, hogy sikerül valamilyen megoldást találni.

Jár még valaki hasonló cipőben? (Bármilyen okból kifolyólag)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 620, 621, 622
622 / 622 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés