Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 362, 363, 364

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló lányok,
én is nagyon sajnálom a babanetet, mert egyszerű és könnyen átlátható a felület. Ugye visszamegyünk oda, ha renbeteszik a szervert?! Azt hallottam, azért van a gond, mert egy ideje rengeteg lett a fórumozó és már nem bírta az akkori szerver, így azt lecserélték 2 hónapja, de még nem sikerült beállítani rendesen. Vagy túl hiszékeny lennék? Smile

Szifilisz, genonneamicsoda, wassermann:
ez egyenlő lenne a májfunkció vérvétellel? utóbbi volt nekem, de az is extraként a rosszulléteim miatt.
én nem hallottam róla, h. fentiek kötelezőek lennének... én eddig csak az afpről és a HepB-ről tudtam. világosítsatok fel plíz!

Falina 22+5
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Megtaláltalak titeket! Smile
Visszaolvasni és írni egyenlőre nincs időm, de hamarosan remélem mindent pótolok!!! Smile
Ma voltunk UH-n, korunknak megfelelőek vagyunk, még mindig kissrác lakik odabent, 1260 g a súlya!
Doktor bácsi is megvizsgált, minden rendben volt, úgyhogy 4 hét múlva lesz a köv. randi.

Hápi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is megérkeztem Very Happy ! Bár már nagyon megszoktam a babanet formáját, de talán tényleg itt az idő a váltáshoz. Itt még minden nagyon idegen nekem! Apa a babaneten üzent, h. ezután próbálnak mindent rendbe hozni! Hááát??? Most csak ennyit, m. nagyon fáradt vagyok Sad . Puszi nektek:

Márti
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is idetaláltam. Bár én személy szerint sajnálom a babanetet. Sad De mostanában tényleg nagyon gáz.... Sad(

Remélme mindenki jól van. :)Bananmariról és Judytról van valami hír?

Hajni 34+1 (36+1)
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Miért jelenik meg a hozzászólásaim jobb felső sarkában, hogy "szerkeszt"?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska!
A babának biztos nem lett baja, de azért nem olyan jó, hogy ott van az a gyulladás. Nem lehetne azt vhogy megszüntetni? Kérdezz rá a fogorvosnál. A szervezetet megterheli uis a gyulladás, így legyengül egy kicsit. Arra meg nincs most szükséged. Esetleg nehogy ebből legyen gond a császárnál (ha mégis arra kerül a sor), nem tudom, hogy csak helyileg van az a gyulladás v a véredbe is bekerültek a kis dögök.

Éva
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Most fürdés után massziztasd meg a pároddal. Az nagyon jól lazít, főleg így meleg után. Ami még eszembe jutott - bár úgy vettem észre, nem nagyon bízol a homeopátiában - az arnica montana 9CH. Ez jó az ilyen izomláz-érzésű húzódásokra, csökkenti uis a mikrosérüléseket. Egyébként mindenféle vérzést csillapít, császár után is jó.

Én még sosem használtam homeós szert, de mindig érdekelt, sosem utasítottam el. A sógoromnak hétfőn a szájseben kellett kihúzni egy fogát, úgy volt, hogy fel kell vágni az ínyét, végül nem kellett. Képzeld el, adtam neki rögtön arnicat és apist meg belladonnát (ez utóbbi kettő fájd- és gyulladáscsillapító) és 1 db "rendes" fájdalomcsillapítót sem kellett bevennie. Ezek után másnap reggel a kontrollon még meg is dícsérte a doki, hogy szinte teljesen össze van forrva a seb, nem érti, hogy gyógyul ilyen gyorsan. Úgyhogy lehet vmi a homeopátiában, ártani biztosan nem árt.
A Flector rapidot ismered (persze most nem veheted be)? Uaz és uannyi a hatóanyaga, mint a Cataflamnak, mégis vhogy jobban hat. Nekem a mandulaműtét után nagyon bejött, a Cataflamtól nem múlt el a fájdalom.

Éva
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 21:03    Hozzászólás témája: Én is itt vagyok Hozzászólás az előzmény idézésével

Na végre! Egyáltalán nem sajnálom a Babanetet...

Szóval nálunk nagy kavalkád volt tegnap... egy magyar-angol nyelvű újságnak szoktunk forditani minden második héten (merthogy akkor jelenik meg)... és tegnap az utolsó cikk forditása közben TOTÁL ledöglött a gép, de úgy hogy be se tudtam utána kapcsolni. Természetesen az összes forditott cikk rajta, és ma du volt a határidő. Azt hittem, a hajamat fogom kitépni.

Hálistennek sikerült megoldani, de sik ideg voltam. Azzal álmodtam, hogyan lehetne lementeni a leforditott cikkeket.

Végül a Bluefishbe vittem, ahol már jól ismernek, és NAGYON rendesek voltak, képzeljétek, ingyen és bérmentve megcsinálták a gépet. Szupi. Lehet ezt is a hasamnak köszönhetem?!

Más hirem nincs, baba aktivan rugdos, stb, stb.

Hétfő óta itthon vagyok, első két nap a macskát kellet furikáztatni orvoshoz, ma elvileg továbbképzésem lett volna, de egész nap a computer meg a forditás miatt szaladgáltam a városban mint a mérgezett egér.

Ja, és tegnap volam 22 hetes! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Pancsoltam egyet.. valamit használt, nem sokat, de picivel jobb lett, viszont Lili jól felélénkült tőle Mr. Green
Még szerencse, hogy nekem nincsenek haskeményedéseim, igy nyugodtan ereszthettem a hátamra a forró vizet, meg sem kottyan szerencsére.. azért amikor úgy éreztem, hogy mostmár elég meleg a helyzet, akkor kiszálltam a kádból..

Pipocska:
Szerintem ne aggódj, ha komoly gyulladást okozott volna a szervezetedben, a vérvétel kimutatta volna. Feltehetőleg most gyulladt be, vagy ha korábban is, annyira kis mértékű a szervezetedhez képest, hogy ettől a babának tutira nem lehet semmi baja. Exclamation

Mzx:
A külsőleges kencék nem igen használnak, próbáltam már egy részüket.. a probléma sokszor a kisugárzás miatt van, mert ha nyomja az ideget, akkor hiába kenegetem.. annak az egynek örülök, hogy most nem sugárzik ki sehova a fájdalom, csakis a gerincem fáj! Szóval tuti valami erős makacs izomhúzódás, görcs, bög, stb..
Ha igy van, pár nap alatt kilazul és elmúlik, én csak a tornával meg a fürdővel tudok rajta segíteni, majd ismételgetem félnaponta mindkettőt, hátha tényleg használ. Mr. Green
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Csajszik!
De jó, hogy megvagytok!

Csütörtökön válaszoltam mindenkinek, akinek aktuális volt.
Nem tudtam elküldeni, most pedig 2 napja nem tudok feljönni.
Ilyen van???

Syg!

Ez jó hír, mert Apis Mellificát én is vettem.

Técsé!

Piroska, illetve inkább farkas effektus nálam is volt, amíg nem tudtam, hogy már a keményedés.:O

Vanda!

A szülés idejét ekéőrébb hozta a doki május 15-re, ha pedig császár, akkor valószínűleg pár nappal előbb.
De jövőhét szerdán már többet tudok.Smile

Én most Alfalfa C-t szedek. Ez természetes vastabletta. Lucerna és cékla az összetevője.
Ettől nincs az embernek székrekedése.

Tündyb!

Tök jó, hogy átjöttél, erre ez a fránya nem működik.

Johanna!

Köszi, hogy külön nekem megnézted.
Igazából félek kívülről beavatkozni az eseményekbe.
Talán valami oka van, hogy nem fordult be.
Pontosan mit csinál ez a szer amit ajánlottál?
Egy másik ismerősöm azt ajánlotta, hogy forgattasam meg a dokival, mert a Bajcsyban divat beforgatni a faros babákat.Hát ettől még jobban tartok, mert ez meg ilyen könyökölös módszer.
Nem miattam, hanem a kicsi miatt. Ha ennek lenne múltja itt a Péterfyben, akkor valószínűleg a doki felvetette volna mint lehetőséget.
De mi van, ha esetleg megnyomják őt, olyan helyen ahol nem kéne.
A hideg is kiráz, ha belegondolok, hogy kihordok egy egészséges bébit, aztán az utolsó hetekben valami baja történik.
Inkább maradjon így, én meg kibírom, azt a pár nap kellemetlenséget.

Barbi!

A doki viccelt, amikor adiploma visszaadásával " fenyegetőzött.
Szerintem egy nagyon alapos, és felkészült ember, aki ember tudott maradni, még ebben a pénzhajhász világban is.
Először manuálisan vizsgált, utána UH-val. Akkor derült ki a turpisság.
Az időpontot nem azért hozta előbbre, mert nagy a Picúr, hanem mert valószínűleg nem jól lett besaccolva a fogantatás.
Már teljesen le is szállt a pocim.
A csuklást én is szeretem.

Giggancs!

De jó nektek, hogy költöztök.
Irígy kutya vagyok!!!:O
Gratula a kutya bébikhez.Smile

Rólunk!

Képzeljétek.
Tegnap lett egy dudor az inyemen hátul az egyik fogamnál.
Gondoltam talán felsértettem az inyemet. Azért biztos, ami biztos alapon bejelentkeztem a dokihoz.
Ma reggel voltam.
Hát nem az inyem. Hanem egy elhalt fog, ami sipolyossá vált.
Ennek az a lényege, hogy csont van gyulladásban, és lehet alatta ciszta is.
Hát ennél jobb már nem hiányzott a végére.Sad
Holnap még mehetek vissza.
A legrosszabb az egészben viszont az, hogy ez már régóta gyulladásban van. Eddig ürült valami járaton, most pedig, az lehet, hogy eldugult, így most elkezdett begyűlni a fog mellett, aztán meg kifakadt.
Most tiszta ideg vagyok, hogy gyulladással a szervezetemben hordtam ki a Picúrt.
Pedig elmentem a kötelező fogorvosi vizasgálatra, és akkor nem mondta a csaj, /SZTK/ hogy gond lenne.
Ha valaki tud valami okosat, hogy lehet-e ebből baj, írja már meg. /Vagy lehet, hogy jobb tudatlannak maradni?/
Mindenesetre a doktor azt mondta, hogy szülés után azonnal kihúzza.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem mindig más időpontot ír ki. Most pl. 18 órát, amikor pontban 20 óra van. Mi ez ????

[^]  
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem a leleteimet, tuti, hogy nekem csak a hepatitiszt nézték. Remélem nem lesz gond ebből. Lehet, hogy még később nézik?

Hanee, próbálj meg ellazulni. Hátha segít a meleg fürdő. Valami aromaterápiás cucc, vagy fürdősó lehet könnyítene egy picit. Nézd meg a neten. Amikor a google-ban a terhes és a kamilla szavakra együtt kerestem rá, akkor előjött valami oldal, ahol gyógynövényenként le volt írva az illóolajok hatása. Persze ma este ezen már nem igazán tudsz segíteni. A hátdokidat hívd fel holnap, szerintem, mert pont most jön az az időszak, amikor bármikor megint beleállhat a fájás. Hátha mond vmi tuti helyi kencét, amit bele lehet maszírozni.

Jobbulást!

Mzx-Móni (30+3)
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Móni,

Gondoltam én már mindenre... most eresztjük a vizet, beleülök kipróbálom hátha használ..
Az a baj, hogy a torna, a haskötő és minden ilyen a folyamatos használatával segít, de amikor már fáj, akkor.. tudjátok mi segítene? Cataflam.. de azt meg nem lehet szedni terhesen Crying or Very sad
Vissza az elejére
MMónika

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,
Gondoltál már a haskötőre? Az arra való, ha jól tudom, hogy tartsa a hasat és így tehermentesítse a gerincet. Hátha segítene egy kicsit.
Üdv: Mónika
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Sygnum:
Köszi, ez tuti nem a hasamtól van.. még éreztem is azt a pillanatot, amikor történt a dolog, picit előrehajoltam és hirtelen belenyilallt.. olyan mintha azt mondanám, hogy "megroppant", de nem roppant meg, csak a fájdalom állt bele..

Viszont a hasam sosem görcsölt.. eleve nálam a magnézium szedése is csak ilyen plussz, hogy nehogymáá nekem ne irjanak fel valamit szedni. Ettől egyébként kezdek megijedni, mert egyre rosszabb a hátam. Mostmár alig bírtam felkelni, a fekvéstől csak rosszabb lett az egész. Hátam alul, ahol a sérv van körülötte (nem meghatározható ponton) sajogva fáj, mint amikor borzalmas izomlázad van, csak ez annál rosszabb. Ha ráállok a lábamra fáj, ha hajolok fáj, ha megmozditom a gerincemet fáj.. De szerencsére nem sugárzik ki. De nem tudom mivel lazíthatnám! Megittam 2 db Ca-Sandozt, az sem használt (nem is gondoltam, hogy az használna, mert eddig is szedtem).
Még lehet hogy megpróbálom majd a pancsolást később.. Párom itthon van legalább tud segíteni, szegénykém már csinált nekem kaját is meg felveszi utánam amit leejtek..

Nem kivánom senkinek Crying or Very sad
Vissza az elejére
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Most milyen nap van? Nekem már 28-át ír ki...
Volt ma nálam a szülésznő, akivel szülni fogok és aki járni fog hozzánk szülés után... Nagyon jót dumcsiztunk. Megbeszéltük, hogy szeretnénk megszülni Sasa babát... Én a lehető legkevesebb beavatkozást szeretném... Bár minden a baba érdekében...
betsy
Vissza az elejére
Erkaberka

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok ,

Hanee, jó ötlet volt, hogy átjöjjünk Wink

A mi Zsófikánk nagyon jól van, sokat mozog, de a méhlepényem a mellső falon van, ez valamennyit tompít Very Happy , így nem "fájnak" annyira a mozdulatai. 31hetesen és 1 naposan voltunk UH-n, ekkor 1642 g volt a súlya. Nagyon édi, ha a hasamra teszem a kezem és szólongatom, akkor odabújik Smile

Ma babarucikat mostam és sokkal kevésbé fáradtam el, mint egyéb házimunka végzése esetén, nincs is klasszabb dolog a készülődésnél, ugye lányok??? Very Happy

További szép estét mindenkinek

Erka (31+5)
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Még annyit, hogy előfordulhat az is, hogy nem a pocidban érzed a fájdalmat, hanem a derekadban. A pocim tulképpen még nekem sem fájt v görcsölt, mégis szinte biztos vagyok benne, hogy a derékfájás v szurkálás oldalt a baba mellett v a lágyékhajlati fájdalom is mind a pocim miatt volt/van, mégsem közvetlenül a pocimban érzem. Sztem szedjél Mg-ot, ha felírta a doki, csak próbálj kevesebbet bevenni v csak másnaponta. Egyébként nekem is hasmenésem van hetek óta a Mg-tól (ez is ingerelheti a méhet), mégis, ha nem veszem be, többet keményedik a pocim.

Éva
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Igen, a Wassermann-ról, de ne aggódj, nem hinném, hogy szifiliszes vagy, annak lennének tünetei. Egyébként mind a kettő nemi bet. ritka, bár a szifilisz kezd megint "feljönni".

Vigyázz, nehogy hatással legyen a pocidra is ez az izomgörcs! Persze az egyik harántcsíkolt a másik meg simaizom, de egy zónában vannak, így oda-vissza tudnak hatni. Remélem hamarosan jobb lesz!

Éva
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Sygnum:
A wasserman vizsgálatról van szó? Azt képzeld el, az előző orvosom nem csináltatott azzal a címszóval, hogy "minek azt, az hülyeség".. aki a Szent Imrébe jár, annak felhívom a figyelmét hogy figyeljen erre oda, mert lehet hogy másnak is elmismásolják.. persze a mostani dokim mondta, hogy majd beirja a véképes vizsgálathoz a 35. hét körül, amikor elküld, hogy ne szúrjanak szanaszét.

A Ca-al megpróbálkozom! Köszi.. hátha használ.

hanee
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Gonorrhoea=kankó, tripper, de azt hiszem, nem is jól írtam, mert a syphilist szűrik, nem a gonorrhoeát. Az ellen a szemcseppet adják születés után. Az AFP-vel egyidőben szűrik -elméletileg kell.

A hátaddal innen nem tudom, mit csinálj. Ha esetleg van fizioballod (nagylabda), azon próbáld meg kimozgatni. Vagy óvatosan megmasszírozni v egy picit melegíteni. De egyiket sem szabad túlzásba vinni, mert vérbőséget okoznak. Óvatosan viszont szabad. Esetleg megpróbálhatsz egy langyos-meleg fürdőt. Esetleg Ca? Ha tényleg izomgörcs, az is segíthet.

Éva
Vissza az elejére
Andi18

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jogos a kérdés. Én eddig észre sem vettem. Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
most én vagyok gyagya, vagy itt az idő más számítás szerint van?
Vissza az elejére
Andi18

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Az eredeti védőnénink nagyon aranyos. Vele nincsen semmi bajom. Remélem majd valahogy vissza tudunk hozzá kerülni.
Andi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sygnum:
A Gonnorhea az micsoda? Engem szürtek vajon ilyenre? Mr. Green

És mégegy kérdés:
MI a fenét csinálja ka hátammal? Reggel óta iszonyatosan fáj, szerintem begörcsölt egy izomköteg, felállni nem bírok, de ülni is nehezen, a fekvés pedig egyenesen szar.. már tortnáztam, attól egy fokkal jobb lett, de nem tornázhatok egész nap.. megörülök tőle..

hanee
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

idetaláltam én is. Ma egész nap olyan nyomott voltam, pedig olyan szépen süt a nap. Képes voltam délben elaludni. Aztán meg majd' kilyukadt a gyomrom.

Lányok!
Igazából semmi nem kötelező. A 4 pecsét kell az anyaságihoz, de aki nem akarja megcsináltatni az afp-t, még az sem kötelező. Egyedül a hepatitis és a gonorrhea kell, különben szúrják a babát. Persze érdemes EKG-t csináltatni meg fogorvoshoz elmenni, de nem a védőnő kedvéért. Ő azt mond, amit akar. És nem kell hozzá 2hetente, vagy akár 4hetente menni, ha vki azt nem igényli. Ilyenekkel sztem ne foglalkozzatok.

Gem!
A szex sztem is mehet, ha nincs panasz. Akár végig is, ha zárt a méhszáj. Pontosan úgy van, ahogy Hanee írta. Nem szabad minden hülyeséget elhinni!

Éva
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Gem!
Ez egy merő hülyeség, megnyugtatlak. A fáma úgy szól, hogy nem ajánlott a sex az utolsó két hónapban akkor, ha keményedsz, nem esik jól, elkezdett kinyílni a méhszájat, vagy nagyon megrövidültél! Nekem a doki C2000-re azt mondta, nyugodtan mehet a sex a 34-35. hétig, utána felülvizsgál és megmondja újra. Én nem keményedek, nem görcsölök és jólesik, bár most lerokkantam tőle gerincügyileg

Andi:
Szerintem ne aggaszd magad halálra!
Az kétségtelen, hogy az EKG és a fogorvosi vizsgálat kötelező, valamint az is kétségtelen tény, hogy illik megcsináltatni őket a második trimeszterben.. nekem pl. két fogorvosi pecsétem van, a dokim mondta is, hogy stréber vagyok Mr. Green Mr. Green
DE! Kötelezni nem lehet rá. Ez nem olyan, mint az AFP, vagy Hepatitis szürés, a babát ettől nem fogja hátrány érni, nem kap miatta oltást és nem függ tőle az sem, hogy kapsz-e GYED-et, GYES-t. 4 pecsét kell, jól tudod, szóval ha nem akarsz nem muszáj hozzá járnod, bár azért a helyedben még legalább egyszer elmennék, biztos a mi tuti!
Örülök, hogy az én védőnénim nagyon rendi, bár a szomszédasszony azt mondta rá, hogy nem szimpi neki, mert rámászott a nyakára és hivatlanul jött hozzá.. fura, én ezt nem is tudtam róla elképzelni, tök kedves és mindig megbeszélünk mindent előre.

Érdekes, a második gyerekes anyukák általában nem birjá ka védőnőket Mr. Green

hanee & Lilibébi Twisted Evil
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanne!
Igen igazad van szépen gyülekezünK!
Jó volt az ötlet,Ügyi vagy!
Rita77 30+0 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Vissza az elejére
Andi18

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is idetaláltam. Már nagyon megszoktam a babanetet, de ha igy folytatódik, akkor valóban igazatok van, jobb lesz nekünk itt. Voltam tegnap védőnőnél szörnyű egy nőszemély, de ezt még nem is meséltem.
Eddig egy nagyon aranyos középkorú hölgyhöz jártunk Mátéval. Ő volt a területileg illetékes tehát semmi protekció. Mindig segitett a gyerek vizsgálathoz való előkészitésében stb. Amikor terhes lettem, megbeszéltük, hogy mehetek hozzá kedden is a terhesrendelésre, de szivesen foglalkozik velem ill. a terhességemmel szerdánként is, amikor csecsemőrendelésre megyünk Mátéval, hogy ne kelljen kétszer megjelenni.
2 hete kellett volna hozzá mennem, de nem volt ott. Csak 1 védőnő volt, aki rögtön közölte, hogy " ja én vagyok az a kismama, aki nem volt hajlandó hozzá menni". Hirtelen köpni nyelni nem tudtam, mert szó sem volt ilyenről. Kiderült később, hogy új itt és ő kapta meg az utcánkat és már a 2. gyerekkel hozzá kéne járnom. Ráadásul az eddigi védőnénink kórházba került és nem tudni, mikortól dolgozhat megint, de az már tuti szülés után lesz, igy rá vagyunk utalva erre a banyára. Rögtön mindent kifogásolni kezdett. Miért nem jelentkeztem már be ctg-re, miért nem ir a kiskönyvbe a háziorvos, miért nem csinál EKG-t és miért nem voltam fogorvosnál, azonnal menjek irgum-burgum. Hát már nem azért: mi a fenének jelentkezzek be több mint 1 hónappal előre CTG-re? A háziorvos nem tudom miért nem irt a könyvbe,de mindig megmérte a vérnyomásomat amikor ott voltam és beutalót is adott EKG-ra, csak azt mondta, hogy a 3. vérvétellel csináltassam meg a kórházban, aminek ugye még nem jött el az ideje. Fogdokiról csak annyit, hogy ha nagyon kell, akkor van 1 éven belüli papirom még Mátétól és különben sem volt még soha lyukas fogam. Tény, hogy senki sem küldött el eddig oda,én meg pláne nem erőltettem, van elég bajom néhány órás értelmetlen sorban állás nélkül is. Hölgyeményt tegnap sikerült valamennyire lecsillapitanom, de 2 hét múlva megint szeretne látni. Nem tud nélkülem élni vagy alkalmakra kapja a fizetését?! Már bőven megvan a 4 védőnői pecsét is, de úgy tudom különben is csak a nőgyógy. számit. Legszivesebben messzire elkerülném ezt a banyát. Remélem előbb megszülök és többet már nem ráncigál oda.
Most jól kimérgelődtem magam.

Andi
Vissza az elejére
Gem

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki cáfoljon meg, plíz!
Ugye az hülyeség, hogy az utolsó kéthónapban már nem lehet szexelni? Shocked Valaki felvetette ezt az elképzelést a környezetemben, és mit ne mondjak, majdnem lementem hídba. Szerintem ez csak az utolsó hónapra érvényes, vagy tévedek?? Rolling Eyes
Gem
29+3
Vissza az elejére
aniko47

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Haho, proba
Twisted Evil
valoban sz.....t sem er a babanet

Aniko
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát szerintem előbb utóbb mindenki itt lesz, ezt mutatja az is, hogy egy óra alatt már öten átjöttünk Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is jó lesz itt nekünk!
Jó lenne ha mindenki át jönne! Laughing
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök, hogy lassan gyülünk Smile

Tudjátok mi a röhely?
Irt az Apa a babanet nyári babás topicba, hogy már oldják meg a problémát, bla bla..
Visszaírtam neki, hogy tele van velük a hócipőnk és NEM TUDOM ELKÜLDENI Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ez annyira vicces..

hanee & Lilibébi Twisted Evil
Vissza az elejére
Gem

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is itt! Tele van a hócipőm a Babanettel! Mad

Gem
29+3
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagyon jó ez az oldal!

Jöjjön mindenki!

Rita77
30+0
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajszik!

Én is érzem rendesen a frontot, bár nem tudom mostmár eldönteni, hogy attól volt-e hasgörcsöm, ugyanis a magnéziumtól amit felirt a doki hasmenésem lett, le is álltam róla azonnal, úgylátszik fölösleges a vitaminpótlási probálkozás nálam Very Happy

Most meg iszonyatosan elkezdett fájni a hátam.. Itt ülök, mögöttem egy párna és próbálok nem mozogni.. akkor nem sikitozok a fájdalomtól.. de azért tornáztam már egy kicsit és attól jobb lett már, de borzasztó most.. grrr

hanee & Lilibébi
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MMónika,

amikor keményedik, akkor begörcsöl a hasad, sokszor nem jár ez fájdalommal, de látható, hogy görcsbe van rándulva. Nekem furcs kocka alakot ölt a hasam, egy-két helyen kidomborodva (gondolom ott van a gyerek popsija vagy vmi más része), és kökemény, ha megpróbálod mondjuk újjaj benyomni egy picit. Érezhető, hogy nem csak a bőr feszül, hanem alatta is minden.

Mzx
Vissza az elejére
MMónika

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Haliho,
Tetszik, hogy itt az ikonok meg vannak adva, csak rá kell kattintani, eddig soha nem csináltam ilyet. Very Happy
Ez az április tele van frontokkal, lehet, hogy nekem is volt haskemenyedesem tegnap elott? Mi a kulonbseg a haskemenyedes es a kozott, hogy ugy erzem kinottem a borom es a mehem fesziti a hasfalamat kifele?

Proba vege Smile
Monika
29
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én máris átszoktam! Very Happy

Hogy vagy ma?
Nekem tegnap többször nyilallt a hüvelyem tájékán, úgyhogy ma meg holnap megpróbálok minél többet feküdni.
Az egyik szintén terhes barátnőm dokija lemondta a rendelését, mert állítólag rengeteg vajúdó kismama jelentkezett tegnap.
Remélem mi még bírjuk egy ideig...

Mzx-Móni (30+3)
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 27, 12:41    Hozzászólás témája: 2005. Nyári babák Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ime az új fórumunk.. remélem ez sokkal használhatóbb lesz, mint az előző.. És remélem könnyen átszokik mindenki Smile

hanee (30+0) & Lili (31+0) Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 362, 363, 364
364 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés