Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010 Nyári Babavárók
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 02, 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Akkor lehet holnap lesz a nagy nap!!!Izgi!!!Tényleg ekkora csalódás a Gyerekágyas osztály Pécsen???Kicsit csalódott Vagyok,meg így már kicsit félek is,azért Én első Szülő leszek....(97% hogy így is császár lesz,ha addig nem indul spontán a szülés Nekem 16.án kell befeküdni,de már mondogatom Jázminnak nem ártana ha a jövő héten kidugná azt a kis fitos orrocskáját!)Drukkolok Neked nagyon!!!Volt Uh is ,minden rendben volt,a becsült súlya 3200gramm.
Többiek???

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vagyok még, egyben! Bár ma estefelé rámcsörgött a dokim, hogy kedd (39+4) jó-e nekünk, mert ha nyitva vagyok, ő megindítaná. Így NST helyett POSÉ lesz. Utána nézi a méhszájat, ha zárt vagyok, persze kivárunk. Reggel még beadhatom a Fraxit. Doki szerint 5-6 óra alatt megszülünk. Háát, a 2 napos nagy vetélés és az indított 9-10 órás szülésemhez képest kicsit rövidnek tűnik, meglátjuk... Most már sosem fogom megtudni, hogyan indul egy szülés... Sad

Látogatók: amikor Franzi született, látogatási tilalom volt a kórházban mert éppen tombolt az influenza. Mindenkit tájékoztattam erről. Csak a közeliek tudták, hogy én kimehetek, illetve az ajtóig kivihetem a gyereket és üvegen keresztül megnézhetik. Wink
Attól sem voltam boldog, hogy az egyik unokatesómék jöttek itthon, amikor még alig bírtam mozogni. (Egyébként nem is nagyon járunk össze velük, nagynénémnél szoktunk néha találkozni...) Este jöttünk haza, persze a szomszéd néni és nagybátyámék nem bírták ki, hogy ne nézzék meg azon nyomban... (Igaz, ők azóta is imádják a gyereket és lehet is rájuk számítani.) Most majd szétküldök egy mailt, hogy a szíves látogatókat szeptemberben várjuk, hagyják, hogy a család egy kicsit összeszokjon, hogy kialakuljon a napirendünk.

Körömvágás: biztos más a helyzet egy 5 héttel korábban érkezett babánál és egy túlhordottnál. Franzinál szerintem már az első héten muszáj volt megejteni. Védőnő azt mondta, már nem az az álláspont, hogy várjunk x hetet.

Mérés: akkor fogok mérleget kölcsönözni, ha a szopi nem úgy alakul, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Engem a kórházban nagyon stresszelt, hogy állandóan mérni kellett. Persze nem árt tudni, hogy van-e elég tej... Ha meg egyáltalán nincs tej, akkor az ember úgyis tudja, hogy mennyit eszik egy-egy alkalommal...

Gree,
szuper, hogy ennyi babarucit kaptál. Mi is kaptunk, de kellett vennem is, mert most más az évszak. Remélem a kórházból hazahozós ruci jó lesz neki és nem eleve kicsi. Különben a férjem improvizálhat. Felkészültem hosszúujjúból és rövidujjúból is, ki tudja, éppen milyen idő lesz. Furcsa lesz a nyári baba a téli után...

Bant,
én nem szedtem folyamatosan a Mg-t és amikor a 35. hét körül voltam a mindenféle nyavalyámmal, a doki csak 2x1-et javasolt nekem. Így nem volt drasztikus az elhagyás.
Tej: ittam teát és szedtem homeós bogyót is, de nemigen lett több a tejem. Persze most is fogok és elkezdem már szülés után, akármennyire is pampognak a csecsemősök. Utrica urens 5 CH-val fogok próbálkozni. Egyébként meg sokat kell inni. (3-4 liter naponta) Bízom benne, hogy hamarabb beindul a tej, mint Franzinál, bár a szülés módjától és a vérveszteségtől is függ.

Rooming-in: Jó lenne, ha lehetőség lenne és nem kényszer. Gree-vel értek egyet, egy hosszúmenetes szülés és egy durva gátseb után az ember lánya még a vécéig se tud kitámolyogni, nemhogy egy újszülöttet megfelelően ellátni. A császár meg csak egy műtét, ne várják el, hogy azonnal ugráljon az ember és szuperanya legyen. Első éjszaka a legtöbben a csecsemős szobában hagyták a babájukat. Persze az lenne az ideális, ha lenne egy segítség, aki hozza a babát, ha az éhes vagy a babával együtt az ember mellett lenne és mindenben segítene. Az is megoldás lenne, ha a férj beköltözhetne... Álmodik a nyomor!

Adriana,
sajnálom, hogy pozitív lett a streptococcus. Nekem úgy rémlik, hogy a dokim azt mondta, hogy felír nekem rá antibiotikumot, ha pozitív, nemcsak közvetlen szülés előtt kaptam volna.

Bogi,
férjem ügyeket intézett telefonon, úgyhogy biztos nem figyelt, igaz csak akkor mondtam neki, hogy már elmentél, amikor kijöttem az NST-ről.
Isten éltessen névnapod alkalmából!
Most, hogy Jázmin befordult, hüvelyi szülésnek indultok neki? Nem semmi ez a lányka, hogy ennyire a finisben fordult meg. Nem lehetett könnyű Neked a tornamutatványt végigasszisztálni.
Lehet, hogy találkozunk pénteken, ha kedden szülök, akkor én tutira ott leszek és élvezem a 2. emelet "vendégszeretét". Jaj, a hideg ráz ki attól a csapattól! Annyiszor feküdtem már bent, sokszor a 3-on, néhányszor az elsőn és mindig a másodikra vágytam. Életem legnagyobb csalódása volt!
UH nem volt?

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a köszöntéseket,aranyosak Vagytok! Puszi

[^]  
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.dokimami.hu/about/
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree
Látogatók: nálunk nem voltak látogatók... de egyébként azt mondtam, hogy itthonra az jöjjön, aki valami házimunkát megcsinál, vagy hoz kaját...

Körömvágás
Mi eddig nem mertük Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant
Mindenféle "tejserkentő" pszichésen hat leginkább! Wink
Ami viszont rajtad múlik, az első időben, amíg be nem áll rendesen a tej, legalább 1,5-2 óránként cicire tenni a babát...és legalább 20-20 percig szopizzon...
Cicidet már most kenegetheted lanolinnal, puhitja a bőrt, kevésbé fog kisebesedni...
Katus csak a gyerekorvosnál méreckedik...
Napi, meg minden etetésenkénti mérés: nem egyformán eszik, hízik az a beste kölyök!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba: Nem mondanám, hogy baj, ha nem látogatnak meg kórházban...mert akkor tudok pihenni. De azért csak jól esik a frissen szült leánynak ha kicist gondoskodnak róla. Bár ezt megteszi a férjem és csemetém is.Smile

Bogi: BOLDOG NEVED NAPJÁT!

Körömvágás: Már nem emlékszem...mikor lehet először körmöt vágni?
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant: Remélem, hogy nem lesz nagyon drasztikus a keményedés Mg hiánya miatt. Bár megvalva azért érzem rendesen a feszüléseket.
A pocakom teteje nagyon kemény az alja meg puha, és alul viszket de nagyon.

Mérlegelés: Mi Hankinál kölcsönöztünk mérleget. 1 hónapra. Akkor vagy 2 hetes koráig talán, mértem evés előtt és után. Közben meg tök ideg voltam, hogy miért eszik kevesebbet mint az átlag. Főleg, hogy a doktornénink is ezt mondta állandóan.
NA most tutira nem lesz mérlegünk. Ha produkál elég pisis és kakis pelust akkor nincs gond. Olvassátok el amit IPA még régebben belinkelt a szoptatásról.

A barátnőm aki 2 hónapja szült áthozta a kinőtt babarucikat. Hát 2 adag(mosógépnyi) rucit kaptunk. Így nem is nagyon kell majd a hercegnek vásárolni, leginkább csak azért, hogy ha doktornénihez, vagy védőnénihez megyünk akkor csinosak legyünk.
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük!

Adriana
Nekem a trombophilia-vizsgálatnál ezeket csinálták meg: PI, INR, APTI, TI, fibrinogen, APC, Leiden, FII 20210A, protein C, protin S, ATIII, plazminogen Kb. 2 hét alatt volt meg az eredmény (DOTE)

IPA
Kesztyű azért volt, mert "bátor" szülők hetekig készültek a körömvágásra... Laughing Wink
Megtörtént...ujjacskák megmaradtak Wink

Adriana
Streptococccus... adnak neked a szülés, császár alatt antibiotikumot... az általában elég szokott lenni.
DOTE-n császár után is megkapták az anyukák a babájukat. (hacsak nem volt nagy gubanc)...

Gree
És az baj, hogy nem mennek be a kórházba????

Bogi
Boldog névnapot!
Jázmin ajándékképpen megfordult Laughing Laughing Laughing
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Es egy "reklam", de nem kapok erte semmit, csak a jo benyomasok miatt ajanlom: meg korabban jelentkeztem babaelsosegely tanfolyamra, mivel vettunk legzesfigyelot, de ha nem tudjuk, mit csinaljunk, ha sipit, eleg keveset er. Vegul en a fekves miatt nem tudtam elmenni, de ferjem nagyon dicserte az eloadot, Heim palos gyerekorvos, nem paraztat, sok peldat mond, van ˝gyakorlat˝ jatekbabaval, kisgyerekkori tipikus esetekkel (eges, eses, vagas, lazgorcs, stb). www.babaelsosegely.hu, a no konyve is jol szerkesztett, ertheto. Persze ki tudja, eles helyzetben mennyire jon ez elo. Artani biztos nem art.
Vissza az elejére
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana, korabbi kemenyedesekhez kepest az a kulonbseg, hogy a hasam aljat kulon is erzem, meg a derekamat, de egyiket sem erosen, gorcsnek nem neveznem meg. Hajnalban-reggel mindig rosszabb, napkozben jobb, hacsak nincs front. Ha jol lattam, kedden jon lehules... Brigs szoptat? Mit meselt, mennyire segitenek ebben a csecsemosok? Azota is jol vannak? Gree, csak nem lesz drasztikus hatasa a Mg abbahagyasanak rogton! Ipa??? Lanyok, ket kerdes: isztok vmilyen teat, szedtek vmit tejserkentesre? Van terveztek ilyet? Anyukaknak van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Masik: babamerlegelest milyen gyakran terveztek? En tudatosan nem vettem eddig merleget, vedonom is azt mondta, meregeti o majd hetente, de a kornyezetemben a sok termeszettudos napi meresparti, nem tudom, meddig allok ellent Smile
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ipa. MÁr lehet, hogy szül?

A mai nappal nekem is befejeződött a magnézium szedése. Innentől kezdve jöjjön aminek jönni kell.

Adriana: Hidd el nem lesz semmi gond Vitolddal. Neked viszont császár után pihenni kell. Gondolj bele, hogy ha akkor sietted a dolgokat, nem úgy épülsz föl mint kellene. Viszont Vitoldnak egy egészséges anyára van szüksége.
Hüvelyi úton szültem éjjel 22:30-ra volt kinn Hankus, és a szülőszobai 5 percen kívül reggel 5kor láttam újra Angyalt. Az az igazság, hogy így utólag sem bánom, mert magammal sem nagyon tudtam mit kezdeni...pláne egy erősen fájó és húzódó gátsebbel.
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, akkor gondolom, Jázmin már nem bökdös a köldököd felett Smile

Bant, ez a protokoll a császárnál. Brigs mesélte, hogy reggel szült, egy kicsit velük volt a baba, utána pedig csak másnap reggel hozták, de akkor már vele maradt, csak minden este vitték el egy órára megfürdetni. Kb. 5 napig tartotta bent őket Fülöp a császár miatt. Ami a streptococcust illeti csak annyit tudok, hogy szüléskor antibiotikumok kapok majd. Azt olvastam az interneten, hogy az a legfontosabb, hogy a szülés előtt négy órával megkapjam. Még hivom Fülöpöt hétfőn és megkérdezem. Állitólag az a legfontosabb, hogy meglegyen az antibiotikumos infúzió, közvetlenül a szülés után vizsgálat a babánál streptococcusra, és figyelni a baba viselkedését, mivel a tenyésztés csak 24 órán belül lesz meg, és az első 12 óra a kritikus (feltéve, ha elkapja szülés közben), amennyiben pozitiv a tenyésztés, akkor a baba antibiotikumos kezelése.
Most már megnyugodtam, mivel sokkal több kockázat van az életben, mint amiről tudunk. Ebben az esetben még szerencsésnek is tartom magam, hogy legalább tudom, hogy pozitiv a streptococcus tenyésztésem, igy megteszek mindent, hogy elkerüljem a veszélyt, amennyire lehet.
Bant, csak keményedik a pocakod, vagy menzesz görcseid is vannak?

Ipa, már csak 5 nap!!! Smile Nagyon közel vagy már.
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, de jo, hogy Jazmin befordult! Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy baba meg tudja csinalni. Adriana, bosszanto ez a tenyesztes eredmeny tenyleg. Honnan tudod, hogy az elso 12 oraban tavol lesz toled Vitold? Mav-ban mondtak, hogy ez a protokoll csaszarnal? Vagy a tenyesztes eredmenye miatt? Ha spinal lesz az erzestelenites (az lesz vegul?), akkor te fekszel, viszont ferjed tudja nyuzni nehany orankent a csecsemosoket addig is, hogy minden rendben van-e, talan ez jo megoldas lenne, nem? En elkezdtem csokkenteni a Cordaflexet Fulop utasitasa szerint, erzem is, meg tobbet kemenyedek...
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 31, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
Igen éreztem,szerdán délelőtt annyira görcsölt a hasam 2 órán keresztül meg levert a víz,meg nem kaptam levegőt,meg székelési ingerem volt,akkor nem tudtam mire vélni a dolgot mert egyszer csak elmúlott,de szerintem akkor küzdötte fejfekvésbe Magát a Kicsi lányom.

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 31, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba: Gratulálok az 1 hónapos nagy csajszihoz!
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 31, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi: Jújj de klassz. CSak tekintettel van Jázmin az anyukájára. Smile

Adriana: Biztos minden rendben lesz Vitolddal szülés után is.

Ipa: Szerintem védőnéni azért mondta, hogy kevesebb őszibarit és dinnyét egyek, mert magas a cukortartalma.
Én meg úgy vagyok, hogy ha gyümölcs esik jól akkor azt fogok enni, inkább, mint édeséget, vagy szénhidrátot.

Képzeljétek, hogy az aug. 20.iai héten a családom nagy része nyaralni lesz. A tesómék is, sógoromék is, a szüleim is. No tuti akkor fogok szülni, és a férjemen meg Hankin kívül senki nem jön majd be hozzám látogatni a kórházba. Egyébként pedig tényleg ez a hét lenne a legjobb a szülésre, és ezt próbálom Kenézzel is megbeszélni.
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 31, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bant, nagyon jó hír, hogy Fülöp támogatja a hüvelyi szülést. Szorítok, hogy kihuzzátok a szabi végéig!!!

Ipa, ahhoz képest, hogy időről időre görcsöl a hasam, tegnap nekem is majdnem nulla volt a méhmozgásom.

Bogi, nagyon-nagyon gratulálok, hogy Jázmin befordult!!! Te éreztél ebből valamit?

Nálam is rendben volt a CTG. UH-ra csak a jövő héten megyek. Viszont hogy azért legyen min izgulni a streptococcus tenyésztésem pozitív lett Sad A MÁV-ban az a protokoll, hogy csak a szüléskor nyomatják az antibiotikumot, kicsit félek, hogy elég figyelmesek lesznek-e Vitoldal, hiszen az első 12 óra kritikus és pont akkor lesz távol tőlem.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 31, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Minden rendben van pénteken kell újra menni,és ha Jázmin nem bújik ki 16.áig akkor hétfőn reggel be kell feküdni.(Adriana,még a végén egy napon születik Vitold és Jázmin)
Ipa,
Én utána visszamentem de akkor Te már bent voltál,de a Férjedet megismertem a folyosón telefonált,de siettünk így nem tudtam várni sajnos,de még találkozhatunk lehet majd a szülészeten. Wink Laughing
Képzeljétek Jázmin valahogy befordult. Wink Laughing
Lombikbaba,
Gratula Katus 1 hófordulójához!!! Partytime Puszi
Mindenkinek szép napot! Sun smiley

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 31, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
azért csak maradjon bent még ez a Kenéz fiú! Szerintem az én vvédőnőm se tett volna egy lyukas garast arra, hogy eddig kihúzom. Amennyit már összegörcsöltem...
Miért gondolja a védőnő, hogy előbbre vagy?
Gyümölccsel mi a baja? Dinnyében igazán nincs sok kalória...
Jól tudják stresszelni az embert... Az egyik barátnőmet azért piszkálja mindenki, mert nem hízik eleget. Pici pocival átlagos (3,5 kiló körüli) gyereket szült elsőre is.

Juli,
köszi, valahogy így kellett szednem Franzinál is, most változtatott a szülésznő rajta, minden nap szedem a Cimicifuát és a Caulophylliumot, csak alacsonyabb potenciálban. Staphisagriát is szedtem gátsebre, azt én néztem ki magamnak a könyvből. Arnica vérzéscsillapító, kíváncsi lennék, mi lett volna velem, ha nem szedem. Franzinak mindig ajánlottak hegesedésre is valamit műtét előtt, majd utána nézek, hogy mit.
Szerintem most sem lesz gondod a tejjel.
Drukkolok, hogy még minimum 2 hétig egyben legyetek és csak lagzi után bújjon ki Bálint.

Bant,
Rosi is hasonlóan fekszik, szerintem muris, hogy nem szimmetrikus a hasam. Smile
80-95-ös keményedések??????? Hűha! Nekem 10 feletetit nem sikerült produkálnom, pedig nem bánnám.
Tegnap este óta megint görcsölgetek, most biztosan más lenne a helyzet.

Bogi,
elkerültük egymást. Sad A szülésznő mondta, hogy előbb voltál és szaladtál a profhoz. Mi meg elkéstünk, mert Franzinak mindenért könyörögni kellett és csak 9-kor tudtunk indulni. Rolling Eyes
Minden OK?

Adriana,
Veled mi újság?

Lombikbaba,
gratulálok az 1. hónaphoz! Múlik az idő...
Vakarózni szokott Katus, hogy kesztyűs kézzel fotózzátok?

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 30, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,

A szüléssel kapcsolatban azt mondta, hogy hisz a bőrgyógy. leletnek, vagyis ha addig indulna be, amíg nincs meg a labor, hogy tényleg nem condyloma, akkor sem császározna egyből, de azért nyugodtabb lenne, ha meg tudnánk várni. Persze én is. Szerinte 'nem a következő napokban' fogok szülni a baba mostani fekvése alapján, jól megtapogatta, hol mije található. Jobbra a hát C betűje, balra a lábak. Bár ezt magamtól is megmondtam volna, ahogy esténként jó öt centire kinyomja a hegyes kis talpait bal bordatőnél, jobbra középmagasan pedig mind egy grapefruit kifeszül a popó Smile

Mivel 20-21-re vagyok kiírva, ha addig nincs produkció, akkor 23-án reggel befekvés, aztán meglátjuk. Amúgy az az első munkanapja is szabadság után- de ez már Téged nem érint Smile Szerintem azért addig nem húzzuk.
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 30, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant, és mit mondott Fülöp a szülésre?
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 30, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba, most nezem, hogy Katus mar egy honapos. Gratu a jubileumhoz!
Vissza az elejére
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 30, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, tegnapi Fulopnel minden rendben volt, koszonom Adriana az idopontot es az intezkedest. Odatelefonaltam, hogy mekkora csuszas van, igy egy oraval kesobb mentunk, de igy is majdnem 2 orat vartunk. Epp elottem pedig anyuka mondta, hogy kis szunet, es bevitt Fulopnek egy fagyisdobozban hazi,sutit Smile A thrombophiliabol nem tudom, mi hianyozhat Nemestol, de a mutaciok (Leiden, mthfr es meg vmi) biztosan kellenek, ezeket annak idejen nem tudtam csak az Istenhegyin megcsinaltatni, a tobbi ment Oep-re. Ipa, igen, en is nagyon orulok, es elozetes varakozasaimon (21.hettol napi sok kemenyedes es igy Cordaflex, 30. hettol majdnem 2 het korhaz, mert rendszeresse valtak) foluli, hogy holnap remelhetoleg betoltom a 37. hetet! Gree meg kicsit varjon a gorcsokkel, a tobbieknek mar szabad az ilyen joslofajas, nem? Nekem fajasom meg nem volt, viszont a kemenyedesek egyre erosebbek es sokaig tartanak. Mondjuk Ctg szerint ezek 80-95-osok, de nekem nem fajnak. Rolling Eyes Vagy mar ugy megszoktam oket.. Azert nyilvan fel fog tunni, ha mar szulok Smile Tegnap mazsaltam magam, belehuztam mostanaban, mert 9-10 kilonal tartok, masfel hete meg csak inkabb 7 volt. Es 100-as darazsderekkal rendelkezem.
Vissza az elejére
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA! Megvannak a gyógyszerek nevei, már ma el is kezdtem szedni:
a 37. héten Cimicifuga, 38-on Caulophyllum, de vasárnapokon Arnica. Ha a 39. héten még nincsenek jóslófájások, akkor hétköznap Cimicifuga, vasárnap Arnica, ha vannak jóslók csak Caulophyllum. Szülés után Arnica, sebgyógyulásra Staphisagria két héten át.... Remélem, érthető. Masszázst nem csinálok.
Tejelválasztásra nem kértem, eddig azzal nem volt gondom. A barátnőm Moremilk-et szedett, de nála nem nagyon jött be....

Az én melleim most eléggé megnőttek, de nem fájnak, már a 25. hét óta váladékoznak valamennyire. Barnusnál már a 20-tól hordtam melltartóbetétet, mert annyira váladékozott, hogy átütött a ruhán is.... Őt 20 hónapig szoptattam, de nem lett korábban tejem így sem.
Én is a hüvelyi szülés pártján vagyok, köszönhetően annak, hogy könnyen szültem, remélem, most is így lesz. Barnusnál csak a szülés előtti este voltak kb. 2 órán át 10 perces fájásaim. Most még semmi, csak néha keményedik.
Én 13-án még lakodalomba szeretnék menni... lehetőleg egyben....

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Délelőtt megjártam a védőnénit. Helyettesítették, mert szabin van. A helyettesítő szerint már 36. héten vagyok, és el vagyok késve az első NST-vel és laborral.
Mindegy nem paráztam túl számolom továbbra is úgy ahogy eddig.
VIszont 2 hét alatt majdnem 2 kilót híztam. Pedig esténként csak barackot ettem, dehát ez sem volt jó megoldás a cukor miatt. Mondjuk azt mondta ne izguljak, mert nem vizesedem nem magas a vérnyomásom, fehérje sincs a vizeletben. Jó még így is a súlyhatáron belül vagyok.
Kérdeztem tartsak e gyüminapot? Azt mondta, hogy fölöslegesnek tartja, mert összképileg jól nézek ki, és nehogy ne legyen energiám a szülésnél. Inkább egyek több fehérjét, vagyis a cukros gyümit cseréljem le sovány sajtra, natúr joghurtra stb.
KÉrdezte vannak e panaszaim. elmondtam, hogy alulról érzek feszítő érzést, alhasi görcsöket. Szerinte is ékelődik Kenéz a szülőcsatornába, és ezekkel a tünetekkel nem tartja valószínűleg, hogy kihúzzuk a 40. héten.
JAvasolta, hogy pakoljam össze a kórházi motyót és Kenéz hazajövős ruciját is. MOndjuk ezt szerintem minden 36 hetes kismaminak elmondják.

Amikor hazajöttem és mondtam a férjemnek...csak vett egy mély levegőt és annyit mondott: szerinte is max még 2 hét. Az a furi, hogy a férjemnek hihetetlenül jók a megérzései. Komolyan midnkét pocakoságnál hamarabb tudta, hogy babóink lesznek, minthogy én tesztettel kimutattam volna.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Görcsök: most, hogy nincsenek frontok, se a derekamat nem érzem, se a hasamat. Very Happy
Ha elmúlik és ahogy Gree is írta, el tudtok aludni, akkor csak jósló. 37. héten már teljesen normális, így készül elő a méh a szülésre. Azt persze senki nem tudja megmondani, hogy a jóslókból mikor lesznek igaziak.

Bogi,
még a végén beelőzöl. Wink

Adriana,
szerintem a mutációk is kellenek (Leiden, MTHFR).
37. hetet azért mondják, mert attól nem számít koraszülöttnek. De a 36. is jó, mert már érett a tüdő.
Melleimen nem vettem észre változást, terhesség eleje óta érzékenyebbek, de nem fájnak. Kolosztrum nincs.

Lombikbaba,
a szoptatás csak egy epizód és a kamasz gyerekeinket nem fogja különösebben érdekelni, hogy anyatejen vagy tápszeren nőttek fel. Most az LLL átesett a ló túlsó oldalára. Szoptatás nélkül is lehet a gyerekhez kötődni és 100%-osan szoptató anya is lehet rossz anya.
Szerintem ezt a kakis sztorit mindenki átéli. Wink De az ember a saját gyereke kakijához másképp viszonyul, mint általában az emberi ürülékhez.

Bant,
már Neked is NST. Very Happy Gondoltad volna, amikor elkezdtél keményedni?
Reméljük megoldódik a nyavalyád, még jó, hogy itt a finisben változnak a dolgok... Drukkolok negatív teszthez és a hüvelyi szüléshez!

Gree,
nem semmi, amit produkálsz. Reméljük jól sikerül majd a szülinap és csak kései ajándékként kapja meg a tesót a nagylány!

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Adriana,
Nekem is sokat görcsöl a pocakom ,derekam,Én is már elgondolkoztam rajta talán ki akar jönni Jázmin,de idáig még mindig elmúlott.
Többiek???

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Ipa, Bant, szeretnék segiteni egy habitus lánynak, de az egyik kérdésére nem tudom a választ.
A Thrombophiliai vizsgálatot a Nemes László dokinál kell elvégeznie. Én nem ismerem ezt a dokit, és Ti? Azt mondta a Fülöp doki, hogy a thrombophiliai vizsgálatokból még nincs meg minden. A következők vannak meg a lánynak: INR, Aktivált parciális thromboplasztin idő, Protein C Global,Protein C, Protein S, Lupus antikoaguláns szűrőteszt, La vélemény, Thrombin idő meghat,Antitrombin-III meghat.
A mutációkat hova sorolja Fülöp? A thrombophiliahoz?

Előre is köszönöm a segitséget.

Tegnap egy órán át komoly fályásaim voltak, még ennyire nem görcsölt a pocakom, de mint eddig is egyszer csak elmúltak.
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 28, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük a dicséreteket!
Tényleg nagy nyugalomban, hatalmas lelki békével éljük mostanában a napjainkat... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Szerintem, Katus azért nyugodt baba, mert nagy-nagy nyugalomban vagyunk... Nem rágjuk magunkat folyamatosan mindenen...
Szopinál is... úgy vagyok vele, hogy ha megy megy... ha nem, akkor létezik ma már nagyon sokféle tápszer... felnő azon is a gyerek... Wink
Az egészséges fejlődése szempontjából fontosabb a nyugodt, szeretettel teli környezet Laughing Laughing Laughing Laughing

Drukkolok, hogy ti is átérezhessétek ezt!!!!!! Wink

Akkor is békés voltam, nevettem, mikor le lettem carva...Nem mondhatom, hogy a lányom rám se carik... Laughing Wink
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 28, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi, Adriana! Igen, jobban szeretnem a huvelyi szulest, mint csaszart, de ha menet kozben kell valtani, nem omolnek magamba, azt hiszem. Viszont az nagyon zavarna, ha egy korhazban osszeszedett fertozes lenne csak az indoka (most a jo kis BPD-t hagyjuk egy kicsit figyelmen kivul:). Raadasul a condyloma sokszor kiujul, mint pl. herpesz a szajon, vagyis rendszeresen le kellene szedetni, ferjemet is evek alatt tuti megfertoznem, jo kis pingpong tudna kialakulni, testvert is szeretnenk, szoval nem hianyzik ez. Comdyloma is egy HPV fajta, de nem a mehnyakrakot okozo.
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 28, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant, nagyon drukkolok, hogy a teszt negativ legyen. Szerintem nem csak a jövő hetet várod meg, hanem 40. hetet is. Hála Fülöp és Vajda munkájának, meg persze annak, hogy olyan kitartóan feküdtél, időre fog megérkezni a kisfiad Smile
Úgy látom, hogy nagyon szeretnéd a hüvelyi szülést. Én már annyira ráhangolódtam a császárra, hogy nagy meglepetés lenne a hüvelyi, például ha Vitold megfordul.
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 28, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana, a melleim nekem is fajnak ugy ket hete. Addig gyakorlat nem is valtoztak, alig voltak erzekenyebbek, talan kicsit sotetebbek. Most kezdtek el keszulodni Smile En a kemenyedesekrol mar nem is irok, van olyan nap, hogy szinte tobbet kemeny folyamatosan, mint nem, maskor jobb. Borgyogy: meg a januari verzeses korhazazasom utan nott ram odalent egy kinoves, semmi panaszt nem okoz, csak ott van. Vajda es Fulop is condylomanak diagnosztizalta, teljesenkibuktam, hogy fertozo szemolcsot kaptam a korhazban, es emiatt biztos csaszar kell, mert huvelyi szulesnel megfertozodhetne a baba. Most, hogy a 36. hetet betoltottem, felmerult, hogy le lehetne lezerezni, eddig nem ajanlottak, nehogy beinditsa a szulest. De igazabol a lezerezes utan sem voltak lelkesek a normal szulest illetoen, hatha megis marad ott egy kis goc. De azert menjek el szakorvoshoz konzultalni. Kerestem egy STD specialistat, es jott a meglepetes: szerinte tuti, hogy nem condyloma, hanem fibroma, vagyis nem fertozo, hanem artalmatlan kinoves, csak esztetikai gond. Vagyis ettol aztan nyugodtan szulhetek. A mintavetel eredmenye egy het mulva, nagyon jo lenne addig egyben kibirni, mert megiscsak az a biztosabb eredmeny, addig azert meg ott van bennem a bizonytalansag. Ezt a terhesseg alatti verboseg okozhatta. Szoval drukkot kerek a negativ teszthez es hogy meg tudjuk meg varni!
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 28, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Fülöp is azt mondta, hogy a 37. héttől jó szülni.

Délelőtt én is vasaltam, főztem, délután viszont jól felhúztam magam mobilparkolás miatt, még ma is ezzel fogok foglalkozni. Nem tökéletesen működik még a rendszerük, bár hozzáteszem eddig én elégedett voltam. Tegnap pedig megbirságoltak úgy, hogy van sms-em a parkolás befizetéséről.

Lombikbaba, nagyon szép Katus!!! A fürdetéses képek a kedvenceim, annyira nyugodtak vagyok, semmi izgalom.

Bant, miért voltál bőrgyógyásznál?

Nekem továbbra is keményedik a pocakom, de egyre jobban. Ezek is fájások? A melleim is nagyon fájnak, Nektek?

Én nem tudom, hogy miért, de két hete nem hizom, sőt fogytam. Egyelőre nyugodt vagyok és remélem, ez nem utal valamilyen problémára.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa: Délelőtt még egész lendületben voltam. Piacot megjártam aztán shopping, délután még kivasaltam egy csomó ruhát. De este fél8ra teljesen kész voltam. Esküszöm nyűgösebb voltam, mint Hanki ha nem alszik délután. Nem győztem bocsánatot kérni tőle a türelmetlenségem miatt. Legszivesebben azon nyomban elaludtam volna. Erre most amikor tényleg aludhatnék...nem bírok.

Hanki szülinap csak jövő vasárnap lesz. Tőlünk oroszkrém tortát kért, és, persze, hogy legyen rajta valami rózsaszín.

Bant: szupi, hogy minden rendben veletek.

Vizesedés: Én is úgy tudom, hogy a dinnye jó rá, csak az esti evésével kell talán vigyázni a cukortartalma miatt.?
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, tegnap borgyogyasz, ma ctg, minden rendben szerencsere. Gratu a 37. heteseknek es a szulinaposnak is! Lombikbaba, nagyon jok a Katus-kepek, kovetni fogom a torteneseket. Ipa, nekem a gdinnyet Vajda kifejezetten vizesedesre ajanlotta (en meg nem tiltakoztam, nagyon szeretem).
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Majd várjuk a szülinapos képeket a nagylányról! Milyen tortát szeretne?
Nekem a görcsölgetés + derékfájás már hetek óta együtt van. Olyan ez, mint amikor a mesében a fiú elkiáltja magát, hogy "jön a farkas, jön a farkas!" - attól félek, ha tényleg jön, nem fogom komolyan venni. Sad
Te hogy bírod a terhet?

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt vagyok én is. Délelőtt a barátnőmmel shoppingoltunk még egy utolsót. Mondanom sem kell, hogy nem magamnak hanem Hankinak. Én vettem meg anyósom nevében a rucikat a szülinapjára. Már csak tortát kell neki rendelnem.

Jóslófájás: Akár 2 hétig eltarthat mire rendes fájások lesznek belőle. Ha éjszaka el tudsz aludni az még "csak" jósló, de ha már nem akkor tessék figyelni az időt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bogi ha már a derekad és pocakod is görcsölget majdnem egyszerre akkor legyél nagyon résen. DRUKKOLOK!!!
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogi, Adriana,
gratulálok a betöltött 37. héthez! De ez még csak a 37. hét, a 38-at egy héttel később kezditek! Kicsit furcsán számolják, másodszorra már megszokja az ember.
Nekem elvileg már csak 10 nap - megkezdtük a visszaszámlálást!

Bogi,
hú, nagyon bunkó voltál!!! Wink Nekem, mint elfogult anyának gyönyörű a gyerekem, de nem várom el senkitől, hogy dícsérje. Egyébként okos is és akaratos...szóval egy átlagos 2,5 éves. Remélem, Rosi is hasonló lesz, Franzi sokmindenben feladta neki a leckét.

A jósló fájások nem jelentik azt, hogy hamarosan szülsz, ld. amiket én produkálok, de persze ilyenkor jó, ha az ember figyelgeti az órát, hogy van-e benne rendszer. Nálam a jóslók Franzinál nem mentek át igazi fájásba, úgyhogy nem tudom megmondani, hogy az milyen. Oxitocinnal indítottak a 41. héten és igazi fájásaim csak a burokrepesztés után voltak, addig szinte nem is éreztem. De én lassú vagyok ezen a téren, mert a nagy vetélésemkor 1,5 napos oxitocin infúzió után indult csak be a dolog.
Most is csak folyamatosan görcsölgettem, az igazi fájásoknál meg az a lényeg, hogy x időközönként van egy nagyobb roham.
Nekem a szülésznő azt mondta, hogy 5-6 perces fájásoknál menjünk be, illetve, ha elmegy a magzatvíz. Mi kb. fél óra alatt vagyunk bent Pécsett.

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Adriana,
Most már se Vitold,se Jázmin nem lenne koraszülött!!!!Megkezdtük a 38. hetet! Partytime
Ipa,
Tegnap bunkó módon nem is írtam,GYÖNYÖRŰ a Kislányod!!!!Én meg azt nem gondoltam hogy Ti meg ilyen közel Vagytok Pécshez.Akkor pénteken találkozunk.
Nekem tegnap is egész nap,meg éjjel görcsölgetett a pocakom.Ez a jóslófájás,ez normális?Ez azt jelenti hogy hamarosan kibújik Jázmin?Bocs a sok kérdésért kíváncsi Vagyok. Embarassed Laughing
Juli,
Sajnálom a visszereket!
Többiek????(bant,Gree ?)

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juli,
mindenkinek megvan a keresztje... Szerencsére a visszerek elkerülnek.
Én most megint nagyon vizesedek, lehet, hogy nem szabadna dinnyét ennem???
Na persze ezekért hívják terhességnek...
Majd ha otthon leszel, légy szíves írd le a homeós neveket! Gátmasszázst is csinálsz?
Szóval maradt a Bálint... Laughing
Nekem nagyon jó volt a lámpázás, de csak itthon kezdtem. A könyvben azt olvastam, hogy jobb minél előbb elkezdeni a használatát. Tényleg jobb lett már 1 használat után. Amikor a mellsebem volt a cumizavar miatt, próbáltam arra is használni, de ott nem jött be.
Mikorra vagy kiírva?

Üdv
IPA
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csíkok: nekem Barnusnál a szülés előtt 2 nappal repedt meg a hasam a köldököm körül (őt nagyon fent hordtam), most Bálintnál a csípőm reped, bár nem nagyon, őt lent hordom. A szülés után alig láthatóak lettek a köldök körüli csíkok, most eléggé kinyúltak.... Remélem, visszaalakul. Én +8 kg körül vagyok most. Elértem a 60 kg-os 'álomhatárt'...
Ezeknél sokkal rosszabbak a visszereim. Én ezeket örököltem. Sad Ezek nemcsak hogy csúnyák, de fájnak is...

IPA! Fejből nem tudok homeos neveket mondani, és most nem otthon vagyok. A lényeg, hogy egyik héten az egyiket, másik héten a másikat, vasárnap a harmadikat szedem. Utána attól függ, van-e már jóslófájás. A 4. féle majd sebgyógyulásra....
Neked használt a Bioptron? Én már a kórházban elkezdtem a gátsebre használni, és kegyetlenül fájt tőle.... Olyan volt, mintha begyullasztotta volna, így inkább hagytam.
Ne aggódj, én megvárom, hogy megszülj! A 2007/2008 téli babásoknál is én voltam az utolsó..... Wink

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba,
ennyire hülye azért én sem vagyok. Wink Ott kerestem, de gebedjek meg, ha látszott!
Franzi is megnézte a képeket: "Nézd, milyen szép kisbaba!" (fordítás tőlem)
Olyan furcsa ezt a pinduri babát látni, olyan kis törékeny! És olyan hamar megnőnek!

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba,
Szuper a blog,nagyon tetszik!!!!

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa, Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA
Aláírás alatt... ahol vannak PROFIL-PÜ-WWW (ott kell rákattintani) Wink
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,
bejelöltelek! Kolléganők vagyunk! Laughing Azt hittem, közelebb vagytok Pécshez.

Gree,
használd ki a pihenést! A met most 30 alatti fokokat jósol az elkövetkezendő 1 hétben.
Striák: nekem is vannak a combomon. A melleimet megkímélte a dolog, pedig a kórházból hazajőve Franzival én is úgy nézem ki, mint egy parasztasszony.
Reméljük, Kenéz szót fogad!
Látod, már Neked is megkezdődik az NST-korszak!

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úgy látom az időjárás változástól nem csak én görcsölgettem. Hányinger nekem csak este volt. Viszont tegnap délután olyan jót aludtam( Hankival együtt), mint mostanában már nem. 3 órát sikerült. Persze meg is lett a böjtje, mert éjszaka nehezebben sikerült elaludni....de akkor is nagyon jó volt.

Stirák: Nekem meglepő módon nem a pocakomon, hanem a combomon lettek Hankival is, meg most is ott gyarapodott. NO meg persze a cickómon.
A Hankis szopis képeket visszanézve rendesen megrémülök, hogy mekkora cicóim voltak. De legalább volt tejem.

Jövő pénteken megyek először NST-re.
Aztán szépen meg is beszélgetem Kenézzel, hogy kb. mikor lenne jó ha világra jönne, hogy apa is itthon legyen és ne éjszakázzon éppen. Hát ha hat az anyai szó?!

Étvágy: Jajj ne is mondjátok. MOst hogy nincs hőség az én étvágyam is megnőtt. MOndjuk sok mindent olvastam erről is, hogy általában a fiút váró kismamik többet esznek, mert a fiúk nagyobb súllyal is születnek. Meg a kifiúk tesztoszteron hormonjai is befolyásolják. Hát nem tudom, de nekem most így ebéd után másfél órával is simán lecsúszna egy jó nagy sajtos kifli.;( Wink
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Ment Pü! Wink Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igen, ezek a durva frontok csinálják a görcsöket! Nekem görcsök/derékfájás és hányinger vannak felváltva. És nyom is az idő, mert legszívesebben aludnék. Fogok is a gyerekkel, ha hazahoztam a bölcsiből! Smile

Adriana,
Igaza van Boginak, kozmetikusokkal beszéltem, teljesen alkati, valamennyire majd halványulnak, de nem fog elmúlni. Nekem is csak a 38. hét körül jöttek ki Franzinál, most előbb (vagy elkezdtek jobban látszani...) Lehetsz vékony, lehetsz molett, ha a bőröd olyan, kenheted a legdrágább kencékkel... (Sissinek is volt, olvastam a boncolási jegyzőkönyvében.)
Ez legyen a legborzalmasabb, amennyit mi kűzdöttük ezekért a gyerkőcökért... Inkább a csíkok, mint gyerek nélkül leélni az életet!
Fülöp biztosan tudja, hogy miért szedeti a Mg-t, én is követném az utasításait.

Bogi,
én láttam a kismamás képeidet, szerintem megismerlek. Én béna vagyok, nekem nem sikerült a feltöltés, ahogy korábban csináltam, de ha priviben megküldöd a neved, bejelöllek az iwiw-en vagy a Facebook-on, akkor megnézhetsz. Egyébként alacsony vagyok, sötét hajú és ha meglátsz egy hatalmas pocakot és 1 méterrel utána egy már nem annyira fiatal nőt, akkor az én vagyok. Wink A férjemmel leszek, aki szintén nem magas és mostanában szakállas.
Igen, az igazi vajúdás durvább... Sad

Üdv
IPA
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Következő
4 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés