Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kreatív sarok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ditti

Vendég

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 06, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jamina!
Köszönöm a választ, bocs, de az alkotással voltam elfoglalva. Már sikerült is néhány mű, a leírásod alapján Smile

Jó lenne, ha még írnál olyan cikkeket, amiben az okosságokat megosztod velünk kezdőkkel Smile

Ditti
Vissza az elejére
Erzsi

Vendég

HozzászólásElküldve: 2004, Feb. 25, 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jamina!
Ha terítőre szeretnék dekupázsolni, akkor kell valahogy fixálni a szalvétát?
Vissza az elejére
Jamina

HozzászólásElküldve: 2004, Feb. 24, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Pamacs!

A húsvét azért is nagyszerű, mert a tojásokat egyenesen dekupázsolásra találták ki Very Happy !
Akár kifújva, akár megfőzve, festés után máris lehet dekupázsolni.
Javaslom, a kivágott mintán kívül a tojás minden részét kend át dekupázsragasztóval, hogy szép egyenletes fénye legyen.
Nem tudom, hogy azon a vidéken, ahol Te élsz, szoktak-e tojásfát csinálni. Faágra fellógatnak néhány színes, kifújt tojást és egy nagy vázába teszik -ezt is gyönyörűen be lehet szalvétázni.
De a kis vesszőkosarat, amibe a tojások kerülnek, szintén lehet íly módon díszíteni. Sőt, kapható textilre való dekupázsragasztó is, tehát még terítőt is készíthetünk ugyanezzel a technikával.

Remélem, sikerült ötleteket adnom Laughing
Jó munkát!
Ági

HozzászólásElküldve: 2004, Feb. 24, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jamina!
Érdekelne, milyen ötleteid vannak, hogyan díszitünk! Jön a húsvét!
Pamacs
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jamina

HozzászólásElküldve: 2004, Feb. 22, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, Pamacs! Smile
Jamina

HozzászólásElküldve: 2004, Feb. 22, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ditti!

Ha készen vásárolod a gipszalapot, abban már eleve benne van az akasztó. De ha Te magad öntöd, akkor lehet kapni a hobbiboltokban direkt erre a célra való aksztót, vagy tehetsz bele hurkot raffiából, háromszögletű képakasztót, függönykarikát, szemes csavart (ez utóbbi akkor nagyon praktikus, ha elfelejtetted öntés közben beletenni az akasztót -utólag becsavarozható).

Faalapnál ki lehet fúrni az alapot, vagy erős ragasztóval raffiát rátenni, esetleg gyurmaragasztót is használhatsz.

Jó munkát!
Pamacs

Vendég

HozzászólásElküldve: 2004, Feb. 22, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anonymous írta:
Idézet:
Szalvétatechnika, üvegfestés, gyertyaöntés, kerámia... minden, ami kreatív kétkezi hobbi lol

Szia Jamina! Elovastam a cikkedet. Kedvet kaptam hozzá, hogy én is készítsek ilyen képet. Ha kész lesz, hogyan kell felakasztani?
Ditti
Szia Ditti!
Bocs, hogy én válaszolok, de talán ez is megfelel:
lehet a gipszbe előre beletenni akasztót (ha Te öntöd a formát!). Erre megfelel egy egyszerű drót is, de vannak a hobbyboltokban is akasztók.
Ha nincs a gipszben akasztód, de már száraz, kemény a kép, akkor pedig egy kis mélyedést lehet bele fúrni (én egy csavarhúzót szoktam megforgatni benne néhányszor óvatosan). A kieső gipszet egyszerűen lesöpröd, a keletkező lyuk segítségével pedig már fennakad a kép a szögön, csavaron stb.
Remélem segítettem!
Pamacs
Vissza az elejére
Ditti

Vendég

HozzászólásElküldve: 2004, Feb. 21, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Szalvétatechnika, üvegfestés, gyertyaöntés, kerámia... minden, ami kreatív kétkezi hobbi lol

Szia Jamina! Elovastam a cikkedet. Kedvet kaptam hozzá, hogy én is készítsek ilyen képet. Ha kész lesz, hogyan kell felakasztani?
Ditti
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés