Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Lelki köldökzsinór és ami utána van
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamagi, rákattintasz egy vonalzóra, (az enyémek magyar nyelvűek Cool ), ott kiválasztod a vonalzó alapját a figurát, beírod a gyerek születési dátumát, ezután rákattintasz az aktiválásra, ekkor kidob kétféle szöveget, az amelyik url-lel kezdődik, azt bemásolod a profilodban az aláírásodhoz, ezután megjelölöd, hogy mindig csatolja az aláírásodat. Esetleg megcsinálom Neked a vonalzót, ha leírod az adatokat priviben, én meg elküldöm, amit be kell illesztened a profilodba.Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Asszem hagyjuk Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már a felénél elveszítettem a fonalat Rolling Eyes Laughing
De azért most próbálkozom egyet Cool
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Legnagyobb bánatom, hogy a szülés-születés közben nem volt közöttünk lelki kapcsolat. Én el voltam foglalva a saját dolgommal, gondolom ő is a magáéval. Lehet, hogy ez így normális.
De az is lehet, hogy menet közben is tartható a kapcsolat. Ezt nem tudom.
Mindenesetre emiatt lelkiismeret-furdalásom van, hogy ott és akkor, magára hagytam Crying or Very sad Embarassed
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vonalzó ügyben engem ne kérdezz - látod, nekem sincs Wink
igazából többnyire nem képben magyaráztam neki, hanem simán csak mondtam relaxációban, de éber állapotban is, pl fürdés közben, meg mutattam neki a hasamon h hol legyen a buksija és hol a lába és most már biztos vagyok benne h túlságosan alulra mutogattam neki, mert érzem is h ott van és tökre nyom lenti dolgokat. kicsit bűntudatom van emiatt h a hülye anyja oda-vissza ugráltatja szegény babót, ahelyett h rábízná és a természetre h mi a tennivaló - biztosan jobban tudják, mint én a lökött fejemmel Sad
nem mondtam neki a fórumot - sztem úgyis tudja h vannak ilyenek. a babaneten is van asszem, de azt nem szoktam nézni.
érdekes h azt mondja h minden baba ilyen készséges - a Tied is! Smile és ügyesen megszületett?
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Hogyan gyárthatok én is vonalzót?
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 23:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Doo!
Mondtad Raffainak, hogy megy róla egy fórum?
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Doo!
Tök jó!
Nagyon együtt vagytok a babával!
Gondolatban küldtél neki képet, úgy magyaráztad?

A születés előtt nekünk is volt egy főpróba. Raffai kért, hogy mondjam gondolatban a babának: nyomja oda magát a csipőcsonthoz.

- Történt valami? - kérdezte.
- Nem, semmi.
- És most?
- Semmi.
- Kérje meg újból.
A magzatom várt egy kicsit, majd, legalább háromszor, jó erősen odanyomakodott a csipőcsontomhoz.
- Jaj, most. És megint. Megint. - mondtam Raffainak, mire ő
- Ó, mondja meg a babájának, hogy elég lesz, még nem kell megszületni, ez csak a próba Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megkíséreltem rendelni. remélem, sikerül. rábukkantam én is erre a lehetőségre, de már nem emlékszem h miért nem rendeltem meg. asszem akkor nem találtam a listájukban. most is csak antikvár kötetként tudják esetleg leszállítani. na mindegy, majd kiderül. végső esetben megkérdem Raffait Smile

ma azt mondta h túlságosan lent van a hasam Sad mellesleg érzem is. ez a szegény babó mindent azonnal megcsinál, amit mondok neki - és már mondtam h majd forduljon fejjel lefelé, mutattam is h hogyan/hova, de úgy látszik, túlságosan lentre pozícionáltam őt és a megvalósítás meg túl jól sikerült Sad most meg hívogathatom egy kicsit feljebb. nem gondoltam h ennyire gyorsan célba ér az üzenet. azt hittem h ha most már mondogatom, akkor majd szépen lassan megcsinálja néhány hét múlva és akkor pont jó lesz.
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Doo!
http://www.valtozovilag.hu/

Némi oldalgörgetés után balról, keretben megtalálod, hogyan rendelhetsz meg régebbi példányt (ha máshogy nem megy)
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Doo!
A könyvecskét a Változó Világ szerkesztősége adta ki, sajnos évszámot nem találtam, h mikor. A szerkesztőség címe: Váci út 54. Tel: 329-4447
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát, majd meglátjuk, nálunk is hogyan alakul Smile
Mamagi, írtad h olvastad a Megfogantam, tehát vagyok című könyvet. én is kerestem a neten és könyvesboltban is , de nem találtam. nem tudod véletlenül h hol hozzáférhető? esetleg bki más tudja-e?
köszi.
Dóra
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 25, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Doo!
Az én férjem sem hitt az egészben. De azt mondta, ha ez engem megnyugtat, és így fel tudok készülni a szülésre, akkor csináljam.

De aztán szépen lassan megszelídült. Először is mindig izgatottan hallgatta a megélt élményeimet, amiket eleinte úgy minősített, hogy szerinte ezeket a képeket én találom ki...Mi tagadás, ez bennem is felmerült, mert tényleg olyan hihetetlen az egész.

De ahogy egyre konkrétabb dolgokat meséltem neki, már kezdte érdekelni.

Mégis, a kisfiúnk születése után fogadta el igazán. Főleg azért, mert látja, amit Raffai ígért (motorikus és szellemi képességek fejlődése stb), az mind bejött.

Ha valami érdekeset veszek észre a kicsinél, néha már ő mondja, hogy hívjam fel Raffait Razz

A férfiak olyanok, mint az elefánt: lassan tanulnak, de biztosan Razz
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 25, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamagi,
nekem már most elfutotta a könny a szememet, ahogy olvasom, amit írsz - előre sajnálom h majd külön leszünk a babóval, olyan jó így együtt. furcsa h sokan panaszkodnak, milyen kellemetlenségeket okoz a babsijuk, de nekem sem volt eddig még soha h fájdalmat okozott volna. olyan kedves kislány Smile szerencsére, még van két hónapunk Smile ugyan mondogatom neki h majd meg kell fordulnia ahhoz h meg tudjon születni szépen és forgolódik is lefelé, de azért annak is örülök h van még időnk.
az sajnos nem biztos h a férjemmel fogom tudni csinálni a lezárást. részben mert soha nincs itthon u.azokban az időpontokban, részben pedig sztem vannak fenntartásai az ilyesmivel és Raffai azt mondta h akkor tényleg nem szerencsés erőltetni. de ezt addig még megbeszéljük.
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Doo!

A szülést-születést felkészítő rész is nagyon izgalmas és megrázó is egyben.

Amikor nekem volt, Raffai azon a héten ment el szabira, de megadott egy szigorú forgatókönyvet, amit otthon, mindig ugyanabban az időben, a férjem segítségével kellett végigcsinálnunk.
Például nem gondoltam volna, hogy nekem is mekkora fájdalom elengednem a babát. Zokogtam.

Nagyon érdekes volt az is, amikor a babának kellett felidéznie, hogy ő mire emlékszik a találkozásainkból. Nagyon megható volt: ő ezeket a képeket küldte: kék angolnaszerűségek úsztak el egy sárgás-vörös korong-valami előtt (ezt nem értettem), volt egy delfines víziónk, ezt ő is visszaidézte, aztán bejött még egy hangjegy (hallgattunk sok zenét), és egy kismadár képe (tavasszal hallgattuk a madarak csicsergését is.)
Szóval fanatsztikus élmények voltak.

Kiváncsi vagyok, ti miket fogtok megélni. Razz
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az elérhetőségekkel kapcsolatban: a Kismama újság végén mindkét analitikus elérhetősége szerepel és egy harmadik is, egy nő is csinálja már.
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most vagyok 29. hetes és csak két hete jutottam el Raffaihoz. az elején feküdnöm kellett vérzés miatt és ráadásul vidéki vagyok, úgyh nem volt megoldható, de most már el mertem indulni Pestre kocsival. eddig viszont a könyv alapján és más várandós relaxációs anyagok alapján csináltam a kapcsolatfelvételt, ami sztem elég jól működött. most Raffai is azt mondta h látszik h nagyon jó a kapcsolatom a babóval, kialakult, jó kötődés van közöttünk. a szülés felkészítés részét várom még. kíváncsi vagyok, az milyen lesz. nekem nem szokott kérdezni és beszélni a babus. viszont fantasztikus élmény volt számomra h többször beszéltem neki arról éber és relaxált állapotban egyaránt h szeretnénk majd megtudni h kisfiú v kislány h a nevén tudjuk majd szólítani és az UH-n egy az egyben úgy feküdt h semmi más nem látszott a babóból, csak az h kislány Smile karját, lábát és a köldökzsinórt is maga elé emelte, így teljesen egyértelmű volt h most már bátran szólíthatjuk Viktória Annának - nem hagyott kétséget Smile férjem szerint ez csak véletlen. én biztos vagyok benne h nem az.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi az, hogy megérdemli!!!Smile
Jó egészséget kívánok Nektek!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Banya

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 07:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm! Kicsi még, de azért Ő is itt van! Ő is megérdemel egy vonalzót!Smile SmileSmile
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 23, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ó, engedd meg, hogy gratuláljak az új vonalzód tulajdonosához!Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Banya

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 23, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok! Miért nem jelenik meg a második vonalzóm????????????????????
Na,talán most...
Juhhhé! sikerült!
thymi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 18, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Én is olvastam a lelki köldökzsinor című könyvet. Nagyon tetszett, de az érdekesség csak az volt h én automatikusan beszéltem a babémmal már a fogantatás előtt is. Sőtt előtte 1 évvel meg is álmodtam a terhességemet és a szülés utáni állapotot és az h lány lesz....
Sikerül felvenni a méhemmel a kapcsolatot és a méhlepénnyel is, bár először nekem is furán hangzott a dolog. Képzeljétek! Nem tudom h ennek a kapcsolatnak az eredménye-e (sztem igen), a méhlepényem szív alakú volt. A dokim szerint nagyon ritka. Sokáig egyébként "sirattam" és sajnáltam a babám egy "része" meghalt a születés pillanatában.
Sikeresen fel tudtunk készülni a szülésre is. Nagyon sok mindentől féltem életemben, de a szüléstő egy percig sem.
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 18, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mennyit mondtak?
Vissza az elejére
Banya

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 18, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

felhívtam mindkettejüket. A hangjuk szimpatikus volt, de attól dobtam egy hátast, hogy mennyibe kerül egy egy alkalom.. Vajon havonta hányszor ajánlják?
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 16, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Banya!
Minél hamarabb kezdesz el járni annál jobb. Igaz én csak a huszonvalahányban jutottam el hozzá. Későn szereztem róla tudomást, utána meg várólistán voltam.

Egyébként a II. ker-ben van a rendelő, egészen pontosan a budai hídfőnél lévő házban. Semmi fehér köpeny, meg ilyenek. Egy garzonlakás, ahol a rendelő bútorzata egy szék, szekrény, könyvespolc, íróasztal és egy ágy.
Hívd fel, általában nem veszi fel, mert reggeltől estig be van osztva, de hagyj üzenetet és visszahív. Sz'tem nagyon korrekt pasi. Legalábbis két és fél éve az volt Wink
Vissza az elejére
Banya

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 16, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felírom én is ezeket a telefonszámokat, mert ha jön a tesó, el szeretnék menni valamelyikőjükhöz. Hanyadik kerületben van a " rendelő"? Mikor ajánlott menni először? Hanyadik héten? Esetleg még a fogantatás előtt?
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Raffainál az utolsó nyolcas elírás, helyesen: 30 - 900 20 39
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

baratodildi!
Rájöttem, nem a Lelki köldökzsinórban van az elérhetőségük, hanem a Változó Világ 14.-ben jelent meg

Megfogantam tehát vagyok
Párbeszéd a babával az anyaméhben
írta Raffai Jenő

címmel.
Dr. Hidas György 200 3803, 214-6461
Dr. Raffai Jenő: 30- 900 20 39 8ez utóbbi mobilszám nem tudom, hogy él-e még)

A fent említett könyv kicsit tudományosabb, de nekem jobban tetszett a Lelki köldökzsinórnál.
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mamagi:
Koszi a valaszt! Sajnos a konyvet kolcson kaptam es mar vissza is adtam, de gondolom a neten is meg fogom valahogyan talalni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Banya! Libabőrös lett a karom, ahogy olvastalak. Elképesztő, misztikus utazások ezek.

Amikor először olvastam ezt a Raffai-Hidas könyvben, hogy felvenni a kapcsolatot a méhemmel, csak bénán vigyorogtam, hogy micsoda baromság ez??
Amikor elmentem Raffaihoz, első próbálkozásra sikerült, egy doktornéni "kosztüm" volt rajtam, amit a "belépés" előtt a falhoz támasztottam. Doktornéni ...hát igen, volt saját születési traumám, vákummal szippantottak ki, úgyhogy érthető. Eleinte odabent is mindent nyomasztónak találtam, alig mertem beljebb menni a "szövetes", vörös barlangba. És akkor megérkezett a magzatom, megfogta a kezem, és szép lassan körbevezetett. Volt, hogy a teljes "analízis" ezzel telt: hogy én bementem a méhbe, jött a baba, kézen fogott, és mentünk körbe-körbe-körbe. Egyszer, amikor már látta, hogy nem félek annyira, mutatta, hogy nyújtsam ki a kezem és érintsem meg a méh falát...

baratodildi!
Raffai nagyon korrekt volt. Átadott egy táblázatot, amin 5-15 ezerig fel voltak sorolva az összegek, mellettük pedig egy családi jövedelemsáv. Neked kell eldöntened, hogy melyikbe tartozol, és aszerint fizetsz.
Hetente, ugyanabban az időben van a találkozó. Ez azért fontos, mert a magzat egy idő után már tudja, várja a "randikat". Ha alszik pl. felébred, mire odaérsz, vagy amikor lefekszel, elkezd viháncolni a hasadban stb. Az enyém, egy idő után, pontban 45 perc elteltével befejezte a szeánszt, azaz elmotorozott, vagy elúszott, hogy felmászott egy létrára, attól függően, hogy éppen milyen gondolatiképben voltunk.

Raffai és Hidas között a különbség? Szakmailag szerintem nincs, bár nem tudom. Hidas idősebb.

Ha teheted, feltétlenül keresd fel vmelyiket, a könyv végén megtalálod az elérhetőségüket.

Életem legnagyobb kalandja volt. A várandósságból, nekem ez a hihetetlenül bensőséges, utánozhatatlan és megismételhetetlen élmény hiányzik a legjobban. Még most is átmelegszik a szívem, ha rágondolok Razz
Vissza az elejére
Banya

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jaj,de jó, hogy van ez a topik!
Sajna nekem csak a terhességem hatodik-hetedik hónapjában került a kezembe a könyv,így nem állt módomban Raffaihoz, vagy Hidashoz menni. A könyv alapján próbálkozgattam beszélgetni a fiammal. Addig is csináltam ( de szerintem ez ösztönösen jön minden várandós anyánál), de pl. a méhemmel eszembe se jutott volna kapcsolatot felvenni...ezt a könyvből "tanultam".
Először nem akart beengedni a méhem, egy nagy kemény valami volt. Védte a benne növekvő magzatot. A második, vagy harmadik próbálkozásra tudtam csak" bemenni". Nektek simán ment a kapcsolatfelvétel a méhetekkel?
Ezen túl, egy, meghatározó, kristálytiszta képet láttam. Ültünk ketten egy padon ( a semmi közepén) én, és mellettem egy kisfiú. ( már nagyobb volt, kb. 5-6 éves) Lóbálta a lábát. Nem szóltunk egymáshoz, de tudtam Ő az! láttam a vonásait, hogy sűrű " drót" szőke haja van. És képzeljétek a kisfiam szakasztott olyan, mint az a kisgyerek, aki akkor a padon ült mellettem....
Ez a mai napig érthetetlen és megdöbbentő számomra.
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 13, 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mennyibe kerul egy ilyen konzultacio? Milyen surun hiv be a doki? Hetente, ket hetente? Mi a ket doki kozott a kulonbseg?
Mar en is gondoltam ra, hogy mennem kene, de meg csak a konyvet olvastam el, tovabb nem jutottam a kivitelezesben. Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, hogy nem jöttem hamarabb. A másik fórumos háború megviselt egy kicsit... Rolling Eyes

Érdekes volt nálunk is az elválás. Amikor először elmondtam a magzatomnak, hogy már szűk neki odabent a hely, és majd el kell válnunk, de utána is mindig ott leszek vele, ne aggódjon, nagyon érdekes "képeket küldött"

Amikor először mondtam neki, mérges lett, és (fura, de tényleg ezt a képet láttam), felpattant a kis motorjára és egyszerűen elrobogott, akkor és ott nem akart velem többet tárgyalni...

A következő alkalommal, sírt, én meg guggolva a karomba vettem, elringattam, ő meg elaludt. Kis idő múlva felébredt (ekkor ébredt a pocakomban is, finom mozgolódás támadt), majd kérdezett egy megdöbbentőt:

Van-e odakint fájdalom?

Nagyon meglepett. Mit mondasz ilyenkor egy magzatnak, akit nem akarsz halálra ijeszteni a születése előtt, és akiről tudod, hogy odabent még övé az Univerzum és bölcsebb, mint te?

Azt válaszoltam neki, hogy a kinti világban minden van, és mindennek az ellentéte is létezik. Van sötét és világos, és igen van fájdalom is, fizikai és lelki, de csak azért, hogy minél teljesebben élvezhessük ellentétét, az örömet, boldogságot, harmóniát.
Ott, akkor nem kérdezett többet.

Egyébként ez volt az egyetlen kérdése a kinti világgal kapcsolatban Sad
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az elválás nálunk sem tankönyvi volt, mert a 33. héten én kórházba kerültem, de úgy gondolom ott is azért sikerült megbeszélni, hogy mi lesz, hogy lesz. császár is volt, mert Máté faros volt, de ennek ellenére úgy gondolom, hgy jól jött össze minden Very Happy
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs! Az én kisfiam-magzatom sem bántott sosem. Csak hathatósan a tudomásomra hozta, amit az érzeteim alapján nem voltam képes megérteni. Olyannyira nem bántott, hogy a terhesség alatt soha nem volt egy fájdalmas rúgás, vagy bokszolás a pocakban. Amikor már nagyon nyomta a rekeszizmom és a tüdőm, kértem, hogy húzodjón lejjebb, megtette.
Volt, hogy hajnalban, ahogy oldalt feküdtem, felébredt és le fel ugrált, azaz a hasamban mindkét oldalon éreztem, hogy mocorog. Olyan volt, mint amikor egy kis medencében az úszó, faltól falig löki magát. Mondtam neki gondolatban, hogy nagyon örülök annak, hogy mozgolódik, meg hogy jól érzi magát, de anya szeretne még egy kicsit aludni. Azonnal megszűnt az ugrándozás, utána csak finom matatást éreztem. Smile)
Az egész várandósságból csak ez az egy élmény hiányzik igazán; hogy egyben vagyunk, együtt vagyunk, jó így nekünk együtt. No és azok a bizonyos raffais élmények, a látott képek, meg minden...
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fiúkkal mi Raffaihoz jártunk, még mielőt belevágtunk volna a lombikba, előtte ca. 1 hónappal kezdve, és végig a terhesség alatt.

Érdekes, hogy én pl. sosem éltem át a saját születési élményem, de úgy gondolom, hogy nagyon sok köze van az egész terápiának ahhoz, hogy hihetetlen módon kiegyensúlyozottak a fiaim és tényleg jó és problémamentes babák voltak.

Picúrral is szeretnék járni, csak egyszerűen nem jutok el a bejelentkezésig sem Wink de a héten már muszáj lesz Very Happy
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Maggancs!
Sok félelmem volt a szüléssel kapcsolatban, ezért kerestem fel Raffait, a könyv egyik szerzőjét, pszichiátert. Kb. Az ötödik hónaptól jártam hozzá, és már rögtön a második ülésen átélhettem a saját születési élményeimet. Mert hogy Raffai szerint először a saját születési traumákat kell átélni. Nagyon féltem attól is, hogy a korom miatt Down-os lesz a baba, ráadásul a nyaki redő is a felső határértékhez közelített. Raffai mindig azt mondogatta: Nyugalom, ha valami baj van, a baba úgyis jelzi.
Szerencsére mi megúsztuk gondok nélkül. De el sem tudom képzelni, hogyan jelez a magzat, ha nem érzi jól magát v. beteg?

... habár, most jut eszembe. A könyv javaslata alapján csináltam a pocakom tusolgatását. Kezdett úgy tűnni, hogy nem nagyon szereti ezt vmiért. Nem volt konkrét jel rá, csak valahogy ezt gondoltam. Aztán egyik alkalommal éreztem, mintha belecsípett volna belülről a hasamba. Utána nem tusolgattam a pocakom tovább. Raffai megerősített benne; bizony ez azt jelentette, hogy ezt nem szerette a baba.

Te miket éreztél?
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 07, 00:01    Hozzászólás témája: Lelki köldökzsinór és ami utána van Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Keresem azokat, akik gyermekükkel már magzati korban is foglalkoztak. Különös tekintettel a Lelki köldökzsinór című könyvben leírtak szerint. Ha esetleg olyan is olvasgat itt a site-on, aki Raffai Jenőhöz, vagy Hidas Györgyhöz járt ebben a témában, örömmel olvasnám tapasztalatait, és megosztanám vele, velük a sajátoméit.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés