Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
3.kerületi kismamák,pocakosok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 08, 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök,hogy minden okés volt az 1.éves státuszon!
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 08, 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Mi újság,hogy vagytok?
Unokaöcsémék csapata az U7-es 2.lett és ő is lőtt gólt,úgyhogy boldog volt.
Szandika pedig élvezte az egészet,tapsikolt síkított,kiabált a többiekkel együtt.
Nagyon meleg volt,de a fák árnyékában mentünk és így azért elviselhető volt az idő!
Sajnáltam,hogy nem tudtunk találkozni,de majd legközelebb talán sikerül!
Tegnap próbáltalak hívni a nap folyamán,de biztosan nem értél rá. Majd a héten valamikor megpróbállak hívni! Általában mikor jó neked?

Most hétvégén szerintem anyósékhoz megyünk,de majd ez még addig változhat.
Ti mit csináltatok?
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 04, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

9kiló és 78 cm!Very Happy
Jövőhéttől megpróbáljuk a Dévéy tornát és agyalunk a BHRGn is
Van otthon fittneslabda minden,csak sok neki a túlmozgás is
Kiváncsi vagyok,hogy nincs e víz alatt a Margit sziget,mert az alsó rakpartot már elérte
De mindenképpen kimegyünk és akkor majd hívlak is ,hogy merre járunk
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 04, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Látod,hogy fejlődik Csenge is! A pápá az is jó jel!
Édi lehetett! Próbálj meg nagylabdát beszerezni és azon gurgatni,pokrócban hintáztatni,billenődeszkára rakni és próbálni kell azt,hogy tarsa a fejét.Hátha nektek is beválik,amit mi csinálunk otthon./Nekünk 18 feladatunk van/.

Mi volt az 1 éves státuszon? Mesélj!

Megkaptad a telcsiszámomat priviben? Majd szólj rám vasárnap,hogy hol vagytok!
Mi szerintem már 1/2 9-re kint leszünk reggel és délelőtt leszünk kint. Majd megírom,hogy melyik részén lesz a focimeccs,mert mi is ott lebzselünk majd.

Szép napot!

Jutka
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 02, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Örülök,hogy ilyen sokat fejlődött Szandi:D
Az nekünk is volt sokáig a fejnyaklás,de most már látszik,hogy ülni fel,mert amikor háton fekszik,emeli a fejét,látszik,ahogy erőlködik,de sajnos nem megy Sad
Jó lenne nálunk már egy kis javulás!
De! tegnap óta legalább 5X pápázott:)
Vasárnap az nekünk is jó!!Very HappyVery Happy
Akkor majd addig még úgy is írok ide,és meg dumáljuk,hogy hol talizzunk!
Holnap is szabad apa,így sokat nem leszek fent,meg megyünk az 1 éves státuszra is
puszi Szandinak és neked:)
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 02, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Mi újság? Hogy vagytok?

Elájult a nő,hogy milyen gyorsan fejlődik Szandika,de azért maradt 25-éig ez a feladatsor/mondjuk ezt 2 hónapra írta,erre számítottam/,25-én kapja a második feladatsort és azt mondta,hogy a harmadikra nem lesz már szükség valószínűleg. Még van egy kis fej nyaklás,ha emelni kellene a fejét gyakorlat közben,de ebben is sokat fejlődött.
Szerinte szeptemberre szaladni fog. Szeptembertől heti 1-szer csoporttornára fog járni még kb.1/2 évig,hogy ne torpanjon meg a fejlődése, de az nem fog megártani neki,az biztos.

Úgyhogy most nagyon boldogok vagyunk és folytatjuk vele a megkezdett utat. Örülök,hogy nem nagy a lemaradása és szeptemberre már rendbe is teszik!

6-án vasárnap Margitsziget? Mi reggel 1/2 9-től szerintem kint leszünk egész délelőttre.

Puszi Csengének!

Jutka
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 01, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Holnap reggel megyünk kontrollra 8-ra,sikerült hamar az időpontegyeztetés!
A pöttyei kezdenek múlni,de nagyon lassan.

Milyen vizsgálat lesz holnap? Beteg lett Csenge vagy csak elküldtek titeket,hogy megnézzék?
Most egy kicsit köhög Szandi is,remélem,hogy nem lesz beteg!
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 01, 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Kár hogy nem jött össze a kontroll.
Viszont az jó,hogy egyre többet beszélSmile
Reméljük nem allergiás rá

Mi holnap megyünk a fül-orr gégészetre,remélem minden rendben lesz
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 31, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Köszi jól vagyunk!

Sajna nem volt ma kontroll Szandinak,mert a nő reggel 7-kor küldött egy sms-t családi okokra hivatkozva.
szerda 8-kor kell menni!
Kicsit csalódott vagyok,mert szerettem volna tudni,hogy hogy állunk,haladunk Szandival! Bár egyre merészebb egyre több szót tud és jár,ez tudom,hogy önmagáért beszél,de mégis!

Mi szombaton játszótereztünk és egyedül felmászott a falétrára és nem kapaszkodva lecsúszott a csúszdán,csak a végén kellett elkapni.
Vasárnap kimentünk a Milenárisra délelőtt gyereknapozni,nagyon élveztük mindhárman.Sokféle játékkal játszottunk és a színes labdákhoz is be akart menni Szandika.
Olyan jó volt így együtt!
Csak a tónál lett probléma,mert őnagysága mindenbe,ami víz be akar ugrani,ebből lett is hiszti!
Mi lesz nyáron a Balcsinál,még nem tudom,de el lehet képzelni!
Otthon aludt egy nagyot és utána még kockáztunk,kirakóztunk,tornáztunk,egyszóval jó volt a hétvégénk nagyon!

Szandinak most 3 piros pöttye van az arcán és egy a kezén. Kiütött valamitől/én a gombás rántottára szavazok,mert gombát eddig még nem evett/.
Most fenistillel kentem be,mert a sudokrém nem használt.
Hétköznap este 6 mire hazaérünk sajna nem jó,de majd csak találunk valami időpontot,amikor ráérünk.

Bocsi,most mennem kell,puszi:

Jutka
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 31, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Hogy vagytok?
A hétvége,hogy telt?
Mi kiindultunk a Városligetbe,de úgy beborult,hogy visszafordultunk
jó lenne majd összefutni:)
Esetleg kimehetnénk hétköznap a Margitszigetre,ha ráérsz
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Igen meglett az EEG eredménye,és negatív!
Ne nézz hülyének,de már zavar az,hogy minden vizsgálat negatív,és mégis van egy csomó baja,inkább derüljön ki ha van valami,mert akkor tudnánk,hogy hogyan kezeltessük tovább:(
Nektek is szupi hétvégét!

Szandinak meg boldog gyereknapot!

puszi:)
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Eszter,

5-kor indulok haza a melóból és a hétvégén nem leszek!
Vizsgálat eredménye meglett már/alvásmegvonásos vagy melyik/
Szeretnék nagyon jó hétvégét kívánni nektek!
Boldog gyereknapot Csengének!
Priviben küldöm a telcsiszámomat!

Puszi:

Jutka
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na azért a szobaszétpakolás nálunk megvan! Állandóan rámol őnagysága! Összehajtogatom a ruháit és ő meg kirámolja,baromira szoktam neki örülni!
Állandóan főzni akar,lábosokat kipakolja és tolja a földön/jó hangja van/.
Remélem,hogy beválik a Pethő intézet nektek!
Már olyan kiváncsi vagyok rátok!
Majd jövő hétvégén megpróbálunk valamit összehozni,jó?
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megyek,mert felkelt a csibész:)
Később visszanézek
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen 23.300lesz a Csp,és visszamenőleg 3 hónapra megkapom a csp különbözetet
Az utazási a Bkvn ingyenes,Mávon és Volánbuszon 90%
de csak ha velem van a gyerek is
Én is remélem,hogy jövőre jobb lesz a helyzet!
Már alig várom,hogy szétrámolja a lakást,hogy úgy keljen utánaszaladni:D
Mi még a Pető intézetet fogjuk kipróbálni,mert nekünk az lenne még jó
Mi júniusban lemegyünk 1 hétre anyósomékhoz,és lehet,hogy a sógornőm,a manó keresztanyja,nyáron elviszi magához 1 hétre,hogy mi is pihenhessünk
Mi vettünk már uszipelust,és úszógumit teknősöset),mert ott lent jó kis strandok vannak
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Mi most hétvégén nem tudunk a ligetbe menni,majd jövő hétvégén vasárnap reggel leszünk a szigeten,mert unokaöcsémnek meccse lesz/foci/.Délelőtt ott vagyunk,ha van kedvetek jönni/jún.6./
Így több csp-t kaptok,ugye? Az jó,hogy legalább lesz utazási kedvezmény!
Reméljük,hogy újévre már el is fogjuk felejteni a problémák nagy részét,nem?
A Gekko az csak inkább játszóház,de nem tudom,hogy milyen,mert soha nem jártunk ott.Jó híre van,de szerintem a mi lányainknak más kell!

Júliusban és augusztusban Szandi hol az egyik hol a másik mamával lesz,mert nincs bölcsi.Én is és a férjem is 2-2 hét szabin leszünk/Szandival/. Máshogy most nem tudjuk megoldani a dolgokat,de majd jövőre már jobban ott merjük hagyni őt.
Most még pici azért.

Ma kellett volna kimennünk a ligetbe,de sajna dolgozom,úgyhogy álom marad.

Szandi imádja a vizet,kiváncsi vagyok,hogy mit szól nyáron a Balcsihoz. Az uszodában már voltunk a gyerekmedencébe és azt nagyon élvezte.
Már alig várom a szabit,hogy együtt lehessünk vele egy picikét!
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Voltunk az Államkincstárnál,és el lett intézve a Csp
Meg kapok utazási kedvezményt
Sajnos megint elkezdte rázni a fejétSad
A 86 buszról szoktam látni olyat,hogy Gekó fejlesztő ház,az milyen lehet?
Mondjuk mi a Petőbe fogunk menni,azt dicsérik

Remélem szupi idő lesz holnap,mert akkor kimegyünk a ligetbe
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remélem lassan tényleg beindul

Jó legyélSmile
Szia
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Most rohanok haza,mert fogorvoshoz megyek,majd holnap leszek!

Jutka
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne izgulj,mert Szandi is csak 13-14 hónapos kora körül állt fel és csak most 20 hónapos kora körül kezdett lépkedni.
Kúszni ált.csak hátra kúszott,de mászni négykézláb azt nagyon tud,kb 11 hónapos kora körül kezdte azt is,úgyhogy majd nálatok is alakul minden.
Szép lassan,de biztosan rendbe jönnek!
De jó lesz!
Majd meglátjuk mi is a ligetet,de még nem tudom,hogy mikor érünk rá vagy tudunk menni.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csenge 74 cm
nekünk a liget közel van,mert villamossal elmegyünk:)
Csengét leültetem a földre és ott vandálkodik
Csenge forog,és ha felültetem megül széles terpeszben, mást még nem tud
Huncutkodni,csibészkedni imád,a kedvence apával összebújni:)Smile
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A liget messze van, a San Marco u.-ban is lesz valami vasárnap,de még nem tudom,hogy megyünk e.

A leguán nagyon aranyos,az egyik kollégámnak volt és megsimiztem.
Nekünk papagájunk volt régebben.

Neked Csenge hányas rucikat hord most?
Szandi 86-92-es ruhákat hord,a 80-as már nem jó,csak 1-2 darab.
Mit szeret a legjobban csinálni?
Ő már kapaszkodva áll? Miket csinál?
Olyan kiváncsi vagyok mindenre!

Szandi imád építeni a nagylegóval,labdázni,papírokat rendezgetni,ruhákat pakolni,na meg fiókokat.
Mostanában állandóan nézegeti magát a tükörben.
Utál fogat mosni,de azért próbálkozunk vele!
Már kezdeget beszélni,de nagyon szeret babanyelven mondókázni és énekelni is.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne izgulj,minden rendben lesz:)

Mi is mennénk valahová,pedig állítólag jó kis programok lesznek a ligetben
Mi az Otptől kb.5percre lakunk
Nekünk nincs most háziállatunk,volt egy zöld leguánunk
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majd jönnek többen is!

Izgulok azért a hétfői kontroll miatt! Bár nem kellene,mert látványosan javul Szandi állapota.
Már a labdán gurgatva is emeli a fejét és leteszi a kezét,ha előre görgetem rajta.Ezt az elején nem csinálta.

Megint esőket mondanak a hétvégére! Pedig kimennék valahová!

Ma Apa hozza el a bölcsiből a gyerkőcöt,én majd a kutyáért megyek anyukámékhoz. Olyan jól megvannak egymással.Picike fajta/bolognese/.
Egy kis féltékenység azért van,de nem vészes!

Ti merre laktok a Flóriánnál? Pont ott van ez a fejlesztő,ahová járunk/OTP melleti ház/.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a doki ajánlotta,meg mondta is,hogy mivel ingyen csinálja a sejtbank,meg a down tesztet is,így csináltassuk meg

Bizony várunk ám,csak nem mi vagyunk ketten!Smile:p
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Nekem még nem kellett integrált teszt meg egyebek.2008.Szept.18-án szültem és pár nap múlva 29-én lettem 35 éves.Szerintem ezért nem erőltették nálam.Csak a doki kérdezett rá az aminóra,de határozott nemmel válaszoltam.

Sajnálom a tartós beteggé való nyilvánítást.
Június 6-án valószínűleg kint leszünk a Margitszigeten,mert unokaöcsémnek focimeccse lesz.Ha van kedvetek gyertek ki és talizhatunk!
Szandika tegnap az egész lakást besétálta már,olyan büszke voltam.Mi jobban megúsztuk ezt a szülésdolgot,de nagyon drukkolok ám nektek,hogy minden oké legyen!

Hahó! Gyertek 3.kerületi kismamik,pocakosok! Várunk ide Titeket sok szeretettel!

Jutka
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

integrált és genetikai teszt nekem is volt,és tökéletes lett az eredmény
Nemrég értünk haza a tornáról,egész nap küszködött,mert jön a foga
Ma kaptunk papírt,amivel mehetünk az államkincstárhoz,hogy tartós betegnek írjákSad
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerencsére nem kellett magzatvíz vétel,de nem is engedtem volna. Inkább integrált teszt + genetikai uh,mint hogy bevállaljam,mert biztosan én lennék az 1 % aki elvetél!

35 évesen szültem Szandit és kb.1 évet vártunk rá. A zafír barátcserje kapszulát kezdtem el szedni és a 2.hónapban terhes lettem.
Jól rendbeteszi a ciklus,ha csak peteérés vagy sárgatestelégtelenség gond áll fenn.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És Szandi könnyen összejött?
Mármint mi elterveztük júniusban,és szeptemberben 4 hetes terhes voltam,pedig a doki azt mondta,hogy nehezen lehet gyerekem:)
Egyik ismerősöm a 7végén szült,volt 4 sikertelen lombikja,és utána lemondtak a babáról
Meg is lepődtek,hogy amint lemondtak a babáról,és már nem akarták görcsösen terhes is lett!
A korod miatt elvégezték Szandinál azt a magzatvíz levételt?
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú,az nem lehetett semmi eda nélkül!
Nekem meg a korom miatt elvileg minél előbb kéne kistesó,ha akarjuk/37 leszek idén/.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretnénk neki kis tesót,én már most is bevállalnám,de amíg nem jön rendbe,nem hozza be a lemaradását,addig nem
Olyan gyorsan bújt ki,hogy az Edát későn adta be a doki,így aztán élesbe ment a dolog
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szandika csak 12 órás vajúdás után császárral volt hajlandó kibújni,akkor sem önszántából.
Akkor te jó hamar szültél!
Szeretnétek tesót vagy egyenlőre elég volt a szülésből?
Mi majd jövőre elgondolkozunk a dolgon,hogy egyáltalán lesz e?
Addig rendbehozzuk a lemaradását Szandinak.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi is sokszor mentünk UHra,mert ha olyan kedve támadt a kisasszonynak,elfelejtett életjelet adni magáról
Ő sem akart kibújni,pedig busszal mentem be mindig,sétáltam nagyokat,viszont szülésnél megkímélt.
4,5 óra alatt meglett
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerencsére semmit nem kellett szednem,de 4 hetente kellett kontroll vv-re járni+vizeletet vinni stb.és persze diétázni. Ez volt a kellemetlen része és terhesség után helyreállt a cukrom teljesen.
Többször kellett uh-ra mennem,amit nem bántam,mert így sokat láthattam a picurit.
Minden tökéletes volt és ki sem akart jönni őnagysága.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fúúúj,emlkszem a terhességi cukor vizsgálatra:p
2X kellett mennem
Akkor csoda,hogy nem jött ki előbb
Kellett szedned valamit?
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem terhességi cukrom volt,de más probléma nem. Jól éreztem magam az egész pocakosság alatt szerencsére.
15.héttől C2000 volt,de az utolsó 2 hónapot töltöttem csak otthon,addig dolgoztam.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Neked csak a szülés volt problémás,vagy a terhesség is?
Én veszélyeztetett terhes voltam,meg azzal riogattak minket,hogy csoda ha a 36.ik hétig bent marad,mert korán kezdett el öregedni a méhlepény,
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Burik Zoltánnál és a szülésznő Wéber Zsófi volt
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a Ruzsvánszky dokinál szültem.
Te kinél?
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is a Margitban?
te kinél szültél?
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a Margit kórházban szültem.

Árak:

Első vizsgálat (0–3 év) 9.000 Ft (75 perc) 12.000 Ft (90 perc)

Egyéni terápiás órák

Nekünk az első lesz hétfőn és egy hónap múlva a harmadik pont:
1.Kontroll, egyéni kognitív 45 perc 4.200 Ft
2.Kontroll, kontrollvizsgálat 60 perc 5.600 Ft
3.Átírás 90 perc 8.400 Ft
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg te hol szültél?
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ennél mennyit kell fizetni,ha megkérdezhetem?
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze,hogy van kedvem kimenni!
Majd összehozunk valamit!

Budapesti Hidroterápiás Rehabilitációs Gimnasztika Alapítvány/BHRG/

Ezeket írja a honlapon/www.bhrg.hu/

Amennyiben gyermekén az alábbi tünetek bármelyikét felfedezni véli,
úgy javasoljuk, hogy haladéktalanul jelentkezzen vizsgálatra alapítványunknál!

agresszió
alvászavar
aszimmetria a két testfél között
autizmus
dührohamok
eltérő izomtónus (hipotónia, spazmus)
éretlen beszéd
érzelmi zavar
feladathelyzetekből való kiszállás
gyenge az egyensúlyérzéke
hiperaktív
ICP
kötődési zavarok
megkésett mozgásfejlődés
mozgásutánzás késik
mozgásszegény nehéz megnyugtathatóság
nehezen olvas / ír / számol
nehezített beilleszkedés
nehezített szabályelfogadás
nem akar együttműködni
nem akar rajzolni
nem beszél
nem fogad szót
nem tud játszani
öntörvényű viselkedés
rövid figyelmi idő
szerepjáték megjelenésének hiánya
tartós táplálkozási nehézség
tiltás meg nem értése / be nem tartása
ügyetlen

Ennyit írtam le,de nézd meg a honlapjukat,ha bővebben érdekel,mert sokminden van.
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi az a BHRG?-nem ugrik be
Csengét ilyenkor leültetem a földre,játszóhíddal el van ezerrel:)
Nekem is van jó pár ismerősöm Békáson
Egyszer kimehetnénk együtt a Margitszigetre,ha van kedved,Smile
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Szandit én csak április végétől tornáztatom,voltunk egy első felmérésen a BHRG-nél az Árpád híd budai hídfőjénél.90 perces vizsgálat + 18 első feladatsor betanítása volt és most otthon kell csinálni a gyakorlatokat és havonta 1-szer kontroll./2 havonta kapunk új feladatsort 3*2 vagyis 6 hónap az egyéni torna/.6 hónap után meg csoportos tornát kell majd csinálni,ha kell.Ezt még nem tudom.Neki az apgarja 9/10-es lett.
Sokat szoktunk lépcsőzni is,azt nagyon szereti,na meg a motorozást és babakocsi tologatást is.

Mi is sokat járunk a Margitszigetre jó időben,nagyon szeretek oda járni és Szandi is nagyon élvezi. Barátnőm Békásmegyeren lakik a kislányával és ő szokott még jönni velem arrafelé.
Mindegy,majd meglátjuk még,hogy mi lesz addig.

Jutka
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nekünk is azt mondták,mikor hazahoztuk a kórházból,hogy rendbe jön
Mivel neki 6/8 lett az apgarja,így mindenképpen ajánlott volt a koponya UH,és meg is kellett csinálni,mert 2 hónaposan naplemente tünete lett
Mi a Margitszigetre szoktunk menni apával,ha jó idő van
Játszótéren még nem voltunk,mert minden nap megyünk tornázni,és utána mind a ketten kiszoktunk fáradni
Jó lenne majd találkozni:)
Csenge még ma is néha üvölt a tornán,de sok gyakorlatot szeret

Szandit,sokat vitted tornázni?

puszi
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 26, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Eszter,

Nem is írtam,hogy nagyon szép a neved! A kedvenceim egyike!

Nálatok akkor hasonló a gond,csak súlyosabb egy picikét. De nektek is azt mondták,hogy teljesen rendbejön,ugye?
Nekem indított szülés volt,magzatvíz nékül 12 óra múlva volt császár/addig oxitocin,erre 2-szer lejjebb ment a szívhangja,nem tágultam,köldökzsínór a nyakába,kakis magzatvíz stb./.Na jó,most már mindegy,szerencsére teljesen rendbe lehet hozni,úgyhogy nem is ragozom tovább!
Gyereknapon hová mentek? Szoktatok valahová
menni játszótérre?
Nem tudom,hogy itthon vagyunk e,de ha igen,akkor van kedved találkozni esetleg/persze csak ha az idő engedi/?

Képzeld Szandi tegnap is követelte a gyakorlatokat,hogy csináljuk,amit kaptunk a BHRG-ben. Most már szereti őket,de előszőr végigüvöltötte! Szerintem rájött,hogy ez tök jó játék együtt Apával-Anyával.
Az erkélyen hétfőn egyedül sétálgatott,olyan büszke volt magára!Na meg mi is rá!
Ültettünk begóniákat,hát 1 virág nem élte túl őnagyságát sajnos! Mindegy veszek majd a piacon!

Na most lépek! Szép napot!

Puszi:

Jutka
lady23

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 25, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csenge is a 41.hétre született
Nálunk nagyon kakis volt a magzatvíz és egy kis oxigént is kellett adni neki Evil or Very Mad
Neki generalizált hypotóniája van és Ataxiája,főleg törzsi,de ezekben csak 90%ban biztosak Rolling Eyes Rolling Eyes
Holnap megyünk alvásmegvonásos EEGre,hogy megnézzék nem epilepsziás e,és augusztusban MR a Tűzoltó utcai Gyermekklinikán
Mi gyógytornászhoz és konduktorhoz járunk minden nap január óta,egy darabig mentünk logopédushoz is,mert nem kommunikált egyáltalán
Csenge is pár napos kora óta végig aludta az éjszakát,csak ott rontottuk el,hogy felkeltettük,de most már 7-8 között kel,kivéve,ha én keltegetem

Megértem,én is imádok minden percet vele lenni Very Happy
Én is leszek holnap délelőtt,miután hazaértünk

puszi
Eszter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
G.judit

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 25, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Szandi a 41.héten született,de az oxitocin hatására,amit a szüléskor kaptam enyhe hypotóniája lett és most kezdett el egyedül lépegetni. Mi a BHRG alapítványhoz járunk fejlesztésre kb 1 hónapja,azóta nagyon sokat fejlődött. Szerencsére csak a szenzomotoros tréninget kell csinálnunk,mert más probléma nincsen vele.
Ti milyen fejlesztésre jártok?
Ő is nagyon akaratos kiscsaj,amit akar azt eléri tűzön és vizen át. Egyébként nagyon nyugodt és okos csajszi szerencsére. Már 7 hetes kora óta átalussza az éjszakákat és nem válogatós mindent megeszik. Ujja köré csavar mindenkit. Apa kicsi kislánya ő is!
Imád motorozni és bölcsibe járni és imádja a zenét is mindig táncikálna.

Bocsi,de most mindjárt indulok haza,csak holnap reggel leszek legközelebb. Otthon kihasználom az időt,hogy együtt vagyunk ilyenkor hétköznap.

Puszi:

Jutka
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés