Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010 Nyári Babavárók
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 24, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Juli,
tényleg hosszú menet volt a szülésed, de az a lényeg, hogy jó lett a végkifejlet. Egyébként egy napon szültünk, csak én hajnalban. Smile) Szerintem is a hidegfront volt, mert nekem előtte kedden csináltak POSE-t, mert a doki esetlegesen indítani akart. (Szerdától volt szabin.) Indításból nem lett semmi, mert nem reagáltam úgy az oxitocinra. Kedd estétől görcsölgettem, mint minden frontnál, szerda este 6 körül kezdtem az órát nézni. 3/4 3-kor indultunk 5 percesekkel, 1/4 4-re értünk be Pécsre, 3:50-kor kibújt Rosi. Nekem is fájdalmas volt, csak szerencsére nagyon gyors.
Én kint is-bent is hízlalom a gyerekeimet. Szerencsére a tejem nekem is elég, na nem vagyok tejcsarnok, de Rosi szépen fejlődik, 57 cm és 5,57 kiló 7 hetesen (51, illetve 4080, de nagy, közel 10% volt a súlyvesztése az E.Coli miatt). Örülök, hogy megy a szopi, Franzinál sokat nyűglődtem a fejéssel.
Szuper, hogy Barnus jól reagál a tesóra. Alapból nálunk is szeretés-puszilgatás megy, néha van egy-egy féltékenységi megnyilvánulás, pl. ma du. szoptattam Rosit és nem tudtam azonnal uzsonnát adni neki (Anyuval lakunk, ő általában ilyenkor készen áll, persze én kellenék Franzinak is.) Ment is a hiszti, hogy ne szoptassak, illetve ő is szeretne szopizni. Smile

Gree,
Ha kell a cumi, hát kell. Lehet, hogy hamar elhagyja. Van, akinek csak pár hónap. Smile 20-30 perc szopi? Az elején nekünk 1 óra is volt, volt olyan, hogy 2,5 órát szinte folyamatosan cicin volt. Most sem egy bajnok, ami az időt illeti, csak akkor gyors, ha szinte nem is kell dolgoznia érte. Sok komfortszopit én sem engedek, csak ha nagyon nyűgös (front miatt), elveszem tőle. De ma is volt többször, hogy 3/4 órát nyammogott.

Üdv
IPA
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 24, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azt hiszem, nem voltam erre, mióta megszültem. Nincs otthon netünk, 2 kicsivel pedig nem egyszerű útra kelni.
Röviden:
Minden rendben velünk, bár egy kis náthát összeszedtünk, így orrot szívünk, de szerencsére sírás nélkül...
Bálint nagyon ügyesen szopik, tejem is van elég, szépen fejlődik, 7 hetesen 4600 g és 56 cm volt. (2870, 48 volt a születési). Szóval igaz a mondás, hogy majd megnő ittkint.
Általában egyszer kel éjjel, 3 óra körül. Nappal is csak 3-4 óránként szopozik, csak akkor kéri gyakrabban (2 óra után), ha nem alszik el...
Barnus nagyon jól viseli öcsi érkezését, ölelgeti, puszilgatja. Néha van csak hiszti, de az belefér a dackorszakba. Mondjuk próbálok minél több időt csak vele tölteni, a mosás, takarítás megvár..... (sajnos)

Mikor megszültem a hugom jelezte, de nem részletezett semmit, ha gondoljátok, leírom:
a 38. héten hajnali fél 1kor elfolyt a magzatvizem, fél 2kor vettek fel az osztályra, de még csak szűk 1 ujjnyira voltam kitágulva (szóval semennyire), ezután kezdődtek csak a jóslófájások. Egészen reggelig 8 percesek voltak. Reggel kaptam tágító zselét, ettől 3-4 percesek lettek. Így tágultam ki du. 2ig 2 ujjnyira, ekkor feküdtem be a szülőszobára. 3 óra után -az ügyeletes doki szerint lerövidültek a fájások- kaptam infúziót, így született meg fél 5re Bálint.... Kicsit hosszú, nagyon fájdalmas volt. De valamit valamiért, gátvédelemmel szültem, így szülés után teljesen fitt voltam. És a méhlepényt is meg tudtam szülni, így nem kellett altatni.....
Hogy miért jött ilyen korán? Több verzióm is van: apára hallgatott, ki akart tolni velem (szabin volt a doki, gyerekorvos, védőnő), nem akart nagyobbra nőni, mint a bátyja (ugyanekkorával született a 40. héten), de a legvalószínűbb a hidegfront.....

Nagyon hosszú voltam, de ki tudja, mikor jövök legközelebb...
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 23, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó???????????

Csak nekem van időm írni?

Ma voltunk védőnéninél. 200g-ot híztunk 2 hét alatt.
És úgy néz ki cumizósak vagyunk. Pár napja észrevettem, hogy 20-30 perc szopi után már csak nyugtató cicizett. Nem is lenne baj, ha nem ázna szét teljesen a cicim és nem ébredne fel amikor leteszem. Így tegnap vettem egy cumit( én aki egyáltalán nem vagyok híve). És ma séta közben annyira ordított, hogy elvem ide vagy oda odaadtam. És lám megnyugodott tőle. Ráadásul tartja magának és cuppogtatja is. Szóval úgy néz ki megnyugszik és békésen alszik vele.

Nem gondoltam volna...és egy kicsit izgulok is, hogy ne zavarjon be aszopiba. Viszont cumisüveget nem adtam és egyenlőre nem is szándékozom adni.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 20, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa: KÖszi az újabb jó tanácsot.
Szerencsére javul a cicim, bár még ha cska hozzáér is valami összetudnám pisilni magam.
Én is igény szerint szoptatok. Van,hogy kibírjuk a 3órát van, hogy már másfél óra után ismét cicizik. Igaz szerencsére éjszaka mi is alszunk legalább 4 órát 2X egymás után.
Cumisüveget csak a kórházban látott, itthon még vizet sem kapott.
Viszont megtalálta a hüvelykujját és van, hogy azt cuppogtatja pár percig és úgy alszik el. De legtöbbször álombacicizi magát.

Viszont Hankusom totál ki van fordulva magából. Már mindent csinál csak, hogy rá figyeljünk. Még az is mindegy neki ha veszekedni kell vele. Ettől kicsit ki vagyok akadva, mert nem gondoltam volna, hogy így fog reagálni. Lehet még sem készítettük fel eléggé...bár fogalmama sincs mit tehettünk volna még ennél többet. Próbálom higgadtan kezelni a helyzetet, de ez nem mindíg sikerül...sajnos.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 19, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
Medela Purelan kenőcs, nekem Franzinál ez hozta helyre, most is használtam, kevésbé viselt meg, Rosi is nagy erővel szív, csak annak lett nyoma. Bogi is írta, hogy neki is bevált. Már egy használat után érezhető a hatása, kölcsönadtam szobatársaknak, ők is mondták. Előnye, hogy nem kell lemosni. Hagyd minél többet szabadon a melledet, otthon, gondolom, megvalósítható.
Ha nem bírod a szoptatást és fejned kell, akkor pohárból add neki, nehogy cumizavaros legyen.

Juczy,
gratulálok a szép fejlődéshez! Sajnálom a köldöksérvet, reméljük, mielőbb helyrejön.
Én nem engedem napközben 3 óránál tovább aludni, egyébként igény szerint szoptatok, ha másfél óra múlva kéri, megkapja, ennek az eredménye, hogy 1 hónaposan és 1 naposan átaludta az éjszakát. Nem mindig jön össze, van, hogy 3-4 körül kel, de általában 5-6 között van az ideje, sőt volt, hogy 7 után ébredt.
Tegnap mértem, 5400 gramm, csütörtökön volt 6 hetes. 4 hetesen már mosolygott, azóta egyre gyakrabban műveli, ellenállhatatlan a fogatlan vigyora. Smile) Sőt, van egy Harrison Fordos félmosolya is...

Milla,
Isten hozott a klubban, mesélj magatokról!

Lombikbaba,
Az én nagylányom mindig zabált az oltás után. Smile) Lázas csak a Prevenartól lett, de a legtöbb gyerek belázasodott attól. Meglátjuk, hogy Rosi hogyan reagál, október 6-ára tervezzük, megkapja a kötelezőt és a Prevenart is.

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 18, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juczy: Köszi a segítséget. A piros folt reggelre elmúlt, igaz tegnap jegelt párszor.
Bimbóvédőt már használtam amikor hazajöttünk a kórházból, mert vérzett is a mellem. Azóta sikerült vissza állni a sima cicire. Mondjuk bimbóvédőn keresztül is ennyire éreztem a szívóerejét.

Már én is kiváncsi vagyok mennyit híztunk másfél hét alatt. Amint tudunk megyünk levegőre is, és irány a védőnéni.

A köldökünk nekünk is vérezget egy kicsit.
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 18, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gree!!Először is gratulálok nektek:)A cicivel az első napokban én is így jártam,nem adtam Heninek abból a mellből addig amíg be nem gyógyult.Felváltva kenegesd először anyatejjel utána pedig neogranormonnal.Nagyon szépen helyre fog jönni a bimbód 2-3 nap alatt.Utána használj bimbóvédőt,először picit fura lesz neki türelem kell hozzá aztán be fog válni.Addig fejd le neki és úgy add a tejecskét.a nagy piros folt pedig a nagyon agy szívó intenzitástól van.Ne aggódj el fog múlni ha már nem lesz olyan ki mohó a picurikád:)Heni is az volt de mára már megtanult szép egyenletesen szopizni:)Mi szépen cseperedünk,4750g már a kisasszony,most voltunk a héten a 2 hónapos oltás miatt,és a köldökét is le kellett ragasztani mert köldöksérve lett az erőlködéstől.Azt mondta a dr néni hogy túl erős fejlett baba 3-4 hónaposnak felel meg erőnlétileg,de a hasfala még gyenge és nem záródott be neki a köldökgyűrű...2x3x le kell neki ragasztani és helyrejön,már simán átfordul hasról hátra és vissza,A fejecskéjét is simán tartja percekig:)Az alvása is kezd beállni 4 órásra,Többiek hogy vagytok????Szép hétvégét mindenkinek:)
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 17, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok!

Baromira ki van a cicim. Szerencsére nem vérzik, de eszméletlenül fáj a bimbóm. Kenéz bogyó olyan erősen szívja, hogy csillagokat látok amikor bekapja.
Van valami tippetek? Hiába próbálom, hogy még nagyobbra nyissa a száját, már szerintem fizikailag is képtelenség a csöpp szájától.
ÉS még valami a bimbóudvaron is lett egy 5 forintos nagyságú piros folt. ??????????
milla5

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 16, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree írta:
Sziasztok!

Csak gyorsan pár sort.

Adriana. Köszi, hogy leadtad az infót. A férjem olyan szétszort volt, hogy erre már nem maradt energiája. Én meg eltüntettem a számod és esélyem sem volt üzenni.

Tehát: Hétfőn 6.án befektettek a kórházba. Még délelőtt kaptam egy oxitocin infúziót. Amire az elején reagáltunk de a végén már semmit. Persze én egész nap bizakodtam, hogy hátha éjjelre elindul kifelé. estére olyan ideges voltam, hogy Kenéz szive majdnem tahikard volt, így sóoldatos infúziót is kaptam 2l-t. Annak legalább annyi hatása volt, hgy szinte elmúlt a vizesedés. Az esti NSt-n már normális szivműködése volt.
Kedden reggel jött a doki és mondta, hogy ismét oxitocin. Gondoltam legyen. Mire a szülőszobára értem addigra annyit változott a helyzet, hogy azt mondta a doki, ha kinyílok 2 ujjnyira 11ig akkor burkot repeszt.
Szerencsére aznap már jól reagáltunk és 3/4 11kor burkot repesztett. Majd kislattyogtam a cuccomért, és onnantól minden ment a maga útján. 3/4 12től ismét infúzión voltam, és fél3kor megszületett Kenéz.
Hankához képest gyorsabban és sokkal fájdalmasabban is. Hisz Kenéz 1 kilóval nagyobb csemete.
A gátvédelem esélytelen volt. Szenvedek is mert elég nagyot kellett vágni rajtam.

Egyébként jól vagyunk. Kb: 3 óránként eszünk és nyugisan alszunk. Egyenlőre nyugodtak vagyunk, hagyjuk anyát pihenni is.

Hankus pénteken kicsit meg volt zakkanva, de estére jól kisírtuk magunkat így azóta minden rendben.

Szia,
ismeretlenül is gratulálok.
Képzeld az én első fiamat is Kenéznek hívják.
Nálatok hogy jött ez a névválasztás?

Üdv. Kamilla
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 15, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Írtam egy hosszút, de elszállt. Tele van a hócipőm az internetszolgáltatónkkal!
Nincs energiám újra írni, de Greenek mindenképpen sok szeretettel gratulálok.
Sajnálom, hogy a gátvédelem nem jött össze: Staphisagria (homeós) + BIOPTRON + Oxycort spray + hajszárítóval hűsíteni.

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 14, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak gyorsan pár sort.

Adriana. Köszi, hogy leadtad az infót. A férjem olyan szétszort volt, hogy erre már nem maradt energiája. Én meg eltüntettem a számod és esélyem sem volt üzenni.

Tehát: Hétfőn 6.án befektettek a kórházba. Még délelőtt kaptam egy oxitocin infúziót. Amire az elején reagáltunk de a végén már semmit. Persze én egész nap bizakodtam, hogy hátha éjjelre elindul kifelé. estére olyan ideges voltam, hogy Kenéz szive majdnem tahikard volt, így sóoldatos infúziót is kaptam 2l-t. Annak legalább annyi hatása volt, hgy szinte elmúlt a vizesedés. Az esti NSt-n már normális szivműködése volt.
Kedden reggel jött a doki és mondta, hogy ismét oxitocin. Gondoltam legyen. Mire a szülőszobára értem addigra annyit változott a helyzet, hogy azt mondta a doki, ha kinyílok 2 ujjnyira 11ig akkor burkot repeszt.
Szerencsére aznap már jól reagáltunk és 3/4 11kor burkot repesztett. Majd kislattyogtam a cuccomért, és onnantól minden ment a maga útján. 3/4 12től ismét infúzión voltam, és fél3kor megszületett Kenéz.
Hankához képest gyorsabban és sokkal fájdalmasabban is. Hisz Kenéz 1 kilóval nagyobb csemete.
A gátvédelem esélytelen volt. Szenvedek is mert elég nagyot kellett vágni rajtam.

Egyébként jól vagyunk. Kb: 3 óránként eszünk és nyugisan alszunk. Egyenlőre nyugodtak vagyunk, hagyjuk anyát pihenni is.

Hankus pénteken kicsit meg volt zakkanva, de estére jól kisírtuk magunkat így azóta minden rendben.
milla5

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 10, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

szeretnék csatlakozni hozzátok.

Van egy 4 évesem és egy 1 hónaposom.
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 09, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree
Sok szeretettel gratulálok!

IPA
Oltást kis nyüglődéssel túléltük.
Gyógytornász alapvetően rendben találta Katust, azért javasolt néhány gyakorlatot. Olyan játékképpen Wink
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 09, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Hatalmas gratula,sok tejcsit és sírás mentes napokat,és átalvós éjszakákat Kívánok!!!! Partytime Puszi

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 09, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egyelőre nincs időm írni. magunkról De most fontos küldetésem van. Kenéz 4 kilóval és 57 centivel megszületett. Indított szülés volt. Jól vannak, holnap mennek haza. Már a szopizás is jól megy.
Itt is gratulálok Greenek.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 09, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Greeről Valaki nem tud valamit?

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 04, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó!

Hát ha hétfőig nem dugja elő a buksiját akkor hétfőn elindítják kifelé.
Ma már volt egy erősebb és így mérhető fájásom.

Terpeszpelus: Hankusnak is írtak fel anno. MOndván, hogy ha nem hordja akkor később fog elkezdeni járni. ehhez képest 11 hónaposan elindult magától.
Kenézre én is megelőzés képpen rá fogom adni.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 03, 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kenéz,
mars kifelé! Fogadj szót anyádnak!
Gree,
mennek a drukkok! Ismerős, ugyanezt csináltam Franzival, őt 41+0-nál indítani kellett...

Bogi,
írtam pü-t, bocs, csak most jutottam hozzá!
Én sokszor altatom Rosit magamom, egyrészt mert jó nekik a testkontaktus, másrészt ő nem büfizik, én meg parázok, nehogy bukjon.
Mi sem eszünk egyformán, úgyhogy ne aggódj amiatt, hogy ennyire változóan eszik Jázmin. Sőt, minden gyerek más. Nekem Franzi nem ette meg sosem a testsúlykilogramm x 150-et, jó ha a kétharmada megvolt, mégis szépen fejlődött. Rosi meg bőven megeszi... Az ő rekorja eddig egyszer 180 volt, a nővére egy évesen evett ennyit...

Lombikbaba,
gratulálok a hófordulóhoz!
Gyógytornász mit mondott?
Oltással minden rendben?

Rosi tegnap volt 4 hetes, 56-os rucikat szépen sorban rakom el, este 4740 grammot mértem, kb. 1 kilóval több, mint a legalacsonyabb súlya. Szeptember 29-ére kaptunk időpontot csípőszűrésre, de lehet, hogy előtte elkezdjük a terpeszpelust, mert a gyerekorvos lát némi redő eltérést.
Tegnap voltunk hasi UH-on, hát nem a legjobbak a hírek: Rosinak vesemedence-tágulata van, pont határeset, hogy kell-e vele foglalkozni. 6 hét múlva kontroll, azzal bíztatnak, hogy ezt általában 1 éves korra elnövik és tényleg sok gyereknél fordul elő.

Többiek?

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 03, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Kenéz előcsalogató sugik mennek! Arrow Arrow Arrow

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 03, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Várakozunk, várakozunk, várakozunk......
Holnap ismét vizsgálat. Ismerősök szerint lenn vann már rendesen a pocakom, és az arcom is eléggé el van torzulva.
ÉN meg már nagyon szeretnék szülni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Álmomban sem gondoltam volna, hogy tovább tart majd a pocisság, mint ahogy ki voltam írva. Pláne, hogy minden vizsgálaton nagyobbnak mérték.
Hankust is sajnálom, mert őt is nagyon megviseli a várakozás és a bizonytalanság.

Ma jön anyósom, mert holnap olyan korán kell mennem, hogy nincs aki vigyázzon Hankira. Persze, hogy apának melózni kell, ráadásul délelőttös. Egyébként is jó lesz ha itt lesz, mert ha netaláltán be kell feküdnöm még holnap nem kell azon is aggódnom, hogy hová vigyem a nagy leányzót.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 02, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sad
Eddig nem használt a homeóskoktél. Hacsak nem ettől érzem úgy, hogy mindjárt szét szakad a gátam. Ettől az érzéstől csak úgy totyogok, mint egy pingvin.
A magzatvíz továbbra is tiszta, maradt a bő 1 ujjnyi nyitottság. Mondjuk azt mondta a doki, hogy pár nap és beérik a csemete.
Szombaton ismét megyek, és lehet akkor be is fekszem. Ha addigra 2ujjnyira nyitva leszek kapok egy fél órás oxitocin infuzíót.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 01, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Drukkolunk!Tessék innentől kezdve minden nap bejelentkezni! Wink Laughing
Lombikbaba,
Jól Vagyunk szopizunk ezerrel,Nekünk is vannak jobb és rosszabb napjaink,de tényleg kibírható főleg a jobb napok.Jázmin is Személyes sértésnek találja a saját ágyát,de szigorú könyörtelen Anyja nem enged és ott alszik,persze lágyszívű Apukája sokxor a mellkasán altatja. Wink Laughing Átlagba 60-70 grammokat eszik 3 óránként,de van olyan hogy éjjel 4-5 óra alvás után 110-120-at szopizott a kis "zabagépem".Kerekedik is szépen.Egyébként jó Baba,persze néha sír is meg fáj kicsit a pocija ,meg néha unatkozik,magányos olyankor szórakoztatni kell! Cool Laughing
Na most jól kidumáltam Magam! Embarassed Laughing
Többiek???

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 01, 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindíg itt vagyok 2:1-ben állapotban.
Mára megérett a gondolat és kipróbálom a homeopátiás szülésindító koktélt. Remélem hatásos lesz, és a holnapi vizsgálatot már kihagyhatom.

Drukkkkkkkkkkkoljatok!
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 31, 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba: Biztos minden rendben lesz Katussal.
Tényleg hihetetlen, hogy már elmúlt két hónap.

Nálunk továbbra is csak a várakozás van.
Maradt az egy ujjnyira nyitottság. NSt normálisnak mondható nagyon kicsi fájásértékkel. Már megint méregetik a súlyom..ami plussz másfél kilóval nőtt, így beleírták a könyvembe, hogy DIÉTA- na köszi így a 40. héten tök jó. szerencsére a magzatvízzel is minden rendben.
Viszont mire hazaérem a kórházból, mintha távozott volna a nyákdugó. A vasárnapi magzatvízvizsgálat után csak pár csepp vér volt a betéten...most meg nem is olyan állagú dologgal találkoztam.

Nagyon nehezen viselem ezt a várakozást.
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 30, 06:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree
Drukkolok!!!!

Anyukák
Milyenek a hétköznapjaitok? Hogy vagytok? Babácskák???

Mi jól vagyunk. Vannak jobb és rosszabb napjaink, de kibírható... Laughing

Ma viszem egy gyógytornászhoz Katust, hogy nézze meg, minden rendben van-e vele...
Szerdán meg teljes orvosi vizsgálat lesz+védőoltásokat kap a Cicalány.
Hihetetlen, de már 2 hónapos Rolling Eyes Wink
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 29, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Drukkolok!

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 29, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk egyenlőre semmi változás. (remélem, hogy ezt ma írtam utoljára).
Meg volt az első magzatvíz vizsgálat is. Tehát már 1 ujjnyira mindenhol nyitva vagyok. Viszont ha keddig 2 ujjnyira kinyílok és még mindíg semmi akkor lehet befektetnek( de már hessegetem is a gondolatot!)

Drukkoljatok!!!!!!
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 28, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
Képeket mikor láthatunk Vitold Úrfiról?Kíváncsi Vagyok ám a kis Vőlegény jelöltre! Wink Laughing

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 28, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Kenéz előcsalogató sugikat küldöm! Arrow Arrow Arrow

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 28, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa: Csak elmúlnak a Rosi "ragyái" gyorsan.
Az ablaktakarítás sajni nem működik nálam, mert magasan lakunk, nekem meg tériszonyom van.
A forró fürdőn már túl vagyok....szintén semmi. De ma majd újra alkalmazom+ plussz az apás móka hátha segít.
Holnap már magzatvízvizsgálat is lesz....ha még mindíg semmi.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 28, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Ment ám PÜ!Megkaptad?

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
kereslet-kínálat: úgy vagyok vele, ha Rosinak 7-8 deci anyatej után még egy kis tápszeres desszertre van szüksége, ám legyen... 30-50 ml-től nem dől össze a világ. Egyébként csak 2 nap volt, amikor megint pótoltam.
cici: már jobb a helyzet, meg kell edződni. Smile
szülésindítás:
1. ablakpucolás
2. melegvizes fürdő (előtte azért fertőtlenítsd ki a kádat...)
3. házasélet (eszkimók állítólag vajúdás közben is alkalmazzák)
Ha ebben a sorrendben csinálod, valamelyik csak eredményes lesz!

Lombikbaba,
ezek a kölkek jobban tudják az időjárást előre, mint az Aigner Szilárd. Az enyém is nyügi volt tegnap, előre jelezte a mai frontot.

Adriana,
nekem a védőnő azt mondta, hogy kutyaharapást szőrével és kenjem anyatejjel a ragyákat. Az egyik arcát kenem, a másikat nem. Nem látok különbséget. Talán már javulgat, de az én kicsim olyan csúnyácska lett!

Bogi,
a másik kis zabagép! Örülök, hogy ilyen jól megy a szopi!

Ma mértem Rosit, 4490 gramm, kezdjük kinőni az 56-os rucikat. Franzi aranyos tesó, simogatja, szeretgeti.

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NSt-n túl. Semmi különöset nem mutatott. Ha vasárnapig nem szülök meg, akkor vasárnaptól mehetek 2 naponta és már magzatvízvizsgálatot is csinálnak.....feltéve ha nyitva a méhszájam.

Bogi: Végre , hogy meg tudom nézni a képeket...legalább azzal is szórakoztatom magam.
Nagyon édi JÁZMIN babi. Csini kis csaj!
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jól Vagyunk időm nulla!Mi is szopizunk ezerrel már 3 óránként a 80grammot megeszi Jázmin,olyan kis pofás is a Drágám!
Gree,
Drukk hogy bújon ki Kenéz és ne kelljen befeküdni!
Mindenkinek hatalmas pusssz! Very Happy Puszi

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 26, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree, nagyon-nagyon szoritok, hogy Kenéz időben megérkezzen!!!

Mi továbbra is jól szopizunk, viszont tegnap megjelentek az anyatej kiütések, meg egy kis szájpenész is volt (ezt már orvosoltuk).

Bogi, hogy vagytok?
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 25, 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lombikbaba: Kitartás a nyűgösebb napokhoz.

Mi még mindíg egyben, de remélem a hét végére már külön. Bár továbbra sem érzek szülésre utaló jeleket, és az időjárás változás sem hat rám.....egyenlőre.
Ha jövő vasárnapig nem szülök meg akkor be kell feküdnöm......jajj ezt egyáltalán nem szeretném. DRUKKOLJATOK, hogy a kiírt időpontig megszülessünk!!!
KÖSZI
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 23, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana
Gratulálok! Sok boldogságot és sok-sok tejecskét kívánok nektek!

Mi jól vagyunk, időnkénti nyűgösebb időszakokkal tarkítva...
Nálam most tört elő a fészekrakási ösztön. A költözés után még csak most tudok igazán kitakarítani, elpakolni... és közben persze Katus egy kis pióca Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 23, 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana. Üdv újra itt.
Nagyon ügyik vagytok szopi terén.

Mi persze még mindíg egyben és ha így folytatjuk csatlakozhatunk az őszi babákhoz.
Bár lehet, hogy csak Kenéz az eddig ki nem fizetett táppénzt várja.....kicsit macerás ez a dolog nem is részletezném(béna a posta és béna a kifizetőhely is!).

Holnap újabb NST...reménykedem, hátha addig lesz valami változás.

IPA:Ne add fel! A kereslet-kínálat elve nálad is működni fog. Nem próbáltál homeós bogyót a cicidre? Van repedezésre is!
Rosi meg akkor éjjel egy álombaba. Csak így tovább kiscsajszi!
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 23, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Adriana,
szuper, ügyesek vagytok a szopival, jó, hogy ennyi tejed van. Sajnálom a rossz élményeket, felejtsd gyorsan el és élvezd az otthoni babázást.

Gree,
kitartás, lassan majd kibújik a legényke! Gyors szülést, kevés fájdalommal!

Nálunk Rosi zabagép lett, végül is a súlyvesztése miatt kölcsönöztük mérleget, így méregetem majd minden etetésnél, valahogy ez most megnyugtat. Csináltam egy 24 órás mérést, 7 dl-t kiszívott belőlem (6 dl lenne az "adagja"), Franzinak hónapok kellettek ennyi zabáláshoz. Aztán este 8-tól fél 11-ig folyamatosan cicin volt, ekkor már nem bírtam és az apjával bekevertettem 30 ml tápszert. A melleim már nagyon fájnak, várom, hogy mikor lesz jobb. Ti hogy vagytok vele?
Rosin kijöttek az anyatejes ragyák, megvan az első "pubertáskor", nagyon csúnya szegénykém. Egyébként jó baba, éjjel egyszer kel és csak akkor sír, ha éhes. Smile

IPA
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 22, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Még nem sikerült visszaolvasni, de gyorsan írok egy pár sort. Eddig minden rendben ment, bár Vitold majdnem besárgult, de végül jó lett a véreredménye és terv szerint csütörtökön hazaengedtek. Gondolom, hogy a szopi is rásegített, minden két órában próbálkoztunk. Az elején kicsit türelmetlen volt, mivel a munkáját nem koronázta siker, de most már 40-60 grammot eszik meg minden három órában. Kicsit fáj a pocakja, ezért gyakran sír. Nagyon szeret nézelődni is.
Nagyon-nagyon-nagyon rossz élményem van az újszülött osztályról. És csak dícsérni tudom a mávos szülőszobát.
Holnap már többet írok és visszaolvasok.

Gree, nagyon szorítok, és várjuk a szuper híreket!!!
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 21, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa: Remélem majd jön a férjem és ír nektek pár sort.

Már annyira figyelem magam, hogy vannak e fájásaim, hogy ha majd tényleg lesznek nem hiszem el.
Pisilni is úgy megyek, hogy bizakodom, látom a nyákdugót. Wink

Kicist elkezdtem félni is a szüléshez tartozó fájdalomtól. Bár ez tuti normális.
Egyébként ma is elég energikus vagyok. Igaz nem is tudtam kikelni 8nál előbb az ágyból, és vásárolni sem voltam...megoldotta a férjem. Sőt a őzést is. Viszont kivasaltam, délután még palacsintát sütök, meg takarítok egy kicsit.

Többiek!! Ha csak pár sort is de írjatok légyszi. Tudom nem egyszerű egy csecsemő mellett.....de hátha sikerül.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 20, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
Szuper jó a hízásod, nagyon ügyes vagy! Kenéz se lesz pici baba, szép az a 3500 gramm. Reméljük, hamarosan ő is ki fog bújni. Férjed jön majd a hírekkel? Szorítunk ám nagyon!

Bogi,
várom a pü-t. Smile Ügyesek vagytok a szopival! Egyelőre nekünk is jól megy, úgy tűnik, elég a tejem és Rosi is nagyon ügyes.

Többiek,
gyertek, ha tudtok!

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 19, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi: Szupi, hogy jól megy a szopi.
Kíváncsian várom, hogy mesélj a szülésről.

MA megdícsért a védőnő, mert az utóbbi héten nem híztam szinte semmit, így maradt a plussz 11kg. Ami végül is nagyon jó 9 hónap alatt, mert ha mindent levonunk akkor elvileg alig marad rajtam felesleg.
Remélem ez is hamarosan csak emlék, hogy én ilyen bejegyzést írok.

Egyenlőre a kisemberkének, nem sokat számít sem a hidegfront, sem ez a szeles idő.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 19, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi is már hétfő óta itthon,minden szuper szopizunk ezerrel,meg alszunk!Még nagy a nyüzsi késöbb jövök és mesélek!
Adriana,
Hatalmas gratula!!!!!Szép méretek,sírásmentes napokat és sok tejcsit kívánok!
Gree,
Kitartást!
Ipa,
Amint tudok írok majd privit.

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 17, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentem mi még 2:1ben. Az NST egyenlőre semmi különöset nem jelzett, sőt Kenéz alig akart mozogni.
UH-n 3500gnak saccolták.
Igazából nem is érzek semmi szülés indulásra utaló jelet...annyira nem, hogy már a derékfájásom is elmúlt. Szóval én még tortúrázom egy kicsit. Védőnő és NST felváltva.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 16, 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
szuper hírek! Gratulálunk a gyönyörű méretű Vitoldhoz és minden jót kívánunk Nektek!

Gree,
nem lesz gátsebed, ha nekem összejött a gátvédelem, akkor Neked miért ne jöhetne össze????
Kitartás, nálunk itt a front, reméljük elindítja Kenézt!
Nekem minden frontnál hányingerem volt, már a 33. hét körül kezdődött.

Bogiról tud valaki híreket? Hazamehettek ma?

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 16, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa: KÖszi az ötletet.
JAjj nagyon bizakodom, hogy nekem sem lesz most iszonyú a gátsebem.

MÉg csak annyit, hogy normális, hogy éjszakánként hányingerrel alszom el? Nektek volt ilyen érzésetek a végén?
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 16, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ADRIANAtól kaptam üzit.
MA 9 óra 37 perckor megszületett VITOLD. 4180g és 57 cm. Anya és a baba is jól vannak.

Innen is gratulálok nekik mégegyszer.

NO és már csak tényleg én maradtam magnak. De hátha a héten Kenéz is hajlandó lesz kibújni. MOst már tényleg elő van készítve a számára minden. ( hallod kisfiam)
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 15, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
kitartás! Gyors hüvelyi szülést kívánok Neked, gátvédelemmel! Beszéld meg a dokival és a szülésznővel, mert másodszorra menni fog! Rosinak 36-os a feje, mégis simán ki tudott bújni!
Össze se lehet hasonlítani a két dolgot, akár a lótuszülést is megpróbálhattam volna 1 nap múlva! Smile
Antibiotikum meg a babát védi, igyál sok kaukázusi kefírt és szedjél Normaflort! Jobb megelőzni a bajt, minthogy Kenézen jöjjön ki valami.

Várjuk Adrianáról a híreket és drukkolunk neki!

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 15, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj de jó, hogy tudtatok írni pár sort. Már olyan magányos voltam.

IPA: Szupi, hogy ennyire pozitívan áll Franzi a tesóhoz. Rosi meg nagyon ügyi, hogy hagy téged éjszaka kicsit pihenni.

Nemjuli: Gratulálok Bálinthoz. Jó egészséget, sok tejcsit, nyugodt éjszakákat.

Bogi: Kitartás a kórházhoz. Holnap meg már hétfő és mentek is haza.

Holnap jelzem, ha Adriana üzent.

Nekem sajnos antibogyót kell szednem, mert volt egy kis baci a kenetemben. Kedden megyek UH-ra és NST-re......utána meg remélem már szülni. Bizakodom a hidegfrontban( ami remélem tényleg lesz), mert ettől a melegtől már kezdek megint kiakadni.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Következő
2 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés