Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Megkésett beszédfejlődés

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
karnismari

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 06, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én inkább szakmai tapasztalattal rendelkezem, mint családival. Ha valaki kérdez, szívesen válaszolok.
Feltehetek ezenkívül érdekes cikkeket, amit bárki, akinek óvodás (vagy kisebb-nagyobb) gyereke van, talán haszonnal olvasgathat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 05, 00:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Ez jó ötlet. Én sajna, nem tudom, mi lett a barátnőm kislányával, mert egy ideje nem beszéltünk róla, de azt hiszem, ott megoldódott a dolog.
Nálatok esetleg fennáll magatartás- vagy tanulási zavar? Engem gyerekkoromban ezzel hajkurásztak. Elég vacak volt, de tényleg nem voltam egyszerű kisgyerek. Remélem, csemeté(i)m már sokkal normálisabb(ak) lesz(nek)...
karnismari

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 04, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Csak most találtam rátok, de látom be is fejeződött a fórum. Örülök, ha ez azért van, mert mindenkinek megoldódott a problémája, de ha nem?
Beszélgessünk tovább!
Kiterjeszthetjük tanulási zavarokra, ill. azok korai felismerésére, megelőzésére óvodáskorban?
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 15, 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát tudnék mrsélni ugyanis
kisfiam 3évesen kezdett valamennyire beszélni

Jártunk neurológiára SOTE 1re aztán megműtötték az orrmanduláját kisfiamnak és beindult a beszédje , mert az orrmandula belenőtt a fülkürtőbe és 40%os halláskárosodása volt

Lényeg 5évesen 12hangot nem tudott és csak nagycsoportban foglalkoznak az oviban logopédisuk azóta 8hangot nem tud mondani

És hiába kértünk a beszédvizsgálóba időpontot a nevelésitanácsadóval együtt visszadobták mert nem tud rajzolni sem és 2001es hiába 130cm és 31kg
Ja amúgy meg Hiperaktív a kisfiam és azóta Kispestre járunk neurológiára
Lényeg heti két logopédia és nevelési fejlesztés is van hogy megtanulja fogni a ceruzát mert a finommotoros mozgása nem igazán jó mivel (agyvérzése is volt szüléskor de csak 2hónaposan derült ki mivel akkor nagyon befeszített és mozgás terápiára jártunk
Szóval most megint ovis lesz és fejlesztés minden oldalról szerencsére nem kell semmiért fizetnem.
mivel ott a koraszülött kisbabám Évike na neki meg majd az idő dönti el milyen fejlesztésekre kell járni amúgy jobb is hogy korababa lett mert nem hagyják elsikkadnia dolgokat mint kisfiamnál pedig mi nyomtuk nyomom hogy vizsgálják meg a beszédjét a halmi úton de na mindeyg majd jövőre rájuk mászok ha megint visszadobják mert 8hangból kb max 5 amit megtanulhat 1,5év alatt többet nem
Ja amúgy kislánykám meg már mondja g betűt kisfiam nem sajnos Confused Confused

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Begó

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 15, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Menő Manók Alapítvány a Kőbányai MAMAVÁR-nál is!

Tapasztalataink alapján a szülők nagy része hiányolja azt a segítséget, amellyel a gyermeke fejlődésében esetlegesen fellépő problémákat felismerheti. Ha ez meg is történik, a megoldásig legtöbbször nem jutnak el.
Elengedhetetlen volna már az óvodában megkezdeni a szűrést, hiszen a terápia korai elkezdése megelőzhetné a későbbi tanulási problémák kialakulását! Amennyiben a szülők, illetve a pedagógusok problémát tapasztalnak, terapeutáink egy komplex vizsgálat segítségével ki tudják szűrni, hogy kinek van szüksége intenzív fejlesztésre. Az alapítvány által végzett tevékenység az alapozó mozgásterápia.

Milyen problémáknál hatásos:

Fejlődési dyslexia, Fejlődési dysphasia, megkésett beszédfejlődés, beszédindítás, Kiegészítő terápiaként a beszédprodukció zavarainál, Kivétel nélkül minden mozgáskordináció elmaradásával, gyenge voltával kísért esetben, Iskolaéretlen vagy dyslexia veszélyeztetett óvodásoknál a fejlődés elősegítésére, Organikus hátterű figyelemzavaros-hyperaktív-részképességgyenge gyerekeknél a mozgáskoordináció és anyanyelvi részképességek fejlesztésére, Dominancia problémás gyerekeknél (kétkezesség, átszoktatott kezesség) a dominancia megválasztására a jobb anyanyelvi készség elérésére, Enyhe fokban értelmi fogyatékosoknál idegrendszeri funkciók elérésére, serkentésére

Az alapozó terápia közvetlen (tapasztali) hatása:

Beindítja a megkésett beszédfejlődést; Beindítja a rajzkészség igen erős fejlődését óvodásoknál, Erősen segíti dyslaliák, paraláliák esetén a logopédiai munkát, a beszédhangok automatizálódását, beépülését, Technikai dyslexia esetén megkönnyíti az olvasást, főleg az olvasás gyorsasága nő, ezáltal a szövegértés is javul, A féltekei dominancia helyes megválasztása esetében igen erősen javítja az anyanyelvi készséget dominancia-problémás gyerekeknél, Fejlődési dyspraxia esetén a mozgástervezés megjavul, Mindig javítja a mozgáskoordinációt

Érdeklődni és felmérő órára jelentkezni a 06 20 9 604 214-es számon lehet.Első felmérő nap a MAMAVÁR-nál: május 10-e.

Játszóházunk beszéd- és mozgásfejlesztő foglalkozásokat is tart konduktor/logopédus vezetésével.
Játszóházról bővebben:www.mamavar.hu
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi!

Ez sajna tényleg így van.Gyakorlatilag tűzoltás amit végeznek, mert csak a legszükségesebb-iskolába menő- eseteket tudják elvállalni.Erről nem ők tehetnek.Ennyire kevesen vagyunk.Sad
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az... Magyarország.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka Smile Krinyus Smile
na, ezt nem tudtam Sad rémes.....
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi,
Krisztát ismételve, valóban, ez egy ilyen logopédus. És kábé ennyire érdekli, vagy ennyire van ideje... Nem igazán megoldás... De azért megkérdezem a bnőmet, hogy hová vitte pontosan a kislányt, mert én is néztem a régiós részt... nekem nem nagyon mondott sokat, mivel én utoljára 5 évesen voltam logopédusnál... Wink
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi!

Az, hogy az ovinak van logpédusa, csak annyit jelent, hogy a hét egy napján kijár és az összes beszédhibás gyereket akkor fogadja az oviból.Sad Szóval ő a Nevelési Tanácsadó alkalmazottja, nem az óvodáé, és a hét minden napján más-más helyen tartja a fejlesztéseket.Ovikban és sulikban....
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka Smile
ha megnézed ezt az adatbázist:
http://demoszthenesz.hu/adatbazis/veszprem
akkor itt látszik, hogy pl. a cholnoky oviban van logopédus, és más helyen is... jártatok utána, hogy bíztosan találtak megfelelő szakembert.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya írta:

Borka!

A nevelési tanácsadókhoz tartozik a logopédiai ellátás, amihez minden gyereknek joga van ingyen.Sajna az a bökkenő, hogy iszonyatosan le vannak terhelve és csak a suliba menő beszédhibás gyerekekkel tudnak foglalkozni, szinte mindenhol.Viszont, ha enneka Krisztikének egy karakán érdekérvényesítő anyukája van, el tudja éni a Nevelési Tanácsadóban, hogy foglalkozzanak a gyerekével!!Smile

Azzal nincs gond, elég karakán... Csak sajna, ez nem olyan egyszerű, mert a kisebbséghez tartozik (hiába fehér ember a kislány apukája...). Azt hiszem, nem magyarázom tovább... Wink Sad

Az oké, hogy meg kell fizetni a szakembert, nincs ezzel gond, nem akarnám én senki kenyerét elvenni. De nem lehetne valamiképpen segíteni azokon, akik nem tudnák megfizetni a foglalkozásokat, ám mégis átkozottul szükségük lenne rá?
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is megnéztem az árakat és hát tényleg iszonyat drága minden fejlesztés. Ugyan ma már a Dévény is 3500-4000 Ft körül van- a központban és vidéken- nem tudom mennyi és ugye általában heti 2X kell menni.

Egyébként laikusként iszonyat nehéz eldönteni, hogy hová is vigye el az ember a gyerekét ha fejlesztésre szorul, és melyik jó ténylegesen szakmailag?
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tény, hogy nagyon drága a Gekko...Sad Vidéken egy ezressel olcsóbb, de itt ez is drága...sztem Pesten is...Sad Vagy inkább úgy mondanám, hogy a pénzünk kevés hozzá, mert a szakembernek azért készülnie kell ezekre a foglalkozásokra, ugye kellett is tanulnia jócskán és nehéz 4-felé megosztania a figyelmet is.Szóval, nem egy gyaloggaloppp egy fejlesztőfoglalkozást levezetni, ezt elhihetitek nekem. Ha meg ugye azt nézem, hogy egy természetgyógyász, vagy masszőr, csontkovács stb még többet elkér egy óráért, akkor azt kell mondjam, minden csak viszonyítás kérdése és nem is olyan sok az az óradíj.Most, hogy a magánrendeléseken penelem a pénzt, azért az 5-10 percért, amit velem foglalkozik egy doki, bizony felháborító.Sad

Borka!

A nevelési tanácsadókhoz tartozik a logopédiai ellátás, amihez minden gyereknek joga van ingyen.Sajna az a bökkenő, hogy iszonyatosan le vannak terhelve és csak a suliba menő beszédhibás gyerekekkel tudnak foglalkozni, szinte mindenhol.Viszont, ha enneka Krisztikének egy karakán érdekérvényesítő anyukája van, el tudja éni a Nevelési Tanácsadóban, hogy foglalkozzanak a gyerekével!!Smile
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inkognitó írta:
Van az ovinkban (normál ovi) egy anyuka, akinek a fia iskolatársa lesz G-nek ősztől, ők valahova a Vágóhíd utcába (IX. kerület) hordják oviba a nagyfiút. Utánakérdezzek? (Bár mi már csak szeptemberben megyünk oviba legközelebb... félreértés ne essék, a lányom még ovis lesz ősszel is.)

Köszi, Inkognitó, ha tudsz, utánakérdeznél? Több szem többet lát...

Banyácska,
jó, jó, persze, futja a pénzükből. De én meg honlaptervező szemmel is szépnek találtam. Very Happy

Azért - mielőtt a Strasbourg-i Emberi Jogok Bíróságához fordulnánk Wink, mert hogy itten 93050 négyzetkilométeren nem adnak esélyt a pénzteleneknek - nézzünk szét jobban, hátha van megoldás. Kell, hogy legyen. Azért itt még mindig a kispénzűek vannak többen! (No politics just facts!)
Banyácska

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka, tetszetős a felépítés persze....ja..
Inkognitó

Vendég

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka írta:
Közben a bnőm mondta, hogy neki Pesten is jó lenne egy ilyen fejlesztő ovi, ahova beadhatja a kislányt... Tudtok-e ilyet?

Borka, nézzétek meg ezt az adatbázist és honlapot, sok minden hasznosat találhattok rajta. (Bár úgy látom, a mi logopédusunknak az otthoni címe szerepel a listában, sőt igazgató néninknek is, és úgy gondolom, hogy az adatbázis nem is teljes, mert a régi logopédusunkat nem is találom.)

Van az ovinkban (normál ovi) egy anyuka, akinek a fia iskolatársa lesz G-nek ősztől, ők valahova a Vágóhíd utcába (IX. kerület) hordják oviba a nagyfiút. Utánakérdezzek? (Bár mi már csak szeptemberben megyünk oviba legközelebb... félreértés ne essék, a lányom még ovis lesz ősszel is.)
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Noémi,
megnéztem az oldalad, nagyon tetszetős, könnyen érthető, tartalmilag is nagyon ott van. Smile Engem a díjszabás zavar. Bnőmék nem éppen Rotschild leszármazottai, már elnézést... Crying or Very sad

Ilyenkor mi van? Akinek nincs pénze, az mit csináljon? Nem lehet nekik valami megoldást találni, hogy azért ne pecsételődjön meg Krisztike sorsa, mert a szüleinek nincs pénze a fejlesztésére?

(Látom, Banyácska, pont egyszerre írtunk. Wink)
Banyácska

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nobarbieri, még nem találkoztam olyan szülővel, aki ne sírva jöt volna ki egy Gekkos állapotfelmérés után.
Biztos sokaknak beválik, de szerintem nagyon merevek a szempontrendszerek nálatok és az árak is húzósak

www.gekkonet.hu/dijszabas.html

Pl. Hetente 1x60 perc 17 ezer forint havonta????
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Ha kimarad a mászás, valóban nagyobb az esélye a késöbbi problémákra, de nem törvényszerű!!!!!!
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nobarbieri!

Tudod mióta szeretnénk a kollegáimmal Gekko-t Miskolcon???Csak ugye nem kevés pénz a beindítása és attól tartok, vidéken nem tudják azt az óradíjat megfizetni, amit a Gekko kér.Pedig iszonyúan tetszik a koncepció.Smile
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok,
nagyon köszi! Jelentek a bnőmnek, hogy mozgás van Wink

Az én fiam még pici, de nagyon remélem, hogy nem lesznek ilyen gondjai! Parázom, mint állat. Úgyhogy beszélünk, énekelünk hozzá, megmagyarázzuk a körülötte történő dolgokat stb. Very Happy Nekem is azt mondta a védőnőm, hogy ha kihagy egy fejlődési szakaszt (pl. mászás), akkor tanulási nehézségei lesznek. Sad Még nem hagyott ki egyet sem, hála Istennek, de én meg aggódom full time... Confused Főleg, hogy most jött a bnőm is a problémájával...

Közben a bnőm mondta, hogy neki Pesten is jó lenne egy ilyen fejlesztő ovi, ahova beadhatja a kislányt... Tudtok-e ilyet?

A hozzászólás legutóbb Borka által 2006, Jún. 14, 10:34-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
nobarbieri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Engem még nem ismertek, de a megkésett beszédfejlődéshez szeretnék néhány információt nyújtani nektek. Én egy Gekko Képességfejlesztő Játszóházat vezetek, ahol diplomás gyógypedagógus- logopédus fogalkozik a gyermekek komplex fejlesztésével, többek között a megkésett beszédfejlődéssel is. A IX. kerület Nagyvárad tér közelében vagyunk, bejelentett időpontra lehet kérni állapotfelmérést, s annak alapján kidolgozunk egy egyéni fejlesztési tervet. Nyáron is nyitva tartunk és egyéb problémákra is alkalmazható módszerünk (tanulási zavarok, magatartászavarok, diszlexia, figyelemzavar stb). Ha valakit érdekel utána nézhet a www.gekkonet.hu honlapon, ahol szakemberek válaszolnak kérdéseire, valamint saját lakhelyéhez közelebbi Gekko-t is találhat, de én is szívesen válaszolok nektek.
Noémi
Vissza az elejére
Inkognitó

Vendég

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 07:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez most a kedvenc topikom Wink .

Lányok, nekem van egy jó kis cikkem, hónapokkal ezelőtt találtam, és úgy érzem, meg kell osszam Veletek. A teljes témája ugyan nem a megkésett beszédfejlődéssel foglalkozik, de nagyon érdekes dolgokat lehet a cikkből beszéd témában kiolvasni, pl. nyilatkozik benne a Beszédvizsgáló Bizottság vezetője is. Ajánlom mindenki figyelmébe, aki jobban meg kívánja ismerni a beszédproblémák esetleges okait, terápiás módszereit. (Egyébként G fiam is beszédjavító ált.isk-ba megy... Rolling Eyes )
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krinyus Smile
majd reformálunk akkor Vp megyében Very Happy
vagy a magánbölcsi/oviba szervezünk egy logopédust is Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi!

Igen, de még mindig közelebb, mint Devecser és Miskolc!Smile
A diszlexia prevenciós csoport tényleg jó dolog, de iszonyú kevés van belőle.Nálunk ennek van folytatása az általános iskolában is, és mostmár középiskolában is.Lehet, hogy szeptembertől egy ilyen középiskolai osztályban is óraadó leszek.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krinyus Smile
marha messze van Kőszeg és Devecser Very Happy

nagyon jó ez a fejlesztő ovi amit írsz...
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Nálunk két ilyen óvodai csoport működik a városban, sőt az egész megyében.Ez országosan is kuriózumnak számít a vidéki városokban.Tudod kevés a logopédus, és az ilyen csoportokhoz muszáj logopédusi státuszt biztosítani.Ez meg ugye pénzbe kerül az önkormányzatnak, bár a szakemberhiány a fő gond sztem.A Nevelési Tabnácsadó tudna a bnődnek segíteni.Kőszegen van a híres Beszédjavító Intézet!!!Az mennyire van messze tőlük??
Amúgy ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy "normál" óvoda több csoporttal, amiből az egyik kislétszámú és a gyerekeket kettesével hármasával "kihordja" a logopédus délelőttönként fejlesztésre egy fejlesztő szobába.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka Smile
megpróbálok rákérdezni Neked, hogy Veszprémben vagy Devecserhez valahol közel van-e ilyen ovi.
A szüleim Vp. megyeiek ill. 2 hét múlva mi is megint azok leszünk.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok, nagyon köszi az érdeklődést! Hátha tudok segíteni vmit a bnőméken... Embarassed Smile

Kriszta,
hát igen, ööö, Miskolc messze van Very Happy, de azt mondod, van olyan ovi, suli, ahol megkésett beszédfejlődésű gyerekeket tanítanak? Mert pont ilyen oviba szeretné járatni a kislányt az anyukája, csak kérdés, hogy hol van a közelükben... Devecserben laknak (Ajkához közel), Veszprém lenne a legjobb...

Melinda,
köszi, ez jó tipp, kár, hogy szegény Gergőt így kellett szóra bírni, reméljük, Krisztikét nem kell ilyen drasztikus eszközökkel fenyegetni. Very Happy Laughing Wink Nagyon jó!
*Melinda*

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Meg gyerek voltam en is, amikor torten az eset, h pesti rokonaink nalunk nyaraltak es magukkal hoztak akkor elso szulott gyermekuket Gergot aki akkoriban mar nagyocska volt (nem tudom hany eves) de meg nem beszelt. O is visitott, rugdalozott igazi kis roszcsont volt es igy nagyon nem szerettunk a testveremmel vele jatszani, hatmeg a jatekainkat megosztani vele. Tortent ekkor, h mar nem emlekszem miert, de elvette a tesom tolle a labdat es persze o hisztibe ment at. Ekkor kerlelte a tesom, h o visszaadja neki, de csak akkor, ha elkeri, es magasra tartotta,h meg veletlenul se erje el Gergo.

Ekkor tortent a csoda!Elkerte. Innentol kezdve olyan folyekonyan beszelt, mintha azelott mindig is beszelt volna. Lehet, h itt is kellene egy kulso inger Rolling Eyes

Regen torten igaz, de hatha remenyt ad.
Vissza az elejére
Inkognitó

Vendég

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krinyus, mi csak a szárazföldit TSMT-t csináljuk (víziszony, asztma és egyéb finomságok miatt szóba sem került a gyógyúszás), de most épp szünetelünk, nem tudjuk a páros gyakorlatokat apa elfoglaltságai miatt mikor megcsinálni Twisted Evil .

G-nél nem lehet egyértelműen mérni a TSMT eredményét, mert ugye másfajta tanulás is folyik (iskolaelőkészítés), és ott már megy a "L" hang is (az óvodai logopédus sokáig beteg volt, meg én ebben az évben nála nem láttam fejlődést Rolling Eyes ), bár folyó beszédben még sokat téveszt, sőt átesik a ló túlsó oldalára: a korábbi "J" helyett, amit "R" és "L" helyett használt, most mindent, még a "J"-t is "L"-nek próbálja mondani. (Isszonyú szerencsénk van a szomszédasszonyunkkal, aki lehet, hogy ott fog az iskolájában majd tanítani első osztályt, bár valszeg őt nem.)
Gondolkodása eddig sem volt gond, simán túlkombinál néha engem is Wink .
Figyelme sajnos továbbra is Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil .
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Én miskolci vagyok!Smile Ráadásul csak szeptemberben megyek vissza dolgozni egy diszlexia-prevenciós óvodai csoportba, ahol a gyerekek majdnem mindegyik megkésett,-vagy akadályozott beszédfejlődésű.náluk nagyon fontos a diszlexia megelőző terápia is a beszédfejlesztés mellett.
136-os IQ nem semmi, bár attól is függ, milyen IQ teszttel csinálják.A non-verbális IQ tesztek kicsit magasabb értéket adnak általában.A nagy átlag kb 100-as IQ-val rendelkezik.Végülis az a jó, ha 80 fölött van!Smile

Inkognitó!

Nektek bejött a BHRG terápia???Csak a vizi terápiát csináljátok, vagy a szárazföldi TSMT-t is,?Javult a beszéde, gondolkodása, figyelme...stb.???
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya írta:
Borka!

El lehet még menni az Országos Beszédvizsgáló Intézetbe is/remélem jól írtam a nevét/.
Fontos lenne pedig, hogy kerítsenek egy jó logopédust.pont Veszprémben ismerek egyet, de azt semmiképpen nem ajánlanám....Azt sem tartom kizártnak, hogy a bnődék nála voltak.Nem egy férfi volt??? Csodálom, hogy 36 hós gyereknél IQ-t mértek.Ilyet kicsi gyereknél nem nagyon szokták, legalábbis nálunk nem szokás.
Amúgy, nem titok, de én is logopédus vagyok.A túl későn beinduló beszéd általában tanulási problémákhoz vezet, ezért érdemes minél előbb lépni a dologban.

Köszi, Kriszta! Nem tudom, mértek-e IQ-t, igazából ezt a bnőm nem mondta. Akkor sajnos pont rossz logopédust fogtak ki? Te praktizálsz különben? Elvállalnád őket? Vidékiek, de fel tudnak járni...

Inkognitó,
neked is köszi!! Elküldöm a címet, telszámot a bnőmnek.
A bnőm férje jóbarátunk, tegnap mesélte el az én uram, hogy a férfi beszédközpontja sérült születése óta és dadog. Lehet, hogy a legkisebbik királylány ezt örökölte...? A mozgásfejlődését nem tudom, mert igazából vidéken élnek, és ritkán látom őket (csak most a hétvégén voltak fent, hogy az asztmás elsőszülött fiúcskát a Svábhegyre vigyék)...
Esetleg a BOSZRB-n is elmondják, ha valami plusz fejlesztő gyakorlat kell?

Intelligencia-vizsgálat: egy másik bnőm legnagyobb fiát, aki most nyáron lesz 6 éves, elküldték logopédushoz, mert minden előzmény nélkül 1-2 hangtévesztés helyett visszaesett 16-18 hangtévesztésre. Ott mondták anyukának, hogy a gyerek 136 IQ-val rendelkezik, és megjátssza magát, hogy az oviban ő legyen az aranyos kisfiú, akit szeretet és figyelem övez. Laughing Laughing Azért az nem semmi, hogy ennyi idős korára jobban kombinál, mint az apja!
Inkognitó

Vendég

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 08:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Beszédvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottság, Gyógypedagógiai Szolgáltató Központ
1115 Budapest, Halmi u 26. Telefon/fax: 203-8497
Mi is jártunk náluk a 7éves fiammal, igaz, mi nem a megkésett beszédfejlődés okán, hanem beiskolázás előtti egyéb logopédiai gondok miatt. Nagyon profik. Időpontot előre kell kérni, nekünk majd 1,5 hónapra tudtak adni (levélben küldték ki Rolling Eyes).

Délután fél 2-re mentünk, és fél 6-kor végeztünk, a közel 4 óra alatt (kb 1/2 óra pihenő-uzsonna-szünet volt) egyetlen szakember foglalkozott a fiammal, illetve velünk. Valószínűnek tartom, hogy Borka barátnőjééknél nem lesz 4 óra a vizsgálat, tekintve, hogy a kislány még nem kommunikál verbálisan Sad, de rajzos és grafikus vizsgálatok beszéd nélkül is végezhetők, és a 4 óra nem folyamatosan a gyerek "vizsgáztatásával" telik.
Nálunk nagyon sokat segített, hogy a párom is részt vett a kikérdezéses vizsgálatban (terhességi, mozgásfejlődési, beszédfejlődési, eü "kór"történet felvétel), mert voltak olyan kérdések, amire én az ő családjáról nem tudtam volna válaszolni (volt-e beszédhibás, stb.). Borka, ha a barátnődék meg tudják oldani, mindenképp javasolnám a párja részvételét is a vizsgálaton.
(Nálunk is volt intelligencia-vizsgálat, bár G ugye már jóval idősebb...)

Borka, voltak-e mozgásfejlődési lemaradások a kislány fejlődésében??? Maradt-e ki valamilyen elemi mozgásforma - mászás, kúszás? Nálunk ilyen dolgokra vezetődtek vissza a logopédiai gondok, ezért mi a Lakatos Katalin féle BHRG Alapítvány mozgásterápiájával is fejlesztjük a beszédet (is).

(Jajistenem, olyan szörnyű, hogy információ híján és orvosi/védőnői/óvónői tájékozatlanság!!! miatt mennyi gyerek nem kerül időben megfelelő kezekbe - nekem ez örökre déja vu érzés marad már Sad .)
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

El lehet még menni az Országos Beszédvizsgáló Intézetbe is/remélem jól írtam a nevét/.
Fontos lenne pedig, hogy kerítsenek egy jó logopédust.pont Veszprémben ismerek egyet, de azt semmiképpen nem ajánlanám....Azt sem tartom kizártnak, hogy a bnődék nála voltak.Nem egy férfi volt??? Csodálom, hogy 36 hós gyereknél IQ-t mértek.Ilyet kicsi gyereknél nem nagyon szokták, legalábbis nálunk nem szokás.
Amúgy, nem titok, de én is logopédus vagyok.A túl későn beinduló beszéd általában tanulási problémákhoz vezet, ezért érdemes minél előbb lépni a dologban.
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, Kriszta, (én közben online vagyok a barátnőmmel a telefonban Wink)
sajnos, ez már mind megvolt... a hallásvizsgálat BERA volt... és Veszprémben voltak a Nevelési és Tanulóképességi Bizottságnál, akkor volt a kislány 36 hós kereken. A 36 hós gyermek 21 hós baba elméjével rendelkezett. Ez év novemberében kell majd visszavinni a lánykát. Ezen kívül a barátnőmet nem küldték sehová, nem mondtak nekik semmit. A logopédus is elég hanyagul kezeli a helyzetet, nincs a helyzet magaslatán... Veszprémben még azt mondták az aggódó mamának, hogy a gyermek egészséges közösségben, pl. óvodában megtanul beszélni.

Felkeressük Vékony Andreát és a Korai Fejlesztő Központot, köszönjük az infót!
Ha valakinek van még vmi ötlete, szívesen fogadom!
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

3 évesen, ha egy kislány nem beszél, nem tartozik normális kategóriába.A tudomány mai állása szerint a lányoknál 2 év, a fiúknál 2,5 éves kor (régebben 3 év) a megjelölt életkori határ a beszéd megindulására.
Nem mindegy milyen hallásvizsgálata volt a kislánynak.A BERA nevezetű vizsgálat megbízható eredményt ad, de soxor nem ezt az alapos vizsgálatot végzik el és a más jellegű hallásvizsgálatok téves eredményt adhatnak.
Mindenképpen keressen meg a bnőd egy logopédust, ha lehet olyat, aki megkésett beszédfejlődésben spéci.Persze mindegyik ért hozzá, de ugye vannak területek, amikben "izmosabb" a szakember..) Sztem ezen a topicon Vékony Andreát(logopédus) megkérdezhetnéd, kit ajánl.
Érdemes lehet a Korai Fejlesztő Központban is megmutatni a kislányt.Ott elvileg sokat kell várni, ha beutalóval mennek, de ha szánnak rá pénzt, hamarabb sorra kerülnek.Fel kell őket hívni és megtudakolni, hogy lehet minél előbb bejutni hozzájuk.Ott van logopédus, gyógypedagógus, pszichológus a bizottságban.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nem is a pszichiátriára Very Happy de egy gyerekpszichológusnak és egy logopédusnak én megmutatnám a gyereket.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 11, 23:22    Hozzászólás témája: Megkésett beszédfejlődés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy barátnőm (aki 3 gyermek édesanyja - 4,5,7 évesek) mesélte, hogy a legkisebb kislánya már ugyan 4 éves, de nem akar beszélni. Amúgy normálisan fejlődik, de csak pár szót mond (anya, apa stb.), és elég ideges természetű (sokat sikongat). A hallása rendben van, azt vizsgálták. El akarták küldeni pszichiátriára is az orvosok, hátha zavart a gyermek... Játszani szeret, a testvéreivel jól elvan (főleg a középső nővérével), szomszéd kislánnyal is eljátszik. Barátnőm aggódik, hogy ez most normális-e, nem-e, menjen-e orvoshoz vele, vagy ne.

Van valakinek hasonló tapasztalata, esetleg saját gyermek a családban? Beszéljünk erről!

Köszi!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés