Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Ideális korkülömbség meséld el mi jött be neked???

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
timso.1980

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 04, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

arahel: hát mi nem terveztük és nálunk a fiúk között még a 1,5 év sincs meg. Eleinte nagyon nehéz volt, de mostmár kezd alakulni......
Igaz én a 2 naggyal, nagypocakkal simán lementem 3-4 órákat sétálni, télen, nyáron....
Nekem se ártott a séta, mert szinte semmit nem híztam, sőt fogytam a 3. terhesség alatt, meg persze a iúk a levegőn hatalmasakat aludtak....
Edig iker kocsit használtunk, de most gyakoroljuk a pici kocsiba, bagyok sétálnak verziót és elég szépen megy, bár hatalmas sétára még nem mentünk így, csak bolt, játszótér........
A húgom és köztem 2,5 év van, az se rossz szrintem.......

Először nagyon betojtam a 3 picitől, de ebbe is bele lehet jönni, nálunk a nagyok egyszerre alszanak, néha a kicsi is betársul, akkor tudok gyorsan főzni, tenni-venni.......
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
arahel

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 03, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szindi!

Én leginkább azt tudom megmondani, mi a nagyon nehéz, vagyis, mit kerülj.
Nálunk másfél év a körkülönbség. Több gyereket szeretnénk, két évre terveztük a másodikat, de fél évvel előbb jött, és "szívunk, mint a torkos borz". Ha meglenne az a fél év nem volna gond. De az alvások, a közlekedés, az önállóság szempontjából, szerintem kell az a fél év. Meg azért is, hogy regenerálódj. Mostanság a legnehezebb, de már látom az alagút végét, hamarosan "egymáshoz nőnek". A következő gyerek betervezésén alapvetően két dolgot tartok szem előtt. Először is ezt, hogy a két év meglegyen, de ne legyen több háromnál. (Mert nagyon jó, hogy közel vannak egymáshoz), a másik, hogy a terhesség nagy része, de a vége mindenképp tavaszra vagy nyárra essen, mert a nagypocakos időt a lakásba zárva tölteni (ráadásul egy másik kicsivel) szörnyű, én próbáltam.
A túl nagy korkülönbséget én nem tartom jónak. Az öcsém és köztem 6 év van. Felnőttként jól megértjük egymást, de gyerekként sohasem voltunk partnerek egymás számára, noha mindig jó testvérek voltunk. Szóval, a nagy korkülönbség sem ártalamas (6-7 évesnél már nem olyan nagy a veszélye a féltékenységnek), csak nem olyan kellemes a gyereknek, mint neked.

Lényeg, hogy egy pár hónapig még nagyon figyelj, nehogy bejelenkezzen a gólya!

Üdv. Baby smiley
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 06, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szindi!!SmileSmile

Kikka nálunk is kisfiam és lánykám között 5év van így utólag hogy nem sikerült kettejük között a 2.baba már nem is bánom jobb így.
Sokat tud segíteni zsoltikám Évike még jobban le van maradva nem 20hónapos a szint ez most inkább 6év mint 5. koraszülöttsége miatt.
Nekünk bevált; viszont ami nálunk volt az is; ugyanis 15hónap van a hugom és köztem tehát nagyon összenöttünk ugyanakkor van egy 11évvel fiatalabb hugim nah az is bevált nálunk mi már segítettünk anyukámnak és a hugink is hamar szobatiszta lett meg a tőlünk látott dolgoktól fejlődött.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kikka

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 30, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szindi.

Sajna nincs általános receptem, de nálunk az 5 év bevált. Sokmindent megért a Nagy már, nem volt féltékeny sem /eddig/. Smile Ismerősöm viszont esküszik a 2 évre mert akkor még "összenőnek". Később is jól elvannak, játszanak együtt.
Azt gondold végig hogy mennyi segítséged van, mert ha nem sok akkor lehet hogy nehéz lesz az elején, ha az egyik kicsi, másik pici. És persze hogy hányat szeretnél, mert többnél nem biztos hogy érdemes sokat várni. Sajna öregszünk, érzem a különbséget a 2 kölyöknél. Bár ha letudod ikrekkel....? Wink
Ó, és másik ismerős az elsőt császárral szülte, a 2.-3.-at pedig simán. Tehát nem törvényszerű császár után császár, csak több az esélye.
Bármikor is vállalod a gyes jár. Úgy tudom alanyi jogon. A gyednél érdemes gyorsan vállalni mert fizetésfüggő.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 17, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Hát nálunk a lányok között 11 év a korkülönbség. Az én szempontomból ez nagyon jó Laughing Ancsi(nagyobb) már egyedül jön-megy a suliba, ellátja magát, sőt nagyon sokat segít is itthon, Zsezsére is gyakran vigyáz.
Persze nem azt mondom, hogy ez az ideális, de ennek is megvan az előnye. Laughing
Az én nővérem is pont 11 évvel idősebb mint én(véletlen Rolling Eyes ) és nagyon jól megértjük egymást. Mikor gyerek voltam akkor is és most is. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
szindi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 17, 13:49    Hozzászólás témája: Ideális korkülömbség meséld el mi jött be neked??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy 7 hónapos kislányom és sokat töröm a fejem mi lenne a jó mikor szüjjek még 1 gyermeket.
Sajnos ,mikor teherbe estem épp próbaidős voltam és elveszítettem a munkahelyemet.
Igy a jó megoldás az lenne ,ha még ebbe a gyesbe szülnék ,mert nagy a valószínűsége annak,hogy nemtudok elhelyezkedni.
De tartok is a 2-3 éves korkülömbségtől.

Kérlek téged titeket ha te ia hasonó cipőben jársz vagy ilyen kicsi a korkülömbség a gyerekeid között írd meg a tapasztalatoda!

Elöre is köszönöm,hogy megosztos velünk!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés