Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Próbáltam volna én is csíkot csinálni, de nem jött össze...

Otthonszülésre nem vállalkoznék, én a tervek szerint ambulánsan fogok szülni. Szülök a kórházban egy választott szülésznővel, doktor akkor avatkozik be, ha probléma adódik.
Kb. 24 órás megfigyelés után hazamegyünk és majd a szülésznő jár ki hozzánk. Ez mind persze csak akkor, ha mind a baba, mind én jól vagyunk... A legkisebb probléma esetén maradunk a kórházban...

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hanee
A kétnyelvűség akkor alakul ki igazán, ha következetesen, mindig egy nyelven beszél az apa és egy másik nyelven az anya a gyerekhez.
Nálunk valószínűleg ez lesz, hiszen a férjem németül beszél, én fogok magyarul beszélni a gyerekhez... A nyelvi környezet az adott, német... A párommal is németül beszélünk, ő csak nagyon keveset beszél magyarul... mgpróbáljuk, majd kiderül, hogy mi lesz... A cél az, hogy németül tanuljon meg tökéletesen, hiszen ezen a nyelven kell boldogulnia. A magyar az egy "titkos nyelv" lesz kettőnk között...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Ez csak egy felmerült ötlet volt.. inkább olyasmire gondoltam, hogy mi van ha idegennyelvű óvodába, bölcsibe iratom.. soha nem is erőltetném, hogy én magam beszéljek hozzá angolul, vagy németül, mert nincs olyan szókincsem és érzelmi tudásom (ahogy mondjátok) hozzá. Viszont nem tudom az mennyiben lehet működőképes ötlet, hogy pl. egy angol-nyelvű bölcsibe-oviba vigyem? Vagy inkább ne erőltessek ilyesmit, mert ezzel megzavarnám?

hanee
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vanda

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A másik ilyen centis link:

http://www.tickerfactory.com/e.....signer.php

Egyébként a családinetesektől néztem el az ötletet Rolling Eyes .
Vissza az elejére
aniko47

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom a kemenyedesre vonatkozo tanacsokat.
Mindig jo meghallgatni masokat is es hiaba ismetles, de jol esik megnyugodni.

Vizet iszom vagy 3 litert, erre nagyon figyelek, inkabb a stresszel van gond.
De majd megprobalom Embarassed egy kicsit leallitani magam. Cool

Hanee,

En Franciaorszagban elek es fiam mondhatom ketnyelvu igy hat evesen.
3 eves koraig en csak magyarul beszeltem vele, ferjem franciaul.
Ehhez neked, hogy megtanuljon ( gondolom angolra gondolsz), allandoan, vagy legalabb idod nagy reszeben CSAK angolul kellenne beszelned vele. Ez pedig, ha nem az anyanyelved, nagyon nehez. En azert is beszeltem vele csak magyarul, mert bar jol beszelem a franciat, nem tudtam volna jol kifejezni magam ( gyereknyelven) Laughing

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem probalhatod meg, de akkor az angolnak uolyan konnyen jonnie, mint a magyarnak. A lenyege a dolognak, hogy a gyerek ne erezze, hogy eroltetunk valamit! Ha magatol jon, nyert ugy Razz

Aniko
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MMóni!
Gratulálok a babához. Tényleg szép nagy lesz.

Vanda!
Gratulálok a barátnődnek!
Jó lenne, ha nálunk is beindítanák a 24 órás rooming-int. A közeljövőben nem sok esélyt látok rá sajnos.

Rokica!
Nekem nagyon szimpi az otthonszülés én szívesen vállalnám most is, csak a párom fél tőle. Talán majd a 2-nál, akkor már tudni fogom, hogy mire vállalkozok. A baj csak az vele, hogy jó lenne, ha utána néhány napig minden nap ellenőrizné vki az anyát és a babát is, ez sajnos Mo-n még nincs megszervezve, Tb által finanszírozva. Külföldön ezt csinálják a bábák.
Egy lábtartásos, vagy faros szülést viszont nem vállalnék otthon.
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
szerintem nincs módja neki. Ha igy akarod megoldani akkor egy eredeti nyelven beszélő bébiszittyó a megoldás.

Meg lehet vele próbálkozni, de hidd el az érzelmeket leggazdagabban és legbensőségesebben csakis az anyanyelveden tudod kifejezni és ez akadályozni fog abban, hogy a gyereket más nyelvre tanítsd.

Különben sem ajánlják a több nyelvűséget EGY szülőtől, vagyis következetesnek kell maradni. Te beszélsz hozzá magyarul, párod meg a választott nyelven, de akkor bizony "örökre".

Van olyan ismerősöm aki persze kipróbálta a szitut, angolul kezdtek beszélni a gyerekhez időnként. Az egész kudarcba fulladt a nyelvi (érzelmi) hiányosságok, nehézségek miatt.

Üdv,
MJ-Móni
[/url]
Vissza az elejére
Vanda

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom meghoztam a kedveteket a baba-centihez Laughing !

Van még egy link, otthonról megírom Nektek. Az is nagyon aranyos!

Pusza
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről jut eszembe.. szerintetek van valami módja annak, hogy a gyerekemet egyből két nyelvre tanítsam úgy, hogy én magam csak egy nyelvet beszélek anyanyelvi szinten és a párom is magyar? Ez érdekelne, hogy vajon erre van-e mód, mert ha igen, biztos megoldanám valahogy, a gyerek érdekében (a jövőben jobban el tud igazodni ha eleve két nyelven beszél legalább).

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok,

A lillypie oldalán be lehetazt is állítani, hogy a háttér áttetsző elgyen, és akkor nem fehér lesz a csik körül, hanem olyan mint nekem.

hanee
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rokica Razz
Ajánlom figyelmedbe ezt a linket a kétnyelvűségről, itt találtam a családineten.

http://csaladinet.hu/index.php.....mp;id=1492

Pusszancs mindenkinek,
MJ-Móni
[/url]
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Hanee.

Ki is próbálom. Smile
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rokia Very Happy
Köszi a linkeket.
MJ-Móni
Nos, kiváncsi vagyok műxik e az aláírásom.
[/url]
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt még hozzá kell tennem, hogy a keményedés lehet annak is az oka, ha túlhajszolod magad, vagy ki vagy száradva! Nem jelez feltétlenül problémát, de vedd jelzés értékűnek, hogy talán lassitani kéne, és több vizet inni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és a magnézium túladagolás veszélyes is lehet! Szerintem ne szedjék plusszban a terhesvitamin mellé, főleg ha nem orvos javasolta.

A következő a Magne B6 tabletta túladagolásának a tüneteiről szól ( http://www.egeszsegkalauz.hu/f.....szerel=50x )

Túladagolás: Nagy adagok tartós szedése hypermagnaesiához vezethet. Túlzott mértékű oralis magnézium adagolás, normál vesefunkció mellett általában nem vált ki toxikus reakciót. Veseelégtelenség esetén azonban magnézium-mérgezés alakulhat ki. Toxikus reakciók a szérum magnézium szinttől függően: vérnyomásesés, hányinger, hányás, pszichés depresszió, csökkent reflexek, EKG-eltérések, ingen ritka esetben coma, légzésbénulás, szívleállás.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni:

Az oldalon ahol a csikot csinálod megjelenik alul 3 szöveges rész, ahol kódok vannak. Ebből a másodikat kell kijelölni (azt, amelyik ilyen jellel kezdődik: [ ). Ezt a saját profilodban az aláíráshoz be kell szúrni. És ennyi. Ott be tudjátok azt is állítani, hogy automatikusan ki legyen kapcsolva az, hogy értesítést akarjon küldeni pl!

hanee
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anikó,

Szerintem igaza van a dokinak, a keményedés teljesen normális, az orvosi neve Braxton-Hicks contractio. Vedd úgy, hogy a méhed "gyakorlatozik" Smile Kondizik a szülésre. Smile A 20. héttől egyre gyakrabban fog előfordulni. Akkor kell aggódni, ha sokat és sokáig keményedik és ezzel együtt fáj is.
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Babanet megint elérhetetlen!!! Twisted Evil
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anikó, sokunknak van keményedése, nekem a 18. hét óta, a mennyisége változó. Sokszor a méhszáj megrövidülésével is együtt jár, de a dokid gondolom minden vizsgálatnál ellenőrzi az állapotát. Ha a méhszájra nincs hatással, akkor semmi gond nincs azzal, ha ennyit keményedik. Esetleg a pihenés segíthet abban, hogy kevesebb legyen. Nekem a fekvés be szokott jönni, magnéziumot sem szedek.

Hanee, Vanda! Mit kellene látni? Azt hittem, hogy a saját csíkotok fog megjelenni, de szerintem ez csak a főoldal.

Hanee, köszi a tippet, kikapcsolom itt is az értesítést. Razz

Végre találtam 100*100-as frottir kifogót, 2600 Ft volt. Eddig csak 80*80-assal és 80*100-assal találkoztam, és az áruk is elég húzós volt...

Mzx-Móni (30+4)
Vissza az elejére
aniko47

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rokica,

OK Smile

Hat en nem is tudom milyen erzest keltettek bennem ezek a kepek.
Rolling Eyes

Nekem allandoan kemenyedik a hasam. Nem fajdalmas, csak kemeny. Kb 10-szer egy nap. Nem tart sokaig, azt se mondanam, hogy 1 perc.
Olvastam, hogy vannak kemenyedesek, amik a meh nagyobbodasat segitik, a dokim is azt mondta, hogy ha nem tart sokaig es foleg nem fajdalmas, nem erdemes beszelni rola Evil or Very Mad

Szedek terhessegi vitamint, bar ezt sem o ajanlotta, en kezdtem el, szerintetek vegyek+-ban magneziumot? Eleg sok magnezium tartalmu vizet iszok.

Nektek is van ilyen kemenyedes?

Aniko47
25+1
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Énis csináltam olyan csíkot amin a kor van. Smile Hogy kell belinkelni??

Köszi. : Hajni
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anikó:

Ott is megindokolták hogy miért nem ezt a fórumot választották... szerintem hagyjuk. Az őszi babások ott indultak be, a nyáriak itt... én beraktam mindkettőt a kedvenceim közé, innen egy kattintás, szerintem nincs jelentősége hogy hol is vannak...
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még több szüléskép (szóljatok ha már elég volt!!!)

http://www.birthingway.com/photo.htm

De van egy magyar nyelvű dúláknak és bábáknak szóló lap, azon is vannak képek, mindjárt megkeresem...

http://www.szules.hu/

Ez a főlap... és akkor van egy fényképalbum, ha lemész a lap közepén vannak szülésképek, a családi képek alatt:
http://www.szules.hu/new/fenykepek/index.html

Aztán itt vannak képek egyik dúla/bába/szülésznő oldaláról:
http://www.szules.hu/new/doulak/agikepek.htm
Vissza az elejére
aniko47

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom Hanee! Smile

A masik forumot nem en hoztam letre, hanem egy masik kismama.
En itt csinaltam egy masikat, oszi babasok cimmel, majd megprobalom atcsempeszni oket Smile

Rokica, segitenel?

Aniko
25+1
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és lehet hogy ez a képekből nem derül ki (az erdei szülésnél), de a három nő közül minimum kettő bába! Tehát nem segitség nélkül szült a nő.
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

A nő tervezte igy a szülését... nem tudom, olvastad-e hozzá a kommentárt, de az első gyerekével meginditották a szülést, mert az orvos szerint a baba túl nagy volt, ezért 6 héttel korábban (!) szült mint ahogy ki lett volna irva...

Mindesetre ha nem lennék hozzá nyuszi, és nem az első gyerekem lenne, szerintem én is inkább otthon szülnék... mondjuk lehet nem egy fa alatt, de mégiscsak jobban érzi magát az ember otthon mint a kórházban.
Vissza az elejére
Andi18

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Brrr...
Ezt inkább kihagyom. Maradok a kórháznál.
Mondjuk az otthonszülés is majdnem ilyen. Mi van, ha vmi miatt nem kezd el lélegezni a baba?! Kihordtad, megszülted és végignézed ahogy meghal...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt meg egy lábfekvésű (nem a far, hanem a lábak jöttek először) baba otthoni születése... vigyázat, igencsak részletes képek a szülésről!!!

http://www.birthingway.com/footling_breech.htm
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Uristen!

Ez durva..
Bár végül is ha belegondolunk, akkor régen mindenki igy szült, sőt volt olyan idő, hogy talán senki sem segített neki a szülésben.. Legfeljebb az apa, vagy még ő sem.. hát..
Én biztos nem csinálnék ilyet..
Inkább a kés alá fekszem, én ilyen városi gyerek vagyok Mr. Green

hanee & Lilibébi
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézzétek mit találtam egy másik fórumon:
http://rachyllgyne.tripod.com/.....index.html

Egy teljesen természetes, természetBELI szülésről szól, erdőben, a kék ég alatt. Angolul van, de a képek miatt is érdemes végigkattintgatni a linkeket!

Elgondolkoztató... Én nem merném megtenni, de mindenesetre szimpatikusabb mint a kórházi szülés...
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Kicsit ügyködtem, remélem jól néz ki Smile
Vissza az elejére
Vanda

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Laughing

Én is ide találtam Smile Igyekszem megszokni az új desing-t.
Még kb. két hete írtam, hogy barátnőmnek elment a nyákdugója, ahhoz képest tegnap szült meg. Szép egészséges kislány Very Happy . Képzeljétek nálunk a kórházban pont most hétfőtől beindították a 24 órás baba-mama szobát, és nincs is más milyen, csak ez! Állítólag a csecsemős nővérek átmentek még bunkóbb-ba, vagyis ha anyuka 10 perc felügyeletet kér pl. mert WC-re akarna menni (mert az ugye közös van), vagy a látogatóit lekísérni, stb., "szépen" rászólnak, hogy ez itt nem bölcsöde kedves anyuka, mit képzel... Mad
Mi most el vagyunk havazva, a téglát meg a cserepet akarjuk megvenni még a héten, mert mindenféle akció már csak szombatig tart (van ahol már nem is akcióznak Sad .
Amúgy jól vagyunk, szerintem Peti hatalmasat nőtt az elmúlt időben.
Megpróbálom majd a táblát idevarázsolni, talán a hétvégén lesz rá időm.

Mindenkinek puszi!
Az előbb két nagy csokis fánkot ettünk Rolling Eyes , bűnözünk.

Vanda

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mmónika:
Nem szóltak, mert eaz első vérvételkor szokták nézni, és beirják. Nem csinálnak belőle ügyet.. csak az én idióta orvosom nem volt képest megcsináltatni azzal a cimszóval, hogy "minek azt, az hülyeség".. Egy rubrikát kellett volna hozzá beikszelnie!! EGYET.

Gratulálok a babád méreteihez, az én babámén is túltesz: mi 1440 grammosak voltunk 29 hetesen Smile

Aniko47:
Gondoltam én is a netboard.hu fórumra, hogy ott hozzam létre, mert az egyik leghasználhatóbb legjobb legszebb fórum és a legtöbbet tudó is.
DE! Tele van mindenféle emberekkel, és ebből elég sok a "köcsögfasz" már elnézést. Én forumoztam ott egy jó ideig a Kutyások között, és gyakran előfordul, hogy egy másik fórumból (pl. számitástechnika) hülye kisgyerekek átjönnek szórakozni.. nos, egy ilyen helyre nem szivesen irnék a folyásaimról, illetve a szülésélményemről. A családinet viszont nem annyira elterjedt oldal még, és ide tényleg csak családosok járnak, míg a netboardra mindenféle ember. Ezért döntöttem úgy,hogy azt inkább kihagyom.

Szóval tanácsolom nektek is, hogy óvatosan irjatok oda és magatokról minél kevesebb személyes infót, mert eléggé elharapozott az az oldal és nem moderálják rendesen, csak amikor már baj van..

hanee
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee
Bocsi, mindig megfeledkezem a sérvedről. Azt tényleg nem lehet csak úgy masszírozgatni, ahhoz tényleg érteni kell.
Egyébként a derekam nekem is sokat fájt mióta terhes vagyok (bár nekem szerencsére nincs sérvem), de most kb. egy hete mintha nem lenne olyan vészes. Nem tudom, hogy estleg valami átalakult a szervezetembe, és ezért nem fáj, vagy azért, mert minden délután úgy pihenek, hogy jól felpolcolom a lábam, és így jobban kifekszik a medeném is. Esetleg próbáld ki hátha segít, bár nálad lehet hogy másképp viselkedik a dolog.

Mmónika
Nálam is kb. az a helyzet, ami nálad, mármint a baba méreteit tekintve, nálam kb. 12 nappal tűnne idősebbnek, míg eddig csak 5 nappal. Rá is kérdeztem a dokira, hogy nem lesz túl nagy a baba? Azt mondta, hogy nem, nagyon szépen fejlődik. Azért remélem nem lesz 4 kilós a végére Laughing !

Adri
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anikó:

Köszi, már rájuk találtam Smile Úgy látszik megelőztek mindkettőnket a gondolattal. Most aztán nem egy új felületet kell megszokni, hanem kettőt... de majdcsak belejövök valahogy...
Vissza az elejére
aniko47

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rokica,

En csinaltam egy oszi babasok topikot mar ide, a babavarokon belul, de mi inkabb a sistoris altal ajanlott netboard.hu foruman vagyunk. Sokan ott vannak mar, gyere te is, ha akarsz. Sistoris leirta mar a cimet a babaneten.

Sajnos en is hatfajos vagyok de meg smmi jo modszert nem tudtam talalni ra Sad

aniko25+1
Vissza az elejére
MMónika

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!
Most jövök a Praxisból, a kis babóca megint hozta a formáját negyed órás küzdelem után sikerült kicsikarni, hogy megmozduljon és lássuk az arcát. Sajnos még farvégű, így lehet, hogy nekem is szükségem lesz a csoda módszerekre amivel át lehet csábítani fejvégűbe. Elég nehéz lesz mert alig mozog, akkor is a méhszájamat rugdossa. Ráadásul órási, mind a feje, a hasa na és a kilók (BPD: 8.32 cm, súly: 1828 g) Shocked . 16 hetesen a menszesz alapján számított és az UH adatok között 5 nap volt, így 29+3-osan már 15 nap. Néztem Hápi és Móni adatait akikkel kb. egy idősek vagyunk legalább két héttel előreszaladt a babócám. Persze lustizik egész nap így nem csoda ha hízik. Remélem jó alvókáját megtartja majd ha megszületik utánna is. Állítólag a fiúk tovább, hosszabban bírnak aludni, de lehet, hogy ez is csak népi bölcsesség. Itt is lehet csatolni képet? Majd otthonról tudok küldeni, ha lehet. Na elkezdek dolgozni is végre.

Hanee,
A wassermann vizsgálat a kiskönyvben a 4. oldalon a Wa: lenne? Máshol nem találom. Ide nekem decemberi dátummal beírtak egy negatívot, de nem mondta senki, hogy ezt nézték.

Üdv: Mónika
29+3 (vagy 31+4)
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem még semmiféle hüvelyi vizsgálatot nem csinált a dokim... kéne neki? Legutóbb megnézte a méhszájat és megerősitette, amit a viszketésből már éreztem, hogy volt egy gombás fertőzésem, arra felirt egy kúpot. De kenetet nem vett, erről a Wassermanról még nem is hallottam.

Na majd felirom és megkérdem tőle legközelebb.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mzx:

Úgy tudod kikapcsolni, hogyha mindig felülre irsz üzenetet, akkor nyomd meg mindig az előnézet gombot, és ott találni fogsz egy kipipált sort, hogy "értesítés válaszadáskor" vagy mi... kattints rá, hogy leszedje a pipát és akkor nem fog többet küldeni, illetve az e-mailben van egy sor, amire ha rákattintassz le tudod szedni, azt az előző üzeneteiddel megcsinálhatod.

hanee
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!
Bocsi, hogy nem voltam pár napig, de Christopherrel töltöttem az időmet Very Happy , nomeg beirattam őt az oviba. Remélem beveszik a kistesó ellenére jövő januárban (mivel novemberben tölti a 3. életévét), bő egy hónap és lesz határozat.

Hápi Smile
szuperek a babáink méretei:)

Vanda:)
Feltennél egy táblicskut majd ide is? Csak azért, mert szeretném látni ki hol jár pontosan. Köszi.

Hanee:)
Sajnálom a hátadat, próbáltál már melegítő párnát venni? Nekem az van otthon, minden este rajta döglöm Razz és szuper

Andi18:)
Fúúúúúú most mérges vagyok Evil or Very Mad

Megjegyzem a védőnői látogatás NEM KÖTELEZŐ. Ha nem vagy vele megelégedve mondd meg neki, hogy nem tartasz igényt a szolgáltatásra! Különben nem értem a védőnődet, az én védőnénim Törökbálinton nagyon rendes és mivel tudja, hogy dolgozom örül, ha az egész terhesség alatt 3-4 alkalommal látni fog. Nem szabja meg mikor menjek stb.

Nem vagyok pszichológus mint Rókica (vagy pszichiáter? Bocsi) de határozott véleményem, hogy szerintem a védőnőd meg nem lévő hatalmovágyát elégíti ki rajtad ez viszont csak akkor lehetséges, ha HAGYOD MAGAD. A védőnői látogatás nem kötelező 2 hetente, havonta stb. A lényeg az, hogy NÉHA elmenj hozzá terhesség alatt vagy legalább felhívd, hogy milyen eredményeid lettek. Azonban ha lemondod a védőnői "szolgáltatást" békén fog hagyni.

Ja még valami! Szabad védőnéni választás van ráadásul, úgyhogy nyugodtan átkérheted magad máshoz, ha ő nem tetszik, utána meg főhet a levében!

Gemini:)
Szex téma. Csak nyugodtan ha élvezed, ha jól esik, ha nem görcsölsz. Hülyeség amit mondanak, ne halgass rájuk.

Pipocs:)
Nyugi, a foggyulladás nagyon lokális vagyis izolált lehet/lehetet, ha eddig a vérképeddel minden rendben volt (nem volt magas süllyedés, magas fehérvérsejtszám meg ilyenek) Kezeltesd mindenképpen, hogy ne május 14-e után kelljen dokihoz rohangálnod!!!!

Pusszancs mindenkinek
MJ-Móni 28+6
Vissza az elejére
Banett

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Megpróbáltam visszaolvasni az elmúlt 1 hét termését és én is megtaláltalak ám titeket! Laughing
Csak egy gyors bejelentkezésre van időm, mert itthon rémes állapotok vannak a fürdő felújítása miatt. Minden a feje tetején, a gép el van barikádorva, wc-re tragikus, hogy milyen nehéz eljutnom Mad , minden tiszta mocsok! Vasárnapra végre elkészül és akkor már csak a gyerekszoba van hátra Very Happy .
Mindemellett hétvégén versenyen voltunk a gyerekekkel, az egész hetem csak orvosokról szól, mert a spotorvosit kell csináltatni a skacoknak. Hát, mopst tényleg nem unatkozunk, jó lenne egy kis pihi, mert olyan vagyok, mint egy mosottsz..r. Szombaton pedig Kecskemétre megyünk versenyre. Jut eszembe!

Éva
Messsze laktok a kecskeméti uszitól? Egész nap (kb. 2-ig) a városban vagyunk. Szívesen talkálkoznék veled. Mivel nem tudom, hogy legközelebb mikor jutok gépközelbe, megadom a mobilomat és elküldenéd a tiédet, ha van kedved találkozni, akkor egyeztethetnénk. 06702738664

Hanee
Ügyike vagy, jó ez az új fórum. Akkor most már végleg maradunk?
Tali végülis egyáltalán nem jó, mert azon a hétvégén (május 14-15.) kétnapos versenyünk van. Így mi tutira kilőve. Crying or Very sad
Hátam nekem is baromira fáj, úgy ahogy írtad.
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a sima, mezei reuma nevű gyógynövényes krémmel kenjem. Még nem próbáltam. Embarassed

Pipocska
Ne haragudj, hogy tegnap lefújtam a mai párnás talit, de kicsit anyagilag le vagyunk amortizálva a fürdőfelújítás miatt és nagyon ki vagyunk centizve. Várom már a pénzem! Nemakarlak átrejteni, tényleg kell a párna.

Na, most futok, mert ezernyi dolgom van.
Puszi mindenkinek Vigyázzatok magatokra!

Hűűűű, ma léptem a harmadik trimeszterbe (28+0)!
Banett Laughing
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy a francba lehet kikapcsolni, hogy minden új üzenetnél levelet írjon nekem a rendszer? A profilomban már kikapcsoltam a témafigyelést, de ez rendületlenül értesít!!!!
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Szép jó reggelt!
Most a hátfájásom örömére ismét lepakoltattam a monitoromat párommal az asztal elé, mert így elé tudok feküdni és nem ülök.

Sygnum:
Igazából én nem nemhiszek a homeopátiás szerekben, csak amikor baj van, akkor ugysem tudok elmenni vásárolni ilyeneket, amikor meg elmúlik elfelejtek vásárolni bármit is, mert szimplán csak megyek és csinálom tovább a dolgomat.
A tegnapi meleg fürdő után azért is nem jöttem, mert egyből lefeküdtünk nézni egy filmet és utána csicsi, már csak pisilni és fogatmosni keltem fel. Nagyon fájt, minden esetre jobb lett és most, hogy végigfeküdtem egy éjszakát (próbáltam minél nyújtottabb lábakkal), sokkal, de sokkal jobb! Még persze nagyon fáj, ha ráállok szúr, kimondottan a sérvem helyét érzem, de most erre "ráfekszek" még egy napot és szerintem rendbejön. Után pedig jöhet a jó öreg séta és rendrakás itthon, a végén már attól szokott helyrejönni. Bár ekkora nagy fájdalommal még sosem járt semmi, ez most egészen új volt. Ugyanis legjob emlékeim szerint már kisebb fájdalomnál is tartok egy 3 napos Cataflam kurát és akkor elő sem jön az izomgörcs sem meg semmi. A fura az, hogy valószínüleg megakadályozni sem tudtam volna, mert már reggel úgy keltem fel (tehettem egy rossz mozdulatot álmomban), és hogy picit előredőltem attól lett kész.
De a lényeg, hogy gyógyul! Igy most majd délután tornázom egy picit, és este megint beülök egy forró fürdőre, és talán holnapra nyoma sem lesz a szenvedésnek Smile
A Felctor Rapidot nem ismerem, lehet azért sem, mert bevált egy gyógyszer, igy nem kellett próbálkozni mással.

Sygnum:
A szerkeszt gombbal szerkeszteni tudod az előző hozzászólást (ha pl. találsz benne valami helyesírási hibát, vagy törölni akarsz egy sort belőle, stb..) Ezen kívül nem tudom észrevettétek-e, de ez a fórum tud olyat is, hogy ha nem felül kedtek el üzenetet gépelni, hanem rákattintotok az Új üzenet létrehozása gombra (a szövegek felett bal oldalon a jobb oldali gomb), akkor megjelenik egy szerkesztőablak, a bal oldalán tudjátok használni a smile-kat, és alul lapozni tudtok szerkesztés közben, hogy ki mit irt! Ez nekem nagyon tetszik, a babaneten ilyen nem volt: Igy sokkal áttekinthetőbb, nem kell ide-oda pörgetnek az egészet és mindenkinek tudok válaszolni Smile

Márti:
Örülök neked is! Remélem mostmár jobban vagy és meggyógyulsz tényleg!
Apa üzenetét olvastam.. és válaszolni akartam neki rá, de a rendszer fél napon keresztül nem küldte el a választ, úgyhogy feladtam.
Amit üzenni akartam neki az csak annyi volt, hogy botrányosan szar a babanetjük és nem hisszük el neki hogy jó lesz, hiába igérgetik. Szarból nem lehet aranyat gyúrni.. mi forumozni szeretnénk és olyan fórum kell, ami működik is. Én személy szerint nem akarok visszamenni, mert akkor megint az lesz, hogy működik egy hétig, és megint kezdődik előről ez az egész hajcihő.. elég kellemetlen lenne amikor már megszületett Lili, hogy végre egyszer van időm írni nektek, mert pl. alszik őfelsége, és akkor nem fogok tudni, mert szarakodik a babanet.. hát kössz nem Mr. Green

Falina:
Egy szerver beállítása nem tart 2 hónapig, itt folyamatos rendszerleállások vannak, mert képtelenek rendesen megcsinálni..

A wassermanvizsgálat nem májfunkció vizsgálat, hanem másnéven "nemibetegség szürés". És kötelező. Azt mondta a védőnőm, hogy ő nem is érti, hogy modhatta azt az orvos (az előző), hogy az nem fontos, ugyanis ők ütik meg a bokájukat ha nem csináltatják meg: Ráadásul ez a betegség spec. antibiotikummal kezelhető, ha véletlenül találnak, de a baba könnyen elkaphatja, igy már terhesség alatt kezelni szokták. Persze hozzátette, hogy nagyon ritka dolog, a pályafutása alatt 2 kismamával találkozott, akinek ilyenje volt: halkan hozzátette, hogy etnikum volt mindkettő, de kötelező.. a hepatitis sem túl gyakori, mégis kötelező.
Elvileg ezt az első vérképes vérvétellel szokták kérni, mert ez is megvan ugyanúgy másnapra, szóval még lehet az is, hogy megvan, csak nem tűnt fel! Nem minden doki hangoztatja, pont azért mert nem tartják annyira fontosnak, csak épp kötelező. Nézd meg, mert a kiskönyvben van egy külön sor, hogy Wasserman vizsgálat, oda van-e valami irva. Ha nem, kérd a dokitól.

Rokica:
Gyógytorna! Próbálj meg olyan gyakorlatokat csinálni, amik terhelik a hátizmot. Minden nap.. meert akkor erősödik és talán jobb lesz. Én csak ezt tudom javasolni.. meg a meleg fürdőt, amit én is csináltam, de azzal óvatosan, mert keményedést/méhösszehuzodást okozhat a vérbőség!

Visszatérve a hátamra:
Adri, Sygnum:
A massziroztatás itthon-al az a bajom, hogy párom nem masszőr és nem ért hozzá.. volt már rá példa, hogy megmassziroztattam valakivel az izomgörcsöt és rosszabb lett. Persze óvatosan csinálta, csak éppen nem orvos és nem tudja hol a sérvem.. ha szarul nyomja meg, több bajt okoz, mint amennyit segít. Persze magamnak masszirozgattam óvatosan, de ez nem igazán masszir, inkább simi.. és nem sokat használ Smile

Dög meleg van, azt hiszem magamra nyitom az ablakokat és levetkőzöm pucérra Mr. Green

hanee & Lilibébi (30+1)
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megint hülyeséget írt ki nekem a hozzászólások idejére, de rájöttem, hogy fönt a profilra kattintva itt is lehet szerkeszteni a saját profilodat, és be lehet rajta az időzónát állítani. Bár eddig GMT volt beállítva GMT+7-et írt ki nekem. Most Átállítottam GMT+1-re. Kíváncsi vagyok, hogy rendbe jön-e.

Mzx-Móni (30+4) (jajj! Bannamari ekkor már szült...)

[^]  
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Falina!
Ezek nemi betegségek, semmi közük a májfunkciókhoz. Mint rájöttem a gonorrhoeat nem szűrik, hanem az ellen adják a szemcseppet születés után a babáknak, ezzel kevertem. A szifiliszt meg úgy látszik van, ahol szűrik, van, ahol nem. Ne ijedj meg, nem olyan fontos, nem mi vagyunk azok a "veszélyeztetettek", akik ezt elkapják. A hepaB-t meg szűrik mindenhol, az ellen oltják a babákat, ha nincs az anyának egy neg. lelete. De Neked van.

Rokica!
Nekem is reggelre szokott mindenem fájni, aztán a mozgástól gyorsan elmúlik. Valószínű, Te sem találsz éjszaka kényelmes helyzetet, vagy csak keveset, így ritkán tudsz helyzetet változtatni és egyszerűen elfekszed magad. Sajnos ez van. Nekem pl a hasonfekvés hiányzik, de nincs mit tenni, az most nem megy.

Hanee!
Hogy van a derekad?
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hápi
De igen Laughing , honnan tudod?
Örülök, hogy nálatok is minden rendben volt!

Hanee
Sajnálom hogy így fáj a hátad, a masszírozás tényleg lehet hogy jót tenne neki!

Adri
29+4
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sygnum:

A szerkesztés azt jelenti, hogyha elrontottál valamit az üzenetedben, vagy még hozzá akarsz irni, akkor oda kell kattintani, és szerkesztheted az üzenetedet.

A Babaneten is volt ilyen, ott minden hozzászólás felett a jobb felső sarokban volt egy kis jegyzettömb ikon, és ha arra kattintottál, bele tudtál javitani a saját üzeneteidbe.

Babanetet már megint nem tudom elérni, pedig szivesen csinálnék egy topikot itt az őszi babásoknak is...
Vissza az elejére
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 07:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Adri!

Nem Ádám doki az orvosod véletlenül????? Smile Smile Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 07:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!
Én is idetaláltam, és természetesen nekem is tele volt már a hócipőm a babanettel.
Tegnap voltam a dokibácsinál, minden rendben van nálunk, teljesen zárt a méhszájam, így majd csak 4 hét múlva akar újra látni, természetesen ha nincs semmi gond.

Adri
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt!

Hogy lehet az, hogy már reggel hátfájással ébredek? Úgy érzem, hogy se hason, se háton nem jó a gerincemnek... mintha még a fekvés jobban megterhelné mint a mászkálás!!! Erre tud valaki valami okosat mondani? Megpróbáltam oldalom összegömbölyödni, hogy kinyújtsam valahogy a gerincemet, ez segit, de alvás közben mindig "kinyúlok" újra.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 362, 363, 364  Következő
363 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés