Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
A kisfiúk kukijának tisztítása

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 11, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Újság kukiügyben:
Igen, létezik a krémezés, a Klinikákon csinálják, de csak az orvos. Havonta 1x el kell menni, bekrémezik, lazítják, de nem bántják. Én még nem vittem el, mert nálunk is elkezett magától lazulni a kukac, hát tényleg kivárom a 3éves kort.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
egyutt_ketten

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 30, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Itt egy cikk az alabi temaban. Mi eppen Ausztraliaban elunk es itt nem nyulnak a futyihez, mondvan az is egyutt fejlodik a testtel.
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=339

de azert Kicsi en is szivesen vennem annak a kremnek a nevet a lazit, mert en is aggodom a mostani allapot miatt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 11, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi, nálunk a nagyobbnák éppen csak a hugycsövének a nyílása látszott ki jóformán. A doki pedig nem küldött urológushoz, viszont 3 éves koráig hozzá sem nyúlt. Addig azért a letapadás kicsit oldódott, de rá kellett segíteni 4 éves volt Csucsu , amikro ezt megcsinálta, hát volt 1 kemény hetünk, de azóta minden okés...szerintem ne erőltesd. Mert utána meg nem fogja engedni, hogy hozzáérj a kukachoz. Nálunk is a doki csinálta, utánna már ugye tornáztatni kellet naponta kamillás vízben,. meg Tetran kenőccsel kenni, de csak a bacik és a visszatapadás elkerülése végett.
Az általad említett kenőcsről még nem hallottam.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 10, 23:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja nálunk én már egy éves kora előtt mindennap húztam fel picit ameddig lehetett a bőrt aztán elvittem sebészhez hogy nincs-e kisfiamnak fityma szűkülete és nincs de le volt tapadva és még jó hogy mi csináltuk neki és ő is magának később így csak picit tapadt le Laughing Laughing Laughing Zsoltikámnak

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 10, 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Doki azt mondta, két éves kora körül vigyük urológushoz. Én várnék három éves koráig, meg állítólag van is vmi krém, ami seg,jt fellazítani???!!! Ti nem hallottatok erről?
Csak annyi a difi, hogy olyan szinten nem lehet a kukihoz nyúlni, hogy ha csak egy picit is megmozdítom fél óra ázás után, mésnap minden pisilésnél sír... Sad

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 02, 07:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó nektek! Nálunk is magának mosta a gyerek, de felhúzni azért nem tudta, mert nem lehetett neki. Ezért a doki csinálta meg, nekem nem lett volna hozzá erőm...Remélem Zsombinál nem, kell majd szűkület miatt dokihoz menni. Kihagynám újra azt a 1,5 hetet az életemből.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Madarász utcába csinálták, de ha a második fiamnál is lett volna valami probléma tuti nem vittem volna oda.
Az itteni gyerekorvos oda adta a beutalót.Meg ismerte is a dokit.
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk eleve a doki ragaszkodott hozzá, hogy márpedig 3 éves koráig nem hajlandó hozzányúlni. Addig elég sokat javult is a fütyi, de le volt tapadva, vagyis a makkja kilátszott, és a peremtől volt letapadva. ÉS így is 4 évesen csinálta meg a dokinéni. Hát nem mondom, hogy pikk pakk volt, rendesen leizzadtam én is meg bőgtem is vele, dehát ez van/volt. Mára már csak egy rossz emlék. De bevallom nagyon hezitáltam, hogy Zsombit talán körül kéne metéltetni. Ezen még mindig filózok...
Azért sokkal higiénikusabb úgy, mint így. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi,
mit mond a doki?
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mado!
Hol csinálták?

Zsuzska, nekem is ez lenne a szimpibb, mert akkor már jobban megérti, hogy mi miért történik.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk a doki néni csak 3 éves kora után nyúlt hozzá, visszahúzta a fütyijén a bőrt. kb. 1 hétig voltak difik, és nekünk csak krémezni meg kamillázni kellett. gézlapozni nem. sztem a 2. számú fiamnak is lesznek fityma gondjai, de ugyanúgy fogunk eljárni, mint Jankónál.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló !
Kicsi
Nekünk kb 1 korába csinálták meg altatásban.
Felhúzták neki és vákummal vissza.
A következő hét hetek nagyon siralmasak voltak Sad
Felhúzni minden esti fürdésnél krémezni gézlap pfff
pisilés közbe sírt szegény.
Utána nagyon oda kell figyelni, hogy ne tapadjon vissza, de ha jól csináljátok többé nem lesz gondotok Wink
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 31, 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, nálunk Benedek fütyije nincs letapadva, viszont olyan szűk, hogy egyáltatlán nem tudom felhúzni, picit sem. Ne mfáj neki, pisilni is rendesen tud. Hozzá kell nyúlni? Milyen egy ilyen kukiműtét?

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 01, 07:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.babanet.hu/publ/fityma.htm
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 31, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dakini, hát az a helyzet, hogy szerintem dokija meg védőnője válogatja, merre mi a szokás. Olyan ez, mint a szpotatás és itatás kérdése, ahány herlyről kérdezi az ember annyi féle a válasz is. Wink De ha nem fájt neki, akkor nincsen gáz. Hátrahúzni mi is próbáljuk fürdésnél, hogy lemossuk onnan a váladékot, de nem erőltetjük, csak amennyire engedi. Nekünk eléggé le van tapadva, ezért nem is birizgáljuk neki nagyon, majd az idő megoldja a dolgot. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 31, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fura, mert nekünk meg a védőnéni és a drnéni is azt mondta, hogy 1 hónapos korban kezdjük el...
kész is lett hamar, 3 hónaposan, de ez a drnéni szerint extrém kivételes eset, szerencsénk volt, valszeg nem is volt igazán letapadva, apja csinálta mindig, de látszott, hogy nem fáj neki, nézelődött simán közben...

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 31, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
A törpék fütyije helyett foglalkozzatok inkább apáéval...
Az erőltetett felhúzástól hegesedhet, akkor letapadhat... 1-1,5 éves korig nem szabad bántani...
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 30, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Noémi, nekünk fel sem lehet nagyon húzni, de a pisilés gond nélkül megy.
Szóval ne aggódjon az édes párod, mert ha elkezditek erőltetni, akkor több kárt lehet csinálni vele, mint hasznot. Szépen lassan megoldja az idő, de ha meg nem, akkor is 1 éves korban meg még nem késő. Sőt nálunk a dokinéni Csucsunál 4 éves koráig nem is volt hajéandó semmit sem csinálni, utánna lett elintézve az egész. És most máér nagyon jól szuperál a kukacon a bőr. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
noarozsa

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 30, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Évinéne - fel lehet húzni de persze nem úgy mint apié! Very Happy
Bendi 2006.06.12. 18:40, 2950g, 52 cm
[^]   Hanna 2010.05.21. 18:30, 3286g, 52 cm
[^]  
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 30, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Noarozsa a legjobb ha ezt elmondod a gyanúdat a dokinak és utána elviszed ambulánsan gyereksebészetre és ott majd megmondja doki hogy le van-e tapadva
mivel én amikor már nem bírtam cérnával anyukám aggódását elmondtam a gyanúmat a körzetinek adott beutalót a Heim Pálba és ott megvizsgálták kisfiam kukacát és kaptam róla papírt hogy nincs letapadva

[^]  
Vissza az elejére
noarozsa

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 30, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

na rég nevettem ilyen jót!
kösziiiiiiiiiiiiiiii!
[^]  
Vissza az elejére
noarozsa

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 30, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ez engem is érdekel, mert a férjem agyon egrecíroz h a gyerek kukiját nem lehet rendesen hátrahúzni biztos letapadt, bár mondtam neki h nincs azzal semmi gáz olyan amilyennek lennie kell, de nyugtassatok meg!
[^]  
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 28, 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alexandra, egy pár kérdésem lenne:
Mennyi idős a kisfiú, akinek a fütyijéről szó van?
Pontosan mire gondolsz Arrow általánosságban hogyan kell? Hátra lehet húzni teljesen a bőrét?
Ha nincsen még egy éves nem célszerű erőltetni a bőr hátrahúzásást, mert berepedhet, és az piszkosul fáj, ráadásul vissza is tapadhat, hegesedhet is, és ezzel inkább ártunk, mint használunk...
Ezért is tettem fel a kérdéseket, hogy tisztázni tudjuk, hogy pontosan mire gondolsz... Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Alexandra36

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 25, 23:52    Hozzászólás témája: A kisfiúk kukijának tisztítása Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogyan tisztítsuk a fütyit??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés