Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
autoimmun problémák miatti meddőség/vetélés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Virginia75

HozzászólásElküldve: 2012, Dec. 01, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kenyértől eltérő téma: tudja valaki, hogy itthon mennyibe kerül a PDG (beültetés előtti genetikai diagnózis lombik során). Sehol nem találtam.

Timi, napok óta próbálok privit küldeni a tenyésztésről, de nem sikerül, holnap megpróbálom egy másik gépről.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Dec. 01, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is hasonlót sütöttem legutóbb, én tettem bele egy kis cikória lisztet is. Finom volt, de picit felfújt az elején, utána már nem. Én néha "lusta" vagyok kenyeret sütni, pedig még próbálom megtalálni az ideális paleós kenyeret, inkább ritkán előveszek egy rizskekszet kenyér gyanánt (tudom, ez nem paleós, de én sem vagyok olyan "elvetemült" ebben a kérdésben, de a glutén szigorúan tabu). A Gastroyalnál vannak nagyon finom (bár elég drága) paleós kajasorok, ott néha adnak lepénykenyeret. Nem tudom, pontosan hogy csinálják, de az annyira finom, amilyet nekem sosem sikerül előadnom itthon! Smile Amúgy nem voltam sosem nagyon kenyeres, így különösen nem hiányzik, de néha nagyon jól esik ez a spéci "kenyér" is.
Vissza az elejére
Virginia75

HozzászólásElküldve: 2012, Dec. 01, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Én ezt a "kenyeret" eszem: 4-5 evőkanál lenmag darálva, 4-5 evőkanál szezámmag darálva, 2 ek oliva olaj, 1-2 tojás, só, csipetnyi szódabikarbóna, 1 dl víz. Ehhez bármilyen fűszer, vagy reszelt répa adható. Ezt kis tepsiben (kb. 10 cmx 25 cm) sütöm, alá sütőpapírt teszek. 150 fokon sütöm 35 percig, kb. 3 cm magas kenyér (lepény) lesz belőle. Néha a magokhoz darálok zabpelyhet, vagy adok hozzá kevés mandulalisztet. Nem olyan, mint a fehér kenyér, de percek alatt össze lehet dobni és 35 perc alatt megsül.
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Dec. 01, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi,

Nagyon köszönöm!
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A napokban találtam egy nagyon jó cikket, a PCO-ról szól, ezen belül valamennyire elmagyarázza, miért annyira ártalmas az inzulintöbblet a peteérésre:
http://hormonzavarok.network.h.....m-syndroma
Ez az egyik legjobb és legalaposabb leírás a PCO-val kapcsolatos dolgokról.

Aki PCO-s, gyakran szenved pajzsmirigy problémákban is, pl. Hashimoto-s. A cikkben arról is van szó, hogy a PM alulműködés alapból hogy tud "kicseszni" a tüszővel és hogy mi miatt alakulhat ki férfihormon többlet a tüszőben.

Az alábbi cikk ugyanarról a weboldalról való, itt nagyon szemléletesen magyarázza el a szerző, hogy miként alakul ki a PM autoimmun betegsége, de ő itt vírusfertőzés általi változatot mutat be az autoimmun folyamatok beindítására:
http://hormonzavarok.network.h.....egsegeirol
Nagyon jól elmagyarázza, miért nem szabad szervetlen jódot pótolni autoimmun folyamatoknál.
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pycnogenolt innen rendeltem, itt van hozzá leírás is. Sok mindenre hasznos ez a szer, mint az antioxidánsok általában Smile:
http://www.hazhozpatika.hu/pycnogenol.html
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lisztérzékenységhez az alábbiakat szokták nézni:
EMA IgA, tTG IgA/IgG
De ez önmagában még nem ad mindig pontos eredményt, mellé nézni kell ezeket is:
vérkép
vasanyagcsere vizsgálatok
B12 és folsav
pajzsmirigy autoantitestek és TSH
Ca, P, Na, K, összfehérje, albumin, koleszterin
D vitamin
prothrombin
Mivel a tünetek gyakran összefüggenek, ezért kell kompletten nézni, plusz az egyéb gyanús tünetek:
puffadás egyre több mindentől
fejfájás, ízületi fájdalmak pl. kenyér evése után (de néha csak úgy)
bőrkiütések (dermatitis herpetiformis)
hasmenés vagy éppenséggel székrekedés
súlyosabb esetben erős fogyás, gyengeségérzet, gyakori fáradtság.

A lisztérzékenység enyhe formája is képes meddőséget okozni alapból már azáltal, hogy a vékonybélben a glutén (gliadin) által elpusztított bélbolyhok miatt nem tud rendesen felszívódni és hasznosulni a bevitt táplálék, a keletkező hiányállapot miatt a szervezet nem tudja megtartani a terhességet. A másik, hogy ha kijut a szivárgó bélből az antitest, sorban jönnek elő a többi autoimmun folyamatok, pl. Hashimoto, rheumatoid artritis, stb. Persze, ezek egymástól függetlenül is megjelenhetnek. Genetikai alapja is van azért a dolognak, hajlam lehet rá, de nem jönne elő, ha nem "provokálnák" ki. Ezért is hívják ezeket "civilizációs" betegségeknek.
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszokat és az internetes elérhetőségeket.
Voltam a Mester család boltjában egy eldugott kis utcában van nálunk.Vettem Betka kenyerét, nem nagyon tetszik:(
Igazából melyik vérvétel eredmény mutatja a lisztérzékenyéget,mert nekem minden más allergiám van,a lisztre csak gondolok a puffadás miatt , más tünetem nincs.
Vannak Füli általi Iga és IgG eredményeim de többféle.
Timi,
melyik gyártó által forgalmazott pycnogenolt szeditek?
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lotti,
a pycnogenol egy nagyon erős antioxidáns, nekünk, autoimmunosoknak ez az immunerősítés jön be inkább, Betka, igazad van abban, amikor azt írod, nekünk nem szabad a Th1-re erősíteni, mint az echinacea és a méhpempő teszi! Hiszen nekünk épp ez az immunválaszunk a túl erős. Megjegyzésképpen: az allergiásoknak a Th2.
Az antioxidánsok, mint a resveratrol és a pycnogenol (meg a C, E vitaminok pl.) pont nekünk valók! Segítik a sejtek regenerációját, erősítik a petesejtek és a spermium szerkezetét, meg tudják esetlegesen akadályozni a DNS károsodásokat is bennük. Dr. Sher volt, aki nőknek ajánlotta a pycnogenolt az általa veszélyesebbnek tartott DHEA szedése helyett. A DHEA inkább egy férfi hormon szerű anyag, azonban nőknek is szükségük van rá, ha ez a hormon szint túl alacsony (DHEA-S hormonként mérethető), az már csökkent fertilitást jelenthet. Növelése akár az AMH hormon szintjén is emelhet, de erről még konkrét esetet nem tudok. Szendi Gábor pl. a fiatalság hormonjának nevezi, minden hormonok atyjának.
A pycnogenol azonban nem okoz férfihormon túlsúlyt, mert nem is hormon. Mi már majdnem 2 hónapja szedjük a férjemmel. Smile)) Remélem, beválik!

A boltos linkeket is köszi, én innen szoktam rendelni:
http://bolthely.hu/paleoshop/
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi mimino Smile
Vissza az elejére
mimino

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok,

érdekességként:

www.dietabc.hu

szerintem Mo. legjobb, legnagyobb választékú boltja.

Kártyával is lehet fizetni, illetve interneten rendelni országos kiszállítással!!!

Frissen sült pizzaszeletek, kenyerek is, kávézó részleg fincsi sütikkel - és nemsokára étterem is lesz. Nyam-nyam! Razz

Egyébként nekem a lengyel kenyerek és kekszek jönnek be... Very Happy
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nem olcsó...
470 Ft a 420 g-os, amiben 16 szelet van. Naponta 2-t eszek ( általában reggel ) és így több mint 1 hétig elegendő. Így viselhető az ára és nincs kenyér hiány sem Smile
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm,megpróbálom,de horror az ára, de ez van.néztem már én is a mester család kenyér porát a neten, egy üzlet van itt nálunk, ahol esetleg kaphatok.megis nézem ma.
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lotti,

ezt esetleg tudod enni?
Mester család szeletelt kenyér termékei ( bácskai barna, fehér, hagymás, amarántos ), gluténmentesek:

http://www.glutenmentesbolt.hu.....nyer-420-g

Debrecenben van diétás bolt és ott az ára is kedvezőbb ( 470 Ft ) . Hátha sikerült felhajtanod egy ilyen üzletet, ahol be tudod szerezni. Én ezen élek, és bár csak pirítva eszem, de megvan a kenyér-fíling Smile
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Betka,áttanulmányozom úgyis bevan állítva a gugli fordítóSmileSmile
Tegnap sütöttem kukoricás kenyeret magamnak borzasztó lett:(, de asszem még nem adom fel:) sajna nem tudok kenyér nélkül létezni!!!!december 10 körül ételallergia teszt újra....szójabab miatt......elsősorban!
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia lotti,
Pycnogenol témában Timi a szakértő Smile

Tudom, hogy Téged is érdekelhet és érinthet ( ételallergia okán ) a téma, hogy az egyes ételek intoleranciája hogyan válthat ki immunreakciót, túlzott immunműködést, ami sajnos a fogamzásra negatív hatással van. Egy nagyon kedves ismerősöm beleásta magát a témába ( ételek - immunitás ), és nagyon sok hasznos tudást gyűjött már össze erről. Egy angol linket szeretnék megosztani ( amit ő küldött ), hogy az ételintolerancia miként működik, miként lesz belőle immunprobléma. A varázsszó a "leaky gut", vagyis áteresztő bélfal, ami a károsodás miatt átengedi a különböző ételfehérjéket, részecskéket, parazitákat, gombákat, baktériumokat. Ez pedig a véráramba kerülve folyamatosan védekezésre ösztönzi, immunreakcióra készteti az immunhadsereget, túlzott immunműködést okoz.
Ezért van nagyon sokszor összefüggés a meddőség és a táplálkozási szokásaink közt.

Minimum a képeket érdemes tanulmányozni, de aki érdeklődik, annak az egész angol cikk hasznos lehet:

http://wellnessalternatives-st.....g.html?m=0
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Timi, Betka!

Nem kellene nekünk szedni ezt a pycnogenolt? már Betkának gondolom terhesség alatt semmiképp, de mint autoimmunosoknak gondoltam? én még csak most olvastam utána, hogy mire jó,látom itt többen sperma miatt használják, de baromi sok mindenre való.Szerintetek?mert ha nincs ellenvélemény én azonnal indulok és veszek.Smile
manoka00

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka
Vittem neki minden amim volt és semmit nem mondott lenne valami.Fel írta amit kér meg kihez menjek.Cukorról tudok arra már rég ota szedek gyogyszert,még az endrokinologus írta fel.Talán 10 dolgot írt fel 2 van kész.Májusra végzek is vele!Most kezdem a vizsgálatokat meg be vagyok jelentkezve még senkinél nem voltam.Lebeg a szemem előtt mi várható rám!
Debrecen messze van nekem.Másik irány felé vagyok.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és ne törj le manoka!
Az első lépés a diagnózis. Jobb tudni mi állhat a háttérben, mint csak azt hallgatni , hogy "próbálkozzon, a következő lombik majd sikerül". Persze van akinél tényleg bejön ez, de 3-4 próba után már szkeptikus az ember lány.
Szóval első lépés az alapos kivizsgálás, másosik lépés pedig a kezelés, amivel új , érdemi esélyt lehet adni a következő próbálkozásnak!

A kezelés az immuneseteknél lehet sokféle. Az IVIG szuper jó szer, és ha nem is OEP finanszírozásra jogosult valaki, akkor is indikált esetben beadathatja önfinanszírozósan. Hátránya, hogy egy kezelés nagyon drága ( 250e Ft ). A másik kezelési mód az Intralipid, én ezt kaptam, ez segített. Hasonló hatást vált ki, mint az IVIg, olcsó is ( 10e alatt van egy kezelés ), hátránya, hogy jelenleg nehezen hozzáférhető. További módszerek is vannak , pl. szteroidok, granocyte injekció , vagy épp külföldön a Humira szert is próbálgatják. Tehát van sokféle módszer. Fülöp doktor nagyon képben van, az egyik legfelvilágosultabb a témában idehaza! Attól ne félj, hogy nem lesz tanács a hogyan továbbra.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

manoka
vannak már kész leleteid?

Értem ezalatt, hogy eddig kiderült már valami?
Pl. inzulinrezisztenicia, pajzsmirigy gondok, autoimmun eltérések, antitestek, trombózishajlam, cöliákia szűrés?
Vagy még most kezded az egészet?

Én azért írtam, hogy Debrecenben csináltattam meg a sok vizsgálatot, mert itt sok TB által fizetett vérvételen, rendelésen voltam, és nem került pénzbe se az autoimmun panel, se a trombózisszűrés, se a kromoszóma teszt, se az átjárhatósági. A debreceni klinika is rendelkezik meddőségi kivizsgálási szakértelemmel, és Fülöp doktor elfogadott minden olyan vizsgálatot, amit itt végeztettem el. Ez csak egy segítség, hogy nem feltétlenül muszáj magánorvosokhozt menni. Persze a TB-s meg kivárós rendelés, és nehéz is megtalálni a kivizsgálásokban együttműködő orvost. De lehetésges ( nekem sikerült szerencsére ).
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka

Követem amit elő írt!Csak vidékröl nem olyan könnyü meg oldani mindent.Bele számolni a költségeket és el küld orvosokhoz,és ha utána keresel láthatod mind a pénzre megy.Ezek után benne van nem is kapok azt a fajta kezelést amiért én hozzá mentem.Mert ivignek van esélye terhességet létre hozni.Mi más az ami hozzá segithet?Nekem nem Fülöppel van bajom,csak le törtem.Teljesen másban ringattam bele magam!Lehet 35 évesen ennyire nem lenne szabad rémeket látnom.Lelkieket rende tudod magadba tenni,ezen vagyok én is.Masszásra is járok,voltam akupunkturán is.Semmi nem hozta meg a nagy áttörést.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

manoka,
Ha alapos vizsgálatot szeretnél, akkor feltétlenül kövesd Fülöp doktor utasításait! Én is az ő irányítása alatt vizsgáltattam ki magam, de magát a vizsgálatokat Debrecenben csinálták meg. Az már mindegy, hogy a debreceni labor adja ki az eredményt, vagy egy budapesti, vagy egy debreceni orvos állapítja meg a petevezeték átjárhatóságot, vagy egy budapesti. Szóval ha alapos kivizsgálást akarsz, akkor feltétlenül kövesd Fülöp doktor tanácsait. Valóban igaz, hogy az ő tudása ott kezdődik, ahol más mezei nőgyógyász tudása végetér... én speciel ezzel egyetértek.

A kezelés szempontjából egy szóval nem mondtam, hogy Fülöp doktor nem kezeli az immuneseteket. Dehogyisnem! Nézd meg mennyi sikeres terhesség jött létre a ténykedése által! Amiről beszéltem lentebb, az az, hogy a most beinduló új vizsgálati modell meg fogja szabni, hogy ki jogosult OEP finanszírozott immun kezelésre ( IVIG ) és ki nem. A bizonyítottan alloimmun vetélők / meddőséggel küzdők lesznek jogosultak rá, az egyéb kategória ( értem ez alatt az autoimmun miatt meddőket ) nem jogosultak. Sajnos ez nem Fülöp doktoron múlik, mert ő egészen biztos segítene mindenkinek, akinek csak kell. Ez inkább azon múlik, hogy a projekt kerete valószínűleg be van korlátozva.
Ez a fórum az egyéb lehetőségeket boncolgatja.

És igenis rengeteg mindent lehet tenni az ügy érdekében, ahogy Timi is írja! És erről lehet is beszélgetni.
Nem egy olyan ismerősöm van, ahol sokévi sikertelen próbálkozás, IVF kezelések után pl életmódváltás, paleo diéta vagy szimplán glutén mentesség után jött a siker! Rengeteg esetben lappangó ételintolerancia miatt vannak a szervezetben immuneltérések, és a folyamatos gyulladás miatt az immunrendszer túlfűtött, ezért nem tud a baba beágyazódni. az életmódváltást egy orvos sem fogja neked receptre felírni. De én személy szerint ismerek olyanokat, akiknek így sikerült megvalósítani az álmukat.
Sok tényező van, amin az ember változtathat a siker érdekében, nem csak az , ha orvostól orvosig járunk. Ezért kell és lehet erről beszélni.

Például nálam is a glutén mentes táplálkozás elkezdése után 3-4 hónappal kezdtek javulni az immun mutatóim, és onnan már "csak " egy IVIGhez hasonló rásegítés kellett ahhoz, hogy sikerrel járjak. Pedig előtte 7x nem...
Tehát van értelme kutakodni.
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka
Úgy láttam jobb ha azokhoz az orvosokhoz megyek akit a Fülöp ajánlott.Nem pesti vagyok jó pár kiló méterrel lakom onnan.Feljárni már az is benne egy egy kis összegben,ha ez kell a babához legyen.Tisztában vagyok vele akiket ajánlott mind a pénzre megy.Egy kör még talán meg oldható velük.Egyik sem fog az orvosom maradni,ennyivel véget is ér a történet.
Olvasom a forumokat látom kiről mi a vélemény! Tudom mit szeretnék és azt is ha a Fülöp vizsgálatai csödött mondanak,akkor felesleges bármilyen nagy tudásut keresni,ez van.
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 30, 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Ftimi

El nem tudom képzelni mi lehet az a modszer amivel ebben az esetben tudnánk magunkat gyogyitani.Orvostol orvosig járunk és a legtöbb estben azt sem tudják mit csináljanak velünk.3 lombik után sem találnak semmit.Kezdik az inszemmel ami semmit nem ér feleslegen dobod ki a pénzt.Ez kinek jó?Az orvosnak aki szépen össze szedi magát.Magunkat nem tudjuk meggyogyitani!Beszélgetni lehet mindenröl de attol nem lesz baba.
Ez olyan mint a méhpeppő sokan veszik mert vastagitja a mehnyálkahártyát az lehet,de semmit nem ér.Annyi mindent találhatsz csak keresgéljél és szép összegért könyvet is vehetsz mert az is segit,elolvasod és már jön a baba.Ezeken a dolgokon és sok mindenen már csak nevetni tudok.Szomoru meg az,mindent meg etetnek velünk.
Betka
Gratulálok a picihez! Mi volt az a módszer amivel sikerült a baba?Netán ezt a Fülöptöl kaptad? Nekem kimondottan a tudása miatt ajánlották.Sokan mondják,neki a tudása ott kezdödik ahol a másiké véget ért.Csalodtam valamilyen szinten,nem arra számitottam csak egy vizsgálaz végéig jut el a tudása velünk kapcsolatosan.Ha jól értelmezem amit tudatni szeretnétek velem!
Gondolom ha nagyon szeretné rajtunk is tudna segiteni,meg van a tudása hozzá.Pedig ha ugy vesszük,mi vagyunk a nehezebb eset.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

manoka,
a teljes körű kivizsgálás mindenképpen nagyon fontos és hasznos, mert nagy eséllyel feltárja a problémákat, mi állhat a sikertelen lombik útjában.
Ezt Fülöp doktorral is csináltathatod, neki nagy szakértelme van hozzá. Vagy máshol ( én Debrecenben csináltattam ).

Azonban a probléma feltárás csak az egyik dolog, a másik a kezelés. A helyzet az, hogy a "többször vetélős" fórumon elsősorban azok a lányok vannak és szerették volna folytatni a beszélgetést, akik a habituális vetélés miatt fordulnak Fülöp doktorhoz. Nekik lesz elsősorban segítség a most újra beinduló HABAB program, ahol az immunalapokon nyugvó vetélőket fogják majd IVIGgel kezelni. A kezelés nekik jár, ha a bizottság azt, úgy ítéli meg az immunvizsgálatok alapján. Drága dologról van szó, így bizonyára nagy szűrés lesz.

Sajnos ha a Te vizsgálataidban esetlegesen nem derül ki, hogy alloimmun alapú habituális vetélő lennél, akkor nem jár rá kezelés. És akkor marad a tovább gondolkodás. Mert ugye a gyerek utáni vágyat nem lehet egy bizottsági nemmel lecsillapítani....legalábbis nálam nem lehetne.

Én speciel pont ez az eset vagyok, nem vagyok habituális vetélő,, és számos-számtalan sikertelen beavatkozáson vagyok túl, és egyértelműen autoimmun gond van/volt a háttérben. Én nem voltam jogosult ingyen IVIGre , de másféle immunkezelés hatásosan segített, és most 23 hetes várandós, boldog kismama vagyok.

Ez a fórum azért jött létre, hogy azoknak (is ) segítsen, akik nem vetélők, akiken nem tud a HABAB bizottság segíteni, de mégis szeretnének gyermeket.
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manoka, nekem is van egy nagyon felvilágosult meddőségis orvosom, bár ő éppen bp.-i, meg van egy nagyon szuper belgyógyászom is, szintén kiemelkedő szakmai tudással és emberséges, holisztikus szemlélettel (ő nem bp.-i). Nekem több nem is kell, ők tudnak nekem segíteni (meg persze itt a többiek, pl. Betka, mimino és mások - nem tudok mindenkit felsorolni, sokan fórumon kívüliek). Ami "koktélt" Fülöp ad, az nem nekünk, autoimmunosoknak van "odakészítve", az IVIg az alloimmunosoknak jár ingyenesen. Nekünk saját utat kell bejárni... Ezért kell nagyon sokat kutatni, keresni, szerencsére egyre több sikerrel jár a dolog. Az is szuper, hogy a saját orvosaink nagyon partnerek ebben. Ezért (is) nagyon tisztelem őket és szívesen járok hozzájuk.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manoka,
A meddőségi kivizsgálást nem csak Fülöp doktor tudja csinálni, hanem bárki megcsinálhatja az előírt vizsgálatokat egy olyan intézményben, ahol erre szakosodtak. Pl a debreceni klinikáról biztosan tudom, hogy ilyen ( Galamb doktor Petrányi prof szakvéleménye alapján megerősítette). De biztosan az ország más nagyvárosaiban lévő nagy klinikák, kórházakban is van erre szakértelem, nem csak Bp-en.
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

f timi
Szerintem én nem szeretném tudni mi volt itt ott,vita azt hiszem,.
Lombikos vagy a 3 lombik nem sikerült.Úgy hallottam azért kell a Fülöphöz menni mert kapunk koktélt és akkor meg marad a baba.Vagy nem?
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manoka, jobb ez így...

Amúgy mi itt nem feltétlenül Fülöp páciensei vagyunk, ő különösen nem szokott autoimmunosokkal foglalkozni, ő csak max megállapítja, hogy van ilyen bajunk (vagy nem) és kész... Nekem pl. nem is ő az orvosom, bár végigcsináltam a vizsgálatait, sőt, annál többet is.

Ezen a fórumon inkább arról van szó, hogy mi magunk hogyan tudjuk a saját problémánkat orvosolni, nem annyira arról, hogy mikor indul az mlc és a többi vizsgálat, meg melyik orvost hol találjuk meg. Az autoimmunosok problémáit nem annyira értették néhányan a másik fórumon, ott jobban inkább az alloimmunosok érdeke van képviselve. Jobb volt ezért kétfelé szedni.
Ha szeretnél vmit kérdezni, itt is megteheted, garantáltan kapsz rá választ itt is, ha tudunk segíteni.
Tehát üdv itt is! Smile
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Miért kell két forum?A másikon sokkal több minden meg található.Egy orvos csinálja mind a kettöt.Vagy nem?
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a gyors választ!

Én is szedtem, még a tavaly szeptemberi, novemberi lombikom előtt vmikor. Akkor nem is sikerült semmi... Sad
Nekem ugyanez volt a problémám vele, mint neked, hogy vajon nem emeli-e az NK sejtek arányát és aktivitását, ami maga az immunrendszer erősítés lényege. Vagy éppenhogy úgy erősíti, hogy optimalizálja az NK-k működését? Mert mindezt leszámítva nagyon hasznosnak tűnik a dolog. Férfiak esetén nem számít az NK arány, így legalább nekik jó lehet, az biztos. Ezt az NK dolgot pedig megpróbálom kinyomozni, ha megvan a válasz, megírom itt! Smile

De azért még kíváncsi vagyok, mások mit tapasztaltak a méhpempőről?
Vissza az elejére
mimino

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi,

Igen, én is olvastam a méhpempőről, sót, utána is néztem, hol, mennyiért lehetne beszerezni, stb...

Ugyanakkor elbizonytalanított a következő: az, hogy erősíti az immunrendszert.....

kérdés, hogy pl. az én "abnormális" immunrendszeremet kell-e, hogy erősítse? ..... vagy inkább nem?...

mennyire és milyen hatással van, lehet a mi auto- vagy alloimmun problémánkra - mégha természetes anyag is?

szóval a kétségeim miatt én inkább kihagytam....
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 29, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Találtam egy nagyon hasznos cikket, a méhpempő jótékony hatásáról írnak benne:
http://teherbeeses.hu/segitseg.....hpempovel/
Nemcsak nőknek ajánlják, hanem férfiaknak is a spermaszám növelésére. Ez még egy jó hír OATS-os kispapajelölteknek....

Aki használt méhpempőt, milyen tapasztalatai vannak róla?
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, a terhesség nem ez a kategória, ott mindenféle tápanyaghiány a baba "elszívó ereje" miatt is lehet, max ezen súlyosbít a lisztérzékenység. Nem véletlen, hogy aki autoimmunos, az nagyon gyakran rejtett lisztérzékeny, sokszor épp ezzel indul a dolog. Szerintem nálam is így volt, csak senki nem tudhatta, hiszen az autoimmun folyamatok kutatása azért nem olyan régi keletű dolog. A lisztérzékenység vizsgálatához a transzglutamináz elleni antitesteket nézik a vérből, ami nem is pontos vizsgálat! Egy ismerősöm férje pl. már nem szimplán lisztérzékeny volt, hanem cöliákiás, a transzglutamináz elleni antitest a véréből negatív volt! A srác pedig majdnem meghalt, mire végre rájöttek, mi a baja. Neki is a vashiány és a fogyás, puffadás volt a fő jel.
A lisztérzékenységre van egy székletteszt, ami jóval pontosabb, persze megint nem nálunk elérhető módon. Ugyanígy az ösztogén dominancia kimutatására is van nyálteszt, ami állítólag jóval pontosabb, egy bizonyos dr. Lee munkássága alapján terjedt ez el. Még Balázs Csaba prof szerint is jó dolog ez, de nálunk nincs. Pedig van, egy kedves ismerősöm ajánlott egy labort, a Laborexpresszt, rajtuk keresztül elérhető ez a nyálteszt. Nem olcsó, én még nem próbáltam, mert most más vizsgálatokra "gyűjtök", sajna még nem sikerült kiheverni a lombik okozta anyagi csődünket. Sad
Pedig az ösztogén dominanciáról is állítja dr. Lee, hogy megalapozza a későbbi autoimmun folyamatok kialakulását. Ehhez jön pluszba a glutén, tejfehérje. Meg vannak még a vírusok okozta autoimmun típusú esetek, de az más kategória.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és baromi érdekes és a Ti esetetekkel egybevág, hogy nálam is sokszor volt gond a vassal gyerekkorban. Mindig nézegettek, hogy miért vagyok ilyen karikás szemű kisgyerek, pedig hát nem volt semmi érezhető bajom ( akkor még nem volt Hashimotom, ez később derült ki ).

Akkor el is érkeztünk talán egy összefüggéshez, hogy a vassal azoknak van/lehet problémájuk ( rosszul szívódik fel , rosszul hasznosul ), akiknek valami kajára rosszul reagál a szervezetük? Magyarán immunreakciót vált ki. Ez lehet glutén vagy tejfehérje vagy bármilyen más allergén. És ha a bélrendszer nem elég hatékony, károsul a bélfal, a bolyhok hatékonysága, akkor az immunrendszer is gyengébben muzsikál, mert ugye még a reklámok is ezt szajkózzák, hogy az immunrendszerünk 80%-a a bélrendszerben van. Ezért alakulhatnak ezután ki könnyen az immun eltérések, akár auto-, akár alloimmun , és az emelkedett NK aktivitás és társai, ami ugye nálunk gátolja a sikeres babásodást.

Magyarán nagyon fontos a bélrendszer helyretétele, az allergén ételek elkerülése, ahhoz, hogy az (auto)immun eredetű gyulladások javuló tendenciába kezdjenek. És ennek egyik jó jelzője a vashiány.

Persze nem azt mondom, hogy terheseknél is ugyanez a sablon van, hiszen ott a baba is rengeteget elvesz az anyától.

De mindenképpen elgondolkodtató a ( nem terheskori ) vashiány és a bélállapot.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most, ahogy olvasok a NŐVÉR kapszuláról, találtam egy vicces mondatot. Persze ez csak nekünk gluténmentesen táplálkozóknak lehet poénos ( hiszen pont hogy a glutén és a kenyérfogyasztás okoz sokaknál bélrendszeri gyulladást, felszívódási problémákat és ennek egyik masszív jele a vashiány ):

A növésben lévő gyermeknek több vasra van szüksége. Felmérések bizonyítják, hogy az iskoláskorúak fáradékonysága és idegessége sok esetben a vashiányra vezethető vissza. Időskorban a testnek az életfontosságú vas annyira szükséges, mint a "mindennapi kenyér".

No akkor vas vagy kenyér ? ( persze csak poénkodok... )
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lotti,
szuper hír, köszönöm, utánanézek!! Smile
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lotti, ez a cékla-dolog nagyon jól hangzik! Smile Smile
Nekem is mindig gondom volt a vassal gyerekkorom óta, főleg a transzferrin szaturáció volt rossz. Ez volt az egyik jel arra, hogy rejtett lisztérzékenységem van. Csak akkor még nem tudtam... Mióta elhagytam a glutént és változatosabban étkezem a paleó miatt (a sok szénhidrátdús és egysíkú gabona alapú kaja, krumpli, rizs helyett sokféle zöldséget eszem és mindenféle húsokat - vöröseket is!) ez már rendbe jött! Smile
Tegnap is egy céklás-almás salátát ettem athéni párolt sertésszelet mellé, hát az vmi fenomenális volt! Végre öröm az evés, nem az van, hogy eltunyulok, hízok és felpuffadok, mint a paleó előtt. A cékla jóóóó! Smile
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka,

Én mindig vashiányos vagyok kiskorom óta, nagyon sok gyógyszert kipróbáltam már semmi nem tette normális tartományba a vasamat.1,6-ra is kiszokott ürülni, most legutóbb 3,3 volt, mert elhanyagoltam a csodaszerem Smile szedését. A szer: NŐVÉR kapszula Kombucha gyártja cékla tartalmú étrend kiegészítő.Semmi mellékhatása nincs, nem fogja és nem szinezi a székletet olyan, mintha nem is szednél semmit, viszont amikor oda figyelek rá és szedem normálisan 2x2-őt akkor simán 15-re viszi fel az értékemet.
Olvass utána ,bármelyik gyógyszert lepipálja.
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi szépen előre is Smile
Vissza az elejére
mimino

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka,
én megyek Fülöphöz majd december 11-12-én, akkor rákérdezek a Magnerotra! Very Happy
nem fogom elfelejteni!
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaja, a Gynevac injekció helye kicsit fáj, de egyáltalán nem borzasztó Smile Inkább olyan, mint egy jó kis izomláz. Végülis az, hiszen tejsav baktériumok vannak benne, ami hasonló hatású, mint az izomláznál felgyűlt bomlástermékek.

Lotti,
köszi a Magnerot infót. Igen, Fülöp doktor a 3x2-t javasolja, csak az nem világos számomra, hogy a harmichanyadik hétig. De szerintem szedni fogom egészen a 36.-ig.
Már a 23.-on járok, és minden egyes eltelt hét után hálás vagyok, hogy benn van és szépen nő a kis drágám Smile

Most legújabban a vashiány az aktuális. Tegnap derült ki, hogy bár még az első trimeszterben tökéletes volt a vas meg a hemaglobinom, de mostanra már erősen az alsó tartomány alatt van. Úgyhogy most vastabletta + szilvalekvár ( az emésztési akadályok elhárítása miatt ) kombót kellett elkezdeni Smile
Vissza az elejére
mimino

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 28, 06:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na igen, nem kellemes, sőt!

Betka neked mennyire fájt?

Mivel felváltva farba adják, én igenis éreztem rendesen, hol a bal, hol a jobb lábamat húztam utána 1-2 napig, mint a kutya....Sad

De hol volt ez ahhoz a sok mindenhez képest, amin eddig átmentünk, átmegyünk, illetve még előttünk van! Nem igaz? Razz Razz

Szép napot nektek Lányok, majd alkalmasint még benézek!
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 27, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, még annyit, hogy azt tudtam, hogy a Gynevac nem hat autoimmun folyamatokra, azon nem segít, de sokszor lehet ezen kívül más gyulladás is, azért is lenne jó ez a cucc. Jobb megelőzni a kisebb gyulladások miatti be nem ágyazódást vagy éppenséggel a korai vetélést, amit sokszor okoz felszálló fertőzés, ez nagyon gyakori ok.

Állítólag nagyon kellemetlen ez az injekció, de az altatás nélküli lombikos punkciónál biztosan nem rosszabb... Sad
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 27, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi a Gynevacról szóló tapasztalatokat, szerintem hasznos lehet ez a szer. Sokszor van kisebb, nem észrevehető gyulladás az emberben, amit ezek szerint szépen tud kezelni. Talán jobb ez, mint az a brutál Semicilin kúra, nem szedál le odalent, hanem éppen hogy segít kiirtani, ami nem oda való. Kár, hogy megint nem elérhető, szerintem én is kipróbálnám. A férjemnek sem ártana, mert ő eleve nem bírja az antibiókat, csak remélni tudom, hogy most nincs neki megint vmilyen fertőzése, még nem nézettünk újra leoltást. Kivárjuk, hogy a pycnogenol hogy hat nála, decemberben, januárban lehet először nézetni, addigra lesz 3 hónapja, hogy elkezdtük szedni. Összekötjük a kétféle vizsgálatot (spermatogram és baktérium leoltás).

Betka, örülök, hogy újra itt vagy! Smile
A Magnerotról sajnos nem tudok mit mondani, én még nem szedtem. Nem tudom, mennyi a sok vagy kevés belőle. Sad
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 27, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Betka,

Eszterbarbara blogját olvastam az előbb, Ő napi 6 Magnerotot szed a 24.héten van most.Bár most kéz zsibbadás miatt ajánlotta ezt neki Zeke doki,Ő viccesen jegyzi a blogjában, hogy köszi már így is napi 6-ot szedek.Ebből gondolm, hogy a zsibbadástól függetlenül szedi még félidő után is.
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 27, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok,

ki emlékszik arra, hogy mi Fülöp doktor javaslata: a Magnerotot meddig kell emelt adagban szedni, majd mikortól kell kezdeni csökkenteni?
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 27, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Gynevac injekció kúrán én 2x mentem át. Csak jót tudok mondani róla, mert ahogyan mimino is írja, az enyhébb, gyulladásos, folyásos problémákat szépen rendbe teszi, megszüntette.

Azonban az autoimmun gondokat sajnos nem oldotta meg, mert baba nem lett tőle. De nőgyógy fertőzések ( gombák ) visszajövetelét sokáig sikeresen megakadályozta.
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 27, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Timi, én is és a barátnőm is beadattuk a Gynevacot,még anno és sajna semmit nem ért babaprojectbe Sad más problémám, folyás ilyesmi meg nem volt, így arra nem tudom jó volt-e.
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2012, Nov. 27, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi! Ilyen alapos válaszra nem is számítottam! Smile Smile
Minden jó dolgot kivonnak a forgalomból sajnos vagy akadályozzák a megszerzését, úgy látszik, ez már csak így marad kis hazánkban! Sad
Az orvosnőt ismerem a netről, olvastam pár írását és hozzászólását már, ő az égvilágon mindenre a Gynevac-ot javasolja, ezért örülök, hogy ha vki a valódi hatását le tudja írni, mert az nekem sokkal meggyőzőbb! Még egyszer nagyon köszi!!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Következő
20 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés