Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
HASTÁNC
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 241, 242, 243  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Blooperhunter

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 09, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mostanság egyre több szó esik arról, hogy a közönség hastáncról alkotott képe mennyire eltér a valóságtól. De hát ez nem is csoda, hiszen egyre több olyan személy kezdett el oktatni, akinek nem sok fogalma van róla, hogy mi is a hastánc. Ezáltal nem hogy nőtt a hastánc népszerűsége, hanem egyenesen visszataszítónak találja a közönség. De csak azért, mert még nem láttak igazi hastáncot. Ez nagyon elszomorító. Sad

Összegyűjtöttem jó néhány videót, melyet a videómegosztó a "hastánc" kifejezésre dob ki. Hát ezek után senki ne csodálkozzon rajta, hogy a közönség nem akar hastáncot látni. Sad

http://www.youtube.com/user/Bl.....EAE2CEC072

Azt hiszem jutalomként mindenképpen megérdemelnének néhány ellenőrzést, hogy vajon milyen alapon is oktatnak ők. Sad

A hozzászólás legutóbb Blooperhunter által 2011, Feb. 14, 12:43-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mahasti

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 05, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az V. Holdfény Lányai Páros és Csoportos Hastáncversenyre maradt néhány hely, mindegyik kategóriában egy-kettő, de leginkább a középhaladóban. A héten még jelentkezhettek!
Kiírás és nevezési lap a www.mahasti.hu oldalon és blogomban itt: http://everydaylifeofabellydan.....ar-20.html
Szeretettel várunk Titeket is a nemzetközi mezőnybe!

Akik pedig már jelentkeztek, azoknak sikeres felkészülést, örömteli táncokat kívánok!!!

Kérdés esetén írjatok a mahasti_titkarsag@yahoo.com címre, vagy keressetek a megadott telefonszámon.

Mahasti
mahasti_titkarsag@yahoo.com
Levelezési listára feliratkozás:
mahastihastanc-subscribe@yahoogroups.com vagy mahasti@freemail.hu

Tanácsadás: http://www.harmonet.hu/tanacsadok.php?tanacsado=48
Blog: http://www.everydaylifeofabell.....gspot.com/

Iwiw: http://iwiw.hu/pages/user/user.....ssion=true
Facebook-privát: http://hu-hu.facebook.com/peop...../579144075
Facebook-Stúdió: www.facebook.com/mahasti10
Youtube: http://www.youtube.com/user/Mahasti10
Gyönyörű művészi fotók a selyemfátylakról: http://www.facebook.com/album......ca7fe1924c

http://www.csaladinet.hu/tickers/5556.jpg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
setanta

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 04, 17:10    Hozzászólás témája: csin Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Csin,
jómagam Beát régóta ismerem, és szeretnék reagálni a hírleveles hozzászólásodra.
Véleményem szerint nagyon megkönnyítené a dolgodat, és sikeresen le tudnál iratkozni ha küldenél személyesen Beának egy hibabejelentést az üggyel kapcsolatban, és ő segítőkészen fog tudni neked válaszolni minden kérdésedre.
Hozzá szeretném tenni hogy a játékra magam is jelentkeztem és mindent elolvastam, és engem azért nem zavar mert nagyon nagy dolog hogy egy ilyen politikai helyzetben lévő országból mégis el tud jönni a mesterünk.

egyébként egy ismerősömnek sikerült leiratkoznia tegnap, lehet hogy nem jó emailről jelentkeztél be.
remélem nyersz sok sikert kívánok hozzá!
Veron
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
csin

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 04, 11:34    Hozzászólás témája: Ingyen jegy Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

szeretnék megosztani veletek valamit, ami, bár meg kell hagyni számítottam rá, hogy ez lesz, mégis bedőltem. Szóval regisztráltam az aktuális Raqia Hassan nyereményjátékra. ÉÉÉS tényleg kapom a körleveleket. Na ez még nem gond, hiszen egyértelmű, hogy nem a nyereményjáték, hanem a rengeteg emilcím megszerzése, így a marketingdömping elindítása a cél. Le a kalappal Bea! Márhogy komolyan, szuper a marketing!
Hanem ami bosszant, hogy mivel egyáltalán nem szeretnék kétnaponta köszönetet kapni, meg mindenféle felszólítást, így megpróbáltam leiratkozni, ezt viszont nem engedte a rendszer!
"A keresett oldal sajnos nem található!"
Na ez viszont etikátlan! Több napja próbálkozom,de mindig ezt írja ki.

Szerintem ez egyrészt gáz, másrészt elbaltázza a marketinget. Na persze ha egyedül vagyok ezzel akkor nem:D
Vissza az elejére
setanta

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 02, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Világ Legjobb Hastánc Mestertanára Magyarországra Jón! Ingyen Jegyekért Regisztráljatok ITT:
http://bit.ly/1405--workshop-nyeremeny
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
nefer

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 02, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Múzsák a füstködben
6 előadás
Előadó: Kemény I. Léna

A kurzus rövid leírása:
Rendhagyó tánctörténet az akadémikus tánctörténet perifériájára szorult táncosnőkről.
Az előadások a szépirodalmi és festészeti kapcsolódási pontokat is hangsúlyozzák. Ráadáskénként tánctörténeti rekvizitumokat (varieték műsorkártyái, tánckosztümök) is kézbe lehet venni....

bővebb információ:
http://tanctortenet-kemenylena.blogspot.com/
http://arabeszka.uw.hu/

"A hastáncot csak alapjaiban lehet elrontani." /Taha Moussa, egyiptomi táncos/

http://www.nefer.gportal.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
AvivaSzil

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 02, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Én is szeretnék ajánlani valami nagyon tutit!!! Laughing
Kedves Ismerőseim, hastáncot művelők vagy csak egyszerűen hastánc
kedvelők Smile !

Itt a lehetőség! Ingyen jegyeket lehet nyerni a márciusi Raqia Hassan Workshop-okra!
Sorsolás február 10-én. Már csak egy hétig van lehetőség a regisztrálásra!

Raqia Hassan a világ leghíresebb hastáncos mestertanára!
Egy jegy minimum 15000 Ft-ba kerül, de most meg lehet nyerni őket!
Minden 20 ember közül kisorsolnak egy jegyet, szóval az esélyek Nagyon Nagyok!
Az alábbi linken MOST azonnal regisztrálhatsz!

http://bit.ly/1484-workshop-nyeremeny

Küld tovább a linket a többi hastáncosnak is!
Raqia Hassan és Aziza workshopok 2011. március 5-6-án. Gála előadás 5-én szombaton este.

Buzdor Adri szavaival élve:
Madame Raqia Hassan: A Raqs Sharki Örökké Dobogó Szíve
A Reda Troup (az Egyiptomi Nemzeti Balett) szólistájaként majd egyik koreográfusaként már évtizedekkel ezelőtt körbeutazta a világot és azóta is ezt teszi.
Szaktekintélyét legjobban az mutatja, hogy mára Ő lett Egyiptom legnagyobb szavú kulturális személyisége.
Minden szál a Madame Raqia Hassan kezében fut össze ebben a szakmában. Napjaink vezető sztárjainak mestertanára és szupervízora, mint például a világhírű Aziza (Egyipt), Dina (Egyipt), Jillina (USA, Bellydance Superstar), , Randa Kamel, Mona el Said, Sorraya és még sorolhatnánk.
A világ legnagyobb orientális hastánc fórumának az Ahlan Wa Sahlan Nemzetközi Fesztivál és Versenynek művészeti vezetője és megalapítója, amely 1999 óta minden évben több mint 1500 résztvevőt vonz a világ minden tájáról.
Koreográfiái életre szóló élmények és alapok a kezdőtől egészen a profi szintig.

Aziza
, Kairó legújabb csillaga
Madame Raqia Hassan személyes tanítványa. Sok éves táncos tapasztalattal rendelkezik. „Aziza letisztult raqs sharki stílusa visszavezetett engem az eredeti egyiptomi hastánchoz.” – nyilatkozta róla Madame Raqia Görögországban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
TopDance

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 24, 21:03    Hozzászólás témája: tánc Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hölgyek!

Szeretném figyelmükbe ajánlani induló tanfolyamunkat!

Üdv,

TD

Minden kedves családot sok szeretettel várunk a TOP Dance újbudai gyermek tánctanfolyamára.
Sok szülő szeretné, ha kisgyermeke táncolni tanulna, hogy később jobban érvényesüljön az életben! A legtöbb foglalkozás munkaidőben van, kivéve a
TopDance-nél!
Mi gondolunk a dolgozó szülőkre!
A játékos, táncos zenés foglalkozások munkaidő után vannak! 3-6 évesek számára a 45 perces foglalkozást ajánljuk (Mini jazz balett) és a 6-14 éves
gyermekek mozgásigényének megfelelő tanfolyam a Junior jazz balett.
Tapasztalt vezető táncosunkkal vidáman kapcsolódnak ki a gyermekek és a szülők egyaránt!

Minden kedves családot sok szeretettel várunk a TOP Dance újbudai tanfolyamára.
Tanfolyamainkon elsajátítható például a rumba, cha-cha-cha, Mini-és Junior jazz balett, mambo, szamba, jive, hastánc és keringő alapjai.

Tánctudásoddal tűnj ki a tömegből, kápráztass el mindenkit!
Tanuld meg hogyan hangolódj rá a ritmusra, fejleszd önbizalmad!
Szórakozva tartsd fitten tested és lelked, korhatártól függetlenül.
Ha még soha sem táncoltam, akkor is érdemes? Igen!

Érdeklődni: Web: http://www.topdance.hu
E-mail: topdance@topdance.hu
Vissza az elejére
Keönch

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 14, 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hölgyek!

Darbuka és ujjcin workshopok lesznek januárban. A részletek itt olvashatók: www.darbuka.hu

Üdvözlettel: Keönch László Farkas
Vissza az elejére
aagnesh

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 13, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csin írta:

Szia,
nagyon tetszik a hozzászólásod, hasonló véleményen vagyok én is, azzal a különbséggel, hogy bepillantást nyerhettem több magyar tájegység táncaiba 8 év néptánc, és táncházak során, így sok magyar, erdélyi, csángó, moldvai táncot ismerek.
Közben kezdtem el hastáncolni és 2 évig párhuzamosan tanultam mindkettőt. Igen érdekes összehasonlítási alap, kíváncsi vagyok mások, akik szintén legalább kicsit otthon vannak a magyar néptáncok körében mit gondolnak erről, én most leírom a tapasztalataim, mert amúgy is sokat szokott ez foglalkoztatni:)

Szóóóval, az első ami megfogott a hastáncban, az a női tánc virtuozitásának lehetősége. A kelet-európai táncok nagy részében a férfiak tiszte bemutatni a tudásukat. A nők, és gondolom ennek erősen vallási és kulturális okai vannak, elég visszafogottan táncolnak. Na persze az énekek és csujogatások más kérdés, igen gazdag a magyar virágnyelv:) ("Ez a legény olyan szép, három lábú mind a szék, de csak azér' olyan szép, három lábú mind a szék" Smile)
A nő minősége egészen más a hagyományos magyar kultúrában, mint amit felénk az orientál kultúra közvetít.

A magyar táncokban a tartás kemény, erős, "merev", ezzel szemben az klasszikus orientál finom és légies, nőci, dögös, cicás.... ezt azért ritkán látni magyar táncoknál.

Azt hiszem a mai világban sokan keresik a nőiességüket, és a hastánc hihetetlen intenzíven fejleszti azt! Másrészt női csoportélmény. Harmadrészt improvizatív, egyéni művészet.

A magyar táncok nekem pedig ősi élmény, elementáris, és csodálatos:)

Ami viszonylag új felfedezésem, az pedig az a hihetetlen gazdag érzelemvilág amit úgy érzem, a legrégibb táncok sajátja. Ezt elmagyarázni nem nagyon tudom csak érzem, amikor elkapod a fonalat, és tudod, hogy most benne vagy abban az áramlatban, ami a tánc igazi lényege, mintha rákapcsolódnál egy réges-régi szálra. Szóval ezt az érzést, amit eddig főleg körtáncoknál, a legegyszerűbb, legkevesebb technikával bíró, akár magyar, akár moldvai vagy szláv táncoknál éreztem, ezt fedeztem fel a beledinél is. Mintha lenne a tudás, amire csak rá kell hangolódni, és onnan visz az áramlat, Flow:))Smile

Szóval pl egy raks sharkynál nem éreztem még ilyet sosem. Áramlat élményt igen, de az megint egy másfajta dolog volt, nem közös.

Jól elszaladtam:) Meg lehet kicsit összevissza, de kíváncsian várom a reakciókat!
cs

Csin, nagyon tetszik az írásod!! És örülök, hogy éledezik a fórum, üdv Mindenkinek Very Happy
csin

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 10, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

óóó, én nagyon élvezem az anonimitást:)
így nem szívesen osztom meg itt a videókat:DVery Happy

Béna videókat szánt szándékkal továbbra sem nézek, semmi értelme. Mi is kezdtük vh, mindenkinek ugyanaz a véleménye, és csak negatív érzelmeket vált ki. Sajnálatos, hogy sok ilyen van, de nem tartom érdemesnek ezzel tölteni az időtSmile
Vissza az elejére
AvivaSzil

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 10, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Csin a gyönyörűséges videót és az építő megjegyzéseket!
Hát igen...szívesen hajaznék még többet, csak félek, hogy leesik Smile Nekem ugyanis nagyon-nagyon kevés van és kénytelen vagyok pótolni Smile És mivel házi (mert pénzem nincs minden fellépésre feltetetni), így félő, hogy a nagy haj-tánc-hévben megválik tőlem Smile)))) Laughing Laughing
Hát igen. Mindig dilemmám volt, hogy rázzak-e vagy sem, de egyik hastánctanárom kifejezetten óvott tőle, hogy túl sokat, mert hogy egyébként is "rázkódik" amim van Smile Így visszavettem belőle Smile De köszönöm az észrevételeket és a kezemre mindenképpen jobban figyelek majd! Aranyos vagy!
Rólad találni valahol vidit?
Az fb-n képzeld elhet találni egy csomó gyöngyszemet hastáncilag...a negatív értelemben..., ha rákeresel úgy, hogy "falunap találkozó hastánc". Kecskemét Anett osztotta ezt meg velünk az fb.-n. Húúú...nagyon gáz, mennyi borzasztó produkcióval rontják a jó táncosok renoméját!!!
További jó táncikálást és tanulást (imádok itthonról is tanulni...videókról, kommentekből, kritikákból...sosem elég...mindig többet és többet akarok! Smile

pusza
Szil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csin

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 10, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem teljesen friss, de gyönyörűVery Happy ééés roppan:)
Mercitől, hogy legyen végre itthoni is:)
http://www.youtube.com/watch?v=-mgWKlNonaU

Hát ebből lehet tanulni:D Mondjuk azt, hogy "veszítsd el az eszed" tánc közben:)

Kedves Aviva Szil, végre belekukkantottam a videóidba, sajnos végignézni nincs időm, melólógás már csak ilyen:P
Szerintem gyönyörűen táncolsz, élmény nézni, hogy milyen jó kedvvel:)
Én szívesen látnék több rázást, mert rajtad látszana is, nem úgy mint pl rajtam, aki teleaggatja magát lógókkal ha rázni akar:D
Ami még szerintem sokat dobna a táncodon, ha jobban tudnál koncentrálni a kézfejeidre is, hogy ne lógjanak (tudom ez impróban nehéz) illetve ha többet táncolnál a hajaddal, fejeddel is:)

pussssz
Vissza az elejére
AvivaSzil

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 10, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Csin!
Hát látod, gondoltam,hogy valamit majd összekutyulok, mert egy levélben akartam mindenki hozzászólásához hozzáfűzni Smile Laughing Bocsesz! Akkor valszeg nem te linkelted be. Mindegy. Szóval az a tánc sem volt király. Smile Mostmár meg nem mondom melyik volt az...ízisszel kezdte a csaj...na mindegy.
Ha van friss, ropogós, nagyon szupi videód amiből lehet tanulni, oszd meg velünk légyszi! Smile ...és persze fenntartom a korábbiakat, hogy nyugodtan kritizáljatok meg! Minden vélemény fontos!
pusza
Szép napot!
Szil
Vissza az elejére
csin

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 10, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
CSin: nekem is kicsit erőltetettnek és erőszakosnak tűnt az általad belinkelt tánc az ízisszel stb.

AvivaSzil, vissza tudnád linkelni melyik videóra gondolsz? Én nem találom, vagy jól emlékszem és nem is csatoltam íziszes videótSmile

puszi
Vissza az elejére
AvivaSzil

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 07, 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nnnna most olvastam végig az összes decemberi beírást...
...így ebben az egy üziben szeretnék (próbálnék) mindegyikhez hozzáfűzni valamit ...most hogy elaludt szemem fénye.Smile /Dejóóó, hogy újra vannak témák és hozzászólások itt a fórumon!/

Gorogtam: igen-igen! Nagyon kellenének az iskolákba a különféle mozgásformák, táncok stb. De szomorúan látom az általam ismert iskolákban, hogy nem hogy bővítenék a mozgási lehetőségeket, hanem alaposan lecsökkentik. Csoda, hogy sok az elhízott, érdektelen, agresszív, mozgásszegény és kedvetlen gyerek?

Ledinnas: hát én sem olvastam, hallottam semmit Natasha Atlas érkezéséről. Elég szomorú. Pedig ő egy igazi sztár....érthetetlen... vagy csak nem jártam olyan helyen a neten v. Bp-en, ahol ez ki lett volna írva vagy valami.
Igen, bizony nagy kritikus vagy...eléggé...akárcsak én...ezért megértelek Laughing Viszont gondolom, emiatt saját magaddal szemben is nagyobbak az elvárásaid másokhoz képest. Nálam legalább is így van. Ha az én táncomban sem látom azt amit szeretnék, alaposan megdorgálom magam érte. Férjem teljesen ki van akadva, mikor elkezdem sorolni a hibáimat és szidom magam. De hát az ember igyekszik tökéleteset alkotni...és amíg az nem sikerül...hát...vár még rá jó sok munka. Viszont azt a békát nem nyelem le, hogy amikor a táncommal nincs semmi baj, mondhatni jól sikerült, és mégsem értékelik a produkciót, mert husi vagyok! Na ettől a falnak megyek! Sajnos nem egyszer ezért nem nyertem versenyen. (két helyen világosan meg is mondták, hogy csupán ezért nem kerülhettem a dobogóra...na bammeg...hát táncolok azoknak, akik értékelik a telt idomokat...és fogadom a szerelmetes csacsogásokat érte:)...)

Bellyna: hát szerintem is ezerszer jobbak a mi HH lányaink. Ezek a Chile-i lányok nagyon nincsenek a toppon a hastáncban...legalábbis a videók alapján...lehet hogy ott is van jó táncos, csak azt nem sikerült megtalálni a youtube-on Wink
És én is örülnék neki, ha a kevésbé jó produkciókat hozzáértők értékelhetnék a videók alatt és ezáltal tanulna belőle az előadó is és aki nézi az is. Nekem is van fent pár videóm, és vártam rájuk a kritikákat (építő jelleggel), de az emberek vagy nem mernek írni, vagy tényleg tetszik nekik Embarassed
Pl. : első babánk elvesztése utáni 2008-as fellépésem ahol még kicsit érzelmileg...nem voltam toppon, de a tánc ...gyógyír...impro,,,ide is vártam kritikát...dehát...
http://www.youtube.com/watch?v=ZetK-T9p11w
és egy másik 2008-as, amikor már nagyjából helyrejött a lelkecském
http://www.youtube.com/watch?v=0eTVU9i6YY4
Nyugodtan kritizáljatok meg! Rolling Eyes Abból tanul az ember lánya! (az arabok néha fél-arabnak néznek, talán ezért nem mernek csak jókat mondani...szerintem! de Ti, hozzáértő táncos társaim, nyugodtan tegyétek meg helyettük!Smile)

CSin: nekem is kicsit erőltetettnek és erőszakosnak tűnt az általad belinkelt tánc az ízisszel stb. Hiányoltam benne a lényeget, a női finomságot, kecsességet stb. És az elején az ízisszel...mintha nem is arra a zenére táncolt volna amit hallunk...hanem valami felturbózott variációra.

Vitalisanna: Anna drága! Jól megtaláltad! Gondolom nem örültél, mikor erre rátaláltál. Megint van min agyalni...basszus...ingyen hastánc! Vajon mennyi pénzt fektetett bele a tanulásba (talán vett 5 hastánc órát?), hogy most ingyen tudja tanítani? Nem volt kiadása? Nincsenek profi kosztümjei aminek az ára vissza kéne, hogy némileg térüljön? Nem fejleszti magát ws-eken tovább amire meg kell teremtenie a rávalót??? Nem képzi magát tovább?...hát nem. Valszeg nem... és...na mindegy...nem akarom felhúzni magam, mert kevesebb lesz a tejcsim Confused

Levezetésképp egyik kedvenc vidim
http://www.youtube.com/watch?v=L2N8ShCi_HU

Asszem most így ennyi...
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek aki itt jár!!!
pusza
Vissza az elejére
AvivaSzil

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 07, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csin! Nagyon tetszett a hozzászólásod (szinte minden benne van aminek benne kell lennie:))...és a téma is nagyon jó volt amit kitárgyaltatok!
kb 2 éve járogattam néptáncra is, de a 10 éves hastánc múltammal nem sikerült benne megtalálnom mindazt, ami a kreativitást, szabadságot és nőiességet jelenti. Ráadásul tök nehéz volt nem lágyan mozogni...Tényleg elég kötött forma és a férfiak a központi szereplők stb. Minden tiszteletem a magyar néptáncosoké is, de én maradok a hastáncnál. Smile
Vissza az elejére
shamila

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 07, 09:31    Hozzászólás témája: Országos Dobszóló Verseny és Orientális Táncest Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hastáncosok, Oktatók!

Örömmel értesítünk benneteket
a Shamila Hastánc Egyesület szervezésében
Szombathelyen, a tánc fővárosában
először megrendezésre kerülő
Országos Dobszóló Verseny-ről!

Helyszíne: 9700 Szombathely, Vas Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ Színházterme, Ady tér 5.
A verseny időpontja: 2011. február 12. szombat 14:00-17:00
Szeretettel várunk Benneteket versenyünkre, melynek Szombathely, hazánk tánc-fővárosa ad otthont, hiszen itt rendezik meg 1966. óta minden évben a legrégebbi hagyományokkal rendelkező Savaria Nemzetközi Táncversenyt. Ez egy kitűnő lehetőség, hogy bebizonyítsuk, a hastánc is megállja a helyét a táncművészetek sorában.
Nem egy hagyományos hastáncversenyről van szó, hanem egy dobszóló versenyről.

Bármilyen élő zenére vagy gépzenére előadott dobszólóval lehet nevezni. A dobszóló stílusa az orientális tánc stílusaiba besorolható, klasszikus, fúziós vagy modern dobszóló lehet. (Pl.: török- vagy egyiptomi ritmusú, karibi, tahiti, szamba, show, stb.)

Értékes nyereményekkel, meglepetésekkel várunk Szeretettel Benneteket!

Kategóriák:

1.) amatőr szóló
2.) amatőr csoport
3.) profi szóló
4.) profi csoport
5.) junior szóló
6.) junior csoport

A zsűri tagjai:

Wollner Márta Sába
Orientális táncoktató, előadó, koreográfus, a Shaba Oriental Art táncstúdió művészeti vezetője. (Budapest)
Győrffy Katalin
Az Orienthalia művészeti vezetője, orientális táncosnő, koreográfus, rendező. (Budapest)
Novák Viktória
Törzsi hastáncoktató, előadóművész, koreográfus, a Tribe Paganicae tánccsoport művészeti vezetője, a Tribal Academy oktatója. (Szombathely)
Janus Márta Shanza
Orientális táncoktató, előadó, koreográfus, a Harmónia Hastánccsoport művészeti vezetője. (Székesfehérvár)
Varga Geri
Zenész, Novák Viktória kreatív ütőhangszeres kísérője, az FM zerO zenekar darbukása. (Szombathely)

Nevezési határidő:
2011. február 4.

A rendezvényt a 19:00 órakor kezdődő színvonalas orientális táncest teszi még színesebbé, ahol a verseny győztesei és a zsűritagok táncolnak!
További részletekért, jegyrendelésért, nevezési lapért keressetek meg a shamila.dance@gmail.com e-mail címen!
Eredményes és örömteli felkészülést kívánok valamennyi jelentkezőnek! Győzzenek a legjobbak!

Szeretettel:
Shamila
+36/70-334-2482
shamila.dance@gmail.com
www.shamila.hu
Vissza az elejére
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 01, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sikerekben gazdag, örömteli hastáncos Boldog Új Esztendőt kívánok mindenkinek!!!
Vissza az elejére
csin

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 26, 00:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gorogtam írta:
Én mindig megcsodálom a profikat. Én sosem táncoltam, de nagyon átmozgathatja a törzsünk izmait. nem ártana a gyerekeknek iskolákba bevezetni egy általános táncórát sem. a táncól megerősödik az izomzatuk, állóképességük,ritmusérzékük, egyensúlyérzékük, fegyelmet, figyelmet tanulhatnak és sorolhatnám nagyon sokáig ezt a listát. Ha már magyarok vagyunk ott van a mi néptáncunk is. sőt európában a legváltozatosabb stilisztikával és motívumtárral büszkélkedhetünk . köszönhetően a jól elkülöníthető tájegységeknek, elszigetelt településeknek, gyűjtőinknek is. Smile ezt is meg kéne tanítani gyerekeinknek. szerintem nagyon alap dolog lenne, amit mostanság elhanyagolnak és utána jöhetne a többi kultúra táncainak elsajátítása igény szerint....

Szia,
nagyon tetszik a hozzászólásod, hasonló véleményen vagyok én is, azzal a különbséggel, hogy bepillantást nyerhettem több magyar tájegység táncaiba 8 év néptánc, és táncházak során, így sok magyar, erdélyi, csángó, moldvai táncot ismerek.
Közben kezdtem el hastáncolni és 2 évig párhuzamosan tanultam mindkettőt. Igen érdekes összehasonlítási alap, kíváncsi vagyok mások, akik szintén legalább kicsit otthon vannak a magyar néptáncok körében mit gondolnak erről, én most leírom a tapasztalataim, mert amúgy is sokat szokott ez foglalkoztatni:)

Szóóóval, az első ami megfogott a hastáncban, az a női tánc virtuozitásának lehetősége. A kelet-európai táncok nagy részében a férfiak tiszte bemutatni a tudásukat. A nők, és gondolom ennek erősen vallási és kulturális okai vannak, elég visszafogottan táncolnak. Na persze az énekek és csujogatások más kérdés, igen gazdag a magyar virágnyelv:) ("Ez a legény olyan szép, három lábú mind a szék, de csak azér' olyan szép, három lábú mind a szék" Smile)
A nő minősége egészen más a hagyományos magyar kultúrában, mint amit felénk az orientál kultúra közvetít.

A magyar táncokban a tartás kemény, erős, "merev", ezzel szemben az klasszikus orientál finom és légies, nőci, dögös, cicás.... ezt azért ritkán látni magyar táncoknál.

Azt hiszem a mai világban sokan keresik a nőiességüket, és a hastánc hihetetlen intenzíven fejleszti azt! Másrészt női csoportélmény. Harmadrészt improvizatív, egyéni művészet.

A magyar táncok nekem pedig ősi élmény, elementáris, és csodálatos:)

Ami viszonylag új felfedezésem, az pedig az a hihetetlen gazdag érzelemvilág amit úgy érzem, a legrégibb táncok sajátja. Ezt elmagyarázni nem nagyon tudom csak érzem, amikor elkapod a fonalat, és tudod, hogy most benne vagy abban az áramlatban, ami a tánc igazi lényege, mintha rákapcsolódnál egy réges-régi szálra. Szóval ezt az érzést, amit eddig főleg körtáncoknál, a legegyszerűbb, legkevesebb technikával bíró, akár magyar, akár moldvai vagy szláv táncoknál éreztem, ezt fedeztem fel a beledinél is. Mintha lenne a tudás, amire csak rá kell hangolódni, és onnan visz az áramlat, Flow:))Smile

Szóval pl egy raks sharkynál nem éreztem még ilyet sosem. Áramlat élményt igen, de az megint egy másfajta dolog volt, nem közös.

Jól elszaladtam:) Meg lehet kicsit összevissza, de kíváncsian várom a reakciókat!
cs
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 23, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én mindig megcsodálom a profikat. Én sosem táncoltam, de nagyon átmozgathatja a törzsünk izmait. nem ártana a gyerekeknek iskolákba bevezetni egy általános táncórát sem. a táncól megerősödik az izomzatuk, állóképességük,ritmusérzékük, egyensúlyérzékük, fegyelmet, figyelmet tanulhatnak és sorolhatnám nagyon sokáig ezt a listát. Ha már magyarok vagyunk ott van a mi néptáncunk is. sőt európában a legváltozatosabb stilisztikával és motívumtárral büszkélkedhetünk . köszönhetően a jól elkülöníthető tájegységeknek, elszigetelt településeknek, gyűjtőinknek is. Smile ezt is meg kéne tanítani gyerekeinknek. szerintem nagyon alap dolog lenne, amit mostanság elhanyagolnak és utána jöhetne a többi kultúra táncainak elsajátítása igény szerint....
Vissza az elejére
Danae

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 19, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van néhány eladó hastáncos (gyakorló)ruhám, a képeket ide töltöttem fel: http://www.facebook.com/album......e539c49458

A danaeia@gmail.com-ra tudtok üzenni, ha valamelyik érdekel, a részleteket pedig megbeszéljük!

D.
Vissza az elejére
setanta

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 14, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bborsi, írtam privit

A hozzászólás legutóbb setanta által 2010, Dec. 21, 11:38-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Ledinnas

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 14, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bellyna írta:
Ledinnas írta:

Hallottam egy pletykát, miszerint Natacha Atlas ismét Magyarországra jön! Erről tudtok valamit?
Én arra emlékszem, hogy amikor a múltkor volt itt (azt hiszem tavaly tavasszal...), az sem volt nagyon meghirdetve sehol, és jól lemaradtunk róla egy csomóan .. Sad

Azt hiszem, hogy erről megint lemaradtál. Én úgy tudom, hogy most volt itt november 12-én, és a Művészetek Palotájában lépett fel.

óóó neeeeem!
Én úgy hallottam, hogy valamikor januárban jön, de akkor megint "így jártam"
Na, majd legközelebb! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mahasti

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 13, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most vasárnap (december 19-én) karácsonyi mátrix oldást tartunk a stúdiómban. A mátrixról és minden részletről a www.mahasti.hu oldalon a Programoknál olvashattok.

2011. február 20-án ismét lesz Holdfény Lányai Páros és Csoportos Hastáncverseny! Már lehet nevezni.
A nevezési lap és a versenykiírás fent van a honlapomon, szintén a Programoknál.

Végre működik a honlapomon a Vendégkönyv funkció is. Örülnék, ha írnátok bele. Örömmel fogadok minden hozzászólást kollégáktól, tanítványoktól, és mindazoktól, akiknek a mátrixszal már tudtam segíteni.

Köszönettel,
Mahasti
mahasti_titkarsag@yahoo.com
Levelezési listára feliratkozás:
mahastihastanc-subscribe@yahoogroups.com vagy mahasti@freemail.hu

Tanácsadás: http://www.harmonet.hu/tanacsadok.php?tanacsado=48
Blog: http://www.everydaylifeofabell.....gspot.com/

Iwiw: http://iwiw.hu/pages/user/user.....ssion=true
Facebook-privát: http://hu-hu.facebook.com/peop...../579144075
Facebook-Stúdió: www.facebook.com/mahasti10
Youtube: http://www.youtube.com/user/Mahasti10
Gyönyörű művészi fotók a selyemfátylakról: http://www.facebook.com/album......ca7fe1924c

http://www.csaladinet.hu/tickers/5556.jpg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ledinnas írta:

Hallottam egy pletykát, miszerint Natacha Atlas ismét Magyarországra jön! Erről tudtok valamit?
Én arra emlékszem, hogy amikor a múltkor volt itt (azt hiszem tavaly tavasszal...), az sem volt nagyon meghirdetve sehol, és jól lemaradtunk róla egy csomóan .. Sad

Azt hiszem, hogy erről megint lemaradtál. Én úgy tudom, hogy most volt itt november 12-én, és a Művészetek Palotájában lépett fel.
Vissza az elejére
Ledinnas

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bborsi írta:
Bocs, a választ Ledinnas-nak szántam.

Szia Bborsi!

Köszönöm a válaszodat! Így már érthetőbb...
A DVD-jének kb. 5 % -a volt hastánc, a többi valami más...
Ezért is lepődtem meg, és kérdeztem a fórumozókat, hogy mit tudnak róla.

És most más!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Bborsi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 09, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, a választ Ledinnas-nak szántam.
Vissza az elejére
Bborsi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 09, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Én nála kezdtem táncolni még nagyon régen, kb. 11-12 évvel ezelőtt. Akkoriban még effektíve keresen jártunk hozzá pl. az én csoportomban úgy 5-6 fő volt - bár a hastánc sem volt még annyira ismert és elterjedt, mint manapság -, és egy bérházi lakásban oktatott. Nekem akkor sokat adott a táncóráival és a személyiségével, önbizalmam lett, megszerettem és elfogadtam a testemet. Ez így leírva kicsit sablonosan hangzik, mert úgy általában mindenhol ezt szokták felsorolni a hastánc jótékony hatásai között, de én tényleg nagyon sokat kaptam általa a hastánctól. Kb. 2 évig jártam hozzá, utána eljárogattam más oktatókhoz is, de sehol sem találtam a helyem. Igazából amit Shámi oktat, az nem kifejezettem hastánc, hanem ahogy ő is nevezi lélek-testtánc, hastánc mozdulatokra épülő improvizatív tánc. Akinek komoly ambíciói vannak a hastánccal kapcsolatban (versenyezni, fellépni szeretne), nem kifejezetten Shámit ajánlanám, viszont aki „csak” a tánc öröméért szeretne táncolni, arra vágyik, hogy elmélyüljön a zenében és a zene által saját magában, megfeledkezve a külvilágról, annak jó választás lehet. (Természetesen nem leszólni akarom a megkoreografált hastáncot, mert tudom hogy óriási munka áll egy szép koreo kidolgozásában, betanulásában és érzelmekkel teli előadásában.)
Mostanában nem tudom, hogy mit csinál, mert már évek óta nem találkoztam vele.

A hozzászólás legutóbb Bborsi által 2010, Dec. 14, 19:02-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Ledinnas

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 08, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vitalisanna írta:
Kedves Leddinas. erre a kérdésre szerintem csak privátban kaphatsz válasz. üdvölettel szép napot kívánva Vitális Anna

Nekem teljesen mindegy,hogy itt a fórumon, vagy privátban kapok választ. Idáig még nem egyik formában sem kaptam.... Smile
Vissza az elejére
vitalisanna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 08, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézést, Leddinas kérdését nem jelöltem ki eléggé
Vissza az elejére
vitalisanna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 08, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Leddinas. erre a kérdésre szerintem csak privátban kaphatsz válasz. üdvölettel szép napot kívánva Vitális Anna

Szerintem mindegy,hogy milyen videókat mutatunk egymásnak itt a fórumon,mert tanulni mindenből lehet...
Jut eszembe!
Találkozott már valaki ShamiVamisz nevezetű táncosnővel?????????????
Pesten ténykedik!
Nem olyan régen találkoztam vele egy rendezvényen, és azt mondta nekem (miután én érdeklődve odamentem a standjához), hogy ő tisztánlátó, és látja, hogy én nagyon gátlásos vagyok. De ha elkezdenék hastáncolni, akkor leküzdhetném ezeket a gátlásokat.....
Nektek van valami éléményetek, tapasztalatotok vele?
Nagyon kíváncsi lennék rá!
Vissza az elejére
vitalisanna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 08, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem mindegy,hogy milyen videókat mutatunk egymásnak itt a fórumon,mert tanulni mindenből lehet...
Jut eszembe!
Pesten ténykedik!
Nem olyan régen találkoztam vele egy rendezvényen, és azt mondta nekem (miután én érdeklődve odamentem a standjához), hogy ő tisztánlátó, és látja, hogy én nagyon gátlásos vagyok. De ha elkezdenék hastáncolni, akkor leküzdhetném ezeket a gátlásokat.....
Vissza az elejére
Ledinnas

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 02, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bellyna írta:

Ez igaz, de ők nem is lesznek Miss Hastánc Hungary-k! Smile
A videó szerint ez a hölgy a Miss Bellydance Chile. Én pedig azt írtam, hogy egy Miss Bellydance-től sokkal többet várnék, és hogy a mi királynőink ettől sokkal szebben táncolnak. Smile
Ez elfogultság lenne?..... Smile

Én még mindig tartom a véleményem, hogy nem ő nyerte meg a chilei miss hastánc-ot.
vannak még videók ilyen címmel:
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related
....

Jut eszembe!
Pesten ténykedik!

Üdv.: L
Vissza az elejére
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 02, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ledinnas írta:

Azért ne legyünk már olyan elfogultak! itthoni versenyeken is indulnak ám olyan, akiknek nem kellene...

Ez igaz, de ők nem is lesznek Miss Hastánc Hungary-k! Smile
A videó szerint ez a hölgy a Miss Bellydance Chile. Én pedig azt írtam, hogy egy Miss Bellydance-től sokkal többet várnék, és hogy a mi királynőink ettől sokkal szebben táncolnak. Smile
Ez elfogultság lenne?..... Smile

csin írta:

Mit szóltok, ha inkább olyan videókat csatolnánk, ami tetszik, és pozitív értelemben lehet róluk beszélgetni, mint pl erről az imént?
A rosszat, gagyit mindenki felismeri, és bármikor 2 perc alatt találunk ilyet a youtubon. Bár önigazolásnak szuper, azt meg kell hagyni:)

Szerintem jó ha felrakjuk ezeket a hastáncnak nem nevezhető előadásokat, mert így legalább képet kapunk arról, hogy miért vannak sokan ilyen negatív véleménnyel a hastáncról. HÁT EZÉRT! Mert eddig csak ilyen műsorokat láttak, és fogalmuk sincs róla, hogy milyen is egy igazi hastánc előadás!!!!

Szerintem, ha a videóknál is kommentálnánk a látottakat, akkor talán az ilyen "oktatócskák" elgondolkoznának rajta, hogy talán még lenne mit tanulniuk! És talán akik megnézik ezeket a videókat, és ezek alapján alkotnak képet a hastáncról, azok pedig rájönnének arra, hogy talán nem a megfelelő videók között keresgélnek!
Talán............
Vissza az elejére
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 02, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vitalisanna írta:
Szerintem ezt az oldalt érdemes végig nézni
Vélemények-?????

http://ingyenhastanc.fw.hu/index.html
A legfontosabb hogy tényleg ingyen van

Kedves Anna!
Végignéztem az oldalt, ahogy ajánlottad. Először azt hittem, hogy ezt reklámnak szánod, de aztán hamar leesett, hogy ezt te sem gondolhatod úgy, hogy reklámozni kellene. SmileSmileSmileSmileSmile
Hogy veszi valaki a bátorságot arra, hogy néhány óra hastánctanulás után oktatni kezdjen?????
Az leírtakból és a képekből hamar kiderül, hogy ennek a Sarah-nak nem sok fogalma van a hastáncról. Néha nem tudtam eldönteni, hogy röhögjek vagy sírjak azokon amiket ír. SadSadSad
Ja, valaki meg tudná nekem mondani, hogy milyen az a Zombi-hastánc fúzió amit oktat?????? uuuuuuhhhhhhhhh

Én régebben felvetettem egy témát ezekről az önjelölt, tudatlan, képzetlen, magukat hastánc oktatóknak mondó csak éppen hozzá nem értő személyekről, de akkor ez úgy tűnt, hogy nem sok mindenkit zavart. Sad

Pedig gondoljatok csak bele, mennyi kárt okoznak az ilyen személyek!!!
Ha ezek ilyen ócska produkciókkal lépnek fel, akkor a nézőkben milyen kép fog kialakulni a hastáncról??? És ki akar majd így hastáncot látni???
Arról nem beszélve, hogy akik rengeteg időt és pénzt szántak arra, hogy igazán jó hastáncosok legyenek, azok meg nem kapnak munkát, mert ilyen önjelölt csoportocskák befurakodnak mindenhová, és ők lépnek fel helyettük.
Vissza az elejére
csin

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 01, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ledinnas írta:

Csin videójától én mondjuk nem voltam elájulva. Nekem valahogy nem jön be a nőci stílusa, kicsit uncsi. [...] Talán én Saida miatt egy kicsit elfogult vagyok Razz
És mekkora feneke van ebben a ruhában...

Szia, igen Saida stílusa egészen más, amerikai, míg a videón látott csajszié engem Randa Kamel stílusára emlékeztet, hát 2 totál külön vonal:) Kinek az egyik kinek a másik.
Nekem pont nagyon tetszik, hogy a balett elemeket átemeli az orientálba és megfűszerezi, így nem marad tiszta balett technika.
A ruha meg kell hagyni nem feltétlenül előnyös, de lehet neki ez a fazon tetszik:)

Mit szóltok, ha inkább olyan videókat csatolnánk, ami tetszik, és pozitív értelemben lehet róluk beszélgetni, mint pl erről az imént?
A rosszat, gagyit mindenki felismeri, és bármikor 2 perc alatt találunk ilyet a youtubon. Bár önigazolásnak szuper, azt meg kell hagyni:)

cs
Vissza az elejére
Ledinnas

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 01, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos az tény, hogy én sem így táncolnék erre a számra.
Szerintem nem ő nyerte meg a versenyt, ő csak egy induló volt (de profi kategóriában)
Az én kedvenc részem 2.14 - 2.20 Visszatekertem párszor,mert nem hittem el, amit látok! Smile
Azért ne legyünk már olyan elfogultak! itthoni versenyeken is indulnak ám olyan, akiknek nem kellene...

És találtam még egy gyöngyszemet Wink ismét egy fátylas a "szélviharban", íme:
http://www.youtube.com/user/sz.....dutsUdeOd0

Csin videójától én mondjuk nem voltam elájulva. Nekem valahogy nem jön be a nőci stílusa, kicsit uncsi. Meg furi a lábemelgetése...Bazi hosszú lába meg karja van. Nem mintha baj lenne, csak együtt a kettő nekem így furi (pl. 0.32-nél)olyan mint egy polip. Kicsit olyan érzésem van, mintha úgy akarna balettmozdulatokat csinálni, hogy nem tanult balettozni....
Én sem tanultam, nem is azért mondom. Talán én Saida miatt egy kicsit elfogult vagyok Razz (nekem meg ő a kedvencem.. meg Shanadan.. meg Shanan..Smile )
És mekkora feneke van ebben a ruhában...

Te jó ég mennyire kritikus vagyok! Csak a negatív dolgokat látom meg. Lehet, hogy azért mert még dolgozóhelyen vagyok, és már nagyon mennék haza... És szakad a hó is.. Sad((
Majd egyszer megnézem otthon, és majd akkor is írok valamit. Valami pozitívat.... Wink

üdv.:
L
Vissza az elejére
vitalisanna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 01, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem ezt az oldalt érdemes végig nézni
Vélemények-?????

http://ingyenhastanc.fw.hu/index.html
A legfontosabb hogy tényleg ingyen van
Vissza az elejére
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 01, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ledinnas írta:

Most én is mutatok egy videót, kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá.....

Üdv:
L.

Sziasztok csajok!
Örömmel látom, hogy kezd újra beindulni a fórum! Smile Remélem a többiek is csatlakoznak hozzánk hamarosan. Smile

Szia Ledinnas!
Megnéztem a videót!
Nagyon szeretem ezt a zenét, úgyhogy a zeneválasztást azt tökéletesre értékelem. Smile Viszont engem nem nyűgözött le a csaj technikailag, és szerintem nem igazán használta ki a zene adta lehetőségeket sem.
Nekem egy kissé kapkodós volt ez a tánc, és ahogy csin is írta, olyan "ugribugri". A kartechnikája nem túl szép, néhol kifejezetten csúnya, legalábbis az én szememet bántotta. Smile
Bár eddig csak csupa negatívumot írtam, azért összességében nem volt annyira rossz, viszont egy Miss Bellydance-től többet várnék. Nem ismerem a Chilei táncosokat, de szerintem ez a produkció a Miss Hastánc Hungary versenyen nem állná meg a helyét, legalábbis a helyezettek között biztosan nem! A mi királynőink ettől sokkal szebben táncolnak! Smile
Ez az én véleményem.
Vissza az elejére
csin

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 30, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá.....

Sziasztok,
nekem ez az előadás nagyon sok volt. Technikailag ok, bár nem túl izgi, de túl "erőszakos"-nak érzem.
Szerintem ez pont egy olyan előadás, amit élőben jobban meg lehetne ítélni:)

Egy konkrét dolog volt benne, ami nekem mindig nagyon bántja a szemem, a forgásoknál a vertikális mozgás (fent hangsúly az egyik lábnál), amitől az egész olyan furi lesz, olyan ugribugri.

Küldök én is egy videót, nekem nagy kedvencem, olyan egyiptomi:)
nagyon tetszik ahogy együtt él a zenével.
http://www.youtube.com/watch?v=Pqc87ubf-RY

Kiváncsi vagyok én is a véleményekre:)

szép napot
Vissza az elejére
Ledinnas

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 29, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bellyna írta:
Egyetértek veled Ledinnas. Very Happy

Találtam néhány videót. Ezekből tanulni nem igazán lehet, viszont lehet róluk véleményt alkotni. Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=bgusygFmi7Y
http://www.youtube.com/watch?v=wledctDdCV8
http://www.youtube.com/watch?v=YxvQCrH__qU

Szép kis válogatást szedtél össze... Smile
Ha már vélemény alkotásnál vagyunk......

1. videó: Szerintem, a legnehezebb a fátylazásnál azt megtanítani, hogy a "fátyolnak lelke van". Amíg ezt nem értik meg, addig ilyen rongyrázás lesz belőle. Egyszer láttam a TV-ben valami szépségválasztást (Miss Univers....blabla) és ott adtak a lányok kezébe egy fátylat, hogy azzal vonuljanak be a színpadra, forogjanak egyet, majd vissza. Na ott mit műveltek a Miss Csodálatosak!!! Borzalmas volt...............Az volt az igazi rongyrázás. Semmi érzék nem volt azokban a lányokban!
Azért vegyük figyelembe azt is, hogy itt a videón a lányoknak jó kis szél fújt a tánc alatt. Még jó, hogy egyikük sem tekeredett bele Smile

2. videó: Első látásra azt hittem, hogy kezdők, de aztán az egyik kommentből kiderül, hogy az egyik maga az oktató. Tény, hogy nem használják ki a dobszóló adta lehetőségeket, mármint ami a zenében van. Nagyon le van egyszerűsítve, de szerintem azért mert kezdők, vagy nem? Egyébként biztos a nehézfejűségem miatt, de soha sem tudtam megérteni, hogy kezdő csoportokkal miért tanítanak dobszólót...Az az egyik legnehezebb része a hastáncnak. Na,de mindegy!
A második koreo már egy fokkal jobban tetszik, de (és most megint saját vélemény)én valahogy sohasem szerettem táncolni Shakirának erre a számára. Nálam ez olyan,mint amikor Tarkan zenéjét fel"tuc-tuc"-olják... A lassú ének és a pörgős zene nekem valahogy nem jön be.
Tény, hogy nem profik, de ők is kezdték valahol.....Smile

3. videó:Ügyi a két lány, de nem kellett volna a Boolywood-ot belekeverni!
Én spec. nem szeretem, amikor úgy fúzióskodik valaki,hogy nincs tisztában az általa összefúzionált stílusokkal. Ha két különböző stílust összetesznek, akkor azok közel egyforma arányban 50-50% vagy 60-40% ban legyen benne. Szerintem....
Egyébként, nekem nem tetszik, hogy a boolywood-ot annyira be akarják vonni a hastáncba. Ennek a táncnak sokkal mélyebb gyökerei vannak annál, hogy valaki lenyúljon egy-két kézmozdulatot egy videóról, és rámondja,hogy ő boolywoodozik.

Jajjjjjjjjjjjjj, de kritikus vagyok. Persze nem mondom, hogy én anno különb voltam, mert nem. Jó pár olyat "elkövettem", amit a mai fejemmel már máshogy csinálnék, de azt mondják, hogy a hibák azért vannak, hogy tanuljunk belőlük!

Kicsit hosszúra nyúltam, bocsi Razz
Most én is mutatok egy videót, kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá.....

Üdv:
L.
Vissza az elejére
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 27, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

AvivaSzil írta:

1. ezt nevezik "rongyrázásnak" Smile ez nem fátyoltechnika...
2. Ha alap kezdők és először vannak színpadon, akkor ok.
3. meg volna hozzá a mozgásuk, de alaposan elszúrták a zeneválasztással...erre máshogy talán nem is lehet Smile Júúj az a puccccsssítóós rész...hrrr
Ez az én commentem ezekre...
Bellyna, Ledinnas! Voltatok a Keleti Táncfesztiválon? Ha igen, meséljetek, milyen volt! Köszi
Szép napot!

1. Hát én sem oktatóvideónak szántam Smile
2. A hozzászólás szerint az oktató táncol a videón Smile Megnéztem még egyszer, de ez nekem nem jött le... A Shakira koreó az hhhhrrrrr Smile
3. Akkor ez jó példa arra, hogy mennyire fontos a zeneválasztás Smile

Sajna én sem tudtam menni a Keleti Táncok Fesztiváljára Sad
Vissza az elejére
pocalinda

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 26, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Akit érdekel:
felrakták a Raqs Sharqi Verseny eredményeit ide:
http://orientaldance.hu/raqs-s.....enyek.html
Az elődöntőkben és a többi kategóriában időnként fájdalmasan alacsonyak a pontok. Sad Pedig sok jó produkció volt...
Üdv
Ilona
Vissza az elejére
AvivaSzil

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 25, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bellyna írta:

Találtam néhány videót. Ezekből tanulni nem igazán lehet, viszont lehet róluk véleményt alkotni. Very Happy

Hi.
1. ezt nevezik "rongyrázásnak" Smile ez nem fátyoltechnika...
2. Ha alap kezdők és először vannak színpadon, akkor ok.
3. meg volna hozzá a mozgásuk, de alaposan elszúrták a zeneválasztással...erre máshogy talán nem is lehet Smile Júúj az a puccccsssítóós rész...hrrr
Ez az én commentem ezekre...
Bellyna, Ledinnas! Voltatok a Keleti Táncfesztiválon? Ha igen, meséljetek, milyen volt! Köszi
Szép napot!
Vissza az elejére
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 25, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Ledinnas

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 24, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán azért haldoklik ez a fórum, mert a kérdések, tanácsok, élménybeszámolók, és egyéb vélemény nyilvánítás helyett, mindenki csak reklámoz! És nem egyszer teszi fel, van aki 3-4 szer egymás után.(hogy a hirdetések méretéről már ne is szóljak.....)
Félre ne értsetek, tök jó, hogy ennyi program van itthon, de miért nem lenne elég úgy, hogy 1-2 mondatban egy kis ízelítő, a többi infót meg az adott táncosnő honlapján el lehet olvasni....
Ki győzi a reklámok közül kiszűrni azt a pici információt, amiből régen akár tanulni is lehetett?

L.
Vissza az elejére
AvivaSzil

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 04, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Húúú de halódik ez a fórum. Az FB lehet az oka...ott jelenítik meg az összes eseményt.
Bellyn! Menj a FB-re, ott biztosan megtalálod!

És azért biztos ami biztos, itt is jelezzük:

Szeretnénk meginvitálni a Térségünkben megrendezésre kerülő nagyszabású Oriental Weekend rendezvényre. Egy teljes hétvége a keleti táncjegyében 2010 november 6-7-én. (most hétvégén)

A szombat esti Gála keretein belül bemutatkoznak a Térség tánciskoláinak képviselői, tanárai, csoportjai; Herceghalom, Százhalombatta, Érd, Budakeszi, Biatorbágy, Tárnok és Diósd.
Ezeken a helyszineken frissen alakult vagy akár több éve működő stúdiók tanárai, növendékei mutatják be tudásukat, melyet hosszú, kitartó munka előzőtt meg.

Az est második felében olyan vendégek, sztárvendégek fogadták el meghívásunkat, akik már Európa és Világszerte értek el kimagasló eredményeket.
Büszkék vagyunk arra, hogy kiváló művészek és mestertanárok nevükkel és jelenlétükkel emelik estünk fényét.
Vendégeink a Shaba Oriental Art, akik autentikusságukról és sokszínű folklór repetoárjukról híresek Magyarországon és külföldön is. Dina Jamilah, aki Budapest legnagyobb táciskolájának vezetője, Velkei Judit, aki az Ahlan Wa Sahlan cairói nemzetközi fesztivál 2010-es győztese és Tóth Beáta - Amaraya, aki az Ahlan Wa Sahlan fesztivál mestertanára és fellépője.

A hétvégén szombaton és vasárnap több helyszínen és szinten lesznek workshopok, amiket akár teljesen kezdő és haladó szintű táncosok is látogathatnak.
Érdekességünk, hogy szombaton élő zenés workshop keretein belül ismerkedhettek meg az egyik folklór stílussal a said-vel.
Mestertanáraink, Dina és Amaraya rendkívül kedvező áron tartják ezen a hétvégén a workshopokat, az I. Oriental Weekend és az egyik főszervezőnk, Buzdor Adriennre való tekinettel, aki Dina tanítványaként és Amaraya idén megrendezett fesztiváljának győzteseként érdemelte ki ezt a tisztséget.

További szervezőink: Gulyás Orsolya, aki idén tavasszal Tárnokon alapította meg első tánciksoláját és Nagy Dóra barát, zenész és táncos.

Várunk Mindenkit szeretettel és sok-sok élménnyel ezen a hétvégén!

Ajánljuk figyelmetekbe a www.orientalweekend.mlap.hu oldalt, ahol minden héten folyamatos friss információkat találhattok majd a workshop és a jegyárusító helyekről, hogy minél könnyebben és kényelmesebben juthassatok hozzá ehhez a lehetőséghez!

A workshop árait és kedvezményeit a honlapon olvashatjátok.

Gálaest időpontja: 2010. november 6., szombat, 18:30-20:30
Helyszín: Diósd, Általános Művelődési Központ, 2049 Diósd, Gárdonyi Géza u. 14.
Gálaest jegyárak: elővételben 1500Ft, helyszínen 2000Ft.

Támogatóink:
Fókusz Magazin, Legenda Caffe Tárnok, Juvagro Kft., Retro Sportklub Diósd, Diósdi ÁMK., Pécsvári László vállalkozó Tárnok, Grad Fire együttes Diósd,

További szép napot és jó nézelődést kívánunk,
a Szervezők

Gulyás Orsolya, Nagy Dóra és Buzdor Adrienn

Web.: www.orientalweekend.mlap.hu
Tel.: 20 / 959 - 6693
E-mail.: oriental.weekend@gmail.com
Vissza az elejére
Bellyna

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 02, 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tud valaki valami infóval szolgálni a Raks Sharki versenyről? Ki lett az idei győztes?
Vissza az elejére
ditte21

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 28, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Október 28-án 1100 órától 29-én 16.00 óráig NAP-VÉNUSZ bolygó pontos együttállása lesz.
A négy legjelentősebb Buddhista ünnepnapok egyike, amikor a pozitív cselekedetre és gondolatra való törekvés gyakorlása több milliószorosan hat.
FONTOS HOGY ARRA GONDOLJ, AMIT AZ ÉLETBEN TEREMTENI SZERETNÉL.
A negatív érzelmeid, gondolataid engedd el.
A nagy terheid feloldását érdemes erre a napra időziteni. Küldj fényt, szeretetet a FÖLDNEK és az emberiségnek, Képzeld a Földet egészségesnek, a rajta élő embereket békésnek, szeretetteljesnek.
Lásd a világbékét ünnepelni.
TEGYÉL MEG MINDENT, amit szeretnél és 10 milliószoros erővel fog hatni.
Szólj minél több embernek hogy ők is tudatosak lehessenek ezeken a napokon
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 241, 242, 243  Következő
2 / 243 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés