Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 361, 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Hogy kell centit varázsolni? ÉS különböző aranyosságokat a nevetekhez? Én ehhez olyan béna vagyok....

J+Zsebi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Na én is ideértem, bár nem tudom, mióta folyik itt a levelezés, de én még csak ma láttam. Akkor most már maradunk itt? vagy hol itt hol ott? A babanet egy mekkora ka......

Remélem mindenki jól van.

JohannaZsebi
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még egy Nők Lapja cikk a farfekvésről:
http://www.***/cikk.php?id=18&cid=2648

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Jó reggelt!
Birom ebben a fórumban, hogy megjegyezem hányas volt az utolsó hozzászólásom, és igy könnyü visszakeresni.. azt nézve, hogy az utsó hozzászólásom valami 89-es volt és a 11x-nél járunk, elég sokat irtatok igy reggelre Laughing

Gem:
Gondolom, hogy működhet, hiszen ha valaki jól beszél, akkor a gyerek elsajátítja könnyen. Unokatesóméknál az a szitu, hogy unokatesóm magyarul, sógorom németül beszél (ő német), és ők ketten egymással angolul beszélgetnek, mivel régen sógorom nem tudott magyarul, unokatesóm pedig németül, és valahogy ez igy megmaradt. Pedig mostmár mind a kettő perfekt a másik nyelvből is. Szóval ebből kifolyólag az öt éves kislányunk (német ovodába jár egyébként) perfekt magyar, perfekt német és az angolt tökéletesen megérti.. a beszélgetésbe anya és apa között pedig németül szól bele Mr. Green
Mivel kettőnk közül én vagyok az, aki jól tud beszélni angolul (ez a nyelv jönne szóba igazából), nekem kellene következetesen angolul beszélgetni vele, de én leszek a legtöbbet a saját gyerekemmel, szerintem képtelen lennék erre.. a magyar áll a számra, hiszen magyar vagyok. Nem is tudok angolul mondókákat sem, még énekeket csak-csak, de a hétköznapi dolgokban is van egy rakás olyan dolog, amit - hiába beszélek, sőt kezdőket még tanítok is ha épp vannak tanitványok - egyszerüen nem tudok, foglmam sincs szavakról, hogy mit jelentenek - meg kell néznem szótárban nekem is - és félek attól, hogy igy a gyerek szókincse elég sekélyes lenne. Plusz vegyük számitásba, hogy az idegennyelvű óvoda az egy kérdéses dolog a levegőben, hogy "vagy lesz pénzem rá, vagy nem". Lássuk be ezek nem olcsó mulatságok, amerikai kisebbség pedig nem vagyok, hogy ingyen vihessem a kisebbségi óvodába (biztos van ilyen) Mr. Green

Szóval igazából kizárólag az jönne szóba, hogy angol nyelvű bölcsibe/oviba iratom. A kérdés az, hogy ezt érdemes-e csinálni. Azt hallottam/olvastam, hogy a gyerekek 4-5 éves kor alatt tanulnak meg a legkönnyebben nyelveket, ezért is jutott eszembe. Vajon ha beiratom egy ilyen helyre el tudna valahogy igazodni a többiek között, vagy mindenképpen kell hozzá némi előtudás?

Mircike:
Bár én még nem tartok elvileg ott, lehet hogy lassan én is elkezdem összserakosgatni a korházi csomagomat, ráadásul nekem 1 hétre kell pakolnom, mert ugye lehet hogy ott töltök pár + napot a mütét előtt.. Arra gondoltam, lassan elkezdem összerakni, és külön pakkot csinálok Lilinek is, amibe az ő dolgait teszem.. izgalmas ez is Smile Még a mosással vasalással sehol se tartok, volt ez a sok rossz idő (akkor nem mostam mert nem szárad meg), most meg lerokkantam, már 3 kimosott adag ruha várja hogy kivasaljam (közte 2 adag apa poloi) Mr. Green

Tali:
Piknikezést szervezünk május 15-re, vasárnapra a Margitszigetre.
Akit érdekel ez a tali, irjon nekem e-mailt! e-mail cím remélhetőleg a profilomban megtalálható Mr. Green

Betsy:
A borzolt idegekre annyit, hogy hálistennek erre már a Péterfy korházban is lehetőség van! Ákos bent lesz a császár alatt, a terv szerint ott fog ülni a fejemnél és foghatja a kezemet, simogathat, beszélhet hozzám.. a babát pedig egyből a kezébe adják ha kéri. Természetesen ezt majd ott eldönti, a helyzettől függően, mert kitudja hogy fogja magát érezni.. nem biztos, hogy neki élmény csutakosan a baba Smile

Pipocska:
Már a finishben vagy, ezerrel drukkolok neked! Olyan jó lesz látni, hogy valakinek megszületett a babája. Kérlek majd irj nekem egy sms-t amikor megszületett, hogy tudjam jól vagytok és mekkora, és hogy a többieknek is elmondhassam majd!

Hápi:
Szerencséd van az utódoddal: akit nekem kellett volna betanítani sötét mint az éjszaka, három nap után feladtam és nem mentem be többet azzal a címszóval, hogy nem érzem jól magamat Mr. Green Mivel már akkor táppénzen voltam, ezt meg is tehettem, max. a főnököm haragszik meg rá, de ez már mit számit a 20 másik ember után aki utál Smile

Mj-Móni:
Amikor a hozzászólásodat írod, ikszeld be az "Aláírás hozzáadása" sort, az legyen mindig kipipálva, de a profilodban beállíthatod, hogy mindig hozzáadja automatikusan. Lehet hogy ez van többeteknél is kikapcsolva.

Ez a nemi úton terjedő herpesz milyen tünetekkel jár? Ugye látható az ilyesmi? Ezt csak azért kérdezem, hogy ha az embernél méhszájt vizsgálják ugye látná a doki ha ilyenje lenne az embernek? (csak a szokásos para kérdések Mr. Green )

Én legközelebb 4 hét múlvam egyek a dokihoz, akkor fog elküldeni NST-re és mégegy adag vérvételre.. akkor már én is a finishez közeledek majd, de remélem az én picurom még kibirja 8 hétig bent Mr. Green
Anyának vizsgáznia kell Rolling Eyes

hanee (30+2) & Lilibébi (31+2)
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magyar cikk a farfekvésű babákról és szülésről:
http://www.hazipatika.com/arti.....0424162924

itt van még egy magyar nyelvű a baba lehetséges fekvéseiről:
http://www.vital.hu/themes/baba/kilencho9.htm

Egy érdekes orvosi hozzászólás a császármetszésről:
http://www.babanet.hu/publ/csaszar.htm

[^]   [^]  
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocs!

Ha meg akarod próbálni forditani a babát, próbálj meg úgy feküdni a hátadon, vagy térdelni, hogy a fejed jóval lejjebb legyen, mint a feneked. Ezt naponta többször pár percig.

Meg lehet próbálni a zseblámpás technikát is, egy jó erős fényt kell világitani a szeméremcsont környékén, oda, ahol a baba fejének lennie kéne.

Egyébként Amerikában csinálnak olyat is, hogy megpróbálják kivülről megforditani a babát. Ha kórházban végzik, kapsz egy izomlazitó szert, hogy ne keményedjen be a méh, és kézzel átforditják a babát kivülről. Ezen az oldalon van egypár kép: http://familydoctor.org/310.xml

Csak egy pár ötlet.

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is megpróbálkozom a centivel:

Mzx-Móni

[^]  
Vissza az elejére
Gem

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Adri, Syg!
Köszi az infót! Smile
Ez már csak azért is érdekes, mert én a rádióújságot lapozgattam, hogy vajon rátalálok-e a műsorre, és abban az időben teljesen mást (ld. Határtalan építészet III. és Légi katasztrófák II) ajánl! Rolling Eyes De a neten rendesen fent van a műsor, úgyhoyg kivételesen biztos, hogy ott leszek a tv előtt! Wink
Hápi!
Az én utódom hétfőn érkezik. Már várom, hogy megismerjem, és hogy "felmérjem". Jó lenne, ha értelmes lenne, és én is tényleg húzhatnék haza néhány héten belül!

Pusszantás
Gem
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mj!

Ezt most nem igazán értem! Very Happy

Mircike!

Az történt, hogy múlthét szerdán a doki megállapította, hogy jóval nagyobbak vagyunk 2880 g, 91 mm BPD. Tehát előre ugrottam 2-3 hetet.
Ráadásul a hasam elkezdett lemenni, és a picúr is beékelődött.
/Nem lehet, hogy ezért nem stimmelt annak idején az AFP-m?/
Gondolta ő. Laughing
De Picúr popival ékelődött be, úgyhogy ha jövőhét szerdáig /következő orvosi vizsgálat/ még mindíg nem fordul be, akkor rákövetkező hétfőn be kell feküdnöm, és másnap, harmadnap megműt.
Már voltam kétszer NST-n
Olyan jó hallgatni a kis szivét.
Ha nem kéne nyomkodni azt a gombot, hogy mikor mozdul, lazán el tudnék aludni rajta.
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HEY, HOVA LETT AZ ALÁíRÁSOM, CENTIMÉTEREM? A PROFILOMBAN BENNE VAN!

Ugye nem mondjátok, hogy minden alkalommal profil firssítést kell csináljak, hogy megjelenjen a centim!
[/url]
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Henci Very Happy
Én úgy tudom, hogy a herpesznek egy bizonyos fajtája veszélyes a kismanóra, mégpedig az ún. nem úton terjedő HPV (ha jól emlékszem) herpesz. Ez a genitáliákon okoz eltérést, hólyagokat vagy P3-as eredményt hüvelyvizsgálatnál.

Sajnos a herpesz mindvégig ott marad a szervezetben, legyen az akármilyen fajta, de az teljesen egyén függő, hogy valakinél jelentkeznek e a betegség tünetei vagy sem, azonban úgy tudom a szexuális úton terjedő herpesz a Humán Papilloma Virus (HPV) az nőknél mindig tünetekkel jár, mig a férfiak tünetmentesek, vagyis mindig visszafertőzhetik a nőt! Szóval egy szó mint száz szerintem ami neked van az nem megy át a méhlepényen, hacsak nem nemi úton terjedővel küzködsz, ami nincs kezelve.

Lányok! Cool
Örülök, hogy mindenki idetalál lassan de biztosan.

Pusszancs
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hencibetti, igazad van, csak ha legyengül az immunrendszered, akkor jön ki. Gondolom a babavárás miatti hirtelen hormonváltozások is sokként érik az immunrendszert. Ne aggódj, a babának semmi baja sem lesz. Ha lett volna baja az akkori herpesztombolásod miatt, akkor már az elején eldőlt volna. Egyébként is az emberek nagy többségében benne van a vírus.

Mzx-Móni (30+5)
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hápi
Igen az a fotel Laughing ! Tényleg annyira kényelmes.
Örülök hogy végre kezdtek rendbenjönni lakásfelújítás téren. Akkor lassan kezdheted berendezni a bababirodalmat!
De jó, hogy nem mentem el a csütörtöki előadásra! Remélem a jövőheti jobb lesz, mondjuk azt Ádám doki is nagyon ajánlotta!

Adri
Vissza az elejére
Hencibetti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Csajok!

Végre idevergődtem! Az elmúlt napokban-hetekben diliház van a melóhelyen, mert most tanítom be az utódomat, ezért nem jelentkeztem. Jövő hét csütön jövök utoljára dógozni Very Happy

Holnap megyünk 4D-re, már nagyon várom!

Végre olyan napokat élek meg, amikor nincs időm semmin sem gondolkodni, így a para is alább hagyott, erre anyu tegnap este felhívott, hogy azt olvasta az ehavi Kismamában, hogy herpesz nagyon veszélyes. És ugyebár amikor én pozitívat teszteltem, éppen kijött a számon egy. Na, jó kis estét szerzett nekem! Evil or Very Mad Szerintem a herpeszvírus alapból bennem van (életem során már többször kijött), és ha legyengül a szervezet, akkor ül ki a szájra. Szerintetek?
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt! Smile

Adri
Én 4 hét múlva csak simán a dokihoz megyek.
Szerintem akkor fogja mondani, hogy utána vmikor kell menni ctg-re! Kicsit le vagyok maradva tőled... Smile

Az a fotel az, amit a neten is lehet látni? Amihez pici zsámoly is van? Jaj! Az tényleg nagyon kényelmes.
Igazából én szimplán fotel mániás vagyok, úgyhogy nekem akármilyen megtenné szerintem, csak jó nagy és kényelmes legyen... Wink

Nem is meséltem nektek, hogy ezen a héten már tanítom be az utódomat! kopp-kopp-kopp Úgy tűnik szerencsém van! Tanulékony, és akarja is csinálni! REmélem nem ijeszti el innen senki amíg én itt vagyok! Very Happy
Viszont mert sokat kell vele foglalkozni, ezért napközben nem tudok jönni... Sad
Viszont ahogy halad, két hét múlva már be sem kellene járnom dolgozni... És én még azt hittem, hogy pótolhatatlan vagyok.... Razz

Most futok is

Pusz

Hápi

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 08:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gem!
Én írtam a tv-műsort. Elméletileg este 8-kor lesz és az egész méhen belüli életet kíséri végig, nagyon szép -vmi újszerű- felvételekkel.

Betsy!
A vertikális szüléssel is szeretnék megpróbálkozni, majd meglátjuk mennyire lesz "engedékeny" a dokim. Itt uis ez egyáltalán nem szokás. A jó kis hátonfekvés megy, hát az a kényelmes a személyzetnek, nem?

Hápi!
Miért nem lőttétek le azt a nőt? Nem értem, egy szüléselőkészítőn miért kell rémtörténeteket mesélni. Mindenki tisztában van vele, hogy nem sikerül minden tökéletesen, de ez egy olyan téma, amiről nem kellene előadást tartani várandósoknak.
Ne aggódj, biztos minden készen lesz, mire jön a baba! Az nagyon jó érzés, mikor kész a burkolás, emlékszek még rá.

Pipocs!
Ez már tényleg a finis! Reméljük befordult Picur!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Mircimama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 08:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska,

Most látom, hogy az egy hét előnyödet jól megnövelted majd 3 hétre... Very Happy Ezt hogy csináltad??? Így most mi is a pontos dátum?

Mirci

[^]  
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gem
Azt hiszem Te kérdezted a méhen belüli életről a filmet, nem tudom válaszoltak-e már rá: a címe Élet az anyaméhben, és május 1-jén 20-22 óráig lesz a National Geographicon.

Adri
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hápi Laughing
A Kikában voltunk csak, megnéztük a kismama fotelt. Elég drága (44.000 Ft) de annyira jó. Hintázni is lehet benne, nagyon tetszik. Még Karcsit megpróbálom rávenni, hogy vegyünk egyet!
Meg tudom érteni, hogy nem akarsz egyedül ott várakozni, bár most nem kellett sokat várni szerencsére. 4 hét múlva te is jössz már CTG-re is? Nekem úgy tetszik amikor hallom!

Adri
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na most én is beálltam a centisek közé. Very Happy

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt mondják, ilyenkor hetente 250 g-okat híznak a babák. Szóval Marcika 3,5 kg körül lesz, mikor megszületik! Tökéletes! Very Happy

Én is úgy számoltam, hogy ha Ádám/Péter most 1260 g-os, és még van 11 hetünk, akkor olyan 3,5-3,7 kg lesz mire megszületik. Kiegyeznék egy ilyen súllyal... Very Happy

Na és persze kicsattanó egészséggel! Smile

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem, Marcika már most 3 kg. Very Happy
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
De ,jó! Pipocska!
Vissza az elejére
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen picikék lehetnek!
Ma a szülésfelkészítőn a videon mutattak egy pici babát, aki 10 héttel született korábban, mint kellett volna. Ő is olyan kis picike volt!
Drukkolok nekik, hogy tudjanak jól szopizni, és mihamarabb hazamehessenek!
Marci baba nem lesz ilyen picike! Very Happy

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Májusban biztos hazamehetnek.

Ha jól tudom ezernyolcszáz valamennyi, mert most ez a fránya baci nem jött jól nekik, és nem akartak enni.
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mikor mehetnek haza tudja már? Mekkorák most a fiúcskák?

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj, lányok!

Nem is mondtam, hogy találkoztam Bannamarival, amikor vittem neki a párnát.
Tök jól néz ki, de azért a fáradtság látszik rajta.
A fiúk nagyon édesek. Bár csak fényképen láttam, meg egy rövid ideig mozgó felvételen. Digitálison.
Az egyik képnél el is sírtam magam.
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pont kérdezni akartam, hogy hogyan vagy? Merthogy ilyenkor már állítólag terhes tud lenni ez az állapot...
Nagyon drukkolok! Picit irigyellek is! Laughing És persze izgulok veled együtt! Very Happy

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kezdek tanulgatni. Very Happy
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerdán kiderül. Már én is izgulok miatta.

Elvileg szerda az utolsó határidő, hogy a Picúr befordult-e?
Viszont már annyira lent van, hogy nagyon nyomja a szeméremcsontomat, és fáj. Very Happy
A mosoly csak azért, mert ez igazából édes fájdalom.
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Profilodban "Avatar feltöltése számítógépről" Smile

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj! Tényleg! Azt hittem elírtad! De most már beugrott! Jaj! Teljesen oda vagyok! Te leszel a következő!!! Very Happy Very Happy Very Happy

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A név alá,hogy lehet képet betenni?
Rita77 Laughing
Vissza az elejére
Rita77

Sziasztok!
A név alá,hogy lehet képet betenni?
Rita77 Laughing
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen Laughing
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hápi !

Köszi, köszi, köszi
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocs

38 hetes vagy?

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZIASZTOK!
ÉN IS PROBÁLOM!
Rita77
Vissza az elejére
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem tom hogyan küldtem el egy 1,5 órával ezelőtti hozzászólásomat mégegyszer!!!

Bocs a beleírásért, nem szokásom, de töröltem mindkét feleslegest. Kata (moderátor)

Pipocs

"Az oldalon ahol a csikot csinálod megjelenik alul 3 szöveges rész, ahol kódok vannak. Ebből a másodikat kell kijelölni (azt, amelyik ilyen jellel kezdődik: [ ). Ezt a saját profilodban az aláíráshoz be kell szúrni." Hanee írta! Én ez alapján csináltam!
Hajrá!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát én hiába csináltam magamnak centit.
Ide nem tudom átvarázsolni.
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Lányok!

Még nem igazán sikerült visszaolvasnom, de elvonási tüneteim vannak, úgyhogy írnom kell!!! Laughing

Hanee
Sajna könyvelő létemre nem igazán a szívem csücske a hülye TB ellátás, de úgy gondolom józan paraszti ésszel, hogy nincs akadálya annak, hogy megszakíttasd a táppénzedet az orvossal, kivedd a 3 nap szabidat, és utána a doki felvegyen újra. Egyenlen dolog lehet a hátulütője, hogy a megszakítás után valószínűleg ugyanolyan sokat kell várnod a következő táppénzre, mint első alkalomkor.

MJ-Móni
Igen, szépek a babáink, nagyon örülök neki! Very Happy Nagyon izgultam az UH miatt, hogy vajon korának megfelelő e, meg ilyenek, de szerencsére... Very Happy

A szüléses képeket még nem néztem meg, majd veszek lelki erőt... Wink

Adri!
Úgy sajnálom, hogy nem tudtunk beszélgetni Crying or Very sad , hülye tulajdonságom, hogy mindig mindenhova rángatok magammal egy két barátot, és aztán pedig nincs képem sokáig magukra hagyni őket.... Remélem jövőhéten tudunk dumálni!!! Very Happy
Egyébként a férjeddel beszélgettem egy kicsit! Nagyon szimpik vagytok nekem mind a ketten/hárman (bár Bálintot még nem ismerem... Wink )
Vásároltatok valamit a Kikában vagy Ikeában?

Jaj! Képzeljétek, ma voltam szülésfelkészítő tanfolyamon a kórházban. Egy meglett korú hölgy tartotta az újszülött gondozásáról, meg az ehhez kapcsolódó dolgokról, és utána egy 40 perces videot néztünk a szoptatásról.
Az előadás rettenetes volt. Sad Ugyanis legalább 40 percen keresztül azokat a dolgokat elemezte, hogy születés után milyen vizsgálatokat végeznek a babákon (ez nem lenne baj!), és hogy micsoda rendellenességek lehetnek, és azoknak milyen következményeik!!! Ha eddig nem tojta össze magát valaki, hogy vajon egészséges lesz e a babája, akkor most aztán 3 liberót is elhasznál óránként!!! Mad
A szoptatásos video egész jó volt, picit kompenzált...

Képzeljétek! Befejezték a burkolók a munkát, és másfél hónap után végre nem a betonon mászkálunk a lakásban!!! Very Happy Olyan boldog vagyok, majd' kiugrom a bőrömből! Lehet, hogy mégiscsak rendes tiszta lakásba jövünk haza a kórházból?! Eddig erre nem túl sok esélyt láttam! De most kisütött a nap! Drukkoljatok, hogy beinduljanak szépen a dolgok! Lécci-lécci-lécci!
Már én is szeretnék végre vásárolni....

Látszik, hgy nem írtam rég, most pótoltam egy adagot... Wink

pusz Nektek

ja! Megpróbáltam én is az aláírást! Remélem műxik!!!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szülés

Borzoljam egy kicsit a kedélyeket? Mo-tól kicsit nyugatabbra lehetőség van arra, hogy az apa ott legyen a műtőben császár esetén, a baba első ellátása után az apa ölelje magához a babát, bőrkontaktus kialakítása céljából...
Mindez nem kerül nagy munkába csak egy kis odafigyelés az egész...

Szülés
Aki spontán szül és van rá lehetősége, érdemes kipróbálni a függőleges testhelyzetű, pl. szülőszéken történő szülést.... a gravitáció segít és ilyen helyzetben a hasprés is jobban működik (könnyebb WC-n ülve kakálni is, mint ágyban fekve...)

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Mircimama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betsy,
köszi, most megpróbáltam mégegyszer és el is mentettem (elvileg) a profilomba az aláíráshoz, hát most meglátjuk...

[^]  
Vissza az elejére
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mircimama
A www.lilypie.com oldalon a babakép alatt van Lilypie baby days felirat, arra katt...
ott beállítod a dátumot (mikor születik a baba), válogathatsz formákat

szenvedtem vele, míg sikerült...

[^]  
Vissza az elejére
Mircimama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betsy,

segíts légyszíves, hogyan kell ilyen centit szerkeszteni, mert én csak a már meglévő babák centiét találtam meg (1.,2.,3.,stb szülinapra vonatkozót, de pregnant centit nem találok...) Sad

köszi: Mirci
Vissza az elejére
Giggancs

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Nekem még elég idegen ez a topic, ugy hogy lehet hogy bénázni fogok egy kicsit amiért elöre is bocsi. Ez is egy proba üzi! Embarassed

A hozzászólás legutóbb Giggancs által 2005, Ápr. 28, 19:42-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Mircimama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Tegnap írtam egy viszonylag hosszú levelet a babanet-re, de jól eltűnt...
Ezt a topicot még szokni kell, de elég szimpatikus, főleg, ha mindig működik! Very Happy

Ez a centi nagyon tetszik, én is megpróbálom beilleszteni.

Olvastam a köv. taliról, melyre Hanne-nak küldtem is jelentkező mailt.

Mi jól vagyunk, csak nagyon mozgalmas az itthonlét, így jóval kevesebbet tudok netezni, mint a munkahelyről. Hétvégén festjük Bence és Zsebi szobáját, így ez felér majd egy költzözéssel, mert két szobányi bútort és "lomot" kell a nappaliba költöztetni erre a két-három napra. Utána kedden elmegyünk még Borsodba Anyósomékhoz, ahol 4 napot töltünk (ezalatt legalább kiszellőznek a gyerekszobák...). Utána hétvégén jön a redőnyszerelő, meg az első ctg!!! vasárnap reggel 7-kor. Azt követő hétvégén jönnek az asztalosok, akik Zsebi szobájába építenek egy gardróbszekrényt. Eközben hetente ctg-rovosi viszgálat felváltva...
Zsebiruhák már útra készen, az én pakkom még sehogy nem áll. Ti már összeraktátok a kórházi csomagotokat?
A hasam nekem is nagyon sokat keményedik, de Zsebi mindeközben nagyon élénk szinte egész nap.

Márti,
voltatok nyíltnapon???
május 7-én szombaton délelőtt (13 óráig) lesz az oviban játszónap, ahová bárki bemehet. Ez azt jelenti, hogy légvár és mindenféle játék lesz az udvaron felállítva.

Mircimama
Vissza az elejére
Gem

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok!
Valaki említette, hogy májsu 1-jén, vagyis anyák napján, lesz egy érdekes műsor a méhen belüli életről a National Geograficon. Mi lesz az? És pontosan mikor? Én nézegettem a tévéműsort, és nem találtam semmit...
Vissza az elejére
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betsy!
Szerintem ilyen lenne az ideális szülés. Így teljesen biztonságos, mégis "otthonosabb".
Vissza az elejére
Gem

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Egy ismerős családnál működött az, hogy az apa (aki ugyancsak magyar), csak németül beszélt a kicsihez. Hozzáteszem: csak egy középfok Laughing ú nyelvvizsgával bírt (ami ugye mint tudjuk, sokmindent jelenthet). A kicsi, aki mára már 6 éves, bőven lehagyta az apáját, és magyarul is tökéletesen beszél. Persze a németre még rá kellett gyúrni egy kicsit: 3 éves korától német nyelvű oviba járt.

Pipocs!
Köszi a párnát, amint hazaérek egyszer, kipróbálom. Nagyon szorítok nektek, és irigykedem, hogy nektek már ennyire közeli a Pillanat! Very Happy

Gem
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 361, 362, 363, 364  Következő
362 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés