Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010 Nyári Babavárók
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szandra1991

HozzászólásElküldve: 2016, Nov. 08, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Tagok!
A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz szükséges kérdőívek kitöltésében.
Hálásan köszönök minden kitöltést! Smile
Csak 4-5 percet vesz igénybe, viszont óriási segítség lenne. Smile
https://goo.gl/forms/yFhLlfOosVjt6yWx2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
moevaaz

HozzászólásElküldve: 2016, Jan. 24, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sziasztok! Segítségeteket kérném a készülő szakdolgozatomhoz!☺ Pár perc az egész, olyan anyukák válaszaira lennék kíváncsi akik dolgoznak és 0-6 év közötti a legkisebb gyermeke Smile Köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/1B5k_1sIXDkll8sqSQAQfV1Jg6sNZIPHworODikeQ1ug/viewform?usp=send_form
Vissza az elejére
ntdia

HozzászólásElküldve: 2011, Jún. 28, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anyukák!

Keresek olyan vállalkozó szellemű édesanyákat vagy kismamákat, akik városukban vezetnének egy helyi babamama honlapot.
Lehet vele keresni, de van franchise díja is (nem sok!)
Részletek: http://www.babamama.info
minta http://tata.babamama.info

Köszönöm!
Dia
Vissza az elejére
milla5

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 16, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juczy írta:
Sziasztok:)
Látom senki...
Azért én írok, hátha más is...Smile

10 hónapos lett Heni..Smile
75cm és 7730g:)
Az elmúlt hónapban 630g hízott:)
A védőnő és a doktornő is elégedett.
Mindent megeszik ami ehetőSmile
A tejen és a tojásfehérjén kívül....
Sok kedvence van(krémtúró+gyümivel+babapiskótával)és még sorolhatnám....nagyon jó evő,de le is mozogja:)
6 foga van,most jön alul 4 felül meg 2 Smile
Tele leszünk fogakkal lassan:)

Most vagyunk túl a 3 napos lázon....
Eddig nem is hallottam róla de már tudom hogy ilyen is van...
3 nap láz(37-38)aztán a láz megszüntével másnap reggelre jöttek az apró piros pöttyök....
Most már múlófélben....
Ha esetleg nálatok is lesz ilyen ne ijedjetek meg úgy mint énSad
Dióhéjban ennyi:)
Írjatok csajok!!!!!
További szép napot mindenkinek!!!!

6 fog az nem semmi! Az én kincsem elmúlt 9 hónapos és még csak 1 foga van.
Én is be szoktam nézni időnként hátha ír valaki.
Vissza az elejére
Juczy

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 13, 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:)
Látom senki...
Azért én írok, hátha más is...Smile

10 hónapos lett Heni..Smile
75cm és 7730g:)
Az elmúlt hónapban 630g hízott:)
A védőnő és a doktornő is elégedett.
Mindent megeszik ami ehetőSmile
A tejen és a tojásfehérjén kívül....
Sok kedvence van(krémtúró+gyümivel+babapiskótával)és még sorolhatnám....nagyon jó evő,de le is mozogja:)
6 foga van,most jön alul 4 felül meg 2 Smile
Tele leszünk fogakkal lassan:)

Most vagyunk túl a 3 napos lázon....
Eddig nem is hallottam róla de már tudom hogy ilyen is van...
3 nap láz(37-38)aztán a láz megszüntével másnap reggelre jöttek az apró piros pöttyök....
Most már múlófélben....
Ha esetleg nálatok is lesz ilyen ne ijedjetek meg úgy mint énSad
Dióhéjban ennyi:)
Írjatok csajok!!!!!
További szép napot mindenkinek!!!!
Vissza az elejére
milla5

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 04, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
régebben jártam már erre, gondoltam benézek, de látom más se nagyon jön.

Kérdezni is akartam, hogy nektek mi vált be fejtetű ellen?
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 29, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahóóóóóóóóóóóóóóóó!
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 17, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana!

Úgy tűnik igazad lett... Rolling Eyes Bálint imádja a gyümölcsöket, almát, barackot, banánt, sőt a sütőtököt is. Viszont -sajnos- mióta ezeket megkóstolta nem akar szopizni... Crying or Very sad Csak az esti fürdés után fogadja el a cicimet... Ennek nagyon nem örülök, bár legalább féléves koráig tudtam szoptatni, azt reméltem, követni fogja a bátyját, aki 20 hónapos koráig szopott .....
6 és fél hónaposan 6750 g és 67 cm. Végre ez volt az első tanácsadás, amikor nem ejtette ki a száján a védőnő a vérvétel szót.....

Gree!
Bálintnál sem attól függ, hogy mikor kel, hogy előtte mikor és mennyit evett. Volt olyan éjszaka, hogy már fél 2kor kelt, máskor fél 6ig aludt. Este pedig mindig ugyanannyit eszik, tej ciciből, cumisüvegből, végül Sinlac.

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 04, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree, jól érzed, nyugodt vagyok. Úgy tűnik, hogy kiismertük egymást a kisfiammal Smile

Az egyik ismerősöm kisfia gyakran volt beteg (nátha, influenza stb), amióta viszont fokhagymával ízesítik az ételét, azota nem betegeskedik. Két hét múlva már én is adhatok Vitoldnak.
Gree

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 04, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana: Végre, hogy írsz. Kicsit nyugodtabban tűnsz, mint legutoljára.

Nálunk Keni 3 napig lázas volt. Torokgyuszi és erős fogzás. Már szerencsére jobban van. ÉS azóta megmutatta, hogy tud ő hasról hátra is fordulni. Még nem kúszik inkább csak tolat. Viszont szeretne már ülni. Egyébként el is hiszem, hogy nem jó egész nap csak a lábakat látni és alulról a tárgyakat.
Keni nem rég óta kap esténként tejpépet. Gondolván, hogy estére kevesebb a tejem...és esetleg azért kelünk éjjel többször. De nem ezért kelünk.
Lassan mi is kezdjük a gyümiket. Szerintem nem lesz gond az új ízekkel, mert a gyógyszereket is simán megette. ÉS a tejpépet is gond nélkül elfogadta.

Tejcsi: Nekem most megint akkorára nőtt a cicim Keni betegeskedése alatt, mint amikor hazajöttünk a kórházból. ebből gondolván van bőven. Azért szeretném 1 éves koráig szoptatni, legalább naponta 2szer.
A cumisüveget nem nagyon fogadja el, inkább csak játszana vele.
adriana

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 03, 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nemjuli: a gyümölcsöt nagyon szeretik a picik, lehet, hogy pont a gyümölcs hozza meg Bálint étvágyád. Vitold imádja a barackot, szilvát, almát, körtét, a zöldségek közzül viszont csak a gesztenyét, sütőtököt, sárgarépát, fehérrépát, ámbár mindent megeszik Smile Nálunk továbbra is a tej okozza a gondot, mivel Vitold gyomra nem tolerálja, de azért kitartóan próbálkozunk.

Gree, Bogi, Bant, hogy vagytok?

A tej allergiát leszámítva mi jól vagyunk. Vitold forog, kúszik, és ma felült. Sokat gagyog. Sajnos a játékok nem kötik le a figyelmét, ide-oda kúszik a lakásban és inkább a szobák berendezésének a tanulmányozása érdekli. Azt hiszem, ideje mindent elpakolni.
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 03, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy hete annak, hogy a maszek dokink gyógyultnak nyilvánította mindkét gyereket. Erre fel tegnap éjjel Bálint belázasodott, összeszedett valami vírust Sad Úgyhogy ma megint orvosnál voltunk, azt javasolta a következő egy hónapban inkább sehova se menjek velük.... Sad
Voltunk félévesen méredzkedni, Bálint most 68 cm és 6,4 kg. Nem a mi védőnőnk volt most, eszerint nagyon jól néz ki Bálint, és nem az a cél, hogy elérje a 15 kg-ot egyéves korára, de attól tartok a saját védőnőtől megint kapunk majd.... mert csak 20 dkg-ot hízott 3 hét alatt.......
Kezdjük mi is a gyümölcsevést!

Gree! Az én fogyásomból pedig hízás lett.... Crying or Very sad Azt vettem észre pár hete, hogy akkor van jó sok tejem, ha szó szerint zabálok, ennek már látszik is a hatása, csak az a baj, hogy nem Bálinton.....

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 19, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár napja is próbáltam írni, csak valahogy elszállt.

Nemjuli: Majd megerősödik Bálint is. Bár nem tudom ti milyen testalkatúak vagytok. Nálunk szerencsére a hízással nem streszeli sem a védőnő, sem a dokinéni a szülőket.
Nekünk hozzátok képest fogynunk kellene, pedig csak anyatejes.
Keni is szépen hasrafordul már 2 hete. MOst próbál visszafordulni. Körbeforgunk hasonis és háton is, mint az óra, és betolatunk mindenhová hosfekve, mint a rákok.

Ha már a kilóknál tartunk sajnos az én fogyásom megállt. Sőt a karácsony vissza is hozott pár kilót. Februártól kicsit elkezdek diétázni, de nem akarok, hogy a tejcsitermelés kárára váljon. Viszont így annyira nem érzem jól magam.
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 16, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bálint most 5 és fél hónapos. 65,5 cm és 6230 g. Ami a születésihez nem rossz, 49 cm és 2870 g volt. Már túl vagyunk 2 hörghuruton és egy megfázáson Sad , ami eléggé megviselte. A gyerekorvos mellett jártunk maszek dokihoz, akinek van egy speciális orrszívója, már Pesten is voltunk vele homeos bogyókért. Talán most már elkezd rendesen enni.
4 hónapos kora óta hasra fordul és vissza, már próbál kúszni, és forog a tengelye körül. (óramutatót játszik Wink ). Szóval ügyeskedik rendesen....
Még szopik, próbálkoztunk gyümölccsel, főzelékkel, hátha jobban kezd hízni, de nem nagyon tetszik neki egyik sem. Most adtam neki kekszet, az nagyon ízlett neki.
Maradt egy levél Azalia fogamzásgátlóm, ha valamelyikőtök szedi, írjon nekem pü-t, szívesen elküldöm neki.

[^]  
Vissza az elejére
Juczy

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 12, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:)Heni 6 hónapos:)Ma voltunk védőnéninél,minden rendben,6380g és 63cm.Nagyon szépen gyarapodik majdnem meg3xozta a szül.súlyát!:)Kis vasgyúró.A hason fekvés is már nagyon jól megy,elvan kb 20percet és "olvassa a micimackós könyvét":)Karácsonyra kibújt a két alsó foga és már jön felül is.Az alvása most egy kicsit össze-vissza van a fog miatt.Megülni is már sikerül egyedül1/2 percig dőlöngélés nélkülSmilea kajálással is minden ok,még mindig szopizik,ebédre már kap főzeléket,krumplit,répát....a gyümölcsöket nagyon szereti!szilva+alma+banán.A céklát most fogjuk kipróbálni.írjatok csajok,nagyon eltűnt mindenki:(További szép estét mindenkinek!
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 10, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi jól vagyunk. Hankus oviban. NEm mondanám, hogy sokkal könnyebb ám így az életünk. Mert ugye reggel el kell vinni időre, és menni is kell érte. Szóval ez az időhöz kötés azért rémálom nekem...nem szeretem. Kenike jól fejlett csemete. 8kiló és 65cm, így 4 hónaposan.
4 hónapos 2 napos korában pedig simán megfordult, és ezt azóta is gyakorolja.
Az éjszakáink sajnos már nem annyira nyugodtak, mert legalább 2szer, de néha többször is ébredünk. VAgy kevés a tejcsi, vagy pedig jön a foga.
Hajnali evés után fél6 már nem is nagyon akaródzik vissza aludni neki.
szóval kicsit fáradt vagyok,de majd javul ez is.
Egyébként pedig nem panaszkodom, mert nagyon nyugodt és jókedvű csemete.
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 31, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gratu a jól fejlődő babákhoz! Nagyon-nagyon régen nem jelentkeztem. Engem sajnos elkapott egy durva gyerekágyi depresszió, amiből csak mostanság sikerül kikecmeregni. Nem baby blues, hanem rendes depi. Ez ugye főleg annak tudatában abszurd, hogy tudjátok, mennyire vártuk Vincét, milyen előzményei vannak (lásd Fülöp féle vetélős topic).
Vince 3-án lesz 5 hónapos, 7,5 kiló és 70 cm. Nagyon élénk, folyamatosan foglalkozni kell vele, nem marad meg egyedül, napközben alig alszik, éjszaka is még legalább 2* szopik. Van egy kis tónusasszimetriája, a háta-lapockája környékén nagyon feszes, így még nem fordul, tornáztatjuk, Dévény masszír, de mindenki bíztat, hogy hamarosan túl leszünk ezen. Emiatt hason szinte nem marad meg egyáltalán, most azt kell 'erőltetnünk'. Adriana, valami jó tipp a megszerettetéséhez?
Persze gyönyörű és helyes és gyűrögetnivaló Smile

Boldog új évet mindenkinek!
Vissza az elejére
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 30, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok anyukákSmile

Nagyon Boldog Új Évet Kívánok MINDENKINEK!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
NemethRamona

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 13, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Negyedéves szülésznő hallgató vagyok a Semmelweis Egyetemen. Most írom a szakdolgozatomat "Vajúdás és szülés homeopátiával" témában.
Szeretném a segítségeteket kérni. Ha van időtök, ki tudnátok tölteni a kérdőívemet?
Előre is köszönöm!

A kérdőívem linkje:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=gy0ttv885gkpfnjt
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:)Ma vagyunk 5 hónaposak:)Ennek örömére 5 perceket vígan van Heni hason:)Csak menni fog ez is.Egyébként meg nem erőltetem....Heni is még mindig szopizik,este 8-kor alvás viszont éjjel 3 után óránként felébred mert jön alul a foga:)Tehát nálunk minden szépen működik,de semmit sem siettetek!Nagyon erős kislány.Ha ráértek,írjatok,szép hétvégét mindenkinek!
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Na végre.

Gratulálok mindenkinek a szép méretekhez.
Keni is 7 kiló és 61 cm. Erőteljesen rágcsálja a kezét. GYanítom, hogy jön a fogacskája, mert felül ki is van fehéredve rendesen az ínye.
Emiatt éjszaka már fél3kor kelünk.
Mi még nem fordulunk hasra, de oldalra már nagyon ügyesen.

Juczy: azért próbáld minél többet hason "tartani" Henit. Szerintem a felüléshez nem hát hanem hasizom kell inkább.
Mindenhol azt lehet olvasni, hogy fontos, hogy minden mozgásos szakas meglegyen, még akkor is ha csak nagyon keveset kúszik. Állítólag ha kimarad valamelyik akkor diszlexia, diszgráfai stb alakulhat ki.

Megyek szoptatni, mert mi méfd mindíg 2 és 2fél óránként eszünk.
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 09, 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juczy, ez a hason fekvés nekünk is nagyon nehezen ment. Nagyon sok munkába került mire Vitold megszerette. Az én környezetemben sem hasaltatták a gyerekeket, de mivel Budapesten bárhova bementünk ez volt az első kérdés, meg a kötött csípő miatt is, én rászoktattam Vitoldot. Se én, se a férjem nem kúszott, ezért ha Vitold még sem fog végül kúszni, mi nem fogunk izgulni. Szerintem, te se foglalkozzál vele.
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 07, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok anyukák:)Jelentkezem én is:)Látom lassan- lassan mindenkinek lesz egy kis ideje....bár...nálunk Heni baba olyan eleven hogy kb még 6 kéz kellene hozzáSmile1 perc nyugtom sincs:)állandó mozgásban van már nehézkes a pelus csere is folyamatosan izeg-mozog olyan mint egy kis ficánka:)Most az a legújabb nála hogy amellett hogy egész nap be nem áll a kis csöpp szája még ráadásul háton fekve fölfelé kikúszik a pelusból:)Vettem neki fürdőfotelt nagyon élvezi,úgy hogy már a nagykádban "lubickol"... így egy órásak az esti fürdések:)A z evéssel sincs gond nála szépen növekszik.6.5 kg és 63cm.kis tömzsigolyóSmile (szül:2.4kg és 49cm.)Viszont :volt a védőnéni és azt mondta hogy nem jó ha nem szeret hason lenni mert akkor nem fog kúszni!szerintetek?azt mondta hogy gyenge a hátizma de szerintem nem az mert ha fogom a két kezét simán felül:)nagyon szeret ülni:)nálunk a családban nem is nagyon kúszott-mászott egyik gyerek sem nagyjából ülés után kezdtek el totyogni úgy hogy nem aggódom Heni miatt de azért kíváncsi lennék a véleményetekre.Adriana:gratu Vitoldhoz!!!Ügyes:)Csajok írjatok!Szép estét mindenkinek!
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 07, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Végre több időm van, most már remélem gyakrabban jövök.
Vitold nagyon aktív kisfiú, már átfordul a hasáról a hátára, kúszni próbál. Egész nap gőgicsél. Most már legalább egyszer kétszer egyedül elvan 10-20 percet naponta, különben szórakoztatni kell, játszani, beszélgetni vele ... Még mindig kétszer eszik éjszaka, ámbár 67 cm és 7,5 kiló.

Hogy vagytok? Ha van időtök, írjatok.
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 07, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látom, ez alatt az egy hónap alatt semmiről sem maradtam le..... Sad

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 27, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meghalt a topik......
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 29, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úgy látom, majdnem mindenki beteg.... hát ez alól mi sem vagyunk kivételek.
Barnusnál 3* jött vissza a köhögés 6 hét alatt, így csak antibiotikummal tudtuk legyűrni a hörghurutot.... Sad
Csak az a baj, hogy Bálint is elkapta.... kedden kezdődött nála, most még elég a köptető és a hörgőtágító neki, de vészhelyzet, láz esetére felírta neki is a doktornő az antibiotikumot. Sad
Ráadásul hetek óta alig eszik. Ha meggyógyul vesznek tőle vért, hogy nem vashiányos-e. Múlt hét szerdán volt 4950 g, ma 5 kg.... Habár én még bízom benne, hogy ha meggyógyul, ismét elkezd rendesen enni...
Amúgy teljesen jókedvű, mosolyog, gagyog és tornázik egész álló nap Smile
Remélem, legközelebb jobb hírekkel jelentkezem majd!

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 27, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana: Nekem a SUTTOGÓ című könyv sokat segített Hankinál. Elég vastag, de olvasmányos..és általában szopi közben tudtam olvasni.

Már jól vagyunk. Igaz Keni még szörcsög, és így szívjuk az orrát.

Hankiék ovijában 2 hete csőtörés volt. Teljesen elázott minden. A falak, parketta, beépített szekrények, bútorok. Így idén már Hanki biztos nem megy oviba.
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 26, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én nagyon eltüntem, de semmire nincs időm. Vitold nagyon-nagyon aktív, 24 órán át vele kell lenni. Gondoltam, hogy talán nyugodtabb lesz idővel, de egyelőre semmi jele. Bevallom, hogy még soha nem voltam ennyire fáradt. Délután négy óra van és eddig csak vele foglalkoztam. Szerencsére nagyon szépen fejlődik, már 6400 gram és 63 cm. Mivel mindig mellette vagyok, vagy a férjem, és beszélgetünk vele, ezért már ezerrel gőgicsél. Az oltásokat jól viselte.

Ipa, nagyon ügyes Rosi az alvással is, Vitold éjjel max 5 órát alszik. Franzi is ennyire jó alvó volt?

Gree, Hanki és Kenéz jobban vannak? Kellett gyógyszert szedni Kenéznek a köhögésre? (bocsánat, hogy nem válaszoltam, de egyszerűen Vitold nem adott rá alkalmat)

Ennyire volt időm, már fel is ébredt. Lehet, hogy az én hibám, nem tudom, ezért bármilyen ötletetek van, kipróbálom.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 22, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA: Végre!

SAjnálom, hogy betegek vagytok. Kívánok gyors gyógyulást Franzinak.
Rosinak meg sírás és nyűglődés mentes szurikat.

Köszi a mellem alakul. Szerencsére a dokinéni krémje sokat segített. Igaz amióta elfogyott ismét kicsit fájdalmasabb a szoptatás. De azért sokkal elviselhetőbb.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 21, 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nincs sok időm, mert Franzi megint (vagy még mindig!) beteg, középfülgyulladása van. Még jövő héten sem mehet bölcsibe. Sad
Rosival voltunk kontrollon (hasi UH), sajnos most nagyobb a tágulat és a bal vesén is van. Szerencsére a vizelet negatív.
Szépen fejlődik, de mivel már 10 (!) órát is képes aludni éjjel egyhuzamban, visszavett a tempóból: 6340 gramm és 60 cm. Még mindig elég a tej. Smile Sokat gügyög, szeret nézelődni, leginkább az ismerős arcokat szereti figyelgetni, de már a babatornázó is leköti.
Kicsit náthás, ennek ellenére megkaphatta a Menjugate oltást szerdán. Ő jobban nyűglődik az oltásokkal, mint Franzi, neki ezek meg se kottyantak.
10-én megvolt a keresztelő, átaludta az egészet, még a hideg vízre sem ébredt fel.

Gree,
szépen fejlődik Kenéz! Melled javul?

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 21, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahóóóóóóóóóóóóóóó

ma voltunk védőnőnél. 5300g és 58cm
Fejkörfogat 38 mell pedig 44cm. Szóval igen csak jó súlyban vagyunk.Smile
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 14, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VÉgre!

Nálunk Hanki már egy hete beteg. Az első antibiotikum kúra nem is használt. Tegnap éjjel sajnos már Keni is köhögött...délután jön a dokinéni megnézi.

Sajnos a cici problémám egyáltalán nem változott. Sőt a bimbóm alatti rész olyan, mintha bevágták volna késsel. Már a gyerekorvos is írt rá krémet hátha......sajnos az sem.
Már tényleg csak abban reménykedem, hogy ha bemetszik a nyelvecskéjét akkor enyhül a fájdalom.
Addig marad a sírva szoptatás....a többit meg majd utána.

Csajok! Tényleg csak nekem van ezzel problémám. Vagy már ti sikeresen túl lendültetek rajta.

Juczy: Szépen hízik a csajszi.
Mi 2 hete próbálunk eljutni a védőnénihez. Ma sem sikerül.
Mondjuk ma megmértem reggel és 5 és fél kilót mutatott a mérleg. Nem mondom, hogy nem döbbentem le.
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 14, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajok! Jelentkezem:)Nálunk miden rendben bár a tegnapi 3hós oltást egy kicsit megéreztük.:(Szépen cseperedünk már megdupláztuk a születési súlyunkat:)5220g és 62cm Heni.Még mindig szopizik ezerrel,nagyon nem is kap semmi mást:)A köménymag tea bevált a pocakfájásra:)Csatlakozom Greehez tényleg mindenki nagyon el van tűnve:(Írjatok csajok,mindenkinél minden ok?
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 13, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahóóóóóóóóóó csajok!!!!!!!!

Hol vagytok eltünve?
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 08, 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemjuli: Gratula a hízáshoz.

Ipa: Megkaptam a krémet...de egyenlőre nem nagyon érzek változást. Sad

Szerintetek lehetséges, hogy Kenéz azért szopizik így, és azért dörzsölődik a cickóm, mert kicsit le van nőve a nyelve. ÉS nem úgy mozgatja a nyelvecskéjét, mint akinek nincs ezzel problémája?
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 07, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remélem, mindenki jól van!
Mi ma voltunk 2. hós oltáson... Kis sírás volt, de semmi gond (remélem, nem is lesz), megkapta mellé a prevenart is.
4750 g és 58 cm. Most csak 60 dkg-ot hízott... Viszonylag gyakran csinálja Bálint, hogy ha az elejét leszopta a tejcinek, át kell tenni a másik cicire annyira üvölt, lehet, ezért hízott keveset, pedig tejem van/lenne bőven...
Gree! Barnus csak februárban megy oviba, akkor tölti be a 3-t, de már alig várja, mostanában nagyon igényli a társaságot, úgyhogy szerintem ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Azt szokták mondani, hogy gyereknek gyerek a barátja. Ezt én is kezdem belátni...
IPA! Szóval mégis megelőztél Wink Egyszer Barnus is megpróbált szopizni, csak szerencsére elfelejtette már, hogy hol is kell elkezdeni, így csak megpuszilgatta a másik mellemet Laughing
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 05, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi: Így van ez az első csemeténél. De szerintem is inkább fölöslegesen dokihoz, minthogy ba jlegyen vagy idegeskedj fölöslegesen.

Nálunk kicsit lecsendesedtek a dolgok, mert Hankus oviban. Igaz ettől nekem kicsit lelkifurdalásom van.
Kenéz továbbra is leginkább 2 óránként szopizik.
Fekvőpózt is alkalmazzuk és abban kicsit jobb a cicinek.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 05, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Jázmin veséje meg állítólag meg van nyúlva,nem bab alakú hanem kissé egyenes,Mi is megyünk 3 hónap múlva kontrollra.De Rosinak ez elmúlik ugye???

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 05, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,

vesemedence tágulata van Rosinak, rendszeresen kell mennünk. Sad Mivel a gyerekorvosunk bonyhádi, ő Tolna megye és Szekszárd felé orientálódik, nekünk mindegy, nincs messzebb, mint Pécs.

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 05, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ipa,
Igen Szekszárdon,Ti miért mentek?

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 04, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogi,
micsoda kalandok! Inkább feleslegesen menjen az ember orvoshoz, minthogy baj történjen - nekem ez a véleményem! Az a lényeg, hogy Jázminnak nincs semmi baja. Amit a szörcsögésre lehet csinálni: Sambucus Nigra 9 CH 3 golyót egy kiskanál vízben feloldani és úgy odaadni neki.
Szekszárdon voltatok a kórházban? Nekünk jövő héten van ott jelenésünk, újabb hasi UH, vizelet + egy doktornő megnézi, akit a gyerekorvosunk szervezett be.

Gree,
remélem, segít majd a krém. Én egy barátnőmnek adtam oda, kíváncsi vagyok, hogy mindkettőtöknek hogyan válik be.
Fejni én sem akarok, nekem nem annyira sok a tejem, de elég a kislányomnak. Reggel van bőven, de estefelé már sűrűbben kell mellre tenni és hosszabban is szopizik. Viszont biztos elég neki, mert ma 8-kor kelt (este 10 körül aludt el).
5950 gramm, centit nem tudom, de még a 62-es ruhákat hordjuk. 2 hete 57 cm volt.

Többiek????

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 04, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És természetesen Mindenkit puszilunk!

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 04, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Velünk meg ez történt pénteken.
Jázmin születése óta tortyog Engem ez már nagyon idegesített ezt hetente jeleztem a Gyerekorvosnak ,erre Ő adott is orrcseppet+Calcimuskot,de ugye a Gyerek nem volt náthás,meg szivatuk a száraz orrát Mi hülyék. Amivel még jobban ingereltük és még jobban turtyogott.(Amit egyébként a kórházba senki nem halott Orvos,Nővérek mert ugye nem kóros csak a Csecsemők orrlégzők,és Nekik ez fel sem tűnik.)Péntek délelött be akartunk menni vásárolni,és a tesco előtt amikor akartunk bemenni Jázmin elkezdett olyan fulákolós sipolós hangot adni,állítólag bukott,de olyan mohó hogy még azt se köpi ki még azt is visszaszívja és fulákol. ,erre Mi Zoltánnal teljesen bepánikoltunk,és berontottunk a Doktornőhöz,a Gyerekorvos látta Rajtunk hogy elmeorvosi esetek Vagyunk és szó nélkül beutalt Minket,5 Orvos vizsgálta meg és nyilvánitotta egészségesnek Jázmint,de Én meg Zoltán simán befeküdhettünk volna az elmére úgy néztünk ki.Teljesen jók lettek a véreredmények is.Hát röviden ennyi.Jázmin nagyon jól érezte Magát a Kórházba akkorákat aludt az Orvosokra teli szájjal vigyorgott,megtanult hangosan sikítozni,szóval Ő ebből az egész hercehurcából semmit nem vett észre,bezzeg Mi teljesen kikészültünk.
Ezen kívül jól Vagyunk Jázmin 4240gramm,és 57cm.
Gree,
Medelás krém curva jó Én a szopi elött már elkezdtem kenni és soha semmi nem volt a mellemmel.

[^]  

A hozzászólás legutóbb bogi30 által 2010, Okt. 04, 14:58-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 04, 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa: KÖszi a krém beszerzése folyamat alatt van.

Én nem akarok fejni, mert úgy gondolom van bőven elég tejem, és ha fejnék még több termelődne. Így viszont a kereslet kielégíti a kínálatot. Egyenlőre..ha meg kevesebb akkor úgy is sűrűbben fog szopizni(remélem).

Csütörtökön megyünk ismét méreckedni.

Adriana: Mi újság nálatok?????

Többiek: Hol vagytok????
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 01, 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
a krémet mi a Brendonban vettük, nem tudom, van-e ilyen bolt felétek, de lehet a webáruházban is venni:
http://www.brendon.hu/products.....xt=purelan
Franzinál egy medelás terméktanácsadóval beszéltem telefonon, aki küldött termékmintát, az is elég volt, helyrehozta, pedig katasztrofális volt a mellsebem.

Én egyáltalán nem fejek, Franzinál 7,5 hónapig csináltam, az egy életre megutáltatta velem a fejést. Miért akarnál fejni?

Kitartás! A 2 óránkénti szopi meghozza az eredményét, annyi tejed lesz, hogy csak nézel! Nekem is volt egy napom, amikor 13-szor szopizott Rosi, gyakorlatilag folyamatosan cicin volt, én úgy gondolom, hogy a front és nem az éhség miatt.
Nem mindig a kajáról szól a dolog. Ha nem lenne elég a tejed, úgyis észrevennéd. Akkor meg van tápszer, nem dől össze a világ, ha pótolni kell!
Jó, hogy a férjed meg tud nyugtatni!

Adriana,
szerintem nemcsak a kezdő anyukákra van rossz hatással egy ilyen történet. Sajnálom, hogy ennyi mindenen kell keresztül mennetek! Kitartás! Az a lényeg, hogy a véres széklet megoldódott! A kicsike tejet meg add oda Vitoldnak! Minden cseppje kincs. Valahol azt olvastam, hogy már napi 50 ml-ben is van annyi minden, ami nagyon jó az immunrendszerük számára! Ha van erőd, akkor próbáld sűrűbben szoptatni, minden evés elején tedd mellre és csak aztán add neki a tápszert. Ha meg nem jön össze, akkor se ess kétségbe, a mai tápszerek nagyon jók! Vitold gyönyörűen fejlődik 5,4 kiló nagyon szép!

Velünk semmi különös, jövő héten oltás, meglátjuk, hogyan reagál a kisasszony.

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 01, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa: Az általad javasolt krémet egyenlőre nem tudtam beszerezni. Az itteni patikában nem tartanak.

Adriana: Jajj...elhiszem, hogy ki vagy. Ne okold magad semmiért. Az a lényeg, hogy kap valamennyi szopit is!! Kitartás!! Nagy akarat erővel és kitartással még visszajöhet a tejed. Fejjél amikor csak tudsz!!!!!

Én fejni egyáltalán nem tudok, mert állandóan bevérzik a cicim tőle.

Tegnap már annyira kétségbe voltam esve, ettől a 2 óránkénti szopitól, hogy sírva fakadtam. Ja és napközben alig aludt, azt a keveset is csak a cicizés közben -után leginkább.
Arra gyanakodtam, hogy talán kevés a tejem?( de akkor ordítana egész nap )A férjem egy kicsit helyretette a fejem...azóta nyugis vagyok.
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 30, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagyon eltüntem, de annyi minden történt, hogy se kedvem, se időm nem volt beszélgetni...
Három hetesen egyszer csak véres lett a széklete Vitoldnak. Az orvosok fertőzésre gyanakodtak, ez nagyon rossz hatással volt rám, mint kezdő anyukára, mivel ha fertőzés, akkor valószínű volt, hogy én fertőztem meg nyers baromfihússal. Be kellett mennünk a korházba. Pár napon belül kiderült, hogy fertőzésről szó sincs, de továbbra se tudtuk, hogy mi az oka a vérzésnek. A következő diagnózis a tej alergia volt, nekem szigorú diéta plusz tejmentes tápszer (mivel szoptatok is és tápszert is adok a picinek, aki már 5 kiló 400 gram). Ezután egy hete mellgyulladásom volt, 39,5 fokos láz és ismét korház. Gondolom, hogy a félelemtől még jobban csökkent a tejtermelés, ezért most már csak naponta kétszer tudok tejet adni Vitoldnak. Viszont a véres széklet probléma a diétával megoldódott.

Gree, ügyes Kenéz, hogy ennyire szeret szopizni. Én a motherlove mellbimbó krémet használom, mivel a mellszívó talán még jobban igénybe veszi a mellbimbót, mint a szopizás.

Remélem, hogy gyakrabban jövök. Ma még megpróbálok képeket feltenni.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 29, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
remélem, nemcsak ketten maradunk!
Gratulálok Kenéz fejlődéséhez!
Garmastan neke, sz..t se ért... Medela Purelan továbbra is ezt mondom Neked, nem olcsó, de megéri az árát!

Megjártuk Pécsett a csípő szűrést, minden negatív. No nem vagyok teljesen nyugodt, mert ugyanaz a doki volt, aki anno Franzi csámpás járásával nem tudott mit kezdeni. UH-ot szerencsére nem ő csinálta...
Rosi 5830 gramm, nő mint a gomba. Estefelé ő is 2 óránként eszik, van, hogy gyakrabban. Szerencsére éjjel többnyire alszunk, kora reggel vagy hajnalban kelünk.
Sokat nevet, figyel az emberre. Nemigen sír, nagyon jó baba.

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 29, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jól el van tűnve mindenki.

Nálunk sem sok minden történt. Hanki hétfőtől megy oviba. Izgi lesz még, hogy hogy oldom meg hogy eltudjam vinni, vagy ép haza tudjam hozni amikor apa dolgozik.

Kenéz még mindíg 2 óránként szopizik. Elég mohón és ezért gyakran bukik is.
A dokinéni szerint úgy néz ki, mint egy 2 hónapos. Hason fekve simán kinyomja magát fekvőtámaszba.
Viszont a nyelve egy kicsit le van tapadva. MÉg a szopiban szerencsére nem zavarja, viszont ha nem vágatjuk be akkor valószínű, hogy raccsolni fog.
3 hónapos kora körül lesz ez a beavatkozás...remélem nem fogja emiatt abba hagyni s zopit.

Szopi: A cicim még mindíg ki van készülve.....a garmastan kenőcs egyáltalán nem használ.
Szóval egyenlőre még mindíg nem élvezet a szoptatás. Sad
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Következő
1 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés