Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Az egészséges alvás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mikida

HozzászólásElküldve: 2011, Okt. 17, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renata001 írta:
Már a csecsemőkortól FONTOS, hogy min alszunk!!!
Az egészséges gerincfejlődés az egyik legfontosabb egy csecsemő részére. Majd a gyermekkor-amikor már jönnek az izmok, felnőttkor-amikor már kialakultunk "felnőttünk" és az időskori csontok miatt is (lehetőség szerint) más-más matrac szükségeltetik.
Ezeknek a megfelelő kiválasztásában tudok segíteni Önöknek.

Kérdezzenek bátran!

Üdvözlettel: Varga Renáta
Renata, köszönet a tanácsokért. Én sohasem horkoltam. Viszont Agykontroll tanfolyamon olyan jól megtanultam ellazulni (volt egy olyan utasítás, hogy a garatizmok is ellazulnak), hogy azóta gondjaim vannak, a saját horkolásomra ébredek olykor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Aug. 02, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Visszatértem... Smile)

Ha kérdésük lenne az alvászavarral kapcsolatban vagy, hogy milyen egészségügyi problémára mik a javaslataim, kérem írjanak!

Válaszolok és remélem segíteni tudok!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 17, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
Azért a nyugodt alvásnál nem utolsó szempont a környezeted sem.

Ja, de pont a napokban vendégeskedtem. Egy kihúzható kanapén aludtam, na a hátam egyből megérezte....
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 16, 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eljokosan írta:
Renata001 írta:
Naponta körülbelül 8 órát töltünk alvással.
Ha ezt egy egész életre vetítjük, akkor életünk harmadát szenteljük ágyban töltött pihenésre.
Amennyiben tovább csavarjuk ezt a statisztikai adatot akkor arra jutunk, hogy minden három évből egyet végigalszunk, ám e tevékenységünk minősége komoly hatással van az ébren töltött időre is.

Kényelmetlen, egészségtelen ágyban fekve ébredéskor előbb-utóbb jelentkezik a nyak- és derékfájás, amely rossz közérzetet eredményez.
Ez kihat a munkánk és mindennapi tevékenységünk minőségére is.

Nekem a 8 óra alvás 2 egymást követő napon van meg, ha összeadom, és mégis bármilyen ágyban tudok kényelmesen aludni.

Szerintem csak a gyerekek, meg a nyugdíjasok tudnak egyhuzamban 8 órát végigaludni Smile

Én 12 órát is tudok, tudnék aludni.... a tehénből is kialudnám a tejet és nem vagyok se gyerek se nyugdíjas.Smile
Van különbség, h reggel pihenten kellemesen ébredsz, vagy elmacskásodva kómásan.
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 12, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renata001 írta:
"Hiszen ez egy olyan fórum, ahol az olvasók megoldást találhatnak a vágyaik csillapítására.

További gyönyörű napot kívánok!"

Biztos egy fórumra járunk vagy één értettem félre? Wink

(Nem, nem kell komolyan venni)
Vissza az elejére
Eljokosan

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 11, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renata001 írta:
Ha ezt egy egész életre vetítjük, akkor életünk harmadát szenteljük ágyban töltött pihenésre.
Amennyiben tovább csavarjuk ezt a statisztikai adatot akkor arra jutunk, hogy minden három évből egyet végigalszunk, ám e tevékenységünk minősége komoly hatással van az ébren töltött időre is.

Kényelmetlen, egészségtelen ágyban fekve ébredéskor előbb-utóbb jelentkezik a nyak- és derékfájás, amely rossz közérzetet eredményez.

Nekem a 8 óra alvás 2 egymást követő napon van meg, ha összeadom, és mégis bármilyen ágyban tudok kényelmesen aludni.

Szerintem csak a gyerekek, meg a nyugdíjasok tudnak egyhuzamban 8 órát végigaludni Smile
Vissza az elejére
Eljokosan

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 11, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kellmegegy írta:
Renata001 írta:

Feltehetően ez nem fog sikerülni, de a nyelv ezen tréningje fontos az alvás során fellépő nyelvizom atónia és nyelv hátraesés kivédése szempontjából.

MIVAN?
Ne szórakozzatok már hallod... én még ilyen baromságokat soha nem csináltam, de le is sz*rtam, hogy hátraesik a nyelvem alvás közben, egészséges embernek ilyenre nincs szüksége, és nem is fog alvás közben megfulladni. A természet nem úgy találta ki az embert, hogy megdögöljön alvás közben, de nem is úgy, hogy hülyeségeket tegyen olyan dolgok ellen amik meg se fognak történni. Egy vicc, hallod, ez egy vicc

Ez nem vicc, ez a marketing! Elhitetni az emberekkel, hogy szükségük van olyan hülyeségekre, amit egyébként nem lehetne eladni... Smile
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 10, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves két előttem szóló!

Tudomásul vettem, hogy Önök unalomból és rossz indulatból írogatnak ide...

Ha ez Önöket kielégíti-ne hagyják abba!

Hiszen ez egy olyan fórum, ahol az olvasók megoldást találhatnak a vágyaik csillapítására.

További gyönyörű napot kívánok!
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 09, 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na eez a hozzászólás tecccett Wink
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 06, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renata001 írta:

Feltehetően ez nem fog sikerülni, de a nyelv ezen tréningje fontos az alvás során fellépő nyelvizom atónia és nyelv hátraesés kivédése szempontjából.

MIVAN?
Ne szórakozzatok már hallod... én még ilyen baromságokat soha nem csináltam, de le is sz*rtam, hogy hátraesik a nyelvem alvás közben, egészséges embernek ilyenre nincs szüksége, és nem is fog alvás közben megfulladni. A természet nem úgy találta ki az embert, hogy megdögöljön alvás közben, de nem is úgy, hogy hülyeségeket tegyen olyan dolgok ellen amik meg se fognak történni. Egy vicc, hallod, ez egy vicc
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 03, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 18, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenki egészségesen alszik?
Biztos? Smile)
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 04, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves totya69!

Én nagyon szívesen beszélgetek bárkivel, akinek
segítségre van szüksége.
Amíg viszont mernek írni ezek a személyek, információkat jelenítek meg-hátha bátrabbak lesznek.

Szóval kérem, hogyha kérdésük van-tegyék fel, hogy valóban fórumhoz méltó legyen e fórumunk...

Üdv: Renáta
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 04, 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom ez teljesen átment copy+paste fórummá Sad
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 01, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néhány egyszerű tornagyakorlat, ami a garatizmok tónusát fokozza, és a horkolás ellen hat.
Az alábbi 3 gyakorlatot naponta legalább kétszer végezze el, nem tart tovább 2-3 percnél.
Ha biztosan egyedül van, csak akkor kezdjen neki.

1. Mutató és középső ujját tegye a szájába, majd próbáljon hangosan olvasni 1 percig.
Ez a gyakorlat főleg a nyelvgyök és az állkapocs izmait erősíti.

2. Ásítozzon 6-8x egymás után hosszasan.
Ez a garattágító izmokat kényszeríti munkára.

3. Próbálja meg a nyelve hegyével megérinteni először az orrát, majd az állát 6-8x.

(Forrás: alvasdiagnosztika.com)
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 01, 17:42    Hozzászólás témája: Könnyen megvalósítható-azonnali horkolás mérséklődés Hozzászólás az előzmény idézésével

A. Megemelt felsőtesttel aludjon. Ezt úgy érheti el a legegyszerűbben, hogy az ágy fejoldali két lábát 5-10 cm-rel megemeli.
Ez mérsékli a nyelv hátraesését alvás alatt, könnyebbé teszi a légzést a rekeszizom munkájának mérséklése által, illetve csökkenti a horkolás miatt megnövekedett gyomorsav-visszaáramlás (reflux) mértékét a nyelőcsőbe.
Ha Önnek gyakorta gyomorégése van és emellett horkol is, ezt a pozicionális változtatást mindenképpen érdemes megtennie. Hagyományos párnát ne használjon, mivel ez a porcos vázzal nem rendelkező felső légutak megtöretését okozhatja, és ezáltal tovább szűkítheti a légutak kaliberét.
Speciális nyakpárna használata természetesen ajánlott.

B. Aludjon oldalt fekvő pozícióban. A háton fekvést el tudja kerülni, ha teniszlabdát, vagy pingpong labdát rögzít a pizsamakabát hátoldalába.
Ez kellemetlenné teszi, és ilyen módon meggátolja a háton fekvést.
A másik lehetőség, hogy ruhával vagy puha szivaccsal kitömött kis méretű hátizsákot vesz fel lefekvéskor, ami csak oldalt fekvést tesz lehetővé.
Ha 3 nap alatt nem tudja megszokni az erőltetett oldal fekvést, felesleges tovább kísérleteznie vele.

C. Figyeljen oda az esti étkezésre. A tervezett lefekvés előtt 2 órával csak könnyű ételt fogyasszon, kerülje a magas zsírtartalmú tej vagy szójatej fogyasztását, mivel ez nyákképződést okoz éjszaka a garatban, ami a horkolást fokozza.
Az altatók és nyugtatók fokozzák az izomzat relaxációját, és erősítik a horkolást, így szedésük nem tanácsolt.
Az előbbi ok miatt az alkohol fogyasztása lefekvés előtt ugyancsak kerülendő.

D. Alvás előtt öblítse ki az orrjáratait sóoldattal. A jó orrlégzés szinte elengedhetetlen feltétele a horkolásmentes éjszakának. Ha az orrlégzése állandóan gátolt, érdemes felkeresnie a fül-orr-gégészt, mivel orrsövény ferdülés, orrpolipózis, szénanátha is állhat a panaszok mögött. Ha orrszárnyai az orrjáratok fele domborodnak, tegyen kísérletet a orrtapasszal, ami mechanikusan, kívülről tágítja az orrjáratokat.

E. Gargalizáljon borsmenta oldattal. Elkészítése egyszerű: 1 pohár hideg vízbe 1 csepp borsmenta olaj. Vigyázzon, ne nyelje le, ne alkalmazzon töményebb koncentrációt.

Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 01, 17:37    Hozzászólás témája: Amivel feltétlenül tisztában kell lennie Hozzászólás az előzmény idézésével

1.Honnan ered a horkolás?

Alvás alatt az izomzat ellazulása miatt a légutak kalibere csökken, ebből eredően a légáramlás sebessége a légvétel során jelentősen megnő. Ez rezgésbe hozza a garat bizonyos részeit, leggyakrabban a lágyszájpadot, és ez adja ezt a kellemetlen, zavaró hangot minden egyes belégzéskor. Nem ritka, hogy az erős mechanikai igénybevétel során reggelre a lágyszájpad középvonalában elhelyezkedő nyelvcsap megduzzad, bevörösödik.

2.Milyen horkolás jellege?

A horkolás jellege támpontot nyújthat a horkolás okát illetően. Ha csukott szájjal alszik, és közben horkol, valószínűleg a nyelv idézi elő a hangjelenséget. Ha nyitott szájjal horkol, az ok leginkább a garatban keresendő. Amennyiben csak a hátán fekve horkol, és nem túl erősen, az alábbi javaslatok nagy valószínűséggel eredményesek lesznek a horkolás megszüntetése terén. Ha minden testhelyzetben erősen horkol, komplex kezelésre van szükség, ebben is igyekszem segíteni Önnek az alábbi tanácsok révén.
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 01, 17:35    Hozzászólás témája: Horkolásról Hozzászólás az előzmény idézésével

Csaknem mindenki horkol alkalmanként, még egy újszülött, vagy egy kedves háziállat is tud horkolni.
Ha a horkolás rendszeressé és erőssé válik, megzavarhatja a családi békét, nagyban ronthatja az alvás mennyiségét és minőségét.

Főleg a feleségek problémája ez, hiszen ők kénytelenek másik szobába költözni éjszakára, a férfiak az esetek 90 százalékában jónak minősítik az alvásukat, gyakran még a horkolás tényét is megkérdőjelezik.

Érdemes mielőbb lépéseket tenni, hogy megszüntesse ezt a kellemetlen hangjelenséget. Az alábbi tippek és tanácsok révén ebben próbálok Önnek konkrét, ingyenes segítséget nyújtani.

Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 29, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ernus írta:
A két fiamat egy meglehetősen kemény matracon altatom, a párna pedig nagyon kicsi, épp hogy legyen valami a fejük alatt. Nincs gond velük...

Nálam ellenben van: nagy párnán nem szeretek aludni, inkább amolyan közepeset használok. Jó ideje nem tudok párna nélkül aludni, pedig korábban jó volt. Szóval most a közepes párnáimon kicsit elgémberedek reggelre Sad Miért?Sad

Rosszul meg azért alszom, mert rendszertelenül kelek és fekszek, éjszaka felköltenek a gyerekek.... szóval csak a szokásos gondok Smile

Az igazi alváshoz az kell, hogy előbb pihenjem ki magam, utána meg jöhet egy alvás pusztán élvezkedésből Smile És az a legjobb.

Kedves Ernus!

Jó, hogy nem alszik nagy párnán... Az egészségtelen hosszú távon.
Ha oldalt és hanyatt alszik főképp az ergonómiai, anatómiai párna lenne a megfelelő.

Ki kell ezt próbálni, hogy jó legyen a magassága.
A lényeg az, hogy a nyakának nem szabad se le, se felfelé ívelnie.

Véleményem szerint a legjobb anyag a váll és nyakfájdalmakra a memory hab. (ez tehermentesíti a nyakat és így nem fog elzsibbadni sem)

5.000-12.000 Ft között már lehet jó minőségűt kapni.
Vissza az elejére
ernus

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 28, 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A két fiamat egy meglehetősen kemény matracon altatom, a párna pedig nagyon kicsi, épp hogy legyen valami a fejük alatt. Nincs gond velük...

Nálam ellenben van: nagy párnán nem szeretek aludni, inkább amolyan közepeset használok. Jó ideje nem tudok párna nélkül aludni, pedig korábban jó volt. Szóval most a közepes párnáimon kicsit elgémberedek reggelre Sad Miért?Sad

Rosszul meg azért alszom, mert rendszertelenül kelek és fekszek, éjszaka felköltenek a gyerekek.... szóval csak a szokásos gondok Smile

Az igazi alváshoz az kell, hogy előbb pihenjem ki magam, utána meg jöhet egy alvás pusztán élvezkedésből Smile És az a legjobb.
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 28, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha rosszul alszanak, kérdezzenek bátran!!!
Hiszen ez egy fórum...
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 24, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatlakozom az előttem szólóhoz, villkat-hoz.
Kell egy napi levezetés/rituálé, hogy az agyunk felkészüljön az alvásra.
Sőt, ha ez majdnem mindennap ugyanúgy és ugyanakkor tesszük-beáll az ember szervezete erre.
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 24, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem az egészséges alváshoz vezető út elsősorban nem annyira függ a helytől mint a felkészüléstől és helyes módszertől
Tehát a lényeg hogy fáradtan kerüljünk az ágyba legyen meg a rendszeresség például mindig ugyanakkor, feküdni és kelni, a mennyiség is legyen meg mondjuk 7,5 óra a legideálisabb a lényeg hogy 1,5 órával osztható legyen, persze az sem árt ha valami kényelmes ágyról van szó, vannak olyan matracok amik felveszik a gerinc formáját az például egy nagyon jó dolog!
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 23, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Twisted Evil
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 23, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renata001: No de itt...? Laughing Jól van totya, igazad van. Többet ide se... Smile
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 22, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vicus: Neked 1 nap múlva jött válasz, a kérdezőnek 15 perc múlva! Ne légy már ilyen topikrontó Very Happy
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 22, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renata001 írta:
mira-1232 írta:
Kedves Renata001 !

Eddig egy régi egyszemélyes kárpitozott ágyon aludtam.Nagyon tetszettek az emlékező habos matracok de abból is olyan sokat mutattak ! És az áruk is olyan különböző volt. Most szeretnék vásárolni a matraccal együtt egy új ágykeretet és ágyrácsot is. Ismerőseim a fából készült kereteket javasolták nekem. Egyedül fogom használni egyenlőre a matracot, de remélem nem sokáig ! Very Happy

A méretet még mindig nem tudom!
Magasság és szélesség + hosszúság??

Fa ágykeretből én a keményebb tömörfát javaslom.
Ez lehet égerből, bükkből, tölgyből...
Az éger a legpuhább a tölgy a legkeményebb fa a felsoroltak közül.

Memory - emlékező habos matrachoz én rugalmas léces ágyrácsot javaslok. Általában sűrűbben vannak benne a lécek (mint a fixnél) és meg vannak hajlítva.
Jobb lesz rajta a megforgolódás, mert a matrac felületet rugalmassá válik, sőt így tartósabb is lesz a matracunk. Plusz derékrésznél állítható keménységűek általában.
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 22, 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mira-1232 írta:
Kedves Renata001 !

Eddig egy régi egyszemélyes kárpitozott ágyon aludtam.Nagyon tetszettek az emlékező habos matracok de abból is olyan sokat mutattak ! És az áruk is olyan különböző volt. Most szeretnék vásárolni a matraccal együtt egy új ágykeretet és ágyrácsot is. Ismerőseim a fából készült kereteket javasolták nekem. Egyedül fogom használni egyenlőre a matracot, de remélem nem sokáig ! Very Happy

A méretet még mindig nem tudom!
Magasság és szélesség + hosszúság??
Vissza az elejére
mira-1232

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 22, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Renata001 !

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 22, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves mira-1232!

Igen, valóban sokféle termék van ma a piacon.
Ha főképp oldalt alszik-semmiképpen sem javaslok (nagyon) kemény matracot, mert a vállainak nem lesz kényelmes hosszútávon, ezért inkább
egy félkemény kategória lenne szerintem a megfelelő.
Ami akár lehet biomatrac (kókusz-latex), rugós, hideghabos vagy memory habos felület is.

- Min aludt ideáig?
- Az eddigi próbák során mi volt Önnek a legideálisabb (kényelmi szempontból)?
- Mire helyezi rá, ágyrácsra? Milyenre? Rugalmas vagy fix (egyenes) lécesre?
- Milyen magas lehet a matrac (10-15-20-25 cm)?
- Mekkorát szeretne?
- Egyedül fogja használni?
- Ha van hálótársa, Ő milyen súllyal rendelkezik?

Legyen Szíves ezekre a kérdésekre felelni, és ezek után már kicsit konkrétabb tudok lenni!!

Üdv: Renáta
Vissza az elejére
mira-1232

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 22, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép napot Renáta 001 !

Nagyon örülök, hogy elindult egy olyan fórum ahol szakembertől kérdezhetek !
A problémám a következő:
Szeretnék vásárolni egy jó minőségű matracot saját részre, de a testsúlyom 98 kg és általában oldalt alszom.Körbejártam jó pár üzletet de olyan sokféle matracot mutogattak nem tudom eldönteni, hogy nekem melyik felelne meg a leginkább ?!Ön melyiket javasolná nekem?
Mielőbbi válaszát várom !mira-1232
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 22, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Vicusmamesz!

Köszönöm, hogy Ön nem kér a tanácsaimból!!!

Én alváskultúra szakember vagyok és ingyenesen adom a
javaslataimat (reklám nélkül),
legyen szíves ezeket figyelembe venni!!!

Üdvözlettel: Renáta
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 21, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majd ha tanácsra lesz szükségem, keresek szakembert. Nem egy beszélgetős fórumon fogok okosodni főleg nem innen-onnan kimásolt mondatokból.
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 21, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól elbeszélgettek Very Happy
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 19, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fontosak a speciális igények!

Amennyiben Ön gerincbetegségben szenved, vagy egyszerűen csak fáj a dereka; ha házipor allergia kínozza (-így különösen fontos a matrachuzat moshatósága), ezek mind-mind nagyon fontos információk lehetnek.

Fontos, hogy a matracok próbálgatásánál ezek az információk előtérbe kerüljenek, hiszen csak a megfelelő információk birtokában lesz sikeres a matracválasztás.
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 18, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elektroszmog:
Az emberi szervezetet érő mesterségesen létrehozott elektromos és mágneses terek valamint rádiófrekvenciás sugárzások okozta terheléseket a hétköznapokban elektroszmognak nevezzük.

Az elektromosság a nap 24 órájában körülvesz minket. Környezetünkben természetes körülmények között létrejövő és mesterségesen létrehozott elektromos és mágneses terek találhatóak.

Természetes források: Légkör, Föld, Nap, csillagok

Mesterséges források: elektromos áram előállításának, szállításának és felhasználásának berendezései, a hírközlés, távközlés, adatátvitel berendezései.

Hosszú ideje tartó elektroszmog terhelés esetén a következő tünetek léphetnek fel:
- alvási zavarok
- kimerültség, fáradtság
- fejfájás
- pszichés zavarok, depresszió
- magas vérnyomás
- szívritmus zavarok
- gyengülő immunrendszer
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 12, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tanácsra lenne szükségük, kérdezzenek!!
Segítek!
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 12, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A rossz matrac egyébként nem csak az ember álmát teszi tönkre, de rongálja a gerincoszlopot is.
A matracnak nem szabad se túlságosan puhának,
se túlságosan keménynek lennie.

Nem kevésbé fontos a matrac mérete sem:
ne legyen 70-80 cm-nél keskenyebb (egy személynek), és legyen méretünknél legalább 20 cm-rel hosszabb,
huzata pedig mindenképpen legyen tisztítható.
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 12, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alváshoz lehetőleg ne használjunk nagypárnát, mert az nem tesz jót a gerincnek.
Az anatómiai/ergonómiai párna akkor jó, ha hátunkon,
vagy oldalunkon fekszünk, hason fekve azonban –
kialakításából adódóan – kényelmetlen.

Az anatómiai párnának hanyatt fekvésnél a tarkót kell megtámasztania, oldalt fekvésnél pedig a nyak és a váll közötti távolságot kell kitöltenie.
Fontos, hogyha már van egy profi matracunk-ami tökéletesen alátámaszt-
akkor a párnánknak nem szabad sem alacsonynak, sem magasnak lennie.

Próba alapján tudjuk kiválasztani a megfelelőt!

Azt tanácsolom, hogy akkora párnát használjunk, amekkora
a nyakhajlat alá befér, mert ez alátámasztja a nyaki gerincet, és így kényelmesebb testhelyzetet tudunk kialakítani alvásnál.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 11, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vicusmamesz írta:
totya69 írta:
Vicus, ez jó volt, mintha én írtam volna Wink

Ugye? Laughing

Szerinted a copy +paste esete Wink
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 11, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:

Ugye? Laughing
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 11, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néhány testhelyzet, amely alvás közben pihenteti a gerincoszlopot:

* Általában az a legkényelmesebb, ha egyenes felületű ágyon hanyatt fekve alszunk miközben a térdhajlatunk alatt párnák vannak. Ez teljesen tehermentesíti a gerincet, és alsó részének segít felvenni természetes alakját.
* Akik az oldalukra fekve szeretnek aludni, tegyenek egy kisebb párnát a térdeik közé, mert így tehermentesítik a csípőjüket és a gerincük alsó részét.
* A hason fekvőknek pedig azt ajánlom, hogy alhasuk és csípőjük tájékára tegyenek egy lapos puha párnát, hogy kevésbé kicsavart legyen a testhelyzetük, és így a gerincükre kisebb terhelés jusson.
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 11, 14:57    Hozzászólás témája: Fontos, hogy kipróbáljuk!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha plázában vagy bevásárlóközpontban vásárol, nem biztos, hogy a saját igényeinek, testének, alvási pozíciójának megfelelő matracot választ. Sok helyen ezeket ki sem lehet próbálni, az eladóval nincs személyes vagy semmilyen kontaktus sem. Így önállóan próbáljuk megtalálni a legideálisabb felületet.

Ha „magánboltot”, esetleg gyártót keres és az erre szakosodott eladótól segítséget kér, megtalálja az Önnek legtökéletesebb matracot.
Azért, mert nem szériában gyártják, hisz fontos, hogy használója miként alszik (oldalt, hason, háton…), milyen súlyú, kemény vagy netán komfortosabb fekhelyet szeretne.
Azt is figyelembe veszik, hogy van-e valamilyen egészségügyi szempont, melyhez a matracnak igazodnia kell, s nem utolsó sorban azt is, milyen rácsozatra fog kerülni.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 10, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 10, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márkát egyet sem!
Én csak javaslatokat teszek!
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 10, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bökd ki melyik márkát akarod reklámozni, aztán haladjunk... Very Happy
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 10, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Írjanak, kérdezzenek bátran!!
Segítek!!
Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 10, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Renata001

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 09, 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A matrac ágyunk elengedhetetlen kelléke.

Ha nemcsak kényelemes ágyat akarunk, hanem egészséges alvást is, úgy néhány dologra oda kell figyelni.
A jó matrac mérete mindig illeszkedik az ágykeret belső méretéhez, sem nem nagyobb, sem nem kisebb.
Az ágybetét kiválasztásánál figyelembe kell vennünk a magasságunkat és testsúlyunkat egyaránt, így ha például ketten alszunk az ágyon, akkor természetesen mindkettőnkét.
Az allergia elterjedésével már nem mindegy, hogy milyen alapanyagból készült a matracunk.
Amennyiben hajlamosak vagyunk bármilyen allergiára, úgy legjobb, ha természetes anyagokból készült matracok közül vagy antiallergén felületek közül választunk.

A különböző alvási pozíciókhoz, különböző matractípus illik, így mindenképpen erre is oda kell figyelni.
Az ágybetétünk kiválasztását, ahhoz igazítsuk, hogy hason, háton vagy éppen embriópózban szoktunk leginkább pihenni, majd a matrac kiválasztása ehhez is igazodjon.
Bár régi hit, hogy a legjobb gerinckímélő matrac kemény, a legutóbbi tudományos vizsgálatok bebizonyították, hogy ez nem teljesen igaz.
A legjobb akkor a matrac, ha nem túl kemény, és nem is túl puha, alátámasztja gerincoszlopunkat, de nem akadályozza a szabad mozgásban izmainkat.

Miután kiválasztottuk az igényeinknek leginkább megfelelő matracot, nézzük meg, hogy melyik passzol legjobban lakásunkhoz és nem utolsó sorban pénztárcánkhoz!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés