Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2006-os nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 543, 544, 545

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 04, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megjöttem a dokitól. Tényleg szimpi volt, nagyon nincs semmi gondom eddig vele. Kedves volt, mindent elmagyarázott még viccelt is.
Csinált uh-t. 24mm-es a drágám, és már izeg-mozog tök jó volt látni, kár hogy ezt a mozgást még nem érzékelhetem. Most a szivét is láttam ahogy pulzál.
Képet is kaptam, de csak anyuméknál van skenner és most nem mentem el, mert hulla vagyok, meg hideg van kint és gyalog kéne hazajönnöm tök sötétben, erre nem vállalkoztam.
De igérem holnapra fellesz téve.

már jövéhéten felkell keresnem a védőnőt, és laborra beutalókat kérni.
Ki is irt, bár nem irta rá hogy veszélyeztettett, de már nem is érdekel, mert a körzeti orvosomat ezúttal le is váltom.

Moro a toxaplazmát csak macsekoktól lehet főlleg elkapni, vagy a földtől és a nyers húsoktól. Igen én kozmetikus vagyok, de ez a doki is mondta, hogy valószinüleg már átestem ezen.

Én szoktam cappuchinozni, de nem mindennap, de amikor főlleg nem itthon ebédelek, megiszok egy csészével. Szerintem lehet, csak ne vidd túlzásba, mi annyit jelent hogy egy nap egy kávé, ha már többett iszol egy nap azzal ártasz. Dohányozni nem dohányzol, ugye?

Esperansa eltünt.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 04, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Wanga, gratula, édes a pici nagyon!
Látod, hogy minden rendben van még a cickó duzzanat hiányunk ellenére is. Smile
(Úgy feltenném én is az enyémet, de sajna nincs szkennerem.)
Én is 34 vagyok, úgyhogy nálam is sanszos a genetika.
Tudsz valami bővebbet a vizsgálatról?
Ahogy számolom, nekem lassan aktuális lenne.
(Az UH szerint most vagyok 10.hét 2 napos, bár a vonalzó mást mutat)

Goofyka
Nekem megcsinálták a toxoplazmát, minden xar fertőzést összeszedtem már, ezt sajnos a terhesség előtt nem sikerült.
Pedig cc. 16 éve van kutyám, bár úgy tudom főleg cicusoktól lehet összeszedni.
Kutyakozmetikus vagy, ha jól olvasom? Laughing Laughing

Már régebben fel akartam vetni: Nektek mi a véleményetek a kávézásról terhesség alatt? Lehet olvasni mindenféléket, de én sajna a reggeli kávéról nem bírok egyelőre leszakadni.
Ti hogy vagytok ezzel?
És Esperanzával mi van?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 04, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wanga itt is gratulálok a babádhoz, aranyos.

Nem voltam még dokinál, most megyek nemsokára 3-4 órára, és remélem igazatok lesz, hogy szimpi lesz. Csak túl reagálom a dolgokat.

Nekem meg sürgösen elkell végeztetni a toxaplazmozis vér vizsgálatot, mert állatokkal dolgozom-tam, valószinűleg átestem már rajta, de fő a biztonság. Mondjuk én is szeretnék minden fontos vizsgálaton túl esni. Remélem megért a doki.

Jobban vagyok az túlzás, tegnap dolgoztam 5 órán keresztül egy kutyán és teljesen kész voltam estére, kb fél 10-kor már nyomtam az ágyat és reggel meg találkozom lett volna a tavaszi babákkal, mentünk volna rucit venni, de hát felsem tudtam kellni.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 04, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tegnap voltunk UH-n. Az eredmény: 1 db 9 mm-es babakezdemény, és dobog a szíve.
Olyan boldog vagyok
Jövő csütörtök vérvétel és vizelet.
A képek:
http://img.tar.hu/wanga/img/17359254.jpg#3

Goofyka!
Itt is megkérdezem: Mi volt a dokinál??

[^]  

http://kep.tar.hu/wanga
Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 03, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!
Jobban vagy?
Én sajnos nem tudom, mikor volt az aktus, mert most az egyszer nem számoltam a napokat. Úgyhogy ez alapján nem fogjuk tudni meghatározni a dolgokat. De nálam lesz genetika is, úgyhogy biztire tudni fogjuk. Bár most olvastam, hogy van egy vérvétel sorozat, amivel ki lehet zárni a Down kórt, és nem kell harakirizni. Meg fogom kérdezni a profot, mert azt a 11-13. hétben kell elkezdeni.
Nekem a korom miatt erre is kell figyelni Sad

Ne aggódj, biztosan szimpi lesz a doki Very Happy

[^]  

Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 03, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Moro!
Nekem meg mindenki azt mondja, hogy biztosan lányom lesz, mert akkor nincsenek tünetek. Ez mondjuk nálam még be is jöhet, mert a Krisszel én olyan rosszul voltam, hogy a WC előtt aludtam, mert nem értem ki különben.
A Tétényi útra járok a Szent Imre Kórházba. De oda csak laborra kell mennem, mert az UH-t az Oktogonnál csinálja magánban.
Én is azt olvastam, hogy a túl sok UH nem tesz jót a babának.
Látom elkészült a vonalzód, ügyi vagy. Very Happy

[^]  

Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 03, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wanga én is várom már a ma esti uh képet, biztos, hogy sok fog már látszani, el sem hiszed majd mennyit nőtt azóta.

A dokihoz csak bejelentkeztem, nagyon mást nem is hagyott elmondani, majd személyesen elmondom neki a dolgokat, már kezdem irogatni, hogy el ne felejtsem, de remélem szimpatikusabb lesz élőben, mert a telefonban egy kicsit bunkónak éreztem.
Holnap megyek du.

Moro szerintem is az a kirándulás nem ártott, én is sétálok mindennap ennyit, csak a füstös Budapest utcáin.
Elevit mellett továbbra sem szedek folsavat szerintem még több is van benne a kelleténél, az pont elég.
Az meg tényleg igaz, a mondás. De barátnőmnek is volt hányingere, igaz nem hányt és fia született.
Hát mondjuk körülöttem annyi fiu született, hogy én már jobban szeretnék kislányt, és apa is. Csak azt is mondják amit már egyszer leirtam, hogy ha pé-kor történt az aktus, nagyobb esélye van a fiunak. Nélunk igy történt.
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 03, 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Wanga!
Ez megnyugtatott (amit a kirándulással kapcsolatban írtál) és tényleg jól esett a hegyi levegő a kellemesen füstös Bp-i levegő után.
Kíváncsi vagyok az UH-odra ma nagyon!
Fizetős UH? Hová jársz egyébként?
Én SOTE II. Klinika.
Bevallom, én mennék akár hetente UH-ra, de azt hallottam, a túl gyakori sem biztos, hogy jót tesz, úgyhogy alkalmazkodom a prof-hoz én is.
Nincsen semmi rosszabb tünetem, ami van viszont: iszonyú fáradékonyság és standard álmosság, a kocsiban akár a piros lámpánál is el bírok aludni Surprised .
Lehet, hogy többen már ismeritek ezt a magvas mondást, de Wanga ez nagyon ránk vonatkozik:
Azt mondják a tapasztalatabb anyukák (nekem speciel anyósom mondta tegnap), hogy aki nincsen rosszul a terhessége alatt, annak tuti fia lesz, mert mi nők csak akkor érezzük jól magunkat, ha kukacka van bennünk.
Very Happy
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 02, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moro!
Örülök, hogy jól telt a hosszú hétvége.
Szerintem semmi nem árt, ami jól esik. Ha nincsen semmifél panaszod (vérezgetés, görcsök), akkor 2 óra alatt 4,5 kg nem olyan vészes. Én az első terhességemet végig kirándultam.
Nálunk az UH eddig úgy ment (mondjuk én inszeminációra jártam, és 3,5 év próbálkozás után jött össze ez a baba) hogy havi két alkalommal kellett mennem. Most a pozitív teszt után felhívtam a proft. és ő mondta, hogy nézzek be egy UH-ra. Akkor voltam 4+3, és nem látszott rajta semmi. Azt mondta egy hét múlva menjek vissza. én vártam inkább 2 hetet, hogy biztosan látszódjon majd valami. Holnap (7+1-en) megyek.
De egyébként ő határozza majd meg.
Bár szerintem - mivel ez fizetős hely (és nem is olcsó) - ha többször szeretnék menni, akkor azt is lehetne.
De beérem azzal, amit a prof mond.
Te hová jársz?
Hogy vagy?
Hányinger, émelygés? Nekem semmi.
Priviben megírom a vonalzót.

[^]  

Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 02, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Túróba!
Hogyan lehet olyan szép vonalzót beklikkelni oda alulra?
Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 02, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt vagyok! Itt vagyok!
Sziasztok!

Tényleg pangás volt itt az ünnepek alatt, de szerintem már mindenki a fedélzeten van.
Bocs, hogy eltűntem, hosszú családi hétvégén voltunk és nem voltam gépközelben.

Lányok, lehet, hogy egy nagy hülye vagyok, de elmentem a családdal gyalogtúrára a Lőverekben, cc. 4,5 km, 2 óra gyaloglás....
Kész voltam utána egy kicsit, meg tényleg nem tudom, hogy jót vagy rosszat tettem-e....

Goofyka!
Eddig csak passzív olvasó voltam, ez az első topic ahová írok Smile
A folsav, ha túl sok, kiürül, úgyhogy szerintem, bajt nem okoz, ha szeded. Félre ne érts, nem akarlak semmire sem rábeszélni.
Sikerült bejelentkezned az új dokihoz?

Wanga!
Az UH nálad hogy megy? Te kéred, hogy szeretnél menni vagy a doki mondja?

Esperanza!
Gratulálunk! Hol tartasz?
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 02, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól van na, már itt is vagyok!

Goofyka!
Holnap (csütörtök) este 6-ra megyek UH-ra. Utána megírom mi volt.
Ma csak telefonon beszéltél a dokival? Mikor mész? Mit mondott a hányásra?

[^]  

Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 02, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide miért nem ír senki, pedig már vagyunk egy.páran akiknek sikerült?

Wanga néha ide is ellátogathatnál!!!

Moro te is eltüntél!!!!

És már van egy új kismamánk is Esperansa személyében. Tessék ide is írogatni, irgum-burgum.
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 01, 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát itt nem igazán pörögtök!

Én nem szedek folsavat az elevit mellé, biztos hogy jól müködik minden, a hányinger, hányás, és fáradtság mellett. De nem baj, ne is legyen baj.

Holnap jelentkezek be az új dokihoz, már ma éjszaka nem is aludtam jól, mert ezen járt az eszem, mi van, ha nem fogad, vagy fogad, de kekeckedni fog miért is vagyok kiirva veszélyeztettettnek. Szóval ilyen hülyeségek járnak az eszembe.

Annyira szeretném, ha ez a hátralevő 8 hónapot, nem idegeskedéssel tölteném el. Csak most minden összejött, a kolléganőmmel összevesztem, stb.

Na mindegy.....
kveronika

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 31, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Kismamik!

Bocsi, hogy belekotyogok, de nekem is azt mondta a doki, hogy az Elevit mellé szedjem a folsavat is, mert az Elevitben nincs annyi, amennyi a napi szükséglet! Sőt, egész terhesség és szoptatás alatt ajánlott a folsav.
Az pedig teljesen alaptalan állítólag, hogy hatalmasra fújja a babákat! De még abban sincs semmi, ha esetleg pár dekával nagyobb babán születik, nem igaz? Very Happy

Mit csináltok Kismamik ezen a hosszú hétvégén?? Pocakot növesztetek? Very Happy
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 29, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moro, Wanga nektek tényleg nincs semmi bajotok? Iszonyú szerencsések vagytok!!!

Moro te előtte hova irogattál, nem találtam a nevedet?

Wanga mikor mész uh-ra? Már alig várom, hogy felrakd a képet.
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, de jó sokan lettünk!
Mezsu!
Én nem szedek folsavat. Most nem mondta a doki. A fiammal még Maternát szedtem, ahhoz kellett a folsav, meg még valami. De most azt mondta a doki, hogy az Elevitben minden benne van.
De én mégegyszer rákérdezek majd, hogyha egyszer lesz UH és látok is rajta valamit Laughing

Goofyka! Very Happy Very Happy Very Happy
Gratula a babóhoz.
Nagyon jó lehetett már látni.

[^]  

Vissza az elejére
melinda27

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Moro!
Igen, lassan meg fogjak tudni mondani, de en nem szeretnem tudni, legyen meglepi.

Amugy a kulonfele joslasokban meg nem hiszek: zsebkendo, holdalas, hasforma, mit eszel stb. Van olyan is akivel meg nem talalkoztam csak telcsiztem es az illeto telefonon keresztul megmonta, hogy nekem fiam lesz. Mit szoltok hozza? Hat nem agyrem?
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka szerintem mindketten jól állunk a méretekkel Smile

Azt mondta nekem a doki, hogy szednem KELL a vitaminokat.
Nem egy barátnőm szült a közelmúltban normális súlyú bébit úgy, hogy végig vitamint szedett. Csak azt adjuk meg a piciknek, amelyek sajnos természesen módon egyre kevésbé vannak meg a zöldségekben, gyümölcsökben - szerintem.
Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moro másfél cm. Állitólag ilyen idősen még csak 8mm-nek kéne lennie, de nem bánom ha nagyobb, de későbbiekben azért vegye vissza majd magát, mert a 57 kg-mal nem szertnék 5-6kg babát szülni.

Mit gondoltok a magzatvédő vitaminokról? Igaz, hogy megnőnek a babák tőlle, szerintem csak tévhit, ez alkat kérdése.
Én szertnem szedni végig.
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm lányok!

Melinda: nálad sajna nem lehet tudni igy milyen nemü lesz a babód, de ez tényleg igy van. Én pontosan tudom mikor volt pém, mert esküvőn voltunk és szörnyen fájt a hasam, másnap uh-n kiderült, eldurrantak a tüszőim, ugy hogy a fogamzás pont szept 17.-én történt meg előtte meg nem voltunk együtt, mert vártuk az inszemet és ugyebár előtte 5 nap megtartozkodás javasolt. De majd meglátjuk.
Már irtam hozzátok is, és olvasgatlak is titeket, csak nem nagyon tudok még hozzászólni, mert ti már jóval előrébb vagytok.

Mezsu én nem szedek pótlást, de rengeteg banánt és gyümit eszek, és abban van van folsav.
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Melinda, bocs látom már hogy hol tartasz.
Szerintem lassan már UH-on is láthatod, hogy kisfiú lesz-e vagy kislány.
Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Goofyka, édes a picid!!! Nagyon hasonlítanak Very Happy
Mondta a doki, hogy mekkora?
Igen, pár nap, max. talán egy hét különbség lehet közöttünk.
A gatyók engem is szorítanak, kifejezetten kényelmetlenek néha Shocked , de inkább a derekam telt ki.

Melinda, hányadik héten vagy?

mezsu a folsavat én is szedem - bár nem túl rendszeresen.
Azt hittem, hogy a szívhang megmutatása együtt jár az UH-val, de ha nem, akkor igenis ragaszkodj hozzá, mert tényleg nagy élmény!
És annyira édesen gyorsan dobog a kis szívük....
Vissza az elejére
melinda27

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amugy meg GRATULA A babokadhoz!
melinda27

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja es ne bizd el magad. Most szamolgatom, nem biztos, hogy nyari babad lesz. Lehet abbol meg keso tavaszi is. Azert neha hozzank is benezhetnel!
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok, ugye olvashatok én is??? Az elevit mellett azért szedtek folsavat is, ugye? Nem árt legalább ebből rásegíteni az elevitre.
Bocsi az "okoskodásért".
Goofyka, csodaédes a babócád!

Moro, irigyellek a szívhangért. Nekem sajna soha nem mutatták meg. Én "csak" látom. De az is fennséges érzés. Hát még hallani milyen lehet!!!! Azért nem tettem még le arról, hogy egyszer valaki megmutatja. Talán 4d-n.

[^]  

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7618
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
melinda27

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pufi miatt meg ne izgulj. Kb. az utolso mensi 12-ik napja fele ugy fel voltam puffadva, hogy mindenki azt monta, hogy ugy nezek ki mint egy 5 honapos terhes asszony. Pedig csak akoriban projektaltuk. Aztan par het es lejjebb megy, de nekem nem mult el teljesen.Most meg mar a baba latszik.
melinda27

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Goofyka!

De aranyos vagy a fogantatas szempontjabol. Tudod, mi is sokat probalkoztunk amig osszejott, es minden reggel homerozes, hogy mikor is kell egyut legyunk stb. De amikor megjott es az 5.-ik naptol elkeztem szedni a clostit elhataroztuk, hogy abban a honapban minden nap probalkozunk es ez igy ment a 25.-ik napig. De peteeres kozeptajt van ugye? Akkor most nekem mim lesz fiam v. lanyom?
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Tegnap voltam uh-n, minden rendben van, a doki azt mondta jól fejlődik és nagyon sokat nőtt, mégegyszer gratulált és írt egy papirt az új dokinak. A doki látta a szívét is, én nem.

Moro akkor nem vagyunk egy idősek, én még csak most lépek be a 8. hétbe.
Én már egy éve szedem az elevitet, mégsem vagyok jól. Engem nagyon kerget a róka, éppen most könnyebbültem meg egy mákos rétestől, már alig vártam hogy hazaérjek, már egy órával azelőtt éreztem, hogy rosszul leszek, és ahogy haza értem, tacccs.
A puffadás nekem akkora, mintha már az 5, hónapnál tartanék.
Szerintem nekem is kisfiam lesz, mert pontosan tudom mikor fogant meg, és azt mondják ha aznap fogan meg ahogy van a peteérésed, fiu lesz, ha előtte voltatok együtt pár nappal a pé előtt akkor lány. A fiú sperma gyorsabb, de rövid életű, a lány sperma lassabb, és jobban birja.

Remlem én is hogy többen leszünk ebben a topikban nemsokára Wanga.

Tettem fel uh-s képeket nézzétek meg az én kis csöppömet.
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 26, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moro!
Gratula a babácskához.
A kisfiammal kb. az 5. hónapban kezdett látszani a pocim. Azért csak olyan későn, mert veszélyeztetett voltam és diétáznom kellett az első 5 hónapban. Aztán behoztam a lemaradást és még hozzászedtem vagy 40 kg felesleget Crying or Very sad
Én csak elevitet szedek, elvileg abban minden benne van, ami kellhet.
Egyenlőre csak émelygés van, sikerül megállnom róka nélkül Laughing
Téged sem kerülget?
Lehetnénk többen is ebben a topikban Cool

[^]  

Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 26, 08:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt mindenkinek!

Hát... itt vagyok és nagyon boldog vagyok!
Tegnap megvolt az első UH, ez tényleg nagyon nagy élmény volt.
Szóval: 2 cm a pici, 8 hetes 6 napos vagyok és hallottam a szívhangját, és ettől egy kicsit elpityeredtem.
Az UH-os hölgy nagyon kedves volt, elmagyarázta, hogy hol vannak a bébi kezecskéi, lábacskái, tényleg jó nagy szívecskéjük van ilyenkor:-)

Wanga!
Igen, azt írják a könyvek is, hogy az elején max. a puffadás látszódhat.
Kb. mikortól kezd el nőni a poci?
Szedsz valami bébi vitamint? Állítólag, aki már régóta és rendszeresen szedi, szinte tünetmentes lesz (mármint ritkán van hányinger, rosszullét).
Képzeld, én is, kedvenc kajáimat sorban dobom ki a szemétbe...
Goofyka!
Ahogy számolgattam, júni eleje, de ebből könnyen lehet május vége is - ahogy gondolom Neked is!

Nem tudom Ti hallottatok-e már egy módszerről, amivel a bébi nemét tudják megtervezni vagy kideríteni a szül.dátum alapján 80-90%-os pontossággal.
Apósom nagy ász ebben és kirakta ez és a kikalkulált fogamzás dátuma alapján:
szóval - ha minden igaz - kukackás lesz a bébink:-)

Nem tudom, de nemsokára úgyis ki lehet majd deríteni tutira úgy tudom.
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wanga:
Ugy olvasom minden rendben es a tunetek is rendben. Mr. Green Most biztos megnyugodtal Wink Pihenj sokat ha tudsz.
Goofyka:
Akkor a tavaszi topikba mar nem is jossz??? Crying or Very sad Lehet abbol meg keso tavaszi baboca Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!
Szép lapos lett a hasam, 5,5 kg-ot fogytam. Ugyebár, rajtam még semmi nem látszik, márhogy a hasamon, mert a melleim... Na, de hagyjuk.
Én a Krisszel is eleinte nagyon odafigyeltem, hogy egészséges dolgokat egyek, de amikor otthon maradtam, elszabadult a pokol. Rémes volt lefogyni, legalább 3 évembe telt, mire sikerült úgy-ahogy.
Most igyekszem nem elkövetni ezt a hibát. Elvileg most még nem nehéz, mert reggelire továbbra is gyümit eszem. Az ebéd az főtt kaja (amit megkívánok). Vacsira megint gyümi, vagy virsli, sajttal és zöldséggel.
Nem nagyon bírok enni. Még nem hányok, de már émelygek egész nap, és nem nagyon kívánok semmit. A héten további 60 dkg-t adtam le, de nem fogyózásból, hanem rá sem bírok nézni a kajára.
A nagy poci a felfújódástól is lehet. Majd szépen csillapodik, és jobb lesz. Ilyenkor megváltozik az emésztés is, ettől is nő a poci.

Moro!
Hová lettél?????

Vera! Very Happy
Köszi a jókívánságokat, nagyon figyelmes vagy Very Happy

[^]  

Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wanga, Goffyka!!
Gyertek szépen haza irtam az oldalunkra fontosat kérném a reakciókat!!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt vagyok, annyira nem tüntem el, csak néha elintézni valóim vannak. Most jöttem haza, nagyon elfáradtam. Most inkább aludnom kéne, mert holnap, megyek uh-ra és utána babázni a barátnőmhöz, és megint nem tudok majd pihenni. Sad

Ti esztek mindent amit megkívántok?
Most olvastam hogy ne egyél tengergyümit, fagyasztott dolgokat, lágysajtokat, pástétomokat, kávét, nyers tojásos dolgokat, félig főtt húst, Pl az utóbbi kettőt nem is szoktam. Confused
Szerintem amit a kismama megkíván azt megkell enni, attól nem lesz baja. Laughing

Moro és mikorra vagy kiírva? Te már láttál vmit uh-n?

Wanga hasad van, vagy sikerült lefogynod? Nekem, majd meglátod, mint Korinának múltkori talinál, kb akkora, szörnyű, de ha már kérdezik, hogy "terhess vagy?" büszkén felelem, "IGEN"! Laughing

Vera köszönjük a jó kívánságokat!

De lányok azért írjatok ide is!!!!!
kveronika

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Kismamik!

Gratula a topicotokhoz, nagyon klassz, hogy vagytok! Jo eszmecseret Nektek! Very Happy

Puszi: Vera
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!
Hahó, hová tűntél???????

[^]  

Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

thymi!

Igen figyelik a progi szintet - gondolom -, azt mondták, hogy ez csak ellenőrzésképpen van.
Nekem is volt gond a hormonjaimmal, nem is engedett minekt a doki hónapokig próbálkozni.
Előtte ugye a Closty alatt is folyamatosan vették a vért, gondolom ez így normális.

Goofyka, kb. egy időben lehetünk tényleg Smile
Én egyelőre megúsztam a súlyosabb rosszulléteket, talán egyszer volt olyan, hogy ki akartam taccsolni, de mivel a repülőtéren álldogáltam, így keményen meg kellett fegyelmeznem magamat.
Azóta gyakorlatilag semmi.

Olvastam én is a nyálzásról, hogy velejáró, hát... csak reménykedni lehet, hogy nem tart sokáig.

A torna miatt pedig ne izgulj: barátnőm még 6 hetes terhesen is keményen edzett (nem volt rendszeres a menstruációja és nem csinált még akkor tesztet), és most már az 5.hónapban van:-)

Tudod: ha egy baba meg akar kapaszkodni, akkor történhet bármi, ő 10 "körömmel" teszi Smile
Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!
Pont most akartam kérdezni, hogy a héten menjek-e, vagy a köv. héten. De akkor most bejelentkezem
Pusz. és Köszi
Majd jövök, csak ebédelek is.

[^]  

Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wanga mindenképp menj uh-ra, az egy élmény még ha nem is látsz semmit, ne hagyd ki semmiképp. De én 5 hét pár napon volétam előszőr és már láttam a kis kukacot. Majd megprobálom feltenni.
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Wanga, Moro! Mindkettőtőknek gratula a babához!

Amikor ott tartottam mint Wanga, nekem sem volt semmi tünetem, még a mellem sem feszült, de hasgörcseim voltak, mintha megjönne.

Moro ahol most tartasz azt hiszem én is ott tartok, 7hét 3 nap, hát én már alig élek, reggel állandó hányinger, néha hányás is, ami nagyon rossz. Van olyan hogy egész nap rosszul vagyok.

Nekem az első tünet a nyálzás volt, igen jól értitek, nyálaztam mint egy éhező kutya, egyfolytában, de olvastam, hogy ez is jele lehet.
Aztán kb 3 napja annyira feszül a mellem, de érdekes, csak a bal, hogy már bal oldalomon nem tudok aludni, mert fáj. Hát meg nagyon fáradékony vagyok, de azt már az elején észrevettem, amikor még nem tudtam, hogy terhess vagyok, tornára jártam, és olyan ciki volt, hogy mindig leálltam, mert nem birtam, még a tanár is odajött, " na mivan, tessék csinálni!" még hajtott is, és még a torna után 2 órát edzedtem hasra, fenékre, meg futottam, és másnap kiderült hogy terhess vagyok. Ugyhogy ha ezek után elmegy, nagyon mérges leszek rá.

Timi azért majd belátogatok hozzátok is.
thymi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Kismamik!
Sok szerencsét az új topichoz!

Moro
Teljesen normális amit érzel. Nekem is volt ilyen érzésem. Még a második kimaradó menzinél is! A dokim szerint van aki még menstruál is. A harmadik hónapban már nem volt ilyenem.
Most figyelik a progi szintedet? Nekem 6+2 naposan volt egy kis vér (pár pötty) meg görcs, akkor kaptam utrogestan kúpot és nem volt semmi gond. Mondjuk elötte nekem volt már gondom a hormonjaimmal...

Nyugodt babásodást kíván: Timi
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt Smile

Igen, igen első lesz!
Valószínűleg progeszteron hiány állhatott a bébi elvesztése mögött (spontán terhesség), bár ez csak hónapokkal később derült ki.
Tudod, ilyenkor ált. nem tudják megmondani az okát....
Arra emlékszem viszont, hogy anno a 6.hét tájékán a HCG-m 1000 körül volt, szerintem a 1044 tuti jó.
Én még nem voltam UH-on, holnap megyek először és remélem, hogy minden rendben lesz.
Mi is nagyon szeretnénk ezt a bébit.

Jaj, azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy ilyen menstruációs görcs szerű hasifájások vannak Nektek is?
Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Moro!
Gratula a babához. Első? Már tudod, hogy értem...
Őszintén szólva egy picit megnyugtattál. Hasonló dlgokat érzek én is. Ez a terhességem egy ezelőtti terhességemhez sem hasonlítható.
Mindíg tudtam már a teszt előtt, hogy terhes vagyok, a melleim feszültek és dagadtak.
Most ez nincs.
Pedig az első vérvételen, ami a 30. cn-on volt, 1044 volt a HCG-m, ami nem kevés.
Utána nemsokkal voltam egy UH-n, ahol nem nagyon látszott semmi. A képre az volt írva, hogy egy 13-15 mm nagyságú petezsák szerű képződmény látható. De a nyh vastagságra is azt mondta az UH-s csajszi, hogy fogjuk rá, hogy vastag.
Úgyhogy be vagyok rettyintve. Nem mondhatnám, hogy nem élem bele magam, mert ez nem lenne igaz.
Annyira régóta vágytam már a terhességet...
Mint mindannyian.

Hányadik hónapban ment el a babád? És lehet tudni az okát?
Az spontán terhesség volt?

[^]  

Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv Lányok!

na elég volt a passzív olvasgatásból - mert azt már régóta teszem -
s főleg azért is, mert létrehoztátok azt a topikot, ahová remélem, hogy én is tartozom Smile
Ha jól számolom, most vagyok a 7. héten.
Sajnos mi tavaly elveszítettünk egy kisbabát, s most 3 Clostys hónap után úgy néz ki, hogy sikerült! (bár hozzáteszem ilyen hónap után mindenre számítottam volna, csak arra nem, hogy most esem teherbe: esküvőn voltunk, s persze ittunk, lázas beteg voltam, vírust kaptam el, stb...)
Wanga!
Nem vagy egyedül azzal, hogy nem érzed a másállapotot még, ezzel én is így vagyok, s néha be is vagyok tőle tojva rendesen. Confused
Kis mellfeszülés van, de hányinger, émelygés talán párszor volt csupán.
Nekem olybá tűnik, hogy a hormonszintem mintha hullámozna, egyszer kitörés előtti állapot, egyszer meg tényleg semmi jel.
5. héten voltam dokinál, azóta heti 1 vérvétel, azt mondják, hogy kitűnőek az eredmények (látod?), kedden jön az első ultrahang.

Na így elsőre ennyit, s tényleg nagyon örülök ennek a topicnak.
(moro=baba görögül Very Happy )
Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, itt vagyok Goofyka!
Tök jó, hogy csináltál egy ilyen topikot.
Szóval millió kérdésem van hozzád.
Először is. A clostisban írtad, hogy látták már az UH-n a csíkocskát.
Az hányadik héten volt? Én mostmár semmiképpen nem megyek a jövőhéten UH-ra. Csütörtökön mé mindíg csak a 6+2 napon leszek. Megvárom a 7+2-őt. Akkor talán már lesz mit nézegetni. Vagy ne így csináljam? Szerinted megnyugtatna, ha látnék valamit?
Aztán. Abszolut semmi bajom. Nem kívánom a kaját, de nincs hányingerem sem. Nem vagyok felfúvódva, és egyáltalán semmiféle babás tünetem nincs, attól eltekintve, hogy érzékeny a mellem. SZóval ennyi.
Téged mennyire kergetnek a rókák? És még mi más van????

[^]  

Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönjük Korina.
korina001

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sok sok sikert az uj topic-hoz és nagyon sok sok uj hozzászólót kivánok nektek!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 14:26    Hozzászólás témája: 2006-os nyári babák Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szeretem olvasgatni a 2006-os tavaszi babák topikot is, de én ugy gondolom, nem tartozom oda, mert nekem nyáron fog megszületni a babám ha minden igaz.
És még vannak rajtam kivül olyanok, akiknek nem rég jött össze, miért ne folytathatnánk itt a beszélgetésünket, hogy ne zavarjuk azokat, akiknek még sajna nem jött össze.
Wanga rem nem hari rám, hogy megkezdtem ezt a topikot.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 543, 544, 545
545 / 545 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés