Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kuckókonzultáció
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 18, 07:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A karma napjaink talán legnépszerűbb és legtitokzatosabb szava. Egyre többen használják, miközben nincsenek tisztában a jelentésével. Szanszkrit eredetű szó, tanítást, tapasztalást jelent, amely fejlődésünket szolgálja, és azokra a feladatokra utal, amelyeket el kell végeznünk. A karmikus feladatok pedig általában emberi kapcsolatainkkal függnek össze: nincs az életünkben olyan lelkünket mélyebben megérintő találkozás, amelynek ne lenne valamilyen fontos célja.

Mindenki megtapasztalta már, hogy bizonyos emberekkel könnyen egy hullámhosszra kerül, míg másokkal nehezen tud feloldódni és távolságtartó. Ezekre a furcsa érzésekre a reinkarnáció elmélete ad magyarázatot. A buddhisták szerint az élet örök és elpusztíthatatlan, a lélek pedig halhatatlan. Vagyis a lélek a test halála után újraszületik, és életről életre vándorolva hol női, hol férfi testben él meg különböző sorsokat. Az előző életeinkben létrejött kapcsolataink pedig jelen életünkben is találkozásokat hozhatnak létre. A jelenünk elmúlt életeink eredménye, és a következő születésünk előkészítése. Ez a körforgás biztosítja, hogy korábbi hibáinkon javítsunk, hogy egyre csiszolgassuk és tökéletesítsük önmagunkat.
A szerelem a karmában is fontos helyet foglal el. Ha például valaki első pillantásra szerelmes lesz, akkor valószínűleg arról van szó, hogy egy régi, előző életekre visszanyúló, be nem teljesült kapcsolat folytatódik a jelenben. Ezekre a találkozásokra jellemző, hogy látszólag semmilyen előzményük nincs, mégis gyorsan alakul ki az összetartozás érzése, amely nagyon erős. Ha két ember egykor sokat jelentett egymásnak, következő inkarnációjukban újra találkoznak, és öntudatlanul is felismerik a másikat. Ilyenkor elég egy pillantás, egy hanghordozás, egy mosoly, és bekattannak a régi emlékek.
Ismeretlenül is ismerősnek érzik a másikat, és bármennyi észérv szól ellene, bármennyire küzdenek is, nem tudják kivonni magukat a kapcsolat hatása alól. Biztosak lehetnek benne, hogy ismét dolgunk van egymással. Vagy az, hogy eddig be nem teljesült kapcsolatukat most megéljék, learassák korábbi munkájuk gyümölcsét, vagy az, hogy félbehagyott ügyeiket rendezzék, lezáratlan problémáikat végre megoldják, és jóvátegyék, ha korábban bántották egymást.

Tanulnunk kell, tetszik vagy sem. Ha nem hozzuk helyre korábban vétett hibáinkat, újra és újra szembe kell néznünk velük.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 17, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 17, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 17, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 17, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tök jó fotó:

[^]  
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 17, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
falani írta:
A párom vitt a dokihoz aztán megálltunk egy boltba.
Hmmm vettem 2 teát....ajurvédikus tea...kardamom gyömbér fahéj szegfűszeg...stb stb ...most itt illatozik mellettem....nagyon finom!Én 500 ftért vettem.Átmentünk egy másik boltba ott ugyanezzel az összetevőkkel szintén ajurvédikusnak hirdetett tea 800 ft volt...

Már mindent jól meg kell nézni, hol mennyibe kerül!
Kóstoltad már, finom? Mondjuk engem a fahéjjal és a köménymaggal (ez tudom, nincs a teában) világgá lehetne üldözni. : )))

Minkét teát megkóstoltam nagyon finom!Az egyik teában van fahéj,de én azt nagyon szeretem....na leírom mi van benne:

klasszikus:
fahéj,édesgyökér,kardamom,szegfűszeg,narancshéj,feketebors,

sweet:
édesgyökér,édeskömény,gyömbér,szegfűszeg,kardamom,feketebors,

fűszerek közül engem a római köménnyel lehet kikergetni a világból.A barátnőm meghatározása erre a növényre:

"Ja arról beszélünk aminek olyan a bukéja mint az érett férfilábszag..."

Very HappyVery HappyVery Happy
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 17, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:

Itt napról-napra hidegebb van. Mára már a szél is fúj, így még hidegebbnek érezni a kint létet. :/
Elnézést a tudatlanságomért, de mi az a pm? És mért kell oda menned? Már, ha publikus a dolog!

pm=pajzsmirigy nem jók a vérben az értékeim és ezt kell kivizsgálni.
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 17, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:

Na most én vagyok borzasztóan szőke:

-mijaza szalcsi?

Szalonnát akarunk a szabadban sütni. : )[/quote]

jajjj...tényleg nem egy helyen lakunk!Smile Mi nem pörgetni hanem sütni szoktuk a szalonnátilletve nyársalni szoktunk.Így hát elképzelni nem tudtam mi az ,hogy szalcsit pörgetni.... Shocked Shocked Shocked
De jót nevettem... Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 16, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 16, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A párom vitt a dokihoz aztán megálltunk egy boltba.
Hmmm vettem 2 teát....ajurvédikus tea...kardamom gyömbér fahéj szegfűszeg...stb stb ...most itt illatozik mellettem....nagyon finom!Én 500 ftért vettem.Átmentünk egy másik boltba ott ugyanezzel az összetevőkkel szintén ajurvédikusnak hirdetett tea 800 ft volt...
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 16, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oti írta:
Felénk most még az akácfák is lefagytak!
Alig-alig van virág. Sad

Voltam dokinál,mikor mentünk még elég volt a pulóver,mire jöttünk haza majd megfagytam.
Nos pm izotópra kell mennem...a doki egyenlőre annyit mondott hogy nőtt a pm,de egyenlőre nem javasolja a műtétet,mert a pm probléma meg a genetikai izémizé frankón trombotizál...így előbb valami gyógyszert akar beszedetni velem.
A múltkor mondtam hogy jó vacak a vérképem.A másik dokinéni meg elküldött belgyógyászatra... Sad Először azt találta ki hogy volt e már gyomortükrözésem...mondtam neki hogy a gyomromnak semmi baja ,az emésztésemnek se ...hagyjuk már ki ezt a lépést.Gyümölcsöt zöldséget eszek bőven a fogyi végett is.Fájdalomcsillapítót nem szedtem....na akkor legalább a belgyógyászatra menjek el...mert a betegségem nem indokolja ezt a vérszegénységet.... Sad
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 16, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oti írta:
Én is naggyon szeretem a sajtokat! Very Happy
A gyerekeim ha olyan nagyféle üzletközpontba megyünk, mindig mondják, hogy a sajtosrészleg az "anyamegőrző".
Jó sokat tudok ott nézelődni. Razz

Én is!Csak akkor csukom be a szemem amikor 10 ezer ft/kg-os árat látok pl.Valahogy nem vitt még rá a lélek hogy ilyet megkóstoljak... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 16, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felénk most még az akácfák is lefagytak!
Alig-alig van virág. Sad
Vissza az elejére
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 16, 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is naggyon szeretem a sajtokat! Very Happy
A gyerekeim ha olyan nagyféle üzletközpontba megyünk, mindig mondják, hogy a sajtosrészleg az "anyamegőrző".
Jó sokat tudok ott nézelődni. Razz
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 15, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
Hozattam igazi, házi parenyicát és tökmagos, füstölt gomolya sajtot. Érezni a különbséget a nagyüzemi és e között, csak az a baj, hogy ennek talán még húzósabb az ára, és több, mint ezer forintot egy-ültő helyemben meg tudnám enni...

Nemááá,fogyókúrázom! Smile Kéremszépen ne tessen kísérteni!Very HappyVery HappyVery Happy
Nagyon szeretem a sajtokat.A múltkor fokhagymás kecskesajtot vettem a piacon,kicsinyke szeletkét.....hmmmm...nagyon nagyon fincsi volt!Very Happy
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 15, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:

Ma már úgy kell kutatni utána. Confused

Nálunk dömping van belőle...
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 15, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:

Nekem az a szerencse, hogy egyedi fűtésem van, így be tudok fűteni, amit meg is tettem, mert tényleg hűs nagyon a lakásban is a levegő.

Az egyik ismerősnél láttam.Valami kütyü van rárakva a radiátorára amit ilyenkor be tud dugni a konnektorba és azt az egy radiátort valahogy felfűti árammal.az illető a fürdőszobai radiátorát fűtötte így.
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 15, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:

Remélem, hogy nem hosszú időre lesz ilyen hűvös! Szombaton szalcsit akarunk pörgetni, legyen szélmentes szép idő addigra! : )))

Na most én vagyok borzasztóan szőke:

-mijaza szalcsi?
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 15, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:

Ja, akkor nincs eper, vagy szamóca íze? Én kikövetkeztettem. Very Happy Ha majd tudok beszerezni leveleket, kipróbálom. : )

Nincs hát! Smile Ennek tea íze van. Smile
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jippijo írta:
falani írta:
Na megvolt a mai peca...6-ra kimentünk a tóhoz de 10-kor már jöttünk vissza.Ha hiszitek ha nem a télikabátomba mentem 2 db hosszúújjú pulóver volt rajtam és nem bírtam a parton a hideget.A fiúk is mondták hogy na menjünk haza.Megettük az ünnepi étket és sütit ,aztán most mindenki lazul...

Hát jó kis május , télikabátban pecázni , még jó , hogy nem kellett léket vágnia tavon Smile , tényleg szép az angyalkád , nekem is tetszik Smile ...

Most az a különbség hogy a lakásban fagyok meg.Ha ücsörgök simán fel lehet venni a télikabátot idebenn is.

Most bemelegedett a lakás kicsit mert a fiú fonottkalácsot rendelt vacsorára és megy a sütő...

Na a páromnak le kellett írnom a szörp receptjét...vitt be akácot a melóba.Mondtam efyszer írom le aztán majd akinek kell sokszorosítja. Wink
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jippijo írta:
Szerbusztok !
Az unokám 2 éves születésnapját és az anyák napját ünnepeltük tegnap , nagyon szép napunk volt , remélem nektek is ...

De hiszen még csak most született.... Shocked
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
falani írta:
Na megvolt a mai peca...6-ra kimentünk a tóhoz de 10-kor már jöttünk vissza.Ha hiszitek ha nem a télikabátomba mentem 2 db hosszúújjú pulóver volt rajtam és nem bírtam a parton a hideget.A fiúk is mondták hogy na menjünk haza.Megettük az ünnepi étket és sütit ,aztán most mindenki lazul...

Szerintem hétvégén az ország területén mindenhol nagyon lehűlt a levegő. :/ Itt is, még szombaton 30 fok volt, aztán már estére megjött a vihar szele, és vasárnapra már csak olyan 15-18 fok volt, mára pedig még jobban lehűlt, és rettentő nagy szél van. Annyi, hogy itt alig esett még az eső. Nagyon nem szeretem ezt az időt. :/

Én sem szeretem.....az nagyon durva ha már 20 fokot esik a hőmérséklet reggeltől délutánig. Sad
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
falani írta:
Akkor írok még egy dolgot:

Amiből nagyon finom teát lehet csinálni az a szamóca vagy földieper levele.Ha van kertetek akkor az ott lévő eperlevelet leszeded megszárítod és főzhetsz belőle teát.Kifejezetten élvezeti tea.Ha erdőben jársz az ottani apró szamóca levele is tökéletes a célra.
Viszont a dolog akkor tökéletes ha éppen érik a szamóca az erdőben....akkor az ember lánya a pocakját is megtöltheti gyümölccsel,+ a levelet hazaviheti teának ,ínségesebb téli időkre. Smile

Köszönöm szépen a praktikus ötletet! : ) Szeretem a szamócát és az epret is, mint gyümölcs, de valahogy a gyümölcs teákat nem nekem találták ki. : ) Szívesebben iszom a gyógynövényeseket, mint pl. citromfű, menta keveréke.

Hát ez nem is gyümölcstea...Smile Ha az eper leveléből főzöl teát az inkább emlékeztet a feketeteára ízvilágában,csak ebben nincs koffein.Ha a mentát és a citromfüvet szereted akkor ez is ízleni fog ha kipróbálod....de nem kötelező ha idegenkedsz tőle.
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oti írta:
falani írta:

Én meg reggel jöttem haza, most meg megyek egy ismerős-barátomhoz aki kicsit messzebb lakik. Ha sikerül, még ma hazajövök, ha nem akkor reggel.

Szép az angyalkád!!!!

Húú, ilyen időben pecáztok??
Tegnap nappal napszúrást lehetett kapni, este meg már jégeső volt nálunk. Sad
Most itt is kimondottam hűvös az idő. Sad(

Szombaton a fiúk jól leégtek a kicsinek az orra meg a válla,a nagynak meg a hasa!Smile Mindkettőnek az ami legjobban kiáll!Very HappyVery HappyVery Happy
Vasárnap majd befagyott a hátulsó részünk így 10-kor haza is jöttünk.
Szerintem az angyalkás kép valami nagyon nagyon jóóó! Tudod szeretem a különleges és jó fotókat!Smile
Ma itthon beüzemeltem a meleget fújó ventilátort...visszajön a tél! brrrr
Vissza az elejére
jippijo

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

falani írta:
Signetta írta:
Sziasztok!

Juj Falni, Te miket nem tudsz! : ) Sose gondoltam volna, hogy az akác és a bodza virága jó palacsintába is! : ) Eddig csak szörpről és mézről hallottam. Sajnos a környékünkön nincs is nagyon se akác, se bodza lelőhely, pedig biztos nagyon fini palacsintában is!
Ízlett a párod kollégáinak a palacsinta? : )

Szia Signetta!

A régi öregek is csináltak ilyet,ők a bodzafürtöt mártották bele a híg palacsintatésztába és azt sütötték ki.

Gyerekkoromban csak ki kellett nyúlni a második emeleten az ablakon és lehetett tépni egy fürt akácvirágot , anyukám is csinált ilyen palacsintátésztába mártottat , mi azt fahéjasan ettük , nagyon fincsi volt .
Vissza az elejére
jippijo

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

falani írta:

Hát jó kis május , télikabátban pecázni , még jó , hogy nem kellett léket vágnia tavon Smile , tényleg szép az angyalkád , nekem is tetszik Smile ...
Vissza az elejére
jippijo

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jippijo írta:
Szerbusztok !
Az unokám 2 éves születésnapját és az anyák napját ünnepeltük tegnap , nagyon szép napunk volt , remélem nektek is ...

Hoznék képet is , de nem nagyon megy még a képfeltevés , talán majd egyszer .... Confused
Vissza az elejére
jippijo

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerbusztok !
Vissza az elejére
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 13, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

falani írta:

Én meg reggel jöttem haza, most meg megyek egy ismerős-barátomhoz aki kicsit messzebb lakik. Ha sikerül, még ma hazajövök, ha nem akkor reggel.

Szép az angyalkád!!!!

Húú, ilyen időben pecáztok??
Tegnap nappal napszúrást lehetett kapni, este meg már jégeső volt nálunk. Sad
Most itt is kimondottam hűvös az idő. Sad(
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 13, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahhoz, hogy észrevegyük a körülöttünk lévő angyalokat nincs különösebb képességre szükségünk, csak egy kis odafigyelésre. Van, aki látja őket, van, aki hallja, van aki érzi. Mindenki úgy lép kapcsolatba velük, ahogy a legegyszerűbb, valamint kölcsönösen is így van. Van, akinek természetesen jön, van, akinek tudatosan.

A kapcsolatteremtés módjai a következők: tisztánlátás, tisztánhallás, tisztárérzékelés, tisztántudás.

Csak kevesen hallanak angyali hangokat. Amikor valaki hallja az angyali és Isteni üzeneteket, akkor beszélünk tisztánhallásról. Az idetartozók közül azonban sokan nem tudják, hogy a néha hallott szokatlan hangok üzenetek lennének. Az angyalok hangja mindig szeretetteljes, gyengéd, és türelmes. Néha csak egy kis csengő hangot, vagy halk zenét hallunk. Sokszor az egónk nem hagyja ezeket az üzeneteket érvényesülni, hiszen azt súgja, hogy ez csak képzelődés, és azt hallasz, amit szeretnél hallani, de ez nem így van. Tudnunk kell megkülönböztetni az Én és az angyalaink hangját. Az angyali hang néha hasonlít a saját hangunkra, de nem feltétlenül olyan. A hang jöhet kívülről, a szívedből, és az elmédből is. Az Ego hangja mindig negatív, és azt próbálja beléd magyarázni, hogy nem vagy elég jó, úgy sem fog sikerülni, ez nem neked való, míg az angyali hang mindig kedves, segítőkész és bíztató. Addig ismétli szeretetteljes útmutatásait, amíg el nem kezdesz akként cselekedni, vagy el nem hiszed, hogy tényleg képes vagy valamire.

Lehetséges, hogy vizuálisan üzennek neked, képeket, gyógyító színeket, vagy szimbólumokat látsz, ilyenkor tisztánlátásról van szó. A képek jelentése nem mindig tiszta. Ha kicsit homályos a kép, kérjük, hogy tisztítsák meg őket. A jelentéseket gyakran el kell vonatkoztatni a kép konkrét szemantikájától, ilyenkor próbáljuk meg kapcsolatba hozni a képet a jelenlegi életünkkel, és a szimbólum másodlagos jelentését venni figyelembe. Egy egyszerű példa. Gyakran látsz „galambokat” mondjuk az utcán, az ablakon keresztül, ha lecsukod a szemed, vagy gyakran ugrik be e madár képe. Jelentheti többek között, hogy ki kéne lépni jelenlegi állapotodból, változtatni kellene valamit az életmódodon, hogy „szabad” lehess. Gyakran félünk attól a képtől, amelyeket meglátunk, vagy láthatunk, például valamelyikünk hozzátartozójának halálát, vagy szerettünk komolyabb megbetegedését. Ilyenkor automatikusan becsukjuk a harmadik szemünket, ezzel elzárva a közvetítő csatornát, és többé nem vesszük figyelembe a kapott jeleket, egészen addig, amíg akaratunkkal nem nyitjuk ki újra a szemünket. Lehet, hogy egy tollpihe tűnik fel a semmiből, vagy egy halvány fehér-sárga fényvillanást látunk a szemünk sarkából. Ez mind angyali jelenlétre utal.

A tisztánérzékelés fizikai érzésen, érzelmen keresztül jelentkezik. tisztánérzők kapják a legtöbb jelet. Mondjuk a gyomor szorulása, a test valamely részének különböző ingere, valamilyen illat megérzése, ízlelő, valamint tapintóérzetként is jelentkezhet Talán csak egy pillanatnyi meleg simogatás az arcodon, a válladon, a kezeden. De lehet, hogy megérzed, hogy éppen átölelnek, a szárnyuk megérinti a bőrödet. A légnyomás is megváltozhat, ha angyal jelenik meg a szobában. Mintha besűrűsödne, a levegő, vagy egy felhő süllyedne le hozzád. A szoba lehűlése negatív, míg melegsége pozitív energiákat, erőket jelent. Érezheted, hogy valamerre húz egy erő, az egyértelműen azt jelenti, arra kell elindulnod. Ha az angyalok átölelnek, a szívedet melegség és különös szeretet járja át.

A negyedik kommunikációfajtát tisztántudásnak hívjuk. Gyakran a férfiak rendelkeznek ezzel a csodálatos tudással, de nem vesznek figyelmet róla. Ha érzed, tudod, hogy ott van veled egy angyal, az úgy is van. Gyakorta tapasztalható ez a tudás, amikor megkérdeznek tőled valamit, te alig egy kis gondolkozás után, vagy azonnal rávágod a választ, aztán megkérdezik, ezt te honnan tudod, te pedig csak annyit tudsz mondani: nem tudom, de érzem, hogy így van, néhány perce még én sem tudtam. Érzékelhető, amikor valakivel kommunikálunk, és nagyon könnyen ki tudunk bontakozni, vagy tudjuk hogyan kell segíteni a problémáján.

Mindenki számára hozzáférhető az összes csatorna, csak ki kell tapasztalni, hogy melyik az, amelyik a legjobban, és legegyszerűbben működik. Az is előfordul, hogy egyszerre több csatornát is használunk egymással párhuzamosan, de ez ritka eset. Általában egy csatorna van, amelyre a legérzékenyebbek vagyunk.
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 13, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 13, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 12, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma családi nap volt ,horgásztunk ,jól elfáradtunk....és ha az idő engedi holnap is megyünk.
Vissza az elejére
Oti

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 11, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

falani írta:
Érdemes ezt a cikket is elolvasni:

A nátrium-glutamát

Ha valaki szeretne tudatosabban táplálkozni, érdemes elolvasni az összetevők listáját. Meglepő dolgokra bukkanhatunk…

Tényleg nem tudjuk mit eszünk! Embarassed Crying or Very sad
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 11, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Leszületésünk titkai

A létezés életeken átívelő, nagy utazás. Mielőtt egy új leszületés megtörténik, a lélek megtervezi születésének körülményeit, és életének bizonyos mozzanatait.

A köztes létben, egy, a mienknél jóval magasabb intelligencia szinten működik a lélek. Kiválasztja azokat a küldetéseket, sorsfeladatokat, amelyeket el szeretne végezni a következő élete során, és az ehhez megfelelő körülményeket is megtervezi, beépíti. Megválasztja a helyet, ahova születni szeretne, ezt nagyban befolyásolja az is, mely nemzethez, lélekcsoporthoz, lélekcsaládhoz tartozik.

Megválasztja az országot, a családi körülményeket, és magukat a szülőket is. Ennek tudatában, mindannyian érezhetjük, hogy szülőnek lenni, bizony, nemes feladat egy ember számára. Bizonyos esetekben elgondolkodtató az is, hogy ha egy magasabb intelligenciaszinten tudtuk, hogy a számunkra legmegfelelőbb település az, ahova megszülettünk, akkor miért is akarunk elmenni, elköltözni onnan? Hiszen sorsunkat itt tudjuk beteljesíteni. Meglehet, hogy egy más helyen könnyebb lenne az életünk, de ha kitérünk egy feladat elől, és nem küzdünk meg vele, akkor nincs fejlődés.
A születés körülményei

A leszületendő kis lélek már tudja, mikor, mely csillagállás, és milyen kozmikus körülmények között szeretne leszületni.

A születéskor magunkhoz vett kozmikus energiák egy életre meghatározóak. Ezért is lehet felelőtlen vállalkozás az, amikor egy gyermek születésének idejét, vagy körülményeit előre meg akarja határozni a szülő.

A gyermek már előre pontosan tudja, hogy az általa vállalt küldetéshez mely energiák lesznek a legmegfelelőbbek. Maga a szülés is szimbolikus, beavatás az anyának, és a gyermeknek is.

A természetes úton születő gyermekek általában az életben is jobban képesek megküzdeni céljaikért, hiszen születésükkel már átéltek egy igen küzdelmes, de sikeres utazást, amikoris önerőből a napvilágra küzdötték magukat.

Ennek tudatában például felelőtlen dolog egy szülés előtt előre császármetszést kérni, ha nincs ennek komoly fizikai oka.

Egy gyermek nem csak anyagi felelősség

Manapság a világ annyira matéria központú lett, hogy egy gyermek leszületése előtt a szülők gyakran csak az anyagi körülményeket veszik figyelembe, és más lényegi kérdésekkel nem is foglalkoznak. Holott, a gyermek eleve hozza magával mindazokat a lehetőségeket, ami által az anyagi létezése biztosítva lesz. Sokkal inkább érdemes a szülőnek a kevésbé látható feltételekről gondoskodnia.

Érdemes elgondolkodni azon, hova is érkezik a gyermek? Milyen családi körülmények, milyen kapcsolatok, milyen viszonyok, milyen érzelmek közé? A szülő felelőssége elsősorban ezekben a dolgokban kell, hogy megjelenjen.

Ha például a szülők közül csak az egyik fél akarja a gyermeket, vagy valaki a családban nagyon ellenzi a gyermekáldást, ez a gyermek lelkében nyomot hagy. Lelki stabilitása, biztonságérzete függ attól, hogy mindkét szülő egyformán biztos legyen a gyermekvállalásban. Ezek a születés környékén megélt családi viszonyok felnőttként is, akár egy életen át elkísérik az embert.

Az is fontos, hogy ne akarjuk tudatosan befolyásolni a gyermek nemét, ne akarjunk csak lányt, vagy csak fiút magunknak, hiszen a gyermek nem azért születik, hogy az egónkat kényeztesse – épp ellenkezőleg. A gyermek nem tanulni, hanem alapvetően tanítani jön a szüleit!
Gyermekbetegségek

Számtalan példa szolgál arra, hogy amikor gyermekünknél megjelenik egy betegség, vagy magatartásbeli probléma, akkor ezek oka, gyökere, valójában a szülőkben, vagy a szülők közötti kapcsolatban keresendő. Már csecsemőkorban tapasztalhatjuk, hogy a gyermek viselkedése pontosan olyan, amilyen a szülők lelkivilága.

A létezés életeken átívelő, nagy utazás. Mielőtt egy új leszületés megtörténik, a lélek megtervezi születésének körülményeit, és életének bizonyos mozzanatait.

Ha az anya nyugtalan, a gyermek sír. Ha a szülők viszonya feszült, a gyermek is feszült – ezt gyakran rá lehet fogni egy hasfájásra, fogzásra, vagy időjárási körülményre, ám a tapasztalat azt mutatja, hogy ezek igen csak elenyésző okok a lényegi családi körülmények mellett.

Ha tehát egy baba a kelleténél többet sír, érdemes a megfelelő lelki-érzelmi hátteret, nyugalmat megteremteni a környezetében, az otthonában, hiszen a gyermek olyan erős „antennákkal” rendelkezik, hogy pontosan lereagálja mindazt, ami a környezetében történik.
Később, kisgyermekkorban is, ha sokat betegeskedik a gyermek, érdemes először a szülők lelki rendjét helyreállítani, sok esetben ez a gyermek egészségére és lelki állapotára is azonnal jó hatással van.
Minden minta a szülőkben rejlik

Ha megnézzük, hogyan viselkednek a gyermekek, akkor valójában azt látjuk, hogyan élnek a szüleik. Minden mintát a szüleinktől hoztunk, ezek a legerősebb gyökereink. Ez persze nem jelenti azt, hogy ha egy gyermek agresszív, akkor a szülő is az, vagy fordítva: ha egy gyermek túl félénk, meglehet, a szülők éppen ennek ellentétei. Egy tapasztalt, megbízható szakember azonban sokat segíthet, hogy felfedjük, mi rejlik a látható dolgok mögött.

A legtöbb, amit egy szülő a gyermekéért megtehet, az, hogy a saját életével, a saját viselkedésével jó példát mutat neki. A legfőbb tanításokat ugyanis nem konkrét szavakkal adjuk át utódainknak, hanem szavak nélkül, a saját viselkedésünkkel. Azzal, ahogyan a társunkkal, vagy másokkal bánunk.

A gyermek még a legkisebb gesztusainkat is észreveszi és pontosan értelmezi. Meg sem kell szólalnunk, ő már tudja, mit érez-gondol a szülő. Egy felelősségteljes szülő tehát, nem csak a felszínt, nem csak a gyermeket nézi, hanem tudatát kitágítva, figyelembe veszi a hátteret, a felszín alatt rejlő elveket, okokat, körülményeket, és saját maga viselkedését is.
Vissza az elejére
falani

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 11, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor írok még egy dolgot:

Amiből nagyon finom teát lehet csinálni az a szamóca vagy földieper levele.Ha van kertetek akkor az ott lévő eperlevelet leszeded megszárítod és főzhetsz belőle teát.Kifejezetten élvezeti tea.Ha erdőben jársz az ottani apró szamóca levele is tökéletes a célra.
Viszont a dolog akkor tökéletes ha éppen érik a szamóca az erdőben....akkor az ember lánya a pocakját is megtöltheti gyümölccsel,+ a levelet hazaviheti teának ,ínségesebb téli időkre. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés