Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Mosható nadrágpelenka

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Gondoltam, hozzászólok kicsit én is. Többféle mosható pelust kipróbáltam, és nem volt velük komolyabb gondom. Kb. napi 5 percben elintézhető volt a kezelésük, vészesebb, hasmenésesebb időszakban talán 10 perc is elment rá? Két-három naponta az aktuális fehér vagy színes mosásban elmentek a külsők, a fehér mosásban a belsők, természetesen öblítő nélkül. Én Pop-in pelusokat használtam az utóbbi időben, ezek tényleg nagyon egyszerűen kezelhetők. De korábban kipróbáltam a BambinoMio és a Monapel pelusokat. Hogy most épp miért nem használok pelust? A fiam az idő nagy részét pelus nélkül tölti, próbáljuk megszokni a bilit.
Éjszakára meg sosem volt elég, nekem nem volt kedvem éjszaka átpelenkázni őt (hiába ébredek az éjszakai szopi miatt óránként, erre nincs erőm), reggelre meg az egész éjszakai szopizástól bizony átázik minden mosható pelus nálunk.
Én egyébként nagyon szerettem mosni és teregetni a pelusokat, és ha több időt töltünk itthon, újra elő is veszem. Sajnos a bölcsiben egy hónap után feladták, hogy moshatózzunk Sad Maradtak a hétvégék Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
galakala

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintimama írta:
Nem biztos hogy olcsóbb ha figyelembe veszed, hogy a mosáshoz kell a mosópor is meg a mosógép is fogyasztja az áramot. Plusz még az idődből is elvesz. Én jobban szeretem ezért az eldobhatókat, kevesebb a munka is vele.

Egyetértek! Még ha a mosószer nem is olyan drága meg az áram se, az időd a legdrágább, és abból ugysincs túl sok, úgyhogy szerintem nagyon megéri néha nem a pénzt hanem az időt megspórolni. pl én a bugyipelenkát azért szeretem mert azt adom fel a leghamarabb és azt még apuci is fel tudja adni néhanapján Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem biztos hogy olcsóbb ha figyelembe veszed, hogy a mosáshoz kell a mosópor is meg a mosógép is fogyasztja az áramot. Plusz még az idődből is elvesz. Én jobban szeretem ezért az eldobhatókat, kevesebb a munka is vele.
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az biztos , hogy olcsóbb a mosható, és sokszor a sima pelenkára allergiásak a kicsik, ilyen helyzetben én is azt használnék...
Vissza az elejére
hegeivi

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lilla12 írta:
Szerintem az eldobható pelenkák jobbak mint a moshatóak...

Nem feltétlenül jobb az eldobható...amikor még gyakran kell cserélni szerintem olcsóbb a mosható... persze, amikor a barnamackó csak ritkán megy be a gatyóba, akkor már jobb az eldobhatós nadrágpelus...
Vissza az elejére
plinda24

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 16, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De aranyos ez a labdás pelus.. Very Happy A VB idején annyira feelinges, főleg, hogy nálunk az apuka is focizik :$ Smile)
Vissza az elejére
lilla12

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 16, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem az eldobható pelenkák jobbak mint a moshatóak...Sad Ez a focis pelenka meg nagyon aranyos, férfiak figyelmét meg biztos jobban felkelti. Mondjuk most érthető,minden a VB-ről szól...sajnos...! Ti már töltöttetek fel képet?
Vissza az elejére
hegeivi

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 16, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gorogtam írta:
A mosható semmikép sem jó...amúgy néztétek az Up&go focis változatát? Az apák figyelmét végre fel lehet hívni valamivel a gyerekre:)

Láttam a videót, nagyon aranyosak a kicsik. Azok a kis mezek, meg a számos pelusok nagyon cukik Smile
Vissza az elejére
veghsari

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 09, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gorogtam írta:
A mosható semmikép sem jó...amúgy néztétek az Up&go focis változatát? Az apák figyelmét végre fel lehet hívni valamivel a gyerekre:)

Ha nem is a férfiak figyelmfelkeltése, de a nyereményjáték miatt én már próbálkozom vele Smile

Az viszont akkor is tény, hogy hiába vagyok lusta, a mosható pelenka nem szennyezi annyira a környezetet, szóval végülis még lehet, hogy meg is tartom ezeket Smile Majd csak megszokom Smile
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 09, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 09, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

galakala írta:

Erről megoszlanak a vélemények! Smile

De szerintem a normál pelenka leáldozóban van!
Sokkal kényelmesebb az anyukáknak (is) az eldobható pelus!

Szerintem meg teljesen igaz, hisz ha belegondolsz a kicsit is zavarja hogy tele van a pelus nem véletlen sír ha telecsusszan, épp ezért ha már tehet ellene akkor tesz és egy moshatónál ez hamarabb eljön.
Legalábbis én is ezt hallottam, persze az is lehet hogy csak azok a gyerekek akik olyat hordtak azoknál mindenképp hamarabb eljött volna a szobatisztaság ideje, de ez nem túl valószínű..
Vissza az elejére
galakala

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 02, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NemKati írta:
Az hogy a baba előbb lesz szobatiszta ha mosható pelenkát kap szerintem nem igazán állja meg a helyét.

Erről megoszlanak a vélemények! Smile

De szerintem a normál pelenka leáldozóban van!
Sokkal kényelmesebb az anyukáknak (is) az eldobható pelus!
Vissza az elejére
NemKati

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 02, 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nincs annyira leáldozóban a mosható pelenka. mert nem annyira körülményes mint ahogy elképzeli az ember, de persze kényelmesebb az eldobható. De sokan azért váltanak ilyenre mert allergiás a baba a sima pelenkára.
Az hogy a baba előbb lesz szobatiszta ha mosható pelenkát kap szerintem nem igazán állja meg a helyét.
Vissza az elejére
hegeivi

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 02, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manapság már valóban nem sok, mondhatjuk semmi, értelme nincs a mosható pelenkának, ezt meg kell hagyni. Az már egy letűnt kor gyermeke Wink. Többrészes, macerás, időigényes, mármint véleményem szerint. Bár látom, hogy itt lejeb többen i pozitívan nyilatkoznak róla, de megmondom őszintén nem értem. Az én ismerősi körömben abszolút az eldobható hódít. De lehet hogy csak mi vagyunk túl "modernek" Smile
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem se nagyon jött be a mosható. Nagyon sok macera volt vele. Jobb az eldobható elég sok termék közül lehet már választani. Az áruk persze magasabb, de sokszor feldobják valami extra dologgal, nyereménnyel.
Vissza az elejére
veghsari

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 21, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azért ne felejtsük el,hogy a mosható pelenkánál a költségek nem csak a pelenka hanem a mosószer a víz na meg az idő! Hosszú távon szerintem nem éri meg. De lehet,hogy a lustaság beszél belőlem...de...nem,nem hiszem:)
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 21, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ibolyatakacs123 írta:

Nekem elvben is bajom van azzal, hogy ugyanazt ráadjam hiába tiszta. Meg árban is nagyjából ugyanannyi. 1 db ért veszek 2-3 hétre elegendőt. Az meg moshatom mindig. Bár nem tudom mennyit bír a mosható időtartalmilag. De kétlem hogy sokkal többet mint egy 42 db os csomag.

Értelek én ha az árát nézzük szerintem akkor is megéri, tekintve hogy a baba is sokkal sokkal jobban érzi magát benne! és azt nem tudod pénzért megvenni ,ezt elhiheted nekem!
Vissza az elejére
ibolyatakacs123

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 21, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NemKati írta:
ibolyatakacs123 írta:
Én nem szeretem a mosható pelenkát. Több időmet elveszi mint a sima, az talán jobban is szívja fel, amíg benne van a srác.

Hát és időt amugy meg hogy veszitennél vele.Veszed simán csak bedobod a mosogépbe és akkor majd az kimossa.Nem feltétlenül kell neked babrálni vele:).Amugy meg szerintem olcsobban jösz ki igy Smile

Nekem elvben is bajom van azzal, hogy ugyanazt ráadjam hiába tiszta. Meg árban is nagyjából ugyanannyi. 1 db ért veszek 2-3 hétre elegendőt. Az meg moshatom mindig. Bár nem tudom mennyit bír a mosható időtartalmilag. De kétlem hogy sokkal többet mint egy 42 db os csomag.
Vissza az elejére
NemKati

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 19, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ibolyatakacs123 írta:
Én nem szeretem a mosható pelenkát. Több időmet elveszi mint a sima, az talán jobban is szívja fel, amíg benne van a srác.

Hát és időt amugy meg hogy veszitennél vele.Veszed simán csak bedobod a mosogépbe és akkor majd az kimossa.Nem feltétlenül kell neked babrálni vele:).Amugy meg szerintem olcsobban jösz ki igy Smile
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 19, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mosható pelenkának nem is az a lényege hogy időt spórol hanem az ára és hogy sokszor kíméletesebb mint az eldobható...
Csak sok a macera
Vissza az elejére
ibolyatakacs123

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 19, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
boldogmamam

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 06, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

luminoza írta:
Használ valaki mosható pelust?
Ha igen:
-milyet?
-bevállt?
-megéri befektetni több tízezret?

Ha nem moshatót használtok, akkor milyet?
Hallottatok már biopelenkáról?

Minden hozzászólást köszönök!
Lumi
Lucamami!

megnéztem és tényleg szuper, jól jön ez a kedvezmény!
sőt még kifestőt is le lehet tölteni, amit a gyerek kiszínezhet Smile
egyébként megnéztem, és a www.pelus.hu/regisztralj oldalon tudunk regisztrálni, megyek is ! Smile
Vissza az elejére
Lucamami

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 05, 10:08    Hozzászólás témája: Pelus próba olcsóbban Hozzászólás az előzmény idézésével

Többetektől olvastam, hogy keresitek a legjobb pelus megoldást.
Én Lucikámmal mindenféle pelust kipróbáltam, mert nagyon-nagyon érzékeny volt és a mai napig az a bőre. Végül a Huggies nyert.

Épp most néztem megint a honlapjukat (www.pelus.hu), mert oda mindig felteszik azt hogy az adott hónapban hová kell menni ahol akciós éppen és láttam, hogy a regisztrációért most 500 Ft-os ajándék kupon jár.

Aki még próbálkozik, vagy keres, az most olcsóbban kipróbálhatja.

Puszi:
Lucamami
Vissza az elejére
setanta

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 09, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na! én is ezt néztem ki a monapelt! szuper!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
zurbika

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 08, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én még 2005-ben vettem Monapel Praktikát meg tépőzáras külsőt, de azóta már tényleg többféle pelust is gyártanak. Mi nagyon szeretjük, a kisfiamnál is nagyon jól beválik. Nem vettünk újat, a lányomét használja ő is, csak a külső lettek kicserélve.
A szobatisztaságra nevelés időszakában még nem volt a Monapelnek leszoktató bugyija (most már az is van), akkor vettem néhány Kushies-t.
Volt egy jó pelenka összehasonlító blog, de sajnos már nem működik. A monapelt meg lehet rendelni a minimano.hu-n, a monapel.hu-n és a bababolt.com-on, ez biztos.
A biopelus meg bioboltokban kaphatók meg internetes bioáruházakban.

Ha van esetleg kérdésed, szólj nyugodtan!
Vissza az elejére
setanta

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 08, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én is indítottam ugyanitt egy pelenkás fórumot de senki se válaszolt rá vagy 1 hónpja, ha nem több. te milyen gyártmányút vettél? én, gondolom, interneten fogom megrendelni a pelusokat. a bio eldobhatós meg gondolom bioboltban vehető. köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
zurbika

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 07, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudom, hogy régen került terítékre ez a kérdés, de engedjétek meg, hogy most írjak ebben a témában én is. Talán akad valaki, akit jelenleg is foglalkoztat a mosható nadrágpelenka használatának gondolata.

Én mindkét gyerekemnél mosható nadrágpelenkát használtam/használok és nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban. Kislányom nagyon könnyen lett szoba és ágytiszta, nem volt popsikiütése....csak egyszer, de erről később.
Szinte csak előnyei vannak. Mi egy magyar gyártású pelenkát használtunk. Ezzel az az "gond" volt, hogy egy pelenkából és egy külső vízzáró részből áll, amit külön kell feladni a gyerekre. Mindkettő tépőzáras. A pelenkát 3,5-16 kg lehet használni, patentok segítségével lehet méretre állítani és a külsőket kell 2-3 méretben megvenni. Ebből 3-4 darab elég. Azóta ez a cég gyárt nemcsak tépőzárral, hanem patenttal záródó pelenkát és külsőt is, illetve all-in -one pelenkát. Ezek azonban "gazdaságtalanabbak", mert több méretet kell megvenni. Persze így is jóval olcsóbb, mint az eldobható.
Ecetes vízben kell áztatni és nem túl agresszív mosószerrel 60 fokon mosni. Tökéletes megoldás a mosódió és/vagy mosószóda. Ezek a baba bőrének is nagyon jót tesznek. Különösen, ha atópiás.
Mosás után csak fel kell akasztani száradni, majd szárítás után összehajtani.
Előnyei: jót tesznek a baba bőrének, mert pamutból vannak és nem érintkezik vegyszerekkel(mint az eldobható), állítólag könnyebben szobatisztává válnak a gyerekek, gazdaságos, nem terheli a környezetet...
Az eldobható pelusról meg csak annyit, hogy kinek mi a jó, az babafüggő. A körházban mi is kaptunk papír pelust és ajándékba is pampers pelenkát, amitől a lányom popsija egy hónapig volt piros és háromszor hámlott, mire rendbe jött a bőre. Allergiás volt a pelenkában levő festékre... A kisfiam pedig a libero kivételével minden pelenkából kipisilt....
A biopamut eldobható pelussal a kiütések elkerülhetők és jobban lebomlik, mint a többi. Hosszú utazáskor mi is ilyet használunk.

Ha van kérdése, bárkinek, szívesen válaszolok.
Vissza az elejére
luminoza

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 24, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Légyszi, ha tudtok valamit a pelusokról, írjatok! Azt is, ha esetleg nem ti használjátok, hanem valamilyen ismerős.
Köszi!!!
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 24, 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Luminoza Smile
Szerintem nem éri meg befektetni, de ez az én véleményem.
Például mi azt hittük sokkal több pelus fog fogyni és be is vásároltunk belőle. Mivel úgy voltunk vele, hogy apránként veszünk meg mindent így a pelust is.
Amikor megszületik a baba a legjobb pelus a Pampars Newborne pelusa (1), ebből 44 db-s 1500 Ft, de akcióban szokott lenni 1200-t is. Ez a híg kakit felszívja. Mi kipróbáltuk a liberonak és a huggisnak is a newborne pelusát és bátran merem állítani, hogy a pampars a legjobb.
Ez egyébként 2-5 kg-ig jó.

Viszont az egyel nagyobb méretből. (2) 3-6 kg. A Libero a jobb, mert gumírozott a hátulja és így nem tud kifolyni (vagyis kevésbé tud) a kaki.

Én eddig tudok egyenlőre nyilatkozni, mert mi a 2 számú pelusnál tartunk.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 22, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A www.kekpanda.hu oldalon lehet mindegyik fajtából találni, a bio pelenkájuk egész jó árban van szerintem..

Én moshatót tuti nem vennék, még ha mosókonyhám lenne sem biztos, ott ázik a kakis pelenka a vízben.. bleee... és időigényes is kissé Embarassed

hanee
Vissza az elejére
luminoza

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 22, 15:46    Hozzászólás témája: Mosható nadrágpelenka Hozzászólás az előzmény idézésével

Használ valaki mosható pelust?
Ha igen:
-milyet?
-bevállt?
-megéri befektetni több tízezret?

Ha nem moshatót használtok, akkor milyet?
Hallottatok már biopelenkáról?

Minden hozzászólást köszönök!
Lumi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés