Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 621, 622, 623, 624  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andusz!

Ha emlékeim nem csalnak,a Closti=Clostilbegit
Ez egy petesejt érlelő gyógyi. Segíti a babásodást. Sokan szedik akiknek nincs spontán peteérésük.

De azon a fórumon nagyon sokan összeverődtünk,olyanok akik nem Clostisok,olyanok akik közben babásodtak,olyanok akik várnak spontán vetélés után(pl én) és még a lombikosoktól is átkukkolnak a lányok. szóval nézz át nyugodtan és dönts!

Pussszancs!
Emőke
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Emőke!

De Aranyos vagy hogy visszaírtál!!
Akkor lehet hogy átmegyek oda és onnan írogatok majd.
Most úgy is vizsgára készülök az egyetemen és jólesik egy kis kikapcsolódás! Smile
Lehet hogy én vagyok lemaradva de mi az a Clostis?

Puszi!
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andusz kedves!

Tényleg nem vagy egyedül

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:33-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én most találtam rátok. Nem is gondoltam mennyi ember küszködik hasonló problémákkal mint én.
Nekem is volt két vetélésem; az egyiket idén áprilisban vesztettem el úgy hogy spontán vérezni kezdtem a 8. héten, a másikat pedig most vasárnap.
Pont 10 hetes voltam, mikor a nőgyógyászom az ultrahang alapján azt mondta nincs neki szívhangja, ezért be kellett fejezni a terhességet.
Persze én is csak 1 kérdést tudok feltenni magamnak minden nap: miért?, mi történhetett?, és mit csináljak hogy mégegyszer ilyen ne történjen meg?

Puszi! S ha van kedvetek akkor írjatok!
Andusz
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 23, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!!!tényleg van hogy napokig hetekig nem ir senki semmit.miert??irjatok beszelgessunk vagy nem akartok?meghal ez a topic:(((((
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 22, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Fiametta!

mint látod itt nagyon levan eresztve a topic!
Gyere át a Clostis babavárókhoz!
Ott rengeteg a sorstárs,nagy a forgalom,és ott is vannak inszemesek!!

Szóval gyere,és mondd hogy én küldtelek!!!

Puszil:Emmike
Vissza az elejére
Fiametta

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 22, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok sorstársaim!
Most találtam rá erre a fórumra, és most írok ide először. Nekem ugyan "csak" egy spontán vetélésem volt, lassan két évvel ezelőtt, és nagyon remélem, hogy nem lesz több, de azért gondolom nem baj, ha írok. Szeretnék véleményt cserélni veletek ebben a témában, elmondanám a saját sztorimat, hátha tudunk egymásnak segíteni. Persze a lényegben, azaz az egészséges terhességben magunkra vagyunk utalva, de a felkészülésben lehet hogy hasznos.
Én jelenleg egy meddőségi centrumba járok kezelésre, kb. 2 hét múlva lesz az első inszeminációm. Remélem, hogy az utolsó is. Van egy csodálatos, szeretetreméltó férjem, akit imádok, teljes mértékben mellettem áll, közben tudom, hogy annyira vágyik már egy gyerekre, talán jobban mint én, pedig én is majd beleőrülök. Tudom, ez nem túl jó, de a hormonoknak nem lehet parancsolni. Az Ő eredményei (a férjemé) tökéletesek, az orvosok csodájára jártak, azt mondták igazi ritkaság. Nálam is többé-kevésbé rendben van minden, egyedül a pajzsmirigyem működése nem tökéletes, erre már több mint 1 hónapja gyógyszert szedek, az orvosom szerint a kellő időre rendbehozza.
2003. decemberében estem teherbe életemben először, és februárban elvesztettük a mi Kicsikénket. Végig vérezgettem, az orvosom Duphastont szedetett velem, és azt hajtogatta folyton, hogy "nyugalom, türelem". Ami eleinte volt, később már nem nagyon, végül elszakadt a cérna és otthagytam. De ez már a vetélés után volt, amikoris egy orvosi főrumon egy nőgyógyász azt válaszolta nekem, hogy a Duphaston nem alkalmas a veszélyeztetett terhesség megtartására, nem érti miért azt szedtem, miért nem az Utrogestant? Belegondoltam, lehet ha azt szedem, ma már itt szaladgál körülöttünk a gyermekünk. Nem így történt. Otthagytam az orvosomat, fél év "pihenő" után tavaly szeptembertől ismét próbálkozunk, azóta nem jött össze. Idén szeptemberben úgy döntöttem, hogy ez így nem mehet tovább, elmentem egy meddőségi centrumba, ahol megtörtént minden vizsgálat, és most ott tartunk, hogy holnap kezdem a Puregon injekciót, szedem a Clostylbegytet, és kb. 2 hét múlva lesz az inszem, ahogy említettem. Ahogy olvasgattam itt a beírásokat, IBORSI üzeneteiben felfedeztem egy orvos nevét: Fülöp doktor. Azt írja, a Szabolcs u-ban dolgozik. Kérdezni szeretném, hogy pontosan ki ez az orvos, ugyanis az én orvosomat is így hívják, de ő nem ott dolgozik. Csak azt szeretném kideríteni, ugyanarról a személyről van-e szó?
Bocsánat, ha hosszú voltam, hirtelenjében felhalmozódtak az emlékek. Várom a hozzászólásokat, válaszokat! Köszönöm, sziasztok!
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 13, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönom iborsi szerintem remeli ő is hogy nem terhes sajnos ö nem tartana meg:(de ez az o valasztasa
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 12, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bevallom nem tudom nyomon követni az összes fórumot, most csak amiatt írok, hátha tudok új információval segíteni.
Amiről IPA írt; a gluténmentes diéta, a lisztérzékenység esetében szükséges, ez valóban lehet néhány embernél a vetélés hátterében.
Rövidesen cikkezünk is róla a CsaládiNeten, de van egy új tanácsadónk, Hidi Jutka védőnő, aki nagyon sokat tud segíteni a témában! A Szakértő rovatban metgaláljátok, kérdezzétek bátran!

Szeretettel:

Laura
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 12, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gerthi!

Hát így elég nehéz mondani valamit. A méh megnagyobbodása lehet a terhesség jele, de csak a menszesz elmaradása utáni másidik héten lehet "kitapogatni" a nagyobbodást, az pedig szerintem a megtermékenyülés utáni negyedik hét. Ekkor már a tesztnek is pozitívnak kell lennie.
Szerintem a barátnődnek több esélye van arra, hogy nem terhes mint hogy terhes.
Persze tévedhetek.
Kívánom neki, hogy az legyen ami szeretne lenni.

lborsi
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 11, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!tudom hogy ez nem ide tartozik de ez eleg fontos lenne a baratnom szamara!abba hagyta a fogamzasgatlot egy-két honapra mert elfelejtette egyszer beszedni most meg nem jön meg neki 2hét kesessel csinaltunk tesztet negativ ma elment a dokihoz es aztmondta meg van nagyobbodva a mehe.ezt most mit is jelent???azt hogy terhes??vagy mast is jelenthet???egy hét mulva tesztet kell neki csinalni ujbol.szóval ennyi.bocsi ha eleg hulyen fogalmaztam....pusz
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 29, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Iborsi!

Köszönöm a gyors választ, az együttérzést és a közérthető megfogalmazást az autoimmun és alloimmun betegséggel kapcsolatban.

Hogy milyen vizsgálatokra küldött az orvosom? Már november 7-én megyek különféle vérvételekre: parazitológiai vizsgálat (toxoplasmosis), virológiai vizsgálat (Epstein-Barr vírus, Herpes simplex vírus, citomegalovírus, rubeola vírus), terheléses cukor, meg még egy fajta, amihez majd még postán küldik a beutalót. Az utóbbiban ha valamelyik érték pozitív, vékonybéltükrözésre is kell mennem és ha az azt a bizonyos betegséget igazolja (annyi infót zúdított rám, hogy nem bírtam mindent megjegyezni), gluténmentes (remélem jól emlékszem) diétán kell élnem. Még az idén el kell mennem méhtükrözésre, valamikor decemberben, az első ciklus után. Csak januárra kaptam időpontot a trombózisos (Leiden-mutáció, stb.) vérvételre (21. század, Magyarország...) Genetikai vizsgálaton már voltunk a férjemmel a második baba után. Ott mindent rendben találtak. (Ez várható volt, mert a Turner-szindróma abszolút véletlenül alakul ki, okozhatja egy hibás pete- vagy ondósejt is, az életkorral nincs összefüggésben.)

És persze ajánlotta, hogy menjek el a Petrányi professzorékhoz. Egy betege sokadik vetélés után került oda és azóta egészséges kisbaba édesanyja. A hosszú hétvége után felhívom a lányt, remélem, sikerül tőle mindent megtudnom, de azért számítok Rátok is!

Szerencsém van, mert igen emberséges és lelkiismeretes orvosom van, aki azon van, hogy az okot megtaláljuk és nem egy sima méhtükrözéssel akarja lerázni a dolgot. És nem hagyja, hogy feladjam.

Egyvalamit nem értek ezzel az immunológiai problémával kapcsolatban. A második terhességem valahogy nem illik bele a képbe. Amint említettem, 17 hetesen meg kellett szakítani a terhességet, mert a Turner-szindróma miatt a baba szíve nem fejlődött ki megfelelően. Annak ellenére nem vetéltem el, hogy igen megrázott az, hogy beteg a kisbabám, hogy meghalt az édesapám. A terhességgel akkor gond nem volt, a baj abból adódott, hogy valamelyikünktől rossz géneket kapott a kicsi.

Felháborítónak tartom, hogy ilyen programokat nem finanszíroz az állam! Akik ezeket a döntéseket hozzák, valószínűleg férfiak és nem éltek még át hasonlókat a családjukban, mint mi! Miközben mindenki arról siránkozik, hogy fogy a népesség! Miközben évente több tízezer magzat hal meg azért, mert a szülei egyszerűen nem akarják vállalni...
Várni egy pozitív döntésre nincs időm (főleg mivel jövőre választások lesznek, oda fog elmenni az ország pénze), mert 36 éves vagyok, nincsen már túl sok időm a gyermekvállalásra. Majd jövő héten próbálkozok Petrányiéknál és beszámolok Nektek a fejleményekről.

Üdv
IPA
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 28, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia IPA!

Nagyon sajnálom, hogy veled is ilyen szörnyű dolgok történtek. Sajnos olyan sokan vagyunk hasonló cipőben!

A legkevesebb amit tehetsz, hogy alaposan kivizsgáltatod magad, mert csah így adhatsz a legtöbb esélyt a következő terhességnek.

Petrányi professzor és Fülöp doktor olyan, eddig még kutatási szinten lévő immunológiai probléma diagnosztizálásával foglalkoznak, amit az egész országban csak az ő csapatuk csinál.

Vizsgálataik kiterjednek az esetleges autoimmun és alloimmun háttér feltárására is. Az autoimmun probléma magában foglalja olyan antitestek megjelenését, amik vagy a méhnyálkahártya gyulladásához vezetnek (ANA antinukleáris antitest, vagy fokozott véralvadást okozó antitestek (a lepényben)(APA, antifoszfolipid anitestek, esetleg pajzsmirigy ellen irányuló antitestek ATA stb.) A szervezetben vannak fehérvérsejtek, amelyek funkciója, hogy megszabadítsanak minket a fertőző ágensektől (baktérium, vírus stb.), ill. a tumoros burjánzásoktól, ilyenek például a természetes ölősejtek (NK sejtek). Ha azonban ezek kontroljukat veszítik akkor a terhesség alatt, amikor csendben kellene maradniuk mégjobban munkába lépnek és rövidebb (v. hoszabb) idő alatt a fejlődésben lévő lepény sejtjei elhalnak hatásukra, így az nem tudja az embriót táplálni.
Az immun vizsgálatok ezeket célozzák meg.

A kivizsgálás hosszadalmas, de szerintem megéri, ha minden egyéb negatív.
Írd majd meg részletesen mire küldött az orvosod!

Az, hogy áll a program azt jelenti, hogy nincs rá anyagi támogatás az államtól. Nem igazán tudom, hogy mi van akkor ha a pár át tudja vállalni a költségeket, mert a kezelést fizethetik a szülöjelöltek, de a kivizsgálás költségeiről semmit sem tudok. Hívjad fel Petrányi professzort és beszélj vele: 06/13724352.

Remélem tudtam segíteni,
lborsi
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 28, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma találtam a fórumotokra. Tegnap jöttem ki a kórházból, a 3. vetélésem volt. Az első babámat 2003. augusztusában veszítettem el 9 hetesen. Azt mondták, véletlen. 2004 tavaszán mertük újra próbálkozni, hamar meg is fogant a kicsi. Abszolút problémamentes terhességem volt a 12. hétig, amikor is a szűrővizsgálati ultrahangon kiderült, hogy a nyaki tarkóredő a normális érték többszöröse. Tragédiánkat fokozta, hogy 2 nap múlva édesapám meghalt. Jöttek a különböző vizsgálatok és megállapították, hogy a kicsinknek Turner-szindrómája van. Sajnos súlyos szívrendellessége is volt, a fejlődésben egyre inkább lemaradt, esélye sem volt az életre, ezért a 17. héten kértük a terhesség megszakítását. Közben kiderült, hogy néhány hónapon belül a munkahelyemet is elveszítem. Egy vidéki nagyvárosban dolgozom, 10 évet töltöttem el az ország egyik legnagyobb távközlési vállalatánal, melynek vezetői azt hiszik, hogy a számviteli tevékenységet csak Budapesten, egylégterű irodában lehet hatékonyan végezni. Szerencsére találtam állást, de a próbaidő alatt nem mertünk próbálkozni az újabb terhességgel. Augusztusban lettem ismét terhes. Optimista voltam, hiszen hagytam elég időt, hogy meggyászoljam a kislányomat, a férjem és az én genetikai vizsgálatom is azt állapította meg, hogy minden rendben, a két eset pedig nem állt összefüggésben, véletlennek tekintették még mindig. Csodálatos volt ez a 3. terhesség is, annyi örömet, boldogságot kaptam ettől a pici lénytől! Olyan édes, aranyos volt még a 9 hetes ultrahangon! Sajnos kedden következett be az újabb tragédia. Elkeztem vérezni, az ultrahang már nem állapított meg életjelenséget. Tegnap éjjel megindult a vetélés, amit műtétileg fejeztek be. Nagyon hiányzik a kisbabám, azt hiszem Nektek nem kell leírnom, hogy mekkora a fájdalmam.
Orvosom azt mondja, hogy nem szabad feladni, s körülbelül 8 pontban írta fel, hogy milyen vizsgálatokat kell elvégezni: hiszteroszkópia, különféle vérvételek (TORCH, terheléses cukor, trombózis, stb), illetve ajánlotta Budapesten Petrányi professzort és Fülöp doktort. Megdöbbenve olvastam, hogy áll a program. Mit jelent ez? Tudom, hogy sokmindent írtatok már ezekről a vizsgálatokról, de megkérhetnék valakit, hogy mesélje el részletesen? Illetve azt is, hogy hogyan lehet hozzájuk eljutni. Ha a tb. nem támogatja, akkor is érdekel. Nem vagyunk krőzusok, de a kirúgásomért kapott végkielégítésemet szívesen rászánom erre. Inkább járunk öreg autóval és ne csillogjon a lakásunk, csak teljen már meg ez a ház gyerekkacagással.
Üdv Mindenkinek
IPA
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szilán!

Egy kis korrekció, a fülön pm van!

Sok sikert!

Wink

lborsi
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szilán!

Nagyon egyszerű. Csak keresel egy hozzászólást attól akinek pü-t akarsz küldeni. Rákattintasz alul a pü fülre. Adsz egy témát (subject) és begépeled az üzenetet aztán meg elküldöd. Ez az üzenetrendszer független az e-mail rendszerektől.

Sok sikert!

Wink

lborsi
Szilán

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítsetek nekem abban, hogyan tudok privát üzenetet küldeni. Eddig abban a hitben voltam, hogy a családineten keresztül eljut egymáshoz a pü., hiszen a regisztráció során meg kell adni az e-mail címet, de mégsem lesz nyilvános. Két pü.-m úgy látszik nem ért célba, de én már kaptam egyet. Szilán
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 22, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szilán! A pü-t nem kaptam meg valamiért. Mit szeretnél Fülöp doktorról megtudni? Sok mindent írtam már ezen a fórumon, de ha valami még van ami érdekelne szívesen válaszolok, ha tudok.

Leaborisz!

Nagyon fogas kérdést tettél fel. Azt hiszem nem tipikusan jellemző, hogy valaki immun okból vetél és közben mégis van kihordható terhessége. De nem merném állítani, hogy a két dolog kizárja egymást. A jellemzőbb mindenképpen az, hogy nem is volt sikeres terhesség, vagy az első sikeres után jön elő egy nem kívánt immunválasz.
Szélsőségek azonban vannak. Tudok olyanról aki hatot szült minden gond nélkül, aztán négyet vetélt, és náluk is immun problémát diagnosztizáltak, aztán még négyet szült, mindet immun kezeléssel.
Olyat is tudok akinek azt mondták olyanok az eredményei, hogy kizárt hogy immunkezelés nélkül ki tud egy babát hordani, de aztán úgy alakult, hogy gyógynövényekkel (csalán tabletta) és halolaj kapszulákkal plusz vitaminokkal mégis sikerült a babát éppen egészségesen a világra hoznia.
Ki tudja? Sajnos az orvosok nem. Ez még mindig egy nagy talány és nem lehet tudni, hogy milyen faktor váltja ki. Lehet, hogy van olyan immungenetikai kombináció amit tolerál az anyai szervezet, és van olyan is amit nem, csakhogy előre nem tudhatjuk, milyen lapot húzunk a pakliból.
Ha van rá lehetőséget beszélj olyan orvossal aki ért ehhez.
Az injekció amit kaptál, ha nem tévedek HCG-t tartalmaz. A HCG növeli a méh vérellátását, és ezzel javít a megtapadáson is. Lehet, hogy fontos szerepe volt abban, hogy a kislányod Hál' Istennek megmaradt!

Nem tudom mennyit segít amit írtam. Én magamból kiindulva nem szívesen kockáztatok, ezért jártam utána.

Pusz,
lborsi
leaborisz

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 22, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
kedves Iborsi!
Úgy látom, eléggé tájékozott vagy a vetélés immunologiai okaiban. Nem csodalom, az engem ert bajokban en is mindig mindent aprolekosan tudni szeretnek...ilyenkor ugy erzem, az internet a legjobb talalmany.

Talan tudsz nekem segiteni. Lehet-e immunologiai oka a vetélésnek, ha 4 terhessegembol 3 vetelessel vegzodott, de egy nem, s nem az elso, nem is az utolso, hanem a 3. terhessegem lett sikeres.

Ezt a terhesseget az kulonboztette csak meg az elotte es utana levotol, hogy a Clostylbegyt-en, Utrogestanon kivul Choriogonin injekciot is kaptam az 5. hettel. Utrogetsan a tobbinel is volt.
Meg az is, hogy -mehen kivuli terhessegre gyanakodva - befektettek a korhazba, s 15 perccel a mutet elott derult ki, hogy megsem. az. Becsuletukre mondva egy hetig fekudtem benn, mire kituztek a mutet idopontjat. Utana persze mas baj is lett. bevereztem, kb 10 napig, aztan a 9. hettol eleg csunyan hanytam. 3 het alatt 12 kilot fogytam. A 12. hettol nem volt problemam, leszamitva az allando kemenyedest a 20. hettol, s az enyhe terhessegi cukorbetegseget, de ezeket mar fel sem vettem. 41. heten meginditott szulessel, masfel ora alatt megszuletett a kislanyom.

A tobbi terhessegemnel nem ereztem rosszulletet igazan, azaz etvagytalansagot igen, s a folyadekot sem kivantam, de nem hanytam, bar azok a 10 het korul elhaltak, akkor az enyhe rosszulleteim is megszuntek. A sikeres terhessegemnel meg szinte csak a 10. het elott kezdodtek ezek.

Azaz lehetseges-e immunologiai ok, de kozben egy terhesseg megis sikeres lesz? Vagy, ha immunologiai ok kilalakul, akkor mar biztos nem johetett volna ossze?
Tudom, hogy neked is van egy kisfiad, ezert is kerdezem. Bar o, ugy emlekszem, a legelso terhessegedbol lett.

koszi , elore is
lb
Vissza az elejére
Szilán

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 21, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Iborsi!
Küldtem neked privát üzenetet. Kérlek válaszolj. Szilán
Vissza az elejére
Szilán

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 21, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!

Dr. Fülöp Vilmos doktor úrhoz szeretnék Szegedről eljutni. Három vetélésen vagyok túl. Bármilyen információt szívesen vennék Tőletek. Köszönettel: Szilán
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 19, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Gerthi:)

Mint tudjuk a medncebe levö szerveket tartoizom tartja. Az izmoknak a megereszkedeseböl adododan lejebb csuszhatnaka a belsö szervek. A tartoizmok meggyengüleset rengeteg minden okozhatja:(
Elhajolt lehet a mehed, elöre hatra. Valoban csökkenti a teherbeeses lehetöseget. DE!!!! Nem feltetlenül.
Ajanlom az intimtornakat, föleg többszöri terhesseg es veteles utan nagyon jol jöhet az izmoknak ha regeneraljak öket. Es van egy Aviva torna is , ami nagyon jo!
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 19, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

oks megnyugodtam egy picit.és neked nem tudni hogy miert volt a negy vetélés?mind a negynel volt küret is?nekem mind a kettonél volt és kerdeztem hogy nagy baj a két küret aztmondta mindenegyes kaparasnal egyre vekonyabb lesz a méhfal es egyre nehezebb lesz majd a teherbe eses!hurrá mondom mégegy jo hir Mad
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 19, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerthi írta:
sziasztok!!!szerintetek mit jelent az hogy valakinek elvancsuszva a mehe???mert engem amikor vizsgalt az orvos aztmondta valami nincsen rendben elvan csuszva az egesz!bar nem nekem mondta hanem a novernek meg a masik orvosnak nekem nem mondott semmit Crying or Very sad

Gerthi, nekem is el van tolódva az egész méhem balra, de nem jelent semmi rosszat. Én rákérdeztem a meddőségiben, és azt mondták, hogy BIZTOS NEM ez miatt vannak a vetéléseim (sajna nekem már 4 volt).
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 19, 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!!szerintetek mit jelent az hogy valakinek elvancsuszva a mehe???mert engem amikor vizsgalt az orvos aztmondta valami nincsen rendben elvan csuszva az egesz!bar nem nekem mondta hanem a novernek meg a masik orvosnak nekem nem mondott semmit Crying or Very sad
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 18, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gerthi drága!

Címnek bármit beírhatsz!!! PL:Szia,levél, baba, szóval bármit!
És várom a PÜ-t!

Köszönöm a gyertya gyújtást. Nagyon jól esett. Közben a te babáid is eszedbe jutottak ugye?

A kisfiam gyertyája értük is ég!!!
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 18, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

emmike!pü.nél mit kell irni a cimhez???mert nem tudtam elkuldeni.gyujtottam gyertyát a te kisfiadnak és közbe folyt a könnyem
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Luca!

Sok dologban igazad van. A Gynevac semmiképpen nem rosz döntés, inkább hasznunkra válik, mintsem nem árt. Pl, az állandósult gyulladás még az immunrendszert is felborítja.

Van az USA-ban egy magyar származású nőgyógyász (Dr Tóth Attila), aki intravénás antibiotikum kezelést ad vetélő betegeinek (apának és anyának egyaránt). Ér el ezzel sikereket, de természetesen nem mindenkinél.

A gyulladás nem minden esetben mutatható ki. Még ez is!

Persze vetélést számos más dolog is okozhat.

És valóban minden máshol kezdődik, de nem az agyunkban, hanem inkább a lelkünkben, a tudatalattinkban, és azt ugyebár tudatosan nem igazán lehet befolyásolni. Ki tudja milyen sors gubancok vezetnek ehhez.

Gerthi! Az 56 is irigylésre méltó! Csak egy tipp volt a sok közül...
Nehéz így látatlanban tanácsot adni, főleg mivel nagyon kitartónak és következetesnek kell lenni az orvosokkal. Engem is sokan elküldtek azzal, hogy nem tudnak segíteni, de mentem tovább. Engem mondjuk már az idő is szorít így 34 után.
A hormonvizsgálatot a sima nőgyógyászod is meg tudja csinálni, sőt tud baktériumtenyésztést is rendelni, ha minden igaz. (lásd Luca hozzászólása) Az USA-ban sokan esküsznek a progeszteron pótlásra és a kis dózisú aszpirin kezelésre és sokaknak ezzel is sikerül.
Sajna nálam ezek sem jöttek be...de hátha neked csak ez kellene. Gynevac injekció sem rossz gondolat, az apuci jelöltnek is kapnia kell(ene).

Pusz,
lborsi
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Iborsi!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:52-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gerthi drága!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:51-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lanyok.

dr Lazar Erika es dr Varga kifejlesztettek egy inj.ot, amit eleinte csak nögyugyazstai gyulladasok miatt adtak. Közben kiderült, hogy meg azok is teherbeestek töle, es egeszseges kisbabat szültek akikeet evek ota meddönek hittek.
18 evesen en is kaptam P3-as volt eletem elsö cyitologiaja. Egy baratnömnek 10 honappal ezelött ajanlottam , mar 2 hetes a babaja. Neki peteset sem termelödött;( de mar a 3.ink kura utan megcsinaltak a befecskendezest nalunk, mert több eresben levö peteset is volt neki.
Sokszor a veteleseket es meddösegeket a hatterben meghuzodo gyulladasok okozzak.
Amikre nem is derül feny a vizsgalatok soran, es nem okoznak tüneteket.

De azert tudni kell, hogy minden az agyban kezdödik.....
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

annyira jo hogy ide irtok es irhatok nagyon megnyugtat Wink
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát remélem az 56kg az nem túl sok mert keves az biztos nem!!!ááá nem hiszem hogy ez lenne
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Gerthi!

Persze, hogy nem lesz semmi bajod! Na persze ha te és a tűk egyetértésben vagytok. Egy egyszerű vérvizsgálatból meg lehet tudni, hogy megfeleően működik e a hormonháztartásod, és elegendő hormont termel e a terhesség fenntartásához. Ha nem akkor azt lehet pótolni. Néha csak ezen múlik egy sikeres terhesség.

A lényeg, hogy ne add fel a reményt! Bárcsak én lennék olyan fiatal mint te!
Bocsika, hogy megkérdezem, de a testsúlyod rendben van? Nem vagy túl sovány, v. egy picit túlsúlyos? Mert ezek közül mindkettő okozhat hormonális gondot pl.

Fel a fejjel!

lborsi
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de ez a hormon vizsgalat mire joo???nem lesz töle semmi bajom???en nem ertek ehez
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gerthi!

Hallani sem akarom tőled, hogy neked nem lesz babád! Igenis lesz! Olyan fiatal vagy még!

Mindenképpen nézzen meg egy meddőségi szakértő. Lehet, hogy egy egyszerű hormonvizsgálatból már kiderülne az ok.

Ami engem illet, öt babát vesztettem el, de a végére jártam és tudjuk az okot. A kezelés bizonytalansága miatt aggódom, de a szívem mélyén bízom abban, hogy meg fog oldódni.

A biztonság esetére azért inkább csak zuhanyozz!

Emmike hogy vagy??? Tudtok már valamit?

Pusz,
Orsi
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

oks!!olvastam ami veled tortént es nagyon durva (sajnálom) Sad az egeszet hol tudom megnezni ha nem baj hogy erdekel!!!???
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a zuhanyozásra szavaznék! És a többiek???
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ugy legyen Smile azt szeretnem megkerdezni mert azt nem mondtak lehet ilyenkor furdeni vagy inkabb zuhizzak??? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gerthi drága!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:48-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem aztmondtak hogy két vetélés véletlen es három után csinálnak vizsgalatot!!!ezeket amit ajanlottál megnézem remélem valamelyik hasznos lesz és segit Question Wink köszi szépen
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gerthi:
Kulfoldon meg a 2 veteles is normalisnak szamit, ne keseredjel el. Ott csak a harmadik utan kezdik vizsgalni az embert. Itt most mar komolyan foglalkozni fognak veled. Javaslom keress fel egy meddosegi szakembert, aki segit annak a kockazatat csokkenteni, hogy ez ujbol eloforduljon. Most ugyis kell egy kis ido, amig a tested es a lelked regeneralodik, addig kihasznalhatod az idot. Nekem a hormonkezeles a terhesseg elejetol ugy latszik segitett, lehet rajtad is segiteni fog. Lehet nalad teljesen mas jellegu problema van, ami konnyen kezelheto. Ne add fel a remenyt! Manapsag nagyon fejlett az orvostudomany es csak nagyon ritka esetben nem tudnak segiteni. Nekem minden orvos azt mondta, hogy arra gondoljak, hogy mennyivel jobb helyzetben vagyok, mint azok, akik evekig nem tudnak teherbe esni, hiszen en tudok viszonylag konnyen...es ez sokkal kisebb gond, mintha nem tudnek. Hat en arra gondoltam, hogy a veteles elmenye feler biztos egy ket ev allando bizonytalansaggal, hiszen szornyu dolog... es a remeny elvesztese sokkal erosebb ha mar ott a baba. De mivel ezt sok esetben tenyleg konnyebb kezelni ezert hittem nekik.
Most pihenj par honapig, keszitsd fel a tested es a szived egy uj probalkozasra. Sokan ajanlanak termeszetes gyogymodokat, Aviva torna, gynevak injekcio, meg meg millio dolog szoba johet. Tajekozodj es valaszd ki, ami neked a legszimpatikusabb! En jartam egy termeszetgyogyaszhoz peldaul. Lehet az segitett, nem tudom, de hiszek benne, hogy artani nem arthatott, mert en mindig nyugodtabb lettem tole? Wink Mi majdnem egy evet vartunk, bar csak 4-6 honapot javasoltak, de nem lehetett korabban megoldani mert a baba meg nem akart hozzank jonni. Meg most is felek, es megertem te is felsz, de annyira nagy almom volt mindig egy baba, hogy nem adhattam fel a felelemnel sokkal nagyobb almomat sem. En hiszem, hogy neked es a tobbieknek is lesz babajuk, aki veluk marad, de lehet sokaig varni kell ra es az is lehet mar nem is olyan soka. Smile
Nagyon szoritok neked, es remelem hamar sikerul a banatot kisirni a szivedbol legalabb annyira, hogy az elmeny szornyuseget az alom szepsege eltakarja.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!!köszönöm az egyutt erzeseket nagyon rendesek vagytok!!!!en feladtam minden eselyt arra hogy nekem valaha is babam fog szuletni rettegek attol hogy ujra teherbe esek es ujbol gorcsok es a vérzés aztán végul a küret ez már a masodik 6hónapon belul!!!itt már valami baj van nem????nem ertem miert pont velem!!!szörnyü érzés.bocs hogy ilyen hulyesegeket irok!!!!leirom majd reszletesen hogy volt csak meg nem nagyon fogtam fel:((((sziasztok
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerthi:
Minden egyutterzesem a tied. Rettenetesen sajnalm, de biztos hamarosan ujra baboca fog noni a pocidban. Ha esetleg van kedved, engem nagyon erdekelne reszletesen mi tortent?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 16, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Gerthy drága!
Annyira sajnálom! Nem tudom mit mondjak! Közhelyet,hülyeséget pedig nem akarok mondani.
Átérzem a fájdalmadat,és bízom benne,hogy fog még minket a baba illat körbelengedezni!
Szívből kívánom hogy sikerüljön talpra állnod!
Szeretettel:Emőke
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 16, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!sajnos ez sem jott össze:((((5hetes terhesen megint elment a baba!!!szörnyü volt:(
Vissza az elejére
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 14, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megkaptam, írok is a 7végén.
Akkor szerintem vérvételre mész, éhgyomorra menjetek. Nekünk konkrét időpontunk volt a Fülöp doktorhoz.
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 14, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mailem megkaptad? Nem kaptunk konkrét időpontot, csak napokat és időtartamokat. Még rá is kérdeztem, hogy nem kell-e időpontot kérni, de az a választ kaptam, hogy de, ez az. Minden esetre éhgyomorra megyünk. Megszámoltam ma direkt a kémcsöveket, ma 10-zel vettek és ez csak egy marok volt, terhesen 2 maroknyit vettek
Szóval nem vagyok megijedve a 10-13 kémcsőtől. Mondhatni mindenhetes ez nálam mostanság.
sárgabarack

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 14, 09:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Krampi Smile

Nekünk az első alkalommal csak megbeszélés volt, és majd a vérvételre kell éhgyomorra menni.
Hányra van időpontotok? Ha éhgyomorra kell menni, akkor reggelre kapsz, az biztos.
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 13, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Aki volt a Szabolcs u-ban immunológián elmondaná nekem légyszi, hogy éhgyomorra kell-e menni és hogy első alkalommal le is veszik a vért, vagy csak kikérdezés van? Meg úgy általában mire számítsak a tizen kémcsövön kívül?
Köszi!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 621, 622, 623, 624  Következő
622 / 624 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés