Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 360, 361, 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm mindenkinek a ttovábbi drukkokat. Razz

Én is szorítok annak, aki már finisel.
És annak is aki más okból szorul rá.
Tök jó, nemsokára itt is elkezdődnek a szappanoperák.
Amikor még csak pár hetes voltam, és csak a Szent Imrés topikon voltam, akkor úgy szerettem olvasni, hogy kinél mi az éppen aktuális történés szülés előtt.
Aztán egyszer csak eltűntek........... Laughing
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Róki!

Szerintem kiengedheted a cicádat.
Sajnos az állatkáknak olyan az ösztönük, hogy ha érzik, hogy a végük felé közelednek, szeretnek elbújni egyedül.
Nem tudom miért van, de sok ismerősöm járt már így.
Talán ez jobb nekik.
Mindenesetre nagyon sajnálom szegényt.

Minyu!

Szuper hírek.
A súly is tökéletes.
Mostmár csak várnunk kell. Very Happy

Vanda!

Nagyon vigyázz magadra.
Tuti, hogy én is nagyon megijedtem volna.
Remélem azóta nincs baj.
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

Pipocs: már nagyon a végén jársz... Drukk, drukk

JohannaZsebi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

NOs, akkor maradunk ezen a topicon.... MÉg meg kell, hogy szokjam, mindig a babanetre jelentkezem be elöszor... de hát ez már csak a megszokás....

Jól olvastam, hogy lesz tali? Az tök jó lenne és a helyszín is tetszik, feltéve, ha ilyen szép marad az idő.

Jó volt újra olvasni titeket. Bár olyan szép szalagot nem tudok varázsolni és még nem volt időm mindent elolvasni....

Én is jókat keményedek, babóca nagyon makacs és szeret bekeményíteni, de persze én ellenállok és tegnap is halálra fárasztottam megam. Takarítás, pakolás, kerti bútorok rendezgetése, meg minden felesleges fincsiséggel... úgyhogy ma pihenés. De hát kinek van kedve bent pihenni ebben a szép időben.

Azért remélem a keményedések hatására zárva maradtam.

Éva: Kedvesemnek is van condylomája, ha jól tudom ez is HPV vírus, és én nagyon tartok is tőle, kerülöm is mostanában... Smile) És az a baj, hogy nem tudom, hogyan lehet teljesen kikezelni belőle. Azt hiszem nagyon nehéz.... de nem is tesz tuúl sokat sajnos érte.......
Örülök,hogy a foltjaid múlóban vannak, az enyémek nem annyira... Smile)

Vanda: remélem semmi komoly nincs veled, pihizz sokat.

JohannaZsebi
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minyu, de jó, hogy kint vagy! Mennyi időd van hátra hivatalosan?

Olyan izgalmas, hogy két-három héten belül megindul a szülésáradat!

Pipocska, Minyu, Timmba, és mindenki, aki már nagyon a végén jár: hatalmas drukk!!!! Laughing

Lányok, a hasam hátulról egyáltalán nem látszik, a teljes derekam megmaradt onnan nézve (60 centis volt, szóval igencsak vékonyka voltam), viszont elől nagyon kiáll, csúcsosan. Oldalról olyan, mintha egy háromszöget illetszettek volna elém. Elég muris. Biztos iszonyatosan kinyúlt lesz a bőröm... Mennyi idő alatt tűnnek el a szülés után a fölösleges bőr-hurkácskák? Úgy fogok ott kinézni, mint az a gyűrött fejű kutyafajta.. Confused

Mzx-Móni

[^]  
Vissza az elejére
Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pizzamama!

Örülök, hogy te id idetaláltál.

Szia Minyu!

Ötülök, hogy jól vagytok, nagyon szuper, hogy most már csak a nagy napra kell várni!! Ügyes vagy!

Itt olvashatjátok azoknak a gyógyszeretáraknak a nevét ahol van homeopátiás szer:

http://www.homeopata.hu/patikak.html

Timmba!

Örülök, hogy megkerültél, és jól vagy!
Tessék megvárni azzal a szüléssel Very Happy Very Happy Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pizzamama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Probalom magam osszeszedni es utolerni titeket. Smile Jol le vagyok maradva. Most kivancsi vagyok, hogy sikerult-e a centit megcsinalnom.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
minyu

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!
Látom, átköltöztetek ide, amig nem voltam.
Sajna, jol lemaradtam megint a hozzászólásokban, és nem vagyok benne biztos, hogy sikerült regisztrálnom magamide. Confused
No, szoval, tegnap hazaengedtek, és most nem csak hétvégére, hanem -szülésig- végleg. A placenta állapota nem romlik, szednem kell még bogyokat, ami javitja a vérkeringést.
Nándim szerdán már 3100 gr. körül volt
Sokat pihizek itthon is, de nagyon jo végre járkálni, kiülni a napra, vagy csak hallgatni a madarakat (és hihetetlen, hogy az ember mennyire tud örülni a szineknek!!!)
A kedves megjegyzés, amit a doki tett, mikor bementünk 33 hetesen a korházba (ó, nem kell aggódni, ezt még simán tulhordhatja) akkor teljesen valószerütlennek tünt, na, most már akár be is jöhet. Persze, a dokim mosolyogva átadta a zárójelentésemet és hozzátette: nem kell megijedni, ha holnap beindul a szülés, igy szokott ez lenni Laughing
Na, hát ennyi van velünk, remélem, mindenki jol van.
Pusz mindenkinek
Minyu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Rokica:
Nyugi!
Ha felpuffadtál valahol, az produkálhat ilyet, még rosszabbat is.. nekem volt olyan éjszakám, amikor le is izzadtam, mert egy órán át úgy görcsölt, majd' meghaltam.. persze ilyenkor az egész hasa kemény az embernek, a méh külön nem kivehető: ezt még kevés beszorult levegő is okozhatja, sajnos.. ilyenkor ajánlom a borsmentateát, mert az az ilyen levegőket kihajtja.. szerencsére nekem jól kijönnek, persze szegény párom orra alá jókat pukkantok olyankor Mr. Green Természetesen a terhességem előtt soha nem pukiztam annyit mint mostanában, de sokkal jobb igy, mintha beszorulna!

És egyszerűen csak arra kell figyelni, hogy ne egyél olyanokat, amik egyébként is puffasztanak: pl. bab, kelzöldség, karalábé, illetve ami egyénileg puffaszt.. engem puffaszt pl. amióta terhes vagyok, ha valami paradicsomos dolgot eszek (de attól a gyomrom is ég, szoval minden irányban rossz), puffaszt ha zsiros a hús, puffaszt, ha sok só, meg ilyesmi.. a cukros dolgoktól a gyomrom ég, olyannyira, hogy cukrosan teát sem merek inni, inkább mézzel iszom.
Ilyenkor még használhat az is, ha kamillateát lefőzöl és azt iszod meg, az a leghatékonyabb gyomor és bél gyógyszer, amit ismerek, komolyan!

Ha nem menstruáció szerű középre eső görcsöd van, akkor minden mástól van, de a baba jól van, max. nem tetszik neki hogy belül dúl a légiháború Mr. Green
Az nem baj ha az orvos lát ilyenkor is, de aggodalomra semmi ok! Ilyenkor már a 20. héttől kezdve egy kis székrekedés, vagy bélbántalom is okozhat iszonyatos görcsöket, mivel nincs helye semminek bent.

hanee (30+3)
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pingvin Cool , ez tök' jó!

Róki, ha megbízható az orvosod, akkor hívjad fel... bár, ha jól emlékszem nincs meg a mobilja nemde? (akárcsak az én istvános dokimnak, ahol ez a szokás...) Akármikor bemehetsz járóbeteggondozásra a nőgyógyászatra ingyé, tehát ha aggódsz, akkor indulj, avagy várj ki még egy ilyen esetet, de akkor már mindenképpen. Lehetséges, hogy emésztési zavar és ezért puffadtál fel, persze ilyenkor a méhed sem lehet kivétel, igencsak a hasadba vannak préselve a dolgok Very Happy

Véleményem szerint ne aggód, gyerek jól van, már te is, úgyhogy én maradnék otthon a fenekemen pihenni!

Ja, még kellene vennem pizsit a kórházba, amiatt biztos még elmegyek vásárolni sajna. Nomeg a Brendonos kuponok között találtam teli ágynemüset, kéket, ami tetszik, úgyhogy hétfőn meg oda mennék.l

Bírjak még ki 3 hetet!

Homeobogyók! A mi gyógyszertárunkban speciel nincsen könyv róluk, továbbá mondta az eladó, hogy nem is igen tartanak ilyen szereket, tehát gyógyszertára válogatja, van, ahol dugig van - mondja nőci.

Pusszantás, valamit ma még takarítani is kellene Confused

Róki, a párod nagyon türelmes, ha ilyen dolgot adott ajándékba, nekem sosem fognak és valószínűleg én sem rendelkezem eme nemes erénnyel, nálunk is összevissza a fotók... szerintem a gyereknél kezdjük majd el mi is a rendezgetést, de egyedül nem vagyok hajlandó Very Happy
Hencibetti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rókica!

Nekem is volt már ilyen, legutóbb például szerdán, amikor a tejes-zsömlés vérvételen voltam. Bekeményedett az egész hasam, húzódott, szúrt. Tuti a tejtől volt, nem bírta a szervezetem elviselni, ugyanis én még soha életemben nem ittam így simán a tejet. Aztán persze elmúlt. Rövid ideig tartó méhkeményedés legutóbb több mint két hete volt (kopp-kopp), de az ilyenkor már normális.
Milyen kedves a párod! Na nem mintha az enyém nem az lenne, igaz, tegnap modtam neki, hogy most már valami szép megszólításon is gondolkodhatna, mert mostanában vagy lufinak vagy pingvinnek szólít. Mad
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A babanet ikres topikjában most olvastam Judy-ékról. Még pociban vannak a babái... Kórházban fekszik, a társaság jó... 1700 körülire saccolják a fiucskákat...

A babák súlybecslése és a 20. hét után a szülés terminusának módosítgatása az UH mérések alapján értelmetlen... Ezt több szülészeti szakkönyv is leírja, mert ilyenkor nagy szórás lehet...
Belátható, van baba, aki 2500 g, van, aki 4500g a 40. hét végén. A lényeg az, hogy egyenletesen fejlődjön...
A kisebbek majd megnőnek kinn...

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pocsék napom volt tegnap. Délután valamilyen okból kifolyólag felpuffadt hatalmasra a hasam, és szúrt/fájt minden pozicióban. Még sosem volt székrekedésem, de ez tök olyan volt, mintha túlfújták volna a pocakomat és nem talált magának kiutat. Már alig vártam hogy hazaérjek, mert ülve is fájt, állva is fájt, sehogyse volt jó. És kemény volt az EGÉSZ hasam, nemcsak a méhem. Az is.

Mikor hazaértem, látom hogy a párom hagyott nekem a konyhaasztalon meglepit. Már pár hete emlegeti, hogy valamiben sántikál, és hogy jó nagy projekt. Hát kiderült hogy összeszedte a több doboznyi hányódó fényképemet a családról, és fényképalbumba rendezte őket! Két album is megtelt. Az egyik a családom képei, a másik a családi állatoké. Tök édes. Először mosolyogtam nagy meghatottan, aztán mikor Apu képeihez jutottam (aki meghalt tragikus körülmények között kb 7 éve), elkezdtem bőgni. Aztán megláttam a haldokló macskám képeit és tovább bőgtem.

Aztán beájultam az ágyba és aludtam. Du 5-kor. Olyan voltam mint akit kifacsartak, érzelmileg is meg testileg is. Nem tudom mi baja volt a pocakomnak, lehet az a sok só nem tett neki jót amit ebédnél a sülkrumplira szórtam, de hát istenem, sósan szeretem...

Mikor felébredtem, átjöttünk Anyukámhoz meglátogatni a macskámat, aki itt tengeti maradó macskanapjait, amig olyan rosszul nem lesz, hogy kénytelen leszek elaltatni. Azzal a felkiáltással, hogy ha már csak pár napja van hátra, had éljen boldog macskaéletet kint a kertben a többi cicával, mert eddig széltől is óvtuk. Erre kiderült, hogy Anyu kint hagyta a kertben, mert megkérdezett engem, hogy ott maradhat-e, de én nem gondoltam hogy ha elutazik is otthagyja! Mire odaértünk, sötét volt, reményvesztve kerestem zseblámpával a sufniban, de hát ha alig áll a lábán, akkor nem nagyon fog előmocorogni nekem. Végül félóra keresgélés után egyszer csak megjelent, nem tudom honnan jött elő. Behoztam, és úgy tűnt egész élénk. De aztán újra ki akart menni, de sötétben már nem engedtem újra ki.

Aztán megint elmentem aludni. Úgy éreztem magam mint a mosott szar, a pocakom még mindig kemény volt, én holtfáradt, de nehezen aludtam el. Mára már jobban van a hasam, megint puha. Pogi a méhszájamat szereti rugdosni.

Nem tudom mi volt ez a tegnapi, de kicsit meg is ijedtem tőle, mert kifejezetten fájt a hasam annyira feszült. És fel volt fújódva. A méhem is gyakran bekeményedett. Szerintetek mire véljem? Csütörtökön van időpontom az orvossal, várjak vagy ne? Most már megint normális, Pogi is rúgkapál rendesen.
Vissza az elejére
Hápi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 30, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt Lányok!

Képzeljétek el, hogy tegnap végre odáig "fajultak" nálunk a dolgok, hogy a vízszerelők meg a villanyász teljesen befejezték a fürdőszobát, úgyhogy bő 1,5 hónap után végre tegnap este itthon zuhanyoztam!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
És betettem egy adag ruhát a mosógépbe, és ezt még követi vagy 10 a mai napon!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Hihetetlenül boldog voltam tegnap! Ma is az vagyok. Very Happy
A vizesnek vissza kellett jönnie ma, mert valamit elszexuáltak, és ha a mosógép nyomja ki a vizet, az a zuhanytálcába visszajön.
Ma reggel az az elvetemült vizes 9 után pár perccel csengetett! Smile A párom is kiugrott az ágyból (goyrsan felöltözött, úgy tett,mint aki ébren volt eddig is Very Happy ), én meg ráugrottam az internetre. Mikor bejött a szobába, majdnem dobott egy hátast, hogy még a csipám sem nyítl ki, de már babanetezek... Very Happy Very Happy Very Happy Hát ez van! Very Happy

Ma elhatároztam, hogy megveszem a homeos bogyót a vizesedésre! Tegnap este be volt dagadva a lábam, és nem is ment le teljesen. Kiwi persze nincs itthon... Sad Úgyhoy ha elment a vizes, útrakelünk, és bezserezzük azt az izét... Lehet azt gyógyszertárban kapni?

Szia Pizzamama
Örülök, hogy idetaláltál! Smile

Timmba
Vigyázz magadra! Az orvos nem véletlenül mondja azt amit mond! Tessék visszavenni a tempóból!
A cukrod király! Nem is kell már diétáznod, ugye?
Öregasszony... Igazad volt, én sem adnám át a helyet. Nagy pocival, felcuccolva mit vár???? Nyanya!
Valamelyik nap,mikor mentem a dokihoz, a villamoson átadták a helyet, lelültem, és a köv. megállónál felszállt egy őregasszony. Fölém állt és méregetett, szinte olvasni tudtam a gondolataiban, hogy milyen is vagyok én, hogy itt ülök, ő meg áll... (a pocim nem látszott a kabáttól és táskától) Aztán amikor felálltam, hogy leszálljak, és meglátta a pocakomat, úgy elszégyellte magát, hogy csak na! Éppen hogy csak bocsánatot nem kért! Pedig miket mondhatott magában?!
Ilyenek ezek, de az a helyzet, hogy nekünk most nagyobb védelemre van szükségünk mint nekik! Ülő helyzetben kevesebb a valószínűsége, hogy megütik a pocit, vagy valami ilyesmi.
Az orvos azért orvos, hogy tudja mi a dolga! A barátnődnél biztosan más is volt, csak nem tud róla! Nem értem miért kell riogatni! Sad

VAnda
Aggódva olvastam a történeted! Remélem nem ismétlődött meg tegnap este! Ha nem javaul, akkor menj az ügyeletre! Ha más nem, megnyugtatásért! Wink

Márti
Hajrá! Mindent bele!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Már megint regényt írtam! Bocsi! Wink

Hápi

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
pizzamama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Huu! Vegre megtalaltalak titeket. Very Happy
Pmama
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok, nagyon hiányoztatok Ti is!

Halál elfoglalt napjaim vannak mostanában és igyekszem bent tartani még a babát legalább 4 hétig..., de 3-mal is kiegyezem, ha muszáj.
Tegnap Ikeában szendvics után 40perccel vércukorteszt 4.8. Reggeli éhgyomri védőnőnél 4.3. Teljesen meg vagyok elégedve Laughing

Tehát, ma vettem babahordozót, mivel babakocsiban nem tudtam még dönteni, úgyhogy lehetséges, hogy egy hónapos korában a kicsinek vesszük meg (mert határozatlan az anyja).

Eladogatunk a bútorainkból, hogy elférjünk, járom a várost a még apróságokért - a kasszánál estem hasra, hogy alig vettem valamit, de ENNYIÉRT?! Kicsit sok(k)nak találtam Embarassed

Ma beszólt egy öregasszony a metrón, hogy ő "állt sorba" azért a helyért -és így tovább -, ahova én leültem (babahordozóval és egy bazi nagy nylonszatyorral), mire "felsoroltam érveimet" amiken annyira megsértődött, hogy két megállóval később, mikor a mellettem lévő hely megüresedett sem foglalta el, hanem nagy sértődötten állt tovább! Igazam volt, mondjuk sajnáltam is, teljesen hulla voltam ahhoz, hogy én álljak.

Lassan meglesz mindenünk.

Amúgy én is sajnálok többezerért bébiruhákat venni újonnan, már nem is teszem, hanem elnézek pár használtboltba, állítólag ki lehet fogni... üsse kavics, még nem próbáltam. Mindenki azzal riogat, hogy nem lesz időm mosni, napjában 5-6x át kell öltöztetnem a picit és így tovább. Képtelen vagyok elhinni, hogy tényleg minden nap sikerüljön lebüfögni a ruhácskáit, meg túljárnia a hiperszuper pelusok "eszén" és összekenni mindent..., de azért a 62-es méretből biztos ami tuti még pár "rongyot" beszerzek.

Ja, nagyonnagyonnagyon sokat kell pihennem, teljesen le vagyok állítva mindenféle kimozdulásról (... ennek ellenére halál felelőtlenül járkárok, de mától kocsival, soha több BKV), nem lehetek függőlegesben és lehetőleg ne is üljek, hanem feküdjek. Védőnéni most nagyon kitett magáért, nem is tértem magamhoz 10 percig. Very Happy
Jövőhét szerdán nődoki (34+2 leszek), remélem, hogy nem szivárog a magzatvíz és ilyenek! "Kedves barátnőm" édesen rámhozta a parát, hogy hülye az orvosom, mert amikor ő nyitva volt, neki heti egy alkalommal a 28. héttől mindig kellett mennie ellenőrzésre, majd a 33. héten be is fektették, mert szivárgott a magzatvíz, aminek számára észrevehető jele nem volt, tehát, lehet, hogy nálam is, majd 3 hét múlva megindították a szülést, nehogy kiszáradjon a kölök... Teljesen kivagyok!

Fogamzásgátlás: Mi a kondom mellett döntöttünk, de az az igazság, hogy legkésőbb babó 2. szülinapjára "kérünk" egy hugit is Razz

Róki, remélem, hogy jövőhét szerdán már én is ott leszek a szülésfelkészítőn, amennyiben nem légzéstechnika, mert azt már egyszer túléltem. Mobilomat bármikor megírom e-mailben és dumálunk Wink
Timmba

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kipróbálom, hogy sikerül-e bejelentkeznem és látni a centit vagy sem.

Még egyben vagyok, ha minden rendben, akkor írok mindjárt bővebben is.

Pusza, Timmba
_Barbi_

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagy nehezen leesett,miért nincs új beirás a Babaneten,mert elköltözött a topic..
Sikerült beregisztrálnom, de olvasni még nem, úgyhogy most megyek is, amig van idöm olvasgatok
Sziasztok
Barbi
34+0
Vanda

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretném kiírni magamból...
Tegnap olyasmi történt, ami eddig nem. Este 7-8 óra felé eleinte tompán, majd állandó éles jelleggel fájt az alhasam, lesugározva a combomba, mint amikor meg akarna jönni (de kb. tripla annyira fájt). Rázott a hideg (lázam nem volt), tíz percenként pisilnem kellett, persze minimálisat és csípett is. Peti közben iszonyatosan tombolt a pocimban, nekem pedig még felállni is vészes volt, nemhogy lépni. (Vérzés nem volt, azt hiszem ott estem volna össze az ijedelemtől).
Nem is emlékszem mennyi magnéziumot beszedtem, utána majd két órát töltöttem a kádban forró vízben, mert az esett jól. Kockásra bekeményedett a méhem, majd ellazult, és közben persze azon paráztam, hogy beindult a szülés vagy most mi ez az egész, - nem illett a képbe a sűrű pisilési inger.
Persze kellett nekem olvasni, mert a tünetek korai lepényleválásra utalnak, jól be is ijedtünk.
Hajat mostam, rendbe tettem magam, hogy ebből még ma kórház lesz... Már lassan éjfél felé járt. Annyira megijedtem, hogy kétszer is voltam vécén (ami nálam egyébként "ünnepnap") és annyira elfáradtam egyúttal, hogy kb. hajnali fél egy felé egyszerűen elaludtam, és csak félig ülő helyzetben volt kényelmes (istenem most áldom ezt a szoptatós párnát, mennyire jó!!).
Reggel kb. fél tízkor ébredeztem, baromi fáradtan, táskás szemekkel, és hihetetlen, de gyakorlatilag nulla fájdalommal a tegnapi naphoz képest.
Dokimat -végre- sikerült elérni, aki meghallgatott és szerinte megint felfáztam. Pihenjek és ha úgy érzem, továbbra is annyira fáj, menjek be a kórházba hozzá...
Ma persze muszáj volt megvenni a cserepet, totál "jókor" jött ez a hercehurca (hétfőtől emelt árak lesznek és egyáltalán nem mindegy).
Úgy lépkedtem, mint aki a felhőkben jár....
Lányok én tegnap annyira megijedtem, sosem volt még velem ilyen!!
Most azon kívül, hogy fáradt vagyok és úgymond érzem a méhem, picit a combom, semmi bajom nincs.
Ha ma is hasonlóan alakul az este, akkor be fogunk menni az ügyeletre... Párom amúgy is ki van akadva. Nem szeretném, hogy bármi baja legyen Petinek!! Doki amúgy is látni fog kedden, de ha nem javul a helyzet akkor akár hamarabb is.. Drukkoljatok, hogy ez a valami tegnap csak egy átmeneti dolog legyen és jól alakuljon a hétvége..
Megyek, pihenek tovább.

Vanda
29+0
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
sygnum

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Henci!
A herpeszvírusok közé elég sok vírus tartozik. Az ajak- és genitális herpesz nem veszélyes a babára, ha már régebben volt az első fertőzés. Nálad ez így is van. A genitális herpesz lehet veszélyes, ha pont akkor vannak hólyagok, mikor hüvelyi úton szül az anya, de ma már ebben az esetben nem engedik a hüvelyi szülést, hanem császár.
HPV: nagyon sok törzse van (több, mint 60) és sok nem okoz tüneteket. Sokszor felelősek máhszájsebért, de sokszor nem lehet észrevenni semmit. Meddőségért is lehet felelős. Tenyésztéssel kimutatható. Nekem pl. az állandó folyásom miatt már csináltak ilyet néhány éve. Férfiaknál is lehet tünetmentes és van olyan törzs, ami okoz tüneteket.
Nem olvastam még a Kismamát, csak átlapoztam, de ott mintha a CMV-ről (cytomegalovírus) írtak volna. Ez valóban veszélyes, főleg azért, mert akár tünetmentes is lehet a fertőzés. Szinte minden úton terjed (vizelet, nyál, széklet, genitális váladék...). A legtöbb ember gyerekkorában elkapja (40-100%-os a fertőzöttség), nem nagyon lehet ellene védekezni. Ha nem terh. alatt esik át vki a fertőzésen, akkor nincs gond. De ennek semmi köze az ajakherpeszhez!!!

Pipocska!
A külső megfordítást régen gyakran csinálták,a bábákis, de sztem is megvan az oka, ha nem fordul be. Arra még én sem mernék vállalkozni, pedig elég "bevállalós" vagyok. Állítólag a Pulsatillától is megfordulhat. Ezt hallotad már?

Johanna!
Képzeld, halványodnak a pöttyeim! Pedig nem csináltam velük semmit. Lehet, hogy volt vmi hormonális változás így a végefelé és annak hatására.

Márti!
Most már mindent bele! Szurkolok!

Wica!
Én elkezdtem inni a málnalevélteát és a gátmasszázst is. Homeót csak a vajúdáskor-szüléskor fogom szedni. A homeo és a többi egyébként mehet egyszerre, rákérdeztem homeós doki néninél, csak a mentol-mentát, kámfort, eukaliptuszt (esetleg kamillát) kell kerülni.
Gyakorlatom ugyan nincs, de rugdalózóból én több ujjatlant vettem, sztem nyáron az lesz praktikusabb.

Rokica!
Sztem az még olyan sokára lesz, ne foglalkozzatok -főleg a terhesség alatt- most még vele. Lehet, hogy addig megváltozik a véleménye. Vagy akár a Tiéd.

Rita!
Örülök, hogy rendbejött a fogad (helye).

Fog.gátlás: Én megfogadtam, hogy soha többet nem szedek hormont. Nekem teljesen összekavarodott a ciklusom tőle, mikor abbahagytam a szedését. Az is csoda, hogy terhes maradtam.
A hüvelygyűrűről én is hallottam, kikerüli az emésztőszervrendszert, kevesebb általános mellékhatása van. A haladóbb nődokik ajánlják.
Spiráltól irtózom, ráadásul nem is teljesen "biztonságos". Sosem lehet tudni, hogy elmozdult-e. A kolléganőm 37 évesen mellette maradt terhes, csuppa aggódások közepette hordta ki.
Azt hiszem nekünk marad a gumi.

Meglátogattuk ma a doktor néninket. Olyan aranyos, kedves, segítőkész. Pedig a város másik végén van a rendelője, nem is volt muszáj elvállalnia. És mégis. Még homeós tanácsokat is adott szülés utánra meg a babának is. Meg a recepteket is ideadta már. Megnyugtató, hogy ilyen emberre bízom a kicsit.
Vissza az elejére
Banett

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska
Nekünk a holnap csak du. jó, mert de. Kecskeméten vagyunk versenyen a gyerekekkel. Úgy tervezzük, hogy dél - 1 körül itthon vagyunk.
Írj, hogy mikor lenne jó a holnap.
Vigyázz magadra. Én is állandóan mérem a vérnyomim, mert dagadt a lábam rendesen.

Puszi Banett
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Igen az én képem, de nem fotó.
Illetve fotórol csinálta a Laci, a Corel Foto Paintben. Olyan mintha rajzolva lenne.
Akkor éppen nyaraltunk 2 éve nyáron, és amikor nyaralunk nem szárítom ki egyenesre. Viszont mivel nem szeretem ha göndör, ezért banáncsatot tettem bele. És kint álmodoztam a teraszon mikor Laci lefényképezett. Very Happy

Spirált neeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!

Anyunak olyan gyulladása lett tőle, hogy évekig szenvedett utána.
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni
Sajnos a BDP nem elég meghatározni kismanód súlyát, még kell hozzá azt hiszem az ülőmagassága vagy a haskörtérfogata? Azért lehet találgatni persze a súlyt illetően, de legközelebb kérdezz rá.

CsMárti
Örülök, hogy a cisztád kipukkadt. Remélem a doki áment mond a babakészítésre.

Pipocs
Én is amondó vagyok, hogy inkább császár mintsem, hogy beforgassák, akármennyire is azt mondják veszélytelen.
[/url]
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Fogamzásgátlás:
Akinél gondot okoz a gyógyszer az természetesen gondban lehet vele..
Nekem soha nem okozott gondot, és ezeknek az újfajta 3 fázisú gyógyszereknek alacsony a hormontartalma. Ez teljesen alkati, hogy kinek mi jön be, ellenben 4 év szedés után hóközi vérzésem volt és az akkori dokim azt mondta hagyjam abba mert nem fog védeni. Abba is hagytam, terhes is lettem Mr. Green

Én nem óckodok a spiráltól, de csakis akkor használnék ilyet, ha már van két gyerekem (vagy amennyit szeretnék), ugyanis ennek is van kockázata, hogy nem eshetsz utána teherbe többet.. és ugye mi van akkor ha én mégis szerenék (ezt sosem lehet tudni). Ez a gyürü jó ötletnek tűnik, nem hallottam még róla. Viszont a korházi mizéria után úgyis beszélgetni fogok a dokival arról, hogy ő mit javasol, ha szeretnék fogamzásgátlást a következő babáig. Felteszem inkább a gyógyszert fogja ajánlani ha az beválik, vagy esetleg ezt a gyürüt.. majd rákérdezek Smile

Pipocska:
Az ott bal oldalon a te fotód? Mr. Green

Hajni20:
Automatikusan egyik doki sem mondja, hogy hány gramm a baba, mert ez csak egy ilyen plussz luxus dolog :O Nekem 1440 gramm volt a 29. héten, 30 hétnek megfelelő méreteket mondott a doki.. Nagyjából lehet következtetni, hogy ha nagy a babád és a 33. hét körül jársz, akkor olyan 1800 gramm körül lehet, mert heti 200 grammal lehet számolni nagyságrendileg ilyenkor, egy nagy babánál főleg.

hanee & Lilibébi
Vissza az elejére
Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hajni!

Sajnos az én dokim sem mondott súlyt a legutóbb, de a BDP 83 a FL 63 (32 hét és 1 nap).
Hát ennyit tudok, úgy néztem, hogy kb a korának megfelelő.

Milyen méretekre mondta a doki a nagy bébit??
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Jaj már megint ezek a hülye frontok. Sad 2 napja úgy fáj a fejem...

Lányok, egy kérdés:

nekem a dokim soha nem mondja h mekkora manó, cska h nagy baba lesz...
de ilyet h pl. 1200 v 1800 gramm, soha..
és érdekelne..
aki volta 32-33. héten uh-n leírná nekem h mekkora volt a bdp-je? és hogy arra mekkora súlyt mondtak??

Köszi:

Hajni
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rókica és aki fogamzásgátlásra készül a gyerkőce(i) után Razz

Nem mondom, hogy totálisan utánajártam a fogamzásgátlás témának, de az ondóvezeték elköttetése akkor hatékony és jó megoldás, ha a mama nem kezd másik kapcsolatba egy másik férfival Embarassed

Pl. párom nem szeretné, ha ott lent matatnának meg, pedig egy nagyon egyszerű ambuláns beavatkozás (nem mondom, hogy nem kellemetlen utána, de totálisan kibír6ó. Azért tudom, mert főnökömnek volt ilyen 1 évvel ezelőtt a 3 gyereke után). Szerintem az ilyen fog.gátlás nagyon is modern nézetekre vall a férfiaknál, és becsülendő az aki ilyenre vállalkozik vagy legalábbis elgondolkodik róla, mint lehetőségről És igenis ne csak a nő legyen felelős a gyerkőcért, hanem az is aki ebbe besegít. Very Happy

Szóval a gyógyszer. Szerintem macerás, és nekem anno nem vált be mert méhszájsebem lett tőle és ráadásul 30-40 felett már elég kockázatos is LEHET a magas hormontartalma miatt, nem beszélve az esetleges elhízásról, stb.

A spirál: Hatékony, és jó megoldás, de sokan ódzkodnak tőle, mégiscsak a méhen belül van elhelyezve, azonban az egyik legegyszerűbb és legkevésbé hormonális eszköz. Megvallom nekem nem nagyon szimpi megoldás.

A gumi: Hát mit is mondjak.... Nem a kedvencem Rolling Eyes

És egy új dolog, az ún. hüvelygyűrű. Nos, a 2. gyerekem után tutira ezt fogom választani, majd a szoptatás után. (Nem tudom, hogy lehet e szoptatás alatt használni)

Igaz, hogy ez is bennem van, de nem a méhben, hanem a hüvelyben jó mélyen és bármikor könnyen eltávolítható, sőt ha jól emlékszem 21 naponként kell cserélni (hasonló ciklikuságga van mint a gyógyszernek) és kevés hormont tartalmaz amit helyileg adagol, vagyis nem az emésztőszervrendszerbe kerül közvetlenül. Ismereteim szerint annyira rugalmas és stb. hogy egyátalán nem érezhető sem a féfri számára sem számodra a jelenléte.

Azt hiszem a gyűrű talán mentálisan elfogadhatóbb azok számára akik menzeszkor tampont használtak/nak, azok talán nem ódzkodnak annyira tőle, azzal a felkiáltással, hogy magamba kell nyúlni, stb.

Hát csak ennyit a foggátlásról, hogy igy felmerült.

Üdv,
[/url]
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen Hanee!

Nagyon hasonlóan gondolkodunk.
Egyébként ez is korházfüggő.
A dokink azt mondta, hogy itt ne nagyon van faros szülés sem, pont azért, mert ez a fajta császár a legbiztonságosabb, és akkor meg minek kockáztatni.

Más:
Nekem annak idején nem volt gond a gumi.
Laci pedig annyira rutinos volt, hogy észre sem vettük.
Viszont amikor már nagyon egymásra hangolódott a kis lelkünk, akkor áttértünk a Pharmatex cuccaira.
Én szülés után is ezt fogom alkalmazni.
Gyors, kényelmes, hatásos. Very Happy
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pipocs!
A megforditással kapcsolatban az én véleményem ,hogy nehogy megenged!
Amikkor a Döncit szültem a Nyirőbe akkor ott probáltak forditani egy anyukának!
Ő azt mondta,hogy nagyon fájt és nem is sikerült,mint utobb kiderült rövid volt a köldök zsinor és az nem engette!
Nem akkartam senkit megijeszteni de én amondó vagyok biztos nem véletlen ha nem fejvégű!4

Hanne!

Sok erőt ehez a rengeteg tanulnivalóhoz!
Szoritok!

Mi ma este vagy holnap reggel megyünk a nyaralóba!A fiúk már alig várják!
Csak a Döncit törtem le egy kicsit,hogy még nem lehet fürdeni a balatonba!

Most voltam a szájsebészeten és meggyógyúlt!!!!!!

Majd még jövök!
Rita77
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Rokica:
Köszi a címeket, megnéztem őket és találtam is benne két bölcsit-ovit, ami szimpatikus (árban is). Havi 50 körüli összegbe fáj, de benne van a kaja is meg minden és 2 és fél éves kortól lehet hordani a gyerekeket. Majd egyszer leülök kiszámolni, de lehet hogy kb. ennyibe jönne ki ha beiratom egy magyar állami bölcsibe-oviba és mellette még hordom angolt tanulni (mertugye ez is és az is pénzbe kerül, csak külön külön kevesebbe). Amikor én jártam németet tanulni heti két alkalommal, az nekem alkalmankén 2400 Ft vol (2 óra / alkalom), hetente kétszer, tehát heti 4800 Ft: Ez egy hónapban közel 20 ezer Ft + tananyagok.. szóval nem vagyok róla meggyőződve, hogy a nyelvtanulás nem drágább, vagy ugyanennyi.. Persze felvetem páromnak is a dolgot és lehet hogy majd idővel elmegyek megnézni is egy ilyen ovit, beszélek a nevelőkkel, hogy mit tanácsolnak, mert elképzelhető hogy egy kis előzetes rákészítéssel (Cartoon network, angol versek, dalok) rá lehet készíteni egy gyereket és ha értelmes akkor gyorsan beilleszkedik). Én ebben gondolkozom, mert már látom, hogy ha nem csinálom, a gyerekem eleve hátránnyal indul, ugyanis mostanában a gyerekek legalább 10%-a már kétnyelven beszél 5 éves korára.. ez elég magas arány szerintem.

Pipocska:
Én sem javasolnám ezt a megforditgatást, a baba nem véletlenül van farosan. Ez sokmindentől lehet: lehet a méhtől, a köldökzsinórtól és nekem is pont ez jutott elsőre eszembe, hogy "mi van ha azért nem fordul meg, mert rá van valahol tekeredve a zsinór, ami igy nem zavarja, de úgy megölné". Szerintem sem éri meg a kockázatot, hogy esetleg bármilyen rendellenesség fellépjen! Túl fogod élni a csaszit, és meglátod, hogy hamar fel fogsz épülni, pár nap alatt már otthon is leszel és nem lesz semmi gond.. ráadásul előbb tudsz majd sexelni is Mr. Green
Szóval ne lógasd az orrod egy percig sem a császár miatt!! Ez a gyerek érdeke és a tiéd is (ha faros babát szülsz, eleve szétnyaszabolnak a gátnál eléggé), ráadásul ahogy látom elég nagy lesz Marcell is, 3,5 kilós babánál pedig kevés orvos engedné hogy simán szülj, mert nagyon nagy lehet a feje. Az én babámnak is nagy a feje, de azért mert okos Mr. Green

Rokica:
Egyetértek Mónival, szerintem hagyd rá párodra a dolgot azzal, hogy bólintassz rá egyet, vagy nyitva hagyod a kérdést, mert még addig sokminden történhet, lehet még kutyából szalonna, lehet hogy olyan jót fog tenni neki a gyerek, hogy ötöt akar, lehet hogy az egy is elég lesz neki. A betegségét is figyelembe véve pedig valóban számára ez egy biztos pont lehet, ha erre készül és ezt igy betervezi.
Bár az aggályodat én is megértem! Én mondjuk szerintem nem is hagynám ezt páromnak, inkább szedem a tablettát majd.. aztán még vannak alternativ modszerek is, pl. spirál meg ilyesmi.. szal szal érted..

A gumi hivei mi sem vagyunk.. ezért is jöhetett létre Lilibébi Mr. Green Természetesen nem bánom, de azért lássuk be ő nem volt betervezett bébi Smile

nya.. megyek tanulom tovább ezt az idióta munkajogot, mert még 140 tétel van hátra...

BAROMIRA SOK!

hanee
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocs!

Természetesen a te döntésed, mit mersz bevállalni.

De szerintem a forgatás nem lehet olyan veszélyes, nézik közben ultrahanggal, hol a köldökzsinór meg ilyenek. Olyan nem csinálnának ami veszélyezteti a babát.
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó, hogy lassan mindenki megjön. Very Happy

Hanee!

Ez csak természetes! Razz

Márti!

Mi meg neked szurkolunk! Laughing

Banett!

Áttehetjük holnapra?
Muszály délután lemennem a körzetihez, hogy mérjen egy vérnyomit, mert annyira vizes, és dagadt a bokám, hogy meg kell nézetni nem társul-e hozzá magas vérnyomás.
Nehogy toxémia legyen.
Majd üzenj, hogy mettől-meddig jó, és akkor kitaláljuk.
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Róki!

Próbálkoztam már pár dologgal.
De úgy gondolom bizzuk a természetre.
Neki hátránya nem származik abból ha nem fordul meg, én pedig kibírom azt a pár napot ami utána lesz.
Itt amúgy is ezt a kímélő császárt csinálják, amivel ugynúgy haza lehet jönni a 4., 5. napon mint a sima szülésnél.
Ráadásul, ha lesz szabad egyágyas, akkor Laci bent alszik velem éjjel.
A kívűlről forgatós módszerről hallani sem akarok.
Már a múlthéten az egyik barátnőm ezzel nyaggatott, hogy egy másik kórházban csinálják./Bajcsy/
Egészségükre.
De, képzeld el azt a szitut, hogy 39 hétig kihordassz egy egészséges babát, aztán megpróbálkoznak megfordítani, és valamit elcsesznek, és nem egészséges gyereked születik.
Te be mernéd vállalni?
Én belebetegednék.
Ennek ellenére rákérdeztem NST-n a védőnőre, hogy mit gondol erről, azt mondta eszembe se jusson, mert veszélyes a gyerekre.
És ha rá van tekeredve a köldökzsinór és az nem engedi?
Ezek meg nyomkodják, tuszkolják.
Rossz rágondolni.
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap voltam a Lehel tér melletti használt babaruha boltban. Természetesen már megint (még mindig) nem vettem semmit, de nagyon jó kis cuccokat láttam 1000 forint alatt. Volt ott három darab használt babakocsi is, az egyiket épp akkor vitte el egy nagy pocakos anyuka, ami úgy tűnt, tök jó állapotban volt, a Graco-ra hasonlitott, vizszintesre fektethető, bolygós kerekű, 18e -ért.

Bár elég jó anyagi helyzetben vagyunk, legalábbis nem panaszkodhatok, én valahogy sajnálok többezer forintot kiadni olyan kis ruhákra, amiket a gyerek egy-két hét alatt kinő. Pedig általában nem vagyok ilyen spórolós tipus.
Vissza az elejére
Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mzx! Mj-Móni!

Mivel kaptunk egy csomó rucit, kicsit át kell még néznem mi van, de 56-os és főleg pamut talán csak egy van rugiból ( a másik babóca őszi volt). Köszi az infót. Azt hiszem veszek még 3-4 pamut 56-ost ezzel lezárom a dolgot, majd meglátjuk, hogy mi kell majd. Köszi az infót. Kocsikabátka van, sapi is. Tehát csak a rugikkal vagyok gondban, ott is csak a kezdő adaggal Smile

Rokica!

Azt hiszem, nekem sem tetszene az ötlet, hisz sose lehet tudni. De szerintem most ezt nyugodtan ráhagyhatod, hisz van néhány éved amíg ez aktuális lesz, lehet, hogy addig vagy Te vagy Ő máshogy látod/ja majd a dolgot.
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rokica Razz
A helyedben örülnék, hogy a párod ilyet be mer vállalni. A férfiak általában a nőkre hagyják a fogamzásgátlást, hogy oldja meg.

Egyelőre szerintem e miatt ne aggódj, mivel:
1. az első még meg sem született
2. a második, ki tudja mikor fog megszületni, ez akár lehet még 3-4-5 év is és addig ahogy mondják sok viz lefolyik a Dunán
3. majd a 2. gyerek megszületése körüll érdemes újra felvetni a témát, addig szerintem "menj bele" a dolgoba.
4. Az ondóvezeték elvágása férfiaknál:
a) nem okoz szexuális zavarokat, vagyis ugyanúgy fog tudni "élvezni" csak hímivarsejtek nem lesznek az ejakulátumban.
b) Az ondóvezeték visszaállítása LEHETSÉGES, mig nőknél a petevezeték helyreállítása nem lehetséges.

A helyedben örülnék neki, hogy párom ilyeneken gondolkodik (bár szerintem egy kicsit előre futottatok az 5lettel mindketten) és felvállalja a felelősséget a fogamzásgátlásra. Ráadásul szerintem a betegségéből kiindulva (bár nem vagyok pszichológus, csak a meglátásom a leírtak alapján ez) párodnak szüksége van az ilyen megtervezett, biztos pontokra, hogy a jövőjét fel tudja építeni, hogy lássa azt. 1 szó mint 100 egyezz bele, aztán úgyis lesz időtök még dönteni róla.

Üdv,
[/url]
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már megint véleményeteket kérném...

Ugye nekem ez lesz az első babám, páromnak a második. Ő még egyet szeretne, tehát magunknak összesen kettőt, az neki három. Aztán meg akarja operáltatni magát.

Én meg úgy vagyok vele, hogy a másodikat is csak úgy vállalnám be, ha már látom hogy minden rendben a kis családunkkal az első baba megszületése után.

Viszont az a gondolat, hogy ő egy esetleges második gyerek után meg akarja operáltatni magát, ez engem baromira zavar. Nem igazán tudom megmagyarázni, miért. Nem tudom, hány gyereket akarok összesen, és lehet hogy az anyagi realitásokat (meg valljuk be, saját természetemet) nézve egy vagy maximum kettő bőven elég lesz.

De annyira nem szeretném, ha kettő után már lehetőség se lenne többre. Ez valahogy nagyon elszomorit.
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica Razz
Plüsst semmiesetre sem ajánlanék nyárra! Csakis 100%-os pamutot vegyél.

56-os amikor megszületik elképzelhető, hogy nagy lesz a gyerekre egy cseppet, de ezzel a mérettel szokás és érdemes kezdeni, mert 2-3-4 hét alatt totálisan kihízzák, kinövik. Az, hogy mennyit akarsz venni a ruhácskákból? Teljesen egyénfüggő.
Mennyit akarsz mosni? Milyen gyakran akarsz mosni?
Milyen gyakran ázik át a gyerek ruhája (volt, hogy napjában 3x kellett cserélnem a ruháját! büfi és pisi miatt) és nem utolsó sorban mennyi pénzed van rá?

Nehéz kérdés, de 1-2 nap után úgyis látni fogod kell e még azon kívül ruha amit vásároltál vagy elég ami van. Elküldeni a párodat vagy elmenni egy közeli bababoltba még mindig jobb, mint, ha hegyekben állanak az 56-os, 62-es ruhácskák. Tapasztalatom szerint minden méretből lesz majd olyan amit unásig nyúzol (mert tetszik, jól áll, a gyerek jól érzi magát benne stb) és majd lesz olyan amit 1-2 x vagy csak szükség esetén adsz csak a gyerekre.

Üdv
[/url]
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica, 62-est akartam írni, csak béna vagyok.
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica, mivel eleve 50 centi körül születnek az időre jött babák, ezért 50-es cuccokat nem érdemes venni (csak a koraszülötteknek kell), és 56-osból is keveset érdemes beszerezni, mondjuk 4-5 garnitúra rugdalózó és body elég szerintem, mert hamar kinövik. /2-esből már édemes többet venni, ebből vegyél kocsikabátokat is. Mindenképpen vékonyabb pamut anyagút vegyél, és inkább több réteg ruhát adj rá, ha hideg van, illetve be tudod takarni pléddel. Vegyél neki egy-két pamut kissapkát is.

Mzx-Móni

[^]  
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timmba telefonszáma nincs meg valakinek??? Már mióta nincs. Jó lenne tudni, mi történt vele...
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica:

Tea és gátmasszázs, relaxáció... a légzéstechnikákról is jó lenne tudni valami alapvetőt...
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee:

Angol nyelvű óvodák listája (angolul ugyan, de árakkal és webcimekkel)
http://www.usembassy.hu/docs/schools.htm

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, azt akartam kérdezni, hogy mivel hamarosan el kéne kezdenem felkészítenem magam a szülésre.
Ki melyik módszert választja majd??
Homeopátia vagy tea és gátmasszázs??

Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is itt vagyok, hát a babanetet már megszoktam, de ha nem müxik, nincs mit tenni.

Végre! Nem dolgozom többet Very Happy Very Happy . Már nagyon fáradtam az utóbbi időben. Tegnap volt az utolsó nap, és hát egész nap keményedtem. Nagyon xar érzés volt, nem fájt, de rossz. Ha már szülésközeli időpontban lettem volna, szerintem tuti megszülök. A derekam majd leszakadt. De végre pihenhetek. Most már csak sok-sok vizsgám van hátra, de úgy döntöttem csak annyit csinálok, amennyi jól esik. Már a babócára is szeretnék gondolni, csinosítani a kis szobácskát, rucit mosni, megvenni ami még kell. Erről jut eszebe. Ti hány 50-56-os rugit vettetek? Pamutot, vagy plüst? Nem tudom milyen meleg lesz júniusban. Meg kell csinálni a kórházi csomit is. Ma elmegyek terhestornára is, azt hiszem. Sajnos szerdán megint nem tudtam menni előkészítőre, pedig jó lett volna.
Timmba!! Hol vagy??

Húú, Pipocs! Neked aztán tényleg nincs sok időd!! De izgi!

Shocked Megvallom őszintén, néha kicsit félek a szüléstől. Betoji csajszi vagyok, azt hiszem!!

Pusszancs

rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee:

Az idegennyelvű bölcsik között is sok különbség tud lenni. Ma már nagyon sok bölcsiben/oviban van angol oktatás, de itt csak arról van szó, hogy hetente egy párszor bejön hozzájuk egy (valószinűleg magyar anyanyelvű) tanár, és énekeket meg mondókákat tanulnak angolul, kommunikálni azt nem igazán. Legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom és én anno dolgoztam a Tom és Jerry Nyelviskolának, akik ilyesfajta oktatást vállalnak.

Aztán vannak olyanok, gondolom borsos áron, ahol angol anyanyelvű óvónénik vigyáznak a gyerekekre, és elsődlegesen angolul beszélnek velük. Sőt, valószinűleg a gyerekek nagy része maga is angol anyanyelvű. Ennek több hasznát látja a gyerek, csak hát ára van, és a legtöbb ilyen amiről én tudok, a II. meg a XII. kerületben vannak, ahol a külföldiek laknak.

Az elsőnél szerintem semmi extra problémát nem jelent a gyerek beszoktatása. De a második fajtánál készülj fel, hogy a normál beszoktatási problémákra még halmozódik az is, hogy a gyerek nemcsak hogy egyszerre idegen közegbe kerül, de a nyelvet sem érti! Ez megnehezitheti a beszoktatást. Nem azt mondom nem érdemes vele próbálkozni, de készülj fel rá, hogy lehet hogy emiatt nektek nehezebb lesz.

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Banett

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska!
Elfogyott a tel. kártyámról a pénz. Már nem tudlak hívni, talán csak délután. De addig is jelezni akartam, hogy nekem a mai nap már jó párnaügyileg, megjött a várva várt pénz.
Még bekukkantok, hogy jelentkeztél-e, vagy küldj sms-t!
Pussz Banett
Vissza az elejére
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Hanee!
Az idegen nyelvű ovikról tudom, h. baromi drágák (kb. havi 60ezer Ft), és nem a legjobbak. Egy német ismerősünk kivette a gyerekét onnan, mert az óvónénik nem beszéltek jól németül Sad Bölcsikről még nem hallottam. Különben nálunk is kudarcba fulladt a két nyelven való tanítás, pedig Csaba fordít és tolmácsol is németül. Egész egyszerűen nem ment a gyereknyelv és az érzelmek közvetítése. Nos, majd meglátjuk, h. mi lesz, ha nagyobb lesz Eszter Very Happy ! Köszi az érdeklődést, remélem ez már tényleg a gyógyulás útja!!!

Mircike!
Igen, igen, igen! Voltunk a nyílt napon Very Happy ! Nagyon tetszett mindenkinek a családból Very Happy . Kata és Erika néni csoportját választottuk. Ők voltak szimpatikusabbak. A másik két néni sem volt különben ellenszenves, de így első pillantásra az első emeleti csoport volt nyerőbb. Eszter már a jelét is kiválasztotta, közölte velük, h. "Napocska sejetnék lenni Laughing !" Bocs, h. eddig nem írtam, de most, h. dolgozom, már kevesebb időm van!

Vanda!
Ezer köszönet! Ez az "Apa megszeretgetett" módszer tökéletesen bevált

Laughing ! Másnap újra megjött a mensesem! Jövő héten mehetek uh-ra, h. tényleg kitisztult-e a ciszta. És ha igen, akkor jöhet az első próbálkozás Razz ! Izgi!

Képzeljétek, az emeltszintű történelem érettségin felügyelő tanár leszek! Kb. 90 oldalas szabályzat készült az érettségikhez, mivel teljesen új a rendszer Confused ! MINDENT leszabályoztak! Lehet benyalni az egészet Sad !

Nagyon izgalmas nézni a centiket!!! Szurkolok mindenkinek!

Most indulás dolgozni! Puszik:

Márti
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee Razz
Igen, ha jól tudom a HPV-nek látható tünetei vannak és ha jól tudom elég kellemetlen nőknél. A főbb tünetek a sebesedések, hólyagok a nemi szerven, de mondom az esetleges P3-as eredmény is jelenthet HPV fertőzést. Sajnos többet nem tudok.

Még annyit tudok, hogy a kikúrálása valóban hosszú (hónapok kérdése) folyamat. Szerintem akinek P2-es leletei vannak meg nincsenek ilyen hólyagjai nem kell aggódnia!

Pusszancs,
[/url]
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 360, 361, 362, 363, 364  Következő
361 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés