Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2008-as tavaszi babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 13, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Húhúúúú..megvan az első iker a csapatban!! Nagyon-nagyon gratulálok Nektek!! Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 13, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megvolt az Uh és ikerim lesznek!!! Kétpetéjűej és szépen látszottak a képen! Szívecskék dobogtak, bár én azt annyira nem láttam, pedig mutatta.

Nikolette: irány-darány a gyógyszertár és vedd meg a homeós bogyót! Nem lustizni! Inkább szenvedsz??? Azért remélem, ma kicsit jobban vagy.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 12, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nicole! remélem jobban vagy. Teljesen átérzem. Ilyen nonstop hányinger mellett élni is nehéz. Ha találtál valamit, ami segít kérlek szólj. Teljesen kész vagyok. Számolom a napokat a 12.hétig mert remélem akkor legkésöbb elmúlik. Sad
Kitartás neked is!
Vissza az elejére
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 12, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nikolette: remélem, már jobban vagy. Hányingerűző manókat küldök neked!!!
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 12, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasaztok!

Nem mentem ma Uh-ra, mert férjecském szólt, hogy holnap ő is tudna jönni, úgyhogy még egy nap türelem...
nicole

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 12, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretnénk még gyereket (gyerekeket). remélem megadatik majd később is ez a csoda Very Happy .

Hányinger: tényleg nagyon sajnállak, annak idején Gitta elment egy természetgyógyászhoz és kapott bogyókat hányinger ellen, esetleg kérdezd meg őt, hogy kinél is volt.

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nicole

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 12, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép Napot!

Niko!
Olvastam a lombikosban, hogy nem vagy túl jól. Nagyon sajnálom Crying or Very sad Crying or Very sad . Tegnapi szobanövény ültetésért pedig virtuális dá-dá!!
Citrom is segíthet a hányingeren 1-1 karika...esetleg, ha gondolod próbáld meg, hátha....

Tegyeszes hír: 9. vagyunk Shocked . szóltam, hogy törpicsek itt csücsül a pocakomban, nagyon aranyos volt az ügyintézőnk és azt mondta, hogy nem vesz ki a sorból bennünket, csak, ha a törpicsek megszületik.

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem, csak ő van otthon. Egyébként legfőképpen a has fájásra panaszkodik, nem émelygésre. Meg hogy kemény a hasa.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Grr, úgy látom, akkor ezek szerint most már nem jön ki semmi, mintha hányásra lett volna panasz nemrég...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nicole írta:
Niko!
0-6 hó, fiú-lány mind1, magyar baba, kisebb betegséggel.

Gr!
Pocak hasonlítás: Very Happy Very Happy Very Happy . Van az úgy, hogy a kismami pocakjával azonos ütemben nő a "kispapi" pocija is.... Very Happy

Biztos nőne... De ez eleszik előlem mindent! 3 napja nem jut egy falat sem! Csont és bőr vagyok! Laughing
nicole

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha visszamondjuk -de rosszul hangzik ez így -, akkor is miénk a következő baba. Nincs negatív hatása, ha vmi miatt nem érzed sajátodnak a babát

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
nicole

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niko!
0-6 hó, fiú-lány mind1, magyar baba, kisebb betegséggel.

Gr!
Pocak hasonlítás: Very Happy Very Happy Very Happy . Van az úgy, hogy a kismami pocakjával azonos ütemben nő a "kispapi" pocija is.... Very Happy

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát csajok én úgy látom, hogy elég nagy a szórás itt pocakméret szempontjából. Very Happy Megnéztem a 12 heteseket. Nem nagy ügy megfelelni valamelyik méretnek. Vagy legalább hasonlítani valamelyikhez.
nicole

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni!
Very Happy Very Happy
Még a vörösbort sem bírom lenyomni, miután felsoroltattam az összes létező égetett szeszes italt, úgy döntöttem jó lesz a magnézium és a pihi. Very Happy

Pocakról: sztem én "csak" fel vagyok puffadva. Az látszik...bár nekem még mindig olyan hihetetlen.
Megkaptam a toxoplazma eredményt: fogékony vagyok, de nincs a véremben. Macskáknak üzenem, amelyik a közelembe mer jönni repül.....
A hepatitis viszont rendben...csodálkoztam is volna ha nem Wink .

Niko!
Persze, hogy publikus.
sokat gondolkoztam, hogy mi legyen. először volt olyan felvetés, hogy 12. hét vízválasztó, aztán inkább úgy gondoltuk, hogy megvárjuk, hogy a törpicsek megszületéssen és majd akkor szólunk, hogy adják át a sorszámunkat egy másik párnak, de a határozatot hagyják meg jogerőn.
Egyébként most kellene a napokban telefonálnom a sorszám miatt. Májusban voltunk a 15-16. helyen, júliusban pedig a 14. helyen.

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok! Bocsi a beqkkért... Niko, én itt szoktam a pocakméreteket csekkolni, hogy megnyugtassam magam: http://pregnancy.baby-gaga.com/photos/model1794

(Nekem a gyomromon nagyon sokat javítottak a mentolos ízek, cukorkák, rágók stb...)
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nicole, csak nem pálinkázos stikában??? Wink
Én hetente 1-2* megiszok 1 dl-nyi fincsi száraz vörösbort...a vas és a vérem miatt. Wink

Én napi 1*1 szem 365+-t szedek (rossmannos vitamin) és mellé ha fáj vagy húzódik a poci, akkor 1-1 szem magneb6. Bár BÉres kálcium és magnézium pezsgőtabletta is van a szekrényben..Bár eddig egyik sem kellett. Nekem a 3. trimeszterben a lábikra görcs ellen nagyon bevállt a kálcium..

Bíborka, azért ez tényleg kevés kaja. Én tuszakolom le a kaját, meg nekem ugye 2-3 óránként enni is kell valamit, így ha csak pár falatot is, de eszek. De nekem azért van is étvágyam, jobban. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
nicole

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 11, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita!
Én napi 1*1 Béres Gravidát és napi 1*1 Béres Magnézium B6-al szedek, ha éreztem, hogy kicsit görcsölök, vagy húzódik a pocak akkor MagneB6-al (1 szem) kiegészítettem. Nekem a sógornőm javasolta (aki védőnéni) a Béres Magnéziumot. Illetve, ha nagyon görcsölsz vagy nagyon húzódik a pocak akkor néha 3 cl jó minőségű égetett szesz is megengedett. Ennek lazító hatása van.
A magnéziumot nem tudod túladagolni, legfeljebb egy kis hasmenésed lesz tőle.
Hányingerre javasolják reggel, felkelés előtt 1 pohár vizet próbálj meg lassan elkortyolgatni. Ha én émelyegtem, akkor a puffasztott rizs jót tett.

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bíborka! Drukk a szerdai kukucskához!
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...

A hozzászólás legutóbb Rita25 által 2009, Feb. 24, 19:25-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bíborka, a szerda is hamar ittvan ám. Smile
Rita, homeos dolgokban nem gondolkoztál?? A kölesgolyó meg a buláta is jó, és olyasmi íze van, mint a kukinak/pufinak hol minek nevezik Wink, csak egy kicsit sótlanabb Smile
Nekem Csucsuval csak reggel volt rosszul a gyomrom, hánytam is, mint a lakodalmas kutya...egészen a 7. hónapig. Napi 1* tutira, na nem akarlak elkedvetleníteni, Zsombival például az émelygés a 10-12. hét körül eltűnt, utánna már a gyomorégés okozott kellemetlen napokt, főleg az utolsó 3 hétben...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Bíborka

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mamacka: üdv kösztünk és Boldog Névnapot!

Zsuzska: Zsombina mielőbbi gyógyulást kívánok!

Elértem a dokimat, a héten bármelyik nap mehetek Uh-ra! Viszont holnap nekem nem jó, úgyhogy marad a szerda.
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niki, Zsuzska! Nagyon köszi. Vettem be B6 vitamint és bevált. Kb 2-3 órára elég jól csillapítja hányingert. Smile
Sajnos nem egész napra de már ez is nagyon szép. Azt olvastam kb a 20.hétig tart ez az émelygés........remélem nálam nem. Az még 14 hét lenne. kiváncsi lennék ki nevezte el reggeli émelygésnek az egész nap tartót. Még nem találkoztam olyannal, akinek csak reggel lett volna.
Mindenesetre köszi.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a magneb6-ra gondoltam, bocsi...
20 mg??, Az nem sok egy kicsit??
Várandósoknál napi 2,6 mg-ot írnak...de mivel ez vízben oldódó vitamin, így nem tud a szervezetben halmozódni...ha még jól él emlékezetemben a biosz órán tanult (?) dolog a vitaminokról..
ezt most olvastam róla Wink
Mi lehet a túlzott B6-vitamin-bevitel következménye? Heveny mérgezést nagy dózisban sem okoz, mivel azonban a B6-vitamint hányingercsillapítóként is alkalmazzuk és sok háztartásban megtalálható gyógyszer, gondoskodni kell róla, hogy gyermek ne férhessen hozzá.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsuzska! ez nem a magnézium, hanem a sima B6 vitamin. A gravidában 2,6 mg B6 van; a sima B6 vitaminban meg 20 mg van a hatóanyagból. Egyet bevettem. Talán egy picit jobb. A lelkemnek mindenképpen. Csak ebből 2-t szoktam bevenni egyszerre, hogy hasson. Viszont az attól tartok túl sok lenne. A nőgyógyászom sajna szabin van a héten így nem tudtam megkérdezni.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita, szerintem nem ártasz vele. Wink Azt külön szokták is ajánlani, görcsölésre,keményedésre, plusz a védőnő szerint émelygésre is jó hatássl van, a napi előírt maximum adagnál azért ne vegyél be többet.
De bizti nem ártasz vele, a magnézium nem olyan, mint a zsírban oldódó vitaminok.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most olvastam neten, hogy jó rá a B6 vitamin. Nem árt a babának, ha veszek be a Gravida mellett?
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én sem vagyok álomkóros....hányinger sem nagyon, émelygés is javulgat, viszont az étvágyam nem a régi. Bár sokszor rámtör a falási roham, olyankor nekiállok almázni. Így már értem a járvány kifejezést. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok és boldog névnapot így utólag is minden névnaposnak!

Mamacka: Külön öröm, hogy sorainkba léptél! Én is máj. 5re várom a babát! Jó pocaknövesztést neked is és vigyázz magatokra!

Meddig szokott normális esetben tartani ez a hányinger? Van bármi ami segít, hogy az egész napos hányingertől még azért lehessen élni? Borzasztó és kezd nagyon elfajulni. Sad
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nálunk sajnos úgy néz ki, hogy mind2 gyerek örökölte az én rovarcsípés allerigámat. Meg ugye most ez Zsombinál, igazából remélem, hogy nem valami olyan ételre lesz allaergiás, amit nehéz kiiktatni, bár mivel hirtelen lépett fel, és aznap 2 féle új dolgot kapott, remélem azok között van a bibi...mert gondolom, ha lisztre vagy tejre lenne, akkor az már hamarabb előjött volna. Joghurtot, tejberizst, sajtot, túrót már eszik egy ideje és eddig semmi difi nem volt...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A 2 nagy nem alergiás semmire. Bármit ehetnek. Remélem a kistesó folytatja ezt a hagyományt.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Következő
57 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés