Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
magas prolaktin
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 20, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moncsi, nem lombikos. Más, meddőséggel kapcsolatos kutatásokat végzett fiatalabb korában, a szakterülete a hüvelyi fertőzések, de rengeteg problémás kismami jár/járt hozzá, így van tapasztalata. Ha inszemináció v. lombik következik, mert a gyógyszeres kezelés nem hoz eredményt, akkor tovább küld máshoz.

Mzx

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
berni

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 19, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kismica!

Az én nagymamám is 15 gyereket szült ebből 13-mat nevelt fel és nézz rám......
Az első gyerekre is egy évet vártam a másodikra megmár lassa másfélévet.
Vissza az elejére
berni

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 19, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én jó hirekkel szolgálok prolaktinnal kapcsolatban!

200.02.28-án levett vér eredményem 664uIU/ml volt a normál érték 29.50 - 513 uIU/ml
Kaptam Bromocriptint 1×1-et kell minden nap szednem és most ellenőrizték és csodák csodájára lement 111 uIU/ml-ra.
De nemm szabad abba hagynam amig terhes nem leszek.

Úgyhogy fel a fejjel csajok!!!
A bromo segít én sem hittem volna.

Puszi nektek és drukkolok!
Vissza az elejére
Moncsi

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 18, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mzx o is lombikos doki? Szerinted ha elmegyek hozza nem fog kerdore voni hogy miert nem a sajat dokimal beszelem meg ezt? De en ugy erzem nem vette komolyan az en orvosom a hormon szintemet es nem is jol szedtem a bromot.Egyiknap szolt hogy matol es ugyan ugy szolt hogy holnaptol mar nem kell szednem.2 szemrol egyik naprol a masikra altam le utana jott is a baj.Na meg meg is viselt mikor szedtem.Bocs hogy igy rad zuditom kerdeseim.Szia Moncsi.
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 17, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néha nekem is eszembe jut, hogy ha nem járnék dokihoz, nyugodtabb lennék és nem lenne semmi gond. Ami persze nem igaz, csak furcsa, hogy pl. nagymamám 13 gyereket szült, lassan 80 éves és kutya baja. (Aminek persze nagyon örülök.)

Mikor teszteltsz?

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 17, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mauka, szerintem mindenképp hívd fel a dokid, mert a megtapadást gátolhatja a magas prolaktin. Kapsz fini Bromot Razz

[^]  
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 17, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moncsi, dr. Lázár Erika az orvosom, és az Istvánban dolgozik, de szülést már nem vállal.

Mzx

[^]  
Vissza az elejére
Moncsi

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 15, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mzx ha lehet kerlek ird meg kihez jartal!Koszonom.Remelem jol vagytok latom a finisben vagytok .Minden jot.Moncsi
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 03, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Öreg róka magas prolaktin szintes vagyok, akinek hamarosan már meg is születik a babája! Very Happy

Az én orvosom nagyon benne van a meddőség-kezelés témájában, így adok nektek néhány jótanácsot.

A Bromo nagyon durva gyógyszer, ha hirtelen kezded el szedni, sok kismama ki is hányja, aztán ha véletlenül mégis összejön a baba, akkor a tartósan nem lecsökkent prolaktin-szint miatt el is vetélhet.

Szóval, úgy kell elkezdeni szedni, hogy egy hétig csak negyed tabletta, majd egy hétig 2* negyed tabletta, majd egy hétig reggel fél, este negyed tabletta, és ezután lehet áttérni a 2*fél tablettára. A prolaktin szintet ellenőrizni kell (mindig a ciklus ugyanazon napján), miután legalább 3 hétig szedtétek a napi 2*fél tablettát. Ha nagyon lement, akkor a gyógyszeradagort negyedenként lehet csökkenteni. (negyeddel csökkented, utána legalább 3 hét múlva, a ciklus ugyanazon napján szint-ellenőrzés). Érdemes beállni a lehető legkevesebb gyógyszerre.

Ilyen szedés mellett a mellékhatások nálam egyáltalán nem jelentkeztek, hiszen volt ideje hozzászokni a szervezetnek a gyógyszerhez. Olyan három hónap beállított szedés után érdemes elkezdeni babával próbálkozni. A magas prolaktinszint hatására lecsökkenthet a progeszteron-szint, így amíg nincs beállítva a prolaktin, addig nem érdemes a progeszteronra semmit szedni, mert jó eséllyes megnő a progeszteronszint a prolaktin csökkenésével párhuzamosan. A jó hír, hogy a progeszteron-termelésra kapott gyógyszer már a szedés hónapjában hat, így nem kell több időt kihagyni, ha mégis kiderül, hogy szükség van rá.

Alaphőt (ébredési hőmérséklet, reggel mindig pontban ugyanakkor)érdemes mérni a biztosabb eredmény érdekében. Ez hétvégenként szívás, amikor egyébként lustálkodnátok, de amikor tuti elmúlt a ciklus közepe, akkor lehet csalni Very Happy .

Általában a beállított progeszteron és prolaktinszint után 3-6 hónapon belül összejön a baba, ha más probléma (Pl. apukával Wink ) nincs. Nekem 7 hónap próbálkozás után jött össze, de nálunk volt egyéb bibi is.

Drukkolok nektek, és ha bármi kérdésetek van, akkor küldjetek privát üzenetet!

Mzx-Móni

[^]  
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Verci!

Barnazas nekem is szokott lenni, mostanaban mar csak 2-3 nap menszi elott, de a menszim rendzseres. Tavaly osszel hosszabb barnazasom volt, akkor mindenfele hormonvizsgalat nelkul 3 honapon at Norcolutot kellett szednem, ami vegul is hasznalt, de a prolaktinom magas maradt... Most majd egy honapja szedtem napi 1 Bromot, de a barnazas megmaradt, pedig a prolaktinom szepen lement. Rolling Eyes

[^]  
Vissza az elejére
Verci

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A magas prolaktin szint okoz nektek ciklus problémát?
Én a menses előtt egy héttel már elkezdek vérezgetni. Egyik doki sem veszi ezt komolyan, azt mondják vagy a magas prolaktin vagy sárgatest elégtelenség okozza. "majd a gyógyszerek rendbe teszik". De nem igazán van változás. napi egy bromot szedek.
Verci
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 04, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En hetvegen kezdtem szedni, napi 1-t. (45.90 volt a prolaktinom).
Vissza az elejére
Moncsi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 03, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lanyok lenne egy kerdesem ti milyen dozist kaptok a bromocriptinbol? Puszoka!
Vissza az elejére
berni

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 25, 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milna:A mastodynon cseppeket fél évig szedttem és nem lettem terhes.Utána három hónapig PreMenset szedtem.Ez sem vált be.
Ugyhogy marad a bromocriptin, a clostilbegyt meg az Utrogestan.
Vissza az elejére
milna1

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 25, 00:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A homeos szer neve: Mastodynon cseppek. Gyógyszertárban lehet kapni vény nélkül. Mérhető hatásról sajnos nincs adatom.
Vissza az elejére
berni

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 24, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja meglehetősen zizi vagyok tőle,de nekem nem biztos hogy lesz tüszőrepim ebben a hónapban
Vissza az elejére
berni

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 22, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem is magas a prolaktin szintem ,ezért kaptam Bromot.
A mult hónapban volt spontán tüszőrepedésem ,de sajna nem lettem terhes a 21-napon levették a vért és kiderült hogy nem csak az LH szintem magas de a prolaktin is .
Remélem én is ilyen hamar leszek terhes mint,te Maggancs.
Egyébkjént én kapok még Utogestan hüvelykapszulát is hogy a méhnyálka kellő képen megvastagodjon a beágyazodáshoz.
egyébként 12 napja szedem a Bromot és meglehetősen kinlódok a mellék hatásokkal.Este veszembe mert igy könnyebben elviselem a hányingert,a fáradságot meg a szájszárazságot.
Nekem azt mondta adokim ,hogy két három hónap múlva fejti ki a hatását igazán ez a gyógyszer.

Sziasztok!
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 21, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Üdv fórumon Smile
A magas prolaktin nagyon jól kezelhető Bromocriptinnel, általában ezt szokták felírni az orvosok, néhány hét után jól beáll a normális szintre. Vannak mellékhatásai (hányinger, szédülés, nekem pl. szájszárazság volt), de egy idő után hozzászokik a szervezet.
Van homeopátiás szer is, de annak a nevét nem tudom, biztosan lesz, aki megmondja.
Sok sikert a babásodásban!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mira

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 21, 18:38    Hozzászólás témája: magas prolaktin Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok! Én csak most ismerkedem a számitógépes beszélgetéssel,bocsi.Kérlek írjatok,volt valakinek magas prolaktin szintje közületek?Van egy 12 éves fiam,ő egyből összejött.Most 36 vagyok,kifelé megyek az időből.Pozitív gondolatokat kérek szépen.Kit,hogyan kezeltek?köszi Mira Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés