Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kuckókonzultáció
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Shrek:
1 kg darált keksz
1,5 cs. margarin
50 dkg porcukor
8 e.k. kakaópor
7 dl tej
1 rum aroma
1 zöld mandula aroma
Máz:2 torta csoki
2 e.k. étolaj

A tésztát összeállítod és elfelezed.
az egyik felébe belerakod a kakaóport és a rum aromát, a másikba a mandulaaromát.
A kakaósat elfelezed és az egyik felét letapicskolod a tepsi aljába. rá jön a zöld, és megint a kakaós. amikor kész, csokival bevonod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oti írta:

Én csináltam már ilyent, de abban nem volt túró réteg. Nem emlékszem a pontos nevére, de álom volt a süti neve.
Úgy is nagyon finom volt!

Én olyat ismerek amihez málnaszörp kellett meg tojást kikeverni és kakaós réteget tenni még bele.Így a süti sárga,barna piros csíkokból állt ,de az nem volt annyira finom mint ez a túrókrémes.
Én a túrókrémhez tejfölkt szoktam használni...de lehet hogy áttérek tejszínesre mert valami hihetetlenül finom,és nagyon könnyű.
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oti írta:
Ma kicsit kertészkedem. ( holnap pihi lesz!! Smile )
Kaptunk medvehagyma magot egy ismerőstől!
Nem tudom nálunk milyen lesz, mert eredetileg ez Dunán-túli, erdős részen található leginkább. Ha sikerül, akkor lehet sütni-főzni sokmindent!!!

Felénk dömping van belőle,én is nagyon szeretem.Salátába ,fasírtba,töpörtyűkrémbe raktam...nagyon finom!
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oti írta:
Szia!
Pont tegnap találtam én is egy ilyen nemsütős-kekszes sütit.
Annak Shrek szelet a neve.
A másik ami tettszett, azt sem kell sütni, az babapiskótás. Szerintem az is nagyon fincsi lehet. Annak a neve Sztracsatella.
Ha érdekel, leírom.

A Shrek az zöld ugye?Gondolom keserűmandula aromás ... Ha van időd nem bánom ha leírod a recptet! Smile
Vissza az elejére
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

falani írta:
Van egy süti amit most próbáltam ki,nagyon finom lett,pillanatok alatt elpárolgott.A ballagásra is csinálok és mivel új a recept előbb kipróbáltam....de kiállta a próbát.Gyorsan meg lehet csinálni,könnyű mint a pille és nem kell sütni!

Süti-sütés nélkül.

Én csináltam már ilyent, de abban nem volt túró réteg. Nem emlékszem a pontos nevére, de valamilyenálom volt a süti neve.
Úgy is nagyon finom volt!

A hozzászólás legutóbb Oti által 2012, Ápr. 30, 12:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma kicsit kertészkedem. ( holnap pihi lesz!! Smile )
Kaptunk medvehagyma magot egy ismerőstől!
Nem tudom nálunk milyen lesz, mert eredetileg ez Dunán-túli, erdős részen található leginkább. Ha sikerül, akkor lehet sütni-főzni sokmindent!!!
Vissza az elejére
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Pont tegnap találtam én is egy ilyen nemsütős-kekszes sütit.
Annak Shrek szelet a neve.
A másik ami tettszett, azt sem kell sütni, az babapiskótás. Szerintem az is nagyon fincsi lehet. Annak a neve Sztracsatella.
Ha érdekel, leírom.
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy süti amit most próbáltam ki,nagyon finom lett,pillanatok alatt elpárolgott.A ballagásra is csinálok és mivel új a recept előbb kipróbáltam....de kiállta a próbát.Gyorsan meg lehet csinálni,könnyű mint a pille és nem kell sütni!

Süti-sütés nélkül.

1.réteg:
35 dkg darált keksz
8 dkg olvasztott margarin
8 dkg porcukor
annyi tej ami összefogja

2.réteg:
30 dkg túró
2.5 dl tejszín
1/2 csg habfixáló
porcukor ízlés szerint
1 cs vaniliáscukor

3.réteg
2 csg főzés nélküli vaníliás krémpor
5 dl tej
1 csg vaníliáscukor

4.réteg
2.5dl tejszín
1/2 csg habfixáló

tetejére reszelt csoki

Az 1 réteget összegyúrni és egy tepsi aljára teríteni. (Bele lehet nyomkodni csak de egyszerűbb sodrófával nyújtani.)
A fél liter tejszínt verd fel a habfixálóval ,majd felezd meg,mert az egyik megy a túrós réteghez a másik meg majd a tetejére.) szóval a tejszín fele,és a 2.réteg hozzávalóit keverd ki jó alaposan habverővel és tedd a kekszes alapra.A 3.réteghez jó alaposan keverd ki a krémport ,minnél keményebb legyen és simítsd a túrós krémre.A vaníliás krém tetejére kerül a maradék tejszin.A tetejére reszelj csokit.Kicsit áll a hűtőben és lecsaphatsz rá...de légy résen mert nagyon fogyós! Very Happy
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 30, 07:57    Hozzászólás témája: Kuckókonzultáció Hozzászólás az előzmény idézésével

Isten hozott kedves Vándor!

Pihenj meg és beszélgessünk....életről,családról,sorsról...arról ami megérint ,ami érdekel minden téma lehet.Ha tetszik a kuckó maradj velünk,ha nem akkor neked más az utad.Kísérje béke lépteid.

A hely szelleme.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés