Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Olvassátok el! Panaszom a mai óvodai állapotokról!!!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nagysas

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néha azon gondolkozok, hogy velem van-e a baj, hogy bizonyos dolgok nekem nem elfogadhatóak.

Legfrissebb: az ovi aug.23-tól ügyeletei rendszerben működik. A gyerekek ekkor nem a csoportszobában alszanak, hanem az udvaron egy fumiborításos pergola alatt(ezt nekünk nem mondták, de a gyerek 2 nap után kibökte), pokrócon(ágy helyett), takaró, párna, minden nélkül. Egyik nap azzal jött haza a gyerek, hogy nem tud aludni az oviban, mert egy kő volt a háta alatt, és amikor elkezdett szemerkélni az eső és fújni a szél, nagyon fázott. Azon a határon vagyok, hogy kihívom az ÁNTSZ-t, ha jövő hétre nem lesznek elfogadható viszonyok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 28, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából én sem nagyon értem, hogyan jutottunk el az árvízhez, talán annyiban kapcsolódik, hogy én linkeltem a KÖSZI programot, amivel támogatást lehet kapni pl. óvodákhoz is és vannak akik úgy vélik, hogy a legjobb helye ennek az árvízkárosultaknál lenne, ahol többek között óvodákat is mosott el a víz.
Vissza az elejére
Chi-ni

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 28, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet csak én nemértem, de ez hogy jön az ovitémához?
Vissza az elejére
gyormiki

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 28, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát azoknak az embereknek akik nem szenvednek az árvíztől, azok most vegyék azokat a termékeket, amik most részt vesznek az akcióban. Aztán szavazni se felejtsenek el az oldalon, hogy oda kerüljön a pénz, ahol igazán szükség van rá.
Vissza az elejére
zsaneem

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 28, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretem az ilyen jótékonysági kezdeményezéseket mert ezek általában sikeresek szoktak lenni,és ahogy néztem az oldalt elég sok mindent felújítottak már az elmúlt években. Azon gondolkodom hogy ez most nagy lehetőség lenne az árvízkárosult településeknek és az ott lévő óvodáknak,iskoláknak kórházaknak mert gondolom elég sok elázott az elmúlt hetekben. Az iskoláknak biztos nagy szükségük lesz rá mivel ők látták el azokat az embereket akiknek elázott a házuk és az a sok ember szerintem akaratlanul is kárt okozott az iskolákban...de lehet tévedek. A lényeg annyi ott most nagy szükség van a pénzre...a 30ft-tól az 1 millióig.
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 24, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NemKati írta:
újat teljesen biztos nem fognak építeni, az iskolákat is összevonják ezek után mit várunk?
A kormányzati pályázatok meg olyanok is amilyenek, éveket kell rájuk várni, hogy egyáltalán elbírálják és utána se lesz belőle semmi...

A minap bukkantam egy lehetőségre: http://koszi.cba.hu/lakohelyunkert_2010.php

Igazából, nem nagy szám, de talán segítség, azaz egymillió is amire lehet pályázni... Ha esetleg érdekelne valakit a téma.
Vissza az elejére
NemKati

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 24, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

újat teljesen biztos nem fognak építeni, az iskolákat is összevonják ezek után mit várunk?
A kormányzati pályázatok meg olyanok is amilyenek, éveket kell rájuk várni, hogy egyáltalán elbírálják és utána se lesz belőle semmi...
Vissza az elejére
zsaneem

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 24, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Diane írta:
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott "Községi Óvoda fejlesztése Herceghalmon" címmel benyújtott pályázatunkkal 96.379.200,-Ft. egyszeri, vissza nem térítendő támogatást nyert a település.

Ennek ellenére, szomorúan értesültünk róla, hogy bár beirattuk, sokunk gyermekét nem vették fel az óvodába.
Nekem jelenleg a fiam középső csoportos, és megmondom őszintén, sok furcsa dolgon mentünk már keresztül, (pl. május végén még az egyik csoportba járt, szeptember elsején már másikba, úgy hogy elfelejtettek szólni róla...) Most viszont értetlenül állok az előtt, hogy minek kellett lakosokat toborozni még,(Vitalis park stb.), főleg fiatalokat, gyerekkel, ha egyszer most ott tartunk, hogy habár sokunknak a pénzügyi helyzetünk, és egyebek miatt vissza kellene menni dolgozni, nem vették fel a gyereket az oviba. Ebből a pénzből elvileg már decemberre ígérték az új csoportszobát, meg is történtek a mérések, stb. most mégsem készül egyenlőre. Kérdezem ÉN laikus MIÉRT??? Bölcsöde eleve nincs, habár ugye a gyes időtartama is csökkent, hova lesznek rakva a gyerekek? Vagy a családok számláit majd a hivatal fizeti, ha Anyuka nem tud dogozni?
Hallottam olyan választ is, hogy habár most sok a pici gyerek, de ez nem sokáig lesz így, és akkor sok lesz a kihasználatlan hely. Nos nem hinném, hogy a gyermekek száma csökkene, én nem ezt látom, sok szerencsére a pici baba, jelenleg is, és ha még úgy is lenne nem hiszem, hogy egy óvodában nem lehet egy üres csoportszobát mire használni. Külön foglalkozások, stb.
Hát most tehát nincs más, várunk, hogy a sok fellebbezés közül kiét fogadják el, és kinek tud jövőre óvodába járni a gyermeke.
Persze örüljünk annak, régi lakosokként, hogy bővül a település, nagyszerű, talán az iskolába még befér majd a gyermekünk....
Huhh ez azért nem semmi, ilyenről sem hallottam még,azért úgy elég szűkös lesz a hely,sőt a megfelelő színvonalú foglalkozásokat sem fogják tudni majd biztosítani. Sokkal több óvodára lenne szükség vagy ha nem is építenek újat akkor a már meglévőket kéne egy kicsit kibővíteni. Az állapot számomra másodlagos hogyha a foglalkozások jók...és nem kell a gyerekeknek nyomorogni.
Vissza az elejére
tpkriszta

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 23, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mi óvodánkba májusig elszállásoltak egy komplett csoportot a tornaterembe. Ezt mindenki megértéssel fogadta, mert felújítás volt. Erre most az önkormányzat kitalálta, indítanak egy komplett 6. csoportot a tornaterembe! Ez már eldöntött tény! Se torna se semmilyen foglalkozás semmi! Jó időbe még ok, de mi lesz télen megint? Sad
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 22, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sok esetben nem is azzal van a baj, hogy az óvodák állapota hanem hogy abszolúte nincsenek karban tartva. tehát hiába újítják fel őket ha utána nem gondoskodnak arról hogy olyan is maradjon, pedig sokkal sokkal egyszerűbb lenne.
Nálunk szerencsére nincsenek ilyen problémák, de a szomszédos faluból bizony sokan járatják hozzánk a kicsiket, mert nincs jobb megoldás :S
Az egyetlen amit tenni lehet a mindenféle pályázatokon való elindulást és bízva abban hogy sikerül, aztán abban hogy jó helyre is kerül az az összeg...
Vissza az elejére
Diane

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 12, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ez az.. Ezt már sokan feltették ezt a kérdést, de valahogy sokkal fontosabb volt saját maguknak szebb és jobb helyet építeni. Értem Én, hogy az is kell, de a gyerekek talán azért fontosabbak lettek volna..
Most az van kiírva az ovira, hogy a nyári zárás a bővítés, fejlesztés miatt lesz, hát majd kiderül.. A konténeres megoldás szerintem mindenkinek jobb lett volna a semminél.
Az iskola-könyvtár megoldásról már Én is hallottam, de nem hiszem, hogy ez hosszú távon megoldás lehetne.
Vissza az elejére
nagysas

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 10, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mint érintett szülő, azt tudom, neked mondani, hogy a polgármesteri hivatal környékén kellene keresni a probléma gyökerét. Nehezen értem meg, hogy amikor első lépcsőben bővítettek, akkor miért csak 2 csoportszoba készült a meglévő 2 mellé? Már akkor is mondták a szülők és a védőnő, hogy kevés lesz. Létezik multifunkcionális épület is, pl. bölcsiként működhetnének a szabad helyek,amiért szerintem azt a 25 000 Ft-t kifizetné az a szülő, aki visszamegy dolgozni.(ami a mini csoportban volt).
A másik, a személyi feltételek. 30 fős vegyes csoportnak miért nem lehet saját egész napos dadusa. És az ovi évek óta küzd talkarítónőért, logopédusi státuszért, amit nem hajlandó az önkormányzat fizetni. Sok mindenre van pénz, de a minőségi nevelésre nemigazán.
Ugye a Vitalisparknak elméletileg lesz 2. üteme is, ahová szintén nem csak nyugdíjasok költöznek majd.
Iskoláról pedig annyit, hogy a gyereklétzsám gondra majd a könyvtárat vetik be.
Engem nem zavart volna a biatorbágyi konténer ovihoz hasonló megoldás sem, ha decemberig megépül az új épület, ha ezzel emberibb körülmények lettek volna, és a családok valamint a gyerekek érdekei így nem sérültek volna.
Vissza az elejére
Diane

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 07, 11:52    Hozzászólás témája: Olvassátok el! Panaszom a mai óvodai állapotokról!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott "Községi Óvoda fejlesztése Herceghalmon" címmel benyújtott pályázatunkkal 96.379.200,-Ft. egyszeri, vissza nem térítendő támogatást nyert a település.

Ennek ellenére, szomorúan értesültünk róla, hogy bár beirattuk, sokunk gyermekét nem vették fel az óvodába.
Nekem jelenleg a fiam középső csoportos, és megmondom őszintén, sok furcsa dolgon mentünk már keresztül, (pl. május végén még az egyik csoportba járt, szeptember elsején már másikba, úgy hogy elfelejtettek szólni róla...) Most viszont értetlenül állok az előtt, hogy minek kellett lakosokat toborozni még,(Vitalis park stb.), főleg fiatalokat, gyerekkel, ha egyszer most ott tartunk, hogy habár sokunknak a pénzügyi helyzetünk, és egyebek miatt vissza kellene menni dolgozni, nem vették fel a gyereket az oviba. Ebből a pénzből elvileg már decemberre ígérték az új csoportszobát, meg is történtek a mérések, stb. most mégsem készül egyenlőre. Kérdezem ÉN laikus MIÉRT??? Bölcsöde eleve nincs, habár ugye a gyes időtartama is csökkent, hova lesznek rakva a gyerekek? Vagy a családok számláit majd a hivatal fizeti, ha Anyuka nem tud dogozni?
Hallottam olyan választ is, hogy habár most sok a pici gyerek, de ez nem sokáig lesz így, és akkor sok lesz a kihasználatlan hely. Nos nem hinném, hogy a gyermekek száma csökkene, én nem ezt látom, sok szerencsére a pici baba, jelenleg is, és ha még úgy is lenne nem hiszem, hogy egy óvodában nem lehet egy üres csoportszobát mire használni. Külön foglalkozások, stb.
Hát most tehát nincs más, várunk, hogy a sok fellebbezés közül kiét fogadják el, és kinek tud jövőre óvodába járni a gyermeke.
Persze örüljünk annak, régi lakosokként, hogy bővül a település, nagyszerű, talán az iskolába még befér majd a gyermekünk....
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés