Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Béranyaság

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Mit gondolsz a béranyaságról?
Jó lenne ha engedélyeznék, ez lehetőséget adna mindenkinek a családalapításra
60%
 60%  [ 14 ]
Nem értek egyet vele, mert erkölcstelen/sérti a gyermek emberi jogait stb.
8%
 8%  [ 2 ]
Nem tudok állást foglalni, mert jó lehetőség lenne, ugyanakkor visszaéléshez vezethet
30%
 30%  [ 7 ]
Összes szavazat : 23

Szerző Üzenet
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, én nem szeretnék beleszólni, csak eloszlatni egy tévedést: A béranyagásot az egészségügyi törvény Magyarországon TARTALMAZTA! Mégpedig oly módon, hogy béranyaságot csak olyan nő vállalhat, akinek az illetőhöz rokoni kapcsolata fűződött (és azt is felsorolta a törvény, kik számítottak e rokoni körbe), valamint már legalább egy élő gyermeknek életet adott. De törvénymódosítással hatályon kívül helyezték 2002-ben.. az okokról külön oldalakat lehetne írni és vitát indítani, szóval ebbe nem megyek bele inkább Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 29, 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

én engedélyezném a béranyaságot. A szabadság már csak ilyen minden téren: élnek és visszaélnek vele az emberek.

Sok dolog van, amit még nem éltünk meg, és arról csak nagyon halvány elképzelésünk lehet, hogy miként fogunk reagálni. Klasszikus példa, hogy mindenki úgy képzeli, ha katasztrófa ütne ki, akkor mentené maga körül az embereket, de aztán szimulált helyzetben kiderül, hogy egy frászt, az életét mentették a legtöbben...

Szóval, ezt csak akkor lehet megítélni önmagunkról, ha ott állunk a helyzetben. Ettől olyan nehéz az egész. Nekem fogalmam sincs, hogy reagálnék.

A gyerekről, hogy mint dolgoz fel ezt-azt... Lehet, hogy ha harmónikus szeretetben nő fel, akkor feldolgozza, míg "normál" családban érhetik olyan behatások, amiket sosem fog tudni elfelejteni vagy megbocsátani. Ha nem így lenne, akkor a pszichiáterekhez csak csupa örökbeadott, államilag nevelt, elvált szülős, béranyás gyerekecskéből lett felnőtt menne...

Ugyanakkor a magyar társadalom általánosságban véve nem készült még fel az eltérő helyezetek biztos tolerálására - ezt még a béranyaságnál lightosabb lombikbaba témánál is érzem, pedig még meg sem születtek a gyerekek.

Ez is jó hosszú lett, bocsika.

Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 28, 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, az ismerőseim között is örökbefogadók vannak inkább, senki nem gondolkodott béranyaságon. Inkább lombikon, csak azmeg drága... Durva, de "olcsóbb" örökbefogadni. Vagy mi. Sad
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én azt hiszem ilyet nem vállalnék, inkább az örökbe fogadás.. Smile
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen. De azért ez a legjobb megoldás "kecske" és "káposzta"' szempontjából is. Smile Csak azért megkérdezném a gyerkőctől, hogy milyen érzés ráébredni, hogy anyámból-apámból, de mégis a nagynéném hordott ki? Hű... Én nehezen dolgoznám fel, ha ismerném a béranyát... Very Happy
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 23, 00:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg tiszteletre méltó ha valaki ilyet vállal, csak azért, hogy segítsen. Smile Magyarországon csak úgy szeretnék bevezetni, hogy egy közeli hozzátartozó legyen a béranya, és szó sem eshet anyagi juttatásról. Így tulajdonképpen a kérdés nagyjából megoldva, hiszen ha rokon hordja ki a babát, akkor nem kell teljesen elveszítenie, hiszen utána is bármikor láthatja. Persze én továbbra is azt mondom, hogy soha nem lennék képes megválni a gyerektől, ha már egyszer "egyek" voltunk. Confused
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 13, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illegális dolog? De én már olvastam nyílt cikket arról, hogy valaki béranyaságot vállalt... nem csukták le, vagy ilyesmi. Igaz, ennek már vagy 5 éve...

Szia Harivera! Nagyon tisztellek a négy gyermekedért és a hozzáállásodért. Tényleg van, aki szentül fel tudja vállalni, hogy másokon úgy segít, ahogy megteremtették - anyaként!
harivera

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 12, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia.
Én egy olyan 4 gyermekes anyuka vagyok, aki vállalna ilyet. Én bizton állítanám hogy oda tudnám adni. Lehet hogy azért mert már van nekem. A segíteni akarás az hogy az örömüket lássam másnak hogy én adok nekik a világon mindennél jobban vágyott dologra mindent megér.
De jelen állás szerint ez most nem megengedett itthon. Illegális dolog.
Vera
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 05, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen igazad van! A béranyaság nekem sem menne. Igaz, mielőtt várandós lettem, meg a terhességem elején nem voltam eleresztve anyai ösztönökkel. Smile De aztán az idővel előrehaladva változik a dolog. Nem hiszem, hogy meg tudnék válni a picinyemtől! Nem tudnám örökbeadni sem. Egész életemben ott kísértene a hiánya, hogy az én magzatom, másnak adtam stb. Biztos, hogy a béranyákban is felmerül a dolog. Még ha tudják is, hogy egész idő alatt mire készülnek, a végét nem nagyon várják, mert tudják, hogy el kell válniuk a csepp élettől, akit már anyira megszerettek. Szerintem, aki egyszer is béranyaságot vállal, soha többé nem teszi és egy életre megbánja utána. Ebben biztos vagyok...
mondiri

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 05, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az elejétől kezdve követem itt az írásaitokat, de amit most Borka írt utoljára, az nekem is nagyon durva.
Képzeljétek el, még a télen ellett a kiskutyánk 4 picit. Olyan gondoskodással, szeretettel, óvással volt irántuk, hogy az számomra is meglepő volt. Aztán amikor elérték azt a kort, elajándékoztunk hármat, egyet pedig megtartottunk, féltem, nehogy depis legyen a kutya. De így is befordult egy picit, bár annál inkább gondoskodott egy szem csemetéjéről. Még amikor a kicsi már olyan nagy lett, mint az anya, akkor is látszott rajta, hogy óvja, félti, figyelte minden lépését. Végül őt is elajándékoztuk, mert nem hagyta az anyját fél percre sem nyugton, na meg a cipőinket sem...

De nem akartam elkanyarodni az eredeti témától, ezt is csak azért írtam le, hogy egy állat (!!!!) is jobban gondoskodik, törődik a gyerekeivel, mint némelyik anya. Bár az ilyen nem is anya. Nekem a szívem összeszorul, amikor ilyen híreket hallok. Nem tudom, mit tennék azzal a nővel, aki ilyet meg mer tenni.
A béranyasággal is az a bajom, hogy sokan nem azt nézik, hogy segítsék a gyermektelen anyát, hanem a pénzt lesik benne. Én nem lennék képes béranyának lenni, de így gondolatban biztos nem tudnék pénzt kérni érte, pláne nem súlyos százezreket. Örülnék, hogy segíthettem. De mint hangsúlyoztam, én nem lennék jó béranyának. Nem tudnám odaadni a cseppet, aki velem volt , jobban mondva bennem volt kilenc hónapig. Hiába, hogy nem az én vérem, akkor is.
Jó hosszú lettem, legalább olvashattok!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 04, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez de súlyos! Ilyet meg hogy lehet?! ....Persze, nem csodálkozom, ha mások meg képesek kukákba dobálni kicsiny életeket... Huh. A hideg is kiráz...
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 02, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze..Nekem az jutott eszembe, milyen rossz lehet egy nőnek azt nézni, hogy valaki más pocakjában nő a babája. Ráadásul külföldön volt ezzel visszaélés, fizettek a béranyának, aztán lelépett és eladta másnak a gyereket. Confused
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 02, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adott esetben nagy segítség lehet, én jó ötletnek tartom, de az a "baj" (ami igazából nem az, csak itt rettentően megnehezíti a dolgokat), hogy a béranya megszeretheti a gyermeket, és esetleg nem akarja elengedni, ami biológiailag-pszichológiailag érthető. Ott maradnak a sebek... Inkább az örökbefogadás...
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 01, 12:28    Hozzászólás témája: Béranyaság Hozzászólás az előzmény idézésével

A témához kapcsolódó cikk:
http://www.csaladinet.hu/index.....mp;id=2346

Ti mit gondoltok róla? Engedélyeznétek? Vagy egyáltalán, el lehet-e dönteni, hogy a béranyaság helyes vagy sem? Confused
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés