Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
PCOS - a szakadár fórum
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 118, 119, 120, 121  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kuqc

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megjöttem!
Mniki: Szerintem is jól döntöttél, hogy inszemeztek! Most aztán növesztgetni azt a tüszőt!!
Sunny:Örülök, hogy meglátogatott téged a mensimanó! Mire nálad végez, már küldheted is hozzám! Wink
Kedden megyek újabb vérvételre, mert a terhelésesnél csak vércukrot néztek, bár azt 5* is! (ez igazából nem mutatott ki semmi olyat, ami érdekes lenne) A keddi vércukor és inzulin lesz, remélem az már mutat majd valamit. Érdekességképpen: Ma elmentem erre a vérvételre, de miután ácsorogtam egy csomót, közölték, hogy a kórház, ahova ők küldik be a vett vért nem kapott keretet az inzulinvizsgálatok elvégzésére, úgyhogy keressek egy olyan intézményt, amelyik kapott és menjek oda! Jó mi? Na mindegy, a lényeg, hogy találtam ilyet és mehetek kedden. Very Happy
Norka: Tök jó hír, hogy így tudod szedni a gyógyszert és nem kell másikat kérni! Milyen központot akar csinálni csajszi? Olyat ahol orvosok is vannak és rendelő formájú, vagy csak valami tájékoztató jellegűt?
Peteérésed igenis van, csak most később lesz! Egy kis pihit engedj már meg nekik, az elmúlt hónapokban nagyon összekapták magukat, most egy kicsit lazítanak. Biztos készülnek a nagy dobásra! Very Happy
Megtaláltam, hogy hol lehet leszűrni 1-1 "szerző" hozzászólásait!! Very Happy Very Happy Ez szuper! A Nők Lapjánál ezt nem találtam meg! Laughing Azt tudjátok, hogy mit kell csinálni, hogy a hozzászólás ráférjen széltében az oldalra? Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norka, ha te nem tudod, akkor mi butuskák honnan tudnánk? Very Happy Szuper, hogy jó az inzulinod!
Na megyek haza, megpróbálom beadni magamnak a szurit. Csak azért, hogy bebizonyítsam a páromnak, hogy igenis be tudom adni Very Happy Bátorságpróba.
Jó hétvégét mindenkinek! Sunny
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sunny, miért, nem szoktál már beájulva csinálni semmit...? :-O
ó, hát én akkor olvasom el a napi újságot... Smile

Gyerekek, érdeklődtünk a Szabolcsban, a terheléses inzulinom teljesen jó, de még a doki kielemzi hétfőn. Na mármost, ha ez jó, a hormonképem általában jó, akkor mi a fenétől nem érik petém?!?! Smile
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy tudtad utána bevenni a gyógyszert, miután elaludtál Question Question Question
Jólvannnaa, csak hülyülök Very Happy
Vissza az elejére
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, nem tudok kibújni a bőrömből. Írt ez a PCOS nevű csaj a NlCaféba, hogy valami központot akar csinálni. Én ezt hülyeségnek tartom, de információs portál jó lenne, meg is írtam neki. Hátha majd ő a vehemenciájával létrehozza, amit én is elképzeltem. Smile

Elkezdtem cickafark+palástfüvezni meg szobabringázni, kell egy kis seggberúgás a petefészkeimnek, mert nem mozdulnak. Nem tudom, mi van... Sad
Ja, a Bromo-t most észre se vettem, mert közvetlen elalvás után vettem be a fél szemet. Így átalszom, míg háborog a gyomrom, aztán hozzá fogok szokni hamar.
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panagi, nekem sem megy még flottul ennek a honlapnak a kezelése, de ha új témát nyitsz, legalább lehet simán törölni Smile A hsz-at is lehet módosítani, úgyhogy csak bátran. Majd belejövünk... Köszi a távszugit, kitaláltad a gondolatomat Very Happy Valamelyik nap majdnem benéztem hozzád, ott mentem el a melóhelyed mellett, csak épp siettem.
Mniki, de jó neked, hogy a nyh-d jó szokott lenni, nekem arra is koncentrálnom kell. Igaz, nem túl vékony, de vastag sem. Biztos kell repesztő, kérdezz rá hétfőn. Én sajna nem megyek most, csak majd egy hét múlva. Lehet, hogy akkor összefutunk Question Jó lenne!
Vissza az elejére
panagi

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom, hogy másnak is olyan komplikált a hozzászólás írása, mint nekem, de elég nehezen tudok kiigazodni ezen az egészen. Az előbb írtam egy választ és úgy tűnt, hogy sikerült egy új topikot nyitnom. Nekem teljesen szét van húzodva az egész, alig lehet elolvasni. Szóval kell még tanulnom egy kicsit, mert még elég béna vagyok a dologhoz, vagy valamit rosszul csinálok?
Sunny! Tudod én is Lilivel teszteltem pozitívat, és ha úgy vesszük Neked is szerencsét hozott, mert megjött. A második tesztet addig én "távszugerálom" és biztos a siker.
Norka! Remélem megszokja a szervezeted a Bromot, és tényleg spontán baba lesz belőle.
Moffok!
Örülök, hogy mát túl vagytok a 12. héten. Most már beszerezheted a kismamaruhákat.
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval a Mágus meggyőzött téged is az inszemről Very Happy Question Szerintem jól döntöttél. Örülök a tüszőcskédnek, növesztgesd csak tovább! Nyh-d milyen?
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szepm, rajtam nem fog múlni. Remélem, már babásan megyek és lesz még jónéhány friss babás a csapatban Very Happy Ó, most látom, az orosz népdal lehet, hogy kifog rajtam. Azért remélem, megenyhül majd rajtam a szíved. Vagy megkérem a férjemet, hogy énekeljen egyet. Szlovák népdal nem jó? Wink
Na, úgy néz ki, hogy nem módosul a menetrend, csak egy picit. Piroska kopogtat, úgyhogy du. indul a szurizás. Köszike annak, aki küldte Smile Persze vettem tesztet tegnap, meg is csináltam, aztán egyből jelentkezett. Úgy látszik, már csak teszttel lehet előcsalogatni nálam. Fránya egy dög Twisted Evil
Norka, Lili tesztet vettem, igaz szerencsét nem hozott, de 25 egységtől mér, 2 db egy ezres, szóval nem rossz szerintem. Csajok, én el sem tudom képzelni, hogy valaha is ott lesz az a második csík. Utálom a teszteket, én inkább majd fizetek a Kaáliban egy vérvételért a lombik után Smile
Kuqc, mi van veled?
Vissza az elejére
szepm

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A november 6-7-re gondoltam, belépés csak orosz népdal éneklésével Laughing
Sunny, nélküled nem lesz buli, szóval idözits úgy hogy ez jó legyen Smile
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szepm! Vasárnap hagytam abba. Nem értem, nekem 3 nappal utána szokott megjönni, de eddig semmi hír róla. Viszont nagy realitása nincs annak, hogy baba legyen a dologban, mivel beszedtem 10 db Norcolutot meg egy levél Marvelont. Engem érdekel a kirándulás, hisz tudod, de most a lombik miatt nem tudok tervezni. Bár ha kb. egy hónap múlva lesz, akkor érdekel. Jó buli lesz biztosan Smile
Csajok, én állandóan új témát akarok nyitni Very Happy
Vissza az elejére
szepm

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sunny,
mikor hagytad abba a fogigátlót ????
Norka,
nagyon tetszett a forma 1-es hasonlatod. Remélem nemcsak gyorsak a tüszök hanem szép egészségesek is.
Csajok,
akkor felteszem a nagy kérdést : Kinek van kedve Szombathelyre jönni valamikor mostanában egy hétvégére ? Párostul ha gondoljátok. Segitek megszervezni a szállást egyebeket, csak tudni szeretném hogy kit érdekel a dolog.
Puszi szepm
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó! Itt vagyok! Hová írtál nekem? Nem kaptam semmit tőled, Norka Crying or Very sad
Moffocska, ne is mondd, folyton azon jár az eszem, amit írtál, de eddig nem is mertem senkinek sem említeni konkrétan, nehogy hülyének nézzenek Very Happy De még ha így is lenne, beszedtem rá egy egész levél Marvelont, úgyhogy inkább jöjjön csak meg.
Növeszgessed csak a pocakodat. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen nemű babócát növesztgetsz Smile A kiskutyátok még kiskutya? Mire odaérek hozzátok, már biztos nagy kutya lesz Confused
Poczok jól van, kapott Norcolutot és valahol a ciklus közepe felé jár lassan. Még vagy 2 mensi kell ahhoz, hogy elkezdhesse az inszemeket, ha jól emlékszem.
Vissza az elejére
Moffok

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,Barikák!

Sunny,ne nevess ki,de nem lehet,hogy spontán babó van a pocakodban,és azért nem jön meg a mensid???Csak mert tudod,hogy a babácskák szeretnek olyankor (is)beköltözni,amikor az ember lánya épp nem is meri remélni... Wink
Beba,őszintén remélem,hogy ez a spontán pé most babát eredményez!!! Laughing
Norka,amikor olvastam a hozzászólásodat a prolaktinodról,egyből az jutott eszembe,hogy most jött el az ideje,hogy avivázz...Tudod,hogy eddig senkit nem beszéltem rá erre a módszerre,viszont mivel ha jól emlékszem,most spontán próbálkozós időszakotok van,szerintem semmit nem vesztesz vele,ha csinálod.Persze ha most elkezdtél szedni valamilyen hormontartalmú gyógyszert,akkor nem aktuális a dolog.(Nem értek hozzá,hogy a Bromo micsoda,bocs a tudatlanságomért Embarassed Az Aviva torna rendbeteszi a hormonháztartást,és csinál pé-t is,ovulációt is!És nem kell feltétlenül lemondanod a húsról sem,én önként mondtam le akkor,amikor elkezdtem,de Lívia szerint akkor is hat a torna,ha eszel húst,egyszerűen csak hatékonyabb nélküle.

Terheléses vércukor vizsgálaton én is voltam,kb.a 8.héten,és szerencsére teljesen normális értékek jöttek ki.Egyébként most kezdtük a 13.hetet,a nadrágjaim szorítanak már,de még nincs feltűnő pocakom,de alig várjuk,hogy legyen Very Happy
Szepm, kérdezted,mikor megyek legközelebb uh-ra,majd csak az AFP után,kb.október végén.Szép méretek,amiket írtál,csak így tovább!!! Wink Pihenj,amennyit csak tudsz!

Ekka,jó,hogy erősíted a statisztikát,gratulálok!Én is szeretném nektek elmondani,hogy egy ismerősömnek is sikerült mostanság,kb.a 20.hétnél tart a babájával...Sokadik inszem próbálkozásuk volt,az igaz,de végül sikerült.

Poczokról mi hír van?Aki tud róla,kérem,írja meg!
Jussy,mostmár új erővel vagy felvértezve,és újra bizakodni tudsz!
Panagi,jó hallani rólatok!

Azoknak a Barikáknak is üdv,akiket most nem említettem név szerint.
Puszi:Moffok
Vissza az elejére
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, a Bromo-tól... Sad Mostmár nem, mert kimódoltam, hogy csak este veszem be egyben a fél szemet, és átalszom a hányingert. Viszont ma reggel jojós szemmel ébredtem Shocked , vibráltak a fények. Persze, a dokid nem tudja, mi ez, miért, ő szedett ilyet?! Laughing Ha nagyon nem bírom, akkor visszamegyek, hogy cseréljék le Sero-ra, már hallottam róla.
Sunnyyyyy! merre vagy? írtam neked!!! Cool (Bár ez a jel nemtom mit jelent, de nekem a bújócskázás jut róla eszembe)
Vissza az elejére
Ekka

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norka!
A Bromotól vagy rosszul????? Csak azért kérdezem, mert amikor szedtem én is rosszul voltam és így nézett rám a doki: Shocked mint aki ilyet még nem is látott. Aztán felírt (nagy rábeszélésekre) Serocriptint, az jobb volt. Állítólag ua, csak tisztább.
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norka, remélem az émelygés csak beköszönt és már tovább is állt.
Csajok, küldjétek továbbra is a mensimanót, mert még mindig semmi, kezdek nagyon parázni. Nem akarok csúszni, a Mágus nem lesz itt valamikor és ha csúszunk, akkor nem biztos, hogy ő fogja csinálni Crying or Very sad
Vissza az elejére
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok, eltelt 3 óra, és már émelygek... Sad Na ezt nem gondoltam volna. Negyed szemtől. És vannak, akik egy egészet szednek. ihaj....
Beba

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sunny: Tőlem vihet az összes mensimanót Laughing
Szepm: 9. napon ez a tüsző szuper, a nyálkahártya meg biztosan nő még. Drukkolok, hogy úgy is legyen!
Ekka: Gratula a babóhoz! Adsz egy kis reményt, mert ha most sem sikerült, akkor nekem is a 3. inszem jön.
Norka: A Bromo bizti segít, és aztán jöhet úgy sorba minden, ahogy szeretnéd...normál ciklus, spontán pé, és babó. Smile Hogy régen volt már spontán pé-m? Cirka 1 éve, de remélem ez most bejön Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj bocsánat, figyelmetlen voltam, oké, Beba, szuper, hogy minden ment nálad magától. tehát nem lőttél be magadnak semmit, ez a lényeg. Régen volt már ilyen spontános pé-d, igaz? Smile) Nem értem, hogy a felső ablakban miért nincsenek emotikonok.
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ímhol vagyok, Barikák Very Happy

Na, ma megvolt a terheléses, nézik külön az inzulint is a cukor mellett. Én majdnem biztos vagyok benne, hogy semmi nem lesz. Ugyanakkor a prolaktinra kaptam napi fél szem Bromo-t- Most vettem be evés közben, kíváncsi vagyok, mikor kap el a hányinger. A dokival beszéltem. Nézett rám, most mit akarok? Mondtam, semmit, normál ciklusokat és persze babát... Laughing Azt mondta, a hormonképem olyan sokat javult, hogy most Bromo-val erre minden esély megvan. Ha meg nem, akkor pár hónap próbálkozás után zavarjuk le a maradék inszemeket. Ettől kissé felállt a hátamon a szőr, bólogattam, de majd meglátjuk. Azért remélem, hogy spontán baba lesz, és kész.

Beba, tudtam én, hogy ovulálsz. Ugye nem segítettél be magadnak tüszőrepivel? hagyd, hogy simán folyjék le most minden, és legközelebb csak EDA-t adass be magadnak, vagy még azt se... Wink

Szepm változatlanul a Forma-1-ben nyomja... Laughing tessék sok fehérjét enni ásványvízzel, vastagodjék az a nyálkahártya, szegény ő csak a Minardiban ül a Williams-os petikkel szemben Laughing

Sunny, én is hozzád kergetem a mensimanókat, bár nekem csoda lenne, ha most hozzám akarnának jönni, mivel most megint alvó fázisban vagyok.

Ekka, gratulálok a sikeres inszemedhez!
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ekka, nagyon köszi, hogy megírtad nekünk. Igaz, rajtam már nem segít Very Happy De a többieknek biztosan! Boldog babavárást kívánok! Remélem, halomra jönnek majd a hasonló hírek mostanában.
Vissza az elejére
Ekka

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!
Azért jelentkezem csak, mert múlt héten olvastalak titeket, hogy mostanában nem nagyon hallottatok pozitív inszemről. Hát itt vagyiok a statisztikát javítani! Razz A harmadik inszemem volt szept.6-án és tegnap UH-on már megnézhettük a babócát.
Szóval nyugi, bár én sem nagyon hittem, hogy inszemmel is sikerülhet, de most már tudom, hogy így van. Mindenkinek sok sikert!

Norka!
Nekem is sokszor mértek magas prolaktint, de Bromocriptinnel elég gyorsan levitték. Azért nem árt az MR, mert (bár állítólag ughyanúgy kezelik akkor is, de) legalább tudják, mi a baj.

Sunny!
Én szívesen elküldöm a minzimanót hozzád, nálam most úgy is csak, mint mumus szerepel. Wink
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ari vagy Kicsi Very Happy Remélem, hozzád még vagy egy évig nem is mennek! Muszáj volt hozzászólnom, hogy meglegyen a díszítősor, minden második hsz az enyém Smile
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sunny, az összes mensimanót hozzád zavartam, hogy nálam még véletelnül se kóboroljon egy se!!!! Laughing Drukkolok!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Szemp! Én is nagyon bízom, hogy sikerül elsőre. Másképp nem is lenne értelme Smile Sajnos nem lehet átugrani az elsőt, hogy egyből a második legyen. Illetve ez nekem már több is, mint az első, mert egy éve is volt egy nekifutásom, ugye...
Látom, neked bejött a Puregon toll, szuper! Ügyesen megnövesztetted a tüszőcskédet. Most is ágyban párnák közt akció lesz? Wink
Vissza az elejére
szepm

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello !
Gondoltam bejelentkezem ide is Smile Ma vagyok a 9. napon, 19*19-es tüszövel és 6 mm-es nyh-val. kaptam ösztrogén tartalmú tapaszt hogy növelje a nyh-t. És van egy kedves ismerösöm aki Györben csinálta nemrég az elsö lombikját és sikerült neki. Szóval Sunny hajrá!
Panagi,
Lali tényleg bután mutatna rózsaszinbe, de egyik ex munkatársnömnek végig lányt mondott a doki, aztán mégis lett kukaca. Hát ennyit arról hogy mennyire megbizható az uh-os kukucskálás.
Norka, drukk hogy rendbe jöjjön az inzulinszinted. A prolaktin meg tényleg egy stresszhormon, tehát ne idegeskedj sokat, már ha ezt be lehet tartani parancsszóra.-)
Moff,
mikor mész legközelebb uh-ra ?
Puszi szepm
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Beba! Szerintem nem gond, ha meg akar tapadni, akkor meg fog és baba lesz belőle. Jól csinálod! Ha már egy szer így alakult, akkor legyen természetes, hiszen így is működnie kell, különben már kihalt volna az emberiség Wink
Én mára várom a mensimet, még nem mutatkozott. De ha péntekig sem jön, akkor gáz van. Valaki küldjön nekem mensimanót Very Happy
Vissza az elejére
Beba

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 29, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Képzeljétek Wink A hétvégén biztosan volt magától pé-m, mert a hőm kúszik felfelé Laughing Ma 36,8 de nálam ez a max progipótlás nélkül. Most várakozok. Ha addig nem jön meg, akkor jövőhét vasárnap tesztelek! Úgy gondoltam, hogy ebben a ciklusban már nem akarok semmit sem használni, spontán szeretném teljesen, így tüszőrepit sem használtam, és progikúpokat sem használok. Ugye az nem gond?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
kuqc

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 28, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Megcsinálták a terheléses vércukrot (elég gusztustalan volt a cukoroldat amit meg kellett inni), csak sajna egy szót sem értek belőle, mert nem volt ott senki aki elmagyarázta volna! Crying or Very sad Sebaj, átküldtem az értékeket Norka doktornak! Laughing
Lányok! Nagyon leálltatok a helyzetjelentésekkel, pedig kiváncsi vagyok, hogy ki hol tart!! Question
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 28, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bocs a belekotyogásért, én szombaton ott voltam a BMC-ben a lombikbébitalálkozón a gyerekeimmel (lassan 6 ill. 3 évesek), ahol ez a téma elhangzott.
Tüntetés nem lesz - tudtommal -, hanem a résztvevő egyesületi tagokat (Budai Lombikbébi Közhasznú Egyesület tagjai, lombikbabák boldog szülei) kérte fel a vezetőség egy aláírásgyűjtő ív aláírására. Az aláírásgyűjtést a következő két célért kezdték:
- lombikbébi program kiemelése a degressziós rendeletből
- a lombikbébi programhoz szükséges gyógyszerek térítésmentessé tétele
Nem tudom, hogy a nem egyesületi tagoktól (pl. lombikprogramban most résztvevők a BMC-ben illetve más intézetekben) aláírásgyűjtést terveznek-e. Esetleg egy telefonos kérdést mindenképp megérhet, ha az aláírásgyűjtéshez csatlakoznátok. (BMC: 458-4580)

Mindenkinek mielőbbi boldog babázást!
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 28, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norka, Panagi okosakat mond, lehet, hogy a munkamizériád miatt nőtt meg a prolaktinod. Szóval nyugi és lejjebb megy majd. Hát remélem, hogy az inzulinodat csak a tejeskávéval csaptad be.
Panagi, nekem jó mindkét nap, egyeztetek Poczokkal is. Tegnap voltunk együtt tornázni, ma olyan vagyok, mint akit összevertek Smile
Dee, ugye te már babás vagy? Ha tudsz tüntetésről, csak szólj, csatlakozunk Smile
Beba, szorítok a megtermékenyüléshez és megtapadáshoz +++++++++ Very Happy
Kuqc, sikerült elintézned a terheléses vizsgálatot?
Vissza az elejére
panagi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 28, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Norka!
Ne ijedjél meg, a prolaktin nem olyan nagy gond. Nekem is sokáig magas volt. A Mágus csak úgy reagált rá, hogy ez egy stresszhormon, és én nem szedtem rá semmit. Ezt különben a régi dokim is mondta. Egy is Bromoval biztos rendbe jön.
Sunny! Az ebédről majd priviben tárgyalhatunk. Jövő héten szerdán vagy csütörtökön?
Velünk minden rendben van. A babuci növöget és egyre aktívabb. Jövő héten megyek terheléses vércukorra. Kíváncsi vagyok, mert ugye a terhesség előtt nem volt tökéletes az eredmény. Egyre több babacuccot vásárolok.Remélem tényleg Lilike lesz, mert ha Lalika(?), akkor elég furcsán fog a sok rózsaszín virágocskás rucikban kinézni.
Remélem Ti is hamarosan ilyen gondokkal küzdötök majd. Továbbra is megy a sok petenövesztő és tapasztó sugi-bugi.
Pusszancs!
Vissza az elejére
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 28, 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is abban reménykedem, hogy kiderül, az egész PCOS nálam nem is igaz, csak a prolaktin nem engedett ovulálni....
Beba

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 27, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Norka, nyugi! Az LH/FSH tök jó, és hidd el, a cukorba csak az a fránya tejeskávé Twisted Evil kavart be. Az egyik csajszinak is a clostis fórumról valami 57 volt a prolaktinja, el is küldték MRI-re, persze nem találtak semmi lényegeset, viszont kapta a Bromo-t, és a következő ciklusban már babás ia lett! Laughing Egy kicsit bízzál, most én mondom Smile
Vissza az elejére
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 27, 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, voltam ma a Szabolcsban, megjött a lelet. Illetve riadóztattak, telefonon behívtak. Káosz az egész. A prolaktinomnál a felső határérték 18, nekem pedig 27. Az inzulin már 10-13-nál rossz, nekem pedig 24, de ez olyan gyanúsan magas, hogy szerdán terhelésessel megismétlik, mert végülis 2 órával vérvétel előtt ittam egy tejeskávét, így lehet, ez csak vaklárma, de azért még így is túl nagy a különbség, mert tavaly dec-ben éhgyomorra 8,9 volt, tehát ha most is ennyi, akkor tökéletes inzulinrezisztens vagyok, de remélem nem ez lesz. Az Lh/FSH arány viszont megfordult, az LH-m alacsonyabb lett: 5,8 az FSH 6,6. Ezek után most az sem biztos, hogy egyáltalán PCO-s vagyok-e, vagy lehet, hogy a lapar ennyire jót tett, de közben meg a prolaktinom megugrott. Már annyira unom ezt az egészet. Szerdán lehet, hogy kapok beutalót MRI-re is, hogy megnézzék a hipotalamuszt, ami a prolaktin termelésért felelős. Minden más érték jó. De most ezek után azt se tudom, mit higgyek.
Dee

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 27, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézést, hogy belekotnyeleskedek ide is...Csak annyira "fáj" ez a cikk...Mi a BMC-be járunk és nekünk ezt a Konc doki idén már egyszer mondta...Nem akartam elhinni... Shocked
Nem lehetne tüntetést szervezni?? Shocked

Lányok! Mielőbbi babásodást kívánok Nektek és kitartást!
Vissza az elejére
Sunny

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 27, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!
Találtam egy cikket, sajnos nem épp jó dolgokról írnak benne. Azért baromi jó lenne, ha ennek a csoportosulásnak sikerülne valamit elérnie.
Elakadt a lombik-bébi program

Több kezelést és térítésmentes gyógyszereket kér a lombik-bébik szüleinek civil szervezete.

Elakadt az eddig töretlenül fejlődő lombik-bébi program, mivel a kórházak finanszírozásáról szóló egészségbiztosító rendelkezés alapján csak a tavalyi kezelések 85 százalékát fizeti ki idén az OEP – hangzott el az immáron hagyományosnak számító, hetedik alkalommal rendezett lombik-bébi találkozón.

A János Kórházban kezelt meddő házaspárok létrehozta Budai Lombikbébi Közhasznú Egyesület szervezte ünnepségen a civil szervezet vezetői elmondták: 2003-ban Magyarországon mintegy 7500 IVF (in vitro fertilizáció) kezelést fizetett az OEP. Ebből hozzávetőlegesen 1800 élveszülés, az ikrek magas aránya miatt körülbelül 2250 újszülött világra jötte várható az idén. Vagyis a lombikbébik részaránya az összes hazai élveszülés 2 százaléka A fejlett európai országokban ez az arány kétszer-háromszor magasabb. Például a Magyarországhoz hasonló méretű és népességű Csehországban évente 15000 lombikbébi program zajlik le, közel 4000 élveszüléssel, vagyis a magyar kezelések kétszeresét végzik.

Hazánkban eddig évről évre, a növekvő igényekkel arányosan, 1000-rel növekedett az IVF kezelések száma, ami 25 százalékos „hazavitt gyermek arány" mellett 250 új élet születését jelentette. 2004. januárjában az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) bevezette az ún. Degressziós rendeletet, amelynek értelmében 2004-ben csupán az előző évi lombikbébi kezelések 98 százalékát fizetik ki az intézményeknek. Ez azt jelenti, hogy nemcsak a többlet igényt nem lehet kielégíteni, de még a tavalyi lombikbébi kezelések számát sem tudják a kórházak elérni.

A másik megoldásra váró probléma a lombikbébi kezeléshez szükséges magas gyógyszerköltség támogatása. Ma Magyarországon az OEP minden rászoruló nőnek 5 alkalommal százszázalékosan támogatja a meddőségi kezeléseket. Ez persze korántsem jelenti azt, hogy a program ingyenes, sőt, komoly anyagi megterhelést jelent a benne résztvevő pároknak. Az IVF ciklusokhoz szükséges gyógyszerek ugyanis igen drágák és ezeket vagy csak 50 százalékban, vagy pedig egyáltalán nem támogatja az OEP. Jelenleg 150-250 ezer forint gyógyszerköltséget kell fizetniük a leendő szülőknek.

Az egyesület javasolja, hogy a lombikbébi programban résztvevő házaspárok számára legyenek térítésmentesek (ingyenesek) a kezeléshez szükséges gyógyszerek és a lombikbébi programot emeljék ki a degressziós rendeletből és tegyék lehetővé, hogy hazánk csökkenő népesedési mutatói legalább ezen a téren tovább ne romoljanak.

Az eseményen elhangzott: a lombikbébi program az elmúlt években óriási lépésekkel haladt előre mind Nyugat-Európában, mind Magyarországon. Olyan új technikák kerültek bevezetésre, mint az embriók 5-6 napig történő továbbtenyésztése, a lézeres embrió hatching, az embriókon végzett gyógyító jellegű mikromanipulációk, az élő petesejtben a genetikai állomány láthatóvá tétele, az embrió- és petesejtfagyasztás rutinszerű végzése, valamint a preimplantációs genetikai vizsgálat kezdeti alkalmazása.

Beba, remélem akcióztatok a hétvégén. Az LH csúcs után 2 napon belül reped meg a tüsző, én úgy tudom, de szerintem a tájékoztatóján is rajta van, ha nem dobtad még ki. Mindenesetre az nagyon jó, hogy LH csúcsot jelzett a teszt.

Csajok, vészesen közeledik a szurizásom kezdete Smile Kezdek izgulni. Persze csak jó értelemben.
Vissza az elejére
Norka26

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 27, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt lányok.

18.nap, pé semmi, de előjelek sincsenek.... nagyon szomorú vagyok. A hormonlelet sincs még kész, 2 hét után, de nem is tudom, mire számítsak.
Beba

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kuqc: Én biztos vagyok benne, hogy legalább az egyik megnő, és megreped, de lehet, hogy már meg is történt. Te se add fel, spontán babó is lehet belőle. Valakinél már volt olyan, hogy a 30. napra lett pé-je, és meg is fogant belőle a babó. Remény mindig van, használjátok ki Smile

Atir: Én a Babymark-os LH-tesztet szoktam használni, vizeletből mutatja a pé-t. Egy dobozban 5 tesztcsík van, és kb 3 ezer ft-ba kerül. Azt hiszem a Rossman-ban olcsóbb, mint a gyógyszertárban.

Mauka: Ok, majd a másik fórumba felvetjük a tali témát, és kinézünk egy mindenkinek jó időpontot. Wink
Vissza az elejére
kuqc

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Beba!Sajnos nem tudok semmi okosat mondani, de tudod én is Menogont kaptam, majd leálltunk, mert 12-13 mm-nél nem nőtt nagyobbra tüszőm, tegnap viszont megmozdulni is alig bírtam vagy fél órát, úgy szúrt a bal petefészkem. Nem lehet, hogy a Menogon miatt van ez, vagy pont amiatt, hogy abbahagytuk és ezt reagálja le a szervezet? (Én nem is gondoltam arra, hogy peteéréssel kapcsolatos lenne ez a fájdalom, mert a múltkor, amikor volt pém, akkor semmi ilyen nem volt.) Norka: Méred a hődet? Van péd? Befűtöttetek? Laughing Laughing
Vissza az elejére
Atir

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsika Beba!

Köszike akart lenni. Embarassed
Atir

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsika Beba!

Köszike akart lenni. Embarassed
Atir

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Beba!
Megtudod nekem mondani a nevét annak a tesztcsíknak?
Ez ugye a peteérést mutatja ?
Gondolom nem olyan drága mint ami a nyálból mutatja ki. Az képzeld 10e ft.
Legalább is egy pesti gyógyszertárban.

Előre is köszöke.
Beba

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Remélem mond nekem valaki valami okosat Wink
Szóval azt már írtam, hogy hétfőn láttak egy 15-ös, és egy 13-as tüszőcskét. Azóta nem néztek uh-n, így a természetre bíztuk magunkat. Szerdán csináltam egy LH-tesztet, ami nagyon halványka lett. Sad Gondoltam, akkor még ráérünk. Persze azért együtt voltunk csütörtök este, mert aznap nagyon görcsöltek a petefészkeim. Pénteken már csak néhány, de nagyon erős nyilalást éreztem bennük. Ma reggel is csináltam egy Lh-tesztet, és most a tesztcsík még erősebb is, mint a kontrollcsík Very Happy El is kaptam reggel a férjem Wink
Sajna mivel hőmérőzni teljesen elfelejtettem, nem tudom, hogy már vajon megrepedtek, vagy sem. Question Question Question Szerintetek Question Question Question Így nem is tudom, hogy mikor legyünk együtt legközelebb Embarassed

Mauka: Persze, hogy megyek talira Laughing Mikor?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 118, 119, 120, 121  Következő
119 / 121 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés