Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata Smile
Neked nagyon drukkolok az ikrekhez!!

Minyu Smile
Lemaradtam, nálatok mi is a hír? Csak nem? Wink

Barbi Smile
Milyen az új házban élni?? SmileSmile (Ugye már ott laktok?)
Lázas gyerkőc Crying or Very sad , mi baja van?

Edu Smile
Nagylánynak még mindig ízlik a suli?
Kis rokon volt elsős anno, és az első hét után közölte, hogy akkor a jövő héttől ő már nem megy iskolába, elég volt ennyi Very Happy . Lelkes kezdés után hirtelen visszaesés Very Happy .

Egyébiránt újból felfáztam (?), két év alatt immár negyedjére. Most is iszonyat rossz a vizelet eredményem, Cifloxint kaptam. Ismeri valaki? Ma kezdem. Vettem Protexint is, meg Multi-Tabs Immuno-t. Ha van tapasztalatotok bármelyik gyogyival, szívesen olvasom. Kicsit tartok attól, hogy ez a sok gond már ártott a veséimnek. Egyenlőre még megvárjuk helyre ráz-e ez az antibigyo.

Próbálok vissza is olvasni.

Vanda
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha most itt egy ajtó lenne, akkor finoman kopognék most, hogy.... bejöhetek?......

Lányok, nem tudom elhinni, miért kell bántani egymást?

Emlékeztek a panaszkodós oldal megnyitását elérő problémakörre?
Akkor már nem nagyon írogattam, de olvastalak többször is Titeket. Akkor megfordult bennem, hogy soha többet nem jövök.
Mert minek? Csendben eltűntem... Ugye Barbi?

Lányok, gondoltatok már arra, hogy ez a "probléma", ami kreálódik itt sorban és vonja egyik maga után a másikat ELTÖRPÜL mondjuk amellett, ha most hirtelen ELVESZÍTENÉTEK valakit, akit nagyon szerettek?

Nem érdemes harciaskodni, ez az internet egy VIRTUÁLIS TÉR, itt nem folyhat sem gyógyítás, sem "megtérítés"... Pont az hiányzik innen, ami egy emberi kapcsoltban a legfontosabb: a SZEMÉLYES KONTAKTUS.
Mert amit leírunk, más kimondva szemtől-szembe, itt nincsenek metakommunikációs jelek... sorban félre lehet érteni mindent, mindenbe belemagyarázhatunk egy pici "ilyet", egy kevés "olyat".

Úgy el vagyok keseredve.

Érdekel valakit az esküvői fényképünk albuma?....
Annak privátban megírom az elérhetőségét.

Vanda
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, nagyon szomorú vagyok! Miért nem lehet azt annyival elintézni, hogy ha nem értünk egyet egymással, hogy: - kedves xy, fontold meg még egyszer ezt a dolgot, mert ez és ez ellene szól.

A topic elején példaértékű volt, hogy milyen empátiával, kedvességgel fordultunk egymáshoz. Ha ez mézesmázos, akkor vessetek meg Embarassed , de én mézesmázos topicot szeretnék, nem pedig olyat, amiben egy kis véleménykülönbség miatt az egész társaság egymásnak ugrik a végén, mindenkiből kijön a harci szellem, és a végén egymás általános bírálatába torkollik a dolog. Ez pedig mindenkinek elrontja a napját, azét is, aki csak olvassa.

Megfordult a fejemben, hogy nyitok egy új, "mézesmázas" Rolling Eyes topicot, na de milyen szempontok alapján jönne át oda/vennénk be oda valakit?
A szókimondóbb, harcosabb tagokból is szeretek több embert, csak elég robbanékony az elegyük Confused .

Így viszont szétesünk.

Nem tudom, hogy bármi értelme van-e eme elmélkedésemnek, vagy csak felesleges okoskodásnak tűnik ebben a harcos hangulatban, de azért elküldöm, ha már megírtam.

[^]  
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocs:
köszi a bodykat és a mosódiót!
Ideértek...
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timmba, Hanee, Timcsus, Bannamari:
Köszönöm.

Pipocska:
ˇ"mert ezt a több mint két évet nem lehet kitörölni nyomtalanul, és ezt az egy-két kivételt leszámítva nagyon sok értékes, mulatságos, érzelgős, komoly, és tanulságos percet-órát töltöttem veletek.
"
Igazad van, köszönöm h rávilágítottál a lényegre!
Vissza az elejére
_Barbi_

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pár napig nem jöttem,mert nálunk hosszú hétvége volt, iszonyatosan jó nyári idövel,úgy legéétünk,mint még idáig egyszer sem nyáron...Nagyon jó helyet találtunk, szép tópart, homokos part, százméterig bokáig érö viz, homokozó, maga volt a paradicsom a gyerekeknek.

Na,és mit látok, itt már megint mindenki veszekszik,marakodás és mérgelödés,sértödés van Rolling Eyes
Én tényleg és komolyan irom, még ilyen topikot nem láttam, szinte hullámszerüen mindig van ilyen nagy kitörés...Sehol sincsenek egyforma véleményü emberek, de mégis máshol valahogy kulturáltabban megy az eszmecsere, akármilyen ellentétesek is a nézetek.
Nézzétek el nekem, nem minösitem,mert magát minösiti a helyzet, de szerintem ez már nevetséges...

És akkor most jön a sluszpoén, én mind a két gyerekemnek az elsö szülinapjuk után elkezdtem adni a tejet, ORVOSI tanácsra, védönövel egyetemben itt ezt tanácsolják.( nem állok neki keresgélni, de a kanadai egészségügyi bigyóság az egész országban ezt tanácsolja, vagyis itt nincs eltérö orvosi vélemény) Szóval aki ilyen dokival akar beszélni, megadom a számát, de ne lepödj meg,mert angolul fog beszélni..
Na, és kit érdekel,hogy én adok a gyereknek tejet,vagy se???Attól még másnak nem kell adni, és én sem ugattam le mondjuk Hanee-t,mert ö még tápszert ad a babájának, holott már elmúlt egy éves és IHATNA tejet...
Lányok, a világ másik részén sokkal toleránsabbak az emberek egymás iránt, valahogy tiszteletben tartják a másik saját akaratát, véleményét.

JA, és a tejböl a legzsirosabbat adom, mert azt tanácsolják külön, ilyen kicsi korban még ez kell, aztán 2 éves kortól váltunk majd kevésbé zsirosra.

A körlevelet meg én is kétkedéssel fogadtam, ilyen nagy bajban azt hiszem a net nem segitség, de ha jól értelmezem azóta már voltak dokinál. Mondjuk tájékozódni lehet, információt gyüjteni, de azonnali segitségre szerintem kevés a net.

Aki meg menni akar, menjen, én az elsö pillanattól mindig ezt irtam. Pláne, ha be is jelenti,hogy "én akkor nem jövök", szinte arra vár,hogy hiányolják...Az más, ha valaki csendben és észrevétlenül egyszerüen csak nem ir, akkor valóban elhiszem,hogy igy döntött a maga érdekében,és nem várja,hogy visszatartsák.

Én nekem is sokszor elment a topiktól a kedvem, meg idöm sincs mindig rá, de valahogy mégis mindig visszakanyarodok,mert érdekelnek a többiek. Ha mást már nem érdeklünk,akkor sajnos nem lehet mit tenni..

Arra meg egyszerü a megoldás,hogy ne kelljen 20-szor átolvasni és átfogalmazni egy beirást, már elsöre irdd meg olyan stilusban és hangulatban,hogy ne legyen bántó vagy sértö...He-he-he, de okos voltam,ugye?

Most megyek, úgy néz ki a nagyobbik gyerekem lázasodik....
A kicsi meg ma kapja az oltását,szép kis nap elé nézek...

BArbi

KATA, mig el nem felejtem, óriási gratula neked, és milló drukk megy!!! Hát, nem semmi,hogy ikrek, ha jól emlékszem, még irtad is, hogy jó lenne???Bár aki saját magától szedi a clostyt, az fel lehetett rá készülve, igaz? Wink
Pihi és nyugi,és inkább ne is gyere ide, amig újra elcsillapodnak a kedélyek Wink Wink (VICC VOLT Very Happy )
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska szerintem ezt nem kéne már tetézned, mert így is nagyon finom voltam!

hanee
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee

Ez viszont már egyenesen nevetséges, hogy lebecsületsértőzöl.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra:
Ez egy nagyon jó dietetikai szaklap, vannak rajta jó cikkek, és az egyik dietetikus aki írni szokott rá kiváló szakember is!

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ebbe a vitába érdemben nem szeretnék belefolyni, viszont Pipocska, úgy érzem nem írhatsz joggal kritikát Dr.Pala hozzászólására és az ő stílusára (ami véleményem szerint egyáltalán nem volt sértő, pusztán csak tárgyilagos, bár ez biztos szubjektív), mert ez a hozzászólásod vele kapcsolatban finoman szólva is sértő annak ellenére, hogy azt írod, nem akarod megsérteni.. tulajdonképpen azt ócsároltad, ami Ő maga. Ez már már felér egy becsületsértéssel.. ráadásul ha valaki azt sérelmezi, hogy más milyen stílusban ír, az illető hogy engedhet meg magának annál durvábbat?? Akkor ne sérelmezzük már ezt jóóóó?

Én nem váltottam stílus miatt orvost, hanem azért váltottam, mert a Szent Imrés doki közölte - felülbírálva a főorvos gerincorvos szakvéleményét -, hogy ő nem császároz, és felejtsem el a dolgot.. bár való igaz, hogy volt probléma a hozzáállásával is, de a stílusával nem volt gond, kedves volt, csak szerintem hanyag.. bár lehet hogy erre gondoltál. Azt nem tudom, hogy más váltott-e dokit, mindenesetre a mostanival nagyon meg vagyok elégedve, pont ma voltam nála Wink

hanee
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekesség a tejjel kapcsolatban:
http://www.ujdieta.hu/index.php?content=244
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska:
senkit nem okolok, igen tényleg el akarok menni.
Semmi olyat nem írtam, h mézes-mázas... Amit én írtam, ill. nem csak én, hanem Hanee és Timmba is, h mindent 20x át kell fogalmazni, néha túlpörög az ember, elismerem h kemény lett a hsz-om!!
De ezt sztem máshogy már nem lehetett!
Tündyb: napi szinten beszélünk msn-n.

Azt, meg hogy Adri miből mit szűrt le nem tudom, igazából nem volt objektív, hisz rokonom!
De javaslom írjál neki mailt, biztosan fog válaszolni, mivel ha jól értemztem ide nem ír, de ott bárkinek áll rendelkezésére.

Sztem kár belemenni, eddig Timmba és Hanee vette a fáradságot, h akár csak egy szóval is de éreztesse, h szeretné ha írnék... Nem kell könyörögni, csak úgy vagyok vele, h engem senki ne okoljon h ez-meg ez elment miattam!
Nem kötelező olvasni a hsz-som!
De ha ennyien nem kiváncsiak rám, az alpári stílusomra, akkor én ugyan nem erőltetem rá magam senkire.
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ui. :

Tök mindegy milyen viták zajlanak, az én szívemben mindenki minden babóra-mamára szeretettel gondolok, mert ezt a több mint két évet nem lehet kitörölni nyomtalanul, és ezt az egy-két kivételt leszámítva nagyon sok értékes, mulatságos, érzelgős, komoly, és tanulságos percet-órát töltöttem veletek.

És Hajni.
Ebben a mindenkiben TE is benne vagy!

Puszik
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni
Ha a rokonod pár hozzászólásból azt szűri le, hogy minden süket fülekre talál, amit mond, akkor tényleg nincs értelme ide jönnie. Nem is értrem miből szűrte ezt le, hiszen a többség vele értett egyet, hogy ne adjunk tehéntejet. Illetve már mielőtt idejött akkor is ez volt a többség véleménye.
Mondjuk ebből a részéből azért is maradtam ki, mert még mindíg szoptatok, így eszemben sincs tehéntejet andni. Sőt még a tejes pépeket is csak egyszer-egyszer próbáltam ki, de Marcinak nem jött be, így nem adom. Senki ilyet nem mondott, hogy köntörfalazva közölje a tényeket, normális emberi hangnemet várunk el a másiktól.
Annak idején Tündyb /akit ha jól emlékszem te is, és veled együtt nagyon sokan, nagyon kedvetek/ is egy ilyen csúnya vita után kezdett elmaradozni. Igaz neki a sok munka is rásegített.

Az utosló bekezdést meg nem vágom. Pont ezt írtam, hogy normál hangnemben szólsz hozzá a dolgokhoz, nem értem, miért érzed azt, hogy mézes-mázoskodás folyik a fórumon.
Ez nem negatív kritika volt részemről, hanem pont ellenkezőleg.

Azt meg most látom, hogy el akarsz menni, mert azt hiszed jobb lesz nélküled.
Én a múltkori vitánál megfogadtam, hogy senkinek nem könyörgök. /Akkor megtettem, mégsem értem célt/
És mivel magam is ezt fontolgatom, ezért semmi kivetnivalót nem látok benne.
Viszont nem állítok be senkit bűnbaknak emiatt.
Ha nem jövök többet, az az én döntésem lesz, és majd én iszom a levét.
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska!
Bár nem érzem, h magyarázkodnom kellene, de Adri miatt megteszem, nagyon jó szakember!
Az meg, h esetleg így érzte, ő is anya neki is lehetnek érzései, és nagyon sokszor kihangsúlyozta, h mint anya írja!
A fórumot néha olvasta régebben is...
Ő segíteni jött fel, nem járt sikerrel, persze h nem marad...

"Így a végefelé már csak egy valamit nem értek. Fura nekem ez a hirtelen felbukkanás, majd maradni nem akarás. Neked is volt, nem egy, nem két kérdésed már amióta együtt ez a kis csapat. Sokszor itt a fórumon kérdeztél. Olyan érdekes momentum ez számomra, hogy ha van egy ilyen nagytudású rokonod, akkor miért nem tőle kértél tanácsot, miért tőlünk........?
"
Azt, meg h kérdeztem, nanáááá. én avgy 10 doki véleményét is kikérem..... msot pl. a nődokim olyan gyógyit adott amire rá van írva, h terhesen tilos, írtam 5 szakértőnek, nem vagyok terhes, de nem zárható ki...hisz szeretnénk tesót
Ha van egy kis időd és visszakeresed a hsz-imat , akkor megleled h nagyon sokszor utaltam rá!!!
De ha gondolod megíratom vele a pecsétszámát és utána lehet nyomozni...

"Nem tudom Hajni miért érzi ezt, én őt is úgy ismertem meg, hogy tök normálisan szól hozzá mindenhez, és ez a személyes találkozás alkalmával is csak erősödött bennem. "
Olvass viszza.
Én nem érzem bántónak a levelem, elsőt pláne nem, amire MMónika reagált. Utána igen, keményebb voltam!!! De nem bunkó!! És sehol senkit nem hülyéztem le.
Az meg, h nem maradok azért van, mert sokan úgy gondolják jobb lesz nélkülem! Miattam senki ne menjem el..

Ez a levél nagyon rosszul esett, Tőled nem erre számítottam. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Pala!

Én is köszönöm, hogy írtál a tejjel, és a körlevélel kapcsolatban, de az azért az számomra érdekes, hogy orvos létedre megengedheted magadnak, azt, hogy ilyen hirtelen, és keresetlen legyél. A magam részéről ilyen orvoshoz egy percig nem vinném a gyermekemet.
Ezt ne vedd bántásnak, bár gondolom nem veszed, hiszen ez a te kenyered.
Ha vetted volna a fáradtságot, hogy beleolvass az elmúlt két év történéseibe Kb. azóta van együtt a csapat magja/ akkor észrevetted volna, hogy itt szó sincs mézes-mázaskodásról/
Nem tudom Hajni miért érzi ezt, én őt is úgy ismertem meg, hogy tök normálisan szól hozzá mindenhez, és ez a személyes találkozás alkalmával is csak erősödött bennem.
Van egy tiszteletteljes, talán szeretetteljes hangnem, de persze néha felkorbácsolódnak az indulatok.
Megéltünk már ennél sokkal nagyobb vitát is, és azt hiszem pont jó példa arra, hogy úgy fogadtuk el egymást ahogy vagyunk, hogy még mindíg együtt a csapat.
Azt viszont megjegyzem, hogy mi ehez adjuk az arcunkat is. Hiszen szinte mindannyian ismerjük egymást személyesen.
Kétlem, hogy nagyon kedvelnek a betegeid, ha ennyire keresetlen vagy, és nem tudsz olyan hangnemben fogalmazni, ami elfogadható. Szerintem az orvosnak egy nagy adag empátiával kell rendelkeznie ahoz, hogy a betegei megbízzanak benne. Azt hiszem pont Haneenak kellett emiatt orvost váltania. /Ha nem akkor elnézést./ Különben sem tetszik, hogy idejössz, a nagy ismeretlenből, és minősíted a csapatot.
Őszinte leszek, örülök neki, hogy visszautasítottad az invitálást. Úgy érzem nem vagy egy ilyen csapatba való. Ebbe meg pláne nem.

Hajnikám!

Ne haragudj, hogy pont a te rokonkád hozta ezt ki belőlem.
Téged nem akartalak megbántani.

Így a végefelé már csak egy valamit nem értek. Fura nekem ez a hirtelen felbukkanás, majd maradni nem akarás. Neked is volt, nem egy, nem két kérdésed már amióta együtt ez a kis csapat. Sokszor itt a fórumon kérdeztél. Olyan érdekes momentum ez számomra, hogy ha van egy ilyen nagytudású rokonod, akkor miért nem tőle kértél tanácsot, miért tőlünk........?
minyu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata Smile
Hazsnált, jó minöségü ruhát a neten találsz pl a babaszobán: www.babaszoba.hu az adok-veszek vagy az apró rovatban. nagyon sokan árulnak csak márkásokat.
Ill. a babaneten a "régi" 2005.nyári topicunkban Flocika szokott szuper angol cuccokat árulni. Keresd meg öt is bátran!

Pusz

[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Banett!
Pár napja azon filózom, hogy nem kellett Nektek már hazaérnetek?
És itt vagy! Very Happy
Nagyon várom a beszámolót, és a képeket! Tedd félre a rosszkedved, és GYERE! Smile
Vissza az elejére
vikó

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csapatszellem... tőzsgyökeres fórumozók.... mézes-mázoskodás...

Szerintem, hogy most nem kezdi mindenki nagy hévvel marasztalni Hajnit, az nem a csapatszellem hiányának tudható be.
Én mindig úgy voltam Vele, illetve MIndenki mással, hogy ha örült valaminek, Vele örültem, ha bajban volt szorítottam, drukkoltam.
És tiszta szívemből.
De ettől függetlenül nincs kedvem könyörögni senkinek. Sajnos úgy látom, hogy több értékes ember is el fog tünni a színről a heves temperamentumúak, néha bántó hozzászólásai miatt.
Egyetértek Timmbával, hogy az a jó, hogy mindenki különbözik, de Kerkyrával is, hogy a heves vérmérséklet még "nem ad feloldozást bizonyos alapvető szabályok alól."

Ja, és mégegyszer hangsúlyozom:

nem a mézes-mázoskodásra, és a köntörfalazásra van szükségünk!

Banett!

Crying or Very sad

puszi:

Viki

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Banett

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vsárnap hazajöttünk a nyaralásból, most sikerült visszaolvasnom. Hát, látom, nem sokat vesztettem. Sad

Valahogy nekem ez a fórumozás azt hiszem, nem fog menni. Sad

Nem szeretném felbolygatni a kedélyeket, de egyet kell értsek néhány előttem szólóval (pl. Vikó, Kerkyra). Nem részletezem, mert látom, hiába írják le ők, hogy miről is van szó, a többiekben elég nagy felháborodást kelt. Sad

Bannamari
Köszi egyébként a hiányolást, valóban nagyon jól éreztük magunkat Olaszországban. Gondoltam, leírom pár szóban, meg teszek fel képeket, de minek....? Crying or Very sad

Kata
Neked teljes szívemből gratulálok, és kívánom, hogy az álmod (hogy ikreid szülessenek) teljesüljön. Vigyázz magatokra nagyon!!!!!!!!!!!

Hát, ennyi. Nem tudom, hogy mikor jövök legközelebb és hogy egyáltalán jövök-e? Beindult a suli, az edzés, Ábel egy igazi csibész, szóval, van itthon is elég sok dolog, nem hiányzik most ez az életemből, ami itt folyik a fórumon.
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Annamari!
Örülök, hogy Rólatok is hallani! Smile
Képzelem, kész megpróbáltatás lehet a fiúkkal egy-egy séta. Smile A beszéd miatt ne aggódj, a fiúk általában később kezdik, és valahol azt olvastam, az ikrekre ez fokozottan vonatkozik, elvannak a saját kis világukban egymással.
Várom a képeket!
Köszi a gratulációt, nagy vágyunk teljesült a családi házzal. Smile

Hanee!
Smile
Köszi a gratulát Neked is. A ház 130 nm, beépített tetőtérrel. Lent lesz egy gyerekszoba, háló, nappali, étkező, konyha, fürdő, WC. Egyelőre ezt a részt fogjuk lakni. Ha futja a hitelből, fent befejezzük a fürdőt, ott van még két szoba is. Reményeink szerint Zétény lakrésze lesz majd a felső szint.
Nekem nagyon furcsa, hogy lesz külön nappali, eddig mindig egy térben csináltunk mindent. És étkezőnk sem volt még, nem beszélve a teraszról, kertről, szóval nagyon izgalmas változás előtt állunk, főként, hogy én tősgyökeres nagyvárosi vagyok. Smile
Arra kíváncsi vagyok, milyen lesz bejárni Pestre dolgozni (martoni a ház), elvileg vonattal 40 perc. Bízom az elővárosi közlekedés beindításában is.
Más...
Én is "aggódtam", hogy Zétény még mindig tápszert eszik hajnalban, és úgy alszik vissza, de a mi doktornőnk szerint ez teljesen természetes. Most már nekem is az. Smile Az étrendetek számomra teljesen helyénvalónak tűnik.
A bölcsikben is ilyen nagy a túljelentkezés, nemcsak az óvodákban? Nem is gondoltam! Nagyon jó, hogy Lili ilyen jól megvan a kortársaival. Zéténynek nemigen van társasága, de nagy-nagy szerencsénkre az új helyen a szomszédban egy 1 éves kisfiú is lakik, akivel- ugyan még csak kerítésen keresztül, de- már megismerkedett, és szinte gyengédségi roham tört ki rajta a láttán. Puszilgatta és simogatta őt. Smile

Giggancs!
Szépséges Gigi tortája nagyon menő, ha fele ilyen finom volt, már akkor is isteni lehetett. Very Happy Kész cukrászati remekmű! Azért kíváncsi lettem volna egy "ilyen lett" képre is, dézsmálás után. Laughing

Timmba!
"Én azt gondolom, hogy az emberek nem egy kaptafára készülnek és éppen ezért vagyunk különbözőek, más a temperamentumunk és más szempontból nézzük sokszor a dolgokat. Igazából ezért jó a fórum... unalmas lenne, ha csak egy típusú ember írna, halálra unná magát mindenki és senkinek sem lenne kedve megosztani a dolgait a többiekkel, hisz csak a saját véleményét kapná vissza... "
Az idézett szavaiddal tökéletesen egyetértek! Bár a heves temperamentum nem ad feloldozást bizonyos alapvető szabályok alól. Wink

Olyan gyönyörű idő van ma, szinte egész nap kint voltunk a szabadban. Very Happy
Képzeljétek, Zétény 4 napja menő-Manó lett, nyújtja a kis kezét, és megállíthatalanul sétál, kincseket gyűjt (általában kavicsot), leteszi, felveszi, és megyünk tovább. Olyan hirtelen ez a változás, eddig csak a bútorok mentén közlekedett oldalazva. Most képes fél órán át menetelni. Most nincs probléma az elalvással. Cool
Ma nagy boldogság érte, végre megvárták őt a kutyák, és hagyták, hogy megsimogassa őket. Látnotok kellett volna, hogy örült! Smile És traktoron is ült, persze olyan kisebbfajtát képzejetek el, és természetesen álló motorral. Smile A kormányt azért tekergette, már amennyire elérte.
Szorítsatok, épp most vannak terítéken a bankban a hitelhez szükséges papírjaink.
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Giggancs, állat ez a torta! Minden kislány imádná! Rollerozni gondolom már tud Gigi (Nononak meg muszáj lesz megtanulni, ha le akarja nyúlni Smile), jó kis ajándékok. Gratulálok Szülinaphoz!
Csalitorta... milyen kis vicces szülők vagytok Mr. Green
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, szerintem teljesen jót írtál. Amúgy a tej-vita kifejtésed Hajnival egyetemben nekem nagyon tetszett! Ki is nyomtattam... amúgy mindent kinyomtattam az utóbbi 3 napból, mert épp csak a válaszokra volt időm leülni a gép elé, úgyhogy össze-vissza kellett ollóznom a történeteket, mert olyan hülyén viszi át word-be a fórumot (töri).
Igazad van, ha nem marasztalják Hajnit, akkor megfordul egy csomó kétség az ember fejében az összetartásról és miegyebek, hisz' oly szép szavak hangzottak el. Meglátjuk mi lesz, reppentettem felé mailt. Azért ennél nagyobb vitákra is emlékszem, kevesen maradtak el azóta, ő és te is maradtatok, pedig aztán ott durvult a dolog.
Én azt gondolom, hogy az emberek nem egy kaptafára készülnek és éppen ezért vagyunk különbözőek, más a temperamentumunk és más szempontból nézzük sokszor a dolgokat. Igazából ezért jó a fórum... unalmas lenne, ha csak egy típusú ember írna, halálra unná magát mindenki és senkinek sem lenne kedve megosztani a dolgait a többiekkel, hisz csak a saját véleményét kapná vissza... ha csak olyan lánykák írnának ide, mint én, nos, roppant unnánk egymást SmileSmileSmile

Most itt ücsörgök és olvasok vissza rendületlen (közben meg a mosás bekészíti magát a gépbe-ezért kell jó drága szerkezetet venni Smile)))! Puszik

A hozzászólás legutóbb Timmba által 2006, Szept. 06, 15:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata, én is a Bérest szedtem/szedem magnéziumból. Eleinte pezsgőtablettát ittam, aztán közölte a doki, hogy azzal semmire sem megyek, olyan kevés a mg-tartalma. Hajrá-hajrá csajszi!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Voltunk bölcsiben beiratkozni.. azt hittem, én leszek az első anyuka, mert szeptember eleje van és ma volt az első fogadóóra, amikor be lehet iratkozni.
Ehhez képest beléptem a terembe és ott mászkált 10 egyéves és körülöttük a szüleik.. kicsit leesett az állam. Utánam még 20-an jöttek. Viszont így jó kis program kerekedett, Lili nagyon jót játszott a babákkal, egy kisfiú udvarolt is neki, odaadott neki mindent. Egy kislánnyal pedig összeölelkeztek nagy szerelemmel Very Happy

Lányok, akik jövőre visszamentek dolgozni, gatyát felkötni és usgyi a bölcsi, 1 hónap múlva már szerintem sehol nem lesz hely Twisted Evil Nagyon durva..

Kata:
Inkább pihenj sokat, az a legfontosabb! Smile

Giggancs:
Torta fantasztikus! Nagyon tetszik! Giginek boldog születésnapot kívánok és sok puszit küldök! Wink

Lányok, szeretném megjegyezni, hogy ahhoz képest, hogy itt fantasztikus csapatszellemről és összetartásról beszéltek (amit vitákkal ne rontsunk el), senki (Dr.Pala-n kívül) még csak egy szóban sem említette meg, hogy legalább sajnálja, ha nem jön többet Hajni, vagy ne menjen. Pedig ő is a legrégebbi tagok közé tartozik, akik két éve írtak először a babanetre, majd ide is. Én nagyon sajnálnám, ha nem jönne többet, mert kedvelem őt, de így, hogy senki sem marasztalja, meg tudom érteni ha ezután sokáig nem fog ide írni.
Ha annyira nagy a csapatszellem, hogy zavar mindenkit a vita, az miért nem zavar senkit, hogyha egy régi tag lelép bármilyen sérelem miatt?

hanee
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Bannamari: mennyi idősek a babóid?

Írj kérlek a terhességedről még pü-ben ha kérhetem. Mire számíthatok, ami eltérő lehet???

Bocs cajok, de ennyit még visszaolvasni sem tudok sajna, nagyon felpörgött a topic. Nem sok időm van mostanság, és egyre kevesebb lesz. Szóval: mindenkinek puszi és köszi a szorítást.

Jövő héten kedden megyek a nődokihoz, meg a véralvadásgátlót feliratni a másikhoz. Majd beszámolok. Puszi: Kata
Dr.Pala

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anyukák!

Köszönöm szépen az invitálást!
DE sajnos úgy látom, hogy akár szakemberként akár anyukaként szólnék hozzá bármihez az üres fülekre találna.
Sajnos én is hirtelen ember vagyok (talán családi vonás Hajnival) és nem hiszem , hogy az én stílusom ide illő lenne.
Arra meg a teendőim mellett és a gyermekek mellett sem időm , sem energiám, hogy szépen és köntörfalazva közöljem a tényeket.
E-mailen bárkinek válaszolok, de ezt az oldalt ezentúl nem kívánom olvasni.
Sajnos, majd megtapasztaljátok az élet nem mindig derüs,a viták természetes velejárói. Kritikát el kell fogadni és nem megsértődni rajta.
Én nem tudok ilyen mézes-mázas környezetbe beilleszkedni!
A gyereknevelés egy összetett dolog, ahol vannak negatív dolgok is, és nem lehet mindig csak szépet és jót írni.
Szval köszönöm szépen mégyegyszer.

Annamari:
Gratulálok az ikrekhez, titokban és is mindig vágytam rá.
a gyermekeim:
17,15, 13, 10, 4.5, 17 hó, 3.5 hó.
Utolsó babánk nem volt betervezve, de annál nagyobb szeretettel vártuk.
Nem könnyű az élet ennyi gyerekkel, de a nagyok sokat segítenek és a párom is.
Emellett ami nehézség, hogy nem adtam vissza a praxist, így egy háziorvosi rendelést is ellátok.
De így kerek az életem.

Kedves Vikó, Kerkyra:
Hajni is segíteni szeretett volna mindig, eddig nagyon sok esetben fordult hozzám majd megírta ide, ha nem is emelte ki, hogy én mondtam.
Az én stílusom is hasonló, főleg ilyen esetekben, szóval nem érzem, hogy írnom kellene ide.

Írt nekem este, megértem a reakcióját, én sem jönnék ezentúl az Ö helyében.
Ha esetleg meggondolja magát és visszatér, természetesen fogom olvasni, ahogy eddig is tettem, hisz kiváncsi vagyok rájuk.

Minden Jót:
Dr. Pála Adrien
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bannamari

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm a kedves sorokat mindenkinek.

Giggancs!
Olyan későn nem szoktunk velük mászkálni, csak most kifutottunk az időből. fél kilenckor jöttünk el onnan és épp előttünk váltottak pénztárost. Ebből gondoltam, h esetleg már te is ott lehetsz, ha éjszakázol. Nálunk egyébként fél nyolckor szigorúan fürdetés van, utána szopi és mennek is aludni. Most már nagyon megszokták, sokszor mennek este a fürdőbe, hogy ők bizony pancsiznának már.
A lányok tündériek, hihetetlen kis tüsi feje lett nonónak. A torta pedig egyenesen csodaszép volt. Most jól gondolkodóba estem, h jövőre valami autós tortát rendeljünk. Láttam is valahol olyan bogárhátút, nagyon cuki volt. Bár kettőt rendelni belőle... elég húzós.

Hihetetlen édes volt ma reggel Ádám. Időnként szoktam adni a kezükbe egy-egy popsitörlőt, hogy nyugodtabban tudjak pelenkázni. Ma jött Ádám a sajátjával és elkezdte törölgetni Gergőnek a pelusát, mert azt úgy kell Smile

Pussz
Vissza az elejére
vikó

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata!

Nekem a Béres Magnéziumát/+B6 egyben természetesen/ ajánlották, a MagneB6-tal szemben. Ebből 1 szem kell naponta. Legalábbis nekem ennyi kellett.

pusza

Viki

[^]  
Vissza az elejére
vikó

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép jó reggelt Mindenkinek! Smile

Hajni!

Lehet, h néhányan érzékenyebbek vagyunk, de neeeeem, nem kíváncsi senki az igaztalan ömlengésre, az álszenteskedésre. Csupán a véleménykifejtés módján kell néha egy aprót változtatni. Példának okáért én is Timmbát hoznám fel, aki szenzációs szellemességgel kezeli a dolgokat, bármiről legyen szó, mégha a bicska ki is nyílik a zsebében néha. Én rendszeresen halálra röhögöm magam az írásain, és van, hogy fel is olvasom itthon a fiúknak, hadd legyen nekik is jó napjuk. És ezt tök pozitívan értem. Smile

Annamari!

De jó, hogy itt vagy! Hát, nem lehet semmi a két kis krampusszal! Minden elismerésem! Smile

Edu!

Fúú, azért ez kemény lehet, a sok ingázás. Kitartás!!!

Giggancs!

Örülök, h Te is felbukkantál végre! Nem lehet sok időd.

Én sem szedem le mindig maradéktalanul a csokibevonatot a túró rudijáról Vikinek. Smile
Szabi viszont még most sem kap colát /11 évesen/, viszont rohadt nagy szerencsém van, mert nem is igényli. Mondjuk én sem szeretem, úgyhogy miért is kellene neki. /bár -épp terhesen- megkívántam néhányszor...érdekes.../.

Biga!

Köszi a dícséreteket! Smile

Adrien!

Azért ha néha mégis olvasnál minket, szerintem sokan szívesen vennék a hozzászólásaidat. Főleg, hogy szakemberről van szó, így könnyebben el is fogadják/juk/.
Hát igen, elég szomorú, hogy fentartással kell kezelni egyes orvosok tanácsait. Én már egyszer váltottam is, mert kisfiamat rendesen félrekezelték, és most 10 év után, tapasztaltabban, olvasottabban, úgy érzem megérett ez a gyerekorvos is, hogy otthagyjam... Sad

Puszi Mindenkinek:

Viki

[^]  
Vissza az elejére
Giggancs

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Bannamari

Igen azt hiszem hallottam valamit, amennyiben az fél tiz után volt.
Elég sokszor jönnek be még sokkal később is pici gyerekekkel és igy nem ritka a balhé.

A képek és a lányok dicséretét mi is nagyon szépen köszönjük. Ezen felbuzdulva rakok fel egy párat a Gigi szülinapjáról.

ez volt a csali torta
[^]  

meglátta az igazit
[^]  

hűűűű de gyönyörűűű!! (bár rám is nézne ilyen csodálattal)
[^]  

ez ehető?
[^]  

megkostolom
[^]  

finom ám
[^]  

vigyázz rá ez az enyém
[^]  

de szép, de csak messziről
[^]  

melyiket is rakjam?
[^]  

a Gigi rollerje a legjobb
[^]  

Remélem ezek a képek lezárják a vitákat és jobb dolgokról folyik majd a csevegés..

Giggancs
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 06, 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bannamari:
Örülök, hogy felbukkantál te is! És annak is, hogy a fiúk jól vannak! Lili is 3 fele szokott menni, csak ő egymaga Very Happy Néha attól is elszédülök, hogy figyelem. Tegnap például találta egy lépcsőt és mellette egy ilyen emelkedőt, amin babakocsit lehet feltolni (az utcán), és egymás után kb. 20x fel a lépcsőn, le az emelkedőn.. fel a lépcsőn, le az emelkedőn... Laughing

Timcsus:
Megkaptam a PÜ-t, és összekészítettem a csomikat, majd vezetéknevet is kérekszépen, bár leírtam PÜ-ben is Wink
Egyébként én még mindig amondó vagyok, hogy próbálkozz meg azzal, hogy banánturmixot készítessz!
Tejpép helyett pedig kipróbálhatnád a HIPP tejbegrízt. Ez is tejalapú készítmény, igaz drágább, mintha pépet vennél, de biztos, hogy jobb is, mint a tejjel készült... bármi.. Laughing Én nemrég vettem belőle barackosat és kekszeset, hogy megkóstoljuk, és Lilinek is ízlett, meg nekem is Very Happy

Kerkyra:
Örülök, hogy nem értetted úgy a dolgot és hogy elfogadsz így Wink
Ja és utólag is gratulálok a házikótokhoz! Ez mekkora ház? Hány szobás? És hol van? Smile

Tej és tápszer:
Még azt el kell mondanom, hogy Lili még elég sok tápszert kap, reggeli mellé, ebéd mellé és vacsora után lefekvéskor. Minden Reggeli és ebéd után 200 ml-t, lefekvéskor 250-et körülbelül. Próbálkoztam azzal, hogy ritkítsam kicsit egyszer (1 hónapja), mert azt gondoltam, hogy talán ilyen idős korban már ez sok lehet, de rájöttem, hogy lehetetlent várok tőle, mert nagyon szereti, és igazság szerint mivel ő nem egy gyorsan fejlődő és dundi baba, kell is neki ez az energia. Igy tulajdonképpen reggeli tejpép mellé tápszert kap, tízóraira gyümölcsöt, ebédre rendes kaját és mellé tápszert, utána uzsonnára általában joghurtot, majd vacsorára megint tejpépet, általában gyümölccsel keverve. Mondjuk ő nagyon nagyon szereti a tejtermékeket, joghurtokat, pépeket, úgyhogy végül is ezzel a kedvében járok Laughing
Csak azért írtam le, mert egykori próbálkozásomnál rájöttem, hogy esélyem sincs arra, hogy ritkítsam a tápszeres "étkezéseket", aztán rájöttem hogy nem is kell, mert a gyerek úgy is tudja mennyire igényli, na meg végül is folyadék is, emellé ő naponta kb. 3-4 dl vízzel higított gyümölcslevet kap, és ezekből fedezi a folyadékszükségletét.
Majd idővel, ha már több foga lesz, inkább majd az esti tejecskét szeretném elhagyatni vele, de egyelőre nem erőltetem. Mindemellett, hogy este megissza azt a 2,5 dl-t, reggel előfordul, hogy csont száraz a pelenkája, szóval biztosan igényli (persze napközben megvan a 3-4 pisis pellus, szóval úgy gondolom elég folyadékot iszik).

A dicséreteket köszönjük mindenkinek Smile
Mostmár én is észrevettem, hogy talán hasonlít rám is a gyerek Laughing De még mindig nagyon tiszta apja: most van két hisztis gyerekem, az egyik 1 éves, a másik 26 Very Happy

Erre a körleveles dologra hogy én is reagáljak, én azt gondolom, hogy kicsit furcsa ez az egész story, mert egy teljes körű vizsgálatot lehetetlen elvégezni 1-2 nap leforgása alatt végleges diagnózis felállításával. Úgy gondolom ha valaki egy ilyen problémával elmegy a gyerekorvoshoz, az nyilván elküldi neurológiára (ahova bejutni minimum 1-2 nap), aki vizsgálat után elküldi a gyereket koponya MRI-re és EEG-re. Mindkét vizsgálat olyan, amire jobb esetben is napokat, vagy heteket kell várni, hogy bejuss.. Talán még az EEG könnyebb eset, főleg ha valaki olyan korházban lévő rendelőbe megy, ahol van is EEG készülék. De ez azért elég ritka, a legtöbb rendelő külön álla korházaktól már. Amikor én a gerincemmel mentem MRI-re, ismerős bejuttatott minket előbb, mert ott dolgozik, és így is 1 hetet kellett várnom! Egyébként ha valakinek nincs ismerőse és nem sürgős eset, van hogy 2 hónapot is várhat. De tegyük fel, hogy sürgős eset, és elküldték egy héten belül.. akkor sincs 2 nap alatt teljes körű diagnózis.
Szóval szerintem ezen a ponton kicsit sántít a story..

És szerintem - bár nem vagyok orvos, és nem diagnosztizálni szeretnék! -, ennek a dolognak köze nincs az affektiv apnoe-hoz, mivel az a probléma (én is olvastam a Kismama cikket) hisztivel jár együtt, annak a következménye, ugyanakkor a csaj azt írta, hogy már a korházban is volt ez a dolog.. ráadásul abszolút nem hiszti helyzetekben jött ki, és hát egy újszülött gyerek nem szokott hisztizni.. Twisted Evil

De nem akarom tovább feszegetni a húrt ezzel kapcsolatban, csak ezt még le kellett írnom, mert ezen sokat gondolkoztam azóta és valami nagyon nem OK és kerek ezzel a storyval..

hanee
Vissza az elejére
bannamari

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Micsoda pörgés van itt! Már napok, sőt hetek óta akarok Nektek is írni, de sajna nem nagyon futotta az energiámból. Csodálattal nézem azokat, akik 2-3-4 gyerekkel rendszeresen tudnap fórumozni, én sajnos legtöbbször csak az olvasásig jutok. De olvasni olvasok rendszeresen.

Minyu! Smile

Nagyon örülök a jó hírnek, gondolom, meg is ünnepeltétek ahogy kell! Szívesen néznék Mókidról képet.

Kerkyra! Smile
Gratula a házhoz! Nagyon klassz lehet alakítgatni, csinosítgatni, attól érzi igazán a sajátjának az ember.

Timcsus! Smile
Azokkal az előttem szólókkal értek egyet, akik rögtön vitték volna a gyereket az orvoshoz és nem körleveleket írkálnának helyette. Elképedtem, hogy valaki képes megvárni a negyedik alkalmat, hogy ez bekövetkezhessen. Persze, utólag kiderült, h mi baja a gyereknek, de az anyja ezt nem tudhatta, és akár szervi baja is lehetett volna, sőt tovább megyek, egy ilyen után nem tudod, mikor hal meg a gyereked. Szóval inkább a bicskanyitogatósokkal értek ezügyben egyet. HA az ember gyereket vállal, akkor a gyerek egészsége legyen az első.

Tej kontra tápszer
Én sem adnék tejet még hígítva sem kétéves korig, viszont a házitejjel sze,ben a boltit részesítem előnyben. Egyrészt azért, mert a piacon sem tudod, hogy mit veszel meg, másrészt, mert a tehéntej is 4% körüli, ami egy felnőttnek is sok, szerintem.
Amúgy engem 4 hónapos koromig szoptatott anyum, utána egy ideig tápszert kapta, de azt sem túl sokáig, és a hozzátáplálásomra sem fordított megfelelő figyelmet, így én a tejre és a tojásra is érzékeny lettem. A bolti, uht tejtől semmi bajom nincs, viszont a házi tejtől rendszeresen hasmenésem van, még ha felforralom is. Nem tudom, pontosan milyen folyamatok zajlanak le a nagy tejüzemekben, de biztosan jobban hőkezelik a tejet, mint ahogy azt itthon teszem.

Amúgy a fiúk még mindig szopiznak (kb egy hete már csak reggel és este), így nálunk nem is merül fel a tej kérdés, de ha szó lenne róla, 100x inkább tápszer ízesítve, mint a tehéntej. Én amúgy a kakaónak, csokinak sem vagyok híve, így a fiúk azt sem kapnak, és szigorúan megtiltom a rokonoknak is, hogy azt adjanak.

Pipocska! Smile
A baj csak ott van, hogy a gyerek már negyedszer lilult, ami ugye attól van, hogy nem vett levegőt. Biztos vagyok benne, hogy ha Marcin ezt látnád, már első alkalommal orvoshoz mennél. Ebben különbözik az általad említett korai fejlesztős meg egyebes tanácsoktól. Mert ott ugye egy hosszabb ideig fennálló, állandó problémáról van szó, ami épp, hogy feltűnt a szülőnek.

Adrienn! Smile
Nagyon sajnálnám, ha nem írnál többé a fórumra, hiszen ki lenne hitelesebb, mint egy gyerekorvos, aki ráadásul a 7 gyerek által szerzett anyai tapasztalatokból is tud meríteni. Annyit hadd írjak még, hogy csodállak, hogy bevállaltátok a 7 gyereket, ehhez nyilván a párod is partner, hiszen ezt egyedül lehetetlenség végigcsinálni. Hogy bírsz 7 gyerekkel? Mekkorák a korkülönbségek?

Hajni, Hanee, Timmba néha valóban keményen fogalmaz, (bár Timbára azért annyira nem jellemző), de egyetértek, hogy sokszor semmit nem ér a szépen megfogalmazott vélemény.
Voltak itt még viták a fórumon, és biztosan lesznek is még, de mindig sikerült tisztázni a félreértéseket, sikerült elnézést is kérni azoktól, akiket megbántottak, szóval túlléptük/tétek mindegyiket. Nem gondolnám, hogy bárkinek távoznia kellene azért, mert más a véleménye.

Amúgy a babák (mit babák, hatalmas gyerekek!) továbbra is nagyon szépek, imádom nézni a fotókat. Tessék, csak tessék feltenni, hadd élvezkedjek egy kicsit Very Happy !
Hanee! Smile Lili szeme továbbra is gyönyörű. Lehet, hogy megpályáztatom valamelyik fiammal. Bár lehet, h a szókimondó anyós nem tenne jót nekik Very Happy
Timba! Smile
Ricsó méretein továbbra is ámulok, az én fiaim még minig nincsenek 10 kilósak, pedig lassan másfél évesek lesznek.
Timcsus, Kerkyra, Móni, Kata és akit még kifelejtettem: a Ti gyerekeitek is nagyon aranyosak, nagyon jó nézni ahogy cseperednek a gyerkőcök. Néha, ha ráérek, visszanézek pár régi fotót, hogy miből is lesznek ezek a kis cserebogarak.

Kata! Smile
Mielőtt elfelejteném: végig drukkoltam a háttérben Neked, hogy összejöjjön a babó, és most továbbra is drukkolok, hogy mindketten boldog pocaklakóid legyenek legalább a 37. hétig. Amúgy az én terhességem is úgy indult, hogy azt mondták, h lehet, h az egyik babó fel fog szívódni (igaz, én bevéreztem), aztán a kérdéses babónak hamarabb volt szívhangja, mint a másiknak. Van egy ismerősöm, ők is 3 fiú után szerettek volna még egy lányt, aztán lett még két fiúk Very Happy De nekik is nagyon örültek.
Amúgy az ikres lét teljesen más, mintha két különböző korú gyereket nevelnél, remélem, lesz módod rájönni magadtól is Smile
Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, akár itt, akár mélben, ha tudok, segítek.
Amúgy az én orvosom szerint a magne B6-ban igen kevés a magnézium, úgyhogy a keményedések elkerülése végett én napi 4 Magnesium Citricit szedtem a második harmadtól. Az első harmadban pedig Utrogestant kaptam a babók esélyeit növelendő. És végig szedtem az Elevitet, és áldom is az eszem, hisz nem tudhatom, mi lett volna anélkül, hogy a manók ilyen korán születtek.

Banett! Smile
Biztosan már olvasgatsz vissza... Remélem, jól éreztétek magatokat Olaszországban.

Giggancs! Smile
Ha a fogarasiban dolgozol, és voltál tegnap este is, akkor tuti minket hallottál üvölteni fél órán át a kasszánál Sad Nagyon csodállak téged is, hogy bevállalod ezt az éjszakai melót és van erőd végigcsinálni a nappalokat is a két törppel.

Huhh, annyi mindent akartam még és most egész biztosan nem tudtam mindenkinek reagálni. De igyekszem bekapcsolódni én is, ha nem bánjátok, hogy visszajöttem közétek is.

Puszi mindenkinek:
Annamari

Jaj, csak a fiúkról nem írtam semmit Embarassed

Szóval nagyjából ugyanaz megy, mint mindenki másnál, csak duplában. A fiúk mindenhol ott vannak, az utcán ketten háromfelé mennek, most már egyre többet merészkedünk ki babakocsi nélkül. Sőt, egyáltalán, ki merek velük mozdulni.
Egy probléma van, nem annyira szeretik a főztömet. Illetve főleg azt nem amit nekik főzök, mert a miénket azt mind felfalnák. Gergő ma még a savanyú uborkát is megette Very Happy
Mostanában sokat hisztiznek, próbálok valahogy túllépni rajta. Verekedni én sem szoktam, viszont tényleg van olyan, hogy muszáj odacsapnom a kezükre, mert a szóból már nem értenek.
Amúgy épp most olvastam, hogy az üres fenyegetőzésnél az is jobb, ha odacsapsz, mert akkor van hiteled, látják, hogy nem a levegőbe beszélsz. Ezt csak azért írom, mert nálam elég gyakori hiba, hogy a kezedre csapok c. felkiáltással próbálom megállítani valamelyiket.
Most annyira élvezem őket! Lehet látni, hogy gyakorlatilag mindent megértenek abból amit mondok nekik. Ha jól csinálom, rá lehet venni olyan dolgokra is, mint a pelenkázás. Most ez a kérdés már elég jól alakul. Lázat pl úgy mérek, h gyere, nézzük meg, hogy csipog a feneked! Olyankor már fekszenek fel az ágyra.
Nagy csibészek, néha megpróbálnak kicselezni, gondolván, h nem látom őket. De gondolom, ezt mindenki más is megéli, csak nekem ez annyira jóó.
Sajnos a beszéddel sehogy sem állunk.
Pipocska! Ezúton üzenem Marcidnak, hogy egy kis tudományt mifelénk is közvetítsen, mert nagyon lemaradunk a csajoknál.
Képek most nincsenek, a fényképezőgéppel valamelyik nap elmegyek a szervízbe, úgyhogy majd lesz valamikor fénykép is.

No, még egyszer puszi mindenkinek
Annamari
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És akkor a reagálások, bocsi, ha már aktualitását vesztette egy-két dolog!
Wica!
Köszi a képeket, bunkó módon nem reagáltam, megnéztem őket, nagyon szimpi családod van, szépek vagytok! Készítettem én is nyaralós-albumot, majd felteszem.

Kata!
Nagyon szépek a lányaid! A nagy hírhez pedig gratulálok! Smile

Mzx!
Nos, a kiütések már -szerencsére- nem aktuálisak, de nekünk is kijött pár újra a pelus alatt a nagy melegben. A múltkor, mikor semmitől nem javult, kénytelen voltam kísérletezni és nagyon boldog voltam, mert sikerrel jártam! Kaptunk még télen Penaten kenőcsöt Németországból. Többféle terméket is kaptunk, a hintőpor is szuper volt, de egy idő után a pöttyökre hatástalan. Nos ez egy sűrű kenőcs, tégelyben, Rozinak kb. tenyérnyi csúnya felület volt a pelus alatt a popsiján, amit jó vastagon kentem vele minden pelenkázásnál: már elsőre halványult és hamarosan teljesen rendbejött, a legnagyobb hőségben! Szuper, nem tudom, Mo.-on lehet-e kapni. (?)

Hanee!
Lili szemei elbűvölőek, a vonásaiban most abszolút Téged láttalak. Smile

Giggancs!
Nyaralós képek szuperek! A lányok gyönyörűek. Smile

Vanda!
Gratulálok Nektek és sok boldogságot! Smile Nagyon szépek voltatok, remélem a ruha-mizériát elfelejtetted a nagy napra! Számolj be bővebben, ha lesz időd! Smile

Timmba!
Ricsi irtó aranyos-még mindig! Óriási fiú, ahol betakarva alszik, olyan, mint egy ovis. Smile Pancsis-bömbis kép nagyon édes, bár mind tetszik nagyon. Smile

Vikó!
Nagyon tetszett a fotó-sorozat, Vikike alvása a fürdőben egyszerűen óriási! Smile Nekem az az érzésem néha, ha nem teszem Rozit ágyba, talán sosem alszik el... Van, hogy mászik óriási sebességgel, elkapom, berakom az ágyába, elfordul és alszik, kis túlzással azonnal, de ha hagynám, a végsőkig tombolna.

Tündyb!
Szépek vagytok Ti is! Smile

Edu!
Jó volt Téged is olvasni! Smile Örülök, hogy hamarosan egyenesbe jöttök, gondolom a suliba járás most a munkálatok miatt is fárasztóbb. Hamarosan minden olajozottan megy majd! Micó előtt le a kalappal, hogy így bírja a korai kelést!

Pipocska!
Édesek a "fiaid"! Nagyon szép Marcikád, szuper, hogy ilyeneket mond már! Smile

Kerkyra!
Köszi! Smile
A nyaraló szupernek tűnik, ahol voltatok, majd én is kérem szépen a címet, hátha, egyszer...
A ház szuper, látom Zétény már keresi a szobáját! Smile

Timcsus!
Bálint nagyon nagyot nőtt és szerintem is nagyon szép kisfiú! Smile

[^]  
Vissza az elejére
timcsus

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

Lányok,

úgy látom, kissé felkavartam a kedélyeket, ezért bocsánat. Én nem szeretném, ha bármilyen témában olyan viták alakulnának ki, hogy megbomoljon a csapatkohézió. Smile

Hajni, Hanee,
természetesen próbálkozok még tápszerrel, most vettem 3-as babylove-ot, gyerek kiröhögött, amikor meg akartam vele itatni. Belekortyolt és ideadta, hogy csináljak vele, amit akarok, sőt, nyújtotta nekem a kulacsot, hogy igyam meg én. Ééééédes volt. Smile Szóval még egy tápi kilőve. Lényeg, hogy szívesen venném, ha tudnátok küldeni "mintákat", akkor nem kellene megvennem rohadt drágán és aztán elajándékozni a teli dobozt.

Adrienn,
üdv a fórumon, bár nem a legideálisabb körülmények közé pottyantál, de kérlek azért látogass minket ha van kedved, soha nem árt egy szakértő a csapatba.
Mit javasolsz az olyan anyukáknak, akiknek a gyereke egyszerűen nem fogadja el a tápszert? Bálint soha nem kapott még csak kiegészítést sem.
Olyan nincs, hogy egy gyerek nem fogad el semmilyen tápszert??? Én már rengeteg félét megpróbáltam, de nem jön be neki semmilyen porból készült dolog. Se tejpép, se tápszer.

Timmba,
tedd, ami jól esik, nekem mindkét stílus tetszik.

Vikó,
köszi.

Kerkyra,
azt hiszem, te fogalmaztad meg a lényeget, miszerint, miért kérdőjelezné meg bárki is a gyerekorvosa tanácsát, elvileg ugye megbízunk benne, azért választottuk. Arról azt hiszem senki sem tehet, hogy a gyermekorvosok álláspontja nem egyezik.

Timi
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Giggancs, Timcsus kolléganőjének gyermekével esett a betegség (hogy ne legyek magyaros Smile) Másik oldalunkon van az általa belinkelt levél. Jó szórakozást SmileSmileSmile

Pipocs, az ilyen embernek nem veregetem meg a vállát, mondván, hogy "persze, írogass csak, majd mi megmondjuk a frankót". "Te azt hiszed, hogy én pártolom, hogy eszméletvesztés kapcsán az ember bármit tegyen" - én ezt ismét nem értem... Nem levelet írnék, hanem dokihoz rohannék, nézzenek hülyének, kit érdekel! Ez volt irományomban a lényeg. Azt kifogásoltam, amit leírtam és már csak szó-szót követ amúgy.

A hozzászólás legutóbb Timmba által 2006, Szept. 05, 22:34-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni!
Sajnálom, hogy nem értettél meg, és nem igazán tudom, ki és mikor állt elő álszent ömlengéssel.
Azt is sajnálom, hogy továbbra is csak a düh beszél belőled, remélem, ha higgadtan átgondolod, másként döntesz.
Nos, én nem akartam senkit megbántani, vagy az önérzetébe gázolni az "alpári" jelzővel, de továbbra is kifogásolom bármely topiktag lehülyézését, a gunyoros megjegyzéseket, fakadjon az bárkinek a tollából... Talán érdemes arra gondolni, hogy senki sem tökéletes, és más téren ugyanúgy hibát vét(het)...
És amint látom, nem állok egyedül ezzel a véleménnyel. Ez talán mégis jelent valamit, hmmm? Smile

No, elteszem magam holnapra, részemről lezártam a témát, azt hiszem, elmondtam a véleményemet -őszintén, remélhetőleg mégsem bántón, vagy köntörfalazva-, magyarázkodásra nekem igazán semmi okom.
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timba

Hozzámszólásodból azt veszem ki, hogy te azt hiszed, hogy én pártolom, hogy eszméletvesztés kapcsán az ember bármit tegyen.
Én részemről rögtön orvoshoz mennék, ahogy ezt le is írtam.
Csak annyit próbáltam kifejtegetni, /bár már látom, hogy kár volt ebbe az egészbe belebonyolódnom/ hogy a kivizsgálás mellett jól jön néha egy pár jótanács is.
Talán nem emlékszel, de volt régen olyan eset, pl. korai fejlesztők kapcsán, amikor ajánlgattuk egymásnak, hogy hova, és konkrétan kihez érdemes menni.
A nemlevegővétel pedig /legalábbis az írásból nekem leszűrődve/ úgy történt, hogy mielőtt elkezd sírni a gyerek, előtte sokáig szívja be a levegőt.
Marci is így kezd el sírni, ha igazi sírásról van szó, nem valami nyügiről. Nála ez úgy néz ki, hogy kb.6-7 másodpercig csak befelé szívja, mint amikor valaki nagyon nagy levegőt akar venni, majd egyszer csak elkezd éktelenül üvölteni.
Szerintem a doki hülyének nézne, ha emiatt leszaladgálnék hozzá.
Megjegyzem szerintem ezzel semmi rendkívülit ne mondtam, mert a legtöbb kisgyerek akit ismerek, így kezd el sírni, ha nagyon-nagy sírásban akar kitörni.
Az eset kapcsán Timcsusnak megírtam, / /17910-es hozzászólásomban/ hogy egy kismamás cikkben olvastam ilyesmiről, és a hsz végén be is linkeltem a cikket.
Sajnos a link a hsz végére került, amire a 17911- esben fel is hívtam a figyelmet.
Majd a 17916-osban konkrétan kiírtam, hogy a kismamás cikk egy bizonyos affektív apponét említ.
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra:
Mint utóbbi hsz-ból kiderült az én hsz-om volt alpári.
Kinek mi....
Én még mindig azt mondom, h nem volt bántó. Ha az volt, meg lehet lett eredménye.
És igenis van igény a finomkodásra.... Igen álszent dolog, de sokan itt erre vevők csak.
De tudod meguntam a nyunyulást ( ezt a szót Timmbától loptam. Smile ) . Szval asszem ezentúl én ritka vendég leszek erre, álszent ömlengésekre nem igazán van szükségem.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Azt hittem egyértelmű, ezért nem nevesítettem, de speciel nem a Te hozzászólásod stílusát tituláltam alpárinak.
Kétségkívül kioktató hangnemet használtál, de nem ez volt az első eset, és nem is akadtam fenn rajta különösképp, hiszen Téged így fogadtalak el. Smile
Így teljes és színes a topik, ahányan vagyunk, annyifélék... Smile

Hajni!
Nem kell finomkodni, erről szó sem volt, attól nem lesz semmi rózsaszín, inkább álságos. A kulcsszó: intelligencia.
Én előnyben vagyok Hozzád képest, már megtanultam, hogy egy fecske nem csinál nyarat, ugyan ez csak sok pofon árán sikerült. Ha úgy érzed, süket fülekre találsz, minden próbálkozásod ellenére, próbálj meg továbblépni, sok kellemetlenségtől kímélheted meg magadat is. Persze nem akarok tanácsokat oszotgatni, ez pusztán az én személyes tapasztalom. Smile
Ismétlem, nem arról van szó, hogy ne lehetne kultúráltan vitatkozni, kár lenne indokolatlanul szétzilálni a topikot, indulatoktól vezérelve.

Hanee!
Hajni!
Mindkettőtök említi, hogy a durva hangnem talán hatásos. Szerintem sokkal nagyobb meggyőzőerővel bír, ha minél többen véleményt nyilvánítunk, megosztjuk a saját (orvosunk) nézeteit a többiekkel, és talán ha 100 emberből 80 egyformán, vagy hasonlóképp cselekszik, a maradék 20 el fog gondolkodni azon, hogy esetleg mégsem ő csinálja helyesen.

Giggancs!
Biga!
De jó, hogy Ti is itt vagytok! Very Happy
Vissza az elejére
Giggancs

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timmba cica

Kinek volt apnoe-ja?

Giggancs
Giggancs

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Látom rosszkor akadt időm irni.
Örülök, hogy mindenki jól van!!
A tejhez csak annyit fűznék hozzá, hogy én a Giginek két éves koráig adtam tápit, utána forralt tejjel kakaót kb fél évig. Azóta forralás nélkül kapja a kakaót minden este és reggel. Nagyon ritkán Ő maga kér tejet a kakaó helyett és kész.
A Nononál se foggok sokkal másképpen eljárni. A Nono már most is kap tejbegrizt (imádja), a főzelékeit szinte mindig tejföllel habarom. Hát nálunk ez a tej alakulásának görbéje.
Szerintem felesleges ezeken a dolgokon idáig problémázni, mert mindenki úgy tesz ahogy neki jó. Esetleg véleményeket hallgat és amit akar megfogad amit akar nem.
Én pl már nem mindig rágom le a tejes tútó rudiról a csokit a Nononak.
A Gigi igen is szokot néha colát kapni. Nekem nincs arra szükségem, hogy mástól elvegye, elcsennye vagy kinézze más szájából, vagy majd esetleg a zsebpénzét csak erre költse.

Kerky
Örülhetsz, ha a dnénitek még ir HA-st, mert egy éves koruk után már ha nem indokolt, akkor nem nagyon szoktak. Én ezért vagyok bajben, mert a Nono nem eszik meg semmilyen pépet, csak a HA-s milupát. Úgy kuncsorgok a dnéninek, hogy irjon már fel kettőt. Nem tudom meddig fogok még kapni.

Szóval fő a nyugalom és ne csináljatok a különböző szemléleteitekből köz balhét.
Csak annyi, hogy nekem is sokszor forgott a bicska a zsebembe, néhány dologtól amit néhányan irtak és még néha irnak. De miért? Mert nekem már a második gyerekem, sokatoknak meg az első. Mégse höbörögtem, hogy jaj igy meg úgy. Lehet, hogy jót mosolyogtam, vagy fogtam a fejemet, hogy jaj de hülye, de csendben voltam.
Remélem hamar vége lesz a vitának és jobb dolgokról megy majd a duma.
Mondjuk arról, hogy mikor lesz valahol tali?

Most ennyi mert aludnom kell. Sok puszi nektek.

Giggancs
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jó régen írtam már, de közben olvastalak Benneteket. Délután én is felkaptam a fejem az indulatos hozzászólásokra, gondoltam, nem is reagálok, ha már ideülök végre írni, de nem tudom szó nélkül hagyni. Először is leszögezem: én az életben imádok vitatkozni (a férjem szerint pályát tévesztettem, nem mintha egy mai iskolában nem venném ennek "hasznát"). Nagyon szeretem az értelmes véleménycseréket, ami nem mindig zajlik higgadt módon, ez is természetes. Az is teljesen világos, hogy itt mindenki jót akar a másiknak (az olvasottak alapján legalábbis), de mit sem ér a szándék, ha közben rúgunk egyet a másikba! De jó és okos vitára bizony szükség van, szóval hajrá! Smile

[^]  
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem Timcsus sem bántódott meg - erősen így gondolm -, legalábbis, ahogy itt a fórumon sikerült őt megismerni. Majd kiderül, hisz' szegény, a vitában nem is vett részt, mégis ő kapcsán merült fel a téma, a végén itt bűnbak lesz. Remélem, Timi, jól vagytok és nem ájulsz el, mikor visszaolvasod a történteket SmileSmileSmile Pusza
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Adri!
Bár vszinű nem olvasod már.

Kerkyra:
sajnálom, ha szerinted alpári volt a stílus, de mint láthatod amit írok azt nem a kisujjamból szopom, hanem nagynéném ( gondolom kitünt,h Adri az) mond.
Én nem éreztem durvának, sőt még sértőnek sem. inkább nyersnek!! Soha senkit nem hülyéztem le. de sajnos tudom milyen, mikor gyerekként nem ehetsz azt amit a többiek... Ettől szerettem volna megkímélni. És Timcsusnak is azt írtam, h gondolja át. Nem azt h elítélem!! Sőt.. ha elolvasod figyelmesen még felajánlottam neki, h küldök mintát. Azt meg ahogy Mmóninak az ut. hsz-om írtam.. hát az övé sem volt kutya... Szval tényként válaszoltam rá.

Vikó:
igen, ebben az esetben kijelentettem vaalmit, nem vitáztam!! DE úgy jelentettem ki mindezt, hogy mögöttem volt a szakmai háttér!!
Sajnálom, ha bántónak érezted!

Timmba:
köszi meglesem. Igazából ujabb allergiavizsgálat nem lesz, néztek mindnent ami szóba jöhet , vszinü Marcó esetében örökletes ekcémáról van szó.

A vitához még annyit:
Egyet értek Adrival, miszerint ma megtanultam, h ne akarjam megváltoztatni a világot.. Van akinek nem kell a segítség, hát nem kötelező elfogadni.
Innét majd finomkodom, meg ömlengek és akkor talán minden rózsaszín lesz.
De gondolkodom egy topic létrehozásán ahol esetlegesen ellenvéleményeket is lehet írni...
Ha van rá igénye valakinek szóljon és megnyitom, ha csak nekem akkor azt majd megbeszélem magammal...
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocs,
"Ha te ezt akartad belelátni a hozzászólásomba, akkor ezt nem kommentálnám!"
Én nem értelek. Amit én kifogásoltam, azt megírtam számodra, azóta sem lettem gondolatolvasó, fogalmam sincs, hogy mit takar az "ezt". A stílussal semmi gond, a megszólítás pedig egyértelmű, hisz ott az idézet tőled, amire reagáltam.
Igazad van, valóban "csak" két egyértelmű eszméletvesztés volt, a többi csak "nemlevegővétel", most megnyugodtam... már azt hittem...
Én elnézem neked, hogy hallottál már erről a betegségről, sose bűn többet tudni másoknál, azonban arra nem emlékszem, hogy az eset kapcsán megírtad volna a betegség nevét, valamint orvost ajánlottál-e rá? Így utólag, nos, én is beismerem, hogy már a nyelvemen volt Embarassed . Azért, azok részére, akik még nem hallottak róla, hát belinkelem az említett affektív apnoe-ra (indulatgörcs) vonatkozó babanetes "esettanulmányt" SmileSmileSmile: Na, ez pl. egy építő információ!
http://www.babanet.hu/faq/csecsemo22.php
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Móni, én még nem találkoztam olyan emberrel a mai világban, akiről határozottan kijelentették az őt alaposan ismerők, hogy élete minden pillanatában jószándékot feltételez minden emberről... persze téged még nem ismertelek.
Nos, a sikertelenül járt orvosi team valóban nem ugrott be az eset kapcsán. Ha lett volna, arról tudnánk, végülis információ... csak, hogy kizárjuk a diagnózisunkból, ami betegség már biztos nem lehet... kis segítség sose rossz, bár lehet, hogy azért pontlevonás járna (?) és nem doktorálhatok... na, ezt még átgondolom Shocked .
Ha valaki egy bizonyos betegséggel kapcsolatban azonos helyzetben lévő szülők tapasztalataira számít, az keres egy, a betegség nevét feltüntető topicot, avagy létrehoz egyet (már láttam olyat Smile). Persze, van rá más mód, pl. újsághírdetés feladás, könyvtárbeli kutatás stb., most viszont a körlevél kapcsán feltételeztem az internetelérhetőséget... fejlődök! Amúgy a linkedet nem találtam, hol van? Miről szól?
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra:
Sajnálom, hogy a hozzászólásomat "alpárinak" gondolod, szerintem nem az, inkább csak nagyon felhúztam magamat egy olyan dolgon, amivel kapcsolatban már többször abszolút nem bántó módon leírtam tudományosan alátámasztott és támasztható tényeket. Ez ezen a szinten nem véleményütköztetés, hanem valaki rosszul tud valamit, amit az ember megpróbál finoman és nem bántóan kijavítani (alátámasztva!), aztán amikor ezt tetézik, néha elszakad a cérna..

Timmbával egyetemben úgy érzem én is, hogy nem szeretnék a továbbiakban mindent becsomagolni és 40x átfogalmazni, és ezt a hozzászólásomat sem bántam meg és nem is fogom, annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy bántóan fogalmaztam. Ennek is megvan az oka, így legalább foganatja van a dolognak, mert sajnos sokan nem értenek a szép szóból.

Ahogy lentebb írták, itt nem arról van szó, hogy nekem annyira fontos az, hogy kinek van igaza, mert vagyok annyira felnőtt, hogy elnyomjam magamban az ilyen jellegű erőfitogtatást; hanem inkább arról, hogy gyerekekről beszélünk, akiknek az egész életére rányomhatja a bélyegét az, hogy kaptak-e tejet 1 évesen, vagy nem. Én azt mondom, ha ezután a vita után legalább 1 ember meggondolta magát a tejet illetően (akár olyan, aki nem szokott írni de olvas minket), már megérte az egész!

hanee
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timmba!
Laughing Figyellek ám! Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 362, 363, 364  Következő
4 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés