Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kritikus

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Okostojás Hannee drága,

Én is jártam régen közétek, mostanság azonban csak olvasgatok. Sajnos nekem is Hanee vette el a kedvemet egykoron a topictól és ha jól látom megint hasonló a hangulat, mi akkor többen kiváltunk, mivel mindenkivel minősíthetetlen hangot ütött meg az észlénypalánta. Nem semmi amennyire okos ez a lány, mindent jobban tud. Pl. szoptatni, mikor egy percig nem szoptatott ha jól emlékszem. De nagyon ügyes minden témában, csak tudnám hogy mitől. Két három sőt több gyerekes anyákat ver kenterbe. Engem is egy párszor kiosztott még anno a másik fórumon, pedig nekem akkor már két gyerekem is volt. Nagyon sok más embert tudok, aki sajnos miatta pártolt el a fórumról, miért kell mindenkinél mindent jobban tudni. Inkább maradnál a szabásvarrásnál azt talán inkább neked való.
Mérhetetlen bunkóságodat már csak az tetézi, hogy abszolút nem viseled a kritikát, ha valaki véletlenül neked be mer szólni, akkor már oda a világ. Kicsit nézzél már magadba és gondolkozzál már el, miért körülötted forog vajon az összes vita és vajon miért miattad nem jönnek a NORMÁLIS emberek a fórumra soha többet.
Olyan ellentmondásokba botlasz néha, hogy az már nevetni való. Egyik percben még azt irod, hogy valami fehér a másikban te magad írod, hogy soha nem volt az. Nevetséges vagy.

Egykori topictársad N.Adrienn
Vissza az elejére
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia BSZ-Zsuzsi!
Találkoztunk már? Te aztán naprakész vagy belőlünk Very Happy! Mindenkiről mindent megjegyeztél Very Happy? Írogatsz hozzánk vagy csak olvasó üzemmódban vagy? Remélem, h. sok hasznos dolgot is olvastál!?

Lányok!
Lassan a népszerűségi lista elejére ugrik a topikunk Laughing! (Kár, h. a veszekedés miatt Sad)

Márti
Vissza az elejére
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sára ma nagyon nyűgös Sad, nem evett rendesen, kb. 20 perceket alszik Laughing. Elég fáradt vagyok.

Johanna!
Enyém stílussal is lenni báj Very Happy? Írj, mit csinál a te kis Csibészed!?

Vanda!
Igen. Új óvó néni igyekszik, de teljesen kezdő, most jött a fősuliról. Ezért egyelőre csak délutános, lassan engedik a mély vízbe! Remélem szétveti a tettvágy, a lelkesedés, h. magával ragadja a gyerekeket!
Anyukámnak megint a vízzel/fulladással volt gondja. Nem tudta tabletákkal lehajtani a fölös vizet (szívbeteg), ezért befektették Sad.
Finom túrós rétest én is ettem hétvégén Very Happy, fenn a Mátrában. Hát igen, a jó levegő, úh. rögtön dupla adagot Laughing!

Banett!
Nagyon jók a képek Very Happy! Annyira délen még nem jártam Olaszországban Sad, hátha egyszer sikerül Very Happy. Hogy bírták a gyerekek a meleget?

Márti
Vissza az elejére
BSZZS

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanne!

Nem tudom szó nélkül megállni azt a stílust amit te itt a fórumon elő adsz .Egyszerűen gusztustalan úgy reagálsz mindenki hozzá szólására aki nem bólogat a hülyeségeidre mint ha a lábad kapcája lenne .
De szerinted csak az a jó amit te képviselsz véleményt a másik félt pedig leírod.

Felháborító ahogy Pipocskával is szoktál beszélni akinek csak hálás lehetnél amiért anno egy évvel ez előtt mindent megtett,hogy anya tejhez jutassa a kislányodat.

Banettnak is ide írod,hogy továbbiakban kerülje a társaságod mért kell ezt .Annyira intelligensnek okosnak tartod magad akkor már csak tiszteletből beszélj normálisan egy háromgyerekes családos anyukával aki sokkal nagyobb élet tapasztalattal rendelkezik illetve már sokkal többet tett le az életbe szakmailag illetve mint édesanya mint te.

Kibeszélted itt a fórumon a Ritát akitől a lakást vettétek ez is egy gerinctelen dolog volt ő se teregette ki a te szennyesedet.

Minősíthetetlen vagy igazán magadba nézhetnél egy kicsit .
Mindig mindenki rossz csak te vagy a tökéletes!

Tudod egy kicsit tényleg néz magadba és gondolkozzál el mert saját magadat égeted a stílusoddal .
Neked még jó pár év élet tapasztalatra szükséged van az nem elég ,hogy könyvből megtanulsz dolgokat .
Az emberek iránti tiszteletet nem lehet könyvből megtanulni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zsuzsi
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem Áron, hanem Ábel Very Happy
Bocsi
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Banett

Minden szóval egyetértek, amit írtál.

Magam részéről nagy hiányát éreztem volna, ha ezeket a képeket nem láthatom. Nem tudok mindhez jelzőt fűzni, de amikor Áron a két kis fogát kirakja, és úgy vigyorog, mint a mókusok a Chipp és Dale-ben, az annyira jó, hogy már fáj...........
Főleg, hogy Marcinak is van egy hasonló.
Autótok nagyon vagyány. Látszik, hogy szembe van fordítva az ülés. Őrült jó. Ahol jártatok azok pedig gyönyörű helyek.
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Johi Smile
Ha lesz egy kis időd, várom ám a pü-t hólyaghuruttal kapcsolatban!
Szóval mi újság van Fannival és veletek?

Wica Smile
A fekete-fehér képeket én is imádom.
Te is ilyen fotós-mániás vagy, ha jól emlékszem Laughing . Nem tudod a Ulead progit hol lehetne beszerezni?
Banett

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egy mondat erejéig!

Johi
Eszedbe ne jusson most már elmenni anélkül, hogy magatokról írtál volna pár szót! Wink Smile Az meg, hogy kinek milyen a stílusa, a két év alatt mindenki számára világossá vált. Ettől még írhatnál magadról! Személy szerint engem érdekel. De lehet, jobban járok, ha pü-ben kíváncsiskodok. Crying or Very sad
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Banett Smile
Ez az élő szobor csúcs!!

Márti Smile
Évek óta hivatalosak vagyunk olyan helyre, ahol főznek Gulyásfesztiválkor, és most három bogrács - három féle kajcsi főlt Razz .
Huhh nagyon fini volt, a szabadlevegőn még az étvágyam is megjött (mostanában nem sok van), meg volt fincsi túrós rétes, ami nálam némberván Very Happy . Anyukáddal mi a gond, hogy kórházban van, ráadásul megint??
Dallamos királyfi Laughing
Nem semmi ez az óvodás sztori. Az új óvónéni legalább igyekszik Confused .
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica: érdekel, hogy mit tudsz: Laughing

Banett: képek királyak, nagyon jó lehetett nektek.

Hanee: pedig te aztán igazán tudhatnád, hogy miért nem írok, na sebaj. Úgy látom, nem csak nekem van problémám a stílusoddal. Laughing De jól is sejtettem, minek is maradnék.

Minyu: köszi a Püt, jól esett...

J
Vissza az elejére
Wica

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj, Firenze! Imádom!
Szuperek a képek!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Banett

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, sikerült végre ezen is túljutni és feltöltöttem a képeket. Előre szólok, nem fukarkodtam velük Wink Smile :

A hosszú út után így "kidöglöttem"
[^]  

Siena (ide valósi a barátnőm) főtere, este kivilágítva. Éppen koncert volt
[^]  

Firenze
[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

Az Uffizzi képtár előtt egy élőszoborral
[^]  

Ponte Vecchio - még mindig Firenze Smile
[^]  

Nézdd, ott a tenger!
[^]  

Ezt piszkosul csípem!
[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

Ezt nézdd, mennyi kagylót szedtem!
[^]  

És az enyémhez mit szóltok?
[^]  

Csak nem vihar készülődik? (- szerencsére nem volt!)
[^]  

Megyek, megmártózom egy kicsit!
[^]  

Áron várat épít
[^]  

A barátnőm - Giuliana
[^]  

A gyerekekkel felváltva:
[^]  

[^]  

És végül az autónk, amivel nagyon nagyon meg voltunk elégedve
[^]  
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Banett írta:
Sziasztok!
Hanee
Ne haragudj, de ha nem akarod szítani a kedélyeket, akkor mi a francért írsz fél oldalt arról, hogy MMónikát újra és újra kioktatsd, illetve hogy a körlevél témát még mindig boncolgasd. Ez már lerágott csont. Én is csak azért hozom fel, mert most már nagyon nagyon felháborít, hogy egy másik fórumon NORMÁLIS embereket toborzol, de azért idejössz és osztod az észt. Komolyan mondom, rendesen kihoztál a sodromból.
Persze, mindenkinek szíve joga oda írni, ahova akar, és persze lehet ezt msn-en, vagy pü-ben, akár emailben, esetleg egy másik fórumon. De ha itt nem tetszenek az emberek, mert nem elég normálisak számodra, akkor légy szíves, ne ronts a hangulatot tovább. Nem bírtam már magamban tartani a véleményem, és előre is bocsánat érte mindenkitől. Nem fogok erre többet reagálni sem itt, sem máshol. Részemről tényleg ennyi, ezzel kapcsolatban több mondani valóm már nincs.

Kedves Banett!

Elkezdtem reagálást írni erre ide a fórumra. Aztán meggondoltam magamat, mert tiszteletben tartom annyira a többieket, hogy én nem fogok elkezdeni személyeskedni senkivel.

A témát érintően írtam neked egy PÜ-t.

Kérlek, hogy a jövőben messziről kerüld el a társaságomat!

Akit érdekel a válaszom, annak eküldöm PÜ-ben.

hanee
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Láőnyok!
Tudtok valami homeós bogyót a takonyra gyereknek???
egész éjjel fent voltunk..igaz csak az orra folyik de látszik hogy náthás a szentem..délre vfiszem dokihoz de szerintem ő nem vágja ezeket a homeós bogyókat!!
segitsééég!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi is előkerültünk. A hétvégén megjártuk a Mátrát -családi találkozó Very Happy-, Szolnokot -anyukám ismét kórházban Sad-, mindezt úgy, h. Csaba a Bakonyban volt osztálytalálkozón Very Happy. De minden jól sikerült, és a Mamit is hamarosan kiengedik. Fantasztikus időnk volt, ragyogott a Napocska, örömmel sétálgattunk a hegyen Very Happy!

Vita-hozzászólások:
Sikerült elolvasnom Sad. Csak annyit, h. nagyon igaztalannak érzem a "mézes-mázas" jelzőt és a "süket füleket" bárki szájából is! Ez egyszerűen nem igaz olyan formában, ahogy lentebb leírásra került Exclamation Részemről ennyi Wink!

Johi, szia!
Húúú de régen jártál erre! Mi van veletek? Very Happy

Minyu!
Hála Istennek, túllesztek ezen a betegségen, úgy látom! Ez ám az igazi győzelem! Láttam Hanee intézett pár sort Csabihoz, bizony jó lenne, ha betartaná, nehogy vmi másik betegség "beszóljon"! Nagyon drukkolok nektek Very Happy!

Wica, Vanda!
Gyönyörködtem a képekben Very Happy, köszi a hozzáféréseket! Aranyosak a gyerkőcök Very Happy!
Vanda, gondolom jól sikerült a Gulyásfesztivál!? Anyukám is nagyon készült, ők mindig szoktak főzni. Hát, most nyomta az ágyat helyette:(.

Vikó!
Hogy megy Szabinak az 5.? Vikikének pusszancs a hasára Very Happy! Azt hiszem jönnek az édesebbnél édesebb pillanatok, ahogy kezdenek beszélni Very Happy! Jegyzeteljetek Laughing!
Én pont tegnap röhögtem magam halálra, ui. Eszter mesélte nekem a Csipkerózsikát, amiben szerepelt a "dallamos" királyfi (=daliás királyfi).

Ovis történetünk Sad:
Sajnos "nem akar" kiderülni pontosan, h. mi történt Evil or Very Mad! A vége az lett, h. az ovi egyik legjobb pedagógusa -Eszterék óvó nénije- elment. Amit megtudtam eddig: az egyik szülőpáros feljelentette az óvónőt az önkormányzatnál, mert egyik estére a gyereküknek lázgörcse lett; egy másik esetben pedig leesett a mászókáról a gyerek az udvaron (ez a mai napig vitatott, ui. semmi külsérelmi nyom nem volt látható, ill. senki nem jelezte ezt a pedagógus felé, még a gyerek sem, sírással sem...). Azt beszélik még, h. a vezető nem a munkatársa mellett állt ki, hn. a szülőknek adott igazat. Nos, eddig tudtam tényszerű lenni, innentől kezdve már a szülő beszél belőlem, aki tudja, h. milyen veszteség érte gyermekét, ill. annak csoportját Twisted Evil. A sértett anyuka átvitte a másik csoportba a gyereket, és röhöghet a markába, h. jól megbüntette a hölgyet, aki mellesleg elköltözött messzebbre, és talált magának állást egy mini oviban, ahol tárt karokkal fogadták - "jó nagy büntetés", igen, a mi gyerekeinknek! Anyukát és gyerekét inkább nem minősíteném. A vezetőt sem... Ennyi. Most szokjuk az új óvónőt, de nagyon hiányzik a régi kiforrott egyénisége, kedvessége, tudása, humora stb.! Eszter szépen veszi az akadályt, de nincs olyan nap, h. ne emlegetné X nénit Rolling Eyes ...

Timmba!
Sára már az új oltássorozatot kapja, amitől nem lenne szabad belázasodnia, az 5. havi oltás mégis betett. De használt a kúp, úh. másnapra nem volt semmi baja! Very Happy

Banett!
HIÁNYZOL, jelentkezz!!!

Mennem kell - vasalni Sad.

Nem szerveződik tali mostanában? Very Happy

Márti
Vissza az elejére
Banett

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is köszönöm a megkereséseket és a hozzászólásokat. Nagyon el voltam keseredve, hogy itt mi folyt? Sad Eddig meg is bírtam állni szó nélkül, de most már végképp nem megy.

Szóval, eddig a fórum egy igazi kikapcsolódást jelentett számomra, ahová jó volt mindig és mindig benézni és olvasni titeketet, mert a mindennapi trutyit az ember a háta mögött tudta hagyni pár órára. Ennek vége volt az utóbbi időben. Ami fájt - ahogy már Vikó is fogalmazott -, hogy olyan embereket bántottak meg ezekkel a vitákkal, akik számomra fontosak és értékesek. Ráadásul nem értettem, hogy miért is kell a véleményünket és nézeteinket a másikra ráerőszakolni ilyen gusztustalan módon????? Rolling Eyes

Hanee
Ne haragudj, de ha nem akarod szítani a kedélyeket, akkor mi a francért írsz fél oldalt arról, hogy MMónikát újra és újra kioktatsd, illetve hogy a körlevél témát még mindig boncolgasd. Ez már lerágott csont. Én is csak azért hozom fel, mert most már nagyon nagyon felháborít, hogy egy másik fórumon NORMÁLIS embereket toborzol, de azért idejössz és osztod az észt. Komolyan mondom, rendesen kihoztál a sodromból.
Persze, mindenkinek szíve joga oda írni, ahova akar, és persze lehet ezt msn-en, vagy pü-ben, akár emailben, esetleg egy másik fórumon. De ha itt nem tetszenek az emberek, mert nem elég normálisak számodra, akkor légy szíves, ne ronts a hangulatot tovább. Nem bírtam már magamban tartani a véleményem, és előre is bocsánat érte mindenkitől. Nem fogok erre többet reagálni sem itt, sem máshol. Részemről tényleg ennyi, ezzel kapcsolatban több mondani valóm már nincs.

Magunkról:
Olaszország szuper volt, nem igazán akartunk hazajönni. Ha minden jól megy, akkor október végén újra elmegyünk a barátnőmékhez, mert akkor van az esküvőjük. Az idő tökéletes volt, a tenger csodás. A gyerekek élvezték nagyon, akár csak mi. Jártunk szép városokban, hangulatos kis olasz falvakban. Képeket kicsit később, mert még le kell töltenem, most pedig időm nem sok.
Beindult a suli, az edzés, mint ahogy már írtam. Este 8-nál előbb nem igen zuhanunk haza. Pörgés van rendesen, bele kell újra rázódni, mert a nyár alatt nagyon ellustultunk.

Reagálások később, mert most futok, Ábel a kutya tálját bizgerálja!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 12, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lilinek nő a 9. foga, úgyhogy éhségsztrájk van.. reggeli gyanánt épp az ő tápszeres bébigrízét eszem, marha finom Very Happy

Timmba:
A magnéziumot is túl lehet adagolni, csak kicsit nehezebb mint mondjuk egy vitamint. Nekem sikerült a terhesség alatt, mert egyszerűen nem volt rá szüksége a szervezetemnek és a doki felírt biztos ami zicher alapon 3x1 MagneB6 tablettát.. úgy tudom valamilyen formában a szervezet egy részét ki tudja üríteni, de nyilván egy bizonyos mennyiség felett nem. Kétségtelen tény azonban, hogy elég ritka az ilyesmi, mert az esetek többségében abszolút indokolt, hogy felírják szedni, és nehéz is vele mellényúlni, mert a legtöbb ember kevés olyan élelmiszert eszik, amiben magnézium megfelelő mennyiségben található. De például ha belegondolsz, a vasat is túl lehet adagolni, nem is szokták nagyon felírkálni csak ha tényleg kell, csak valamiért a magnéziumot felkapták ilyen szempontból, és minden terhesnek orrba szájba felírják Very Happy (hozzáteszem gyakrabban van rá szükség, mint a vasra, valóban..)..
Nekem vas sem kellett, a terhesség után volt csak kicsit alacsonyabb a vasam, akkor felirta ugyan a doki, de meghagyta, hogy amint gondot okoz (székrekedés, hasmenés) hagyjam abba.. 1 hétig szedtem.. Very Happy

Timmba: Etetőszék tök jó, kár hogy nem kell, simán elmennék venni ha most lenne rá szükségünk, nekünk is van törzsvásárlói kártyánk, bár Ákos nevére szól Very Happy Very Happy

Johi:
Bevallom ez a kijelentésed kissé meglepett, őszintén szólva nem igazán értem mi volt vele a szándékod.. kb. 2 hónapja ide sem dugtad az orrodat.. Persze előfordult ez már másokkal is, nylván mindenkinek lehet olyan dolga, programja, ami miatt nem ér rá sokáig leülni sem a gép elé, csak ez kicsit olyan, mintha azt várnád, hogy most mindenki azt írja rá, hogy "jajj dehogynem érdekel!".. Nyilván mindenkit érdekel mindenkinek az élete (így ha írsz magatokról a tiétek is) - Engem is! Hiszen ezért olvasom a fórumot.. de külön dícséretet ne várj azért, hogy most ismét megjelentél körünkben Very Happy

Vanda:
Szúnyogcsípés brutális tud lenni a kicsiken! Lilit is néha megcsípi egy-egy (csak tudnám hogyan és mikor, mert a 9. emeleten lakunk), bár ez inkább csak nyáron volt, mostanában talpig pizsiben alszik (rugdalózó), és szerintem a hidegben eltűntek a szunyik is. Én eddig nem csináltam semmit a csípésekkel, és láthatóan őt sem nagyon zavarta hogy ott van, és elmúltak maguktól.. kellene velük valamit tenni szerintetek? Embarassed

minyu:
Én is kérekszépen cipő infót! msn-re felvehetnél és este ott meg tudnánk tárgyalni esetleg.. ha gondolod.. itt van a profilomban az msn elérhetőség. Nézegettem cipőket Lilinek itt-ott, de sehol sem láttam igazán jót, vagy pedig nincs a méretében..

Vikó:
Gratulálok a "Szabi-Babi"-hoz, Szabi most biztos büszkül és dagad a mája Very Happy Very Happy Very Happy

Móni:
Nem akarom szítani a dolgot, de mintha azt írtad volna, hogy nem olvastál cikkeket tej-ügyben.. de mindegy Wink Lehet, hogy félreértettem valamit..

Körlevél téma: Szerintem nem indult előtte kivizsgálás, mert valószínűleg azt írta volna, hogy pl. "voltunk már orvosnál de még nem tudnak semmit", vagy "voltunk dokiknál de nem találtak semmit, mégis maradt a probléma..".. legalább is én biztos odaírtam volna a helyében, ha így lenne. Szerintem TUTI hogy nem apnoéról van szó, mert 1-2 hónapos korig egy csecsemő teljesen ösztönlény, nem tud hisztizni, csak a sima érzéseit tudja kinyilvánítani, ami annyi, hogy "valami nem jó", sokszor még megkülönböztetni sem tudja, hogy éppenséggel bepisilt, vagy éhes.. tudom ez így hülyén hangzik, de eleinte tényleg nem tudják "mi a baj", nekünk kell rájönni, nem tudom mennyire emlékszel, de én direkt figyeltem (miután ezt mondta nekem szakember akivel beszélgettünk ilyesmiről), hogy eleinte nem lehetett megkülönböztetni a sírásokat, csak annyira, hogy "sír", "nagyon sír", "eszeveszettül sír".. attól függően, mennyire volt rossz neki a valami.. nyilván egy fájdalomra jobban sírnak, de a bepisiltséget és éhséget, vagy éhséget és szomjúságot nem tudod megkülönböztetni, ilyenkor találgat az ember, és a megérzésére hagyatkozik (pl. "éhes nem lehet, mert most evett 10 perce, akkor lehet hogy inkább bepisilt"). Szóval én borítékolni merem, hogy ennek a dolognak köze nem volt vagyis köze nincs apnoéhoz és hisztihez.. nekem bűzlik az is, hogy megtörtént-e, mert elképzelni sem tudom, hogy a korházban fellép egy ilyen állapot és ne fosnám össze magamat, főleg ha az első gyerekemről van szó, és ne rohannék vele a csecsemősökhöz.. és emlékszem, hogy először attól is bepánikoltam majdnem, hogy félrenyelt, pedig ez tök természetes egy akkora gyereknél, és ha Giggancs nincs ott, és nem mondja hogy nyugi, tuti be is pánikoltam volna és rohantam volna a csecsemősökhöz..
Azok pedig biztos, hogy elindítanánk egy kivizsgálást ilyenkor. Meg furcsa, hogy a korházban megtörténik, és senki sem látja? Senki sem szól az orvosoknak? Nagyon felelőtlen lenne, aki ilyet tesz, ezt elképzelni sem tudom senkiről.. de tényleg..

Jóhiszeműség:
Bár nem nekem szólt a szösszenet, de... Én már túl sokat láttam ahhoz, hogy jóhiszeműen álljak hozzá mindenhez és mindenkihez. Naív lennék ha így tenném. Ha valaki rettentően jóhiszemű és nem vesz latba több lehetőséget (negatívakat is), az vagy buta, vagy tapasztalatlan szerintem.. de persze nem célzok ezzel senkire, csak általánosságban írom.

Na.. megyek varrni. Azon vagyok, hogy új termékem legyen, de sehogy sem akar jól működni a dolog Very Happy

hanee
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Telefonáltam a dokinknak, 14-én v. 19-én mehetünk a 15. havi oltás beadására. Rákérdeztem, hogy belázadoshat-e, közölték, elég ritkán fordul elő... most nem tudom, mit gondoljak, úgyhogy inkább majd meglátjuk SmileSmileSmile
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Johi! Mi mit gondoljunk, ha két hónapja nem is írsz?

Vikó, ez egy nagyon kellemes érzés lehet fiadnak, ügyes a lány. Rögtön a bátyját vette le a lábáról... jó befektetés SmileSmileSmile

Hanee, én úgy tudom, hogy mg-ot nem lehet túladagolni… nos… én úgy tudom…

Kerky, én szeretem a Brendont, ruhát még sosem vettem ott, mert valóban nagyon drágállom, viszont bababútort, bébiételt, babajátékokat, szoptatási eszközöket, cumisüvegeket sokat-sokat.
Ami Ricsinek van játékautó dudál, tolat és gyújtást ad rá (persze „lábpedálos”). Zéténynek egy kalappal a műtéthez, vigasztaljon, ebben a korban még simán átesik rajta. Majd mesélj, hogy csinálták, lehet, hogy nálunk is lesz… sosem lehet tudni. A mi dokink – attól tartok -, kivárja a fiúk 3éves korát.

Szia Márti! A te lánykád is mekkora már. Fiam még nem aktivizálódott ennyire 6 hósan… úgy látom Sárát nem kell félteni. Középső… régi szép idők! Mesélj, mi volt az ovónénivel? Ráfogták a pedofíliát v. mi? Sok puszi nektek.
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sz'asztok lányok! Még nem olvastam semmit sem vissza, de teszem, mihelyst időm lesz rá.

Nos, most a Brendonban uaz az etetőszék, amit mi is vettünk és egy percig sem bántam, hogy kiadtunk rá ennyi pénzt, törzsvásárlói kártyával rendelkezőknek 6000+ pont, azaz levásárolható lesz a kártyáról 6000 rupó.
http://www.brendon.hu/pontgyujt.html

Az oldal alján található másik extra pontos játék megijesztette a Ricsit, de még engem is. Meghúzod a fejét a marslakónak és valami extrém módon és hangot adva megy vissza. Nekem nem tetszett, de lehet, másnál ez a favorit.

Pusszantás, még jövök - ahogy tudok
Wica

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vanda!

Én is megnéztem a képeket!
Nagyon tetszettek! Látszik, hogy milyen boldogok vagytok! A FF képek mégjobban tetszettek.

Johi!

Miből gondolod, hogy nem érdekel, mi van veletek? Én személy szerint nem tudom, miért maradtál távol.

Puszi
W
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Johi Smile
Hát persze, hogy szeretnék segítséget. Minden infó jól jön.
Urogint ismerem - ezt is általad. Smile Ha gondolod, inkább priviben, oksi?
Amúgy igenis érdekel mizujs van veletek! Fannibébi miket tud már és Te hogy vagy?

Minyu Smile
Köszönjük Smile Bezsebeltük ezt is Smile
minyu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vanda Smile
Megnéztem. Jaaaaj, de csodaszépek voltatok! Naggyon szeretem az esküvös képeket Smile

Vikó Smile
Irtam püt cipöügyben, de közben elfelejtettem messengercimet irni.
minyuka@hotmail.com vagyok elvileg. De csak esténként szoktanm messelni, mikor apája már itthon van, mostmeg nem is enged belépni vmi miatt. Nem értem Sad Evil or Very Mad Na, mindegy.
Szóval most hétvégén megyünk a Marcisokhoz, mi veszünk öszi cipöt, télit majd késöbb, de ha megirod, mekkora cipi kell (talphosszot IS irjál, hogy tutira biztos legyen) megnézem, van-e már bundás cipöjük, és hozok csajosat.

Very Happy Very Happy Very Happy Köszönöm mindenkinek, aki velünk örül a negativ eredményeknek!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Puszka
minyu

[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minyu: gratula párod negatív leletéhez.

Vanda: ha felfázás ügyben szeretnél segítséget, szívesen írok neked, mert sajnos engem sem kerül el ez a nyavalya, de van rá jó sok gyógymód....

Magunkról nem írok, mert gondolom már senkit nem érdekel...

Johi
Vissza az elejére
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A hétvégén nálunk Gulyásfesztivál volt és így degeszre ettük magunkat! Very Happy Very Happy Very Happy Pepe is nagyon élvezte, igaz egy szunyi megcsípte, itthon láttam meg.
Ma postára kellene mennem, megbüntettek a parkoló őrök Mad és a napi jegyet már nem vettem meg.
Ez a cifloxin jól helyrevág, az augmentin ehhez képest rostos üdítő. Miután beveszem a gyogyit, rá egy fél órára olyan vagyok, mint akit fejbevágtak. Még két szem van Shocked Confused .

Képek elérhetőségét elküldtem priviben Smile

Kerky Smile
Fügyi ügyben mi a helyzet? Nekünk a dokinő 15 hós koráig vár, de sebész lesz belőle nálunk is sejtem. Sad

Vikó Smile
Szabi-Babi biztosan büszke bátyj most, hogy a hugica már a nevén tudja szólítani! Édesek lehetnek.

Biga Smile
A kezet-csókolós idegenektől én is írtózom. De inkább a kézfejét puszilgassa, semmint a kézbelsejét vagy az arcát! Valamelyik nap egy igénytelen koszos cigán nőci simította végig Pepe arcát majdnem (az sztk-ban voltam a laborban). Időben elfordultam egy mosoly keretében. De folyt rólam a víz.

Vanda
vikó

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vanda, Wica!

Képek engem is nagyon érdekelnek! Légyszí!Légyszí! Smile

Márti!
De nagyok már a Te gyerkőceid is! Szalad az idő...
Sztorit én is kérem! Smile

Minyu!

Örülök, hogy párod eredménye jó lett!!!

Fúú, majd valamikor kellene dumcsiznunk cipőügyben, mert jó lenne egy hasonló szépséges, és szupi meleg bakancs a télre, mint tavaly. Azt igaz csak "dísznek" használtuk, de már kinőtte bőven.
Mess-címedről lemaradtam... vagy ott fut alattad? Embarassed
Meg is nézem.

Kerky!

Gratula menéshez!
Fütyi. Sad

Biga!

Laughing

Giggancs!

Torta szép volt, de a lányok még szebbek! Smile

Rólunk picit,
Szabi lelkemre kötötte, hogy el ne felejtsem:
Vikikém ki tudja mondani, h Szabi. A Dédinél, a kertben olyan hangosan utánakiabálta, hogy mindenki odafordult azonnal. Cool
Azóta abba sem hagyja, viszont kicsit változott, mert "Babi" lett belőle.

Jó éjt!

Viki

[^]  
Vissza az elejére
MMónika

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tűntem el csak mint írtam két munkám is most csúcsosodik és nagyon felzaklatott a tejcsi ügy így nem akartam addig olvasni a fórumot, míg egy kis lélegzetvételnyi időm nincs, hogy nyugodtan tudjak válaszolni. Azért éjszakánként pörgött ám az agyam. De mielőtt ezt megtenném látom szerencsére tovább pörgött a topik szeretnék néhányatoknak írni. És nagyon örülök, hogy közben lecsendesedtek a kedélyek.

Hajni, Pipocska, Banett,
Magam részéről nagyon sajnálnám ha nem jönnétek többet.

Hajni, egyetértek Timmbával, hogy többet jöttél jobban megismerhettünk. Bár te elég szűken fogalmazol, így néha nehezebben értelek, mert annyira nem ismerlek, hogy a szavad mögé lássak. Minden esetre továbbra is úgy érzem, hogy olyasmit tulajdonítottál nekem amit én nem gondolok és nem csinálok. És az sem esett jól, hogy nem szavazol nekem annyi bizalmat, hogy nem a saját fejem után, hanem orvosok véleménye és elolvasott cikkek alapján beszélek és nem a levegőbe. Arról már nem tehetek, hogy ezek ellentmondhatnak egymásnak, illetve többféleképpen lehet értelmezni. Én a szép szóból értek és nincs hatással rám a durva hangnem. Sokat tanulok, ha nem is mindig mondom a ti példáitokból. Magam részéről soha nem vártam a fórumtól, hogy itt megváltsuk a világot, vagy egymásra erőszakoljuk az álláspontunkat. Itt mindenki elmondja mit tart jónak (legtöbbször ezek különböznek) és mindenki kiválasztja a maga útját. Elhiszem, hogy személyes okból téged érzékenyen érint a téma, és segíteni szeretnél, de fogadd el másnak más útja van. Nem szeretném, ha miattam nem jönnél, de a döntés rajtad áll.
Pipocska, köszönöm a pü.-t nagyon jól esett. Remélem még sokat fogunk „vitatkozni” a fórumon.
Banett, ne csináld, hogy nem jössz. Arra várok, hogy megérkezzetek és ha már eddig vártam az olasz fotókkal, akkor együtt csináljunk egy olasz partit a fórumon. De egyébként nem szeretném ha miattam nem jönnél.

Kata,
Örülök az eredménynek és drukkolok, hogy mind a két baba egészségesen világra jöjjön.

Minyu,
Gratulálok a párod negatív eredményéhez. Küldök pü.-t.

Annamari,
De jó, hogy jelentkeztél. Nagyon csodállak, hogy még mindig szoptatsz (és hogy még bírod inni a Laktoherbet, nekem az a pár hónap is elég volt belőle). Néha Bálinttal is nagyon kell figyelni az utcán, hát még két gyerkőcre egyszerre. A csipogó fenék nekem is nagyon tetszet, lehet majd kölcsön veszem adott esetben. Beszéden én is aggódom néha. Egyelőre a "hoppá" az egyetlen szó amit mond, meg persze karattyol baba nyelven, de abból nem tudok kivenni egyetlen értelmes szót sem. De lehet bennem van a hiba.

Hanne,
Én is pont ezen gondolkodtam a körleveles sztorin, hogy a kivizsgálás időigényes. Márpedig a körlevél feltétele után röviddel Timcsus már írta, hogy nem találtak semmit a gyereknél. Nekem mondjuk ebből az a következtetés adódott, hogy már elindult az ügyben szakemberhez és nem várt arra, hogy mi mit válaszolunk. Egyetértek abban is, hogy talán nem hisztiről van szó. Két irányzat van egyik szerint hiszti a másik szerint nem. Lásd. cikk Timmbának írt részben.
Bölcsibe fog járni Lili, valamiről lemaradtam. Vissza mész dolgozni, vagy miért?
Engem elvileg érdekelne a bogyó, de megkérdezem Johi-t, hogy neki van-e, Ő közelebb lakik. Persze, ha lenne egy tali (szept. 14. után) akkor elmennék és ott találkozhatnánk.

Giggancs,
A torta valóban gyönyörű, de Gigi is szépséges. No meg Nono is a rózsaszínhabos ruhácskába. Ilyenkor nagyon szeretnék egy kislányt (is). Szerintem ha úgy látod, hogy hülyeséget csinálok/unk, akkor nyugodtan megírhatod, hogy te másképp csinálod, én szívesen venném. Itt inkább a stíluson ment a vita.

Kerkyra,
Gratula a kis menő-manódnak! (fénykép?) Az nagyon jó lesz, ha van hasonló korú kisfiú a szomszédban. Aranyos lehetett a szeretetrohamban. Hogy sikerült a hitelügyintézés?
A bácsikának szerintem igaza volt abban, hogy (ha jól képzelem el a járkáltatást) háta mögül két kézzel vezetni a babát nem jó. Ezt a Pető intézetben mondták nekünk, valami miatt rosszul tanulhatnak meg járni, de nem tudok bővebbet róla. Vagy elölről, vagy egy kézen fogva vezesd. De látom már áttértél és szerintem egy hét múlva már te fogsz futni utána. Nekünk is van olyan teherautó, de nem olyan szép állapotban mint Timmbáéké, általában a betonon tologatja. Lábbal még nem tudja hajtani. A nagyapi viszont kitalált egy módszert amivel nem kell lehajolni. Egy szíjat kötött a kormány részre és állva húzza maga után az unokáját a kocsin. Én inkább lustaságból próbálom megtanítani vele, hogyan kell magát lökni, de még nem megy.

Fütyi
Jó hogy eszembe juttattad, a fütyi témához már nagyon rég hozzá akartam szólni, de mindig lemaradtam. Szóval a mi dokinőnk azon az állásponton volt, hogy 1 éves korig nem kell csinálni semmit. Amikor megvolt az 1 éves kontroll és kiderült, hogy zéró szinten lehet felhúzni a fütyit, akkor elküldött a sebészetre (két ajtóval odébb). Ott azt mondták, hogy mielőtt „műtét” lenne kenegessük. Van aki 3-4 tubust is elhasznál míg siker lesz. 3 hét kenegetés után egy napon hirtelen felhúzódott a bőr, hát inkább megijedtem elsőre. Nem is kentem egy hétig aztán elmentünk a sebészetre, hogy hogyan tovább. Ott már nehezebben húzódott fel, így azt javasolta kenegessük, és ha elfogyott a tubus menjünk vissza. Így most kenegetek szorgalmasan, pedig fel tudom húzni neki. Nálatok biztos jobb a helyzet nincs annyira letapadva, így elég csak megpiszkálni. De egyetértek Hajnival, ha kétségeid vannak inkább kérdezz rá, hogy nincs e más megoldás, mint pl. nálunk. Mi a garancia, hogy nem tapad le újra? Mintha Pipocska írta volna, hogy nekik már egyszer O.K. volt aztán újra letapadt.

Barbi,
Jó, hogy felbukkantál újra. Viták minden fórumon vannak, legalábbis amiket nézek. Pl. az iwiw baba-mama fórumán ha valaki kiejti, hogy homeopátia, ezektől sokkal durvább beszólásokat kap. Ott van egy moderátor aki törölheti a hozzászólásokat, Ő sem homeo párti. Néha bekukkolok más fórumra és vannak viták. Ha megnézed sok babanetes topik ketté vált, tápszeresekre és nem tápszeresekre. Mi ezt szerencsére sikeresen túlvészeltük. Attól még egyetértek veled, hogy kulturáltabb eszmecsere is folyhatna néha.

Vanda,
Érdekelnek nagyon az esküvői fotód, küld el légy szíves pü.-ben. A felfázást sajnálom, sajnos nem tudok segíteni, nem ismerem a gyógyszert. Egyébként szívesen vettem a filozofálgatásaidat. Hát a 36/38-as méret sajnos nem játszik, de biztos el tudod majd adni, hiszen gyönyörű a ruha.

Csmarti,
Sára nagyon belelendült, szinte hihetetlen hiszen legutóbb (a szigeten) még csak cicizett és aludt. Jöhet a sztori.

Biga,
A villamosos sztori nagyon nagy!!!!

Timmba,
Elolvastam amit írtál nekem és nem értem pedig sokszor elolvasta. Ha ez már a csomagolt változat akkor csomagold ki a saját stílusodba légyszi. Wink Az első részben a jóhiszeműségről írsz, pontosan nem értem mit, de ha azt akarod mondani, hogy nem lehetünk mindenkivel szemben mindig jóhiszeműek: egyetértek. Én azon pl. nem akadtam ki, hogy többen felháborodtatok a körlevelen. Én is azt írtam, hogy első a szakember. Én azon akadtam ki, hogy te azon háborodsz fel, hogy van aki jóhiszeműben áll hozzá a kérdéshez. Nem tudom értesz e? Minden esetre én nagyon szeretném, ha Pipocskával rendeznétek ügyeiteket személyesen.
“Nos, a sikertelenül járt orvosi team valóban nem ugrott be az eset kapcsán. Ha lett volna, arról tudnánk, végülis információ... csak, hogy kizárjuk a diagnózisunkból, ami betegség már biztos nem lehet... kis segítség sose rossz, bár lehet, hogy azért pontlevonás járna (?) és nem doktorálhatok... na, ezt még átgondolom.“ Ezt a részt nem bírtam értelmezni bocs. A maradék részt azt hiszem értem. Persze ha valaki tudja mi a neve a betegségnek rákeres, de ha nem tudja? És ha nincs internetje? Különben miért timcsust kérte meg, hogy tegye fel. De annyira nem fontos szerintem ez a körlevél, hogy tovább csócsáljuk és ezen esetleg összevesszünk. Egyetértesz? A kért cikk: http://www.babanet.hu/publ/apnoe.htm

Az agymenéseimet szerintem már csak holnap teszem fel.
Üdv:
Mónika
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Lányok, köszönöm a kedves szavakat. Jólesett:)
Olvasni mindenképp foglak benneteket , mert fontosak vagytok számomra. Hát írni már csak nagyritkán, azt hiszem...

Kerkyra:
Igazából miattad írtam, olvastam a fütyiműtétet. Sad
Nekünk is levan tapadva, de több orvos is azt mondta , hogy 3 éves korig ( persze, midez akkor igaz, ha tud ívben pisilni) nem nyúlnak hozzá hátha....
Nekem egyik fiús anyuka ismim ajánlott egy mályvalevél teát ( ismertebb nevén papsajttea. ). Elvileg ő 2.5 évet javasolt., hogy onnét...
Én jó 3 hete abban fürdetem ( 2 evőkanál teát leforrázok, ahgyom állni 10 percig és hozzáöntöm a vízhez. ) . Pont ma néztem hogy nagyon szépen válik el a bőr. Esetleg próbáld ki.
De én a helyedben megkérdeznék más orvost is, persze ez csak javaslat.

Most ennyi...

Hajni
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga:
Ez a story nagyon jóóóó vóóóóóólt! Hogy úgy mondjam TUTKERÁLY Very Happy

A tápszeren szerintem ne aggasd magadat, minden gyerek más, minden gyerek más tempóban szokik meg egyes kajákat vagy kóstol meg másokat. Gondolj bele, van olyan baba, aki 3 éves koráig szopik, végső soron én is ezt akarom elérni Lilivel, csak cici híján tápszert kap ugye.. Very Happy A lényeg az, hogy nem görcsölsz ezen, és hogy gyarapszik a gyerek. Mert akkor bizti nincs gond. Esetleg kérdezd meg a doktornéniteket, hogy ajánl-e valami + kiegészítést, úgy értem vitamin készítmény adását, vagy ilyesmi, főleg hogy jön a takony idő. Én adni fogom Lilinek újra a Grape cseppet.

Képzeljétek el, anyukám kiment az Auchanba tegnap, és vett Lilinek ilyeneket, hogy 5 db body csomagban 550 Ft-ért, rugdalózó (pizsamának hordjuk) 1200 Ft-ért plüssből, valami együttest vett neki ami nadrág + pulcsi + kabát 5000-ért, olyan kis rendes Laughing
Nem tudom milyen minőségűek lesznek a bodyk (csak holnap kapom meg), de ennyi pénzért röhej! Szóval aki bodyt akar venni usgyi Auchan Very Happy Talán még akciós, de úgy tudom amikor nem volt akciós akkor volt 1500 az 5 db, szóval még az is igen baráti ár Wink

Kata:
Azért szerintem a magnéziummal is óvatosan kell, szóval véleményem szerint akkor szedd, ha az orvos felírja, mert túl is lehet adagolni. Egyébként ha természetes úton szeretnél hozzájutni (ami véleményem szerint sokkal jobb), egyél sok banánt, mert abban van sok. Csak vigyázz mert fogja a székletet Wink

A 15 hós oltás 1 db, karba. Legalább is én erre emlékszem, hogy mondta a doktornő.
Most épp homeos bogyót próbálok felhajtani amit felírt nekünk az oltás tüneteinek enyhítése végett, de nem lehet kapni Sad Szombaton megnézem a Szentkirályi utcában is, ott van egy BOIRON patika..
Mindenképpen szeretnék beszerezni, mert ez az oltás állítólag a legleg, szóval simán belázasodhat tőle a gyerek 2-3 napra is.. Ha sikerül vennem és kér belőle valaki szívesen megosztom, mert nyilván sok bogyó van a csomagban úgyis Smile

Kerkyra:
Egyébként az a röhej, hogy minél drágább valami (egy bizonyos szintig), annál inkább el lehet adni és akad rá vevő. Tapasztalatból mondom! Gondolj bele. Mert az emberekben szerintem tudat alatt az él, hogy "ha drágább akkor biztos jobb a minősége is". Én amióta emeltem egy kicsit az áraim egy részén, ugyanúgy rendelnek tőlem, sőt.. mily meglepő, pl. angpolólyából a drágábbik fajtát többen viszik.. fene se érti őket Very Happy
Szóval az ilyen drágán adó üzletek mindig jól meg fognak élni, ráadásul azért azt aláírom, hogy van is minősége! Nekem van pár brendonos cucc, mert még amikor terhes voltam csak elmentünk "valahova" venni pár dolgot, tudod azt sem tudtuk hol lehet vásárolni. Lényeg a lényeg, onnan van pl. 3 db 56-os rugdalózó és 3 db bodyt is vettünk ott. Az egyik ott vásárolt 56-os body volt a kedvencem, egy csíkos rugival egyetemben, mert nagyon jól lehetett ráadni, könnyű volt vasalni, nagyon jó anyaga van, és annak ellenére, hogy kimostam vagy 30x mindkettőt, úgy néz ki most is, mintha vadi új lenne, se egy boholy, se semmi. Szóval azt azért aláírom, hogy amit ott veszel az minőség, rá fogom adni a következő 3 gyerekemre is Very Happy

hanee
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Annamari!
Jó volt hallani Rólatok! Smile

Giggancs!
Szuper volt a torta, sőt torták! Tetszett ez a csali-történet. Smile Irtó bájosak a lányok és nagyon jó pillanatokat kaptál el!

Kata!
Valaki (bocs, de nem emlékszem, hogy ki) írta a Magnézium citricit (remélem így kell írni Embarassed), ha kell majd szedned esetleg magnéziumot (nekem sokat kellett anno), ezt felírhatja az orvos és sokkal-sokkal olcsóbb az összes többinél.

Vikó!
Smile

Hanee!
Örültem, hogy írtad, mennyi tápszert eszik Lili. Mi még HA 2-t eszünk, de ezt legalább felírják és a drnő partner benne maximálisan, ő is 3 éves kort mondott. Sajnos (?) nálunk még minden étkezéshez fogy, reggel és este pedig csak ez a menü. Sad Ami változott: nem idegesítem már magam...

Banett!
Olyan gyorsan telnek a napok, én is azon filóztam, hány hét is telt el, mióta elmentetek? Aztán eszembe jutott, hogy suli van már, tehát itthon vagytok biztosan.
Én elég sokat voltam/vagyok Rozival kettesben és nagyon sok agyalástól, rosszkedvtől mentettetek meg december óta a tanácsaitokkal. De ezen már messze túlnőtt a dolog és nagyon szomorú lennék, ha nem "találkozhatnék" Veletek!

Vanda!
Szia! Megnézhetlek én is Benneteket? Smile

Minyu!
Nem tudtam a problémáról, de a jelek szerint komoly lehetett: örülök, hogy minden rendben a férjeddel! Smile

Márti!
Szia, jó, hogy jöttél, csupa jó hír Rólatok, ez szuper! Smile (Történet jöhet!)

Wica!
Micsoda feltételezés! Smile

Kerkyra!
Arról nem írtál, megvettétek-e végül a járgányt... Laughing Rossz vicc volt, tudom...
Zétény tényleg hős, én rettegek az októbertől. Apropó, a 15 hós oltás hány db???!!!
Fütyiműtét: Sad
Ruhák: már írtam, hogy nagy mákunk van, hogy nem kellett nagyon ruhákat vennünk, de ezek az árak tényleg felháborítóak, szoktam nézni én is.

Tegnap majdnem felrobbantam: lakik a házban egy néni (több is), aki már elkapta párszor puszira Rozi kezét. Ettől a hideg ráz, mert miért pont a keze és miért pont puszi, de nem akarok összeveszni senkivel. Hát éppen leküzdöttük magunkat, rohanunk buszra, erre jön a néni és minden óvatoskodásom ellenére becserkészte Rozi kezét és cupp-cupp, majdnem felsikítottam. Hogy mondjam finoman, hogy neeeee???? Twisted Evil
Olvastam valahol egy sztorit, eszembe jutott a "jó időben..." megjegyzésedre:
Teletömött villamos, két, egymással szemben lévő szék. Az egyiken egy jóarcú, kedves öreg néni kuporog, a másikon egy nő a gyerekével az ölében. A kissrác himbálja a lábát és állandóan belerúg a néni térdébe. A néni egyre hátrébb húzódik, várva, hogy az anya mikor szól rá a kölyökre.
De mivel ez nem történik meg, udvariasan megszólítja az anyát:
- Elnézést, hogy zavarom, de a kisfia folyamatosan rugdossa a lábamat és ez már az én koromban nem tréfa, eltalál egy csontot vagy egy eret, akkor az újságosig, meg a patikáig se tudok lemenni. Legyen szíves, szóljon rá!
- Mit akar? - reccsen rá az anya. - Én nem fogom egy ilyen vénasszony miatt korlátozni a gyerekemet testi szabadságában! Foglalkozzon a saját dolgával, ne az én gyerekemmel!
A villamoson mindenki megdöbbenéssel nézi végig a jelenetet, míg egy tipikus rocker (bakancs, tar frizura, feszülős gatya, bőrkabát) kiveszi a szájából a rágót, és a nő hajába nyomja, majd lágyan így szól:
- Engem se korlátoztak gyerekkoromban ...!”

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márti!
Hanee!
Köszönöm a villáminfókat cumisüveg ügyben. Smile
Kifőzni kifőztem már, a mikróval néha bizonytalan vagyok. Bár a hő az hő... (?)

Wica!
Igen, Martonvásár. Smile

A Kilitin levő ház elérhetősége:
rkonya@externet.hu
06/84 322-069

Hanee!
"Bírom" a népnevelő beszólásokat. Wink
Bár az ilyen unatkozó nyugdíjas típusúak inkább abból fakadhatnak, hogy szólni akarnak valakihez. Leszámítva a született boszorkányokat... Laughing Evil or Very Mad
Én egyszer szóltam, igaz, akkor egy tinire, aki a villamost rongálta, nnna, nem írom le, milyen választ kaptam. Akárki akármit mond, jó időben egy jó nagy füles csodákra lehet(ne) képes, ha a T. szülőnek már korábban nem sikerült megnevelnie a kölköt. Laughing
Brendon: én már rég elhatároztam, hogy ha egy mód van rá, elkerülöm az ottani vásárlást, mert komolyan felháborít, amit megengednek maguknak árszínvonal téren. De a jelek szerint így is jól megélnek, máskülönben már bezárt vona...
A másik, hogy a mi környékünkön a Kenguru márkaboltot leszámítva, ahol nagyságrendekkel olcsóbb a ruha, és jó minőségű cipőik is vannak, a Brendon az egyetlen bababolt, ha az ember nem akar beautózni a városba, és nem nagyon akar...
Persze van néhány hipermarket is a környéken, ahol néha meglepően jó minőségű dolgokra lelek, meglepően alacsony áron. Olyankor nagyon elégedett vagyok magammal. Smile
Vissza az elejére
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra!
Szerintem lehet mikrózni az Aventes üvegeket.

Márti
Vissza az elejére
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra!
Wink
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra:
Brendon szerintem már bizonyos értelemben nevetséges is.. A röhej az, hogy ha akciós árut találsz,akkor pl. rugdalózóhoz hozzájuthatsz 1200-ért is, ami mondjuk egész jó ár még a többihez képest is, de ha nem akciós, akkor horribilis.
Én egy hinta-csigát néztem, asszem talán timcsusék kapták, hát az is valami 35-be kerül vagy hogy..
Angolpólya 4 vagy 5 ezer, már nem emlékszem, én adom 1800-ért meg 2400-ért.. szóval elég viccesek..

Aventes üveg tehető mikroba, sőt ki is főzhető természetesen Smile

Gratulálok a járáshoz!
Nekem egyszer múltkor beszólt egy nyanya, hogy vigyem el orvoshoz a gyereket, mert nem egyenletesen jár, és nem hajlítja be eléggé a térdét! Akkor volt 13 hónapos és járt 1 hónapja.. Twisted Evil
Tegnap meg rámszólt egy bácsi, hogy ne bántsam a gyerekemet, amiért rácsaptam PICIT!, mert felvett egy cigarettacsikket az utcán.. még csak rá sem szóltam keményebben, csak finoman közöltem vele, hogy nem szabad mert piszkos és büdös..
Hejj de felhúztam rajta magamat!

hanee
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vanda!
Engem is érdekelnek az esküvői képek! Smile
36-38-as méret... álom, álom, édes álom... Laughing Bár az esküvői ruhám nekem is akkora volt. Cool
Zétény már néhány hete oldalazva közlekedett a bútorok mellett, aztán egyszer csak "előre" is elindult, persze még csak kézenfogva. Smile
Erről eszembe jutott valami, alább le is írom...

Szdkata!
Köszi! Smile

Gem! Smile
Te is benéztél? Smile Hogy vagytok?

Barbi!
Pont ezen gondolkoztam el a minap, hogy vajon mennyire lehetnek eltérőek az ajánlások, -már ami a tehéntejet illeti- kultúránként. Persze dőreség lenne összehasonlítani, pusztán kíváncsiságból...
Érdekes volt olvasni, Nálatok mi az uralkodó nézet.

Wica!
Most, hogy Biga említette a képeket, nem is tudom, írtam-e már, hogy én is megnéztem ám a nyaraláson készült jól sikerült fotókat! Smile
Bevallom, azt hittem, a tájban is gyönyörködhetek egy kicsit, főként a tengerben, ami nekem annyira hiányzik. Embarassed
Egyébként Nektek jó tapasztalataitok voltak a nyaralás alatt a vendéglátással kapcsolatban?

És a mi eszembe jutott Zétény sétálásáról...
Emlékeztek a hámra?
Kint vezetgettem valamelyik nap Manót kézenfogva (a klasszikus felállás, két kezét fogom, és mögötte lépegetek), amikor összefutottunk az egyik itteni öreggel, aki a parkot gondozza stb., de nem is ez a lényeg.
Azt mondta, hogy nem jól tanítom ám járni. Az ő idejében egy sálat kötöttek a gyerek mellkasára, vagy a két vállára, és hátul hosszabbra hagyva vezették, így tanult meg egyensúlyozni. Ez lehetett a bébihám őse.(?) Laughing
Azért nem kötöttem mindjárt sálat Zétényre, de egy kicsit nehezítettünk, csak az egyik kezét fogtam azután. Very Happy

És a mai nap döbbenete:
Elmentünk a Brendonba pelenkavödör-betétért.
Zéténynek olyasmi kis teherautója van, mint Timmbáéknak, ha emlékeztek rá, tett fel képet, amolyan lábban hajtható, cipőorr-gyilkos. (Jut eszembe, vajon én miért csak velúrcipőt találok mindig Zéténynek? Rolling Eyes Igaz, neki még nem ér le a lába a járgányról, viszont még sokszor előfordul, hogy mászik, ergo a cipőorrnak annyi. )
Szóval, nem volt vételi szándékunk, csak megláttam egy hasonló rendeltetésű szerkentyűt. Jó kis masszív felépítésű volt, hátul "tolókarral", hogy ne szakadjon le a szülő háta, amíg a gyerek nem önjáró, lábtartó, biztonsági öv stb.
Zétényt bele is ültettük, hadd próbálja ki, és nagyon élvezte. Mikor elkezdte puszilgatni a kormányát (ez nála a legnagyobb tetszés jele Smile ),
gondoltam, megnézem, mennyiért vesztegetik.
40 ezer forint!!! Nem elektromos, nem dudál, nem megy magától, csak egy műanyag nyavalya. Persze, tudom, a Brendon név sokmindenre utal, de hogy egyenértékű lett a szabadrablással...

Tegnap volt nálunk a doktornő, megkapta Zétény az agyhártya-gyulladás elleni oltást. Egy pillanat alatt megtörtént, épphogy csak sírva fakadt a kis hősöm. Smile
Viszont a hónap végén "fütyiműtétre" megyünk, egy kicsit le van tapadva neki a bőr, és azt csinálja megy a doktornő valami kütyüvel. Azt mondta, ne aggódjunk, egy perc az egész, higgyem el, sokszor csinálta már, és ennél sokkal rosszabb esetei is voltak. Elhittem neki, de azért örülnék, ha már túl lennénk rajta. Smile

És egy kérdés:
Az Aventes üvegeket lehet mikróba tenni?
Vissza az elejére
minyu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vanda Smile
Nem, nem kisetsóról van szó, csak most volt Csabi a 4 éves kontroll CT-n és minden rendben találtatott. Very Happy
Fotókat énis-énis-énis látni akarom Cool

puszka

[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Wica

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lányok, lányok 10 napig nem voltam, és most, hogy nagy nehezen leküzdöttem a sorokat, írok is. Arra azért nagyon figyeljünk, hogy az interneten leírt dolgok gyakran máshogy jönnek le, mint szóban, hisz a hangsúlynak, testbeszédnek nagy szerepe van. De lehülyézni egymást, nos, szerintem is túlzás volt. Van aki így csinálja, van aki úgy. Manapság annyi az infó az internetnek hála, hogy nehéz kitalálni, hogy melyik a jó megoldás. Egyébként a mi esetünk is példa lehet erre. 3 hónapos korunktól vannak kiütések Csenge arcán, de igazából megoldás még nem volt erre. A helyzet úgy hozta, hogy három különböző dokit kérdeztem meg.Az első szerint nem ételallergia, mert a testén máshol nincs (nos, azóta már van), egyébként erre hivatkozva 1 éves kora után nem írt fel HA-s tápszert a kérésem ellenére. Szerinte faggyútúlműködés. A második, akivel helyettesítés alkalmából találkoztunk, atópiás dermatitiszt mondott, de azt mondta, kinövi. Kérdeztem kajától lehet, azt mondta, nem. A harmadik, meg megnézte, adott rá egy un. tejkrémet és kész..Ezzel kicsit jobb néha, de teljesen nem múlt el. Szóval én sem tudom mit csináljak. Higgyek a gyerekorvosnak, vagy sem?

Kerkyra!

Mindenben egyet értettem veled.
A Kilitin lévő ház szuper, én is kérek elérhetőtéget, és aztán kérj jutalékot, hogy ennyi új vendéget hoztál ;o).

A házatok szuper lehet, mi is hamrosan remélem, hogy hasonlóval büszkélkedhetünk. Egyébként bocs a hülye kérdést de milyen marton-ról is van szó? Martonvásár?

Biga!

Azt hittem belefulladtál a sok képbe ;o). Köszönjük a dicséretet!

Minyu!

Örülök, hogy minden rendben a pároddal!

Vanda!

Gratulálok! Nagyon szép menyasszony voltál és helyes pár vagytok!

Kata!

Neked is gratulálok, és nagyon szorítok!!

Bannamari!

Jó, hogy itt vagy!
Csenge sincs 10 kg!
Ez nagyon tetszett: „Lázat pl úgy mérek, h gyere, nézzük meg, hogy csipog a feneked! Olyankor már fekszenek fel az ágyra.”

Hanee!

Én csak most kapcsolódtam be!

Da igenis sajnálom, ha elmegy Hajni! És igenis marasztalom, remélem, hogy olvas még!

Hajni!

Nem menj! Egyébként ki gondolja úgy, hogy miattad mennie kéne?

Banett!

Na már, most te is elakarsz menni! Engem nagyon érdekelnek a képek és a beszámoló!!

Vanda!
Most értem el a te hozzászólásodig! És pont erről beszéltem én is az elején! Szerintem személyes beszélgetés alkalmával nem lett volna ilyen „forró ez a kása”.

Na mindenesetre engem nagyon érdekel az esküvős albumod!! Wink

Na megyek, mert hív a gyerök..

Pussz
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica!
Köszi!!! Most láttam, h. megérkezett a hozzáférés Very Happy! Ha lesz időm, leülök és nézegetek!

Márti
Vissza az elejére
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te jó ég! Mi történt itt? Shocked
Nem tudtam mindent visszaolvasni, mert napokig Csabánál volt a gép, de most megkaparintottam Very Happy! Egy-két hsz-t láttam, ami arról szól, h. van, aki nem biztos, h. jön többet. Shocked LÉGYSZI, NE TEGYÉTEK!!! Jómagam nem tudok naponta jönni, írni, de mindig szívesen olvasok rólatok, és rengeteget tanulok tőletek, pedig már két gyerkőcünk van Very Happy. NEKEM MINDENKI NAGYON FONTOS, ÉRTÉKES KÖZÜLETEK!!! Lányok, több tolerancia, empátia, szeretet - és menni fog! A stílusra persze vigyázzunk, mert ez egy nehezített kommunikáció, hisz teljesen személytelen. ...

Banett!
Én szeretnék hallani a nyaralásotokról! Very Happy (Tudom, h. nem sok időd lesz!)

Vanda, Wica!
Képeket is szeretnék nézegetni! Very Happy

Timmba!
Légy továbbra is vicces és jókedvű, mert nálunk is az egész család arcára mosolyt csalsz! Very Happy

Szabad írnom Sáráról, Eszterről Very Happy? (Na jó, ez csak vicccc!)
6 hónapos lett Very Happy! 66 cm, és 6400g. Nagyon édes, ahogy "kiabál", szereti a hangját. Rendkívül erős és gyors, négykézlábon áll és már halad is előre. Ha elfárad, leteszi a fejét ötödik lábnak Laughing. Elkezdtük a hozzátáplálást, jól vesszük az akadályokat Very Happy, és amióta estére is kap egy kis főzeléket+cicit, azóta újra alszik egész éjszaka. Hurrá!!!
Eszterünk középsőcsoportos lett Very Happy, hála Istennek szereti, szívesen megy! Sajnos az egyik óvó nénije elment Crying or Very sad, dehát ezt túl kell élnie, nincs mese! (Ha lesz időm és ha érdekel vkit, akkor leírom, h. mi történt! Természetesen szülőkről szól a sztori Sad!) Jó nagyot nőtt a leányzó a nyáron, minden nadrágja rövid Laughing, és olyan klassz látni, h. értelmesedik, gondolkozik, összekapcsol dolgokat.

Nos, most ennyi, mert a Müezin Very Happy szólít! Próbálom majd átnézni az írásokat Sad!

Márti
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Barbi:
Valószínűnek tartom, hogy minden országban (hát még kontinensek között!) különböző álláspontok vannak. Ugyanakkor az is biztos, hogy különböző kontinenseken különböző mértékű az allergiás tényező, a szmog, és még maga a tej is. Összehasonlíthatatlan ilyen szempontból szerintem két ilyen különböző vidék.

Ugyanakkor én még mindig tartom az álláspontomat a tejjel kapcsolatban Wink

A tápszer itt is drágább, egy doboz 3-as tápszer 1800-3500 Ft között van márkától és fajtától függően (1 liter tej 110-240 Ft között). Nálunk 1 hét alatt 1 doboz fogy, úgyhogy végül is ez anyagilag is szép, de én megfogadtam, hogy addig veszem neki, amíg megissza. Ha három éves korig, akkor addig. Végül is a 3-as tápszert 3 éves korig lehet adni a hivatalos ajánlás szerint. Tejet még egész életében kaphat, ráérek vele.. Természetesen nem tartom elképzelhetetlennek, hogy mondjuk 1 év múlva már megkóstolja a tejet, hiszen ha látja nálam úgyis kérni fogja egy idő után, de nem fogom neki rendszeresíteni, amíg ő nem kéri, hogy inkább azt ihassa.

Azt is gondolom, hogy az, hogy mennyi tápanyagot tud felvenni és miből ez viszont relatív. Ha például összehasonlítod a gyerekeket, a te fiad végig sokkal jobban és gyorsabban fejlődött, mint Lili. Pedig igazából mindketten jó evők, és kapnak is eleget, csak egyszerűen megvan közöttük az az alkati különbség, hogy az enyémnek lehet, hogy mondjuk gyorsabb az anyagcseréje, jobban átmegy rajta, kevesebbet emészt belőle, stb stb.. Ő most talán eléri már a 10 kg-ot is.. szóval érted.. pedig én aztán adok neki enni bőven Smile
Felnőttek között is megvan ez a különbség, van olyan ismerősöm, aki pl. proteinkészítményt fogyaszt, mert egyszerűen nem tud eleget bevinni táplálékkal.. és például én még felnőtt fejjel is szedek táplálékkiegészítőket (vitamint), pedig nekem már nem kell annyi, mint egy gyereknek, aki fejlődik. Itt Európában a gyümölcsök és zöldségek minősége - vitamintartalmat illetően - egyenesen szar. Finomak meg minden, de ami vitaminhoz abból hozzájut egy fejlődő szervezet az lehet hogy felér a nullával a szükséglethez képest. Ráadásul gondolj bele, hogy egy ekkora gyerek, eszik mondjuk főzelékből negyedannyit mint Te vagy Én, ugyanakkor kétszerannyi vitaminra van szüksége, mint Neked, vagy Nekem.

Ez is a tápszer mellett szól, hiszen tartalmaz mindenféle szükséges kiegészítőt. Ha Lili már nem kap majd tápszert én venni fogok neki a korának megfelelő vitamin kiegészítést, lehet kapni nagyon jókat már; mert meg vagyok róla győződve, hogy amit a táplálékból felvehet az kevés. Ugyanakkor azt is gondolom, hogy egy gyerekben még működik az az agyi blokk, hogy miből mennyi elég (tehát nem zabálja magát degeszre), és ha nem kívánná a szervezete, elutasítaná már (persze nem tartozik ide ha egy gyerek eleve meg sem issza).

Persze lemondtam már róla, hogy bárkit is meggyőzzek erről mindenáron, és muszáj tiszteletben tartanom, hogy máshol máshogy szokták, ezt csak azért írtam le, hogy lásd hogy gondolom Wink

Hogy haladtok a ház berendezésével? Remélem azért pihenni is jut időtök!
Update hogy megy?

Én is megyek vasalni mindjárt Very Happy
Én azt akkor szoktam ha hideg van kint, és hát most esik az eső is.. Smile

hanee
Vissza az elejére
_Barbi_

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

ÁÁÁ, Vanda, nem is irtam, de utólagosan én is behoztam a lemaradásomat, és végre megláttam az esküvöis fényképedet!Tényleg csini menyasszony voltál, és micsoda üzeltasszony,hogy már is adod el a ruhát Wink . Szivesen megnézném az egész albumodat,jöhet a cim nekem is!
Mellesleg a ruhakölcsönzös sztorin is kiakadtam, ha egyszer nem kell a ruha,és nem kéred a foglalót vissza -gondolom nem- mi a bánatot akartak még töled, azt,hogy a másik felét is kifizesd? Akkor viszont a ruhára is igényt tarthattál volna, csak heccböl lett volna két ruhád egyszerre. Na, de lehet már ezt el is felejtetted, nekem meg most ért ide az agyam, hogy leirjam.

A tejes kérdéshez, csak mert a másik oldal is létezik alapon. Szóval tegnap az oltás elött direkt rákérdeztem a védönötöl, mit gondol, jobb-e a tej,mint a tápszer egy éves kor után. Elöször is, ö a Daniról mondta,hogy láthatóan jól táplált, megkérdezte eszik-e mindegyik ételcsoportból rendesen (húsfélék, zöldés és gyümi, gabonák, tejfélék,stb), mire én válaszoltam,hogy igen,mindent eszik és rendes mennyiségben, különösen a gyümiket és föziket szereti husikkal. Na, ezután azt mondta,hogy ilyen esetben nincs további tápszerre szükség,mert ami vitamin és táplálék kell Daninak, ö megkapja a rendes ételekböl.
Abban az esetben,ha picky eater, vagyis válogatós lenne, és pl gyümit, vgy zöldséget, vagy valami mást semmi féleképpen nem fogadna el, akkor van értelme a tápszernek. De nekünk és nálunk nincs erröl szó.
Mellesleg az árát is emlitette, a tápszer jóval húzósabb,mint a tejcsi.
És kaptam egy nagyon jó kis kiadványt,mit és mennyit kell -ajánlott fogyasztania az 1 éven túli babáknak, igazi képregény, sok rajzzal,ábrával, Ádám rögtön mesekönyvnek nézte.
És ebben olvastam,hogy az ok, amiért a zsirosabb tejet ajánlják ebben a korban, az az,hogy kell az agyfejlödéshez az a zsir.
Elég konyhanyelven irom, de kb ennyire tudom értelmesen átforditani angolból.

Danit egyébként 12,16 kgnak mérték, és 84 centinek, megnéztem az itteni középérték 78 cm lenne, kicsit átlagon felüliek vagyunk.
Az oltás után volt kis sirás, de ahogy kiértünk a váróba már csak a könnycseppek voltak meg, és ment is játszani a bátyjával.

Most ennyi, megpróbálok vasalni, azt ilyenkor szoktam,ha mind a kettö alszik, mert ébren életveszélyes lenne...

Sziasztok
Barbi

[^]  
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerky, fellőtted a békegalambot? SmileSmileSmile

Mzx, örülök nektek!

Vanda, nekem szintén nagyon tetszett a ruhád - írtam volt. Annó láttam olyan oldalakat a neten, ahol eladó esküvői ruhákat hirdettek... A legtöbb elég igénytelen volt, úgyhogy szerintem hamar el fogod tudni adni szép tiédet.
Amúgy a régiről megvan még a fotód? Átküldenéd nekem priviben? Annó elfelejtettem lementeni, gyűjtöm a szép ruhamodelleket egy virtuális albumomba.

Én azért tartom különben jónak, ha valaki megosztja velünk, hogy nem kíván többet - vagy egy darabig - írni a fórumra, mert akkor az ember tudja mi újság. Régen, amellett voltam, hogy persze, ne írjon, aki nem akar. Én sem könyörgök, hanem kérek, mert szeretném megérteni okát és így legalább legtöbbször kiderül. Rengetegszer előfordult már, hogy felraktunk a régen író tagoknak üzeneteket így: .... (név), nem tudom, hogy olvasod-e, de Boldog......-t!"... azóta sem hallottunk felőle.
Aztán előfordult már, hogy pár hónap után XY felbukkant, hogy "itt vagyok:
- megvolt az első szülinap,
- keresztelő,
- hajóavatás,
- vettünk házat, kocsit,
- most volt a házassági évfordulónk..."
Szóval ilyenkor az ember nem győzi megerősíteni, hogy "hiányoztál, de azt gondoltam, nem olvasod"... v.: "akartam írni, hogy boldog szülinapot lányodnak/fiadnak" - szóval még én érzem kellemetlen magam, nem mintha az illető író biztosan arra várna, hogy mindenki gratuláljon, viszont szerintem arra vár, és ebből kiindulva én kérek elnézést (hogy csak most írt). Nos, véleményem, jó tiszta vizet önteni a pohárba maradás-elhagyás ügyben.

MSN-en persze legtöbbször mindenkivel fel lehet venni a kapcsolatot, nekem azonban nem sok időm van rá, ritkán vagyok megtalálható ott. A fórumot akár két napra is vissza tudom olvasni, írhatok egész nap egy darab levelet, hogy este elküldjem, mert akkor lesz rá idő és ilyenek.
Én sajnálom, hogy Hajni elmegy, az utóbbi hónapokban sokkal jobban meg tudtam őt ismerni és hiányozni fog.

Szóval, nem akarok most sírni-ríni, úgyhogy vidám napot mindenkinek!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vanda:
Megnéztem a fotókat, nagyon szép menyasszony voltál és a ruhád is káprázatos, tényleg! Jól döntöttetek, hogy ezt vettétek Smile

hanee
Vissza az elejére
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee Smile
Köszi a tanácsokat.
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee Smile
Írtam privit.

Kata Smile
Jujj... vigyázz magadra! Extra hányingerre torecan kúpot olvastam.

Lányok,

hátha...
elsőként itt írom és publikálom, hogy eladó a menyasszonyi ruhám Very Happy . Gyönyörű hófehér, spanyol tüllből és csipkéből, ezüst rávarrt csipkedíszekkel, hozzávaló fátyollal és kesztyűvel. Állati csinos, a dekoltázsa és fűzős háta igazán nőies. Léber Barbara modell. 36/38-as méret kb. Nektek írom le először, "ismerősként" Wink . Ha valakinek megtetszett, aktuális (lesz) és érdekel, írjon privit nekem.

Vanda
Gem

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra!

Nagy vagy!!!

Gem
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak röviden. Szerintem mindenki vegyen egy nagy levegőt, és kezdjétek új lappal. A vita azért vita, mert eltérőek az emberek véleményei bizonyos dolgokról, de nem szabad, hogy veszekedéssé fajuljon. Ha egyébként nem leszek, nem emiatt lesz, hanem a suli és a gyerkőcök miatt, mert már most egyre kevesebb időm van.

Vanda: A véralvadásgátlót nekem főleg terhesség alatt és szülést követően 4 hóig kell adnom magamnak, mert trombózisom volt a 2. szülés után.

Puszi Mindenkinek: Kata

Ja, és a kis ZÉténynek gratula a futkosáshiz!!! Smile
Egyébként jól vagyok , csak a hányinger kínoz egész nap, meg a fáradtság. MAjd jövök jövő héten vagy hétvégén megint. Puszi
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vanda:
Engem érdekelnek az esküvői képek, szerintem nyugodtan megadhatod itt is az elérhetőséget Wink

Felfázás:
Szerintem mindenképp vizsgáltatsd ki magadat, én úgy tudom hogy az ilyen visszatérő húgyuti problémákat sokszor lappangó dolgok idézik elő, tehát lehet hogy hiába kezelgetnek ilyen-olyan antibiotikummal, ha csak egy speciális mulasztaná el. Azt, hogy van-e valamilyen bakteriális fertőzésed, azt hiszem vérből ki tudják tenyészteni, csak ugye ezt külön kérni kell.
Nekem régen volt egy streptococcus fertőzésem, amit nem lehet tudni honnan és hogy szedtem fel, de okozott az mindent, felfázást, vesemedence gyulladást, majd tüdőgyulladást, és többször egymás után torokgyulladást is, aztán végül kaptam rá megfelelő antibigyót ami elmulasztotta. Sokáig nem jöttek rá, csak annyit látott mindenki, hogy a fehérvérsejt számom az egeket veri akkor is ha egészséges vagyok..
A vesével is jó vigyázni, ha bizonytalan vagy kérj szerintem arra is egy UH-t..

hanee
Vissza az elejére
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a körlevelet én nem olvastam, de amiket írtatok azzal kapcsolatban, nem is fogom már.

Pipocska Smile
Lehet még bodykat rendelni? 80-as hosszú ujjú pasisat?
Nagyon jól megfogalmaztad az elmúlt évek történéseit. Tényleg az ember gyakran elfelejti a jókat, ha az adott szituáció kellemetlen/rossz. A pozitív látásmódot sokunknak gyakorolni kell (a pohár félig tele van, vagy félig üres). Az Élet nagy pofonokat oszt, ki kevesebbet kap, ki többet, nem lehet tudni, miért ilyen a leosztás. De Egyszer Élünk, s nem mindegy hogyan. Smile Izé, most csak filozofálgatok itt Wink

Hajni Smile
Ha semmilyen ételre nem allergiás, akkor most mi a teendő, várnotok kell, hogy kinövi-e Marci ezt a bőrproblémát?

Barbi Smile
Egyetértek veled, nagyon sok igazságot írtál.

Banett Smile
Azért én szívesen olvasnék Rólatok!

Kerky Smile
Aztán ha megszokod a házzal járó életmódot, el sem tudod képzelni már társaslakásban az életed Wink A kert, a terasz …. Csodás dolog!! Tesómék (akik panelban élnek) ha nálunk vannak, nyoma se lesz az allergiájuknak. Hazaérve meg folyik az orruk, ég a szemük.
Gratulálok Zéténynek a meneteléshez! Egyik napról a másikra magától elindult?

Giggancs Smile
Szuper jó a Barbie torta!! Huhh, gondolom lányod el volt alélva tőle.
Lehorzsolta a homlokát? Very Happy

Kata Smile
Véralvadásgátlót szedsz? Ezt lehet terhességed alatt is?

No most ennyire futotta,

Vanda
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 362, 363, 364  Következő
3 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés