Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2008-as tavaszi babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 07, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajons utána néztem a vizsgálati lapon lévő rövidítéseknek. És azt találtam, hogy az NT ha 3 mm-nél nagyobb, akkor az genetikai rendellenességre utal. Nekünk 0.63 cm, azaz 6,3 mm. Na most vagy elírták a mm-t cm-re, és valójában az érték 0.63 mm, vagy akkor miért mondták, hogy minden rendben... A neten mindenhol mm-t találtam. A nejemnek nem is mondom, elég ha én idegeskedem. Csak lennénk már túl a genetikai vizsgálaton...
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

grr: ezt meg is beszéltük! Very Happy
Hidd el nagyon szorítok értetek, és azt hiszem ezt mindannyiunk nevében írhatom. Ne felejtsd el megírni a vizsgálat eredményét. Addig meg nagyon sok kitartást!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem néztem le. Smile Tudod hogy sajnáltam, mikor még a joghurt is visszajött?

Mi most a jövő heti gén vizsgálat eredményén szeretnénk már nagyon túl lenni. Ha az jó lesz, akkor szerintem 90%-ot leadunk a belső nyugtalanságunkból. Akkor már tényleg csak a napokat számoljuk. Sőt, én veszek egy szabócentit, és 150 nap után elkezdem vágni, mint a seregben. Lélektanilag sokat fog jelenteni, ha a centi rövidebb lesz, mint a gyerek CRL-je.

Ma mondtam az anyának, hogy mire ez kisgyerekből nagygyerek lesz (14 feletti), elvileg itt lehetnek az első unokák. Tehát sanszunk van rá, hogy mindig legyen gyerek körülöttünk az életünk során. A jövendőbeli keresztszüleinek egyébként 7 gyereke van. 5 lány 2 fiú.
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

grrr: a borotvahabot nem dobom ki mert az is nélkülözhetetlen. A veszélyeztetett terhességetekkel remélem nem lesz semmi baj. Egy nagyon élénk és egészséges babát kívánok nektek. De nem kéne lenézned más nyomorát. Nem fogok veled versenyezni kinek nehezebb, mert egy kis élet megtarása valószínűleg viszi a pálmát. De elhiheted ideát sem könnyű és nekem elsősorban és szerencsére nem a terhességem a gond. De akad más, ami miatt sok az álmatlan éjszaka.
Vissza az elejére
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ez egem nem érintene. Very Happy A babaszappannak nincs illata. Ha meg kidobnák a borotvahabom, hát nem borotválkoznék. Legfeljebb nicket váltanék Rumcajszra. Very Happy

Nehéz sors... Nekem van nehéz sorsom. Az első két gyermek veszélyeztetett terhességgel ment ki a végére, így ennek már eleve így álltunk neki. Nem hiszem, hogy lenne még egy sanszuk egy következő terhességre. Ez pedig azt jelenti, hogy önként akasztottam magam annak a kötélnek a végére, amit normális esetben csak sokkal később akasztanak a nyakunkba. Lassan már sálat kell hordanom, hogy ne látszódjon a kidörzsölődés a nyakamon. Na látod, ez a nehéz sors, és hol van még március! Inkább dobnák ki a bortvahabom Twisted Evil !!!
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...

A hozzászólás legutóbb Rita25 által 2009, Feb. 24, 19:16-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita25 írta:

grrr: örömmel látom, hogy kispapák is vannak sorainkban! Jó pocaknövesztgetést nektek is! Hallom milyen gyorsan sikerült a vonalzót elkészítened! Gratula! Én még drága férjecskét is befogtam segíteni.

Valószínűleg engem is befogtak volna. Smile

Miért lesz nehéz sorsa a hányingered miatt? Nekem nincs ettől rosszabb sorsom. A nejem sok mindent nem eszik meg, én meg igen. Ennyi...
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hát nem volt egyszerű bejutni az orvosomhoz. Másfél órát késett, mert egy magánbetege szült. De mivel én is privát vagyok első lettem...pedig voltak pár ezren nála.
Él és virul a picur, a szívecskéje már dobog! 3mm hosszú és mivel a doki mindent rendben talált azt mondta mostmár kiadja az élő terhességről szóló lapot, amivel elkolbászolhatok a védőnénihez. A múltkor erre még nem volt hajlandó.
Szerencsére most nem látta azt a valamit, ami a babától nem messze volt. Valami gyulladásos foltnak tűnt.(reménykedtem benne hátha esetleg csak másik magzat, mert két gyerek még mindig milliószor jobb, mint egy gyerek és egy nemtudommi, amitől még parázni is kell) Reménykedtem nagyon, hogy mostanra elmúljon. Most nem is találta meg, de azért nem kiabálom el.
Megkaptam a millió beutalót. És legnagyobb sajnálatomra megtalált a hányinger is......Azt hittem most másképp lesz. De sebaj. Csak ne az 5. hónap végéig tartson. Szegény apának megint nehéz sorsa lesz. Csak a babaszappan és a babasampon szagától nem dobom ki azonnal a taccsot. Bár ezekkel is jobb ha nem közelít, mikor még érezni. Ez a szagundor vajon a végéig megmarad? Már nem rémlik.

grrr: örömmel látom, hogy kispapák is vannak sorainkban! Jó pocaknövesztgetést nektek is! Hallom milyen gyorsan sikerült a vonalzót elkészítened! Gratula! Én még drága férjecskét is befogtam segíteni.

Lassan felfogdosom, hogy 4en leszünk! ATYÁM! El sem akarom hinni. Férjecske már mondta, hogy no para....de azért hűha!! Shocked Smile
Vissza az elejére
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod... az egyik hsz-nél berakta, a másiknál nem... érdekes...
Na mindegy.

Most jöttünk a 12 hetes UH-ról. 6,34 cm fejétől a farkáig. Akarom mondani a fenekéig. Minden normális. Mozog is.

Jövő héten csütörtökön Pécsre megyünk genetkai vizsgálatra. Az oldalkocsim 35 éve miatt kell. De eldöntöttem, hogy ha az előzetes vizsgálatok szerint a hasfalon keresztüli vizsgálatkor bekövetkező vetélés esélye nagyobb, mint a fejlődési rendellenességé, akkor nem hagyom megcsinálni. Merthogy annak 1-2 % vetélési esélye van.

A következő, 16 hetes UH-ról csináltatunk CD-t is. Csináltathattunk volna most is, de későn kaptam észbe. Vizsgálat előtt jelezni kell. Jó lenne majd ez a 4D UH is, de 9 rugó, és inkább másra fogom valószínűleg költeni.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Grrr! a profilban bejelölted, hogy mindig csatolja az aláírásodat??? Ha igen, akkor gőzöm sincsen, hol a difi...
Én pl. a nyers húsokkal vagyok bajban....meg a buszon, villamoson meg az utcán vagyok rosszul abüdös, italszagúaktó, bár ezektől alapból is, csak akkor nem visel meg ennyire. Sad
Mi is a harmadikat várjuk, nálunk is majdnem ennyi volt tervben, de a negyediket már nem mernénk vállalni....

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 04:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gebasz van....

Nem tudom a babafalván készített vonalzót beszúrni az aláírásba. Be van jelölve, hogy az aláírás látszódjon, engedélyeztem a html kódot is, ami ennek ellenére ki van kapcsolva. Valahol itt lehet a kutya elásva...
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 06, 03:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Igaz, kellett vagy 4 nap, mire átjutottam a fórum bürokratikus lépcsőin, de végül csak sikerült. Mi is tavaszra várunk babát. Amolyan kis szökevényt "öregségünkre". (Pedig nem is nézzük a Szökést a TV-ben...) De rohadt lassan pereg az idő. Sosem lesz március. Bár ahogy látom vannak itt olyanok, akiknek még később jönn el. Smile

Nikolette: Nátha ellen kamillás gőzölés. Annál semmi nem tisztítja jobban az orrjáratokat, és tuti nem árt nektek. Nem kell semmi csodaszer.

Pár napja volt írkálás a nevekről. Én rettegek attól, nehogy divatnevet válasszunk. A kölök neve a Tibor telitalálat lett, bár ott az volt az elv, hogy tovább vigye az én nevem, apámét, nagyapámáét. Az egész oviban nem volt még egy ilyen név. De az iskolában sincs, legalábbis az osztályban tuti. A kiscsaj Fanni nevével viszont kicsit ráfutottunk. Az gyakoribb. Igaz, a Fanni után odabigyesztettük az Elinát az anyja után, de nem azt használjuk. Bár ő néha emlegeti, hogy jobban tetszik neki, mint a Fanni. De szerintem ez csak az anyja iránti rajongásnak szól, mert amúgy elzárkózott attól, hogy a tankönyveire ezt írjam.

Nálunk az a szabály lett felállítva az első gyereknél, hogy a fiúknak én adom az első nevet, az anyja a másodikat, lányoknál meg fordítva. (mereven elzárkóztunk attól, hogy előre elárulják a gyerek nemét) Így van végül egy Tibor István, és egy Fanni Elina. A harmadiknak az András Zsolt, illetve a Zsuzsanna Katalin összeállítások tűnnek jelenleg befutónak. Találtam egy oldalt, ahol megtalálhatók az utónevek gyakoriságai minden év január elsejei dátummal. Igaz, ez önmagában nem mutatja meg, hogy az adott név milyen gyakori az újszülöttek körében, de ha összehasonlítjuk az előző év adataival, akkor látható, hogy az adott névből több, vagy kevesebb lett az előző évhez képest. És ez azért már viszonyítási alap.

http://www.nyilvantarto.hu/new.....tonevek_hu

Ez az. Az archiv alatt megtaláljátok az előző éveket. Én még a helyi újságot is figyelni fogom, mert minden újszülött benne van. Abból is leszűrhető, hogy melyik név jelenik megy gyakrabban.

Anno úgy mentünk bele a házasságba, hogy 3 gyerek. A kölök meg is lett az 1 éves évforduló után másfél hétre, a kiscsaj meg utána 15 hónapra (szintén szökevény Very Happy ). A fiam 11, a lányom most lesz decemberben 10 éves. Aztán hosszú szünet. Nem mertük bevállalni a 3.-at Végül a sors megoldotta. 35 évesen megint szülők leszünk. (Az asszony most fogja tölteni). Az anyósom 37 évesen szülte őt. Szintén szökevény, és úgy látszik ezt a gént sikeresen tovább viszi. Very Happy

De jó lenne, ha már a végén lennénk. Szegény nejem még a sülő kenyér szagát sem állja. Nem emlékszem, hogy az első kettő így megterhelte volna az emésztését.

Na most jól kiírtam magamból az elmúlt 4 napot. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

....

A hozzászólás legutóbb Rita25 által 2009, Feb. 24, 19:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bíborka, én hetente 1* ettem eddig levest..Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niko: gyógyulj meg mielőbb! Köszi az infót, bejelöltem, hogy jelenjen meg mindig az aláírás.

Zsuzska: a levest én is kívánom, pedig eddig nem voltam nagyon leveses.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nikolette!
Mézes tea?? mondjuk családom férfi tagjai esküsznek a pálinkás teára is, csak még sosem láttam őket ilyet inni.. Wink
meg van egy tuti....fekete reteknek kivágod a belét, beleteszel mézet, és alkalmanként 1-1 teáskanállal bekapsz belőle...Vagy homeopátia marad...
amúgy meg nem lesz baja a picinek, hiszen a méhlepény még nem kezdte el a munkáját. És inkább szedjél valamit, ha beteg Vagy, nem jó senkinek ha szenvedsz... Gyógyszertárban bizti tudnak adni valami jó kis anyagot, ha mondod hogy babás vagy...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
móniÁ

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Niko!
szívböl gratulálok a picuri kis szivecskéhez!!! Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!!
Niko, itt úgy van, hogy ha van olyan papirod, amin már bizonyítottan élő magzat van, akjkor irány a körzeti védőnő, aki adja is a könyvet, meg csomó repi cuccot, persze újságok tömkelege..Smile
Ezután pedig amikor voltam ugye uh-n, már adta is a doki az időpontot nucha szűrésre, itt a 12. hét körül csinálják, én egész pontosan 11 hetesen és 4 naposan fogok menni.. Ezután a területi terhesgondozó, ahol doki is megnéz meg a központi védőnő is. Még szerencse, hogy a terhesgondozós doki a dokim, akinél szülni is fogok, remélem.. Smile

Rita, igen, nagyon fiatal voltam, bár nem bántam meg Csucsut, csak néha amikor olyan rossz, mint a bűn. Wink BÁr mi eleve 4 gyereket akartunk ,de úgy érezzük, hogy elég lesz három is. De ha esetleg becsúszna a negyedik akkor maradna. Bár teszek róla, hogy ne csússzon majd be.. Wink

Bíborka, savra nagyon jó a Rennie tabletta, nekem bejött mindig...a tej meg nem mindig oldotta meg a dolgot, na meg a pattogatott kukorica is szupi.Smile

Hányás nincsen, inger annál inkább, viszont kívánós vagyok. Mosz éppen húslevesre...fő is nagy kondér, szerintem az egéz panel meg tudna levesezni nállunk ma. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Zsuzska! Akkor te is nagyon fiatal voltál! Mire annyi leszek mint te, én is szeretnék majdnem három babát! Amúgy nekem teljesen mind1 hogy kisfiú avagy kislány e aki pocakban lakik, ha egészséges. Azt hiszem azért apa jobban örülne egy trónörökösnek, aki a nevét is továbbviszi, de nem mondta ki soha. Ez is csak amolyan női megérzés.

Elköltöztem ismételten a szüleimhez a nagylánykámmal, merthogy megint nyakamon a vizsgaidőszak. Szegény apát hátrahagyva. Ritkábban is járok errefelé sajnos. Azért a holnapi Uh-ról részletesen beszámolok.
17én megyek a védőnénihez és beszerzem a rég áhított kiskönyvet. Irigyellek Zsuzska!
Vissza az elejére
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gina: mi van veled? Nagyon eltűntél!
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Niko: gratula Exclamation Exclamation Bár már én is hallanám a szivecske dobit! Jövő héten felhívom a dokit, melyik nap menjek Uh-ra.

Rita, Timsó: köszi az infókat, megnyugodtam, hogy nem ártottam vele a babának.

Velem most semmi különösnem történik, az epém még kicsit szarakodik, így vigyáznom kell mit eszek, meg nagyon sok a savam, úgyhogy tegnap tejet ittam tejjel. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 05, 06:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niko, ez jó!!!! Smile
Viszont, amikor én mentem, és 4,8mm-es volt a picúrkám, a gép szerint 5hét4napos volt....bár tudom, hogy nem ez alényeg, és a 30 után kimaradt a 3-as szám...meg egy és szócska..
Na megyek elviszem suliba ezt a huligánt...
És mindekinek jó napot..Smile
Ja, és van kiskönyvem is, bibibíííííí. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 04, 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nikolette nagy nagy gratulációm!!!

Igen nagyban függ az UH készüléktől akkor nekem mázlim volt ugyanis Évikénél a 7.héten mentem pont és ott dobogott a szíve és fel is hangosították nekem hogy ne kételkedjem Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Ugyanis azt hittem méhen kivüli annyira másképpen voltam nem jól

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 04, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Látom mindenki beteges, gyerünk, gyorsan gyóygyulni..
Akkor leírom én is...21 évesen szültem a nagyot..most vagyok 28...és lassan 30 gyerekes anyuka leszek. Smile
A testvérfellépőt Zsombinak akarom, mivel már elég ügyesen eljárogat, egyre kevéssbé használjuk a babakocsit, csak olyankor viszem, amikor messzire megyünk, meg reggelente a buszra is így szállunk fel, mert hazafelé gyalogolunk, és amikor elfárad, akkor visszakerül a babakocsiba. Csucsukám ilyen idősen már nem is babakocsizott, mondjuk ,vele más volt a helyzet, mert nem kellett sehova sem sietni, most meg ott van az isi, onnan elkésni pedig nem illdomos...

Niko, voltál uh-n? Vagy ma mész???
Rita,hogy bejön-e a megérzés, ki tudja?? A lényeg viszont az, hogy egészséges legyen, nemigaz?? Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
timso.1980

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 03, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bíborka: nekem a gyógyszertárba a saridont ajánlották, meg a Panadolt. Erre a nődokim teljesen kiakadt, hogy mér nem jó nekem az algopyrin? Azt mondta Ő is mint Rita, hogy a régi bevált és nem káros dolgok nem ártanak annyira, mint az újkeletű ki tudja mit bele nem tesznek gyógyszerek.
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 03, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bíborka! Ne aggódj! semmi baja nem lesz a picurnak. Egy hete olyan migrénem volt, hogy felhívtam a nőgyógyászom mit vehetek be mert ha nem csillapítom a fájdalmat megőrülök. Azt mondta nyugodtam bevehetek algopyrint és ha nem múlik akkor 4 óra múlva megint.
Na persze a migrénem rá se hederített a gyógyszerre de a lelkemnek azért jobb lett.
Egy kismamával beszélgettem a játszótéren és ő mesélte hogy volt egy interjú Czeizellel , aki szerint ha a kismama szenved valamilyen erős fájdalomtól nyugodtan csillapítsa gyógyszerrel, mert a magzatban nem okoz semmilyen genetikai gondot. Ráadásul olyan hormonok képződnek (ez a rész kicsit zavaros volt bevallom), ami többet árt, mint egy ilyen gyógyszer.
Nembeszélve arról, hogy az algopyrin nagyon régi gyógyszer és megmondom őszintén még nem hallottam olyat, hogy ettől lett volna egy magzatnak baja.
Az új gyógyszerektől sztem jobban kell félni. (pl Saridon)
Vissza az elejére
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 03, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon szar éjszakám volt, fájt a fejem, hajnalban meg epét hánytam, még most se vagyok valami jól. Bocsi, hogy ilyeneket írok! Már több mint tíz éve megműtöttek epekővel,de néha valami kajától rosszúl leszek. A végén nem bírtam, vettem be egy Algopyrint. Szerintetek az árt a babának?
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 03, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Niki! Very Happy Bizti ami bizti : 22-n lettem terhes, 23 voltam amikor megszületett és most 25 vagyok. Tényleg gyereknek éreztem magam, amikor terhes lettem. Anya és apa védőszárnyai alatt otthon. Semmi más csak a suli, a barátom. Nem voltak olyan problémák, hogy befizettük e a számlákat, 40 fokos láza van a gyereknek, szervízbe kéne vinni a kocsit... és mindezt nekem kell megoldanom.....De azóta....hűha! Egész felnőtt lettem. Kétgyerekes anyuka lassan! Very Happy

Csütörtökön megyek UH-ra. Remélem lesz már szívhangja. Kicsit izgulok, mert jobban érzem magam, mint valaha. Nincs hányigerem, nem vagyok hullafáradt, és a mellfeszülést is csak úgy érzem mintha csak néha lenne aztán gyorsan el is múlik. Remélem nincs gáz.
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 03, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Niki! Very Happy Bizti ami bizti : 22-n lettem terhes, 23 voltam amikor megszületett és most 25 vagyok. Tényleg gyereknek éreztem magam, amikor terhes lettem. Anya és apa védőszárnyai alatt otthon. Semmi más csak a suli, a barátom. Nem voltak olyan problémák, hogy befizettük e a számlákat, 40 fokos láza van a gyereknek, szervízbe kéne vinni a kocsit... és mindezt nekem kell megoldanom.....De azóta....hűha! Egész felnőtt lettem. Kétgyerekes anyuka lassan! Very Happy

Csütörtökön megyek UH-ra. Remélem lesz már szívhangja. Kicsit izgulok, mert jobban érzem magam, mint valaha. Nincs hányigerem, nem vagyok hullafáradt, és a mellfeszülést is csak úgy érzem mintha csak néha lenne aztán gyorsan el is múlik. Remélem nincs gáz.
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 02, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...

A hozzászólás legutóbb Rita25 által 2009, Feb. 24, 19:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 02, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita, netes árverős oldalon nézted már?
Mi Zsombnak vettünk egy P.C. (azóta ez lett a BébéGo) kék 2 funkciós babakocsit, amit sikerült augusztusban eladni, most egy szürke-narancssárga majdnem vízszintbe dönthető P.C. sportkocsink van. Éppen azon vaccilálok, hogy megpróbáljuk ezzel, vagy vegyünk 1 használtat az első 4 hónapra..Meg ugye testvérfellépő...de az meg horribilis árú, így csináltatok egyet anyu élettársával...már meg is van fejben, és 5-6 ezernél nem lesz drágább így..Smile
női megérzésre nem hagyatkozok..Wink Zsombit én teljesen lánynak éreztem...Wink Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 02, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...

A hozzászólás legutóbb Rita25 által 2009, Feb. 24, 19:05-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 01, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazad van, bár én inkább viszonylagos ritka névnek tartom. A sok Zsombor Wink, Zalán, Zétény, Milán, Máté, Márk, Csongor és sorolhatnám tovább, ezekhez a nevekhez képest van belőlük kevés. Persze lehet, hogy mire szülni fogok, rengeteg ilyen nevű gyerkőc lesz, bár nem végleges. Ezzel arra akartam utalni, hogy inkább az enyhén népszerűbb nevek közül válogatuk. Ha nagyon ritka nevűt akarnék akkor Taksony vagy Jenő lenne. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 01, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

....

A hozzászólás legutóbb Rita25 által 2009, Feb. 24, 19:06-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
timso.1980

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 01, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szoktalak Titeket én is olvasni és ez a név téma nagyon tetszik.

Nálunk az Első fiamnál a Dániel nekem volt a favoritom, a Zoltánt apum után kapta, mert Ő már sajni nem láthatta az unokáját, 2004-ben egy fiatal suhanc autós áldozata lett.
Anyum is ezt szerette volna, hogy az Apu emlékére 2. névként kapja a Zoltánt.
Namost a 2. gyerkőc, míg nem tudtuk mi a neme, sok változaton ment keresztül.
Egyedül az volt biztos, hogy ha fiú, ha lány, a sértődések elkerülése végett 2. névként vagy anyós, vagy após nevét kapja.
Ha lány lett volna: Csenge Katalin
A fiú név hát az vicces volt, mire meg lett a végleges név: Levente Imre
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 01, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hellóka minenkinek!
Köszi mindenkinek a szép szavakat hozzánk.. Smile

Mondjuk amikor a nagyobbik született 2* is megkérdezte a doki, hogy biztos? És a 2. neve? Nem lesz??? Hát nem is kell mondjam az iskolában a 100 elsősből 1 szem János van, ő pedig a fiam... Wink
Zsomborral viszont beleszaladtunk nagyon. Rengeteg Zsombi van, a kórházban is volt rajta kívül 1 , viszont ha játszóra megyünk ,ott mindig kapkodom a fejem, ha valaki elkiáltja magát, hogy Zsombor...

A névvel én meg vagyok áldva.. Smile amikor összeházasodtunk direkt úgy vettem fel api nevét, hogy benne legyen a -né szótag, mivel büszke vagyok arra, hogy elvett. Viszont így a saját vezetéknevemet is meg kellett tartani, + jön a2 keresztnév.. Szoktunk is poénkodni, hogy így bizti nem fog senki elhívni kezesnek.. Smile

Nálunk a 2. gyerek előtt volt viccelődés. Ugye a nagyfiú apja és nagyapja nevét kapta, így mondtam, hogy ezek után az én részemről kell a nagyapa nevet kapni. Anyumék elváltak, és anyumnak van egy élettársa, akivel nagyon jó a kapcsolatunk, őt is tatának hívják a gyerekeink.. Szóval a 2 tata után lett volna Zsombor ---> Ferenc József.. De hát szegénykémnek jó sok poént kellett volna elviselnie..

A másik amitől kihalok, az szappanopera név...ÉS a suliban kihaltam, hogy micsoda neveket adtak a gyereknek.. Van pl. Eszmeralda is...szegény gyerek.

A fiú név egyenlőre, ami tervben van, az Miklós, de ez nem 100%. Szerintem ez is szép..és ritka. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
b.anita01

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 01, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is gratulálni szeretnék a picurkákhoz.
Nagyon örülök,hogy ez a topik is megalakult.
Én most májusban szültem és titeket olvasva nosztalgiázom.
A "neves" dologhoz szeretnék hozzászólni.A nagyobbik fiamnak két neve van:Attila Dávid.Sajnos én csak a kórházból hazatérve tudtam meg,hogy az első név a hivatalos.Pedig azt csak az apja után kapta,és nem állt szándékunkban használni is.Az oviban másfél évbe telt,mire megértettem az ovónőkkel,hogy Ő nem Attila,hanem Dávid!!!A suliban már csak azért nem volt gond,mert pont azt a tanítónénit kaptuk,aki tudta,hogy a Dávidot használjuk.Na ebből okulva,a másik két gyerekem csak egy nevet kapott.Ja,amíg terhes voltam,a férjemet sokáig azzal húztam,hogy a gyerekneve:Attila Dávid Kornél lesz (a kosaras után,aki Dávid Kornél).A mai napig,ha hallja a férjem is úgy szoktam a gyerekre szólni,hogy Hájos Attila Dávid Kornél!!! (Hájos a vezetékneve)erre rögtön felkapja a fejét Laughing

Bocs,hogy idepofátlankodtam,de ezt nem tudtam kihagyni Embarassed

Mindenkinek további szép napot és jó pocaknövesztést kívánok.
http://hu.fotoalbum.eu/banita01
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 01, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nikolette: köszi, én jól vagyok. Nekem nincsenek igazán erős tüneteim, mellfeszülésen kívül semmi. Néha "hiányolom is", mert talán biztosabb lennék abban, hogy inden Ok.

Rita: nem semmi lehetett ez a névválasztós történet, én biztos jól összevesztem vola azzal, aki ezt tette!

Zsuzska: a Fruzsi szép név!
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 01, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzska! elfelejtettem mondani, hogy a Fruzsi egy nagyon szép név. Nem túl modern és nem is a mai divatos ősmagyar hullámból való. Szerintem is amolyan középút. Kívánom neked, hogy Fruzsi lehessen, és egészséges mindenekelött.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Következő
59 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés