Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 620, 621, 622, 623, 624  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
katus

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 17:19    Hozzászólás témája: Szomorúan jelentem: új tagként itt vagyok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Saját problémám kapcsán, véletlenül találtam ide hozzátok: most októberben teherbe estem, ám erről az első hónapban mit sem tudtam, mivel rendes ideig és erősséggel megjött. Így utólag visszagondolva már tudom, ez sem volt jó jel. A következő menstruációm helyett azonban csak több-kevesebb pecsételő, sokszor barnás vérezgetés jelentkezett, ami már gyanús volt. Alig hittem a szememnek, amikor a teszt kimutatta: terhes vagyok. Kicsit váratlanul ért minket, de örültünk. Már van egy tündéri, gyönyörű, másfél éves kislányunk, úgyhogy boldogan vártuk a tesót. Az első UH 8 hetes babát mutatott, szívműködéssel. Ekkor jöttem rá, hogy már az első menzesz alatt is várandós voltam. Egyre nagyobb lelekesedéssel vártuk a picit, ám a korábbi terhességemnél tapasztalt mellfeszülésnek és a hányingernek nyoma sem volt. A pecsételő vérzés pedig több-kevesebb kihagyással, de mindig visszatért. Kicsit aggódtam, ezért soron kívül ismételt kontrollra jelentkeztem a dokinál. A diagnózis lesújtó volt: nincs szívhang! Crying or Very sad
Úgy éreztem, ez csak valamiféle rémálom, ez nem velem történik meg! Hiszen már van egy egészséges babánk! A doki mondta, hogy ez sajnos nagyon gyakori, minden hatodik terhességnek ez a vége! De miért pont én vagyok a hatodik? Az orvos nyugtatgatott: valószínűleg nem lett volna egészsges! DE! HA Ő MINDEMELLETT ÉLNI AKART VOLNA, AKKOR MEGADTAM VOLNA NEKI AZ ESÉLYT, HISZEN AZ ÉDESANYJA VAGYOK! Az élet azonban másként rendelte: meghalt. Tegnap voltam egészségügyi kaparáson, mintha a szívemből téptek volna ki egy darabot! Mindenki mellettem áll és bíztatnak. Azt hiszem, és az orvos is megerősített benne, valószínűleg hormonhiány okozta a bajt. Állítólag ezt a következő terhességnél ki lehet küszöbölni. A tegnapi küret után este már csak halvány rózsaszínes vérzésféle volt, mára pedig már szinte semmi. Normális ez? Általában 7-10 napig kellene tartania. Van, akinek szintén ilyen hamar elmúlt a vérzése? A hasam nem fáj, fizikálisan jól vagyok...
Ildi! Hallgass a szívedre!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Maju

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ildi!
Ez BORZASZTÓ!!! Nem is tudom, mit mondjak...Azt hiszem, hogy minden vigasztaló szó hiábavaló lenne ebben a helyzetben!

Bocsánat, hogy régen jelentkeztem, de nagy hajtás van a munkahelyen. Meg is beszéltük a párommal, hogy csak jövő év elején kezdjük a kivizsgálásokat, mert 2 megbeszélés közt nem szaladgálhatunk ki dokihoz.
Orsi,
A meddőségi részlegre járok a Szabolcsba, még nem Fülöp dr-hoz, de gondolom a kivizsgálások már nála történnek majd. Természetesen, ha kiderül, hogy nálunk is immunprobléma van, csatlakozunk a szervezkedéshez. A párom nemes egyszerűséggel be akarta perelni az OEPet, mikor megtudta, hogy nincs finanszírozás. Perzse, nem sokat érne, valószínű...Sajnos tartok attól, hogy a választások miatt senki nem fog döntést hozni májusig!!!
Tudom, hogy a kezelés milliós nagyságrendű, pontosabban 1,5 millió forint. Rengeteg pénz....DE....most is azt mondom, hogy nekem megéri kölcsönt felvenni rá! Mire, ha nem erre????
Üdvözlet és kitartás Mindenkinek!!!
Vissza az elejére
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ildi teljesen le vagyok döbbenve! Nagyonnagyon sajnálom! Sok erőt Nektek!
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos az eredmey biztosnak tunik. 2 orvos nezte meg ott a vizsgalaton. A fejecskejenek a formaja is arra utal, hogy gaz van es a neten amit ennyi elso kutatasra olvastunk mindent alatamaszt.
A legborzalmasabb, hogy egy ilyen nyitott gerinc eset a kovetkezo terhessegnel is noveli a hasonlo problema eselyet. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
A sajat dokim most nem akar befolyasolni. Mondta olvassak utana, mert vannak eseteke amikor ennek ellenere egeszseges tud lenni a baba.... de igy en ugy latom ebben nem lehet remenykedni. A babamnak meg nem kivanhatom, hogy fogyatekkal eljen, igy hogy tudom az lesz. Crying or Very sad Crying or Very sad A felelosseget a dontesunkert fel kell vallalni es borzalmas nehez a dontes.
Az eskuvomet is elhalasztjuk, 17-en lett volna...dehat igy nem lehet... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ildi!

Olyan szörnyen sajnálom!!!!! El sem tudom mondani mennyire. Együtt érzek veled és vérzik a szívem...

Annyira nem fair ez az egész, amikor már annyit szenvedtünk sem jutunk megnyugváshoz.

Most nagyon erősnek kell lenned, mert nem lesz könnyű, sem testileg sem pedig lelkileg. Nagyon remélem, hogy hamar túl jutsz az egészen és minél előbb érkezni fog hozzád valaki aki egészséges testben és ép lélekkel fog jönni. Annyira tiszta szívből kívánom neked!!!

Millió puszi és hatalmas ölelések.

Várom a további híreket tőled.

Szia,
Orsi
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ildi!

Ezt egyszerűen nem hiszem ellllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Annyira sajnálom Crying or Very sad Crying or Very sad
Biztosak abban az eredményben? Többen megvizsgáltak már?
Jajjjjjjj.... Egyszerűen nem is tudom, hogy mit mondjak...
Lélekben veled vagyunk, s ha bármiben tudunk segíteni, akkor nyugodtan szólj! De tényleg!!!

Most nagyon mérges vagyok Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Hogy mindig azokkal történik vmi baj, akikkel nem kéne Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ezt nem hiszem el!!!! Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad De annyian nézték a nyitott gerincet is!!!!! Miért most derül ki?????????
Mikor értél haza? Ez teljesen biztos eredmény??? A dokiddal beszéltél már???

[^]  

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7618
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sajnos teljes jogu tagja leszek a forumotoknak. A mai uh nyitott gerincet mutatott. 3 kis csigolya, de lehet csak ketto nyitott. A terhesseg megszakitasat ajanlottak. A fej formaja sem tokeletes igy valoszinuleg nem csak testileg de szellemileg is fogyatekos lenne a babocank.
Iszonyu erzes, tenyleg meg fel sem fogtam... Szornyuseg az egesz. Meg azt se tudom hogy es mikor, de minnel elobb meg kell szulni a kislanyom. Nem is nagyon talalom a szavakat. Azt hiszem erre nincsenek is szavak. Sajnos itt azt hiszem meg surubben leszek, a tobbi forumrol meg lassan kilepek.
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 04, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Baratodildi!

Tiszta szívből örülök annak, hogy jól vagytok, s hidd el nem is lesz ez a későbbiekben másképp! Csak nagyon vigyázz magadra!!

Iborsi!

Még nem tudom mi lehet velem a gond. Pont úgy tervezem, hogy holnap bejelentkezem egy meddőségi szakorvoshoz hogy ő vizsgáljon ki.
Gondolom azután okosabb leszek.
Viszont az egy kicsit aggaszt hogy mostanában nagyon szédülök. Jobban mondva a műtét óta.
Remélem nincs összefüggésben a kettő.... Confused
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 04, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ildi!

Jó néhány olyan esetről tudok akikre a frászt hozta a magas afp érték és minden ok nélkül éltek stresszben amíg meg nem született makkegészséges gyermekük! Ez nálad sem lesz majd máshogy!

Tudom, hogy miről beszélsz amikor azt a nyomasztó kétségekkel gyötrő állapotot említted, hogy valyon minden rendben lesz e a kicsivel. Ettől a rámnehezedő érzéstől én is félek, de bárcsak már ott tarthatnék!

Légyszives vigyázz nagyon magadra. Jön a tél meg a csúszós utak és járdák. Nem semmi, hogy még egy balesetet is át kellett élned! De jó, hogy nem lett belőle komoly baj.

Jelentkezz majd az UH után és számoljál be a helyzetről, jó?

Addig is minden jót!
Pusz,

Orsi
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 04, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Iborsi:
Koszi a kerdesed. Hat ez egy elegge stresszes terhesseg. Gondolom, aki hozzam hasonloan mar vesztett el babat, az ha terhes lesz duplan erzekeny a krizisekre es triplan izgul, hogy a babaval rendben menjenek a dolgok. Plusz a verzesek, eddig 3, se eppen megnyugtatoak voltak. A mult heten meg kiderult magas az afp es a hcg szintem, igy most attol is felhetek, hogy beteg is lehet a draga kincs a szivem alatt, holott eddig a lakasa miatt is aggodni kellett... Persze a doki es mindenki probalt nyugtatni, hogy csak a verzes miatt magasabb az ertek, kb. a maximum duplaja.... de keddig meg izgulhatok a genetikai uh miatt... Mondjuk a sok biztatas tenyleg segitett es az elso ijedtsegen mar tul vagyok... Ja es ha a fizikai korulmenyek nem lennenek elegek szombaton meg koccantunk is a kocsinkkal, de ugy erzem szerencsere a kocsin kivul mindannyian jol vagyunk... Szoval minden pillanat egy megkonnyebbules, amit egyutt toltottunk es minden kovetkezo egy remeny, hogy minden rendben lesz.
Ugyanakkor ez most nagy panasznak tunik, de azert merhetetlenul boldog vagyok, hogy eddig bejott a profeciad es jol vagyunk. Ahogy olvasom a lanyok tortenetet es a Tiedet pedig kituntetetten szerencsesnek erzem magam mar azert is, hogy ideaig eljutottunk a babocankkal... aki valoszinuleg kislany.
Tiszta szivembol kivanom nektek, hogy az erofesziteseitek meghozzak a vart kincset es azt, hogy a sok megrazo elmeny addig ne gyotorjon meg ezen a hosszu uton.
Ha kivulallok segitsege kell a programotok felporgetesehez, alairasok stb szivesen segitek, de gondolom ez nem ettol fugg Crying or Very sad
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 01, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!!!szia iborsi!!!örülök hogy egyet ertesz velem nagyon helyes Very Happya baratnöm nem terhes allitolag valami fertözes miatt nem jott meg neki de képzeld mikor megjott annyira görcsölt a hasa hogy nem birt felkelni aztmondta meg soha nem erzett ilyet mondtam neki ez semmi amit en ereztem a 2 vetélés alatt.megtalaltam a papirokat amiket a korhazba kaptam nagyon rossz volt az egyikbe olvasom,hogy portio hátul nagyobb meh antiflexioba van ez ugye azt jelenti hogy novekedesbe van? Confused utana meg vetélés müszeres befejezest vegeztunk:((((olyan rossz volt!barcsak az allna a papiron hogy minden rendbe van!na nem untatlak titeket !pusszzzzz
Vissza az elejére
lborsi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 30, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Látom jól fellendítettétek a topikot, nagyon helyes! Nekem mostanában nem nagyon volt időm errefelé olvasgatni, pláne nem írni!

Ildi!
Hogy vagytok? Remélem minden rendben az aprósággal odabent! Nagyon szorítok nektek!

Gerthi! Mi van azzal a barátnőddel? Kíváncsi vagyok!
Egyébként igazad van abban, hogy felháborító néha az a hozáállás, hogy teljesen normális 1-2 vetélés. Egyáltalán nem az. Az a normális amikor egy terhességet sikeresen kihordunk! Elképesztő, hogy sok orvos milyen félvállról kezeli a problémánkat!

Andi! Jó hogy megtaláltál minket. Amennyiben a progeszteron szintel van csupán gondod de nem szeretnél gyógyszert szedni, akkor vannak homeopátiás cseppek (Mastodynon) ami erre nagyon kiválló. Azon kívül a terhesség megtartására Utrogestan hüvelytablettát is lehet használni, ami jobban felszívódik, mint a tabletta. És bármilyen furcsán is hangzik, de egy egyszerű aspirin protect (100mg -os!!!!) is segíthet a terhesség megtartásában.

Emmike! Hogy vagy mármint lelkileg? És kiderült már valami arról, hogy miért történt? Meddig kell várnotok az újabb próbálkozásig?

Maju! Kihez jársz a Szabolcsba? Fülöphöz?
Az immun kezelésről annyit, hogy készülünk a közös fellépésre néhány fórumon; hivatalokban, E. Ü. Minisztériumnál, OEP-nél. Egyenlőre 12 olyan pár van akik benne vannak a programban, de a támogatás minsiztériumi megtagadása miatt jelenleg nem kaphatjuk meg. Nem tudom, hogy tisztában vagy e vele, de a kezelés milliós nagyságrendű. Nem egy egyszerű dolog kifizetni. Az eddig kezelt esetek alapján az itthoni sikerességi ráta 80%. És sajnos ilyen jellegű immun problémával kezelés nélkül 5% körüli az esély. Ennek ellenére tudok olyanokat akiknek mégis sikerült életmódváltoztatással és természetes gyógymóddal. Ez mindenképpen érdekes.
Ha ti is fentakadtok az immunrostán várunk a kűzdők táborában, már ha ehhez lenne kedved!

Mindenkinek minden jót!

Orsi
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 30, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Naggggyon helyes!!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:56-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 30, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok!

Akkor engem már fel is írhatsz a listára azonnal! Very Happy
Mondom is majd apának hogy egy kis pihi után gyúrjunk is rá a témára!!! Razz
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 30, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 18, 02:55-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 30, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Maju,

Légy üdvözölve köztünk! Bár jobb lett volna ha nem így ismerjük meg egymást. Sad

NAgyon sok érdekeset írtál itt lenn. Mikor kezdődnek a vizsgálataid?
Az állami szponzorálásról pedig nekem is hasonló véleményem van mint neked.
Egyszerűen nem értem a politikusokat hogy miért nem arra a területre adnak támogatást ahol a legnagyobb szükség volna???
NA mindegy...

Remélem mindannyiunk story-ja majd sikerrel zárul jövőre!
Itt Emmikét idézném: "2006 a mi évünk lesz!!! Laughing Laughing "

Puszi,
Andusz
Vissza az elejére
Maju

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 30, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szaisztok!
Csak pár napja találtam rá erre a fórumra, addig a Lombikos és a Clostis írásokat olvasgattam, de mivel nekem nem a teherbeeséssel van gondom, ezért nem írtam oda. Örültem, mikor megtaláltalak Titeket, már régóta szerettem volna olyanokkal beszélni, akik hasonló problémákkal küzdenek (habituális vetélések) küzdenek, mint én. Én az elmúlt másfél év alatt 3 (de lehet, hogy 4) babát veszítettem el, 10, 5 és 6 hetesen. Nálunk rengeteg vizsgálatot végeztek és persze minden eredmény csúcsszuper, legalábbis az orvosok szerint, a babák megsem maradnak meg. Én is elovastam a neten fellelhető össze cikket, angolul, magyarul, ami erről a témáról szól. A Szabolcsba járunk, és valószínű, most kezdik el a immunológia vizsgálatokat, merthogy az a vizsgálat csak 3 vetélés után ingyenes!!!!! (borzasztó, nem?) Mi kifizettük volna az árát korábban, de mire az egész elrendeződött volna, sajnos, harmadszor is terhes lettem -sikertelenül, így aztán most már OEP alapon vagyok rá jogosult. Sad Egyébként korábban kérdezte valaki, hogy milyen eredménye van ennek a kezelésnek, nos, az egyik amerikai egyetem tanulmánya szerint 75-90%-os az élve születések aránya, függően attől, hogy melyik típusú immunológiai problémával küzd valaki. Ez kezelés nélkül 10-20%!! Azért nem kis különbség, ugye? És valóban áll az egész program, mert nincs rá pénz, de mi nem adjuk fel, akár önköltségen is bevállaljuk, ha kiderül, hogy ez a baj. Felháborítónak tartom az egészet, de mivel jelenleg ez az egyetlen szalmaszál van, amibe kapaszkodni tudok, ezért a pénz a legkevesebb, mégha kölcsönt is kell felvenni rá!!
Mindenkinek sok-sok kitartást kívánok!!!!
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gerti:
Az elso baba rogton osszejott spontan. Aztan a veteles utan felborultak a hormonjaim. Az addig is rendszertelen mensim egyszeruen nem jott Confused Eloszor 3 honap utan, aztan 8 het, aztan 6 het utan gyogyszeresen 8 hetre, aztan elkezdtek hormonkezelni, hogy ez ujbol mukodjon. Eloszor vedekezes mellett csinaltak egy 28 napos ciklust es utana clostit szedtem 2 honapig. Sajnos az elsoben nem volt pe. A masodikat nem neztek, de akkor szerintem homerozes alapjan legalabbis volt. Terhes nem lettem. A dokim drasztikusan emelni szerette volna a closti adagot... en meg erre dokit csereltem. Az a doki hormonmentesseget ajanlott, hogy ki tudjon vizsgalni, ezert a kovetkezo ciklusban vervetelek jottek. Es ekkor lettem spontan terhes Very Happy
Nekem nagy tanulsag, hogy nem ert hozza a legtobb nogyogyasz... meddosegi emberhez mennek rogton ha ujbol gond lenne.
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez a hogy sikerult teherbe esned ez eleg hulyen hangzik:D:Dna mind1!!!szoval ugy gondoltam hogy voltal orvosnal elotte mar mint kezelesen vagy csak veletlen volt az egesz?fogalmazni azt tudok:D Wink
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Ildi!te most hanyadik hetbe vagy??remelem nalad minden rendbe van?!ugye?neked hogy sikerult teherbe esned??elmeseled?
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is ket hetet ajanlottak pihizesre...ram is fert. A betegallomanyon nincs mit magyarazni bent... De ha jol vagy akkor persze nem gond. Nekem is fajdoalt a pocim...
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is fájdogál a pockóm, de remélem már nem sokáig...
Jó éjt!! Razz

Andi
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Andusz!egesz hétvegen uncsiztam de mindig ez van:(neked hogy telt a hetveged?nem korai meg ez a munkaba menetel? Confused nekem 2hetig fekudnom kellet Sad de meg most is görcsöl a hasam neha!de te tudod! Smile én csak jot akarok!!!na puszzzzzzzzz!jo ejt
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajna muszály. Így is nem tudják a munkahelyen hogy mi történt.
Pont egy hete volt a műtét Sad , s egész héten itthon voltam.
Testileg nincs semmi bajom, már aznap este nem volt szerencsére vérzésem. Inkább 1-2 napig barnácska volt.
MA mondjuk kicsit szédülgettem. Confused
Inkább a lelkem van tropára menve, de a párom sokat segít mert állandóan megnevettet. Razz
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andusz:
Mar ilyen hamar visszamesz dolgozni? Shocked Fizikailag teljesen rendbejottel? Question
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gerthi!

Hogy telik a 7vége???
Nekem pihenéssel, mert holnap munka... Confused
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem nincsen rossz kedvem csak felidegesit az orvosi tehetetlenseg remelem jol fogalmaztam:D erted?nekem se es neked se mondtak semmit amikor mar ketszer elveteltunk.ez nem a veletlen!szerintem.....nem akarlak am idegesiten bocsi:Djo ejt pusz
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég rosszkedvűnek tűnsz...
vmi gond van? Mármint ezen a mi nagy problémánkon kívül.

Jó éjt!
Andi
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hat pedig szerintem muszaly lesz gyogyszereket szedned ha azt akarod hogy valami segitsen bar en sem ertek ehez az egeszhez de valaminek segitenie kell.nem????az elevitet szedem meg az vegulis nem gyogyszer meg azt tobb mint fél eve szedem.de minek:D milyen megnyugtato az hogy ne add fel meg véletlen igen 2vetéles az aztan veletlen egy még talan az,milyen hulyeseg ez ki az akimegvárja a harmadikat.na mindegy!pusz
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem sem mondtak semmit,
illetve csak azt hogy ne adjam fel, meg biztos véletlen volt, meg blablabla... de én ebbe nem akarok belenyugodni.

Én gyógyszert sosem szedtem, mert undorodom minden gyógyszertől.
Esküszöm még ha megfázom, akkor is csak nagyon nehezen veszek be bármit.
Gyerekkoromban is lehúztam inkább a vécén... Anyám szegény ha tudná Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
De ha neked azt mondták, hogy erősebb lesz tőle a méhed akkor szedjed. Nem vagyok szaktekintély ebben a témában...

Egyébként az alapján amit összeolvastam a neten sztem nekem a hormonjaimmal van gond, jobban mondva a progeszteron szintemmel.

De ez egyenlőre csak egy tipp, ezért akarok a végére járni a dolognak!!

Pussz
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

meg van idod neked böven te is fiatal vagy ezzel nem aztmondom hogy ráersz csak nem vagyöreg!:Dmost pontosan nem tudom kb 6hete most kellet volna vissza mennem controlra de nem mentem pedig görcsöl a hasam neha de azota amiota szedem a fogamzasgatlot ugyan is aztmondtak szedjem mert az megerositi a mehet!es neked semmit nem mondtak hogy mi miert volt?nekem semmit
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja egyébként 28 éves vagyok, úgyhogy szorít engem is az idő.... Confused
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én totál olyan cipőben járok mint te, mert én sem vagyok hajlandó tovább ezt a dumát hallgatni. A párommal már évek óta babát szeretnénk, úgyhogy nekem hagyják ezt a szöveget.
Én ebből nem kérek. Evil or Very Mad
Sajnos Kaposvár környékén nem vagyok ismerős.
Talán nekem is annyi szerencsém van, hogy Jászberényben lakom és ez Bp-től 70 km-re van.

Pontosan az utolsó vetélésed mikor volt?
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem voltam senkinel az az igazsag hogy nekem aztmondta az orvos hogy kettö meg veletlen 3-nal kuldenek el vizsgalatokra hát köszönöm szépen azt nem szeretnem meg varni eleg volt nekem egy ketto is nem hogy harom!meg itt nem is tudom hova menjek hol van itt ilyen szakember kaposvaron nem is hallottam ilyenrol lehet en vagyok a hulye.Very Happy te is nagyon fiatal vagy ugye??en 21!!!remelem a vizsgad sikerul Wink pussz
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Dehogy baj hogy sokat írtál!!!!
Nagyon szívesen meghallgatom ha vmi nyomja a szívedet!!
Én aztán megértelek... egy hete ilyenkor már készültem a kórházba én is, hogy megtörténjen az a fránya műtét. Sad
Képzeld! Az egészbe az volt a legszörnyűbb, hogy előtte még vizsgáznom kellett 1 napi éhgyomorral, meg is voltam róla győződve hogy tutira meghúztak, aztán kiderült azóta hogy sikerült.
Tegnap is voltam remélem az is meggörbül Confused

És te azóta voltál már orvosnál? Vagy olyas vkinél aki tud ebben segíteni?
Én is vmi megbízható orvost és klinikát keresek.

Puszi,
Andi
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Andusz!sajnalom ami veled tortent szörnyü,mindenfélekeppen keress meg egy szakembert.szerintem sok mindenkin segitettek.es remelem a legjobbakat neked. Én is hasonlo problemakkal kuzdok mint te sajnos.Több mint fél eve lettem elöször terhes tök örültem,de ez az öröm csak az ötödik hétig tartott egyik ejszaka annyira vereztem meg gorcsoltem hogy nem birtam felkelni hanytam fuuu nagyon rossz volt irany korhaz kuret szörnyu volt.rá fél evre megint terhes lettem megint nagy öröm de csak a hatodik hétig ugyan igy csak annyi hogy most nem görcsöltem annyira be mentem a korhazba bennt fogtak hogy semmmi baj nem lesz egy hetig maradjak bennt.Az ultrahangnál még semmi baj nem volt felkuldtek hogy fekudjek le egy ora mulva mar annyira vereztem hogy nagyon szoltak az ugyeletes orvosnak meg vizsgalt es aztmondta hogy mar rég nem elt.azonnal vigyenek a mutobe.nagyon sirtam es nagyon rossz volt hogy miert pont velem történik ez.de remelem ennel mar csak jobb lehet!nah hat ez az en történetem!bocsi hogy ilyen sokat irtam!pussz
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 25, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gerthi!

Sajna velem az történt, hogy egy hete vették észre az ultrahangon hogy a 10 hetes babucikám nem él. Nem dobogott a kicsi szive Crying or Very sad Crying or Very sad
Úgyhogy vasárnap már meg is műtöttek.
Volt már korábban is egy vetélésem 8 hetesen áprilisban, úgy hogy spontán elkezdtem vérezni. Azt is műtéttel fejezték be a biztonság kedvéért.
Úgyhogy itt vagyok kétségek között és nem tudom hova forduljak, de most már úgy döntöttem mindenképp a végére járok a dolgoknak.
Azt hiszem egy jó meddőségi szakemberre volna szükségem.

Te hogy kerültél be a fórumba? Remélem nem olyan indokból mint én...

Andusz
Vissza az elejére
gerthi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 25, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia andusz!ne haragudj hogy bele szolok de en nagyon le vagyok maradva:(veled mi tortent??nem muszaly elmondanod ha nem akarod csak hat kivancsi vagyok Wink pussz Ildi!!!neked sok sikert a babahoz!es vigyazz magadra pussz
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 25, 00:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a biztató szavakat!

Lassan mennem kéne aludni, mert holnap vizsgázom pénzügyből (2. diploma) aztán jó lenne előtte durcizni egy nagyot! Rolling Eyes

Jó éjt mindkettőtöknek Laughing ! Majd holnap még írok! Pussszancs!
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 25, 00:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is okos ha elmesz egy profi meddosegi szakemberhez. Akkor hasznalod ki legoptimalisabban az idot. Nekem annak idejen 4-6 honapot mondtak, de a neten olvastam, hogy nehany doki ezt mar elavultnak tartja es 1-2 normal ciklus utan azt mondja nem nagyobb a kockazat. Mondjuk nekem nem volt 10 honapig normal ciklusom es a 11-ben terhes lettem Shocked Ugyis erezni fogod ha lelkileg keszek vagytok, a doki meg majd szol ha fizikailag ok minden. En drukkolni fogok neked nagyon!!!
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 25, 00:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt mondta min 2-3 hónapot.
De az az igazság, hogy hozzá elmegyek 2 hét múlva, de aztán vmi profi szakember kéne nekem aki mindennel kapcsolatban megvizsgál. Nem akarom vesztegetni az időt!
Jó lenne a hormonháztartásomat megnézni, ill jó lenne a toxoplazma után is járni, mivel állatbolond vagyok és 2 cicával és egy kutyussal élünk együtt.
A cicusok főleg kinn vannak de a kutyulim (törpe schnau) bent van mindig.
Most ő az én "gyerekem"! Smile
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 23:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En nyaron voltam 28. Smile
En most kaptam progi potlot a 13. hetig, es gyakorlatilag 4-14 hetig fekudtem szigoruan itthon. Igy is volt 2 barnazasom ezido alatt. Rutascorbint is szedtem a verzesek utan.

Szerintem a kovetkezo terhessegnel a biztonsag kedveert kerjel te is progi potlot, az a 13. hetig artani nem art, mondjuk nem is mindig hasznal Confused

Mit mondott a doki meddig varjatok a kovetkezo babasodassal?
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod azért, amit a sógornőd iránt éreztél.
Mert szerintem az csak egészséges irígység volt, ami ebben a helyzetben teljesen megbocsájtható.
Remélem most már jól vagy és minden rendben lesz veled.

Én tavasszal múltam 28 éves, úgyhogy sztem azzal nem is lenne gond.
A párom nagyon szeret, és már 6 éve vagyunk házasok.
Ő már 34 úgyhogy jól jönne már egy édi baba.

A második terhességemkor nem szedtem semmit, mert engem is a szokásos szöveggel kábítottak, hogy majd a következőnél minden rendben lesz.
Aztán múlt hét pénteken az összes álmom összeomlott Crying or Very sad Crying or Very sad

Elevitet szedtem egyébként, semmi többet.
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Avval nekem is voltak gondjaim eleinte. Raadasul ket baratnom pont egyidos terhes volt velem es egeszseges babajuk szuletett. Meg most is mindig eszembe jut a mi kis baba kezdemenyunk, amikor oket latom. Amikor meg a sogornom 1 ev probalkozas utan terhes lett meg ra is kepes voltam feltekeny lenni. Pedig tiszta szivembol kivantam neki a babat, de rossz volt latni a novekvo pocijat. Szinte depis lettem tole. O a napokban fog szulni es meg most is furdal a lelkiismeret az akkori erzeseim miatt. Embarassed Embarassed Embarassed
Ebben az en tapasztalataim szerint csak az ido vagy egy uj terhesseg segit majd. Persze azt ami lehetett volna sose tudom majd elfelejteni...

A masodik babanal szedtel valamit? Utrogestant, vitaminokat?

Tudom ez most abszolut nem fog teged vigasztalni, de a legtobb orszagban 2 veteles is normalisnak mondhato es nem koros. Csak 3 utan kezdik meg a kivizsgalast. Szerencsere itt ezt mar 2 utan is komolyan veszik. Biztos vagyok benne, hogy hamar ujra terhes lehetsz. Mennyi turelmi idot adsz magatoknak? Mit mondtak a dokik? Mennyi idos vagy?
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az érzéseim nagyon ingatagok.
Egyik nap sírok a másik nap semmi gond. Nagyon nehéz.
Elég ha csak meglátok egy terhes nőt és kész vagyok...
Most is csak azért vagyok itthon hogy a lelkem nyugodjon meg egy kicsit, mert testileg semmi bajom.
De szar lesz naon a munkahelyen is mert vagy 5-6 terhes csaj van körülöttem.

Majd meglátjuk....
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem ennel a babanal a Telkiben segitettek. Szep doktor ur. Mondjuk o se meddosegi, erdemes a clostisbol a lanyokra hallgatni ezugyben. En mar tavaly ki akartam volna magam vizsgaltatni, de azt mondtak ez tok normalis dolog az elso terhessegnel, meg genetikai kivalasztodas stb... Szoval akkor neztek csak, amikor utana alig jott a menstruaciom es meg clostitol se volt peteeresem... Aztan a vegen teljes pihenes segitett, semmi gyogyszer , 3 het szabi es egy csomo jo vitamin a nyaron. Smile

Meg most is iszonyat felsz van bennem es senkinek nem kivanom azokat az erzeseket amiket most is ateltem az ugyeletre rohangaszaskor.... de eddig ugy tunik minden rendben van. Hat mar lassan kozeledik a felido....aztan csak eljon az is amikor eletkepes a baba aztan talan koraszulott se lesz.
Nagyon drukkolok neked! Ha gondolod irhatsz arrol mit erzel most, bar en ilyenkor meg csak bogni tudtam...
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ott is meg az Sznt. István kórházba is.
+ magánrendelés (én ide jártam).
A telki árai nekem megfizethetetlenek sajna... Sad
De úgy döntöttem, hogy szakemberhez fordulok és elkezdem a folyamatot és az utánnajárást!!
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andusz:
A dokid a Telkiben van ugye?
Vissza az elejére
Andusz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj!
Én egyáltalán nem akarom a témát dobni, mert jelen pillanatban minden gondolatomat csak ez a topic foglalkoztatja!!!!!
Hogy mi legyen? Hogy legyen?

Beszélgessünk!!!Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 620, 621, 622, 623, 624  Következő
621 / 624 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés