Családinet.hu
Folytatódik rendezvénysorozatunk: 2024. április 9-én a kiskamaszok, kamaszok szüleinek tart hasznos gyakorlati előadást Novák Ferenc a Családinet szervezésében - de kisebb gyermekek szüleit is szeretettel várjuk, hisz a kamaszkori problémák nagy része megelőzhető lenne, így számukra is hasznos tudnivalókról lesz szó.

Legfrissebb szakértői kérdés-válaszok
Dr. Petróczi István
Tovább... Dr. Petróczi István
Szülész-nőgyógyász
Tisztelt Doktor Úr! Szeretném a segítségét kérni. Tavaly decemberében kezdődtek (újra) a nőgyógyászati tüneteim (váladékozás, ami mintha marná a bőrömet, égő-viszkető érzés, a kisajkak tövében , csikló körül repedés). 2024.01.26-án vizsgálat után FLUCONAZOLE-Q tablettát kaptam, amit be is szedtem, de sajnos a tüneteim nem változtak. 2024.02.13-án tenyésztést vettek le a hüvelyből. A vizsgálat ...
Dr. Hidvégi Edit
Tovább... Dr. Hidvégi Edit
Gyermekorvos
Tisztelt Doktornő! Ket kerdesem lenne Önhöz: 1. Kisbabám 2 hónapos és többször is előfordult, hogy mellkasra téve vagy a hordozokendoben felkotve a kis fejet hatradobta, vagy pont hogy ahogy helyezkedett a mellkasomba beleutotte a homlokát, néha egészen nagy kilengeseket is produkalt, pedig ügyelünk rá hogy a fejét tartsuk de olyan erősen ki tudja már kapni. Ilyen esetekben is kell tartani a megrazott ...
Dr. Kádár János
Tovább... Dr. Kádár János
Belgyógyász, immunológus, fertőző betegségek
Kedves Kádár János doktor úr! Plaquenil -t szedek 200mg ot napi egy tablettát. Lombik programban vettem részt, szerencsére sikeres volt a beültetés.A Plaquenilt pici Th1 túlsúly miatt írták fel. A kérdésem hogy hányadik héten lehet elhagyni,és hogyan kell leépíteni?Vagy egyik napról a másikra abba lehet hagyni? Köszönöm a segítséget!

Legfrissebb cikkek a Családineten

Kiskamasz és tinédzser problémák megoldása - Novák Ferenc előadása

Folytatódik rendezvénysorozatunk: 2024. április 9-én a kiskamaszok, kamaszok szüleinek tart hasznos gyakorlati előadást Novák Ferenc a Családinet szervezésében - de kisebb gyermekek szüleit is szeretettel ...

"Remélem egyszer büszke lesz, hogy mindent megtettünk, hogy felnőhessen" - az izomsorvadással küzdő Ádinon most te is segíthetsz

A 3 éves kisfiúnak most még szinte semmilyen tünete nincs, de ha nem kapja meg a génterápiás kezelést, pár éven belül kerekesszékbe, majd lélegeztetőgépre kerül - és az sem biztos, hogy megéri a felnőttkort. ...

A csontdaganatos Hanna apukája segíthet az ikreket váró anyán, hogy ne penészes lakásban nevelje fel a kisbabáit

A csontdaganattal küzdő Hanna apukája burkolóként dolgozik: segítene a családon akár anyagáron is, de ehhez hatalmas összefogásra van szükség karácsony előtt, hiszen nagyjából 250 ezer forintra van szükség ...

A nagymamámnak köszönhetem, hogy tisztességes ember lett belőlem

Legendásak voltak a süteményei és nála jobban senki sem tudott húslevest és rántott húst készíteni. Emlékszem az illatára, a mosolyára, a szigorú, de kedves tekintetére, a pajkosságára, arra, hogy minden ...

Így teszi tönkre az életedet a jókislány-szindróma

Kedves, udvarias vagy mindenkivel, mások kérését pedig mindig magad elé helyezed. Mintadolgozó vagy a munkahelyeden, tökéletes anya és feleség. Csak egy valami hiányzik: hogy önmagad légy, hogy boldog ...

Hatékonyabb fellépés az interneten található káros tartalmakkal szemben - Megújult a Biztonsagosinternet.hu

A Biztonsagosinternet.hu modern, naprakész és a kiskorúak számára is érthető lett, így az őket ért online bántalmazásokat ezentúl önállóan is jelenteni tudják a felületen. A hotline üzemeltetését 2019 ...

Ha ilyen ásványvizet vettél, ne igyál belőle, mert tisztítószer lehet benne!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező terméket ne fogyasszák el! Az érintett termék bármelyik Auchan üzletbe visszavihető, a termék árát blokk nélkül is visszatérítik.

A gyerek a szülő tükre: ha szófogadatlan vagy rosszalkodik, akkor a családban lehet a gond

Amikor a szülő tanácstalan, mert a gyereke kezelhetetlen, szófogadatlan, akkor érdemes először tükörbe nézni: milyen a család működése, mi állhat a háttérben? Szakemberek szerint ugyanis nagy általánosságban ...

Újabb mérgezéses eset abban a pilisborosjenői óvodában, ahol nemrég porcukor helyett tisztítószer került a gyerekek reggelijébe

Az ovisok ezúttal az udvaron található lilaakácból ettek: néhányan rosszul lettek, az óvónők pedig azonnal mentőt hívtak. Pár héten belül ez már a második mérgezéses eset az óvodában. Nemrég ugyanis porcukor ...

Az idei ünnep is teljesebb lehet a Nébih Maradék nélkül Húsvét zöldítő pályázatával!

Az év egyik legszebb ünnepéhez közeledve a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja ismét meghirdeti az immár hagyományosnak számító Húsvét zöldítő pályázatát, ...

Akár azonnal is elérhető CT-vizsgálat a Semmelweis Egyetemen a Budapest Onko-projekt részeként

A Semmelweis Egyetem Orvosi Képalkotó Klinikáján soron kívüli CT-időpontokkal segítik a budapesti daganatgyanús betegek mielőbbi diagnosztizálását és a már ismert daganatos betegek terápiájának előrehaladását ...

Törd meg az ördögi kört! - Szívelégtelenség és gyulladás a szervezetben

- Amerikában 6,7 millió szívelégtelenséggel küzdő beteg él, de 2030-ra a becslések szerint váratóan 8,5 millió lakost fog érinteni ez a betegség. - 4 emberből egynél valamikor élete során ki fog alakulni ...

Kalandra hív Paddington™! - Már a magyar gyerekek is osztozhatnak Paddington, a híres mackó világjáró élményeiben, az UNICEF jóvoltából

Már a magyar gyerekek is megismerkedhetnek Paddington kalandjaival és "bejárhatják a világot" egy 12 részes, névre szóló, magyar és angol ...

Ha vettél ilyen pékárut, ne fogyaszd el!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező terméket ne fogyasszák el!

"Majd megtanulnak olvasni, ha készen állnak rá" - mondják a szülők, akiknek gyerekei analfabéták, és inkább az életre tanítják őket

Az ötgyerekes anya úgy véli, hogy másképp is lehet tanulni: szerinte nem baj, ha gyerekei csak később tanulnak majd meg olvasni. Ők a természetközelibb életet választották. De mit mondanak a szakértők, ...

Így mondj eredményesen nemet a gyerekednek! - Ezt javasolja a gyerekterapeuta

Sok szülő úgy gondolja, hogy már az is büntetés, ha nemet mond a gyerekének. Pedig szüksége lenne határokra, különben bizonytalan lesz, és ő maga kezd határokat felállítani - de életkoránál fogva még nem ...

Anyajegy a szemfehérjén - Van teendő?

Tudtad, hogy szeplők nem csupán bőrünkön, de szemünkön is megjelenhetnek? Ezek a bőrön látható anyajegyekhez hasonlíthatók, és a legtöbb esetben ártalmatlanok. Azonban akárcsak a bőrön lévő anyajegyek, ...

Hogyan enyhítsük a tavaszi fáradtságot?

A fáradtság összetett kérdés, hiszen a kimerültség érzését okozhatja betegség, pszichés probléma, stressz és életmód, sőt ezek kombinációja is. Az alacsony energiaszint tartósan fennálló tüneteit mindenképpen ...

Ezért nem működnek már a régi gyereknevelési elvek - de akkor mégis hogyan kell jól csinálni?

Régebben ha a gyerek hisztizett vagy rosszalkodott, akkor könnyen lerendezték a szülők egy atyai pofonnal, és elég gyakoriak voltak a büntetések is. A félelmen alapuló nevelést vagy tekintélyelvű nevelést ...

"Látni ezeket a kicsiket, hogy milyen küzdelem van bennük, hogy élni akarnak" - bepillantás az újszülött intenzív osztályra

A legsúlyosabb állapotban lévő újszülöttek és koraszülöttek kapnak ellátást a Semmelweis Egyetem Gyermekklinikájának Újszülött Intenzív Osztályán. Az ott dolgozók mindent megtesznek a babákért, számukra ...

A jövő a gyermekek kezében van - de mi a helyzet a mesterséges intelligenciával?

A mesterséges intelligencia napjainkban már nem csak a tudományos fantasztikus filmek világát jellemzi, hanem valósággá vált, a mindennapi életünk részét képezi egyre inkább. Sok szülő számára az AI vagy ...

A Fővárosi Állatkert a Margitszigeti Kisállatkertre költi az SZJA 1 %-ot

A Fővárosi Állat- és Növénykert közhasznú tevékenységének támogatásában nagy segítséget jelent az állampolgárok által felajánlott személyi jövedelemadó egy százalék. Ezért az Állatkert, az Állatkerti Alapítvány ...

A férjem lelépett a szeretőjével, és én boldogabb vagyok, mint valaha

Kisétált az ajtón. Akkor és ott úgy éreztem, hogy egy világ dőlt össze bennem, és már sosem leszek többet boldog. Aztán összeszedtem magam, és azt mondtam, hogy senki és semmi nem ér annyit, hogy tönkretegyem ...

Virtuális valóság technika segíti a gyermeksebészek munkáját a Semmelweis Egyetemen

Hazánkban először alkalmaztak onkológiai beteg gyerekeknél olyan műtéti eljárást, ahol a beavatkozást megelőzően egy VR-szemüvegen keresztül virtuálisan megjelenítették a daganatot és annak környezetét, ...
hirdetés

Mikor kezdjünk el úszni tanulni a kisgyerekkel?

Az úszás korai megtanulása számos szempontból előnyös lehet egy kisgyerek számára, hiszen, mondjuk ki: ez a tudás akár életet is menthet. Szerencsére ma már sokkal kiemeltebb szerepet kap a fiatal szülők ...

Ez az 5 tulajdonság rád is jellemző lehet, ha túl kritikus szülők mellett nőttél fel

Ha valakit gyerekkorában folyton kritizálnak, az az egész életére hatással lehet. Az ilyen emberek általában önbizalomhiányosak, maximalisták, nehezen fogadják a dicséretet, ugyanakkor vágynak a külső ...

10 évente 1 évet veszítenek az életükből az endometriózissal küzdő nők

Annak ellenére, hogy egyre több helyen lehet hallani az endometriózisról, még mindig sok nő csak hosszú évek alatt jut diagnózishoz. Miért? Mert sokan nem ismerik a tüneteket és azt gondolják, hogy a fájdalmas ...

A családok felé is nyit nappali programjaival az EFOTT fesztivál: 14 év alatt, szülői felügyelettel ingyenes lesz a belépés

A legtartalmasabb nappali programlehetőségeket szeretné kínálni az EFOTT a nyári zenei fesztiválok közül, nyitva a családok felé is. 14 év alattiaknak, szülői felügyelettel ingyenes lesz a belépés, és ...

Hétfőn elkezdődtek a Felsőoktatási Véradó Hetek

Harmadik tavasszal, idén március 18-i kezdettel indult a Felsőoktatási Véradó Hetek programsorozat. Ennek keretében a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat közös kampányt indít, hogy minél ...

Nem tudták ellátni a fulladó gyereket, mert az asszisztens késett, az orvos pedig nem tudott belépni a rendszerbe

Március 15-én reggel nyolckor vitték be a váci gyerekorvosi ügyeletre a szülők fulladó gyereküket, az orvos azonban nem tudott belépni a számítógépes rendszerbe az asszisztens segítsége nélkül, aki késett. ...

Ez az anya nem hagyja a nagyszülőknek, hogy engedély nélkül megöleljék vagy megpuszilják az unokájukat

Az anya ezzel arra akarja tanítani a kislányát, hogy nem kell mindig mindenkinek megengednie, hogy megölelje vagy megpuszilja őt, ha nem szeretné. Ez alól pedig a nagyszülők sem kivételek.

Ezek a nevek a legdivatosabbak most - 2023 legnépszerűbb utónevei

A lányok között az első három helyen a Hanna, az Anna és a Luca végeztek, fiúknál pedig a Dominik, az Olivér és a Levente voltak a legnépszerűbbek. Mutatjuk, milyen nevek kerültek még fel a toplistára. ...

LES DEUX STABATS - 2024. március 28. csütörtök 19.30 Müpa

A zenében a historizmus nemcsak azt jelenti, hogy korabeli hangszerek kópiáin szólalnak meg régi művek: olykor azt is, hogy az előadók felelevenítenek egy olyan szokást, amelynek több évszázada hódoltak ...

Van-e összefüggés a pikkelysömörös tünetek és az étrendünk között?

- Egy felmérés szerint a pikkelysömörös betegek 13.8%-nál a cukor, 13.6%-nál az alkohol, 7.4%-nál a paradicsom, 7.2%-nál a glutén és 6%-nál a tejtermékek a bőrtünetek súlyosbodását váltják ki.1 - ...

KONYHA akusztik a KKMH Rockházban

A szentendrei gyökerű, Szepesi Mátyás által vezetett háromfős Konyha zenekar, több mint egy évtizede ontja magából különleges hangulatú dalait, amelyeknek hiába minden sora személyes, ennek ellenére meghagyják ...

Tavaszi lampionvarázs az Állatkertben - Impozáns világító kompozíciók, kecskegidák, cápák és vurstli is várja a közönséget

Hangulatos esti programmal készül a Budapesti Állatkert hétfőtől egészen április harmadik hétvégéjéig. A kert területének egy részén ugyanis esténként a Tavaszi lampionvarázs látnivalói várják a nagyközönséget, ...

Előzd meg idén is a Fogaskerekűt április 27-én!

Avagy elég menő vagy ahhoz, hogy versenyre kelj a 150 éves hegyi vasúttal?

17 ingyenes gyerekbarát múzeum és családi program 2024. március 15-én

Kevesen tudják, de a nemzeti ünnepeken számos múzeum ingyenesen látogatható - március 15-én, augusztus 20-án és október 23-án is. Összegyűjtöttünk ezek közül néhányat vidékről és Budapestről vegyesen, ...

Felvételi: idén is az ELTE-re jelentkeztek a legtöbben

A hazai intézmények közül első helyen az Eötvös Loránd Tudományegyetemre szeretne bejutni a legtöbb (17.080) diák a 2024-es általános felvételi eljárásban.

Egészséged is borulhat - Vesénk, szívünk és vércukorszintünk megbetegedésének dominóeffektusa

- A Földön több, mint egymilliárd embert érintenek veseproblémák, szívelégtelenség vagy kettes típusú cukorbetegség.1 - Ezek a betegségek évente összesen 20 millió ember haláláért felelősek ...