Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
PCOS - a szakadár fórum
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 119, 120, 121

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ekka

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!
Én új vagyok ezen a fórumon, bár valószínüleg itt a helyem (csak most olvastam el, hogy mit is jelent a PCOS, a tüneteim pedig szinte egytől egyig megegyeznek).

Kuqc!
Szerintem ne keseredj el. Más gyógyszerrel nem próbálkozott a doki nénid? Csak azért kérdezem, mert nekem 3 inszemem volt már, előtte pedig 7 ovuláció indukcióm. Az első ov.ind.-k csak clostyl-lel voltak, és a doki rám sem nézett szinte a ciklus alatt. Az utolsó négyet máshol csináltattam, annál és az első két inszemnél clostyl volt+Puregon. Minden hónapban más-más adag kellett, hogy legalább egy tüszőcske megnőjön. Volt olyan ciklus, ahol szinte csak 1-2 Puregont kaptam, volt, hogy minden nap és uannyi tüszőcske lett (1). A 3. inszemnél azonban váltott a dokim. Serofen+Gonal, amire sokkal jobban reagáltam. Szerintem, ha nem muszáj, ne rohamj a "lombikba", mert nem tudhatod, hogy a következő hónap mit hoz. A fogigátló nálunk nem divat, nem is értem, hogy mire kell. De a dokid biztos tudja, és az a lényeg. Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kuqc

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen. Ez, hogy nem jött össze a stimu egyhén szólva megrázott. Tök biztos voltam benne, hogy ebben a hónapban inszem, és kb. 5 perccel később már tudtam, hogy legkorábban 3 hónap múlva lehet bármivel is próbálkozni. Crying or Very sad Igazából attól félek, hogy 2 hónap pihi után sem tud velem túl sokat kezdeni a dokinő, és akkor tovább kell lépni a lombik felé, ami a lelkivilágomnak egy kicsit korai még. Ugyanakkor ott motoszkál bennem a kisördög, hogy nem kell inszemezni, hanem egyből jöhet a lombik, ami esélyesebb. A másik oldala a dolognak, hogy mi van ha nem sikerül a lombik. Akkor meg egy életen át azon agyalnék, hogy mi lett volna, ha a lapar hatásaként jobban tudtak volna stimuzni a lombikra. Szal eléggé bonyolult a döntést meghozni, ezért is kérem a segítségeteket. Továbbá azt sem értem, hogy egyik hónapban volt tüszőm (talán a clostytól, talán a Jóisten intézte), a másik hónapban meg a szurikra sem mozdult meg a szervezetem. Jó, jó tudom, hogy minden ciklus más és más, de ez akkor is felfoghatatlan. Téged ezek szerint tudtak stimulálni. Bocsi, de nem emlékszem, hogy volt-e inszemed! Ha igen hány alkalom?
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a Kuqc kicsit bonyi, úgyhogy maradok a Zsu-nál Laughing
Ja, hát persze hogy jobb lenne járni szülészhez, de majd az idő is eljön hamarosan mindenkinek. Ha a laparhoz ragaszkodsz, akkor válaszd azt, a te sorsod. Csak nekem az a bajom vele, hogy az sem jelent biztos sikert. Persze lehet, hogy én is ragaszkodnék hozzá, ha nem lehetett volna stimulálni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Jussy

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Itt vagyok én is:)) Sajnos most rohannom kell suliba, de majd jelentkezem hamarosan. Pusza J.
Vissza az elejére
kuqc

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Köszi a kedves fogadtatást! Hááát szerintem nem annyira jó, hogy a Kaáliba járunk, el tudnék képzelni magunknak jobb elfoglaltságot is! Laughing
A dokinő azt mondta, hogy mi döntjük el, de láttam rajta, hogy nem nagyon tetszik neki az ötlet. Egyszerűen nem értem. Mi a baj a laparral? Most nem tud stimulálni, ha a lapar után sem tud, akkor uott vagyok! Szerintem sokkal durvább a laparnál a lombik. A két hónap jelenleg iszonyatosan, szörnyen, és elkeserítően hosszúnak tűnik. Apával szerencsére nincsenek gondok, bár az ő eredményein is lehetne javítani, de azt mondta a dokinő, hogy ez tökéletes az inszemhez.
A Zsu az tökéletes, de szívesen hallgatok a Kuqcra is Laughing
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kuqc! Üdv köreinkben. Norkától már hallottam rólad Wink Tök jó, hogy te is a Kaáliba jársz. Hát nem tudom, én nem vagyok lapar párti és a Kaáliban sem divat. Biztos nem öröm két hónap pihi, de nem olyan hosszú idő. Nekem is nagyon gyorsan elrepült. Apával nálatok minden oké? Mert csak úgy érdemes a lapart szorgalmazni, bár ezt gondolom tudod, és ez azt jelenti, hogy okés. Dokinő mit mondott a laparra? Hogyan szólíthatunk téged?
Moffocska, örülök, hogy ilyen hamar megtaláltál minket és hogy ilyen szuper hírrel kezdtél. Gratulálok az egészséges picúrhoz! Én mondtam, hogy nem kell izgulnod Wink
Vissza az elejére
Moffok

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,drága Ősbarikák!
Itt vagyok,megérkezett "a harmadik",és persze a negyedik is,de Ő még nem tud írni... Very Happy Remélem,jó helyre küldöm majd a hozzászólásomat,kissé fura még ez az oldal,de majd megszokom.A korábbi topicunkat illetően egyetértek,itt az újrakezdés lehetősége.Örülök,hogy jó kedvetekben talállak benneteket,és ezt szeretném fokozni is,és reményt adni arra,hogy hamarosan Ti is ilyen örömben részesültök majd!
Szóval elérkezett a várva várt szept.22-e,elvileg a 12.heti uh,de mint kiderült,még csak 11 hetes a Kicsikénk,de nem baj:)Ficánkolt,fejjel lefelé fordult,széttette a lábacskáit (ezért a doki szerint kislány lesz Wink ),alig bírta bemérni a doki,de végül azért sikerült:4.78 cm hosszú,és dobog a szivecskéje,láttuk!Azért merem megosztani veletek az örömömet,mert annak idején a bánatomat is megosztottam,és azért is,mert mégiscsak "közös" fórumos baba,nem igaz?...És tudom,hogy Ti is sorra kerültök,nem is olyan soká!
Norka,jól teszitek,hogy adtok magatoknak időt,meglátod,hamarosan újabb "közös" bébinek örülhetünk!
Sunny,örülök,hogy ilyen örömmel és várakozással tekintesz a lombik elé,minden elismerésem a bátorságodért,és szívből kívánom,hogy sikerrel járjatok!Elsőre!!!
Puszi:Moffok
Vissza az elejére
kuqc

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bár én nem tartozom az Ősbarik közé, mégis itt a helyem, mert engem is megtalált ez a nyúvadt PCOS. (eddig csak szép csendben olvasgattam az nlc-s fórumot, na meg priviben fárasztottam Norka doktort). Norka te innen ne olvasd, mert neked már uncsi lesz Laughing
Történetem: Amikor eldöntöttük, hogy eljött az idő és babát szeretnénk, megkerestem a nőgyogyimat (ő - mint később kiderült - már akkor tudta, hogy mi bajom), aki clostyt adott és közölte, hogy minden rendben, próbálkozzunk csak. A 4. adag closty után (egyszer sem volt rám kíváncsi a dokim a closty szedése közben) Norka noszogatására (örök hála érte) elmentem a Kaáliba, ahol felhomályosítottak, hogy mire számíthatok. Ez júliusban volt, ha jól emlékszem. Abban a hónapban mázlista voltam, mert volt egy darab árva tüszőm, de annyira azért nem voltam mázlista, hogy baba legyen belőle. Crying or Very sad Most szeptemberben lett volna az első inszemem, de sajna Closty + 8 Menogonra sem reagált a szervezetem, így nem lett belőle semmi, csak egy nagy lelki összetörés, ugyanis a dokinőm azt ajánlotta, hogy szedjek 2 hónapig fogigátlót, majd 1 inszem (ha tud stimulálni) és utána lombik. Most azon meditálok, hogy valójában mi legyen, mert inkább mennék laparra és utána több inszemre, mint szinte kapásból lombikozni. Szerintetek mi volna a jobb?
Bocsi, hogy kicsit hosszú lettem, de most még úgysem kell túl sok hozzászólást visszaolvasnotok. Laughing [/img]
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 22, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok! Hát itt lennék én is, a "ketten" másik fele. Más néven, de gondolom világos, hogy ki is vagyok. Az említett fórum szerintem is ellaposodott kissé, nem igazán tudom követni, ki kicsoda, pedig rendszeresen olvasom, szóval nem olyan, mint régen volt. Megérett már az idő, hogy lépjünk. Remélem, hogy újra össze tudunk itt jönni és meg tudjuk beszélni örömeinket, gondjainkat és támogatjuk majd egymást. Szívből kívánok mindenkinek mihamarabbi babásodást vagy éppen boldog kismamaságot Smile
Magamról: teljsen fel vagyok dobva a közelgő lombik miatt, 1-jén kezdem a szurizást. 4 napig Suprefact, 2. naptól pedig Gonal-F. Ma voltam vérvételen, 9 kémcsővel vettek le Smile Alig merte levenni az asszisztens, fel volt háborodva, hogy hülyék az orvosok, de aztán mondtam, hogy én vagyok a ludas, mert a múltkori vérvételt is le akarom tudni egy füst alatt, amit ellógtam. De túléltem és meg is dicsért, hogy ügyes vagyok Smile
Na, akkor elkezdem írogatni az sms-eket, hogy ti többiek is tudjatok róla, hogy itt vagyunk Very Happy Puszilok mindenkit és majd írjatok!!!
Vissza az elejére
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 21, 20:16    Hozzászólás témája: PCOS - a szakadár fórum Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ősbarik!

Ketten az alapító tagok közül úgy döntöttünk, hogy tekintettel a a mostani NLC-PCOS fórumon uralkodó állapotokra, indítunk egy szakadár fórumot. Én ezzel megteszem az első lépést. Én szeretném visszahozni a múltat, amikor még értelmesen tudtunk egymással beszélgetni, valóban érdekes, minket érintő témákról, és mindenkinek volt kedve hozzászólni (mostmár nem nagyon van, a jelek szerint).
Én szeretném, ha mindenki újra előbukkanna, és időközönként, akár csak 2-3 naponta valaki beírogatna, hogy kivel mi van, hiszen ismerjük egymást és kíváncsiak vagyunk egymásra.

Kezdem a sort Very Happy Én most ciklus első felében vagyok, várom, hátha megint lesz spontán pé-m. Most nagyon bízom benne. Múlt hétfőn voltam a Szabolcsban vérvételen, megnézzük, hogy mi a helyzet a hormonjaimmal. Apával úgy döntöttünk, még év végéig próbáljuk így, aztán lombik. Nincs már hova várnom, akkor lesz 2 éve, hogy próbálkozunk...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 119, 120, 121
121 / 121 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés