Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Martonvásári kismamák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ezen az oldalon találtam jó recepteket. Egyszerűek, finomak.

http://freeportal.hu/babakonyha/

Kerkyra, bocs, nincs időm visszaolvasni, hogy megkeressem, mi az említett cél az étkezésben, de én úgy vagyok vele, hogy a gyerek nem hülye, biztos nem hal éhen. Én sosem izgattam magam, hogy eszik-e vagy nem. Amikor nem hízott, akkor sem estem kétségbe, a következő hónapokban duplán behozta. Más kismamák elbeszéléséhez képest Panna keveset eszik, mégis vigyori, aktív, sajkukac és csak ez számít.
Te se akarj olyan célokat elérni, amit mások határoznak meg. Ha Zétény ennyi étellel boldog, akkor minek enne többet?

Amúgy jobban vagyunk. Panna már nem köhög, az orrát azért még szívni kell naponta 2-3x.

Ha a jövő héten szép idő lesz és nem kapunk el addig valami újabb nyavaját, délelőttönként a parkban kószálunk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még valami. Nem tudom, van-e Martonon biobolt, de ha valakit érdekel, milyen ételek vannak babáknak, egy link:
http://www.netbio.hu/
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Siwi!
Én fenntartással kezel(t)em a recepteket, és megmondom őszintén, nem igazán kezdtem bele komolyabb főzőcskébe az elején. Amíg meg nem ismerik az alapízeket, szerintem felesleges is, mert úgy tudom, a babáknak ebben az időszakban egyáltalán nincs szükségük egetverő változatosságra az étrend terén. (Persze volt, amikor fél napot elpepecseltem, pl. idényzöldségből pürét csináltam, és lefagyasztottam nagyobb mennyiséget, de ez más tészta.) Én a megszokottnál maradtam, bébiételt is sokszor adtam (adok ma is), és amikor már lehetett variálni, próbáltam a mi ízlésünk felé terelgetni, hogy ne kelljen külön főzőcskézni neki. Persze ne rögtön pörköltre gondolj, bár azt is lehet "babásan" főzni. Meg kell mondanom, még mindig nem sikerült elérnem az említett célt, ráadásul ez a betegség visszavetette a dolgot, Zétény változatlanul alig eszik.

Ha van kedved kísérletezgetni:
http://www.babaszoba.hu/services/recipe/list?cat=3
Vissza az elejére
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja előbb elfelejtettem, hogy nagyon jó az az oldal, amit Mariann ajánlott (http://gportal.hu/portal/ztimea/ ), de próbált már valaki ilyen furmányos kajákkal etetetni a babákat, vagy mindenki a megszokott alma, őszib.,burg.,répa, sütőtök, cékla variációkkal etet?

Ha valaki kipróbált valamit az oldalon találtak közül ossza meg a tapasztalatait, mert érdekelne! Nekem némelyik elég vadnak tűnik.
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is jobbulást minden picurnak. Remélem hamarosan rendben lesz mindenki.
Egy kicsit tartok ettől az orrszívástól... Nekünk még nem volt rá szükségünk. Ugyan a terhesség alatt vettünk egyet, de mivel még nem kellett használni, ezért dobozban van még... A'szem jobb lesz, ha kicsomagolom.

Réka! Kedden szorítunk, hogy minden OK legyen!

Délután megy valaki a parkba?
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 04, 00:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, persze ha rossz idő lesz, akkor nem lesznek kint...
De ezt gondolom sejtettétek Smile
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Én ugyan nem leszek kint a parkban, de a barátnőim (Magda, Gabi, Zsuzsa szinte biztos, hogy kint lesznek a gyerkőcökkel).

Én mániákusan szívom az orrát azóta, hogy a fülére ment a gyulladás, mert azt olvastam, hogy a váladék pangása okoz ilyet. Azért nem kell rosszra gondolni, nem kötöttem a gyereket a porszívóhoz, csak amikor látom, hogy már nem kap levegőt, szívom.

Gyors lábadozást kívánok a műtéted utánra!
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Nincs mit, akkor legalább a szkennelés dolgot megoldottuk. Smile
A műtét rossz hír. Sad Mielőbbi gyógyulást Neked, remélem, nem komoly!
Mi még kihagyjuk a parkot, nem vagyunk 100%-osak, nem akarok senkit megfertőzni.
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fura, hogy most mindenki elkapott valamit, pedig olyan kellemes az idő. Jobbulást mindenkinek!

Van olyan kilábaló köztetek, aki holnap sétál a parkban?
Mi, azt hiszem, a védőnő után teszünk egy kört. Kék-fehér kockás a babakocsi.Smile

Kerkyra,
köszi az ételtáblázatot, én is pont ezt ismertem, de hasznos, mert már egy ideje szenvedtem, hogyan szkenneljem be. (Kismama újság naptárában volt.)
orrszívásról:
csak akkor vesszük kézbe a porszívót, amikor nem tud szopizni, vagy aludni a dugulástól (holnap veszünk egy nem porszívósat).

Voltam dokinál, hát, sajnos kiderült, hogy én is "beteg" vagyok, kedden lesz a műtét. (Erről bővebben nem írok, mert ahhoz át kéne nevezni a fórumot.)
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anett!
Jobbulást Nektek!

Magda!
Üdv köztünk! Smile
Mesélsz egy kicsit magatokról?
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi is betegek vagyunk. Mindhárman. Pannának fülgyulladása van, 2-3 napig nagyon magas láza volt, antibiotikumot kap, fülcseppet. Nagyon taknyos és nagyon köhög. De a közérzete jó.
Szóval a parkba pár napig még nem megyünk.

Ildi! A pelusról: mi is Liberot használunk. Én még soha nem csalódtam benne. Amikor átázott, az azért volt mert nem megfelelő méretet használtam, és a méretváltás után megszűntek a hajnali pisifoltok a deréktájon.
Vissza az elejére
palmagda

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 14:33    Hozzászólás témája: pelus Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ildi,
nem tudom jól csinálom, megjelenik e az üzenet.
Nálunk akkor volt gond a pelussal és döntően éjjel amikor a méret nem stimmelt, kg-ra hiába volt mefelelő, Rékának egy időben a combja vastag volt aztán annyira megnyurgult ezt hagytam figyelmen kívül, szóval a szabás is számit, mi Libero Junior 12-22kg ot használunk már hónapok óta holott csak most lett 11kg...
Örülök hogy találkoztunk Smile !
Pusz: Magda
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Babakonyha rovat- Étrendtáblázat címszó
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Belinkelem azért a táblázatot, aztán összehasonlítod, biztosan nem lesz egyforma a kettő. Wink
http://gportal.hu/portal/ztimea/

Orrszívás: én a Fluimart használom, azt hallottam, jobb az adagolója, bár a másikat nem ismerem. Nekünk elemes orrszívónk van, kicsit "bababarátabb", de nem is ez a lényeg. Az óvatosságnál arra gonoltam, hogy ha csak vízszerű, áttetsző a váladék, nem kell szívni, csak arra serkenti a nyálkahártyát, hogy még többet termeljen. Ha gennyes, zöldessárga, akkor igen, nehogy lerakódjon.

Ildi!
Réka!
Köszi a közérdekű információt, utána fogok járni. Smile

Ildi!
Pelus ügyben nem tudok segíteni, mi is Pamperst használunk, de nálunk nincs ilyen probléma.
Vissza az elejére
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jobbulást, Kerkyra!!! És örülök, hogy legalább a babáink jobban vannak...

Réka!
A manó fintorgása, meg hidegrázása érthető szerintem, hiszen, egyrészt, a tej ízéhez képest eléggé eltérő az almáé, ami ugye kicsit savanykás, másrészt meg nem lehet, hogy nem testhőmérsékletű volt az alma?
Ádi a mai napig hidegrázással kezdi az étkezést, azaz, hogy gyakran kirázza a hideg az első falatoknál... Mondjuk, nem tudom, ez miért van, de így van...
Az orrszíváshoz nekünk is Sterimare-unk van, mi se szeretjük, Ádit egy idő után úgy kellett lefogni, és üvöltött, bár sírni nem sírt. Most mégis ott tartunk, hogy magának csinálja... Jó, rá kell segíteni, de mostmár nem kell lefogni... Kitartás!!! Mindig szoktam "szagoltatni" előtte és utána, hogy érezze, hogy mennyivel jobb neki utána... Wink

Mariann!
Nekünk Germicid C-nk van, bár szerencsére nem túl gyakran van rá szükségünk...
A zöld-hulladékot csak zsákban viszik el tudtommal, külön nem kell szólnod, szerdánként elviszik mindig, majd benne lesz a Forum Martiniben, hogy meddig... de még egy darabig viszik, ez tuti, mi a füvet szoktuk kirakni elsősorban, de mi mindent zsákban teszünk ki és el is vitték, bár nálunk más a helyzet, mi mégiscsak a főúton lakunk, és rontja a képet, ha itt marad...
Persze egy kivágott fánál azért nem tudom, mi a helyzet, azt elég nehéz bezsákolni. De ha szólsz a Kiss Sanyinak (hirdet a Forum Martiniben az apróhirdetések között), ő nagyon hálás lesz a tüzifáért...

Mindenki!
Pelus-ügyben érdeklődnék, hogy ki mit használ, mert bár napközben nincs gondom, Ádi jó alvókájának köszönhetően azonban reggelre csupa pisis a ruhánk mostanában, és nagyon félek, hogy felfázik vagy megfázik, vagy valami begyullad. Ugyanis ezt egyáltalán nem tartom szerencsés állapotnak...
Mi Pampers 4+ -t használunk, ami méretünknél fogva megfelel, és mondom, napközben nincs is semmi gondunk.

Van valakinek hasonló problémája, vagy erre megoldása?

Ildi
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jobbulást, Kerkyra!
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

védőnő igért táblázatot, holnap megyünk úgyis 6 hónapos kontrollra. Azért köszi, Kerkyra.
Orrszíváshoz sterimare-t használunk, porrszívóval. Hmmm, nem rajongunk érte. Ti mivel/hogyan oldjátok meg?

Szelektív hulladékgyűjtés:
vannak hulladékszigetek: pl. benzinkútnál, kisboltnál a Fehérvári úton, Budai út végénél. Oda lehet vinni a szétválogatott szemetet, háztartásoknál nem vezették be.
Zöldhulladékot szerdánként viszik el, valami útvonalon haladnak. Ha felétek nem járnak, érdemes kérni az önkormányzatnál.
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 03, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszönjük a jókívánságokat! Smile
Sajna a parkot ma elfelejthetjük, tegnap rajtam is kijött a vírus. Sad
A lényeg, hogy Zétény jobban van, csak alig eszik. Sad

Réka!
Az almalé után tegyél bele neki egy kevés reszelt almát is, aztán másnap többet. Az ne aggasszon, hogy fintorog- ismeretlen ízekről van szó. Nagy esély van rá, hogy amire fintorgott egyik nap, azt másnap kedvvel eszi majd! Smile
A sorrend, hogy mikor mit adsz, nem szentírás, de létezik egy táblázat, a bevezetési sorrendről, ha nem ismered, és érdekel, szívesen megkeresem Neked! Smile Az esetleges allergia miatt tényleg érdemes egyenként bevezetni az ételeket, hogy ne kelljen utána nyomozni, mi lehetett a ludas, de a mennyiségekkel kapcsolatban mi sem tarottuk be a 2 kanál, 4 kanál stb. szabályt.
Az orrszívással csak óvatosan! Fluimaret használtok?
Rendben talált a nőgyógyász?

Ildi!
Ha egész jól fel tudjátok húzni a fütyin a bőrt, akkor szerintem nem lesz gond, nálunk is így volt.
Hmm, majdnem minden ismerősöm beszélt erről a félórás várakozásról... Majd rákérdezek.
A másik, amit hallottam, hogy állítólag ekkora babáknál már nem elég a Germicid-C lázcsillapításra. Tudsz erről valamit?

Szilvi!
Kattints valakinek a vonalzójára, vagy a Réka által belinkelt oldalakra, és jó kreatívkodást! Very Happy

Lányok!
Hogy működik a szelektív hulladékgyűjtés a városban? Pontosabban, működik? Láttam kihelyezett tárolókat.
És még valami. Azt az infot kaptuk, hogy a leveleket, faágakat elszállítják egy héten egyszer, ha kirakjuk. A csatorna bevezetésekor kivágtak nálunk egy fát, azóta sem vitték el előlünk, még a levágott, összekötözött ágakat sem. Kérni kell ezt valahol?
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 02, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 02, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Szilvi, Ildi, köszi az etetési tippeket.
Úgy néz ki, hogy pihentetjük még a tejen kívüli eledeleket. Sári ma 3 kanál almalét kapott, de rázta közben a hideg. Pedig elhatároztam, hogy megeheti az egész gerezdet!Smile Olyan vicces volt, sokkal jobban fintorgott, mint a K-vitaminnál.
Kezdem sejteni, hogy addig jó, amíg ott a cici, mert a tegnapi 1 kanálból jutott mindenhova: előkére, ruhára...
Persze, ti nagyok (és kicsi Feri) ezt már tudtátok! Sőt, gondolom, vannak még extrémebb helyek is.

Sári náthája javul, többet aludt éjjel, nincs hőemelkedése se.

Szívesen mennék én is veletek a parkba, talán szerdán, minden a holnapi nőgyógyásztól függ. (Be vagyok rezelve rendesen!)

Jó éjt, és hajrá indián nyár, csak így tovább!
aszilvia

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 02, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remélem már mindenki meggyógyult.
Nálunk viszont apa beteg és azt mondta az orvos, hogy egy hétig ne nyúljon a gyerekhez. Remek lesz!

Részemről a kedd és a szerda is szóba jöhet egy találkozóra.

Réka!
Én először csak egy-két kanállal adtam mindenből, de ha nem lett baja akkor másnap már adtam annyit amennyit kért. Bár nekem is azt mondták, hogy naponta emeljem egy-két kanállal az adagot, de ha minden új kajánál így csinálom, akkor még egy évesen is csak tízféle ételt fog ismerni.

Fütyi témában én is csak egyszer próbálkoztam a húzogatással, de nem jártam sok sikerrel ezért inkább felfüggesztettem.

Hol csináltátok ezt a vonalzót?
Vissza az elejére
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 01, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden pici babusnak jobbulást!
Réka!
Ha téged megnyugtat, hívd fel a doktornőt, de sokmindent ő se fog tudni mondani nektek szerintem. Nekünk van ilyen mellkasra kenhető krémünk (tudod, a "mellemre is mami" Laughing ), bár mi nem használjuk, mert Ádi hason fekszik, így nem látom sok értelmét... ha gondolod, átadom... még bontatlan, nekünk is úgy ajánlották!
A kajcsival véleményem szerint: ha holnapra se lesz semmi baja, akkor nyugodtan adhatsz neki többet. Egyszerre csak egyféle ételt vezess be, mert ha esetleg valamitől lesz valami baja (bár nem nagyon hiszem, ha lépésről lépésre adsz dolgokat, és betartod az alapvető szabályokat), akkor nem fogod tudni, hogy melyiktől. Elsősorban apró piros pöttyöket keress a bőrén, de az almától tutira nem lesz semmi baj szerintem.
A paradicsomot is megpróbálhatod majd, szerintem, az Ádi már nagyon korán kapott, magok és héja nélkül csak a levét, és nagyon szerette a savanykás ízét. Elsősorban olyat adj neki szerintem, amit konyhakertből be tudsz szerezni (pl. anyudtól), mert az tuti nincs agyon-vegyszerezve...

Kerkyra!
A babusodnak külön jobbulást, ez a hányás-hasmenés dolog elég kemény lehet azért még neki...
És köszi a fütyis beszámolót! Nekünk nincs teljesen letapadva, tehát nem teljesen körben mindenhol, de nem tudom, hogy másnak hogy szokott lenni. De igencsak biztatókat írtál, rosszabbra számítottam.
(Tetszett a "parkolás" kifejezés!)
Nálunk nem volt semmiféle fél órás várakozás allergia miatt... ez nekem új, még senkitől nem hallottam ilyet... De vállba kaptuk, mint a NAGYOK! Laughing

A 2. kocsi-dolgot én is így értettem, ahogy te, nekünk is vannak 20 éves lejáratú kötelezettségeink... Crying or Very sad

Siwi!
Kitartás, lehet, hogy nem komoly a baj, csak esetleg valami meghajtotta Ferikét, bízom benne, hogy holnapra kutya bajotok sem lesz! (Egyébként megnéztem a képeiteket, nagyon édes a Nagyfiú).
Eleinte mi se tudtuk felhúzni a bőrt, csak éppen hogy, de ahogy minden este húztuk, egyszer csak tovább- és tovább lehetett húzni. Ezt csak azért írom, hogy esetleg gondold meg. De ha úgy gondolod, hogy nem, akkor tárgytalan...

(Kis politika: az Interneten azt találtam, hogy nyert a Kiss Gábor...)

Jó babázást! És minden betegeskedő babának jobbulást!
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 01, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát én is sajnálom a fiúkat + Sárit. Valami lehet a levegőben, mert ma a mi Ferikénknek 3-szor volt "széklete" ebből a harmadik finoman szólva elég híg volt + alig aludt ma és este olyan kis nyűgöske volt, de már alukál a helyén. Remélem holnapra kipiheni a mai napot.

A fütyis beszámoló megnyugtatott. Én fürdetésnél megnéztem a Ferike kukiját, de mivel annyira nem lehet (vagy csak mi vagyunk bénák) huzogatni, úgyhogy mi is úgy döntöttünk, hogy nem erőltetjük és meg várjuk az 1.évet...

Kedden mi sajnos nem tudunk menni, a szerda még függőben.

Szia Kriszta! Megnéztem a képeket, hát Dani nem semmi. Nagyon szép és nagyon gyorsan fejlődött.
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 01, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajnos nálunk is betegség van - tegnap éjjel már nem volt alvás, mert náthás lett a Sári. Még sose volt ilyen, szegényke nem tud nagyon aludni, orrszívózás, stb. Szerencsére nem lázas.
(Mit javasoltok, ilyenkor érdemes azért elmenni a doktornőhöz?)

A beteg fiúknak jobbulást, nektek kitartást!
(Az egészséges gyerekek szülei is írhatnak.)

Réka

Ja, képzeljétek nagy nap volt a mai. Először evett tejen kívül mást a babánk. Kapott egy kanál almalevet! (Kicsit tanácstalan vagyok, hogy hogyan tovább. Megint almalé, két kanállal, vagy hogy? Ti hogy vezettétek be?)
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 01, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Látom, mindenki kiélvezi a szép időt! Smile
Nálunk nem telt/telik túl vidáman a hétvége, Zétényen szombaton, teljesen váratlanul kijött valami hányással, hasmenéssel járó nyavalya. Sad Telefonon tartjuk a kapcsolatot a doktornővel.
Fogalmam sincs, hol kaphatta el, nem is voltunk mostanában zárt helyen, közösségben.
Szegényt még nem láttam ilyennek, ez az első betegsége, leszámítva egy kis náthát.

Ildi!
Köszi az oltásról az infot, kicsit tartok én is a mellékhatásoktól, de majd átesünk ezen is.
Nektek is kellett fél órát várni utána az allergia lehetősége (tojásfehérje) miatt? Karba adják, ugye?

A fütyis dolog sokkal simábban ment, mint vártam. Az első éjszaka volt kicsit nyugtalanabb, de pisilésnél sírás nem fordult elő. Másnap duzzadt és pirosas volt, csak kívülről kellett kamillázni, illetve a fürdővizébe is tettünk.
Két nappal a beavatkozás után mentünk vissza, a doktornő megnézte (ő húzta fel a bőrt először), bekente vazelinnel, nekem csak másnap este kellett csinálni.
Kicsit izgultam, de teljesen simán ment minden, nem fájt neki, játszott közben az apjával. Egy egész vékony piros csík látszik a bőrön, a makk tövénél. A fütyijét csak lemostam kamillával, aztán bekentem vazelinnel, bőr vissza, és kész is. Mindezt fürdés után.
Tényleg sokkal rosszabbat vártam! Ádinak mennyire van letapadva?

A második autó csak vicc volt. Smile 20 éves lakáshitel-törlesztés mellett nem valószínű az ezirányú beruházás. Laughing Cool

A naaagy családi összejövetel nálunk is ritka, mint a fehér holló, talán ez volt az első ilyen alkalom. Az első szülinap tényleg jó apropónak bizonyult (keresztelővel egybekötve), csak azt sajnálom, hogy a nagyszüleim már nem ünnepelhettek velünk. Crying or Very sad
Hely az volt, bőven, ebből a szempontból (is) csodás helyen lakhatunk most, és szerencsére egyéb akadály sem merült fel. Smile

Ha Zétény teljesen jól lesz, és az idő sem romlik el nagyon, kedd délelőtt lehet, hogy "parkolunk" egyet megint. Smile
Vissza az elejére
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 01, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát, a 15 hónapos oltás nekünk kicsit rosszul sült el. Ádi egy hétre rá kereken tiszta náthás lett, és be is lázasodott... de egy-két nap alatt le is ment a láza, viszont még egy pár napig porszívóztuk az orrocskáját, de az meg kész terror... Mint ahogy most is, bár, ha csak azt a csövet adjuk oda, akkor oda teszi az orrához, és képzeljétek, tegnap ő kezdte este a porszívózást... szóval, hogy be volt kapcsolva a porszívó is, és ő szívta magának! Pedig ha mi csináljuk neki, iszonyúan üvölt, bár érdekes, mert könnyek nem társulnak a jelenethez...

Kerkyra!
Légyszi, a fütyis dologról mesélj nekünk, hogy esetleg Zétény nyügisebb-e, meg ilyenek, meg hogy milyen is ez a vazelines kezelés, meg hogy azóta változtak-e a napjaitok, mert nekem is hamarosan meg kell csináltatni, de eléggé félek a reakcióktól...

Aláírás-gyűjtésekben aláírunk minden érdemi javaslatot...
Én a fekvőrendőrös aláírás-gyűjtésről nem is hallottam, az mi volt? Hova gondoltátok?

Az állomás szerintem is messze van gyalog, viszont, nekünk valószínűleg nem mostanában lesz második autónk, és az igazat megvallva nagyon nem bánom, hogyha ennyi séta megmarad Ádámnak (háztó oviig), bár mi azért lényegesen közelebb lakunk az ovihoz, mint pl. Kerkyráék... így az állomás is közelebb lesz... persze ez még odébb van.

Hát, Ádinak még folyik az orra, én még köhögök, de jövő héten kedden és szerdán úgy néz ki, szabadok a délelőttjeim, a mama befizetett nekünk kutatós ebédet... Smile
Úgyhogy jelezzetek vissza, ha jó idő esetén jó nektek a két említett délelőtt... szívesen mennénk babák közé...

Most megyek, már Ádi kívánja a társaságomat!
Krisztina! Üdv a csapatban, igyekszem megnézni a képeidet nemsokára, bár még a korábban csatlakozók közül sem sikerült mindenkijét...

Kerkyra! A ti képeiteket láttam, nagyon édes a Manótok, és megmondom őszintén a nagy családi összejövetelt (1. szülinap, azt hiszem) roppant mód irigylem, sajnos nálunk különböző okokból ez nem megoldható, úgyhogy nálunk kilincselős volt a szülinap (azaz, csak váltásban jöttek a rokonok...).

Jó hétvégét még erre a kis időre!
Ildi
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Köszi az információt a buszról. Gyalog egy kicsit messzinek tűnik. Rolling Eyes
Sebaj, veszünk még egy autót, ha megy a ház, menjen a kerítés is. Laughing
Mindenesetre logisztikailag tényleg érdekes szervezés lesz, ha ketten kétfelé mennénk, plusz még óvoda, majd iskola...
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kriszti, szia! Kisfiad igazi csoda, ahogy áll 6 hónaposan!!!

Kerkyra:
a buszjárattal kapcsolatban eloszlatom a félreértést. Itt egy buszjárat van, ami összeköti a külső "városrészeket" (Erdőhát, Kismarton) a faluval és a vasútállomással. Ez a busz kanyarodott el arra Fehérvár felé, de kb. naponta 3-4-szer. Szóval nem igazi buszjárat, a szó városi értelmében.
És azért szűnt meg, mert kihasználatlan volt.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végre sikerült megnézegetnem a képeket, édesek ezek a gyerkőcök! Very Happy Amíg nekünk nem volt, és nem terveztünk, addig minden gyereket egyformának láttam. Embarassed
Hiába, átértékelődnek a dolgok. Smile
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Jaaj, de sajnálom! Sad Muszáj volt elindulnunk, Zétény délelőtti alvása 11-kor esedékes.
Remélem legközelebb összefutunk! Smile

Igen, a Béke u-ból. Nagyon boldog vagyok, épp ez a járat szűnt meg... Confused
Igazán akkor lesz fontos, ha dolgoznom kell majd, remélem, addigra látványos fejlődés lesz tapasztalható e téren (is). Wink

Siwi!
Nem veszem ám a szívemre az ilyen kérdéseket, csak néha szöget üt a fejembe, vajon mi csináljuk másképp, vagy miért csodálkoznak mások számomra evidens dolgokon. Wink Bár hozzáteszem, általában azok a "legbölcsebbek", akiknek fogalmuk sincs a dolgok valódi menetéről. Laughing
Az aláírásgyűjtés témán rajta vagyok...

Kriszti!
Üdv köztünk! Very Happy
Vissza az elejére
Papucikam

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilyen voltam terhesen:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=5646

Ő a kisfiam 0- 5,5 hónapos koráig:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7370

Ő is Dani 5,5- 8 hónapos koráig:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9214
Vissza az elejére
Papucikam

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Engem/Minket az IWIW- en talált meg Mariann.
Magunkról pár szót:
Van egy kisfiúnk, Dániel, aki 2 két múlva lesz 1 éves! Smile
Már elindult, borzasztóan erős és eleven baba. Vagyis kisfiú! Very Happy
Szabadidőt nem nagyon hagy nekem, így csak tömören Smile
Én nem tudtam szoptatni, Dani tápszeres volt 8 hónapos koráig, addig fogadta csak el. Szinte már mindent eszik, nem egy válogatós kissrácSmile
Majd linkelek valahogy képet.

Üdv: Krisztina
Vissza az elejére
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is örülök, hogy találkoztunk. Máskor is megismételhetnénk, ha az idő engedi.

Hát ez tényleg kabaré a játszótérrel kapcs. Lehet, hogy aláírást kellene gyűjtenünk.... bár.... a fekvőrendőrös beadványunkra se válaszoltak még, pedig választás előtt lehet, hogy jó pont lett volna...

Én busz ügyben nem tudok segíteni, mert elég régen nem buszoztam már...

Az ilyen "jééé még nem harap" típusú 'beszólásokkal' meg szerintem nem kell foglalkozni (bár tudom nehéz). Tőlem amikor kijöttem a kórházból, mindenki azt kérdezte, hogy átalussza-e már az éjszakát. Én meg ezen gondolkodtam, hogy 1 hetes baba még jó hogy enni akkar 2-3 óránként, mért kéne átaludnia az éjszakát. Aztán, most hogy átalussza az éjszakát, meg azt hallom, hogy milyen szerencsés vagyok, mert, hogy nekik mindig fel kellett kelni éjszakánként....
Szerintem mindennek eljön az ideje és hál' Istennek olyan kis ügyesek ezek a babák, sokkal okosabbak, mint gondolnánk. Nyílván nekünk is ügyesen kell terelgetni őket, de én még nem láttam olyan egészséges felnőttet, aki cumizott volna, vagy ne harapta volna az almát....

Na megyek egy kicsit házimunkázni, mert alszik a Ferike....
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Helyi buszjárat? Konkrétumot nem tudok, de talán 1-2 hónapja szünt meg egy járat, mert kihasználatlan volt. Honnan szeretnél menni?
(Az, amelyik a Fehérvári úton ment - megszűnt. A Béke u.-hoz ez van közel.)

Kerkyra, mi is voltunk a parkban, de veletek már nem futottunk össze. Siwi, Szilvi is épp kifelé jöttek, de azért pár szót váltottunk.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ildi!
Sajnálom, hogy nem tudtatok jönni. Jobban vagytok már?
A 15 hós oltással kapcsolatban milyen tapasztalatotok volt?

Lányok!
Mint zöldfülű martoni lakosnak, tudtok valami felvilágosítással szolgálni a helyi buszjáratokat illetően? A pályaudvarra való eljutás érdekelne leginkább...
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 29, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök, hogy összejött a mai minitali a parkban! Very Happy Mégis más úgy beszélgetni, ha tud arcot, babát kötni a névhez az ember. Smile

Ildi!
Akkor úgy tűnik, nem egyedi eset, hogy nem boldogulunk az ilyen ételekkel. Bár igazándiból nem is értem, miért kéne fog nélkül ilyeneket ennie, csak néha olyan furán néznek rám, hogy jééé, még nem harapja az almát? De, harapja, csak aztán fuldoklik tőle...
Nem, nálunk (még) nincs ilyen habzsolás, sőt, inkább komótosan elnyammogja a falatokat. Persze ha nem érkezik elég gyorsan a következő, van reklamálás. Smile

Zétényt is születése óta a martoni doktornő gondozza.

Némi politikai egyet nem értést feltételezek a játszótér ügyének hátterében is. Nesze neked közösségi érdek... Evil or Very Mad

Réka!
Köszönöm kérdésed, Zétény fütyije elnyerte a doktornő tetszését tegnap este. Már nem duzzadt és piros, remélem, gyorsan javul. Ma már nekem kell kezelni, vazelinnel. Kicsit izgulok, remélem, nem okozok majd fájdalmat.
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm az altatási ötleteket, remélem, sikerül következetesnek lennünk. Egyenlőre Szilvi kifárasztásos módszerét próbálom átvenni... Smile

Játszótér: vicc! Akárhogyis a kezdeményezés jeles, még ha gyerekeink csak később jutnak a játékokhoz, akkor is. (Láttam, nagyon dolgoznak a földmunkások. Még a suli és a betonpálya közti füves részt is túrják. De nem tudom milyen célból. A "dombot" teljesen elkotorták.)

Siwi, képzeld, ma séta közben találkoztam Ferike martoni nagyszüleivel. Laughing Majd elmesélem szóban, ha találkozunk.

Szeretnék csatlakozni a holnapi parkos csapathoz, ha összejön.

Kerkyra, hogy van a nagyfiú?

Jó éjszakát, babák, mamák!
Vissza az elejére
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra!

Nu, hát a "keményebb" falatok (nyers alma, répa vagy ilyesmi) nem mennek szét, nem paszírozódnak nálunk se, hanem egyben csúsznak, amíg csúsznak, és ha nem csúsznak, akkor félre nyelünk... kicsit pirosodunk, köhögünk, de aztán megint kérnénk... Így ezeket nem is szívesen adom, bár érdekes, hogy az almába Ádi vadul beleharap, viszont, ha már lereszelem neki, akkor nem kéri. Így főzök neki főzeléket belőle pl. krumplival vagy ilyesmi.
De a főtt étel lehet darabos, az valahogy nekünk is jobban csúszik, bár rágni nincsen időnk, falunk-falunk...
Ti is "időhiányban küzdötök evés közben?

Mi idejárunk Martonra a doktornénihez...

Játszótér: a polg.hiv.ban nem tudnak semmit, azt mondták, hívjuk fel a Varga Csabát. Bár, ez számomra tökre vicces, mert azért feltételezem, hogy ők engedélyezték az "építkezést"...
Szánalmas ami itt folyik ezen a téren. Lehet, hogy elkapom a Csabát, ha összefutok vele... mert így ismer, de ha telefonon felhívnám, nem hiszem, hogy tudna hova tenni...

Jó éjszakát!
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Siwi!
Mi egy kicsit később tervezzük, úgy 9.30 körül, mert 9-kor reggeli. Vagy tízórai, attól függ, honnan nézzük. Smile

Ildi!
Fura, hogy Nektek nem adtak krémet, szerintem ugyanaz a doktornőnk. Bár az is igaz, hogy minden eset más...
Ádám simán megeszi a keményebb darabos ételt rágófog nélkül? Azt mondják, az ínyükkel szétpasszírozzák, hát nem tudom, nálunk pl. az alma nem csúszik le, ha harapja, pontosabban egyben lenyeli a darabokat. Inkább lereszelem...
Sikerült megtudnod valamit a játszótérről?
Vissza az elejére
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Éjszakázás: hát mi nagyon szerencsések vagyunk, Ádám az esetek nagy többségében 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Ez csak a tejci miatt volt gáz, mert ugye a tejci termelődésnek az éjszakai szoptatás tesz jót a leginkább... de hát ugye minden nem lehet tökéletes. Én a legelső pillanattól fogva egyedül hagytam Ádit az alvásra, de ez nem tudatosan alakult így, hanem mert hason fekvő babus, és hiába aludt el eleinte a kezemben, mikor letettük, ugye fordítottunk egyet rajta, és egyből felébredt. Így hát "kómában", de mégis ébren került a kiságyba, viszont így könnyen elaltatta magát. Ha valamiért mégsem, akkor viszont nem vettük ki, hanem énekeltünk neki (szegénykét ezért piszkosul sajnálom ám, mert nekem elég nagy énekbeli hiányosságaim vannak Very Happy ), simogattuk a hátát, míg meg nem nyugodott, de aztán nem altattuk el sose. Ha csak sirdogált, akkor nem mentünk be, de ha rázendített, akkor igen. Ha éjjel tisztába kellett rakni, akkor csak félhomályban tettem, és nem gagyogtam, csak "végeztem a dolgom" gyorsan és csendben. Éreztettem vele, hogy most nincs ideje a játéknak.
Erre se mondom, hogy tökéletes, mert Ádit úgy nem lehet elaltatni, hogy ott vagy mellette, és pl. a kórházban igencsak visszanyalt a fagyi nekünk, de ez egy másik történet.
A mai napig nagyon jó alvókája van a kis tücsöknek, mert pl. a tetőt is itt csinálták a feje felett, és simán aludt mellette... Napközben én halk rádiót szoktam neki bekapcsolni, hogy azért lehessen tenni-venni mellette, de mostmár a szobaajtót is becsukom, mert "középen" van a szobája, és állandóan kukucskált, ha felkelt, és ha már bizony meglátott, sose volt el a kiságyban, amúgy meg ha nem lát, és jól ébred, van úgy, hogy egy órát is eljátszik még magában... néha meg ez az idő nagyon hasznos tud nekem lenni...
Fogak: Ádi negatív rekordokat döntöget, ha lehet ilyet mondani... mi 11 hónaposan kezdtünk el fogzani, akkor gyorsan jött kettő, nagy szünet, kb. 13 hónaposan lett négy, és most fog jönni egy ötödik majd... még csak duzzadt az inyecske...
Hát Réka, nem akarlak elkeseríteni, de a fogzás lehet nagyon húzós időszak, szopi sztrájktól a lázig minden jöhet, és csak találgatsz igazából, hogy mi lehet a baj, ha van baj... Persze nem ijesztegetni szeretnélek, de azt egyébként észre fogod venni, hogy érkezik a fogacska, mert felduzzad az inye, és az is lehet, hogy minden nyügi nélkül bújik majd ki, de az elég ritka...

Mi most a parkozást kihagyjuk, mert Ádi is meg én is, meg vagyunk fázva, pedig kivételesen holnap délelőtt pont ráérnénk... Crying or Very sad

Szilvi16!
Piszkosul irigyellek a szabad délelőttért... Very Happy

Játszótér: én nem tudok semmit, de esetleg rá kellene kérdezni. Én tervezek egy délutáni túrát a polg.mesteri hivatalba, megkérdezem, mit lehet tudni a játszótérről...
Fütyi: szerintem nem lehet gáz, ha nem "téped", hanem óvatosan húzod a bőrt, amíg magától is engedi. De ez csak tök privát vélemény. A védőnő is azt mondja, hogy el lehet már korábban is kezdeni, mint egy éves kor.
Siwi, ki a védőnénitek?

Kerkyra! Mi semmit se kaptunk a kukacra, bár rákérdeztem, hogy nincs-e valami enyhébb módja ennek a dolognak, bár hallottam valami krémről, konkrétan nem akartam a doktornéni szájába adni, amit hallani szerettem volna. De ő aztán meg se említette a dolgot...

Kocsikázás: nekünk az jött be, ha kettesben mentünk, akkor szinte sose volt gond. Aztán hamar kitapasztaltam, hogy ha apa is jön, akkor nekem előre kell ülnöm, ugyanis, ha ott ülök Ádi mellett, akkor egy idő után mindig azt szeretné, hogy kivegyem. Így nekünk jól bevált, hogy elöl a felnőttek...

Ildi
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra!

Mi Ferikével 9 körül megyünk ki a parkba. Ha a mesterek is úgy akarják Smile, ti mikor tudtok kijönni?

Szilvi! Nézd majd meg a privát üziket, mert megírtam a számomat! Egyeztessünk a holnappal kapcs...
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilvi!
Holnap délelőtt mi is kimegyünk a parkba, feltéve, hogy a mesterek nem kavarnak be a tervezett időbeosztásba...

Szopi: a mellgyulladás borzasztó lehet, van egy ismerősöm, akinek rendszeresen begyullad(t) a melle a szoptatás alatt, és iszonyúan megszenvedett vele. Sad Pedig harmadik baba, ismer minden praktikát, és mégis. Ez úgy tűnik, kivédhetetlen. Sad
Vissza az elejére
Szilvi16

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Siwi!
Ok, találkozhatunk valamikor. Ti mikor szoktatok sétálni?
Mi inkább délelőtt, de végül is mindegy a dolog. Esetleg lesétálhatnánk együtt a parkba és ott talizhatnánk a többiekkel is.
Eddig azért nem nagyon jártam a parkba mert elég messze van tőlünk és Beni nem nagyon szeretett sokáig nyugodtan feküdni a babakocsiban. Most már sokkal jobb, mert ülve mindent lát és ez nagyon izgalmas neki.

Szopizás: az elején nekünk simán ment, bár ahogy a kórházban mutatta a védőnő úgy képtelen voltam rá, de rájöttem magamtól. Kb. két hét után begyulladt a mellem. Kaptam antibiotikumot és lassan elmúlt, de addig minden egyes szopizás kínszenvedés volt. Ez egy hónappal később megismétlődött, hiába fejtem. Azt mondták, hogy valószínűleg az egyik tejvezeték olyan kanyargós, hogy mindig bennemarad a tej, ezért a következő gyereknél is be fog gyulladni. Szuper!
Majdnem 6 hónapos koráig kizárólag szopizott, azóta már kell egy kis tápszerrel is pótolnom, de inkább most már az rendes kajákhoz próbálunk szokni.

Réka!
Nap közben én nem nagyon szoktam altatni Benit, általában csak akkor kezd sírni, mikor már nagyon fáradt, akkor felveszem és egy perc alatt bealszik. De ez csak azóta van így, mióta mászik, előtte nekem is sokat kellett altatgatni. Kitartás.
Fogzás: Hat hónaposak voltunk, mikor kijött az első fogunk és kb. két héttel rá a második is.

Ma délelőtt biztos, hogy nem megyek a parkba, mert a csütörtök délelőtt a szabadnapom. Ilyenkor a manó mindig az anyósomnál van, aki itt lakik száz méterre tőlünk. De holnap délelőtt szerintem kimegyek.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Réka!
Minden tiszteletem a Tiéd, hogy ilyen körülmények közt is szoptattál! Nekem alig volt sebes, de a csillagokat láttam a legkisebb érintéstől is...

Szilvi!
Örülök, hogy ránk találtál. Smile

Ma kezembe került az iromány, ami említést tesz a játszótéri kezdeményezésről. Az jutott eszembe, ha iskolaudvaron készül, nem valószínű, hogy a "mi" korosztályunknak megfelelő lesz. Question
Ildi aggályait is osztom.
Tud valaki valami konkrétumot a dologról?

Ildi!
Teljesen igazad van a vezetést illetően! Előbb-utóbb rá fogok kényszerülni én is.
A motor dolgot pihentessük egyelőre... Wink Mondjuk télire... Laughing

Siwi!
Szerintem ne kísérletezz a fütyivel, -Ildiéknek szerencséjük volt-, de én több olyan esetről is tudok ahol "sikeresen" berepedt a bőr, és azért az nem lehet túl kellemes, nem beszélve, ha begyullad...

Szilvi!
Zétény is jó alvó volt, elég korán átaludta az éjszakát. A fogzás nagyon megzavarhatja a rendet, de nálunk újabb fog nélkül is volt 1-1,5 hét, mikor óránként ébredt, felugrált, sírt, ahogy említetted, és este is sírás után aludt el. Aztán ez elmúlt...
Megoldást nem tudok, mi hagytuk sírni, mikor érezhető volt, hogy megnyugszik rövidesen magától, és vissza is aludt. Ha pedig belelendült, a párom bement hozzá, és lefeküdt a kiságy mellé, vígasztalta, ha kellett, és ott aludt, de ki nem vettük soha. Mi is kialvatlanok voltunk, de ez is elmúlik egyszer. Smile

Réka!
Szerintem nem rontottátok el, épp időben vagytok ahhoz, hogy kialakítsátok az új "rendet". Wink
Nálunk is ringatás volt a nappali altatásnál, egész addig, míg rájöttem, hogy a hátam nem sokáig bírja már Zétény súlyát. A kiságyba szoktatás pár nap volt, én az ágy mellett ültem, ő ordított, én felvettem, megvígasztaltam, letettem, sírt, és így tovább. Nem volt könnyű, de megérte. Smile
Este könnyebb volt, úgy elfáradt a nap végére, hogy gyorsan elaludt. Smile

Fogzás: Zétény első (és utolsó) 6 foga egyévesen, szinte egyszerre bújt elő. Láz, híg széklet nem volt, nyűglődés annál inkább. Megértem.
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szilvi, szóval, ne úgy képzeljem a fogzást, hogy reggel felkelünk, és hopp ott fehérlik a szájában. Mikor jöttek az első fogacskák?

Mindenki:
Milyenek az éjszakáitok? Nálunk 2-3 ébredés van, gyors visszaalvással, 2-szer szopizik éjjel, és általában közben elalszik, de van hogy ringatva. Szerencsére én rögtön elalszom utána. Napközben is sokat kell ringatni, hogy elaludjon. Azt mondják, ezt elrontottuk. Meglehet.

Holnap de. jön valaki a parkba?

Réka

Ügyesek vagytok bátor vezetők!
Vissza az elejére
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szilvi!

Én is a Széchenyiben lakom. Valamikor randizhatnánk, ha van kedved. Egyeztessünk majd! Smile
Szilvi16

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Siwi!
Én a Széchenyiben lakom, te is?

Én is akartam babauszira vinni Benit, de a doktornő lebeszélt róla. Bár a barátnőmnek csak jó tapasztalatai vannak, már 2 éve járnak.

Mi sokat autózunk a manóval, semmi gondom nincs vele. De ha már hármasban vagyunk, akkor sokszor sírás a vége. Már próbáltam úgy is, hogy akkor én is előre ülök, de mindegy neki.

Most alvási problémáink vannak. Két hónaposan már végigaludta az éjszakát, és ez így ment egy egész hónapig. Nagyon boldog voltam. Aztán egyszercsak elkezdett felkelni egyszer, majd kétszer. Ez még tűrhető volt, de amikor elkezdett jönni a foga, akkor egész éjszaka fent voltunk. Azóta nem tudunk visszatérni a normális alváshoz. Ráadásul mióta fel tud állni, azóta egyből felpattan, ahogy felébred és mivel leülni még nem tud elkezd sírni. Tegnap éjszaka minimum 8-szor fent voltunk. Nektek milyen tapasztalataitok vannak, meddig lesz ez még így? Már nagyon fáradt vagyok.
Vissza az elejére
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok!

Hú annyi mindent írtatok Smile Most értem haza, mert Érden voltunk anyukáméknál. Köszi mindenkinek a fütyis dolgokat, mert legalább tudom mi vár ránk... egy picit tartok ettől a részétől... lehet, hogy ma a fürdetésnél megpróbálom "huzogatni"....

A babalubiccal kapcsolatban azért is voltam kíváncsi a véleményetekre, mert én is hasonló dolgok miatt húztam-halasztottam az egészet és hezitáltam, hogy vajon megéri-e az egész. Különben a nagy kádban már fürödtünk együtt és csináltam azokat az előkészítő gyakorlatokat... ezek nagyon tetszettek neki. Teljesen ellazult, de tényleg nem mindegy, hogy mikor csinálja az ember. Egyszer végig nyűglődte az egészet... Mi a garancia, hogy a babaúszásnál pont a jó időpontba viszem majd? Nyílván semmi...

Mi különben sokat járkálunk kettesben autóval. Hátulra szoktam bekötni és szembe vele felakasztok egy játékot. Nekünk simán megy, végig vigyorogja az egészet vagy átalussza az utazást. Nekem is jól esik kimozdulni néha. Így a nagyobb bevásárlást is el tudjuk kettesben intézni...

Réka78:
Ferikét múlt héten mérte a védőnő: 7140 gr 65 cm...

A szopizással kapcs.: Én császárral szültem és már a kórházban annyit evett és fejlődött, hogy 4 nap múlva ki is engedtek minket. Viszont annyira "tökéletes" lett a technikája, hogy minden szopizásnál csontra kiette a ciciket. Volt olyan etetés, hogy 3 hetesen 180 ml evett...... Az etetések között rövid idő telt el és sokat sírt, mert éhes volt. Teáztattuk is, hogy legyen időm újratermelni a tejet, de nem jött be. Így kapott először tápot.... Aztán egyre kevesebb lett a tejem, annak ellenére, hogy szopiteát ittam, homeopátiás bogyókat szedtem és szinte folyamatosan fejtem...(persze hozzá tartozik, hogy mindenkinek az első kérdése az volt, hogy van-e elég tejem, ami eléggé stresszelt...) Ezért most főként tápozunk... sajnos Nekem is nagyon rossz érzésem volt ezzel kapcsolatban, de már talán túltettem magam rajta. Bár amikor jóízűen szopizik és nem sok minden jön belőle, még most is elszorul a szívem. .... De a lényeg, hogy szépen fejlődik és vidám baba

Na egy picit bő lére eresztettem az egészet... Na megyünk is sétálni Smile

Lakik valamelyikőtök a Széchenyi utca környékén?
Vissza az elejére
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Siwi!

Kukactéma: igen, a doktornő nekünk is azt mondta, hogy ne nyúljunk hozzá egy éves koráig.
Anyu meg azt mondta, hogy: "de-de". És mi a kezdetektől húzogattuk a bőrt fürdéskor, elsősorban a tisztántartás miatt. Mondjuk begyulladva nem volt sose, az egyszer biztos, de mégis letapadt a bőr. Persze nem "téptük", mindig csak annyira húztuk, amennyire engedte. Egyre szebben és egyre tovább engedte... De bizony azért így is le van tapadva. Szerintem nincs tuti recept.
Babaúszás: én azt olvastam, nem mindegy, mikor viszed a babát, azaz hogy egy óra teljen el az utolsó evés és az úszás között legalább, ne legyen fáradt a baba... stb.
Nu, én nem tudtam, hogy Érden is van, de az nagyjából már teljesen mindegy, az én tudatomban a Campona mellett volt a legközelebbi.
Tökre kötött volt, hogy mennyivel előtte érkezhetsz, mennyi idő van előtte és utána átöltözni, azaz az öltözőben tartózkodni...
Vettem egy elméleti szombati napot magamban, itthon a család, együtt vagyunk, menjünk... Összekészülődök, etetek, elpakolok, öltöztetek, kocsiba be... (Megjegyzem, Ádi a babahordozóban csak üvöltött, és a legalább fél órás kocsikázás alatt kellőképpen el is fáradt volna szerintem). No, félretéve, hogy kiüvöltötte magát, megérkezünk. Vetkőzés, öltözés, amit az én gyerekem szintén utál (hiába, fiúból van). Mindezt még hozzátszem, időre is. No, mindegy. Be a vízbe. Vagy bejön nekünk, vagy nem. Mondjuk igen. Utána ki a vízből, gondoltam, hulla fáradtan, mert az eddigi macera, és a víz úgyis kiszívta már, öltözés, amit utálunk. Hordozóba be, amit nem bírunk. Kocsival haza, és végre a megérdemelt ágyikó... Hát én ezt egy pár hónapos gyerkőccel nem akartam felvállalni. Meg azt se tudtam volna garantálni, hogy hónapokon át minden szombatunk ezzel teljen el.
Azt meg hadd ne mondjam, amit Mariann is írt, hogy a gyerkőcöknek orvosi papír, a felnőtteknek meg semmi, de azt azért kikötötték, hogy szemölcsöd nem lehet. (Nem azért, mert van, hanem csak úgy fura, hogy lehet akár mondjuk kétoldalú tüdőgyulladásod is, csak szemölcsöd ne legyen...)
És az a teli-fertőtlenítőzött víz se túl szerencsés szerintem a baba bőrének. A mi bőrünket is szárítja, nemhogy a babusainkét. Egyes hozzáértők még a napi fürdetés szükségességét is megkérdőjelezik, nem tudom, erről akkor mi lenne a véleményük...
Nem mellesleg sajnáltam is volna rá ennyi pénzt.
Engem nagyjából ez tántorított el... Meg a búvárreflex fenntartását nem tartom a gyerkőcöm lételemének, márpedig a babaúszásnak más előnyét nem nagyon láttam.
Azt hiszem leírtam mindent, bocs, egy kicsit hosszúra sikeredett...

Kerkyra!
A párodnak üzenem, hogy több megszállott motoros lakik a leendő utcátokban, többek között az én bátyám is, meg aztán Réka testvére is motorozik, szóval, ha útban lesz otthon a férjed, én szívesen összehozom őket a srácokkal. De ezt azért gondold meg jól, mert akkor csak a hátát fogod látni vagy azt sem Smile .
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak elfelejtettem valamit: vezetés babával: nekem ezzel semmi problémám nincsen, én szívesen elvezetek bárhová, babával is, ahova eddig is elvezettem... Bár én csak olyan helyre szeretek menni, amerre ismerős vagyok...
De szerintem, ha rémálom, akkor is próbálkozzatok vele, mert ne felejtsétek el, hogy ha bármikor baj történik (bár ne kellene ilyenre gondolni), és valamiért be kell ülnötök kocsiba a gyerkőccel, akkor nehogy még ezen is stresszelnetek kelljen!

(Sikerült a vonalzóm... Smile )
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés