Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
HASTÁNC
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 239, 240, 241, 242, 243  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gemini

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 06, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile
Csinálok én is egy kis reklámot. Most kaptam én is és remélem a választék bővítés nem okoz gondot senkinek:
"Egyiptom
Kairó – Vörös-tenger
2005 06. 21.-07. 01 (11 nap/10 éj)

Utazás: az Egypt Air menetrendszerinti nemzetközi járataival.
Ellátás: 4* félpanzió, transzferek, programok, belépőjegyek, magyar nyelvű idegenvezető
1. nap
Találkozás Ferihegy II/B terminálon. Elutazás Kairóba. Transzfer a szállodába, szobák elfoglalása.
2. nap
Reggeli után egész napos városnézés (Gizai piramisok, Szfinx, Völgytemplom, Papiruszüzem, Parfümgyár, Khan El Khalili nagybazár)
3.nap
Reggeli után egész napos városnézés (Sakkara, tevegelés, Egyiptomi Múzeum)
4. nap
Reggeli után légkondicionált autóbusszal elutazás Hurghadára a Vörös- tengerhez.
Szobák elfoglalása után szabad program.
4.-5.-6.-7.-8. nap
Üdülés Hurghadán félpanziós ellátás mellett. A helyszínen különböző fakultatív programok vehetők igényben (szafari a sivatagba, búvárkodás, egész napos kirándulás Luxorba… stb.)
9. nap
Visszautazás Kairóba. Szabad program.
10. nap
Fakultatív program lehetőségek (Kopt negyed, Mohamed Ali mecset… stb.)
11. nap
Reggeli után transzfer a kairói nemzetközi repülőtérre, hazautazás.
Költségek: Repülőjegy 68.000 Ft + 10.000 Ft illeték
Ellátás 420 USD
Vízum 20 USD
Baksis 3 USD/fő/nap
Biztosítás 450 Ft /fő/nap (nem kötelező)
Egyágyas felár 210 USD
Kairói tartózkodásunk alatt lehetőség nyílik táncórákat venni egyiptomi hastánctanároktól.

Utazási iroda: Belquis Tours Cairo Casr el Nil str.
Idegenvezető: Abd El Karim Adel 06-70-210-5977
További információ és jelentkezés: Palaga Mónika 06-20-319-2433 palagamonika@freemail.hu"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 06, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most kaptam, megosztom, hátha valakit érdekel...

Nemzetközi hastáncfesztivál Kairóban -
táncosoknak és imádóknak

Útvonal és programok:
Június 26. Találkozó a ferihegyi repülőtéren, utazás a MA éjszakai kairói járatával.
Június 27. Megérkezés a kairói repülőtérre a hajnali órákban, transzfer a Meridien Pyramids 5* vagy az Oberoi Mena House 5*szállodába. Reggeli, majd a szobák elfoglalása után szabad program, amely a korai időre való tekintettel alvással kezdődik. Napközben van lehetőség a város felfedezésére.
Június 28. Reggeli után az Egyiptomi Múzeum relikviái és Tutankhamon Király kincsei várják a csoportot, majd , a Gizai Piramisok, Szfinx következik. A nap folyamán ebéd, a délutáni programban egy papiruszgyár meglátogatása következik.
Június 29. Reggeli, majd szabad program a városban, vagy a gyönyörű szállodák szolgáltatásait élvezve.
Június 30. Egész napos kirándulás Sakkara és a Kopt negyedbe Kairóban , néhány régi keresztény templom látogatásával fűszerezve. Szőnyeg iskola, parfüm üzem, majd ebéd a további program. Délután lehetőség nyílik a Citadella megtekintésére, valamint bóklászás, és vásárlás a Khan El Khalili piacokon.
Július 1. Reggeli, szabad program, a mai napon lesz a Tánc Fesztivál Gála.
Július 2. Reggeli, egész napos kirándulás Alexandriába, Montazah Palota tengerpartján való pihenés, Alexandria Könyvtár látogatása, helyi piac, ebéd-tenger gyümölcsei egy nevezetes helyi étteremben, Kairóba való visszautazás, szállás elfoglalása.
Július 3.Reggeli, szabad program, este késői kiköltőzés a szobából, majd búcsúvacsora egy hajókázás keretében a Níluson.
Július 4. Kora hajnali órában transzfer a repülőtérre, hazautazás Budapestre

Az ára kétágyas szobában fejenként: 174.900Ft/fő a Meridien Pyramids Hotelben
Felár az Oberoi Hotelre: 32.000Ft/fő kétágyas elhelyezés esetén
Egyágyas felár a Meridien-ben: 26.000Ft/fő
Egyágyas felár az Oberoiban: 38.000Ft/fő
Az ár tartalmaz:
7 éjszaka szállás Kairo- Meridian Pyramids Hotelben (5*) vagy az Oberoi Mena House -ban(5*)reggelivel
7 reggeli, 3 ebéd
Az említett programok, melyek tartalmazzak a belépőket és a magyar nyelvű idegenvezetést
Közlekedést légkondicionált buszban
Reptér-Hotel-Reptér transzfer
Repülőjegyet BUD-CAI-BUD útvonalon

Az ár nem tartalmazza:
saját személyes költség
a fesztivál belépőjét, amely fakultatívan látogatható, előzetes információk ezen a linken találhatók: http://www.raqiahassan.net
Vízum díjat - 10.000Ft
Borravaló - 5 USD a helyszínen
Utasbiztosítás
repülőtéri illeték, kb: 14500Ft

Az út minimum 15 fő esetén indul.
Jelentkezési határidő: április 12.
Érdeklődni lehet: Szűcs Henrietta
Malév Air Tours - értékesítés
Tel: 06-1-429-2933 v. 06-20-999-6255
szucs.henrietta@malev.hu

"Az, aki ismeri a tánc erejét, tudja, milyen az a szeretet, amely öl." (Dzsalal al-din Rúmi) ---

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 06, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, tök jó, hogy mindenkinek van képe, de ne csináljunk ebből presztízskérdést, ha lehet, nehogy már azért ne jöjjön vagy írjon valaki mert nincs képe... kezeljük ezt ez plusz lehetőségként, nem pedig kötelező gyakorlatként, ha lehet...

"Az, aki ismeri a tánc erejét, tudja, milyen az a szeretet, amely öl." (Dzsalal al-din Rúmi) ---

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Betti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 06, 08:54    Hozzászólás témája: Katanak Hozzászólás az előzmény idézésével

Katahastanc írta:
Hmm...úgy látom én vagyok az egyetlen, akinek nincs képe...Sad
Mondanom se kell, hogy próbálkoztam, de kudarcot vallottam...Sad Sad

Szia!
Kuldj kepet a betti@sch.bme.hu-ra ha gondolod, este megcsinalom Neked szivesen, de most rohanok dolgozni...
Betti
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mire

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

Én is befutottam. Gratulálok Zara.Én még kicsinyitem előbb a fotot.
Vissza az elejére
Katahastanc

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm...úgy látom én vagyok az egyetlen, akinek nincs képe...Sad
Mondanom se kell, hogy próbálkoztam, de kudarcot vallottam...Sad Sad
Katahastanc

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arwen írta:
Hello! Na látom, itt azért pezseg az élet:]

szia Arwen, mi van veled?
Jó a képed, te vagy rajta személyesen??? Smile
Kihez jársz most táncolni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Katahastanc

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szciklon írta:
Zaraa írta:
És sikerült! (el se hiszem...)

Csini Djamila ruhában, ha jól látom Wink

--aminek a fátyla még mindig nálam van!!! Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Rakissa

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, ha engem meghallanának énekelni mindenki elfutna Laughing

ok, komolyra fordítva - szerintem az arab hastáncosok nyugodtan énekeljenek ök értik miröl van szó.
De !! arabul nem tudóknak ez egészen másképp jön ki.

Mint már írtuk régen, nem jó olyan számra táncolni aminek nem tudod a jelentését. Legalábbis hogy miröl szól.
És egy számot énekelni csak úgy lenne szabad hogy egészen pontosan tudod melyik szó mit jelent. pl. nehogy fültöl fülig vigyorral énekeld azt hogy " jaj de fáj a szívem", stb.

Ha énekelsz,szerintem fontos hogy emlékezz rá hogy te hastáncos vagy nem pedig énekes. Tehát ha egy számot végig énekelsz az hülyén jön ki,mert nem táncolni fogsz hanem énekelni.
Viszont egy-egy kifejezés vagy refrén vagy fontosabb rész ok.
Szerintem úgy a legjobb ha a táncoddal,arcoddal,karoddal ki is fejezed azt amit próbálsz énekelni.

Pl. - Az egyik este amikor egy hookah lounge-ban táncoltam, 90%uk arab volt. A hastánc show után arab popszámokat nyomnak egész este. Az egyik arab csaj, amúgy is nagyon jól nézett ki, aranyos is volt, fiatal, eleven. Elkezdett táncolni az egyik számra, elég szexisen, nem teljesen volt az ütemen sem,viszont végig énekelte az egész számot, de úgy hogy gesztikulált a kezeivel,karjával,arcával. Nagyon jól jött ki.
Akkor emlékeztem rá hogy miért is tanulok arabul - hogy értsem a számokat,hogy tudjak velük beszélni és hogy mégjobban tudjak táncolni mert jobban áttudom magam adni a zenének.

Ismétlésképp - szerintem nem lenne szabad popszámra táncolni, de ha a végén beraksz 1-2-öt a buli kedvéért akkor csak úgy,hogy tudd miröl szól. Ha énekelsz,akkor csak úgy hogy tudd mit énekelsz,melyik szó mit jelent, és ne az egész számot meséld el. És amikor énekeled akkor azt azért és úgy tedd hogy mégjobban közel tudjál kerülni a közönséggel, tehát ez is a kommunikáció egyik eszköze.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariann, te szoktál énekelni tánc közben??? Wink

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zaraa írta:

Csini Djamila ruhában, ha jól látom Wink

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Zaraa

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jasmin írta:
Akkor látom hasonló véleményen vagyunk!
Azért ütött szöget a fejembe, mert láttam egy rendezvény felvételét, ahol a táncos mély átéléssel énekelte magának a számot és a közönséget szinte észre se vette...Látszott rajta, neki nagyon bejön ez a szám, "szuperul táncolok és jól nézek ki " volt a lányra írva!
Nem is baj ,hogy egészséges az önértékelése de, olyan volt mintha kinnrekesztette volna a közönséget, míg ő láthatóan jól elvolt!
Tehát, magának nyomta szlengben szólva!
Az, aki egy dallamra szöveget énekel és közben táncol szerintem sokkal élvezetesebb, mint az előző dolog.

Nem tudjátok ki táncol a Szuzuki nyílt hétvégén?Hallottam a rádióban, hogy lesz valahol hastánc bemutató!

Én ha ilyet látok, mindig emlékeztetem magam, hogy ez tulképpen szórakoztatóipar... így már sokkal több mindent el lehet fogadni

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
jasmin

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor látom hasonló véleményen vagyunk!
Azért ütött szöget a fejembe, mert láttam egy rendezvény felvételét, ahol a táncos mély átéléssel énekelte magának a számot és a közönséget szinte észre se vette...Látszott rajta, neki nagyon bejön ez a szám, "szuperul táncolok és jól nézek ki " volt a lányra írva!
Nem is baj ,hogy egészséges az önértékelése de, olyan volt mintha kinnrekesztette volna a közönséget, míg ő láthatóan jól elvolt!
Tehát, magának nyomta szlengben szólva!
Az, aki egy dallamra szöveget énekel és közben táncol szerintem sokkal élvezetesebb, mint az előző dolog.

Nem tudjátok ki táncol a Szuzuki nyílt hétvégén?Hallottam a rádióban, hogy lesz valahol hastánc bemutató!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Számomra egyébként Dina éneklése a legmulatságosabb... mikor elvágja a torkát, meg ilyenek

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arwen írta:

Üdv, klassz hogy idetaláltál...

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Arwen

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jasmin írta:
Szerintetek, lehet a tánc közben karaokizni-vagyis énekelni a szöveget?Nem hat túl komikusan?
Nem akarok senkit kritizálni ezzel, csak érdekelne, hogy kinek mi a véleménye erről!

Én sok felvételt néztem már, és nagyon sokszor énekelnek... Dina, Mona el Said, még Nour is... sőt van egy olyan ahol egy Nelli nevű táncos együtt énekel a zenekar énekesével, nekem az már kicsit komikus. De az egyiptomiaknak láthatólag tetszik.
Vissza az elejére
Sensimilla

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rakissa írta:
Sziasztok.
A Mariann név már foglalt !! Borzasztó !!

A régi azaz új fórumon az történt hogy sokunknak nem tetszett az új formátum - én is hangot adtam örömömnek, azaz mondtam hogy nekem nem tetszik,mert nehéz áttekinteni,stb. Erre a reactor gyerek meg egy csaj,valami Sensimilla nekem esett hogy milyen hülye lehetek, mit égetem magam, miért nem tanulom meg azt amit nem tudok - most szabadon idéztem.
erre mondtam hogy ide minek jöjjek ha ilyen hülyék egyesek...
mindenki persze kiakadt hogy milyen hülye a reactor,. mert felkapja a vizet azon hogy sokaknak nem tetszett az új fórum...
oh well...

Helloka...NE HARAGUDJ KÉRLEK Crying or Very sad ... én nem akartalakmegbántani, a másik forumon...szal bocsánat meg minden...és igy utolag végignézve azon meg , ezen a forumon totálisan igazad is van...nekem könnyü volt kezelni mert egy másik forumon ahol vagyok ott is ilyen...szal mégegyszer NE HARAGUDJ!!! Rolling Eyes
Vissza az elejére
Betti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

primadonna írta:
Igaz is, Betti, köszönjük a ruhakészítö infókat! Very Happy

A köszönet Mariannt illeti Smile

Mostanában több tanárnál jártam kíváncsiságból, és mert más stílust is akarok tanulni. És végre eljutottam Tiához tegnap! A haladó óráján voltam, és muszáj elmesélnem, hogy nagyon lenyűgözött. Annyira kedves és fantasztikus pozitív kisugárzása van. És még nem is írtam milyen szuper órát tartott, nagyon jó lépéskombinációkat mutatott.
Szóval nagyon jól éreztem magam Smile
Vissza az elejére
Hamra

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jasmin írta:
Szerintetek, lehet a tánc közben karaokizni-vagyis énekelni a szöveget?Nem hat túl komikusan?
Nem akarok senkit kritizálni ezzel, csak érdekelne, hogy kinek mi a véleménye erről!

Djamila szerint, aki szokott workshopokat tartani, jópofán hat, hogyha énekled tánc közben a szöveget, róla ezért szokták azt hinni, hogy tud arabul, pedig nem is Rolling Eyes Seres Zoli szerint viszont felesleges energia-elvonás a tánctól Question Én igazából nem tudom, mit gondoljak erről, szerintem szitu függő, ha nagyon beindul egy buli, el tudom képzelni, hogy egy hastáncosnő énekelni kezd, de normál esetben azért inkább táncoljon, szerintem... Embarassed
Vissza az elejére
jasmin

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hamra

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 05, 06:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szciklon írta:
Hamra: Nem tudom, miért csodálkozol, mikor a fél hastánctársadalom popra táncol...

Orsikám, én nem csodálkozom, mert az egy másik tészta, hogy a közönségnek nagy általánosságban milyen zenére lehet táncolni ahhoz, hogy az a nagy többségnél elfogadásra találjon. Én csk azt mondom, hogy a klasszikus, modern raqs sharki alapja a folk, és azt ismerni, tanítani kéne Exclamation . Meg azt mondom, hogy ehhez a tánchoz hozzátartozik a kultúra és a szokások ismerete, és nemcsak úgy táncolunk bele a világba Question Legalábbis én így gondolom - és sok arabbal megvitatva a témát, ők is hasonlóan gondolnak erről.
Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hamra: Nem tudom, miért csodálkozol, mikor a fél hastánctársadalom popra táncol...

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, Kata és vannak szép koronák is, tudod, miért mondom Wink

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Primadonna: Dolgoztam is, pihentem is...

Szóval a párizsi info: a Pigalle mellett, ahogy az ember halad a Montmartre felé van egy csomó arabok által üzemeltetett gagyibolt, és ott találtam egy nagyon klassz arab cuccokat áruló boltot, és mellette van egy cd bolt, ki vannak téve ömlesztve a mindenféle cd-k bent pedig garantáltan elektrosokkot okozó műszaki cikkeket lehet találni... megnézem, hogy mi pontosan az utca (út) neve, de az a lényeg hogy a széles utca ami áthalad a Pigalle-on, és tele van szexbárral...
megnéztem, Boulevard Rochechouart, metróval a Pigalle-nál kell leszállni

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
primadonna

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igaz is, Betti, köszönjük a ruhakészítö infókat! Very Happy
Vissza az elejére
primadonna

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Részemröl is nagy sajnálkozás a folklór workshopot illetöen. Ezt most sajnos nem engedhettem meg magamnak. Sad

Szciklon, mit csináltál Párizsban? Dolgoztál vagy pihentél?

Az én képem is készül, csak még mindig nem elég kicsi...
Vissza az elejére
Idola

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát..ö..izééSmile
Megérkeztem:)
Pusszantok mindenkít... Embarassed Razz
jasmin

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ciklon engem érdekelne az a Párizsi bolt!!
Tudod, ahol raks sharki-t lehet venni!
Vissza az elejére
jasmin

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, a tanácsokat!
Elsőnek én is úgy, mentettem el csak a KEDVENCEK legaljára került és lusta voltam, mindíg lehívni...hiába, egy lusta dög vagyok... Embarassed

Lila, rázóőv?!
Hol, az a kérdés? Látom kivették, pedig tutira tudtam volna írni rá valamit! Twisted Evil ! Mondjuk a témát illetően érthető Idea

Yasmina Ramzy ws-t , sajnálom, hogy kihagytam bár nem vagyok tanár -és messze is vagyok tőle ,mint tőlünk Japán Wink -,de a folk nagyon érdekelt volna!
Hamra, egy jóindulatú irigység van most feléd Twisted Evil!

Akkor, végül senki nem tud valamit mesélgetni nekem a Buli barlangos partyról Rolling Eyes ?
Szciklon örülök, hogy megérkeztél és nem felejtettem el, amit igértem csak be vagyok havazva!!!!
Vissza az elejére
Hamra

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, amit el akartam még nektek mesélni az a tegnapi workshop tapasztalatai. Yasmine Ramzy workshop volt tegnap, én a folklór ritmusok címűn vettem részt (most a pontos cím nem jut eszembe, bocsika).
Szóval először is SZERETNÉM MEGKÖSZÖNNI A SZERVEZŐKNEK, HOGY ILYEN TÉMÁJÚ WORKSHOPOT SZERVEZTEK, ÉS ILYEN MAGAS SZÍNVONALON. JÓ VOLT LÁTNI, HOGY EBBEN A MAGYARORSZÁGON ABSZOLÚT NEM OKTATOTT TÉMÁBAN VÉGRE EGY OLYAN EMBER TARTOTT ELŐADÁST, AKI KÉPBEN VAN NEMCSAK A HASTÁNCNAK ALAPOT ADÓ FOLKLÓR TÁNCOKBAN, RITMUSOKBAN, HANEM AZ ISZLÁMBAN ÉS AZ ISZLÁMHOZ KAPCSOLÓDÓ ARAB SZOKÁSOKBAN. MINDEZT ÖSSZESZEDETTEN, JÓL FELÉPÍTVE ADTA ELŐ ÉS TANÍTOTTA MEG.

Ez a workshop nagyon jó alap volt arra, hogy eligazodjunk az egyiptomi és egyéb arab folklór alapjaiban és sokszínűségében, és arra is jó volt, hogy kedvet kapjon az, akinek esetleg eddig nem volt kedve folkot tanulni, elmenni egy melaya, baladi, saidi, khalidzsi, fellaki vagy egyéb workshopra. Ezeket teljes mélységben ott lehet megtanulni, Yasminenek ez nem volt, nem lehetett célja 2,5 óra alatt - és az óra címe különben is a folklór ritmusok volt.

Ami nagyon elszomorít engem, az nem Yasminehez és az ő kvalitásaihoz kapcsolódik. Egyszerűen tény, hogy Magyarországon nagyon kevés hastánc tanár van tisztában a folklórral, kevesen oktatják ezt a stílust, hogy az arab szokásokról, iszlámról, meg arab nyelvismeretről ne is beszéljek... Ehhez képest úgy mondom, hogy ismertebb hastánc tanárok közül - a 3 szervezőn kívül: Amira, Merci, Sába Márti - csak a Mahasti jött el erre a ws-ra... Szerintem ez nagyon szomorú és elgondolkodtató, de lehet, hogy megint csak én vagyok ilyen rohadt kukacoskodó...
Hamra

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rakissa írta:
Találós kérdés: aki megfejti, kap tölem egy lila rázóövet kék rojtokkal -
logikus választ szeretnék arra a kérdésre hogy egyesek miért tesznek fel szientológia szöveget a hastánc fórumra !!!!

Mariann, én is ugrok a szcientológiára, ezért nézegettem is, de nem találom. Szerintem is mellőzzük az ilyeneket a jövőben, ha kérhetném. Evil or Very Mad
Vissza az elejére
gemini

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Betti, és Főleg Mariann!
Köszi a leírásokat! Very Happy
Laurának meg köszi, hogy eltávolította azt ami nem idevaló. Wink
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rakissa: a kérdésedre nem tudok válaszolni, a rázóövet sajna nem nyertem meg, de a hsz-t töröltem! Smile

Elnézést, hogy csak így utólag, de:

Szeretettel üdvözöllek Titeket a CsaládiNeten!

Laura vagyok, a portál gazdája (gazdasszonya?Smile ), kérésekkel-kérdésekkel legegyszerűbb, ha írtok nekem egy e-mailt az info@csaladinet.hu -ra, azt biztos időben elolvasom!

Remélem, sok hasznos dolgot találtok nálunk, mindemellet jó fórumozást és örömteli táncolást kívánok!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rakissa

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 03:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Találós kérdés: aki megfejti, kap tölem egy lila rázóövet kék rojtokkal -
logikus választ szeretnék arra a kérdésre hogy egyesek miért tesznek fel szientológia szöveget a hastánc fórumra !!!!

nem lehetne kimoderálni ezt az egész oldalnyoi nem idevaló badarságot ? már elnézést ha valakit érdekel a szientológia,nem akarom megsérteni de szerintem nem vagyunk rá kíváncsiak....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 03, 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok, hazaértem, jó látni, hogy pezseg az élet... gondoltam feljövök még Párizsban is, de bezárt a hotel alatti netkávézó vasárnapra...
Klassz volt párizs, bár megkergetett egy pali, mikor éjjel egyedül sétálgattam a Montmartre-on, megijedtem kicsit, igaz a retikülömet jobban féltettem, mint az erényemet, ebben a korban ez már csak így van Very Happy
Voltam arab boltban is, nagyon klassz volt, és nem is volt drága, vettem pár szép kendőt, nem rázót, hanem turbánnak valót. Egyébként láttam raks sharki cd-ket is, 3 Euróért darabját, ha valaki megy Párizsba a közeljövőben és akar venni, szóljon, elrebegem hol találja.

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Rakissa

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 03, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg jó hogy itt lehet látni hogy ki kicsoda.
Kata,nem tudtam hogy ilyen nagy sikere volt a ws-omnak Embarassed
Amúgy én nem szoktam lenni az msn.en, inkább a yahoon. Amúgy ha ott valaki lát és nem válaszolok az nem azért van mert bunkó vagyok hanem mert nem vagyok itt.Megpróbálom mindig invisible-re tenni magam ha nem vagyok a gépnél, de azért legtöbbször elfelejtem.

Jasmin, mentsd el a fórumot a legutóbbi hozzászólásnaál, és amikor legközelebb megnzed mindig a legfrissebet látod. Úgy mentsd el hogy be vagy lépve, és akkor nem kell majd mindig belépegetned.

Ha tudtam volna hogy így el lesz mentve az összes varró-tudományom, akkor normálisabban fogalmaztam volna Confused bár lehet hogy tölem csak ennyire telik így is úgy is.

Egy pár fellépö ruhámat el akarom adni, valakit esetleg érdekelne??
Olyan 300 dollár körül, kompletten.
Vissza az elejére
jasmin

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 03, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
ÉN ha, a főoldalról lépek be nem mindíg a legfrissebb hozzászólásra ugrik be az oldal!
Ez mindenkinél előfordul, vagy csak nálam egyedi jelenség?
Vissza az elejére
jasmin

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 02, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, sikerült valamit alkotnom Very Happy avatarilag!
Elég nyomott lett,de ÉN vagyok Twisted Evil
Vissza az elejére
Betti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 02, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jasmin írta:
Nagyon jó kép, Betti!
Marianné is nagyon tetszik, meg mindenkié!

Köszi:)
Vissza az elejére
Katahastanc

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 02, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én itt vagyok, mint mindig, csak néha mélyen hallgatok... Smile

Azért azt hozzá tenném, csak a teljesség miatt, hogy Mariann tök jó ws-ot tartott a táborban, a tanítványaim odavoltak meg vissza!!! Smile
(mérnem vagy sose msnen??)
Vissza az elejére
jasmin

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 02, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jó kép, Betti!
Marianné is nagyon tetszik, meg mindenkié!
Vissza az elejére
Rakissa

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 02, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adry mi itt már annak idején szerintem mindent kitárgyaltunk, de mindig vannak új témák mert mindig jönnek újak. Ez a fórum az otthoniaknak föleg azért jó mert itt meg tudják beszélni ki milyen tanár,hova menjenek vagy ne, vagy pedig innen kapnak infót bulikról,hastáncestekröl.

Én csak pletykálni jövök ide. Smile

bár amikor tavaly nyáron végre hazamentem akkor ott tartottam egy pár workshopot egy hastánctáborban, úgy hogy a fö szervezöt (Katát) innen ismertem.
Tényleg Kata te merre vagy?
Betti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 02, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jasmin írta:
Betti,
a képen te vagy?

Igen, végre sikerült lekicsinyíteni...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 239, 240, 241, 242, 243  Következő
240 / 243 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés