Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
magas prolaktin
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mex

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 09, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kérek egy kis segítséget: Bromot szedek napi fél tbl. minden este, most viszont elkezdtem szedni a Mastodynon cseppeket is. Szerintetek mehet a 2-szer együtt, lehet, hogy "ütik" egymást? kb. februárban megyek a 4. lombikra, szeretnék addig minden lehetöséget kiprobálni a siker érdekében.

Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Infertility

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mindenkinek, ismerősnek és ismeretlennek!
Szia Kismica!!
Miért van az, hogy csak én szedem a Norprolacot??
Egyáltalán nem okoz olyan tüneteket, mint a Bromo, bár ezt is fokozatosan kell kezdeni, de utána semmi!
Én már egy éve szedem folyamatosan.
A Bromoból csak 1 és utána 1/2 szemet próbáltam bevenni, de azt hittem meghalok.
Ráadásul az orvosi leírásokban is az szerepel, hogy a Norprolac sokkal jobb.

Sziasztok!
eper

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 23, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Már régen írtam. Szerencsére a prolactin szintem rohamosan esik a Bromo hatására. Azért nem könnyű szedni az álllandó hányinger miatt. Januárban lesz a végső MRI. Ha az jó lesz akkor meggyógyultam. Elmúlt a daganatom, ami a magas prolaktinszintet okozta. Viszont egyrészt rögtön szeretnénk babát, másrészt szeretném úgy abbahagyni a Bromot hogy minnél kevesebb "megrázkódtatással" járjon. van erre valakinek tapasztalata? Várom a tanácsokat?
Köszi Eper
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 31, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Klettner,

Az üzenetedet megkaptam, csak választ nem tudok küldeni, fogalmam sincs, hogy miért, lusta vagyok utána olvasni, hogy ilyenkor mi a teendő.
A lényeg, hogy az I. sz. Női Klinikára járok Bp-re, endokrinológiára. Be kell előre jelentkezni, sokat kell várni, de szerintem megéri. Nagyon aranyosak és rendesek.
Most végül szedned kell valamit, vagy nem írt fel semmit az orvos? Konkrétumot nem mondott?
Velem semmi, bevettem az adagot, csütörtökön megyek UH-ra, én is kivagyok a melegtől, nem elég a gyógyszerek mellékhatása, még ezt a 40 fokot is el kell viselni. Nagyon nehezen megy!
Kitartás, írj majd!
Baresz
Vissza az elejére
Klettner

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 29, 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Baresz!
Küldtem privát üzit ezek szerint nem kaptad meg.
Marad a régi verzió.Velem semmi változás , nem bírom ezt a hőséget állandóan fáj a fejem.
Veled mi ujság.
Üdv:KLB
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 28, 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Klettner,

Mi történt? Remélem nincs baj, csak azért, mert nem jelentkeztél. Valami életjelet kérek!

üdv,
Baresz
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Klettner,

Sajnos nem tudom, hogy mi történt, de egyszerűen nem megy át neked a mail. Én kaptam tőled, válaszoltam is rá, de leragad. Ha van privát-privát mail címed, és megírod nekem PÜ-ben, akkor oda tudok neked írni.

Üdv,
B.
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 25, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Klettner,

SZóval nem tudom, hogy miért, de nem tudtam privát üzenetet küldeni neked. Küldj egyet nekem Te és arra hátha tudok válaszolni, jó?! Ha nem sikerül, akkor marad a régi verzió. Én Budapesten tudok orvost, ahogy kivettem a levelezésünkből vidéken élsz, így nem okoz gondot, ha fel kell utaznod?

Üdv,
B.
Vissza az elejére
Klettner

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 25, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Baresz

Nem kaptam meg a privát üzit.

Üdv.KLB
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 25, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Klettner,

Írtam privát üzenetet, remélem megkapod! Ha nem, jelezz!

Üdv,

B.
Vissza az elejére
Klettner

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 22, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Beresz!
Köszi az infokat sokat segitett,ezek szerint nekem is "túlélő tüsző szindromám " lehet.
Tudsz nekem abba segíteni hogy valami normális dokihoz kerüljek.Te kihez jársz.

Üdv:Klettner
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 22, 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Klettner,

Akkor nagy valószínűséggel neked is PCOS van. Nálam is ugyanez volt, sok kisebb cisztát találtak mindkét petefészkemben, ráadásul a jobb meg is van nagyobbodva. A méreteket sajna nem tudom. Szóval én nagy nehezen találtam egy leírást - ha más ezekről többet tud, írja meg legyen szíves, mert minden info aranyat ér! - az egyik fajtája a PCOS-nak (ha ez van neked), az veleszületett, jellemző tünetei az elhízás, a férfias szőrnövekedés, mindkét petefészek extrém megnagyobbodása, gyér (kb. 1-2 napig tartó) vérzések. Magas inzulinszint, aknés arcbőr, hajhullás. Ez már a pubertáskorban jelentkezik, nincs ovuláció, nincs sárgatestfázis, a beteg meddő.

A másik (ami szerintem engem is érint) a "túlélő tüsző szindróma", mert
a valódi PCOS sokkal ritkább,mint azt gondolják, mert sokszor összetévesztik a meg nem repedt tüsző szindrómával. Ebben az esetben a tüsző megérik, de nem reped meg. Ez az elváltozás általában féloldalas, és a meg nem repedt tüszők alakulnak át cisztákkál. Ez egy jellegzetes stresszbetegség. Nem veleszületett, itt is ritkák a vérzések, de elhúzódóak, erősek, fájdalmasak. A valódi PCOS-t úgy kezelik, mint az időskori cukorbajt, ezt pedig ovulációindukciós kezeléssel gyógyítják.

A prolaktin szinted is ettől magas. Nálam az volt a helyzet, hogy első körben felírták a Bromocriptint (prolaktin csökkentésre), amit most 3.-4. hónapja szedek, aztán tegnap meglett a párom eredménye (jó), visszamentem az orvosomhoz, mondta, hogy jó jel, ha spontán megjött múltkor. Most jövő hét végéig várok, ha addig nem jön meg, akkor vérvétel, majd Norculot, aztán a mens. második napjától Clostylbegit, ami peteérést elősegítő hormon. Köztes időszakban UH, ott esetleg egy tüszőrepesztő injekció (de ezt még nem tudom) és remélhetőleg három hónapon belül meglesz az eredmény, ha addig nincs baba, akkor jön egy következő lépés, a petevezeték átjárhatósági vizsgálat. Szóval ennyi történt eddig, és bízom benne, hogy már két hónap múlva azt írom, hogy pozitív a teszt eredménye! Ja, és a Bromot is szednem kell folyamatosan.

Húú, kicsit hosszúra nyúlt a levelem, remélem nem baj! Mindenképpen menj el több orvoshoz, vagy egy nagyon jóhoz, mert nálam első körben műtétet javasoltak, de a mostani orvosom azt mondta, hogy az az utolsó lépés, addig még sok mindent ki lehet próbálni, nem szabad rögtön műteni!!!

Írj, hogy mi volt, mi van!!!

Üdv,
Baresz
Vissza az elejére
Klettner

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 21, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Baresz!!

Megvan az MR eredményem,hát elég gáz/szerintem/.
Leírom pontossan, hogy mi van a laletben, hátha tudsz nekem segíteni.

Jobb ovarium számos 5mm-es és egy-egy 8-10 mm-es cysta ábrázolódik.
A bal ovarium állományában több 3-4 mm-es és egy 16mm-es cysta látható.
Neked mekkora és mennyi cystád van?Szerinted ezt lehet ,hogy meg kell műteni?Légyszi ird meg, hogy milyen két féle cysta van.Hétfőn megyek Pécsre endokrinológushoz,de ezek után keresnem kéne egy megbízható nőgyógyászt.Én nem jártam babaügybe dokinál azt mondták, hogy elöször a prolaktin szintemet kell leszorítani addig szóba se jöhet a baba?!
Veled mi ujság van valami eredmény?
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 19, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

A ciklusommal nekem is rendben volt minden egy jó ideig, aztán az utolsó alkalommal nem jött meg már kb. 80 napja, ennek eredményeképpen mentem el orvoshoz, ahol megállapították a PCOS-t, amitől ugye magas a prolaktin szintem stb. stb. stb. Egyébként utánanéztem a PCOS-nak is. Két fajtája van (amit azért az orvosok előszeretettel nem mondanak), ha véletlenül az van neked, akkor leírom majd ha gondolod. Kb. úgy tudod meg, hogy mi bajod van, ha te nézel utána, mert az orvosok vagy csak találgatnak, vagy nem mondanak el mindent részletesen.
A baba projektről még nem tudok nyilatkozni, mert csütörtökön megyek az orvosomhoz, a párom akkora kapott időpontot minta vizsgálatra, annak az eredményével kell visszamennem, anélkül bele sem kezdenek, mert sok függ attól is, hogy a pasiknál milyen eredmény születik. Szóval majd csütörtök után megírom, hogy mi volt.
Melyik intézetbe jársz?
Üdv,
Baresz
Vissza az elejére
Klettner

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 18, 20:19    Hozzászólás témája: Baresz Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Baresz!

Ma voltam kis medence MR-en,PCO gyanujával,hát felejthető élmény volt/utálom a bezártságot/.Talán most kiderül mi okozza a magas prolaktin szintet.Szerdára meglesz az eredmény.Amugy a ciklusommal mindig minden rendbe volt kivétel a három utolso hónapot.
Veled mi ujság,mit mondott a dokid babaügyben???
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 15, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Klettner,

Én Bromocriptint szedek a magas prolaktin szintemre, állítólag (több orvos szerint), ez a leghatékonyabb gyógyszer ennek csökkentésére. Ez elég erős(gondolom az is, amit írtál, bár sajnos én azt nem ismerem), három hónapja szedem, most már elég rossz mellékhatások jelentkeznek, ami lehet pozitív (ha megtette a hatását a gyógyszer) és negatív is, majd kiderül, mert a héten megyek vissza az orvosomhoz.
Ha megnyugtat, én is endokrinológushoz mentem segítséget kérni, mert nálam PCO jelentekezett először, ezután állapították meg, hogy magas a prolaktinom ennek köszönhetően.
Azt tudd, ha magas a prolaktin szinted, akkor sajnos a baba nem tud megfoganni, vagy nem tapad meg (persze itt már találkoztam olyan fórumossal, aki szerencsés volt és minden további nélkül sikerült terherbe esnie és ép, egészséges kisbabát szülnie). Szóval nagy valószínűséggel ez az hülye magas prolaktin szint az oka annak, hogy nem esel teherbe. Talán a jövő héten többet tudok írni, mert akkor már okosabb leszek, mivel most én is azért megyek vissza az orvosomhoz, hogy egy kisbabát összehozzunk (ami ugye nem megy olyan könnyen, mint másoknak).
Van rendesen ciklusod? Eddig nem voltál még orvosnál emiatt? Remélem nem voltam túl hosszú és kérdezz bármit nyugodtan itt, vagy privátban is.
Kitartás! Üdv, Baresz
Vissza az elejére
Klettner

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 09, 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Lányok!
Légyszi segítsetek.Magas a prolaktin szintem 3336mIU/L normál érték 72-511-ig tehát elég gáz.MR negatív bár nem kaptam kontrasztanyagot.Norprolac-ot szedek 2 hónapja nem viszi lejjebb a prolaktint.Babát szertnénk 2 éve ,semmi.Most megyek Pécsre egy endokrinologushoz.Ha tudtok légyszi,légyszi segítsetek.Köszi!!!
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 28, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bildi,

nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen! Neked is minden szépet és jót, rengeteg gyereknevetést kívánok!

Üdv,

Baresz
Vissza az elejére
Bildi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 28, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Baresz!
Egyből arra gondoltam itt a vég biztos rákos vagyok, de mikor átküldtek UH-ra és megláttam egy kész emberkét azt sem tudtam sírjak-e vagy nevessek. Az első hónap (ami már a sokadik volt) elég stresszesen telt, mert egy csomó vizsgálatról lemaradtam. A környezetemben szinte mindenki idiótának nézett, nem értették hogy nem lehet észrevenni egy terhességet.
Kívánom, hogy Neked is rendeződjenek a hormonjaid és egy év múlva a kisbabád tologatva a prolaktinról egész más jusson eszedbe.
Tudom, hogy nehéz, de addig is minél kevesebbet gondolj az egészre.

Üdv.

Bildi
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 28, 14:23    Hozzászólás témája: valasz Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bildi,

Olyan jó ilyeneket olvasni, mert ilyenkor felcsillan a szemem, hogy nincs veszve minden! Nekem is csak gyógyszerrel jött meg eddig (Norculot), de most pozitívumként fogtam fel, hogy megindult magától. Remélem lesz peteérésem és akkor talán nincs is olyan óriási baj! Szerentém, ha én is olyan szerencsés lennék, mint Te! Én nem ehhez az orvoshoz járok, de az enyém is endokrinológus. Gondolom leesett az állad a csodálkozástól, amikor kiderült, hogy babát vársz Laughing

Üdv,

Baresz
Vissza az elejére
Bildi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 28, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Baresz!
Én a Szathmári Miklóshoz jártam, Ő akkor a belgyógyászaton volt.
98. júniusában voltam nála utoljára (akkor már két éve szedtem a Bromot kihagyásokkal) a fiam pedig 99 augusztusában született. Gyógyszerek és kezelések nélkül estem teherbe és végig problémamentes volt a terhességem. Sőt mire kiderült már 17. hetes terhes voltam, ugyanis akkor mentem el nőgyógyászhoz, hogy írjon fel méhlazítót Laughing (sokszor csak attól jött meg). Hát gondolhatod mit éreztem mikor azt mondta a doki "Maga vagy terhes vagy valami nagyon nagy gond van!"

Üdv.:
Bildi
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 28, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borsóka,
Én is örülök, hogy meg tudom osztani a félelmeimet, problémáimat másokkal. Szerintem mindenképpen kellene legalább egy UH-t csináltatni, de ez csak az én véleményen. Persze a magas prolaktin nem egyenesen arányos a PCO-val, csak ha az van, akkor ez magas prolaktinnal jár az esetek nagy többségében. Egy olyan orvost kellene felkeresned, aki ért a témához, kicsit jobban, mint egy normál nőgyógyász. Én három orvosnál is jártam, több szem, többet lát alapon.

Szia Bildi,
Bíztató, hogy ilyeneket írsz! Örülök, hogy vannak még csodák, rám nem tudom, hogy mi vár, azt viszont igen, ha össze is jön a baba, akkor az első időszakban a Bromot szedni kell. Remélem nem lesz káros hatása a magzatra. Bár, ahogy itt olvastam - illetve más fórumokon - többen is szedik ezt a gyógyszert a terhesség első három hónapjában. Reménykedem, tudod, én már annak is örültem, hogy ebben a hónapban megjött magától és nem kellett a Norculotot megint beszednem! Én is bízom a csodákban! És könnyen teherbeestél? Melyik orvoshoz jártál az I. sz Női Klinikán? Én is oda járok.

Üdv Mindenkinek!
Baresz
Vissza az elejére
Bildi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 28, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem is magas volt a prolaktinom (kb. 7 éve) . Az I. sz. Belgyógyászati Klinika Endokrinológiájára jártam. Bromokriptinnel kezeltek, de rajtam nem segített, ahogy abbahagytam megint emelkedni kezdett a prolaktin szint. Annak ellenére, hogy ott azt mondták kicsi a valószínűsége a teherbeesésnek és ha meg is történik a csoda, akkor biztos, hogy nem marad meg a baba, most a második gyeremekemet várom.
Nekem senki nem volt a környezetemben aki hasonló problémáról egyáltalán hallott volna a Klinikán sem bíztattak semmi jóval, remélem azóta más a helyzet.
Mielőbbi jobbulást kívánok mindenkinek!

Üdv.:
Bildi
Vissza az elejére
Borsóka

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 27, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Baresz!

Köszönöm a választ, jó szót váltani olyannal, aki hasonló cipőben jár. Én PCO-ról nem tudok egyenlőre. Tudom mi ez, de azt nem, hogy pontosan milyen vizsgálat derít rá fényt. Az én dokim eddig csak hormonszintmérést csinált egyszer, és felírta a bromót. Szerinted kéne kérnem még másféle vizsgálatot is?
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 25, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borsóka,

Én az I. sz. Női Klinikára járok. Kb. három hónapja szedem a Bromo-t (napi 1), tehát sok tapasztalatom még nincs a témában. Crying or Very sad A kórházban rengeteget kell várni - mármint az én orvosomra -, egy nap szabadságot mindig ki szoktam venni, ha mennem kell hozzá. Kedvesek és értenek a problémákhoz. Elég sok infot lehet ott is gyűjteni, rákényszerül az ember, mert a 4-5 órás várakozás során beszélgetsz másokkal. A többi beteg is nagyon kedves és ott segít, ahol tud. Nekem nem csak a prolaktin szintem magas, hanem PCO-m is van, ez viszont a vizsgálatok során derült ki. Én csak javasolni tudom őket.

Üdv,

Baresz
Vissza az elejére
Borsóka

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 24, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Két hónapja derült ki, hogy nekem is magas a prolaktinom. Crying or Very sad Szedem a napi 1/2-ed bromót, de úgy gondolom, rámfér egy kis infógyűjtés. Mi a véleményetek az I. Klinikáról? Mennyi idő alatt rendeződnek a dolgok ennyi bogyóval?
Remélem erre jár valaki, és tud nekem segíteni! Rolling Eyes
Előre is köszi!!!!!!
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 21, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen, lehet, hogy még bombázlak a kérdéseimmel a jövőben is. Neked is minden jót! Laughing
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 21, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincs mit Smile A ciklusom mindig rendszeres volt, gondolom nálad inkább a PCO a ludas. Norcolutot tavaly szedtem 3 hónapig nekem a menszit megelőző barnázás miatt kellett. Minden jót, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan! Laughing Legfeljebb nem tudom a választ Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 20, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kismica,

Köszönöm a választ, hidd el már ezzel is segítettél, megnyugtattál, mert most még csak tapogatozóm a sötétben. Gyűjtöm az infokat, hol pozitív, hol negatív hatások érnek.
Már voltam orvosnál (a bromot kb. két hónapja szedem) az I. Sz. Női Klinikára járok. Legközelebb július végén kell mennem, akkor lesz meg a párom eredménye is. Úgy tudom ez is döntő ahhoz, hogy milyen úton induljunk el. Bár nekem peteérésem - sajnos - ebben a hónapban sem volt. Sad A Bromot szedem lelkesen, persze aludnék tőle állandóan. Norculotot is szedek, hogy megjöjjön, Te azt nem szeded? Neked a magas prolaktin mellett van ciklusod?
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 20, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Baresz!

A magas prolaktin Bromoval kordában tartható, a PCO-hoz nem tudok hozzászólni, érdeklődj a PCOs fórumban; a lombikról pedig a lombikosban Laughing Most jó sokat segítettem Laughing Laughing De a magas prolak, ha szeded a dilibogyót, tényleg nem gáz (nekem is az volt, van), lombiknál pedig majd kapsz szurikat, hogy termelj minél több petesejtet. Tudod már még intézetbe mégy? És mikor?

[^]  
Vissza az elejére
Baresz

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 15, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Új fórumosként csatlakozom hozzátok. Nekem is magas a prolaktin szintem, PCO-s vagyok. Ennek következményeképpen jöhet a mesterséges megtermékenyítés. Tudna nekem erről valaki röviden írni. Sajnos nem tudom, hogy mire számíthatok.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
gyávanyuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 15, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kismica Drága!
KÖSZIKE

[^]  

http://www.babanet.hu./album/main.php?album=3919
[^]  
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 14, 23:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Háát, gőzöm sincs Shocked A beágyazódáshoz jó, hogy szeded, mert ha magasan marad, akkor természetes fogigátlóként működhet. Ha nem szurizol, gondolom visszaáll, bár, mivel terhes leszel Laughing Laughing , csak a 12. hétig kell lenyomni, utána arra lesz jó, hogy tejcsárdát nyithatunk Laughing Laughing

Szóval ne aggódj, gondolkodj inkább gyerekneveken Laughing

[^]  
Vissza az elejére
gyávanyuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 14, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kismica Drága vagy Razz
Szóval stimu alatt futott fel a prolaktinom ennyire. Ez miért van ?Miért nem használtak a negyed Bromok? Lehet, azóta jobban felszökött??? Hogy fognak beágyazódni a margaréták??????? Rolling Eyes
Előző stimunál nem volt gond. Most ez nagyon gáz? Visszamehet beültetés után?
És ha marad? Egyáltalán mitől ment fel? Nem akarom szedni ezt a sz@r gyógyszert Evil or Very Mad tök hülye vagyok tőle.
Evil or Very Mad

[^]  
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 14, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyuszoka, nem biztos, hogy értem, mit kérdezel, de válaszolok Laughing Nekem a stimu előtt is magas volt, napi 1 Bromot szedtem, a stimu alatt (az első 5 nap után napi fél Gonallal futottam) napi fel bromot szedtem, s most is kell meg, most tartok napi negyednel....

Nekem az ösztrogénem szaladt el nagyon, de állítólag az enyhe túlstimu jó, és én mindenesetre terhes vagyok Laughing

Minden jót péntekre, olvasom, hogy a derekad is jobban van, aminek nagyon örülök Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
gyávanyuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 14, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnálom, hogy senki nem válaszolt Crying or Very sad

[^]  
Vissza az elejére
Nikocska

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 14, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Epernek üzenek

31 éves vagyok én is a férjem fiatalabb mint én 4 évvel. Nem sürget az idő csak már jó lenne egy babóca. Igazábol nem tudom hova merre kéne mennem más irányban. Ha van javaslatod szívesen meghalgatom. Nálatok mi a gond? Írhatsz pü-be is. Szia Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gyávanyuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 14, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!
Lombikos vagyok, pénteken lesz a punkcióm.
Volna egy kérdésem.
A stimu előtt minden hormon eredményem optimális volt. Elkezdtük a gonal-t( mensi első napjától így=3, 2, 3, 2+ Deca-t 1/2-et/nap. Az ötödik napon vérvételnél kiderült 24 körül van a prolaktinom, viszont a tüszők ugrásszerűen fejlődnek. Kaptam Bromot, három napig 1/4-et. A Gonal pedig 1, 1, 1 lett. A következő vérvételen mégis gáz volt, prolaktin 42 lett,
tüszők pedig sokan vannak és szépek.(ez volt tegnap)
Ezért tegnaptól 1/2-ed Bromo-t kell nyelnem,és 1/2-ed Gonal-t szúrok még ma és pénteken punkció.
Most akkor parázzak, vagy legyek laza Rolling Eyes
Shocked

[^]  
Vissza az elejére
eper

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 14, 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nikocskának szeretnék üzenni.
Elöször is sajnálom, hogy elvesztettél 2 gyermeket is és irigylésre méltó a lelkesedésed, hogy mennyire szeretnél újra áldott állapotban lenni.
Amennyiben tanácsolhatok valamit, én a helyedben arra koncentrálnék, hogy meggyógyuljak ha valami nincs rendben, és amikor már teljesen egészséges vagyok adnék lehetőséget egy új babának. Ezek a gyógyszerek pl. a Bromocliptin tüneteket gyógyít rövid távon nem az igazi problémát. Menj el több orvoshoz is. Nem tudom hány éves vagy, vagy milyenek a körülményeid de légy türelmes. Én 31 vagyok és még 1 évig biztosan nem eshetek teherbe. Szerencsére a férjem fiatalabb nem sűrgős nekünk. Így teljesen meggyógyulok. Remélem ez segített. Ha még van kérdésed írj.
Szia
Eper
Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 12, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a Lh 7,6U/L, Fsh 12,1 U/L, Prolaktin 173,6 mIU/L, htsh 1,005mU/L.
Szerintetek ezek jók? Kell ismételni? És a progeszteron szint az az Lh is egyben?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nikocska

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 12, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A labor papír szerint nekem: 25,2-417,0 mIU/I ig jó. Ezen az oldalon elég jó leírás van a hormonszintekről. http://membres.lycos.fr/rgv/hormon.htm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 12, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok itt biztosan kapok rá választ is, mert ti jobban értetek hozzá, mint máshol.

Prolaktin- nem 173,6 mIU/L volt a menszi 5.napján. Ez sok? Vagy magas?
A dokim nem mondott rá semmit.

Előre is köszi ha válaszoltok!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nikocska

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 12, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem is magas a prolaktin szintem de még nem kaptam rá semmit, már kétszer megnézték de sajna magas. A progeszteron szintem meg alacsony. Tavaly volt két vetélésem mindkettő a 8. héten halt el. Remélem megtalálják a megoldást és jövő ilyenkor babázhatunk Smile . Mennyi idő után lehet próbálkozni ha elkezdtem szedni a gyógyszert?
Vissza az elejére
Monca

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 30, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mzx, köszönöm válaszod, megnyugtattál.
Már alig várom a jövőhetet, akkor megyek uh-ra (12. hét).

Különben én is csak javasolni tudom, hogy akinek magas prolaktin problémája van, az a nőgyógyásza mellett keressen fel egy endokrinológust.
Vissza az elejére
Moncsi

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 28, 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajna nekem a dokim a 8. heten mondta hogy ha elfogyot nem is ir fel tobbet nem kel meg lett az eredmenye.Nem monta hogy fokozatosa n kell lealnomrola es napi 2 szemrol hirtelen abahagytam.ehez ne kel semit hozza fuzni,mert akkor meg tudatlan voltam.
Vissza az elejére
eper

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 28, 06:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új vagyok az oldalon. Hasonló cipőben járunk. Nekem is magas volt a prolaktin szintem 600 felett. Elmentem a nőgyógyihoz és elkezdtük gyúrni lefelé. Aztán még más orvosokhoz is elmentem, mert jó több véleményt hallani. Szerintem ti is tegyétek ezt. Az a kérdés foglalkoztatott, hogy mi okozza a magas prolaktinszintet? Ezt szerintem fontos kideríteni. Endokrinológushoz is elmentem mert ő a hormonspecialista, nem a nőgyógyász. Csináltunk mindenféle vizsgálatot. A prolaktin ugye az agyban termelődik. Nos nekem az agyamban van egy jóindulatú daganat amely pluszban termeli a prolaktint. Ezért magas. Úgyanúgy bromocliptint szedek. Azt mondja 1 év alatt helyreállok. De ha így estem volna teherbe meg is vakulhattam volna, vagy meg kell műteni az agyamat. Egyik et sem szeretném. Senkit nem szeretnék ilyesztegetni!!!!!!!!! Lehet nálad nem ez van. De érdemes utánanézni miért magas. Szakemberhez fordulni. Mindenkinek jó híreket. Ha még van kérdés szívesen válaszolok.
Eper.
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 27, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Monca, a 12. hétig szedtem én is. Az 1/4 egyébként sem túl sok, nem lesz semmi probléma, ha a 12. hét után abbahagyod, mert akkorra a méhlepény veszi át a hormonszabályozási szerepet, és egyébként is megnövekszik a prolaktinszint a normális lefolyású terheseknél is. (Ezeket a dokim mondta.) Nekem hirtelen szépen kikerekedett a mellem, és pár héten belül előtej is volt az abbahagyás után.
Mzx

[^]  
Vissza az elejére
Monca

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 26, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni abban, hogy terhesség alatt ki meddig és milyen mennyiségben szedte a Bromocriptint, hogyan hagyta abba stb.

Magas prolaktin szintre Bromocriptint szedek napi 1 1/2 -et már több mint 1 éve, januárban teherbe estem és a Bromot abbahagytam egyik napról a másikra, amit nem lett volna szabad. Elvetéltem. Szerencsére 2 hónap múlva ismét teherbe estem, így most 10 hetes vagyok. A bromo-t még most is szedem, de már csak naponta 1/4 -et. Félek abbahagyni, az orvosom szerint a 12 hétig szedjem utána hagyjam el.

Köszönöm a válaszokat.

Monca
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés