Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Finom ételek, bevált receptek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Dec. 02, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krampikám!

Megsütöttem a mézes kalácsot, és finom lett, bár egy kis cukrot még elbírt volna.
A Nők Lapjáról szedtem le a receptet, így szól:
Meglepően finom mézes

4 ek mézet 5 dkg RAMA margarinnal olvassz föl, majd keverj hozzá 2 egész tojást, 2 sárgáját, 2 ek szódabikarbónát, 1 dl tejet és 1 cs mézeskalács fűszerkeveréket, vagy 2 ek vegyes, őrölt fűszert (szegfűszeg, fahéj, kardamom, szerecsendió, gyömbér stb), 75 dkg lisztet, 35 dkg porcukrot. A tészta nagyon ragad, de ne ijedj meg, másnap, a hűtőből kivéve kezelhető lesz. lisztezheted bőven a gyúródeszkát, nem ártasz neki. 1/2 cm vastagra nyújtsd, szaggasd különböző formákkal. kend meg tojásfehérjével és ha akarsz, nyomj rá diót, mandulát, mazsolát, megszórhatod szezámmaggal, mákkal is. Néhány perc (kb 10)alatt süsd rózsaszínűre 150-160 fokos sütőben. a maradék fehérjét verd föl 20 dkg porcukorral, tedd nylonzacskóba, aminek a sarkán pici lyukat vágtál. cifrázd ki a mézeseidet.

Mázat nem csináltam hozzá, hanem tojásfehérjét rákentem, arra meg színes cukrot szórtam. Jó puha, nem kell hetekkel korábban megcsinálni. Ja, arra ügyelj, hogy ne tedd túl közel egymáshoz a darabokat, mert szép nagyra megőnek, és összeregedhatnak. Egészen magas süti lesz.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2004, Dec. 02, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a sütőpor ízét is érzem Sad még a muffinban is. Na mikor jönnek már a mézeskalács receptek?
Mostanában kapok egy csomó szakácskönyv dokumentumot, ha valakit érdekel küldjön e-mail ímet és átküldöm! Ma pl hidegtálak jöttek.
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 12, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Lányok! A szalakálit ismerem. Macikati! De most már a szalagárét is Wink !
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 11, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekem ilyen térfogatnövelőnek a szódabikarbóna jön be, a szalalkáli ízét rögtön megérzem. Anyósom rendre ezzel csinálja a sütiket, anyukám is erre esküszik. Patikában szoktam venni 10 dekás szódabikarbónát, aztán pár évig rájárok. Nagyon kevés kell belőle, és tuti sikerült a piskóta meg a kevert süti is. És semmilyen mellékíze nincs. Néha szoktam Dr Oetkert sütőport is használni, az is jó.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
macikati

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 11, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szofi!
bocsi, tenyelg a szalakali, en meg csak igy ismerem.
gittus!
koszi a jo elnevezest.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 10, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Macikati! Nem a billentyűzeted a hibás. Embarassed Sajnos így sem tudom, nem is hallottam még róla. Elmondanád, hogy mire jó? És minden boltban lehet kapni?
macikati

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 10, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szofi írta:
macikati írta:

es egy kis doboz szalagaret habverovel jol ossze dolgozunk, majd hozza ontjuk a langyos vajas-mezhez. szinten jol ossze dolgozzuk.

Macikati! Mi az a "szalagar"? Rolling Eyes

szofi!
szalagáré- igy mar tudod? sajnos nincs mindig ekezet a billentyuzeten,csak ha atkapocsolom.
regebben kis sarga dobozban lehetett kapni, manapsag kis tasakban van
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 10, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na az én állaton gyönyörű volt és az íze pocsék! Néma kacsa volt és a mi pesti gyomrunk nem bírta, az egész család röhögött. A férjem éhezett. Apósom ette. Ráadásul nem krumplit csináltam mellé, hanem újításnak puliszkát/polentát. Szóval jó jött, hogy vacsorára mentünk utána.

Viszont itt egy régebbi zsömlesütős kép, ha már a másikon annyit emlegettük a Karcsonyt:

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 09, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

macikati írta:

es egy kis doboz szalagaret habverovel jol ossze dolgozunk, majd hozza ontjuk a langyos vajas-mezhez. szinten jol ossze dolgozzuk.

Macikati! Mi az a "szalagar"? Rolling Eyes
macikati

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 09, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ribizli!
en kacsat a leheto legegyszerubben szoktam sutni, cserep talba be, neha ranezek, es mikor mar piros kiveszem, es a vegen megsozom....ennyi...es szerintem tok jo...ja es mire megsul olyan puha es porhanyos lesz hogy alig lehet kiszedni a talbol mert esik szet.(bar ez minden cserep talban keszult husira igaz.)
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 05, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég pikánsnak hangzik, de lehet, hogy jó. A szőlő-konyak párosításról a rumos mazsola jut eszembe, majdnem ugyanaz, nem?? Laughing

[^]  
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 05, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fakanálon új ötlet: szőlő+konyak
Érdekes, hogy a hús léből és a gyömülcsből sok recept mártást csinál!? Nem túl zsíros az? Lehet, hogy ezt is kipróbálom!
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 05, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi! A Mindmegettén néztem pont, meg van egy madaras szakácskönyvem is, de a fakanalat még nem ismertem, gyorsan megkeresem!
És pezsgő vagy bor nem is kell a káposztára Twisted Evil ("pezsgőskáposzta")

Egyben fogom sütni majoranna, só a füszere, húsleves lével+sörrel kell/lehet locsolgatni a hasába és mellé alma lesz (barackos is volt a szakácskönyvben). Nagyon egyszerűnek tűnik!

Sütőtök leves előtte (sós). Passzol? Idén nem csináltam még, de lehet, hogy máskorra marad.
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 04, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ribizli, nézd meg a Mindmegettén. Ha a keresőbe beírod, hogy liba vagy kacsa, akkor kidob egy csomó receptet, fűszerekkel együtt. Vagy a Fakanálon is keresgélhetsz. Én még sosem sütöttem libát vagy kacsát, megmaradtam a jó öreg csirkénél és pulykánál. De mindig készülök rá, csak valahogy elmarad.

[^]  
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 04, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Keresztlányunk is Éva, de az Anyucija megigéte, hogy majd ügyelünk a névnapjára.

Ez a pepperkakor egy gyömbéres-mézes szaggatós svéd sütike, barna színű lesz, az IKEA-ban szokták sütni, isteni illata van (talán jobb is mint az íze, onnan van a recept is, ott lehet dobozban is kapni. Ha érdekel megkeresem Wink

Liba/kacsa egészbe sütve milyen fűszert s mennyi ideig szeret? Van ötletetek? Szombaton jön a család és ezt csinálok. Párolt káposztával, azt sem csináltam még sosem Question Anyukám pénteken megkérdezi a barátnőjét, de ha van ötletetek nagyon örülnék!
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus, nekem a névnapom van karácsonykor:(((
Van egy ismerősem, aki dec. 24-én született, és Ádámnak hívják. Az sem rossz:)))

[^]  
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én régebben sosem sütöttem, nem vagyok egy édeszájú, de 2 éve amiót itt lakunk, olyan süthetnék jön rám is Karácsonykor. Isteniek ezek a mézes-fahéjas-gyömbres illatok! Első karácsonyunkkor épp a riasztó szerelő srác volt itt, amikor sütöttem azt az IKEA-s pepperkakort és közölte, hogy akkor itt is marad, mert itt milyen jó Laughing
Adventi koszorú, naptár fórum is kéne, nem? Tegnap a SPAR-ban már kinnt voltak a szaloncukrok, mikucsokik.... (én meg még a nyarat keresem Rolling Eyes )
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manóó "gorombára vágott dió" Twisted Evil ez nagyon aranyos!
Vissza az elejére
Manóó

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus, én a nőklapján találtam ezt a receptet

Hozzávalók:

• 15 dkg porcukor
• 3 tojás
• fél tojásnyi (3 dkg) margarin
• őrölt fahéjat és szegfűszeg
• reszelt citromhéj
• 20 dkg felmelegített és kihűlt méz
• 30 dkg liszt
• 1 kávéskanál szódabikarbóna
• 2 evőkanál rum
• 1-2 evőkanál tej
• dió vagy mandula

Elkészítés:

Jól kikeverjük a porcukrot, a tojás sárgáját, a margarint, ízlés szerinti őrölt fahéjat és szegfűszeget, reszelt citromhéjat. A felmelegített és kihűlt mézet adjuk hozzá, majd a lisztben elkevert szódabikarbonát, rumot, tejet és végül a három tojás kemény habját. Öntsük jól kikent-lisztezett tepsibe (kb.15x35 cm méretű, peremes), tetejére szórjunk gorombára vágott diót vagy hámozott mandulát, és előmelegített sütőben süssük aranybarnára.
Vissza az elejére
macikati

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 02, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gittus!
nekem van egy regi receptem, nekem bejott, regen csinaltuk meg az altalanos suliban,(kb 1990-ben) utanna pedig a nagymamammal otthon ....
Finom mezes
hozzavalok:
25 dkg mezet+5 dkg vajjal langyosra melegitunk.
3 egesz tojast, 10 dkg porcukrot, 1 kanal fahejat, kis kanal orolt szegfuszeget, es egy kis doboz szalagaret habverovel jol ossze dolgozunk, majd hozza ontjuk a langyos vajas-mezhez. szinten jol ossze dolgozzuk.
Beleszitalunk 50 dkg lisztet, ezzel is osszekeverjuk, ha birjuk akkor kezzel.
Ez a massza hig lesz!! Letakarjuk es meleg szobaban 1 napig pihentetjuk.
masnap egy kis liszttel atgyurjuk es vekonyra nyujtva szaggatjuk, (feljon sutes kozben) mogyoro barnara sutjuk.
sutes elott felvert tojassal megkenjuk a tetejet.
diszito maz:
25 dkg porcukorhoz adunk 1-2 tojas feherjet habba verve, fenyesre kavarjuk. hozza adunk 1 tk -nyi ecetet vagy citromlet. A masszanak surubnek kell lennie a meznel. Zacskobol(a levagott sarkan keresztul) mintat rajzolunk a sutikre.
anyabanya

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 29, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya mikor is lesz iciri piciri picikéd? Neked is (mert anno olvastalak ám) Nektek is nagyon sok boldogságot!!!
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 16, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok!

Már alig várom a Karácsonyt!!Húúúú, micsoda receptváltási orgiák lesznek itt!!!Smile
Manóó

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 16, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mousse au chocolat (Csokoládékrém)

4 tojás
18 dkg étcsoki
12 dkg vaj
6 dkg porcukor
3 evőkanál feketekávé
2 evőkanál konyak

A tojások sárgáját a cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a konyakot, majd a habüstöt gőz fölé helyezve, további 3-4 percig keverjük. Amikor fölmelegedett, az üstöt jeges vízzel félig teli edény fölé tesszük és újból 3-4 percig keverjük , amig kihűl és majonéz állagú lesz. Másik edénybe tesszük a széttördelt étcsokit a kávéval együtt és gőz fölött felolvasztjuk. Apránként hozzákeverjük a hideg vajat. Amikor krémes állagú , belekeverjük a tojáskrémbe. Vágül hozzzáadjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét. A masszát kiolajozott formába öntjük és legalább 4 órára hűtőszekrénybe állitjuk A formából kiborítjuk , kelyhekbe töltjük és édes tejszinhabbal diszitve tálaljuk.
Vissza az elejére
Manóó

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 16, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mandulás csokihab:

3 dl tejszin
1 evőkanál étkezési zselatin
170 gramm étcsoki
4 jégkocka
1,7 dl tej
60 gramm cukor
3/4 kávéskanál mandulaaroma
tejszin és piritott hántolt mandula

A tejszin felét egy teflon bevonatú lábosba öntjük, rászorjuk a zselatint és 5 percig állni hagyjuk.
Közepes lángon, kevergetve fözzük, mig a szélén apró buborékok nem jelennek meg és a zselatin teljesen fel nem oldódik. A forró keveréket turmixgépbe öntjük és hozzáadjuk a tört csokit. lefedve addig turmixoljuk a mig a csoki elolvad. A jégkockákat a keverékhez adjuk. Beletesszük a tejet, a cukrot a mandulaaromát és a megmaradt tejszint majd simára turmixoljuk. A keveréket 4-6 pohárba vagy kehelybe töltjük s lefedve 4 órát hűtőbe tesszük hogy megdermedjen. Tejszinhabrózsával és hántolt piritott mandulával diszitjük

--------------------------------------------------------------------------------
Csokoládéhab (újabb fajta)

4 tojás
4,5 dl tej
60 gramm cukor
1 evőkanál étekezési zselatin220 gramm étcsoki
4,5dl tejszin
tejszinhab és apróra vágott pisztácia a diszitéshez

Egy nagy lehetőleg teflonbevonatú lábosban alaposan összekeverjük a tojássárgákat a tejjel és a cukorral.Egyenletesen a keverékre szórjuk a zselatint, majd öt percig állni hagyjuk. Ekkor a masszába vegyitjük az apróra vágott csokit.
Lassú tűzön , gyakran kevergetve kb. 15 percig fözzük, amig a zselatin és a csoki fel nem olvad, és a keverék elég sűrű ahhoz hogy bevonja a fakanalat (forralni nem szabad). A keveréket tálba öntjük és lefedve hűtőszekrénybe tesszük kb. 1 1/2 órára, időnként megkeverjük. Akkor jó ha tányérra csppentve már nem fut szét. A tejszint kemény habbá verjük és műanyaglapáttal vagy kézi habverővel óvatosan a csokikeverékhez öntjük.A habot 8-10 kehelybe vagy egy nagy üvegtálba tesszük , lefedjük és 4 órán keresztül hűtőbe rakjuk hogy megszilárduljon.
tálalás előtt tejszinhabbal és finomra vágott pisztáciával diszitjük.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, akkor végre itt az én ribizlis verzsönöm:
A tésztához: 4 tojássárgája; 30 dkg liszt; 20 dkg cukor; 5 dkg vaj; 1 cs. vaníliás cukor; 1 cs. sütőpor és 1dl tej
Töltelékhez: 80 dkg ribizli; ízlés szerint porcukor
Hab: 4 tojásfehérje; 15 dkg porcukor, csipet só, vagy pár csepp citromlé

A tojássárgáját a cukorral, a vaníliás cukorral és a vajjal habosra kavarjuk, hozzáadjuk a tejet, majd a sütőporral összevegyített lisztet apránként adagolva belekeverjük. Kikent tepsibe töltjük, egyenletesen elsimítjuk és előmelegített sütőben közepes tűzön (180°) megsütjük.
A ribizlit leszárazzuk, megmossuk, lecsöpögtetjük és összekeverjük a porcukorral, majd a tészta tetejére egyenletesen elosztjuk.
A tojásfehérjéből csipet sóval (vagy citromlével) és a porcukorral kemény habot verünk, majd a ribizli tetejére simítjuk. A tésztát a langyos sütőbe visszatolva a habot rászárítjuk.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 21, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi írta:
Hűűű, Gittus, ez asszem, nekem is megvan, valami isteni, a férjem általában az egész tepsit kisajátítja! A múltkor ugyanis szerettem volna vinni vendégségbe, de nem engedte... Laughing

Na ez a csók is nehezen jutott el a talira Laughing , olyannyira, hogy el is indultnk új adag manduláért.
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 21, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most, hogy végre itthonról írok, íme a talis csók receptje.
Eredetileg Stahl Gyorsan valami finomat recept Mandulás puszedli néven, csak mandula hiány és kókusz többlet miatt kicsit átalakult.

10 dkg mandula (pár szemet meg kell hagyni a tetejére dísznek, a többit daráld meg)
6 dkg kókuszreszelék
1 csapott EK liszt
15 dkg cukor
2 tojás fehérje
2 TK tejföl (ezt azért tettem bele, mert nem szanaszét darabokban volt az edényben, ettől olyan tömény krémes massza lett, lehet, hogy ha nagyobbak a tojások nem fog kelleni)

Sütőt bekapcsolom 175 ˙C-ra, sütőpapírt terítek egy tepsibe.
A robotgépeb finomra porítom a mandulát (és kihagyok egy kicsit dísznek). Lágy habbá verem a tojás fehérjéket. A lisztet, cukrot, mandulát, kókuszreszeléket, összekeverem, majd lazán beleforgatom a tojás fehérjét, ha szükséges kis kanalanként a tejfölt.

A sütőpapírra halmocskékat rakok kiskanállal, egy centi szünetekkel, a tetejükre egy-két díszmandula darab kerül.

17-20 percig kell sütni. Figyeljétek majd a sütőt, mert nekem vissza kellett vennem 160 C-ra, mert nagyon pirult.

Amikor kész nagyon lágy lesz, de ahogy kihül a külseje megszilárdul.

Ebből az adagból egy bő tepsi lesz (legközelebb, aszt hiszem dupla adagot csinálok). Nagyon könnyen és pillanatok alatt elkészíthető!

Jó étvágyat!
Vissza az elejére
mjudit

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 21, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A ribizlis sütemény tovább kombinálható a tojáshabba kevert darált dióval. Isteni finom! Laughing
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 17, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi Gittus, hozom hétfőn, csak nem voltam sokáig...
Nehari, de tényleg! Smile

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 10, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egész egyszerűnek hangzik! Ki fogom próbálni. Feketeszedrem még terem, azzal is fincsi lesz szerintem. Bár, ha elképzelem a lila habot Mr. Green nem biztos, hogy jó ötlet, talán lehet, ezt mégis csak a tetejére szórnám esetleg + közvetlenül a tésztára.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 09, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hűűű, Gittus, ez asszem, nekem is megvan, valami isteni, a férjem általában az egész tepsit kisajátítja! A múltkor ugyanis szerettem volna vinni vendégségbe, de nem engedte... Laughing

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 09, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus látszik, hogy igazi családanya vagy, hogy ilyen sütikéket csinálsz Wink
Ne felejtsd el leírni a receptet, légyszi!

Én életemben először tegnap májpástétomot csináltam. Egész jó lett, kicsit nyögvenyelős, kell majd még bele valami lazító.

Szombaton találkozunk Razz
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 06, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú ez a zakuszka is finom lehet!

Amúgy finom lett a padlizsán, egy adagot rögtön meg is csináltunk vacsira. Asszem kell még majd sütni, mert csak 3 adag ment a fagyasztóba.
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 02, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus mi mindig lángon hájjában sütjük füstösre (gázon is csináltam már, de általában egyszerre jó sokat kerti grillen). Kibányásszuk a héjjából, elvileg fém nem érhet hozzá. Aztán kikeverésnél csak oliva olajat, sót, borsot és jó sok hagymát teszünk bele és turmixoljuk.

Tudom, hogy van aki fokhagymát is tesz bele, van aki mustárt, vagy esetleg majonézt.

Én a mi egyszerű verziónkat csípem a legjobban. Anyukám egy Erdélyi barátnőjétől tanultuk (neve vinete).

Anyukámé nagyon gondos, és az Ő keverése valahogy mindig még finomabb, mint az enyém talán mert Ő figyel arra, hogy olyasmi módon csinálja, mint ahogy a majonézt is kell - fokozatosan (én meg csak bedobálok mindent a mixerbe).

Nem tudom, hogy mi a zakuszka, de nagyon érdekel!
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 02, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus!

De jól ám! Nyáron ki szeret a gáztűzhelynél sürögni?!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés