Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
A baba: ürügy a fogyasztásra

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 18, 00:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arcsi!

Nagyon szívesen. Remélem sikerült segítenem, és nagyon-nagyon sok örömet kívánok a babához!
Szia:
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 13, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki! Nagyon köszönöm, hogy ennyi időt szakítottál rám. és ennyi jó tanácsot adtál.
A bababörzén már jártunk a párommal helyzetfelmérésen. Tényleg rengeteg cucc van. Az újságot akkor megnézem, előveszem a suttból, hátha mégis jó. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 11, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nem biztos, hogy mindenben igazam van, de baba-mama klubba járva rengeteg anyukával beszélgettem ilyenekől. Szóval leírom, hogy nekem mi a véleményem:
A legtöbb dologból felesleges újat venni. Kiválló minőségü használt dolgokat lehet már beszerezni. pl.: kiságy, babakocsi, gyerekjátékok...
Van egy internetes aukciós honlap (tesz-vesz), szinte mindent árulnak, és sokszor alig használt cuccok. A másik legjobb dolog (sőt az a legjobb, de az csak kétszer van évente) a kismama-bababörze. Amit csak el tudsz képzelni, hogy szükségetek lesz a gyerekneveléssel kapcsolatba, ott minden van. Valamikor tavasz vége felé lesz a következő, feltétlenül ajánlom, hogy megnézd. Mi téli bundazsákot vettünk kettőt, darabját 500 Ft-ért, és bár használt, nem látszik rajta. Ezek kb. 4000-5000 ft-k lettek volna újonan, és úgyis csak egy telet bír i, aztán kinövi a fiam. Szóval nem tudom mikorra vagy kiírva, de oda érdemes beszerzőkörútra menni.
El kell azt is döntened, hogy hogy tervezed majd a mindennapjaitokat (séta, alvás, ... ) és annak fényében vásárolni. Pl. van olyan a klubbukban, akik egyáltalán nem használtak babakocsit, mert míg pici volt hordozó kendőben volt a baba. aztán meg sétáltak, mikor elég nagy lett. Vagy egy másik családnál nem használták a kiságyat, így el is adták. Az elsőt még meg-meg próbálták ot altatni, de mindenkinek kényelmes volt, hogy vettek egy nagy matracot, és azon aludt mindenki. Most jön a harmadik babájuk, és a nagy most költözik külön "nagylányos" ágyba, de a többiek egyenlőre maradnak a "családi matracon"
Ha eldöntötted, hogy sokáig szeretnél szoptatni (és szerintem ez egy nagyon remek döntés), akkor véletlenül se vegyél se cumit, se cumisüveget. A babád tökéletesen meglesz mindkettő nélkül. Ha mégis valami gubanc van, és apának kell megetetnie, akkor van más megoldás is, mint a cumisüveg, de azt nem most írom le, mert hosszú lesz, de ha érdekel, szívesen írok róla.
Szerintem kengurut se vegyél! A hordozásra a legjobb, és legegésségesebb dolog szerintem a hordozó kendő. Persze el kell sajátitani a trükjét, de hidd el nem olyan bonyolult. ráadásul nem drágább, mint a kenguru, és nem kell különböző eéretet venni, mert ha elég nagyot veszel, akkor nagyon-nagyon sokáig tudjátok használni. Abban szoptatni is tudsz, ha véletlenül olyan helyen vagy. és észre se veszik, hogy te szoptatsz. ne vegyél hátihordozót, mert a kendő hátihordozásra is jó.
Ne vegyélk cumimeegítőt, termoszt, sterilizálót, sterilizáló folyadékot (azt végképp ne, mert az még egészségtelen is) Ha mégis valamiért sterilizálnod kell, ott van a hagyományos forralásos módszer, és hogy ne legyen vízköves, egy pici citromlét tegyél bele.
Ne vegyél bébiételt. Ha van lehetőséged, főzz te magad.
Ha számít a környezetvédelem, akkor mosható nadrágpelenkát vegyél, mert azt egyszer elég megvenni (ha olyan márkát veszel), ugyan úgy könnyű használni, és a magyar termék három hónap alatt megtérül. Ráadásul ha betartod a használati utasítást, akkor akár másfél gyereket is kiszolgál.
Azért ha kezdő mami vagy, az újszülöttedre tegyél nyugottan elösször eldobhatót (úgy 3 hónapos koráig), mert addig azt sem tudod még hova kapj, aztán meg szépen rendeződik az élet körülötted, és lesz erőd mosni, és akkor már kevesebbet is kakil.
A szoptatás miatt érdemes már szülés előtt elolvasni a ligások honlapján írt dolgokat (www.lll.hu) Ők valóban profi szoptatási tanácsadók, és rengeteg jó anyaguk van a szoptatásról.
Érdemes különféle drága gyerekfoglalkoztatók helyet majd baba-mama klubbokba járni. Nagyon jó kis közösségi élet van az ilyen klubbokban, és rengeteget segítenek egymásnak az anyukák. Ráadásul a többségük ingyenes.
Az újságokról még annyit, hogy kismama-magazint én azért ejánlom (a reklámokat ugord át) fantasztikusan jó cikkek vannak, igazán bababarát, és sokat segít) De ez a személyes véleményem.
Sok sikert a babihoz!
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 11, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én még benne sem vagyok a mamiságban igazán, de már felfedeztem az első, számomra idegesítő dolgot.
A védőnő reklámoz. Kiskönyv= újságmelléklet. Ujság a beetetés végett + újság további reklám. Azóta nem nyúltam az újságokhoz.
Kivágod a kupont -még nem is olvastam, de a többiek mondták a váróban -, a kuponnak kapsz ajándékot. Na mi lehet az Ajándék termékminták.
Csak ömlik a cucc. Én is jártam bababoltban. Minden szinten szinte minden. Ha minden "szükségeset" meg akarsz venni 4 ember magas fizetése nem elég hozzá. A baldachinon felbosszantottam magam. Ki is jöttem azonnal a bababoltból. Az mire jó? Hogy ne lássam a kisbabát?
De mire van szükség valójában? Ki tud ebben segíteni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 12, 02:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Teljesen egyetértek a cikk írójával. Kezdő mamiként én is sok felesleges, de agyonreklámozott dolgot megvásároltam, de mára ez változott:
A pelenkát és a popsitörlőt is lecseréltem. Eldopható pelusról mosható nadrágpelenkára váltottam, és popsitőrlő helyett a csapvízre.
Valamint a drága mosóporok helyett mosószódát használok (fele mosópor, fele mosószóda), és az allergizálő öblítő helyett ecetet használok, így vízkőoldót sem kell vennem.
Sziasztok:Viki
Vissza az elejére
csaladinet

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 12:04    Hozzászólás témája: A baba: ürügy a fogyasztásra Hozzászólás az előzmény idézésével

Várjuk kedves Olvasóink hozzászólásait!

A témához kapcsolódó cikket itt találja: A baba: ürügy a fogyasztásra
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés