Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
ALOE VERA, az egészség forrása
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 06, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi Pepém!
Jaj, láttam én is! Összeráncoltam a homlokomat, kicsit undorodtam, és arra gondoltam, hogy vajon tényleg van olyan ember, aki ezt megcsinálja?! Mad
Ennél jobban csak az rázott meg, amikor egyszer azt ecsetelte, hogy milyen fontos az, hogy időről-időre adjunk magunknak beöntést, a vastagbél-traktus rendszeres és alapos tisztítása érdekében.
Hát tudod... nem vagyok valami iszákos, de inkább a pályinka! Laughing
Az legalább a szádban is kiöli a bacikat meg a vastagbeledben is (ha eljut odáig, valszleg nem).
De viccen kívül: szóval aki már ilyen mértékben tiszta, hogy olajjal mossa ki a száját... brrr... azzal tényleg nem lehet vitázni, de még csak beszélgetni sem (csókolózni meg pláne). Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 02, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnnka!

Amikor Békyről hallok, mindig mosolyognom kell. Egyszer a Duna TV-n valami természetgyógyász műsorban az öreg a méregtelenítésről beszélt. Szerinte a legjobb módszer, ha napraforgóolajat minimun félóráig a szádban tartod, csócsálod, szinte rágod. Modellezte is, nagyon muris volt, ahogy csinálta. Ecsetelte, hogy milyen folyamatok zajlanak le a szájban, a nyelven hogyan oldódik a lepedék, be is mutatta. Hát nem volt éppen épületes látvány Mad

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 01, 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudod, Kicsi Pepém, brit kutatók megállapították, hogy a tojásfalás vagy jó vagy rossz! Tévedés kizárva, ez száz százalék! :-DDD

Gittuska!
Ösztönből!
Tényleg az ember nem tud mit csinálni, vagy ösztönből cselekszik, vagy megpróbál minél többet utánaolvasni, minél többet tudni, és akkor racionálisan is dönthet.

Persze igaziból itt most arról van szó, hogy Béky tata, akit egyébként életem párája csak Kaka Matyinak hív azóta, amióta egy teljes órán át -már bocsánat- a szarról beszélt a tévében, vagyis arról, hogy milyennek kell lenni ("illata, mint a friss tavaszi szántás, és csak úgy csusszan kifelé"). Nos, aki bebizonyította, hogy szó szerint a szarból is pénzt csinál, sajnos -megint csak a szelektív memóriájára kell utalnom- nem emléxik arra, amit pár éve szintén ő mondott a televízióban. Hozzáteszem, még az is lehet, hogy volt egy olyan trendi szakmai nézet vagy pletyka, hogy talán okoz ilyesmit a csíraevés, és azóta ez az elmélet megdőlt. Vagyis csacsiság, ahogy ő mondta. Tudja a hunóz! Smile

Jolcsi!
Ígérem, most már alaposabban is utána fogok járni ennek a szavatossági dolognak, mert bevallom, nem tudom, hogy 3 hónap vagy 6 hónap, csak azt tudom, hogy felbontás után frigóban kell tartani. Elvileg ugye 20 nap alatt megissza az ember, tehát lehet, hogy csak 3 hónapig tartja magát (tőzegáfonyával tartósítva, szóval nincs vegyszerezve, lehet, hogy ezért nem is tart sokáig). Ha még tuti, hogy belül vagy a 3 hónapon, szerintem kezdd el inni, ha nem, akkor utánajárok és majd beírom ide, okés? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jolcsi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 01, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Csinnka: KB. 3 hónappal ezelött vettem magamnak egy Aloe gélt. Akkor pár napig ittam, de miután nem sikerült a lombikom abba is hagytam. Azóta hűtőben tartottam, de most nem sikerül eldöntenem, hogy jó e még vagy nem. Az alsó számsor a doboz alján jelzi a lejáratot? Azon az van, hogy exp. 0607. A felső számsoron az van, hogy 240603A. Ha ezt nézem akkor már lejárt. Szerinted?
Előre is köszi a választ
Jolcsi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 01, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnnka!

Tudod, milyen a táplálkozástudomány? Egyik nap ezt állítják, a másikon meg bebizonyosodik az ellenkezője. Ki tudnék menekülni a világból attól a mondattól, amelyik így kezdődik:"Brit kutatók megállapították,..."
A legjobb példa a tojás. Ugyi évtizedeken keresztül azt terjesztették, hogy csak mértékkel szabad fogyasztani, mert sok a koleszterin benne. Most meg rahabilitálták, úton-útfélen azt hangoztatják, hogy az egyik legegészségesebb táplálék. Van ugyan benne koleszterin, de ez nem az, amitől infarktust lehet kapni, hanem a hasznos.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 01, 00:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teo!
Így van, az biztos, hogy több tízórás tévéműsorban (hisz sorozata volt a Zeniten, ott mondta egyébként). A mondat nem úgy hangzott el, hogy "a csírafogyasztás rákos sejtburjánzást indíthat elő", hanem úgy, hogy "vannak olyan hónapjai az évnek, amikor..." (a többi stimmel). És itt azt magyarázta hosszasan, hogy a télbe fordulás, tehát a november-december, esetleg a január kb. az a negyedév, amikor nem biztos, hogy jó, mert annyira dinamikus a sejtburjánzás, hogy a szunnyadó (talán soha fel nem ébredő) rákos sejteket is aktíválhatja! Bevallom, én is hülyeségnek tartottam és csodálkoztam, de akkor elég jól levezette, szóval utólag számomra hihetőnek tűnt.
Utána viszont a télvégi hiányállapotok miatt kifejezetten ajánlotta a csírafogyasztást, akárcsak a többi hónapokban, hisz aki csak egy kicsit is foglalkozott a csírákkal, pontosan tudja, hogy maga az életerő van benne, és hogy micsoda energiákat szabadít fel az új élet keletkezése, arról nem is beszélve, hogy éppen hogy rákellenes védettséget ad.) Pontosan azért jegyeztem meg a dolgot, mert én is nagy csírás voltam akkoriban, és bizony ezek után, amikor jött a november, kifordult a kezemből a csivitál, és éppen őmiatta nem mertem enni ("jobb félni mint" alapon)!
Nem tudok neked mit mondani. Nem az ujjamból szoptam és tévedés kizárva!
2 olyan kolléganőm van, aki szintén látta a műsort (sajnos mind2n rákosak voltak akkor, szerencsére azóta már meggyógyultak, és az egyikük még mindig a kolléganőm), ugyanis ők akkor rákosként nagyon érzékenyek voltak minden ilyen hírre. Igazából ők mondták nekem, mint "passzióból" csírafogyasztónak (de az adást én is láttam). Ültünk az irodában és erről beszélgettünk, hogy vajon igaz-e, meg mi lehet az alapja. Lehet, hogy azóta már ez az elmélete megdőlt, és ma már azt mondja rá, hogy csacsiság (testvérek között is vagy 3-4 éve történt), ez is könnyen lehet. Meg azért ő egyébként is gyakran keveredik ellentmondásba, mint ahogy híresen szelektív a memóriája is! Smile
Azon a héten mondta azt is, hogy ő már régóta nem fogyaszt húst, csak növényi táplálékot. És vasárnapa Stefánián a Sissi Étteremben na ki falta kétpofára a svédasztalról a husikákat?! Na ki?! Hát ő! Aki azt állította, hogy ő csak fahéjas görögdinnyét kanalaz egész hétvégén. Ahaaa!!! Very Happy
Szerintem olvass el a neten néhány komolyabb, ORVOSI tudományos oldalt a csírákról, és ha semmi ilyesmit nem találsz, akkor megnyugodhatsz, és eheted télen-nyáron.
Bocsi, hogy felizgattalak, én tényleg nem tehetek róla, ezt mondta hóapó! Smile
Vissza az elejére
teo1

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 30, 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csinka!

Bevallom a multkor, amikor irtad, hogy a csirafogyasztas rakos sejtburjanzast indithat elo, picit berezeltem, mivel en is csirafogyaszto vagyok. Irtad, hogy a Beky Laszlo mondta valamelyik riportmusoraban.
Talaltam egy forumot, ahol kozvetlenul a Beky-tol lehet kerdezni, hat en megkerdeztem tole, itt a valasza: "Kedves jó TEO1-nem tudom ki terjeszti ezt a csacsiságot- a csíra fogyasztás áldásairól több ezer karakterben és több 1o órás rádi TV mûsorban adtam közre adatokat és ismeretterjesztést. Kérem hivjon a 353 28 6o számon-szeretettel Béky László"
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 27, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te, Te, Te, Te! Wink :-*
Azt olvasd el, amit majd Gittuska topicjába írok (már másodszor). Smile
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 27, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnka!

Honnan van energiád ilyen hétmérfödes hsz-eket írni???Jó,jó Tudom!!!Aloe gél!!Smile
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 27, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi Pepém! Smile
Na, azért ne hidd, hogy ettől még nem parázok!
Nálunk a retek volt az első leszüretelt termés, nagyon izgultam, hogy milyen lesz. Tökéletes volt. A legvégét azért kellett kidobni, mert mafla voltam, és ahelyett, hogy idejében leszedtem volna, én kis hülye azt hittem, hogy maradhat még egy-két hétig a földben, így kb. a legutója, 20-30 db retek már annyira megugrott, fejlődésnek indult (mármint a szára, virágja), hogy a gumók elöregedtek, fásak lettek. Sebaj, ez még a 10 %-a sem volt a teljes termésnek, és persze egy tapasztalat, hogy nem húzható a végtelenségig.
Attól most már nem félek, hogy idén bármi is történhet, a rizikós csupán az, hogy vajon tényleg kitart-e 2-3 évig. Ha igen, akkor szüret, utána már nem is érdekel, hogy milyen lesz, és ha Dani 3 évet betölti, akkor legalább egy enyhébb talajfertőtlenítést vagy nagyon light-os növényvédelmet talán én is megpróbálnék, vagy max. bukok párszár forintot, ha a bionak meghagyott paradicsomom mégis megbetegszik és elpusztul. A végkifejlett úgyis az lesz számomra, amit Gittus csinál. A parázás is csak amiatt van, hogy én az ősöknek azt mondtam, hogy tutira megéri ez a(z arányaiban nagy) befektetés, és erre nincs garancia. (Mondták is: idén még tuti, jövőre már környezetfüggő... milyen az alatta lévő talaj és mi van a közelben, ne örüljek, hogy nincs szomszédos veteményes, mert a szél azért fúúúúj erre is.) Hát most várok és próbálkozok. Kísérletnek drága, de ha meglenne a 3 év, akkor megéri. Smile
Aztán utána irány az újpesti biopiac! Smile
(Azért is érdekelt annyira, mert nekünk útba esne, mivel relatíve közel van anyósomhoz, csak éppen 3 újpesti közül 3 nem tudta megmondani, hogy PONTOSAN hol van, csak tudták, hogy van. Köszi!) Very Happy

Na, most szusszantam egyet, hát másodjára is nekifutok a Gittus topicjába beírt (és elszállt Sad ) hozzászólásom újbóli megírásába! Smile
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 27, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnnka!

Ez a bioföld-dolog érdekes, nem is hallottam róla. Érdemes akkor ezt a 2-3 évet maximálisan kihasználni, hogy tényleg jó minőségű zöldséged-gyümölcsöd legyen. Sajnos, nekünk vétek lenne ilyen földet idehozatni, mert tele vagyunk szomszéddal, és ők mindannyian a hagyományos termesztést preferálják.
Arról a tragikusan végződő primőrdologról én is hallottam anno, meg is döbbentem.

[^]  
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 27, 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

KataMama!
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Végre valaki! Smile
Az biztos, hogy nem jó újpestieket kérdeztem, hisz nem tudták! Sad (Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ciki vagy sem, az én kerületemben is vannak olyan "fehér foltok", ahol még nem jártam, és emiatt nem is tudom, hogy hol van). Akit nem érdekel a biopiac és pl. csak tömegközlekedve jár, vagy autóval, de meghatározott útvonalon, az nyilván nem tudja. Engem viszont érdekel, szeretnék egyszer-kétszer kinézni! Smile

Kispepe!
Bevallom, én is azon rettegtem, hogy vajon lesz-e termésem. Egy kertészmérnök ismerősöm azt mondta, hogy ez óriási rizikó, földje válogatja, hogy az adott helyen milyen a mikroklíma, és csak komoly talaj-analízis után lehet megmondani, hogy mennyire érdemes egyáltalán belefogni a veteményessel való bíbelődésbe. Azt, hogy nálunk relatíve jó, az bizonyította az, hogy augusztus 31-én beköltöztünk a házba, és szinte november elejéig (de október végéig biztosan), az első nagy fagyokig ettük az elődünk által ültetett paprikát és paradicsomot. Akkor jött az ötlet, hogy ugyanezen a helyen (ami nem feltűnő, jó védettségben és takarásban van, majd meglátod) én is csinálok veteményest. És mivel közben megérkezett a gólya, így adott volt a dolog, hogy a gyerekemet nem mérgezem kemikáliákkal, tehát bioveteményes jöhet csak szóba.
Ennek alapja az a két napvilágot látott cikk, amikor rége egy alig féléves kisbaba, ill. egy pár évvel ezelőtt egy egy éves kisgyerek halt meg primőrtől, szegényeknek az anyukáik csak jót akartak, megvették drágán a zsenge sárgarépát, mondván: tele van vitaminnal. Állítólag már egy 3 éves gyereknek is csak gyomorrontás-szerű rosszulléte, hányás-hasmenés lett volna a baja tőle, egy 6 évesnek meg már meg se kottyant volna. De egy egy éves belehalt. Mivel az ex-barátom gyermekorvos volt, ő mesélt hasonló horrorokat, bár a praxisában gyerek ebbe nem halt bele, de életveszélyben és a halál mezsgyéjén már volt kettő is emiatt. Szerencsére azok túlélték, különösebb maradandó károsodás nélkül. De a cikk-béli, ill. tévében bemutatott esetben nem. Tehát nekem a gyerekem mindennél fontosabb! Tudni akarom, hogy mit adok neki!
Így aztán meg is kérdeztem ezt a kertész ismerősömet (meg alaposan utánajártam a neten, volt rá egy egész telem), hogy mit is csináljak. Mitől bioveteményes a bioveteményes. Hát a bioföldtől és biomagtól, ugye?! Egy újságban látott bioföld-hirdetés hívta fel a figyelmemet, konzultáltam a szakértőkkel és beleugrottam. 80ezer forint volt a föld, amit hozattam (épp duplája a "normál" termőföldnek), és azon rettegtem, hogy hogyan fogom bebizonyítani a családomnak (elsősorban anyámnak és az anyósomnak), hogy biztosan megérte-e egy ekkora beruházás (hisz ezért az összegért az egész családunk tavasztól-őszig ehetne habzsi-dőzsit a biopiacon). Idén természetesen mindegyik növénykém gyönyörű volt és makk egészséges. Összesen(!) 4-5 db retkem repedt meg, egyik sem volt pudvás, és még a pici kukac (tudod, mint a cseresznyekukac) sem volt benne. Na jó, de most még könnyű, most még csak hozza az elvárást. A szakértők szerint (pontosabban: a "papírforma szerint") még legalább 2-3 évig tartania kéne a védettségnek, itt már izgulhatok, hogy ez összejön-e. Mert a föld csak akkor tudja ezt a 2-3 szezonon át tartó hatást produkálni, ha semmilyen direkt fertőzésnek nincs kitéve (pl. szomszédból átjövő). Hogy utána milyen lesz a földem, mennyire fog hemzsegni a kártevőktől, arra nincs garancia. Az nagyon jó, hogy a közelemben nincs másik veteményes, teljesen elzárt területen van, az egyik oldalán hatalmas üres telek, csak fűvel, amit nyírnak. Na, ott nem tudom, mi lehet a talajba, de meg fogom tudni. Mindenesetre jó lenne még jövőre egy ugyanilyen év, ha az megvan, akkor nekem megérte. Amikor meglesz az első dráma, akkor valószínűleg le fogok állni a további kísérletezgetéssel, mert egyébként túl sok energiát emészt fel a dolog. Én a másik lakásban is tartottam paradicsomot és paprikát, csak ott nagyon kicsi volt a hely, tehát összesen 3-3 tő. Működött... akkor is, amikor egyébként minden más tönkrement. Azt hiszem, hogy az első kudarcos szezon után megpróbálom a legegyszerűbb, legstrapabíróbb fajtákat és típusokat, és természetesen egy kis marhatrágya meg ilyen-olyan növényi főzet, ún. "bio-növényvédelem" is bejátszhat. Erről van külön topic az indexen, elég jókat írtak, mindenki megosztotta a másikkal a tapasztalatát. Nyilván ez a mostani, ásványi anyagokban és sókban gazdag talaj egyszer ki fog merülni. Nyilván előbb-utóbb (ha más nem, a szél vagy bármi által) eljut hozzánk valami fertőzöttség. Én most már csak azért szurkolok, hogy jövőre is legyen még egy ilyen szezonom, mint az ide volt/van, akkor már megérte. Ha nem, akkor elbuktuk a föld árának egy részét, veszteség. De legalább kipróbáltam. Nekem a 6 év alatt soha semmi baja nem volt a paradicsomomnak, ha csak paradicsomom-paprikám és sárgarépám meg petrezselymem lesz, már azzal is beérem. De amíg gazdag a föld, addig kísérletezgetek mindenfélével! Smile
(BIO-mivolta: hát igen... természetesen (és sajnos!!!) csak relatíve BIO, és nem 100 %-osan, hisz én nem vettem meg a kertem fölötti légteret! :-DDD
És kb. 50 méterre van az út (igaz, abszolút falusias, kisforgalmú), de a szél sodor arra néminemű kipufogót. Tehát messze nem 100 %-osan bio, piacra nem vihetném a terményeimet. De legalább magára a növényre nem fújtam fegyszereket. Kisbabának adni mindezt felelősség. Azt hiszem, ha a földemnek annyi, további nagy beruházást nem teszek, hanem Gittus példáját követve gyakrabban látogatom a bio-piacokat. MOSÓSZEREK: nagyanyáink idejében a vegyszeres, kőkemény mosószappanok... savak és lugok meg szódák, amik 30 éves korukra 100 éves öregasszonyénak látszó kezeket csináltak, az sem volt piskóta. Főleg azokat belélegezni a teknő fölé görnyedve. Mondjuk én semmilyen aerosolos dolgot nem használok, amióta Dani van, még a prontoról is leszoktam. Domestos meg Cillit játszik... csak túléljük a használatát! Smile
De abban igazad van: minden(!!!), ami körülvesz minket, káros és rákkeltő. Ez a nyüves monitor, amit most bámulok, a tévé, amit esténként (hébe-hóba) nézek, a porszívó, ami kifújja a csak részben megtisztított levegőt... a mosogatógépből kivett baktériummentesen tiszta, csilli-villin csillogó pohár (amin viszont rajtavan az öblítőszer vegyianyag-maradéka... igaz, Dani cumisüvegjeit utána kiöblítem tiszta vízzel, de a magunk poharát nem), a mikrohullámú sütő és a mobiltelefon... hadd ne soroljam, hogy anélkül, hogy kilépnék a töményen rákkeltő utcára, a saját kis otthonomban mennyi minden káros! Sad

Gittuska!
Igen, az őstermelők az egyik (talán legjobb) módszer a normál piacon. De éppenséggel ő sem fogja megmondani neked, hogy hát még nem lehetne megenni a portékámat, de már akkora, hogy ha várok még egy hetet, akkor kirohad vagy bevénül, megfásul stb., úgyhogy csudába a permetezési naplóval, most kell eladni és kész. Nem fogja ezt mondani neked Manci néni és Bözsi néni sem a standon... megbízható igaziból úgy lehet, ha valamiféle ismeretségbe keveredsz velük, vagy pedig van háznál esetleg vidéken olyan ismerős. Mi pl. sárgabarackot hosszú-hosszú évekig vásároltunk egy olyan nénitől, akiről tudtuk, hogy nem permetezi a fáját. Egy kilóban kb. 2-3 db kukacos volt, de a többi tökéletes és mézédes, és legalább nyugodt voltál. Így lehet a zöldségekkel is. De akkor már, ha tutira akarok menni, inkább biopiac. Igen, mert ott csak nagyban csinálják, és muszáj, hogy vérprofi legyen, különben deficites megy. Ő nem kísérletezgethet, ő tutira megy, mert ezt tanulta az egyetemen!!! Smile

Banyácska!
Maximálisan megértem az érzéseidet (ill. ellenérzéseidet), mert én is pontosan ugyanígy voltam vele.
Aztán kipróbáltam...
Vissza az elejére
Banyácska

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 26, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az Aloe kicsit olyan, mint a Mekk Mester! Mindenhez ért, de semmit sem tud!
Ami mindenre jó az számomra nem jó semmire.

Nem hiszek benne és a terjesztési forma számomra visszataszító. Valamint az is, hogy barátainkat, ismerőseinket bombázzuk ezzel.
A köré épülő ideológia felér egy agymosással.
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 26, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus, a műtrágyázást viszont nem viszem túlzásba. Találtam egy olyan granulátumot, amelyiket félévente egyszer kell adni a növényeknek (ki tudja, milyen koncentrációban van??), így biztoan megkapják a növények napi betevőt. Meg marhatrágyát áztatok vödörben, aztán ha eszembe jut, adok a növényeknek. És most tényleg szépek a zöldségek. Anyukám szerint a csalánlé a legjobb anyag, de hát iszonyú büdös, és a szomszédokat nem szeretném elriasztani.

[^]  
Vissza az elejére
Bobara

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 26, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mosolygós!!

Létszíves nekem is küld el az azoospermiával foglalkozó e- mailt. Sajnos a férjemnek is 1- 2 db van már csak.
Lehet, segít.

Kösszi: Bobara
bobara@freemail.hu
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 26, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem riogatni szeretnélek Benneteket, de emég egy kis adalék:
http://www.hirstart.hu/rd.php?....._id=738778

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 26, 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, csak egy kérdésem lenne: hogyan lehet biozöldséget,-gyümölcsöt termeszteni?? Mert házikertben nem, az biztos. Lehet, hogy több száz hektáron, ahol csak és kizárólag ilyen jellegű termesztés folyik, ahol nincs szomszéd, akinek a kertjéből jönnek a károkozók, ott lehet. Mi 2 és fél éve költöztünk családi házba, és nekem az volt -ma már rájöttem, naív- elképzelésem, hogy permetezés meg mindenféle drasztikus beavatkozás nélkül fogok zöldséget-gyümölcsöt termeszteni. Majd én megmutatom, hogy lehet!! Gyümölcsfákat ültettünk, megvettem a piacon a palántákat, elültettem, locsoltam, ráolvastam, beszéltem a növényekhez stb. Ment is kb. két hónapig. Növekedtek szépen a kis növénykék, virágoztak, majd megjelentek a termések is. Boldog voltam, dicsekedtem anyukámnak (aki nagy kertész, gyönyörű a kertje, hatalmas zöldségei vannak, de hát permetezi is azokat), hogy na látod, nem kell mérgezni a növényeket mindenféle vackokkal. Akkora volt a mellényem, hogy majd szétrepedt. És ekkor jött a pofára esés! Szépen lassan a növénykéim, rajtuk a terméssel elkezdtek sorvadozni. A paradicsom szétrohadt, a paprika fonnyadttá vált, a körtefán a levelek összesodrókásódtak, a padlizsánon krumplibogár jelent meg, a paprika levele fekete volt a tetűtől, a sárgarépa szétrágva. Tavaly egyetlen darab saját paprikát nem tudtunk megenni, mert nem volt olyan állapotban. Még a paradicsom meg a tökfélék hagyján, de a kicsit kényesebb zöldségek mind elpusztultak.
Tavaly azt mondtam, na ebbe a csapdába még egyszer nem akarok esni, permetezzünk, de csak lightosan. Amíg apukám háromszor szórta meg a növényeket vegyszerrel, addig az én férjem egyszer. Sejthető a végeredmény: megint alig lett termesünk.
Ebben az évben elhatároztuk, hogy rendesen permetezünk. Kikértük a szomszéd bácsi véleményét, mikor mit érdemes tenni. Most csak egy bibi volt, a rengeteg eső miatt megint nem úgy tudtunk permetezni, ahogy kellett volna: a meggyet, cseresznyét, sőt az orgonafánkat elvitte a monília. Egyre inkább azt mondom, kiskertben nem lehet biogazdálkodni. Lehet, hogy lesznek, akik eretneknek tartanak a véleményem miatt, de én azt mondom: a permetezés szükséges rossz. Lehet anélkül is csinálni, de akkor tuti nem lesz termésed. Akkor meg minek csinálni?
Lehet, hogy akik az újpesti meg ilyen-olyan piacra szállítanak, megszerezték a bölcsek kövét, és tudják, hogy lehet kemikália nélkül gyönyörűen mosolygó barackot meg almát termeszteni, de sajnos,én még erre nem jöttem rá. Ha valaki tudja a titkot, legyen kedves, árulja el. Ugyanakkor abban sem kételkedem, hogy amit a picra visznek a termelők, és bioként árulnak, az valóban az, mert szigorún szabályozzák, hogy mit lehet bionak nevezni. Ugyanakkor az is benne van a pakliban, hogy tényleg minden ott kapható áru esetében betartják az előírásokat?? A múltkor volt az MMM-ben (bár egy kissé huhugós műsor), amikor a bioról volt szó, hogy a gyógynövényboltban kapható egyik, véletlenszerűen bevizsgált teáról (nevezetesen a kaporvirágról) kiderült, hogy hét (!!) olyan anyagot tartalmaz, amelyik mindegyike rákkeltő. Akkor most mi van?? Ezt ezért nem ehetem, azt azért nem. Akkor ezek szerint tök mindegy, mit fogyasztok, így is, úgy is ártok vele.
Bocs, ha negatív volt a hsz-m, de úgy érzem, muszáj volt leírnom, mert azért a biokajákat sem kell túlfényezni, mert nem biztos, hogy annyira jók, mint amennyire gondoljuk.

[^]  
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 26, 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsinnnKA!
Eddig nem jó újpestieket kérdeztél Wink .

Újpesti Bio-piac:
Baross utca - Fóti út sarkán (házszámot nem tudok Sad, valahogy 101 körül lehet térkép alapján ), a 30-as busz Keleti felől jövő irányának megállójánál (Kb. a megyeri temető leglentibb csücske a legegyszerűbb tájékozódási pont a térképen). Nyitvatartása: szombat délelőttönként.

Szégyen, itt lakom tőle 2 megállónyira, de még sosem voltam Embarassed .
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 26, 00:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittuska drága!
Ahogy anyukám mondta vala: "az egyikük a lekváros palacsintát szereti, a másikuk a túrósat! Nem muszáj, hogy ugyanazt szeressék!" Smile
Mindenki abban hisz, amit maga jónak lát, illetve amit -a több kipróbált megoldás közül- a legjobbnak, leghatásosabb és egyben legegyszerűbbnek lát.

Így, a biopiaccal már okés a dolog, tisztelem az elszántságodat és a felelősséget, amellyel magad és családod egészsége iránt viseltetsz.
(Mellesleg elárulhatnád, hol van az a nyüves újpesti bio-piac, mert már vagy 4 újpestitől kérdeztem, de egyikük sem mondta pontosan... márpedig állítólag az most a legjobb Budapesten, és olcsóbb, mint a Marcibányi téri. Te össze tudod hasonlítani? Ismered a másikat is? Tényleg az újpesti a jobb?)
És elárulhatnád a mostani árakat is, mert én májusban voltam utoljára, és akkor még horror volt. De azóta eltelt vagy másfél hónap, reményeim szerint azóta ott is lejjebb mentek az árak. Hozzáteszem: nem mindenki engedheti meg magának, hogy minden zöldséget-gyümölcsöt dupla áron vegyen! Sad
Amikor én ott voltam, álltunk sorba, egy nőci azzal hencegett, hogy hangosan sopánkodott, hogy minden hétvégén itthagy minimum egy tizest, dehát a családja csak bio-zöldséget-gyümölcsöt hajlandó megenni.
Nekünk nem telik arra, hogy 40e-50e Ft-ot csak erre költsünk! Sad
Bár a gyerekemért megtettem, mert betegesen rettegek attól, hogy valami baja legyen a kemikáliáktól (utalás a mezőgazdasági ijesztgetős kapcsolataimra). Tehát megvettem neki a bioalmát, biorépát... és remélem, hogy egy hónap múlva már a saját kertünkből kapja a paradicsomot és a répát.
Mindenesetre, nem kis kihívás lesz ebben a beteg, génmanipulált, kemikáliákkal teli világban egészséges felnőttet nevelni belőle. De talán ettől izgalmas a feladat. Smile

ALVÁS: 3-4 órai alvásról szó sem volt, azért ne túlozzunk! Én 4-5-6 óráról beszéltem, ami a két szélsőséges értéket véve éppen ennek a duplája. Hozzáteszem, hogy a tudósok, professzorok, feltalálók, lángelmék mindegyike napi 4-5 órát aludt (mondjuk 85-90 éven keresztül), és nem merült ki a testük egyáltalán, sőt! A testünk egyébként biológiailag (élettanilag) 5-6 órai alvásra van kitalálva, a stressz és a strapa miatt vagyunk fáradtak, kimerültek és aluszékonyak.
Én pedig 15 éve dolgozom ott, ahol (azt hiszem, tudod, hogy hol, ugye?), és én 15 éve igen-igen gyakran dolgozok éjfélig és hajnali 2-ig (nem tetvészkedek, szó szerint DOLGOZOK!!!) úgy, hogy reggel 8-ra ismét be kell mennem. Ha az oda-vissza utat és legalább egy felületes, gyors zuhanyozást és reggeli mosakodást beleszámolsz, akkor lejön, hogy kb. 4-4,5 órai alvást jelent. Hosszú heteken át gond nélkül ment. Sosem merült ki a testem, egyetlen egyszer sem!
A testem akkor merült ki, amikor a gyerekemet hajnali egykor és hajnali négykor kellett etetni, mert 2x-3x másfél órát részletekben aludni az egyáltalán nem ugyanaz, mint 4,5-5 órát egyben. Akkor voltam kipurcanva.

ALOE VERA: többféle méregtelenítő van, ettől nem leszel rosszul annyira (bár az első két napban voltak gyengébb jelek). De egy szer, ami "CSAK" a bélbolyhaidról mossa le a rengeteg káros lerakódást, nyilván nem fog ájulást okozni (teszem hozzá, a kolléganőmet a búzafűlétől mentő vitte el a munkahelyéről... na, az ilyen méregtelenítésből sem kérek!). Tudom, hogy sok méregtelenítő sok kellemetlen tünettel jár, de ugye minden attól függ, hogy pontosan mit csinál benned! Ez csak ezt csinálja, így nyilvánvalóan nem terheli meg a vesét és nem izzadsz tőle, mint egy ló, nem szédülsz és nem fetrengsz a rosszulléttől.
PÖRGÉS: én nem pörgök! Shocked És az Aloe Vera -megnyugtatlak- nem élénkítőszer, csupán a vitalitásodat növeli. Wink Nekem meg erre volt szükségem, mert ez valahogy egyre inkább a nulla felé tendált az utóbbi hetekben. Tehát csak felrázott, felfrissített, nem speed és nem is extazi tabletta, hanem valami, ami növeli az immunitásomat, fokozza az erőnlétemet és megtisztít. Legalábbis az a párszázezer ember, aki 6-8 éve issza Magyarországon (meg az a párszázmillió, aki a világ 105 országában issza), nem mutat semmiféle kimerültségi jelet, sőt, köszönik szépen, mind nagyon jól vannak! Smile
(Egyébként az FLP abban különbözik nagyon sok más MLM-cégtől... hogy hatalmas és a világon futótűzként terjed. -mondom, 105 ország!- Már az USA-ban is csak az Amway volt nagyobb nála, de az mint tudjuk, egy pancsercég, pancsertermékekkel.)

Dani pedig, aki 3 hónapos korától folyamatosan és szó szerint az anyatejjel szívja magába az aloe verát, úgy alszik, mint a bunda! (2 hónapos korától átalussza az egész éjszakát, most pedig ott tartunk, hogy este 8-tól reggel 8-ig 9-ig alszik, mint a bunda.)

A csírákat azóta fenntartással kezelem, amióta a Béky László azt mondta a tévében, hogy csak meghatározott hónapokban szabad csírát fogyasztani, mert az az energia-robbanás, ami a csírában van, iszonyatos sejtburjánzást indít be a szervezetünkben... többek között felébreszt olyan passzívan szunnyadó rákos sejteket is, amik talán egész életünkben nem ébredtek volna fel. Úgyhogy csak óvatosan a csírákkal! (Talán valahol utána lehet nézni, hogy ez mennyiben Béky-féle barbatrükk és mennyiben igaz, mert első hallásra nagy baromságnak hangzott, de aztán ahogy levezette a "kis egyenletét" már elég meggyőző volt.)

Zakuszka RULEZ! Smile
A makrobiotikus táplálkozásunk egyik újítása, nagyon szeretjük. (Én a padlizsánt sajnos sehogyan se eszem meg, de másmilyen "kenőcsöket" szoktam gyártani, a Zakuszka meg a nagyüzemi mennyiség, már az anyósom is rákapott.)

Amióta tart nálam ez a bio-őrület, azóta én sem eszek kompótot, befőttet, almaszószt, ilyeneket, mert tudom, hogy vétek a hőkezelés! A zöldségek és a gyümölcsök nyersen a legértékesebbek (megfordítva: hőkezelve egy ponton túl nem sok értelme van, minden vitamin kihal belőlük). Ezért pl. ha sütök egy kis zacskós csirkecombot, és ahhoz nem nyers salátát, hanem zöldségköretet akarok, akkor mindig félig ropogósra párolom, relatíve rövid ideig, kevés vízben, majdnem csak a saját levében. (Ha gomba is van benne, tuti a siker.)

Sófogyasztásom nekem kb. a felére esett vissza (messze vagyok még a sótlan szinttől, és egyelőre nem is tudok ezen a ponton tovább lépni), ami szerintem még így is jó eredmény! (Bár nekep speckó tökéletes a vérnyomásom, de sajna a súlyfelesleg miatt potenciálisan esélyes vagyok egy későbbi magas vérnyomásra... na ezt szeretném megelőzni.)

Tarpa barackot így, ezen a néven lehet kapni? Szintén bioboltban? Jól hangzik! Smile
És a barna palacsintádat is ki fogom próbálni!!! Ha van még bio-recept, jöhet! Akár a topicban (szerintem nem annyira OFF), akár egy külön topicba, akár az elektronikus postaládámba! Smile

A barátnőm is natur koszttal gyógyította meg a bőrbeteg kisfiát, bár azt a dokik nem tudták kristálytisztán megállapítani, hogy ekcéma volt-e vagy gomba vagy allergia, mivel ez a 3 nagyon hasonló. (mellesleg ők esznek húst, és gyakrabban esznek "tilosat", de mégis a táplálkozási szokásaikat alapvetően és mondhatom, hogy közel 180 fokosan változtatták meg, ők is a gyerek miatt, és náluk is működik a dolog... bár ettől függetlenül ész nélkül fújják First-tel és kenik Propoliszos krémmel).
Ez is mutatja, hogy több mindent meg lehet próbálni, főként a hatás fokozása érdekében.

A lényeg az, hogy mivel egy olyan társadalomban élünk, ahol a politikusok széttárt karokkal, vállvonogatva nézik, hogy a lakosság egyre betegebb... csupa rákos, szívbeteg, keringési rendellenességben, cukorbetegségben szenvedő allergiás, fekélyes, dohányzó és még sorolhatnám betegekből áll, és úgy tűnik, hogy sem az egészségügyre, sem a gyógyszeriparra nem számíthatunk, viszont a mezőgazdaság és az élelmiszergyártás kifejezetten ellenünk van, hát akkor magunk keressük meg azt a módot, amivel tehetünk valamit magunkért. Nem?! Smile
És akkor hadd legyen ez az új végkövetkeztetés is, jó?! (hátha ez jobban tetszik!) Very Happy

DINNYE! Smile
FIRST-öt az izraeli kórházak sebészeti (és égéssebészeti) osztályán kötelezően előírtan használják... valami 28-féle bajra, betegségre fújják (és ha nem is ekkora lelkesedéssel, de ugyanúgy megtalálható a zöld zselé és a propoliszos krém, mert FIRST sok esetben úgy jó, ha ezen két krém valamelyikével együtt használod... fújni, utána kenni)! Ott támogatja a tb, és ők elismerték gyógyhatású termékként.
Hozzáteszem: világszínvonalú az egészségügyi ellátás náluk!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
dinnye

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 25, 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
en a First-ot hasznaltam tavaly nyaron, hidratalo alig kellett melle, nagyon szerettem, talan most is kene...
de most Gittus, hozzad lenne egy OFF kerdesem, a kenyeret geppel vagy gep nelkul sutod? En is nagyon szeretnem itthon csinalni, de meg egy nagy gep nem fer el a konyhamban.
Koszi!
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 25, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teo!
Kérlek, privát üziben add meg az ímél címedet, jó?! Smile

Gittuska!
Nagyon tetszik, amit írtál! Smile
Nem, hogy nem sértettél meg vele, hanem SŐT, SŐT, SŐT, SŐT... nagyon is egyetértünk!
Azt hiszem, lustább-lassabb-light-osabb változatban most én afelé tendálok, ahová Te már eljutottál.
2 hónapja iszom a gélt, azóta kávét egyszer ittam, vendégekkel, úgy jött ki, megkívántam. De nem azért nem iszom kávét (azelőtt reggel-délben 1-1), mert most fú, megfogadtam és leszokok róla: hanem mert mindaz az élénkítő hatás, amit a szervezetem esetleg tőle várt vagy kapott, többszörös dózisban megvan a gélben. Csodálkozom pl., hogy nem is kívánom, mert egyébként kávéban elég nagy ínyenc voltam, a szokásos kis nescaféim mellett főzősben mindig csak a legdrágább olasz volt az "elég jó". Imádtam az ízét. Most meg két hónap alatt egyetlen egyszer kívántam meg! Ez is valami! Ezt is a jótékony oldalra írom.
Aztán: étkezéseim zömében makrobiotikus táplálékokból áll. Azt pedig másfél hete vezettem be, hogy innentől kezdve csak hétvégén főzök, mondtam a férjemnek, hogy ő eszik bent délben, én pedig egy szeletke sokmagos teljes kiörlésű tönkölykenyérrel (amit természetesen én sütök) meg sok-sok saját magam által termesztett bio-zöldséggel elvagyok!
Nem mondom azt, hogy nem eszem meg a feketeseggű példaként mindkettőnk által felemlített duplasajtburgert a mekiben, és nem mondom, hogy apa kedvéért nem csinálok néha egy jó pörköltet nokedlival... de meki most már csak egy hónapban egyszer, étterem nagyon ritkán, a férjem által "jó kis káros kaja" néven hívott dolgokat is igyexem havonta 1x-2x csinálni az ő kedvéért. (én sem köpöm ki) De addig eljutottam, hogy a táplálkozásom kb. 70-80 %-ban már teljesen egészséges: gyümölcsben-zöldségben-magokban gazdag. DE!

A dolog természetesen nem úgy működik, hogy habzsi-dőzsi pizza-meki-süti hegyek, műkaják, élelmiszeripari "remekművek", aztán vezeklésül elmond az embert 10 miatyánkot és megiszik minden reggel a mérgek elé egy kis méregtelenítőt. NEM!

Azt írod: "de lehetőleg mindent alapanyagokból csinálok".
Megkérdezném, hogy pontosan miket.
Miket csinálsz és milyen alapanyagokból?
Mert én is erre a végkövetkeztetésre jutottam, de itt sajnos aztán meg is akadtam! Sad
Vagy arról van szó, hogy megveszed a bio-piacon a 800-1000 Ft-os bio-paradicsomot, és abból főzöd a paradicsomlevest, paradicsomszószt, vagy a majdnem ugyanennyibe kerülő bio-almából az almakompótot és almaszószt... esetleg a még inkább horribilis árú bio-húsokból a házikolbászt, sülthusit reggeli-vacsorának és a főétkezésekhez a feltétet. Én életemben egyszer voltam a biopiacon, mert elhatároztam, hogy Dani fél éves korától egy éves koráig csak bioalmát, biosárgarépát és bioparadicsomot ehet és punktum. Ehhez ragaszkodok, mert sajnos van a baráti körömben agrárszakember, aki elborzasztott a mai mezőgazdasági viszonyokkal.

Gondolom, akkor Te is mindent bio-piacon és bio-boltban veszel meg, és nem a tápanyaghiányos állapotban leledző beteg, génkezelt, mutáns növénykéket eszed, pláne nem az idegmérget tartalmazó fejessalátát.

Ugye, tudod, miről beszélek!!! (Arról az egyetlen esetről, ami az utóbbi években nyilvánosságot kapott, mert valaki valakit le akart járatni, ezért megszellőztettek egyetlen ilyen esetet... én kb. húsz hasonlóról hallottam, amiről nem írtak az újságok.)

"2004. március 10.: Hatalmas mennyiségű gombaölő szert mért egy független osztrák laboratórium a Magyarországon árusított fejessalátában - tájékoztatott a Greenpeace magyarországi szervezete.
A nemzetközi környezetvédő által szúrópróbaszerűen bevizsgáltatott fejessalátában a ditio-karbomátok megengedett értékének 32-szeresét találták. A szóban forgó anyag több bomlásterméke fokozottan rákkeltő - állítják a zöldek.
A Greenpeace a vizsgálatot azután kezdeményezte, hogy korábbi kérésük ellenére sem kapták meg az illetékes magyar hatóságoktól (Növény és Talajvédelmi Központi Szolgálat, illetve az FVM Növény,-és Talajvédelmi Főosztály) a friss élelmiszerekben mért növényvédőszer-maradékok laboratóriumi eredményeit.
A Greenpeace tájékoztatása szerint a fejessaláta az egyik legnagyobb rizikót jelentő hazai zöldségféleség. A salátával kapcsolatos utolsó nyilvánosságra hozott adatok 1997-ből származnak, amikor a primőr fejessaláták 10 százaléka tartalmazott egészségre káros mértékű szermaradékot, valamint további 20 százalékból pedig engedély nélküli, a termelői fegyelmezetlenséget jelző "feketetechnológiából" származó, illegálisan használt növényvédőszer maradványt lehetett kimutatni. Az aggasztó eredményt produkáló mostani mérés miatt a Greenpeace felméri, hogy 1997-óta az agrártárcának sikerült-e alternatívát találnia az akut problémára. Mint azt Nemes Noémi, a zöldszervezet élelmiszerbiztonsággal foglalkozó kampányszervezője leszögezte: ha ilyen kis mennyiségű mintavétel után ilyen megdöbbentő eredményt hozott a vizsgálat, mindez súlyos kételyeket vet fel a hazai ellenőrzési rendszerrel kapcsolatban. Most azt kívánják elérni, hogy az illetékes hatóságok komolyabban kezeljék az egyébként kötelező ellenőrzéseket- állította a szóvivő.
Zöldségekben, gyümölcsökben 1-5 mg/kg az a maximális ditio-karbamát mennyiség, amelyet egészségügyi kockázat nélkül még fogyaszthatunk. A Greenpeace mostani mérése viszont 159 mg/kg értéket talált a magyar fejessalátában. Az unió ide vonatkozó jogszabályai a ditio-karbamátok elfogadható napi felvételét a saláta esetében 0,03 mg/kg-ban szabályozták. Az elvégzett vizsgálat viszont azt jelenti, ha egy 70 kilós felnőtt 25 dkg salátát elfogyaszt, akkor a megengedett vegyszermaradvány 19-szeresét viszi szervezetébe.
A ditio-karbamátok a növényvédelem által régóta használt gombaölő szerek, melyek szabad kereskedelmi forgalmúak, azokat megveheti. A szer - melyet az unióban már káros anyagként regisztráltak - egészségügyi hatása rendkívül összetett: irritálja a bőrt és a légzőszerveket. A zöldségekben leggyakrabban előforduló szermaradék egyik bomlásterméke az ETU (etilén-tiokarbamid) károsan hat a pajzsmirigyre, rákkeltő hatását pedig az USA környezetvédelmi ügynöksége kimondta. Korábbi kísérletek bebizonyították, hogy nagy dózisú bevitel esetén görcsök, izomsorvadás, súlyos látási zavarok lépnek fel."

És ez csak egyetlen egy eset! Ne menj oda dolgozni, ahol ezzel foglalkoznak, mert öngyilkos leszel! (Ez most csak félig volt vicc, relatíve nagy a fluktuáció, mert az emberek egy része depressziós lesz a túl sok rossz hír hallatán, nem mindig jó tudni azokat, amiket meg máskülönben mindenkinek joga lenne tudni, de persze világbotrány lenne belőle, úgyhogy általában ezek a "hivatali titkok" nem kerülnek napvilágra.)
Ezt azért mertem kiidézni, mert az internetről származik, tehát teljesen publikus!

Lehet, hogy már én vagyok paranoiás (persze ha valaki belelát a növénytermesztés bugyraiba, az könnyen lesz gyanakvó)... de hogy hol az összefüggés az Aloe Verával?! Az 500.000 hektár makulátlanul tiszta ültetvényeken, ahol nincsenek autópályák, ahol megvásárolták a légteret, hogy még a repülőgépek által kibocsátott szennyeződések se szentségtelenítsék meg a szent aloe vera mezőket... továbbá az a tény az összefüggés, hogy az ember 250 különféle vegyületből áll, ebből 200 megtalálható az aloe verában.
De egyébként ugyanígy hinnék bármelyik kínai vagy tibeti vagy hottentotta vagy akármilyen gyógynövény tiszta életerejében, ha láttam volna valakin, hogy annyira használt, mint a tejadó anyánkon az aloe vera. Hogy félretéve az MLM-rendszerben terjesztett termékek iránti őszinte ellenszenvemet, hanyatt-homlok rohantam kipróbálni. És amikor pár nap múlva azt vettem észre, hogy javult a munkabírásom, nőtt az életkedvem, csökkent az alvásigényem és szellemi-fizikai síkon egyaránt 100 %-osnak érzem magam, akkor úgy rácsodálkoztam az egészre, mint pici gyerek a mikulásra: "jééééééé, ez tényleg létezik?!"

(Ami pedig a test igazi méregtelenítését illeti, sejtheted, hogy ha 20 naponként kiadott 5700 Ft-ot erre a natur gélre, akkor a gyönyörűen tisztára mosott beleimet nem teszem ki annak, hogy így frissen kipucolva mindjárt egy szalonnás tojásrántottát kezdjen el emésztgetni. Amióta a gélt iszom, minden reggel vagy 1-2 szem almát vagy egy nagy pohár valódi narancslét küldök le a gél után, hogy fokozzam a fokozhatatlan: a tiszta beleimen át minél jobban felszívódhassanak az azokban lévő vitaminok (már ha ugye vannak még bennük egyáltalán), plusz azért sem szúrok ki a belemmel, hogy mindjárt megterhelem valami nehézzel.
Tehát nálam pl. nem úgy működik, hogy a bűntudatomat próbálom "kifizetni" a géllel, hanem egyfajta példamutató egészséges életmódra is kényszerít. Úgyhogy szó sincs róla, hogy a hambik mellé kéne enni. Inkább csak örültem annak, hogy találtam valamit, ami igazán tiszta, ami igazán bio, ami megbízható, amiről a világ 3 csaknem legnagyobb (de mindenképpen legkompetensebb) szakértői testülete mondta ki, hogy jó és tiszta. (tehát ez a biomaszlag nem csak duma és marketing-fogás, hanem dokumentált tény)

Várom a tökéletes megoldást. Van?! Nincs!
Nem is lesz, mert a világ -SAJNOS!!!- nem arrafelé halad.
Azt tudjuk, hogy a nyers zöldségek+gyümölcsök+csírák+olajos magvak lennének az áhított és ideális megoldás. Csak éppen nem azok a szemetek, amit a piacon kapsz, s ami csak a szemet gyönyörködteti, de a testet már majdnem annyira mérgezi, mint egy jó kis hambi. (Na jó, ez túlzás volt, annyira talán nem, mert a hambik+pizzák+műkaják állnak a negatív toplista élén.) Confused
Mi marad hát, ha nem akarunk rákot kapni, korán meghalni, szóval ha túlélésre akarunk játszani?!
Viszonylag normális táplálkozás, minél kevesebb "E", minél több "olyanamilyen" minőségű és kétes értékű zöldség és gyümölcs, sok természetes (bio) vitamin és ásványi anyag, nyomelem, amit az én életembe történetesem az új bálványom, az aloe vera hozott el, ami -akármennyire is közhelyszerűen hangzik- tényleg megváltoztatta az életemet! És végre pozitív értelemben!!! Smile
(Mondom megint, ha a rézfánfütyülőből készült eszencia vagy főzet tenné velem ezt a hatást, akkor arra esküdnék. Ezt próbáltam ki, ezt sodorta utamba az élet, ezt iszom.)
Igazad van: az életmódváltoztatás elkerülhetetlen. A makrobiotikus táplálkozás elkerülhetetlen. Nekem szerencsére lehetőségem van a létrehozott bioveteményesből enni rengeteg sok retket, újhagymát, paprikát, paradicsomot, spenótot, zöldborsót, sárgarépát, epret, málnát, zöldbabot stb.stb., de még így sem fér bele a teljes repertoár, amit szeretek vagy enni akarok... és mi van azokkal, akiknek nincs kertjük?! Confused
teo1

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 24, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csinka!
Atjottem utanad a lombik forumrol elolvasni az osszefoglalodat. Eleg meggyozo volt es en eddig is hittem ebben. Kulonben mi a fenetol lenne, hogy a ferfiak eletkepes spermaja az utobbi evekben evtizedekben drasztikusan csokken. Ilyen regen nemigen volt. Es durva belegondolni, hogy mi lesz par ev, evtized mulva? Nem lesznek mezei nogyogyaszok, csak lombik kozpontok, hogy azt a par megmaradt ficankat meg valahogy hasznositani tudjak?????????????
En is picit morbid voltam, de biztos vagyok benne, hogy ez a a fo oka es a stressz.
Erdekelne, hogy az aloe natur gelt hol lehet beszerezni es mennyibe kerul?
Udv., mindenkinek!
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 24, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Azt kérdezte tőlem valaki a minap ímélen (jelzem: közületek valaki), hogy tényleg jók és fantasztikusak ezek a táplálékkiegészítők, de biztos, hogy szükség van rájuk?! Nem tudunk célirányos, odafigyelt zöldség-gyümölcs fogyasztással elegendő vitamint és ásványi anyagot, nyomelemet magunkhoz venni?!

Elhatároztam (és megbeszéltem az illetővel), hogy nyilvánosan, e topicban adnám meg a választ, mert ez talán többeket is érdekel (mellesleg garantáltan mindenkit húsbavágóan érint)!

Először is: tegye fel a kezét, aki olvasta Lenkei Gábor: "Cenzúrázott egészség" c. könyvét! Smile

Hááát... aki jót akar borzadni, annak melegen ajánlom. Döbbenetes dolgokat tár az olvasók elé. És mivel minden egyes kutatási eredmény, amit a könyvében felsorakoztat, pontosan kiidézett, nevesített (melyik orvosi lap melyik számából, vagy melyik városi egyetem melyik professzora által publikált vizsgálati eredményekről van szó), bevallom, nekem hitelesnek tűnik. Nem lettem tőle boldogabb, de mélyen elgondolkodtatott, hogy vajon igaz-e?

A könyv summázata kb. az, hogy a gyógyszerlobbik (alias gyógyszer-maffia) célja természetesen(?) nem a minél egészségesebb társadalom, hanem a minél több beteg ember, aki beszedheti a drágábbnál drágább gyógyszereiket. Nekem horror volt olvasni, hogy van olyan gyógyszer (történetesen a ***), amit 5700-szoros áron adnak el!!!! Vagy pl. a sokak által Magyarországon is ismert és szedett Norvascot az előállítási ár 1400-szorosáért forgalmazzák! Lenkei szerint az igazi biznisz az egész életen át szedetett gyógyszer.
Aztán kiemel egy példát, hogy egy gyógyszernek a csak orvosok által hozzáférhető gyógyszerrendelő könyvében hány mellékhatás van felsorolva (37, melyből az utolsó a váratlan halál). Ehhez képest a betegtájékoztatón a szokásos székrekedés, hányinger, szájszárazság, szapora szívverés stb.stb. szerepel. (Igaz, a betegtájékoztatót nem a gyógyszergyárak döntik el, hanem van egy grémium, ők szabják meg és hagyják jóvá, de akkor is... hisz ők is odatartoznak végső soron.)

Kitalálták a Ritalin tablettát, a hiperaktív és figyelemhiányos gyerekeknek. Németországban pl. 1995-1999 között 400 %-kal, 7-ről 31 millióra nőtt ezeknek a gyerekeknek száma. Tudni kell még, hogy a Ritalin gyógyszertanilag nagyon hasonlít a kokainhoz, és így akár már 6-8 éves korban drogfüggőséget alakíthatnak ki a gyerekben. (Mellesleg egy másik kutatás több országban kutatta, hogy az iskolai lövöldözéseket, mészárlásokat elkövető gyerekek mind szedték!!! Hoppá-hoppá! És 5 év alatt ezek száma 400 %-kal emelkedett... hasonló arányban a gyermekkori öngyilkosságok száma. Huszon- és harminconévesek! A Ti gyerekkorotokban ismertetek öngyilkos gyereket? Én MOST 3-ról is hallottam (igaz, csupán egyiket ismertem, a másik kettőt csak hallomásból, de ennek nincs jelentősége).

Aztán...
azt mindnyájan tudjuk, hogy a II. Világháborúból megmaradt sok nátriumból, foszforból és káliumból lőpor helyett műtrágyát csinálnak. A növényvédőszerek elpusztítják azokat a talajban élő baktériumokat és apró gombákat, amelyek a földben lévő ásványi anyagokat könnyen felszívódó sókká alakítják a növények számára.
Most tehát beteg földbe génkezelt, manipulált, beteges, növényvédőszerekkel és hormonokkal felpumpált, növekedésserkentővel agyonkísérletezett növényeket ültetnek. Ehhez jön a környezetszennyezés a levegőből, majd a hosszas tárolás és az élelmiszeripar horrorjai (főzés, mélyhűtés, pasztörizálás, szárítás, hantolás, raktározás, érlelés, hidrogénezés, blansírozás, ultrafiltrálás).
Könyörgök, mennyi marad így az "eleve kevés"-ből?!
Most már azt is egyre többen tudják, hogy a 0 % zsírtartalmú készítmények teljesen elvesztették A-D-E vitamin tartalmukat.
Hogy is van ez?!
Mondanám, hogy öntsünk tiszta vizet a pohárba, de azt legfeljebb a fridzsiderből vehetjük ki, palackba zárva, mert a vezetékes víz nálunk is majdnem azon a szinten van, amit már nem lenne szabad meginni hagyni.
Vízkészleteinket több mint 60 000 különféle vegyi anyag szennyezi. Rendkívül nehéz és költséges vállalkozás lenne valamennyit kivonni a jelenleg használt, elavult és gyengén finanszírozott víztisztító-rendszerekkel.
Egy átlagos víztisztító üzem mintegy 30-40 vegyi anyag jelenlétét képes vizsgálni, és ennek nagyjából a felét, kb. 20-at próbál meg kiszűrni. (A teljesítmény: 60 ezerből 20.) A fennmaradó 59.980-féle vegyszer akadálytalanul bejuthat a szervezetünkbe!!! Sad
A könyv azt is leírja, hogy hogyan állítanak elő fűrészporból eperaromát!
Puff neki, ilyen világban élünk! Sad
A strassbourgi Európa Tanács kimutatása szerint -ahol egy szakértői csoport évek óta próbálkozik azzal, hogy az átláthatatlan aromadzsungelbe kis világosságot vigyen- a 2176 ismert aromaanyag közül mindössze 391 számít bizonyítottan ártalmatlannak.
Tehát: az összes többi káros. (Mint minden, ami körülöttünk van. Így persze nem csoda, ha a rákos megbetegedések száma rohamosan nő... teszem hozzá, már most is iszonyatosan magas.)

A legkevesebb tehát, amit meg kell tennünk, az az, hogy támogatjuk testünket a méregtelenítés elvégzésében!
Aztán Lenkei bemutatja azokat a kutatási eredményeket, amelyek arra bizonyítékok, hogy igenis vitaminokkal is lehet gyógyítani. Megfordítva: nagyon sok betegségnek vitamin-hiány az oka!
A gyógyszerlobbi is nagyon jól tudja, milyen hatékonyak a vitaminok és egyéb táplálék-kiegészítők. Ők azonban gondoskodnak arról, hogy a laikus átlagember nagyon keveset tudjon erről. Manipulálják az egészségügyi kormányzat mindenkori vezetőit és egyben az orvosi egyetemeket is (ugye az USA-ban nagyon sok az alapítványi egyetem, és ezek az alapítványok kiemelten nagy támogatást kapnak a gyógyszerlobbitól), ahol bizonyítékok és kísérletek nélküli agymosással kerül be tananyagként jónéhány hamis adat és tévhit (pl. az, hogy a túladagolt C-vitamin vesekövet okozhat, a zsírban oldód vitaminok felhalmzódva mérgezést okozhatnak, a B-vitamin hízlal stb.).
Ma a csontritkulás egyre fiatalabb korban jelentkezik, már sok óvodáskorú gyermeknél is észlelhetőek a tünetei (gyenge minőségű táplálékok, szénsavas üdítők, elsősorban a kólák tovább rontják a helyzetet). A megfelelő mennyiségű kálcium és magnézium nem vihető be tabletták formájában. Szükség van kiegészítésre.

Sokszor hangzik el az a vád, hogy a táplálék-kiegészítők drágák. De napi adagja (ami már tartalmaz elegendő vitamint, ásványi anyagot és nyomelemet) még így is kevesebbe került, mint egy sajtburger vagy egy jégkrém... esetleg egy fél liter szénsavas üdítő. Ezekre gond nélkül kiadjuk ezt az összeget. (Akárcsak mozira, lottóra, kávéra, nem is beszélve a cigiről... mert megfigyelések szerint azok drágállják leginkább és azok adják ki legnehezebben rá az 5-6 ezer forintokat, akik szemrebbenés nélkül elbagóznak havi 20ezret.)

Nagy hatással volt rám a könyv. Nem tudom megítélni, hogy mennyire igaz vagy hazuság minden szava. Mindenesetre a bizonyítékai hitelesnek tűnnek, sok-sok oldalon át sorolja a Függelékben a pontos forrásokat. Hogy mennyi csúsztatás van benne, úgyszintén nem tudom megítélni. Csak azt, hogy egy nagyon szomorú jövőképet festett fel (teszem hozzá: már a vázolt jelen sem tetszik).

Azt hiszem, ha ez egy dolgozat lenne, akkor jöhetne a hepiend, befejezés, katharzis: hát én ezért iszom az Aloe Vera natur gélt, hogy legalább ezzel méregtelenítsem magam és erősítsem az immunrendszeremet, amíg nem késő, hogy rák, súlyos betegségek ne támadhassanak meg (olyan könnyen). Smile

Mi a véleményetek róla?!
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 21, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lököttkém!
Amott már válaszoltam, olvasd el. (A válasz egyébként pozitív.)
Ha adsz egy ímél címet, akkor elküldöm a szombati előadás feldolgozott írásbeli anyagát (a kezem letört, annyit jegyzeteltem... mit mondjak, elsősorban miattatok)! Embarassed
Ha iszod hozzá a natur gélt (méregtelenítő, immunrendszer erősítő), olyan leszel, mint egy termékeny atomhangya! (legalábbis reméljük!!!!!!!)
Teljeskörű garancia, mint az életben semmire, itt sincs!
Vissza az elejére
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 21, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves CsinnnKA doktornő!Smile

Tanácsodat szeretném kérni!

Tudsz nekem javasolni vmi finomságot, amivel jó erős, okos, szépSmile petéket tudok produkálni és még mellette ettől a finomságtól kevésbé vagyok fáradékony és stresszes?

Hallottam a multi maca-ról. Neked mi a véleményed róla?

[^]  

http://babanet.hu/album/main.php?album=3904
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 03, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vírusos?????????????????? :-O
Az kizárt!
Vagy mégsem? Sad
Mindjárt írok privit, 5 perc! Smile
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 03, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnka!

Vírusos a mailed, nem tudom elolvasni!!!!Írj inkább pü-t!
Nekem elég a tabletta is, mert én attól a lötyitől há...ok.Sad Amúgy meg nagyon drága is!Egy évvel ezelőtt a kolleganőm 5200-ért árulta(nettó áron) és még 3 hétre sem volt elég, pedig csak kortyolgattam.Ha egy dl-vel iszom, akkor 3 flakon is elmegy!!Az rengeteg pénz!!!!
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 03, 03:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinyus!
Hát azt hiszem, hogy tablettánál, meg egy ilyen komoly(abb) problémánál az egy hét illuzórikus lenne. De legalábbis komolytalan. Nyilván az első zizzenések már érezhetőek, viszont az igazi hatáshoz kell az egy hónap, ámbár lehet, hogy talán a 3 hét is elég.
Az aloe verás könyvben azt olvastam, hogy a diabétesz-alapkombináció: natur gél (napi 1 dl) és a zöld tabletta (Fields of Greens) 3x1 tbl.
(A natur gélt szinte mindenhez ajánlja, mert ahhoz, hogy jól működjön a tested vagy pl. hogy a vitaminok, ásványi anyagok, vagy akár az aloe vera maga is jól fel tudjon szívódni, letakarított belekre van szükség... meg hát -mint írtam már- az emésztőrendszerünkben, a belek környékén van az immunrendszerünk 70 %-a, tehát ennek tisztának és működőképesnek kell lennie.)

A megrendelés pedig úgy működik, hogy bemegyek, megveszem és kihozom (akár egy boltból). Mondom, ez az FLP-s raktár nem úgy értendő, mint valami cocijalista salgóraktár, hanem hiper-szuper hót elegáns, kulturált irodák, váróterem, és amikor végez az ember a számlázással és befizeti a pénztárba a zsozsót, akkor ugyanazon terem végében leadja, és kb. 5 perc alatt összerakják a cuccost. Utánvét is lehet, mert lehet rendelni telefonon is vagy interneten, kihozhatja másnap futár vagy 2-3 nap múlva posta, de ez szerintem aránytalanul sokba kerül, úgyhogy felejtsük el.
Asszem, írok mélt inkább! Smile
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 02, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnka!

Mivel ma már nem bírtam tovább, és végigvágattam az ínyem a fog körül, a FIRST stornózva, és KÉT dobozzal rendelj már nekem ebből a Fields of Green-ből!!!Szerinted mennyi idő alatt fejti ki a hatását???1-2 hét, vagy 1 hónap??Mert arra gondoltam, hogy a terhesség előrehaladtával egyre sz@rabb lesz a cukrom, ezért érdemes lenne minél hamarabb elkezdenem szedni ezt a tablettát.Ha megrendeled, mennyi idő alatt érkezik meg???Mert ha hamar megjön, akkor egy utánvétes postázást is megpróbálhatnánk,persze, ha benne vagy!!Smile
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 01, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinyus!
Kb. 30-40 napra elegendő a 80 tbl, attól függ, hogy mire szeded, és milyen intenzitással: 2x vagy 3x1 / nap. Ezeket mind lehet terhesség és szoptatás alatt szedni, sőt, előtte is; egyik-másik tablettát kifejezetten ajánlják nehezen teherbe esőknek és meddőségi problémákkal küzdőknek.

Bölcsességfog már este is fáj? (Mert ha csak éjjel, akkor sokra nem mész vele, mivel a First gyulladáscsökkentő hatását úgy tudja jól kifejteni, ha folyamatosan, tehát félóránként vagy óránként fújod. Hozzáteszem: viszonylag gyorsan hat.)
Nekem azon a reggelen még horror volt az ínyem, és délre már nem is emlékeztem rá.

Többit megbeszéljük ímélen, okés? Smile
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 01, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnka drága!

A Fields of green hány db-os kiszerelésben van???Egészen konkrétan,hány napra, hónapra való adag van benne???Gondolom, ezt is szedhetik a kismamik???
További kérésem.A júliusi talira rendelhetnék Tőled egy FIRST-öt és egy Fields of Green-t???
Tudod,régóta szórakozik velem a bölcsesség fogam, és éjszakánként iszonyúan tud fájni.Gondoltam, jó lenne rá a First.
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 31, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentem, új felfedezést tettem (nem önszántamból... úgy értem, nem jókedvemben):

2 napja egy kenyérmorzsa csúnyán megsebesítette az ínyemet hátul. Aznap éjszakára már bedagadt, tele volt a szám "azzal" az ínyemmel. Reggelre lüktetett, a fogorvosom telefonszámát próbáltam előkaparni. Mondtam Embörnek, hogy este siessen haza, mert megyünk az agyarászhoz, ennek fele sem tréfa: iszonyúan fáj és lüktet. Aztán egy fél óra múlva eszembe jutott a FIRST spray, meg az ő gyulladáscsökkentő hatása. Arra gondoltam, hogy ha netán tényleg jól éreztem, és nem a fogam "csupán" a kenyérmorzsával megvágott ínyem gyulladt be, akkor hátha használ.
Félóránként befújtam.
Délben telefonált a férjem, hogy "Na, beszéltél a dokival?" Én meg: "Milyen dokival?"
Úgyhogy ez számomra teljes értékű bizonyíték volt, mert eszeveszetten fájt a fogam, hajnalban bevettem egy Algopyrint és rá se zizzent, de a FIRST közvetlenül a gyulladt területre fújba 2-3 óra alatt teljesen levitte a gyulladást.
Ilyenkor boldog a lelkem! Olyan jó egészségesnek lenni! Smile
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 29, 00:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mosolygós drága!
Na hiszen, "feltaláltam a spanyol viaszt"!
Az illető (mert válaszolt) korábban már levelezésben állt veled, sőt... az orvosa nevét is megadta már. De azt ígérte - a drága -, hogy írni fog neked, és elmeséli a történteket, hogy pozitív példával álljon előtted.

Én tényleg azért nem akartam részletesen ecsetelni, meg tömjénezni, mert bevallom, elájultam, amikor azt írta, hogy "apa" elkezdte inni az aloe vera gélt és lám-lám... hiszen egyáltalán nem biztos, hogy köze van a csodás változáshoz. Csak azt tudom, hogy isszák mindketten... és már 12. hetesek! Én nagyon drukkolok nekik, és csak azt tudom mondani, hogy talán azért nem jött össze nektek sem a donor, mert sk-nak kell lennie! Majd szólj, ha megkaptad a levelét! Wink
Vissza az elejére
mosolygós

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 27, 07:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csinnka:))

No problemo:) Majd írd meg, ha tudod, csak ne felejtsd el:))))
Puszi, és vigyázzatok magatokra[^]  
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 27, 01:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mosolygós drága!

Nem vagy elfelejtve, dolgozok az ügyön (mél + csajszi előkerítése)... pici türelmet még plíz, mert másban el vagyok havazva! Embarassed
Vissza az elejére
mosolygós

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csinnka!

köszi szépen mindent, megkaptam:) Viszont várom az azoospermiára vonatkozó mail-edet nagyon:)))
Ha esetleg tudnád az orvosának a nevét, nagyon megköszönnémSmile
Dani egyszerűen gyönyörű!!!!!
Már láttam a májusi termést is:) és iszonyatosan Boldoggá tesz, hogy ilyen boldognak látlak!!!
Ez azt jelenti egyszer mindenkinek sikerülni fog!!!!!
Nemigaz;)

sok puszi
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 21, 01:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Mosolygós!
Szkeptikusságodat -ismétlem- nem hogy elhiszem, hanem egyenesen osztom!!! Smile
(Gondoltam, hogy házi bemutató volt, mert az orvosi előadások azért sokkal szakszerűbbek, s ők ritkábban esnek túlzásokba.)
Konkurenciaharc van-volt-lesz... az flp eltaposni akarja az aloexet, az aloex pedig nagyon szeletet szeretne harapni, s bár nem tudják 100 %-on stabilizálni az aloét (ami pedig nagyon fontos lenne!), viszont a koncentrációjuk jó, és az áraik az flp-s árak alatt vannak.
De ne menjünk messzire: nézd meg a 3 hazai mobilszolgáltatót... folyton igyekeznek újabb és újabb akciókat kitalálni, hogy egy kicsit a többiek alá menjenek árban, elszipkázzanak párszáz embert. Aztán fél év múlva a másik cég csinálja ugyanezt. Ezek a piac farkastörvényei... de ezekkel -bevallom neked- én sem foglalkozom, ugyanis baromira nem érdekel.

Nem úgy az aloe vera. Smile

Ginkgo Plusagyműködés serkentés
(javítja a mentális élénkséget és a rövid- és hosszútávú memóriát azáltal, hogy a kicsi erek átjárhatóságát javítja, ezáltal értelemszerűen az agy vérellátását is; antihisztamin tartalma az allergiások számára gyógyír)

Gin-Chiaegy valóságos "bio-doppingszer":
fizikai-szellemi potencianövelő

Torokra FIRST-öt kell fújni... bár lehet, hogy nem lesz tőle Maria Callas hangod! ;-D

A férjed azoospermiájára LEHET megoldás... az egyik tavalyi topictársunk férjének is azoospermiája volt, és most 10 hetes terhes a csaj... egyetlen egy versenyzőt sikerült kitermelni... de a megtermékenyüléshez pontosan ennyi kell! Úgyhogy ne add fel!
Majd emailen megírom, hogy ki, ide most nem szeretném nevesíteni, mert nem hatalmazott fel rá.

Danit irigyelheted is, úgy úszik, mint egy Stollár Miki, a vizicsoda!
Csináltam néhány fényképet (kettőt a merülésről, egyet az önálló úszás-szerűségéről), majd felteszem őket vmikor 7végén (ha ráérek).

Küldök neked árlistát, meg csináltam egy elég jó Power Point prezentációt! Majd írok melust... de lehet, hogy már csak holnap (azaz ma) napközben vmikor, mert natur gél ide vagy oda, a 4 órai kapálástól iszonyatos fáradtság van a tagjaimban... asszem, jön bele a zizomláz... "az finom lesz"... úgyhogy kivételesen ilyen korán, már hajnali fél 2-kor lefexek! :-*
Vissza az elejére
mosolygós

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 20, 07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csinnka Laughing

Nagyon örülök, hogy nem vetted rossz néven az írásomat, és a szkeptikusságomat is elhiszed:)))
Én házi bemutatón voltam, ami tényleg túlságosan is megnyerte a tetszésemet:))) És ezért gyanús Twisted Evil
Viszont rosszat még nem hallottam róla, kivéve ezeket a konkurenciaharcokat Rolling Eyes Igen, azt is amit artál mindent tudok ámSmile)
Csak nem akartam ilyen hosszúra nyúlt levelet írni:)) És még most is mondhatnék sokmindent amit hallottam róla, utánajártam stb:) De én a témát ezzel befejezem:)))) (És tudnék ellen dolgokat mondani, de minek tenném, konkurenciaharc és ennyi..) Inkább mesélj Laughing
Szóval engem ez a reggeli gél érdekelne, meg van valamilyen szer a meddőség kezelésére is, illetve így vizsgaidőszakban az agyi serkentő is érdekelne Laughing Laughing Laughing
Ja, és nincs valami arra, hogy szopránban menjen az énekhangom??? Embarassed Rolling Eyes Laughing Wink
Az árlistát megköszönném én is:)
Viszont férjem azoospermiájára úgy érzem nincs semmi megoldás Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
A Maca nem segít, pedig annyi embernek csodát okozott már...
És tudom, hogy mindenki másra reagál jobban vagy kevésbé, sajnos...

Köszi a válaszod, kicsi fiad ezúton is puszilom, és nagyon nagyon irigykedem Embarassed Laughing (te ismered az érzést, ezért bátorkodom:) )

Puszillak Razz
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 20, 01:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zserbó!
Tulajdonképpen a pici (max. 1-1,5 dl) vizet vagy gyümölcslét leszámítva (amivel beveszed, vagy amit azonnal megiszol utána) kb. 10-15 percet kell várni. Tehát a gélt érdemes mindjárt felébredés után meginni (tárolása felbontás után szigorúan fridzsiderben!). Aztán lehet zuhanyozni vagy mosakodni, fésülködni, fogat mosni, akármit... és a sokaknál "reggeli kaki-kávé"-ként elhíresült anyagcserefolyamatokat beindító fekete nedű utána már elfogyasztható.
Apa még néha iszik egy-egy kávét reggelente (szerintem nagyon szereti az ízét, szóval leginkább megszokásból). Én a gél utáni 3. vagy 4. napon már nem kívántam (a hatását pláne nem, most inkább az ízére gondolok). Tudtam, hogy ez igazából nem jó nekem, meg most már nincs is rá szükségem, és az elhagyása tulajdonképpen tudatos döntés volt.
REmil megy... vagy még most, hajnalban, vagy csak "holnap", ami ugye valójában ma! Az az igazság, hogy az esti bébiúszás nagyon kivette minden erőmet, és lehet, hogy ma nem lesz elég a 4-5 órai alvás... kicsit lassulok-bágyadok! Smile
Vissza az elejére
zserbó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 19, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnka!

Ha valaki Aloe gélt iszik, akkor a reggeli kávét mikor lehet elfogyasztani,?
Én ugyanis reggeli - éhgyomri kávézó vagyok a 80-90-es vérnyomásommal, és ez sajnos hosszú évek során berögződött.
Ha viszont vitalitást növelő hatása van szívesen kipróbálom, mostanában eléggé lipántos vagyok.
Vissza az elejére
zserbó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 19, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnka!

küldtem emailt, puszi.
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 19, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mosolygós! Smile

Bevallom, én is szkeptikus vagyok egy kicsit (világ életemben ilyen voltam: érdeklődő, de relatíve nehezen meggyőzhető... tudod, "nekem bizonyíték kell, nem ígéret!"). Éppen ezért igazából csak azt merem ajánlani, amit már én is kipróbáltam, megtapasztaltam. (Ezek perpill a natur gél és a First, a zöld gél, a lila hidratáló krém és a fogkrém, férjem pedig teszteli a Freedom gélt, sampont, deot.) A First-nek a legnagyobb szerepe a következő torokfájásomnál lesz. (Nagyon utálom, de sajnos igen-igen torokfájós vagyok, mandulám még megvan, már többször ki akarták venni, de egy gégész barátnőm azt mondta, hogy inkább mindig csak kezeltessem le, mandulát akkor kell kivenni, amikor nincs más lehetőség. Na szóval azt várom már, hogy egy szögesalmás-fílingnél hogy hat rám a First, mert megmondom őszintén, néha annyira tud fájni, hogy nyelem a Semmicillint, mint kacsa a nokedlit, nem érdekel, hogy mennyire erős antibioticum, de nekem semmi nem használ, csak a Maripen, de még inkább ez.)
MIndenesetre, a fogíny-gyulladásomra jót tett, az aloés fogkrémmel együtt.
Én elégedett vagyok az általam eddig kipróbált termékekkel, maximálisan. A géltől valóban szárnyakat kaptam, és feleannyi alvás mellett is majdnem dupla annyit teljesítek fizikailag-szellemileg... kb. ennyi jött le nekem a méregtelenítés jótékony hatásaként: hihetetlen vitalitás. Ugyanezt láttam azon az ismerősömön, akitől ellestem-eltanultam a dolgot, s aki bevitt az FLP-hez. Ezzel együtt, "új munkám"-nak nem merném nevezni, inkább csak "új hobbymnak", mert igazi értelemben vett forgalmazói munkát nem akarok csinálni, nem akarok "ügynökösködni" vele, az ajánlgatása is inkább csak olyasmi, mint amiről beszéltél is a hsz-odban: ahogy ajánlgattuk egymásnak a topicokban a kipróbált és hasznos "csodaszereket" (igen, én is a Maca Vibe-re gondoltam konkrétan).
Természetesen nem tudom, hogy másra is így hat-e az Aloe Vera. Nem vagyunk egyformák, van, akire valami erősen, intenzíven hat, a másik ember meg sem érzi. Neked nem kell magyaráznom, hogy pl. a Macától egyes steril férfiak nemzőképesekké váltak, másnak csak kicsit kellett volna emelnie a "versenyzőszámát", de rá se zizzent, hatás=zéró.
Úgy gondolom az eddig tanultak alapján, hogy ennél a táplálékkiegészítőnél (is?) rendkívül fontos, hogy az ember betartsa a szabályokat, tehát pl. a géleket szigorúan reggeli éhgyomorra, teljesen üres gyomorba kell juttatni, s egy kis időt hagyni arra, hogy végigfolyhasson a beleken, elvégezve azt a nagytakarítást, amire való. És ha utána tényleg az ember egy nagy pohár frissen facsart gyümölcslével (vagy mondjuk egy Hohes C-vel) indít, de legalább egy-két elrágcsált almával... már megduplázta a jótékony hatást, hiszen egyrészt letakarította a bélbolyhairól a sok szennyeződést, lerakódást, mérgeket, amik egyfajta falat képeztek, s ezen igencsak nehezen és kis mértékben tudtak vitaminok stb.-k felszívódni... másrészt ha már tiszta lett, akkor küld a gél után egy kis "felszívódnivalót". Wink Tehát erre mondtam, hogy meg lehet duplázni a jótékony hatását.

MÁS: mivel nem vagyok megszállott flp-s ügynök, akinek fő célja a termékeladás, így tulajdonképpen abszolút nem érdekel az flp-aloex versengés. Én az flp orvosainak tudományos termékismertető előadásaira járok, amiket mondtak, meggyőzőek. Nem tudom, hogy 100 %-osan igazak-e az ott hallott történetek, mindenesetre, csodás gyógyulásokról nem hallottam, nekem úgy tűnt, hogy azért nem
misztifikálják túl a termékeik gyógyhatását. Viszont minden alkalommal hozzáteszik, hogy ez csupán egy táplálékkiegészítő, nem csodaszer, csak csodás hatású szer (lehet adott esetben). Én pontosan hogy úgy vettem észre, hogy óvatosan bánnak a szavakkal, nem éreztem, hogy bárhol is túlzásba estek volna (kivéve a "gazdagodj meg rövid idő alatt" típusú előadásokat, amelyekből csupán egyetlen egyet hallgattam meg, és soha többé!). Két tumoros előadást is hallgattam, csodás gyógyulásokról nem meséltek, csak egy halovány említés volt arról, hogy esetleg kicsit kisebb lett a tumor. Viszont többeknél csökkent a hajállomány elvesztése, illetve a kezelések után segít a szervezetnek kipucolni magából ezeket a mérgeket, és mivel erős immunrendszer-javító hatása van, ezért gyorsabban talpraállnak tőle. Az általam hallott két (még egyszer hangsúlyozom) orvosi előadáson nem hangzott el olyasmi, hogy daganat visszafejlődött volna... belegondolva ez tényleg nagy butaság lenne, ha Te autentikus forrásból saját füleddel hallottál ilyet (és nem csak egy ostoba ügynök szövegelése volt), akkor sajnos ez azt jelenti, hogy valószínűleg az előadó volt gyenge és túlzásokba eső hatásvadász. Sad Ha viszont házi termékbemutatón hallottad, akkor garantáltan a forgalmazó esett effajta túlzásokba. (Na látod, pl. ezért sem akarok üzletileg komolyan foglalkozni vele, mert sok ügynök "lejáratja" a termékeket azzal, hogy túlzásokba esik és ezáltal hiteltelenné válik.)

Viszont ismereteim szerint (vagyis az FLP szerint) a 100 %-on stabilizálást a világon egyedül ők tudják megcsinálni (és hülyék lennének eladni az aloex-nek), a termékeik minőségére a világ legnagyobb és legelismertebb (mellesleg legszigorúbb) minősítő pecséteit szerezték be (a kósher tanúsító pecsétet minden évben meg kell újítani). Tehát én a minőségben, a 100 % stabilizáltságban és a 96 %-os koncentrációban megbízok.
Ha az Aloex nagyobb koncentrációban tartalmazna Aloe Verát, pontosabban ha az ő termékeik jobbak lennének, akkor nem az FLP uralná a világpiac 98 %-át, és másodikként csupán 1,5 % jutna az Aloexnek (0,5 % pedig az összes többi aloe verával foglalkozó cégnek), hanem fordítva. Ez a számadat magáért beszél, ezt még az aloex-esek sem szokták megcáfolni (persze ők azt szokták mondani, hogy ők újabb cég, de dinamikusan fejlődnek). Hát nem tudom! Olcsónak valóban olcsóbb, mint ahogy az aloexhez képest is négyszer-ötször olcsóbb aloe vera termékek vannak a piacon... minél gagyibb, annál olcsóbb. De ha az aloex is tudná stabilizálni az aloe verát (mert hogy sajnos nem tudja!!!!!!!!), akkor igazi konkurrense lehetne az FLP-nek, akkor indulhatna be a nagy harc a két cég között. Így ők elég kis halak a nagy hal mellett. Aztán azt, hogy kinek van igaza, iszonyat nehéz megítélni, mivel én FLP-s előadásokra járok, FLP-s termékeket használok (annak láttam és megtapasztaltam, majd magamon is kipróbáltam és megtapasztaltam a hatását), így nem tudhatom, hogy mi megy egy aloex-nyílt napon. Ha komolyan akarnék üzletileg foglalkozni aloe verával, akkor valószínűleg elmennék a konkurrencia nyílt napjára, és kérdéseket tennék fel nekik, hogy meggyőződhessek: hazudnak-e vagy sem, ill. az FLP hazudik-e vagy sem. De mivel nem ebből akarok megélni (és esetlegesen számomra bőségesen elegendő, ha "melléktermékként" annyi pénz befolyna belőle, hogy a havi egy üveg 5700 Ft-os gélem ingyen legyen, már megérte)... így nem folyok bele a két cég (mellesleg szerintem oda-vissza elég mocskolódós) konkurencia-harcába.
Azt az egyet sajnálom, hogy bármennyire is sok időt fordítottam arra éjszakai aloe verás net-barangolásaim során, a teljes világhálón összehasonlító elemzéseket keregélve, igazából egyetlen olyan oldalt sem találtam, amelyet garantáltan kívülálló cég objektíven állított volna össze, a két aloe-s cég termékeit összehasonlítva. Egyszerűen nincs ilyen! Vagy senki nem merte felvállalni, hogy egy ilyet leközöljön (hisz az alulmaradó aloe-s cég nyilván iszonyatos módon nekimenne), vagy senkinek nem állt érdekében az objektív, befolyásmentes tájékoztatás.

Természetesen nem tudom ellenőrizni, igazat mondanak-e az flp-sek (pl. a termesztésről, a 100 %-os stabilizálásról, a 96 %-os koncentrációról, a "mindenbio" tablettákról, kapszulákról, összetételről), de miután nekem jók a tapasztaltaim, REMÉLEM, hogy igen. Smile
Mindenesetre, engem igazán nem könnyű meggyőzni és ilyesmibe bevonni
(mondom, már évek óta többször próbáltak, de még egy termékbemutató végighallgatására sem tudtak rávenni), de most én kértem az illetőt, hogy meséljen róla, meséljen a gélről meg a többi termékről. Talán erre mondják, hogy a jó termék eladja magát.

S hogy miért nem ezt szedi, használja mindenki, ha egyszer ennyire jók?!
Egyrészt azért, mert még csak 5000 orvos tette le voksát az aloe vera mellett, a többiek (nemtom hány orvos lehet Magyarországon) nem feccöltek bele egy fillért sem a saját pénzükből, tehát nem ismerhetik, ergo: nyilvánvalóan a gyógyszergyárak orvos-látogatói által kínálgatott szintetikus gyógyszereket fogja ajánlani, mert neki "ez éri meg".
Aztán nem csak azért nem használja mindenki, mert esetleg az orvosa nem tukmálja rá... hanem azért sem, mert nincs havi 5700 Ft-ja pluszban, béltakarításra, immunrendszer erősítésre. (Igaz, általában van 5700 Ft-ja cigarettára, lottóra, tehát máshová elkölti ezt a pénzt, az egészsége nem ér ennyit... sajnos a legtöbb embernek nem ér meg ennyit.) Harmadrészt ezeket a szereket lehet rosszul adagolni és rosszkor szedni. Az indexes aloés topicban kiderült, hogy Szenyor Lopez össze-vissza itta a natur gélt, de semmiképpen sem reggel éhgyomorra. Láss csodát, közölte, hogy "szart sem ért", aztán meg meglepődött, hogy "jééé, ezt tényleg reggel kellett volna? A leglényegesebb, hogy éhgyomorra... és hagyni kell működni? Ezt senki nem mondta" (megint egy pancser "ügynök")
Viszont a FIRST nagoyn bejött nekik, konyhai balesetekre, napon leégésre, rovarcsípésre, mindenre. Mert azt fújták, mint a megszállott, és a megfelelő mennyiségben folyamatosan jelen lévő aloe tudott "dolgozni".
(Aztán még az is egy tipikus hiba, amikor valaki 0,2-0,3 dl-t iszik a gélből, hogy tovább tartson, 20 nap helyett 30 napig. Tudja, hogy fél decit kell inni, de ő "spórol", ezáltal nem jut a belekbe a megfelelő mennyiség, így sokkal-sokkal jelentéktelenebb a hatása is. Ahogy anyukám mondta vala: "kislányom, 4 tojásból nem lehet 8 tojásos piskótát sütni".)

Hát kb. ennyi jutott eszembe most nagy hirtelen! (Nem is olyan kevés, igaz?) Embarassed
Vissza az elejére
mosolygós

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 19, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csinnka Laughing

Drukkolok az új munkádhoz:) Nagyon sok jót hallottam ezekről a termékekről... Voltam bemutatón is, az egyik ismerősöm is foglalkozik vele..
A bemutatóban rengeteg jót mondtak stb...
Csak:
Ha ennyire jók a termékek akkor miért nem ezt szedi, használja mindenki???
Egyszóval, én túlságosan is tökéletesnek tartom a termékeket a bemutató alatt hallottak alapján, és ezért is vannak kételyeim elsősorban...
Ami meg végképp megingatott velük kapcsolatban az az amikor az Aloe Babykről beszéltek...
(Kicsit mintha már lombik babykről beszéltek volna...) Ez nekem nagyon furcsa, persze én már szkeptikus vagyok ilyen téren sajnos:((
És hallottam olyan dolgot is, hogy nem is igaz a koncentrációjuk... Meg hogy hiába van nekik hatalmas ültetvényük, a legnagyobb részét kiadják más cégeknek, csak erről nem beszélnek...
Állítólag az Aloex(Nem Forever...) olcsóbb is, és sokkal nagyobb koncentrációban tartalmazza az Aloét...

Ezek után Csinnka, én már nem tudom kinek hígyjek, és igen hallottam a történetét az Aloex-Forever konkurenciaharcának, de hogy kinek van igaza??? Fogalmam sincs:)

Biztosan van benne jó, nagyon sok jót hallottam erről is, és arról is... Mindkettőben Aloe van, tehát a termékek biztosan hatnak, de amit a bemutatón hallottam azt azért túlzásnak találom, vagyis olyan csodaszerű volt... (Aloe-babyk, és visszafejlödő daganatok amin már az orvostudomány sem tudott segíteni stb...) Bár úgy lenne!!!!

Szívesen olvasom mások véleményét is a termékekkel kapcsolatban, kiváncsi vagyok, csak azért elég borsos az áruk, hogy kisérletezzem velük...

És hogy Csinnka mellett szóljak (Bár nem szorul védelemre:) ), nem mondanám, hogy klasszikus értelmű direkt-marketing tevékenységet folytat... Bár természetesen úgy néz ki, de mivel mi fórumosok rengeteg terméket, gyógyszert, rendelőt, orvost stb. ajánlunk a másik topictársainknak, azt kell hogy mondjam, ez számunkra szinte elengedhetetlen(gondolok itt pl. a Maca Vibére, nagyon sok férfival "csodát" művelt...) a betegségünknek nagyrészben csak a javára vált, ill. babát eredményezett... És máshol sehol nem hallani a termékről, csak így szájról szájra terjed... Hál' Istennek:)
Egészségügyi termék az Aloe Vera is, és hogy ez minket érdekel-e , ezt mi fogjuk eldönteni... Wink
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 19, 02:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile
Itt az éjjeliőr!

Tkrinya!
Tartozom egy vallomással: tegnap kihagytam a lényeget.
Vércukorszint-csökkentésre legjobb a Fields of Green, egy javarészt lucerna- és tarackbúzából készült zöldségtabletta (á: 8,67 €).
Azért tévesztettem el, mert egy ismerősöm mesélte, hogy neki a magas vérnyomására javasolta egy kolléganője, aki már évek óta az FLP aloe veráit eszi-issza... és a lényeg az, hogy nem csak a vérnyomását tette rendbe (igaz, 2 hónap után!), de a vércukorszintje is majdnem teljesen normalizálódott. (de legalábbis nagy pozitív elmozdulás történt)

Zserbó!
A "pro.hu"-s címről visszapattant a leveled! Sad
Nincs másik email címed?
Ha van, akkor írj onnan nekem két sort léccike a csinnnka@freemail.hu-ra.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés