Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Nem alszik az ebadta
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Okr
Örülök hogy azt mondod természetes hogy éjjel szopik,mert nincs ezzel mindenki így. Confused
Fura lehetett tényleg hogy egyik napról a másikra nem kellett neki a cici.Még most nekem is elképzelhetetlen mivel születése óta e körül forgott minden.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhőcske
Ada 1 éves koráig szopizott éjjel.Aztán egyik napról a másikra lemondott róla. Wink Hiába volt még valamennyi tejem,már elfordította a fejét a cicitől.Pedig azt gondoltam sosem lesz ilyen,hiszen hónapokig folyamatosan azon lógott.Ezt szó szerint értsd!A védőnő javasolta a cumit,meg a teát,mert ahányszor látott minket,mindig szoptattam. Shocked (Ha nem látott,akkor is)Sehová nem tudtuk elmenni itthonról,mert a gyerek nem bírt ki egy fél órát sem cici nélkül.
Most időnkét kér tápit éjszaka,de általában a tea elég neki.
9 hónaposan még természetes,hogy éjszaka szopizik!!! Exclamation Exclamation

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhőcske:
Köztes megoldás ha cumisüvegből kap enni éjjel, és akkor leszokik a ciciről talán egy idő után. És ha nem te, hanem az apja megy be és eteti meg.
Ez csak egy tipp Rolling Eyes

hanee
Vissza az elejére
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!A hagyjuk sírni nekem sem megy,mert én is úgy gondolom ha sír annak oka van.Egyébként miután hetekig láttam inkubátorban,úgy hogy csövek lógnak belőle mindenhonnan,tudtam hogy mindig is jobban fogok aggódni érte.
Okr!
Remélem tényleg kinövi majd.Addig meg örüljünk minden átaludt órának.
Hanee!
Próbáltam "megtömni"este,úgy is felébredt!Biztos cicifüggő a drágám!Apukája szerint az ő fia!
Judit!
Le szeretném szoktatni,de sajnálom sírni hagyni!Köztes megoldás? Very Happy

A hozzászólás legutóbb Felhőcske által 2006, Jan. 27, 16:04-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
judit

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhőcske!
Nem akarlak elkeseriteni, de én tudok olyat, nem is egyet, aki még 2-2,5 évesen is csak cicin nyugodott meg éjszaka. Neked kell eldönteni, h akarod ezt csinálni, vagy le akarod szoktatni. Ehhez viszont nagyon erősnek kell lenned, és apának is kell segiteni, mert ha te mész be a gyerekhez, akkor megérzi a tejszagot és nem fog addig elhallgatni, amig nem kap cicit. Ez már csak ilyen. Viszont azt próbáld meg, hogy este valami nagyon tápláló vacsit adj, ami nem ürül ki gyorsan a gyomorból. Hátha igy tovább birja.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és még annyit, hogy egy "nem sírós" gyerek, mint pl. az enyém is, mindig okkal sír! Tehát baja van, amit orvosolni kell, nem pedig mert hisztizik, vagy nincs jobb dolga.. szerintem.

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én nem értek azzal egyet, hogy ilyenkor feltétlenül sírni kellene hagyni a gyereket.
És a nem-pelenkázás sem jön be mindegyiknél, az én lányom nem bírja elviselni, ha pisis a feneke, egyből szól, és éjszaka nem szokott pisilni, de ha előfordult, akkor fel is ébredt miatta és szólt, hogy cseréljem ki neki.

Ébredhet azért is, mert éhes. Az én védőnőm azt mondta, hogy ilyenkor több kaját kell megpróbálni adni neki, és lehet ez orvosolja a problémát. Például ebédre és vacsorára a főzelék mellé tápszert, illetve tápszer mellé még főzeléket. De persze nem ez lehet az egyedüli ok, de nyilván ez próbát megér.

Szoptatás:
Szerintem ez totál gyerekfüggő, van aki 1 éves koráig is cici-függő, van amelyik már 3 hónaposan is elvan és alszik éjjel..

Szóval szerintem kitartás, és csinálj úgy, ahogy úgy gondolod, hogy jót teszel! Te ismered a legjobban a gyerekedet!

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Az én gyerkőcöm is sokszor nem alszik éjszaka.
Újszülött kora óta az álmatlan tipusba tartozik. Shocked

Felhőcske
Ne izgulj,előbb-utóbb kinövi! Very Happy Mi most ott tartunk,hogy 2 hetes periódusokban váltakozik az alszik-nem alszik.Sokszor a "nem alszik" napokon éjjel órákig ébren van.Játszik,sír,eszik stb,mint nappal.Tudom,hogy nagyon fárasztó.Én próbáltam,hogy hagyom sírni,de 5 percnél tovvább nem működött,uis még öklendezett is annyira ordított.Szóval,én azt gondolom ez is elmúlik majd,addig meg időnként virrasztunk!

[^]  
Vissza az elejére
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit!
Sokszor nem is igazán tudom miért ébred fel,csukva van a szeme és bőg.Legtöbbször evés után visszaalszik,de ritkán 1-1.5 órát nyugtalanul sír.Pelust ha cserélünk-amit sokszor nem úszunk meg,vagy azért mert Máté viszonylag sokat iszik,vagy mert a Pampers mégsem olyan jó-sötétben,csendben tesszük.Szóval úgy gondolom igyekszünk mindent megtenni,de persze ez nem mindig elég.Egyébként milyen idős korig "normális"az éjszakai szopizás?Mire számíthatok?
Vissza az elejére
judit

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 27, 08:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhőcske!
Ha nem uszik a pisiben, éjjel ne tedd tisztába, mert az is kiveri az álmot a szeméből. Én újszülött kora óta mind a kettőt csak akkor tettem éjjel tisztába ha kakisok voltak. Ha éhes adj neki enni, de ha nem akkor hagyd sirni, mert még 3 évesen is kelni fog. Nem egy ilyen esetet láttam, sajna
Anicska

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 23, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is amellett vagyok, hogy ha azt akarod, hogy aludd végig az éjszakát kell hagynod sírni.
Az én jól alvó Katicámra 2 hete jött rá, hogy minden egyes éjjel felkelt, de nem enni, hanem akkor jött rá, hogy ő játszani akar. Nem tudom, hogyan szokott rá erre, mert addig folyamatosan és állandóan végig aludta az éjszakát. Persze éjjel nem fogok játszani vele. Kapott egy kis teát. Villany le, utána jött az ordítás. kb egy hét aladt leapadt a 2 órányi ordítás, mostanra pedig megint végigalussza az éjszakát.
De ez azért az evéssel kicsit másképp van. Próbálhatod azt is, hogy este egy kicsit táplálósabb ételt adsz neki, éjjel pedig csak teát.

Ani

[^]  
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 23, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhőcske Smile
nem értem a kérdést Smile. Sírt. Bementünk hozzá, aztán felébredt a tesója is, onnantól együtt sírtak... de én már elég fáradt voltam hozzá, hogy végigcsináljam.
Máté éjjel volt, hogy 1.5 óránként kelt.
Vissza az elejére
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 23, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi!
És hogy bírtad hogy sírt?Lehet hogy én gyenge is lennék ezt végigcsinálni?Nem tudom.Még egy próbát megér.Persze hogy szívesen átaludnék végre egy éjszakát!
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 23, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhőcske Smile
mi sírni hagytuk, és működött. Első éjjel 1.5 órát üvöltött, 2. éjjel 30 percet, 3. éjjel 3szor ébredt, de csak megsimiztem és aludt tovább. Azóta alszik.

Ha téged nem zavar, hogy kelsz hozzá, akkor hagyd.
Vissza az elejére
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 23, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval ne aggódjak,neki ez az igénye és ez így okés is? Igazad lehet,mert egyébként kiegyensúlyozott baba,délelőtt és délután is alszik a levegőn,csak akkor nyűgös ha valami komoly gondja van.Most épp fogzási szünet van,remélem eltart pár napot,hogy tudjunk szusszanni mi is.Pusz
Vissza az elejére
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 23, 11:11    Hozzászólás témája: Nem alszik az ebadta Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Miért nem sikerül 9 hónaposan végig aludnunk az éjszakát? Éjjel 1 körül szinte mindig felébred a kisfiam,peluscsere,tea,cumi...minden hiába.Amíg meg nem szoptatom,nem alszik vissza.Szeretném erről az éjszakai evésről leszokatni,de megsértődve sír amíg meg nem kapja amit akar.A "hagyjuk sírni" módszer nem vált be,de akkor mit tegyek?Ha van ötlet,tapasztalat köszönettel venném.Pusz mindenkinek Felhőcske Confused
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés