Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tejserkentés-szoptatás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fiatalasszony!

Én igény szerint szoptattam...nem csináltam semmi különöset, csak amikor ki kellett fejni kifejtem, amikor éhes volt, cicire tettem...ez azt jelenti, hogy éjszaka is 3x4x...mindig volt tejem...nem ittam-ettem semmi különöset, de minden szoptatás előtt, és után megittam 2-3dl folyadékot...és azt sem lehet mondani, hogy sokat pihentem volna, vagy nem idegeskedtem...persze, nem vagyunk egyformák...szoktad előtte-utána mérni a babádat?
Fiatalasszony

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 08:53    Hozzászólás témája: Tejserkentés-szoptatás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretnék tanácsot kérni a nálamnál tapasztaltabb és hozzáértőbb anyukáktól, hogyan lehet tejet serkenteni.
Már mindent kipróbáltam, sűrűn tettem mellre a babát, kifejtem a bent maradt kevéske tejet, szedem a tejserkentő homopátiás bogyókat, iszom a Laktoherb teát (no a kettőt nem egyszerre) , Milusan italt, alkoholmentes sört, igyekszem sokat pihenni, van segítségem hogy ne terheljem túl magam.
Próbáltam azt is hogy egy cicire tettem csak a babát, hogy a másik pihenhessen még egy szopi idejére. Próbáltam hogy mindkét mellből adtam neki tejet amikor lecsökkent.
Mivel a baba súlya indokolja, próbáltam azt is hogy három és fél-négy óránként tettem csak cicire.
szóval mindent próbáltam, mégis azt tapasztalom hogy a baba ideges lesz szopi után, kapálózik, rángatja a fejét, puha a mellem, a baba még enne, de már nincs mit.
Azt tapasztalom hogy hajnalra jó sok tej képződik, 170-200 grammnyi a baba mind meg is issza, de az utána jövő szopik idejére már csak 100-130 grammnyi termelődik akár három akár négy órát várok, és ilyenkor lesz ideges a baba. Most két hónapos.

Segítenétek? Persze azok véleményét várom akik a fent leírtakon kívül más ötletet tudnak, mert tényleg úgy érzem mindent kipróbáltam, tanácsadóval is konzultáltam.

Mit tehetek???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés