Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
petesejtadományozás- embrióadományozás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Banyácska

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 10, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vadkörte, aki szívességből vállalja ezt, az nincs tisztában a lehetséges veszélyekkel.
Vagy lombikos volt és tudja, hogy mivel is jár ez. De akkor sem vállalnám el szívességből. A kiesett idő, a megszokott életvitelem megváltozása, az altatás, a túlstimu, trombózik veszélye fennáll. Aki látta már, hogy egy 41 cm-es tút nyomnak a petefészkébe az ezt nem adja ingyen.
Azt látom, hogy a donorkeresők igencsak elbagatellizálják a kezelés mibenlétét.
Petra1

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 09, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérek mindenkit aki a lombikos petíciónkkal kapcsolatban:
http://www.petitiononline.com/.....ition.html gyűjtött papíron is aláírásokat, hogy a már meglévőket küldje el postán az alábbi linken található címre, minél hamarabb:
http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_co ntent&task=view&id=1614&Itemid=137
Köszönöm!
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 09, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vadkörte!
Laughing Laughing Laughing
Akkor ezért nem írtál nekem...
Nagyon szorítok Nektek!!!

Pusza Gitta

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 08, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajok!
Most úgy érzem, mintha álmodnék. Két hete közölték velem hogy december 31-vel befejeztem pályafutásomat abban az iskolában ahol tanítottam eddig. Akkor úgy éreztem, hogy nekimegyek a Dunának.
Jár az iskolánkban egy védőnő és akkor kértem tőle segítséget, segítsem nekem petesejt donort találni. Ekkor jutott eszébe a barátnője aki 23 éves van egy fia akit egyedül nevel. Találkoztam vele elmondtam neki rövíden azokat a vizsgálatokat, amiket szerintem ti is ismertek ( leírtam ), és a csaj elvállalta. Kedden voltam a Kaáliba és valószínüleg januárban kezdjük az újabb "történetet" már másodszor. Azt már írtam, hogy a múltkori donorom aki aférjem másodunokatestvére családi okok miatt visszalépett, de aki most van nagyon lelkes. Akkor viszont végem lesz, ha valami baj lesz az eredményeivel. Olyan lelekes, hogy már a vérvizsgálatokon túl van, és várja - várjuk az eredményeket.
Ilyen még nem történt velem. És ami még nagyon furcsa, mindezt szívességből csinálja. Hihetetlen , hogy vannak még ilyen emberek.
Azért köszi minden olyan csajszinak, aki megpróbál nekünk segíteni. Sajnos nem vagytok túl sokan, de talán azért, mert fogalmatok sincsen a vizsgálatokról illetve az egész történetről. A "hétköznapi " nőgyógyászok nem adnak felvilágosítást, mert nem a szakterületük nem akarnak félrevezetni senkit a média meg olyan marhaságokat ír, hogy nem csoda hogy minden erre alkalmas nő visszariad.
Szerintetek??? De lehet, hogy mivel nem rokonom nem tudom elkezdeni? Üdv csajok.

A hozzászólás legutóbb vadkörte által 2007, Márc. 17, 13:32-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bejja76

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 08, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Judit!

A petesejt adományozás biztosan nem egyszerű és kockázatmentes dolog. Ezért is várunk rá olyan sokan, de NEM lehetetlen lehetőség. Már sok anyukának így lett babája. Vadkörte ezeket írta erről: Leírom azokat a vizsgálatokat amin egy donor keresztül megy.
hepatitis B,C, syphilis
HIV
TORCS: toxoplasma, rubeola, cytomegalovirus
vércsoport
Chlamydia szűrés cervikális váladékból - ezt a gyógyzertárban lehet kapni és saját magának meg tudja csinálni az ember. A fenti összes vizsgálat 1 vérvételből történik. Akkor 3-4 ampulla vért vesznek le.
A ciklus 3. napján alaphormon szint meghatározás: FSH, LH ezt vagy a Kaáliban vagy a helyi körzeti orvos csinálja meg.
A ciklus 10. napján hüvelyi UH ezt a Kaáliban végzik.
Ezt most azért tudom ennyire pontosan mert pont nálam van egy ilyen papír és arról írtam le.
Azt még tudom, hogy kell EKG a 10 perces altatáshoz, mert úgy szívják le a petesejtet, de az előző donorom szerint nem gáz, sőt ő már a műtőből nevetve jött ki.
Ha van még kérdésed írjál. Üdv. Vadkörte
Vissza az elejére
bejja76

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 08, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Judit!

A petesejt adományozás biztosan nem egyszerű és kockázatmentes dolog. Ezért is várunk rá olyan sokan, de NEM lehetetlen lehetőség. Már sok anyukának így lett babája. Vadkörte ezeket írta erről: Leírom azokat a vizsgálatokat amin egy donor keresztül megy.
hepatitis B,C, syphilis
HIV
vércsoport
Chlamydia szűrés cervikális váladékból - ezt a gyógyzertárban lehet kapni és saját magának meg tudja csinálni az ember. A fenti összes vizsgálat 1 vérvételből történik. Akkor 3-4 ampulla vért vesznek le.
A ciklus 3. napján alaphormon szint meghatározás: FSH, LH ezt vagy a Kaáliban vagy a helyi körzeti orvos csinálja meg.
Ezt most azért tudom ennyire pontosan mert pont nálam van egy ilyen papír és arról írtam le.
Azt még tudom, hogy kell EKG a 10 perces altatáshoz, mert úgy szívják le a petesejtet, de az előző donorom szerint nem gáz, sőt ő már a műtőből nevetve jött ki.
Vissza az elejére
Sallala

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 06, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A napokban ezt a cikket találtam:
http://index.hu/politika/bulvar/mbr4644
Kérlek benneteket, hogyha van köztetek vagy ismerőseitek közül olyan aki érintett az I-es Női Klinika kidobott fagyibabáiban, akkor szóljatok neki, hogy írjon nekem pár sort itt a fórumon, vagy priviben!
Vissza az elejére
Banyácska

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 04, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, dícséretes a szándékod. Mindenképpen tájékozódj a lombikoldalakon, hogyan is megy maga a stimuláció, petesejtnyerés. Milyen kockázatok származhatnak, időben mit jelent ez neked stb.
Én nem tartanám szerencsésnek, hogy később ismerd a félig gyerekedet.
fodorjudit

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 04, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon megérintett ez a téma. Szerencsére nálunk minden rendben, már van 2 egészséges gyerekünk.

A vizsgálatokon kívül mivel jár ez az adományozás? Ismerhetném majd a gyerkőcöt, vagy nem? Vagy nem is jó? Vagy ez csak rajtam múlik? Aki már adományozott, az hogy élte ezt meg?

Beszélgetnék erről a férjemmel, és ha mindkettőnknél klappolnak a dolgok, akkor szívesen segítenék!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 04, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vadkörte!!!
Pü. ment,olvasd el légyszi és segíts ha tudsz!!!!!
Paris
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 30, 00:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát én adnék de szerintem a pajzsmirigy alulműkődés kizáró oka lehet ennek Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Emőke72

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 27, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bejja!

pü. is ment olvasd el légyszi!!!

Emőke
Vissza az elejére
Emőke72

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 27, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bejja!

Pü. ment.

Szia
Vissza az elejére
bejja76

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 26, 21:52    Hozzászólás témája: szia Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Emőke!

Ahhoz hogy én is a szülhessek, sajnos már csak egy lehetőségem van. Ez a petesejt adományozás.
A törvény előírja hogy 35 év alatti, szült nő adhat petesejtet. Leírom én amennyire ismerem a menetét, és Vadkörte nov.21 reggeli levelében is olvashatsz róla.
Az adományozó anyát, vérvizsgálat alapján ellenőrzik ( HIV , hepatitis betegségek kizárása céljából). Majd a hormonszintjét meghatározzák, ezáltal kiderül hogy kell-e felturbózni a petesejt termelést, gyógyszerekkel ( hogy egyszerre több petesejtet lehessen leszívni).És az adományozó anyát és a befogadó nőnek a ciklusát összehangolják, jelen esetben az enyémet igazítanák az egészséges nőéhez. Utána a petesejt leszívás történik.
A férjemmel Bp.-en élünk a Budai Meddőségi centrumba jártunk kivizsgálásra.Nagyon reménykedek, hogy még van esélyünk.

B.
Vissza az elejére
Emőke72

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 26, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bejja!

Mi ennek a menete?
És hova valósi vagy? Talán segithetnék.
Vissza az elejére
bejja76

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 25, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök hogy rátaláltam erre az oldalra, sajnos én is ebben a cípőben járok.
És teljesen elkeseredett vagyok!!
Már 2,5 éve nem menstruálok, csak gyógyszer segítségével, és az előző hónapban már így sem reagált a szervezetem. Szörnyen kétségbe ejtő a helyzetem.
BMC-be jártuk kivizsgálásra és 29éves létemre, korai klimaxot állapítottak meg. Petesejtet már nem termel a szervezetem és folyamatosan leépül (sajnos ennek jeleit is érzem).
A BMc-ben az átjárhatóság vizsgálattal kiderítették, hogy ha petesejtet kapnék VALAKItől képes lenne a szervezetem még kihordani. De úgy érzem ez egyre inkább csökken a lehetőség (az idő múlásával).Sajnos nekem sincs a petesejt adományozásra alkalmas ismerősöm. Kérlek segítsetek, ha tudtok olyan nagylelkű nőt aki erre vállalkozna, illetve ha tudtok olyan lehetőséget amerre elindulhatok. Nem tudom mitévő legyek, nagyon szeretnénk kis babát!
B.
Vissza az elejére
Cicka

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 22, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sajnos több,mint 2 éves küzdelem után ott tartunk, hogy csak petesejt donorra lehet gyermekünk.Ezúton kérek minden segítőkész Nőt arra,aki tudna segíteni és komolyan gondolja a petesejt adományozást az priviben kérem jelentkezzen.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 22, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági!
Nagyon köszi!
Embarassed Embarassed Embarassed

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én csak átkukkantottam ide a lombikos topikból.
Dakini,csodálni valók vagytok!Mi is szívesen adományoznánk,ha eljutunk odáig.
Te 35?Olyan kislányos pofid van!
Vadkörte,Dakiniék embrióival jól járna valaki,hisz csodaszép a kis Brúnó, és Majácska azzal a sűrű fekete hajával!Volt szerencsém találkozni velük.
De tudom a saját genetika az azért más.
Sok sikert kívánok!

Ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az e-mail címemet megtalálod az üzenetem alján lévő ikonra kattintva

puszi g

Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dakini!

Köszi a segítséget. A férjemmel megbeszéltük, hogy mi csak petesejtet szeretnénk Mi legyen a következő lépés? Találkozzunk valamikor?
Add meg az emil címedet és küldünk magunkról egy képet.
Üdv Vadkörte
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már Parisnak is írtam, hogy én sajna elmúltam 35, idén szeptemberben.
Most szültem, 2,5 hónaposak a 3 lombikból az ikreim (a lenti képtáras linken láthatjátok őket).
Én is Kaáliba jártam Krizsához.
Ha elfogadják a korom, akkor én szívesen lennék petesejt donor is.
Mondjuk egyenlőre még nincs ciklusom, szoptatok még, szóval ez is idő...
14 fagyasztott embriónk maradt, akiket szívesen ajándékoznánk szerető szülőknek, hogy ne kelljen örökké fagyoskodniuk...

Pusza Gitta+Brúnó+Maja

Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia dakini!

A donor 21-35 év közötti szült nő lehet, de tudok olyanról aki elmúlt 35 és elfogadták.
Leírom azokat a vizsgálatokat amin egy donor keresztül megy.
hepatitis B,C, syphilis
HIV
vércsoport
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vadkörte!

Én a bp-i kaáliba járok,már több lombikbébi programban vettem részt,de beültetésekre nem került sor sosem, mert a petesejtjeim nem érnek meg(nem tudják az okát), így egyetlen reményem egy segítőkész nő,aki felajánlja számomra a petesejtjeit!
Paris
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dakini!

küldtem neked egy emailt,amelyben megpróbáltam válaszolni az általad feltett kérdésekre!
várom válaszod!
Paris(judit)
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 20, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Leírnátok milyen kritériumoknak kell megfelelni hivatalosan egy petesejtdonornak?

Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 20, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Paris!

A volt donorom főiskolán volt csoporttársam. Egyszer meséltem neki, hogy valójában miért nincsen gyermekem és akkor ennyiben maradtunk. Aztán egyik este telefonált, hogy ő megbeszélte otthon a férjével és vállalná a donorságot. És belevágtunk. Először kértem időpontot és eljött velem a Kaáliba. Ott feltette az összes kérdését amit akkor eszébe jutott, illetve a doki részletes felvilágosítást adott. Akkor úgy döntött megpróbálja. Most viszont, hogy a fagyasztott embrió beültetés nem vállt be, a doki " friss" emriót akar beültetni. És most várjuk az újabb segítséget. Hát röviden ennyi. nagyon nehéz az elindulás. ez az oldal az utolsó reményünk. Te hova jársz orvoshoz?
Üdv: Vadkörte
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 20, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi szívesen ajándékoznánk embriót, de nem tudom hogyan lehet...

Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 20, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vadkörte!

Ha jól értem neked már egyszer sikerült donort találnod,de aztán ő 1-2 beavatkozás után visszalépett!
Mesélnél arról,hogy vele hol,hogyan ismerkedtél meg?
Paris
Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 19, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is Kaáliba járok. Nincsen petesejtem egy régi betegségből adódóan ezért donorra lenne szükségem. Aki volt ő a férjem másod unokatestvére de családi okok miatt visszalépett. Már két beültetésen túl vagyok de egyik sem sikerült, és a harmadik, Razz meg nem történt meg, mert a fagyasztott embriók nem maradtak életben.
Kérem írjon aki tudna segíteni, és vállalna petesejt donorságot. De szívesen beszélgetnék olyan nőkkel is akik hasonló gondokkal küzdenek. Merre induljunk el??? Tényleg csak rokon lehet a donor? Nincs valami kiút????Üdv Vadkörte

A hozzászólás legutóbb vadkörte által 2007, Márc. 17, 13:29-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Manóó

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 13, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azért lenne még egy kérdésem.
tudod hogy az embrióadományozás azt jelenti hogy a férjed sem lesz az igazi genetikai apuka?
mert ha petesejtet kapnál, ott meg van az esély hogy félig mindenképpen a Ti genetikátok lesz.
(no csak gondoltam megkérdzem, mert szerintem egyáltalán nem mindegy)
Vissza az elejére
Manóó

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 13, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia.
Sajnos én is a TE utadat járom:( én már találtam magamnak donort,
de tudok még egy lányról akinek három gyereke van és szívesen segítene. ha gondolod (és nyilván,) akkor megkérdezem tőle mennyire gondolta komolyan.
rendben?
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 13, 12:13    Hozzászólás témája: petesejtadományozás- embrióadományozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én öt lombikprogramon vagyok túl, sajnos egyik esetben sem sikerült érett petesejteket produkálnom, pedig a tüszök szépek voltak!
Számomra az egyetlen megoldás a petesejt adományozás vagy az embrióadományozás lenne!
ha bárki tud segíteni nekem donor ügyben ( aki maga lenne donor,vagy tud olyanról aki szívesen segítene rajtam és a férjemen),nagyon örülnénk neki! Segítsetek!!!
Szívesen beszélgetnék olyanokkal is akik hasonló cipőben járnak!
Paris
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés